Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    najlepszego dla Kini i Gosiaka :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    mam takie pytanko, gdzie wy w taka pogode trzymacie probiotyki jak Biogaja czy dicoflor? bo na opakowaniu jest napisane ze do 20st, a u mnie w mieszkaniu jest 27st, i nie wiem czy zostawic w tej temp. czy dawac do lodowki...?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    najlepiej trzymać zawsze w lodówce, w drzwiach lodówki.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Kingusi i Gosi. My dzisiaj także kończymy 11 miesięcy:) Mój Ludwiś też już chodzi kilka kroczków sam. A jak trzyma się jednego palca u reki to biega:p no i nauczył się wchodzić na łóżko i schodzić z niego. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Za wcześnie się odezwałam... Kacper obudził się znowu z gorączką - 39,2.... Zbijamy!:cry::cry::cry:
    --
  1.  permalink
    Witam
    Wszystkiego najlepszego dla Kingusi i Gosi, sto lat:flowers::flowers::flowers:
    Gratulacje dla Gosi nowej umiejętnosici:clap::clap:
    Venus dobrze że to nie ciąża pozamaciczna, oby leczenie pomogło
    _____:bigsmile:

    U Wojtusia za to wczoraj odkryłam, że górne dwie dwójki już się przbiły więc mamy 6 zębolów:shocked:
    Raczkowanie mały opanował do perfekcji i zaczął siadać bez podparcia, choć jeszcze sporadycznie. Do tego próbuje się podnosić przy kanapie jak np. zobaczy kabel na niej, normalnie aż się boję tego tempa:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Ale Ci Wojtuś zasuwa z rozwojem! Już siada i raczkuje... Super!

    Treść doklejona: 27.07.13 12:25
    A powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jak ubrać Kacpra jak ma gorączkę? Jest ciepło i on jest gorący, ale ja nie wiem czy jemu nie jest chłodno...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dla Gosi :)
    I najlepszego dla Ludwisia :D

    Venus lepiej, że test negatywny...a co dalej planuje lekarz? Musisz mieć zabieg czy ten płyn sam się wchłonie? Zdrówka życzę
    --
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeJul 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam
    Mam pytanie bo martwią mnie mocno zaokrąglone plecki Patryka.Jak siedzie wyprostowany to tak mało widać-nie są idealnie proste,ale czasem tak potrafi się zgarbić,że strasznie wyglądają te plecki czy to normalne jest??..bo nie przypominam sobie,by Natalką tam miała

    Treść doklejona: 27.07.13 12:59
    Dii a gdzie Ty sie wybierasz z małym jak ma gorączke??
    A co do IBUM to podawaj bezwzględu czy gorączka jest czy nie on działa przeciwzapalnie-pomoże
    -- ,
  2.  permalink
    Dii dzięki:smile:

    Gdyby Wojtulo miał gorączkę w taki upał to ubrałabym go w bodziaka z kr rękawkiem i skarpetki i nakryła cienkim kocykiem. Co jakiś czas warto robić mu kąpiel w letniej wodzie

    Treść doklejona: 27.07.13 13:26
    Teraz Wojtulo paraduje w samym pampku bo mamy w domu 27,5 stopnia
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Ludwisia, Kingi i Gosi :flowers::flowers: :flowers:

    Treść doklejona: 27.07.13 15:07
    i dużo zdrowia dla chorowitków dużych i małych
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Dii, a może trzydniowke macie? Caly czas jest temperatura? Musisz podawac zamiennie z paracetamolem czy sa przerwy?
    Ja bym podawala tylko jak goraczka jest,bo i paracetamol ,jak i ibuprofen nie jest obojętny dla organizmu.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny, Mój Maks jest od 2 dni strasznie marudny. Jakiś taki rozdrażniony. Jak nie je i nie śpi to płacze. I jedynie smoczkiem i bujaniem mogę go uspokoić. Do tego jadłby (a raczej chyba pił) co godzinę. A dziś m. zmierzył mu termomentrem zbliżeniowym temperaturę i miał 37,2. Czytałam, że u norowodków temperatura może być wyższa i że to normalne. Ale nie wiem, czy ponad 37 to jeszcze jest normalne. I co w tej sytuacji robić. Czy mogę z nim iść na spacer, czy lepiej zostać w domu?
    -- ,
  3.  permalink
    U malych dzieci sie odejmuje 5 stopni wiec ma w normie :) A pewnie mu goraco i sie biedaczek meczy. Niewiem jaka macie temperature w domu ale jak na dworze chlodniej to idzcie na spacer do cienia :)
    --
  4.  permalink
    To przez te upały. Natalka też jest bardzo marudna i do tego mamy skok:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    Dżasti u małych dzieci stanem podgorączkowym nazywamy wtedy gdy temperatura przekracza 38 stopni i dopiero wtedy można ją zbijać.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    leneczka8484: ii a gdzie Ty sie wybierasz z małym jak ma gorączke??

    Nigdzie. Mi chodzi o ubranko po domku.
    Ale ubrałam w bodziaka i skarpetki i chyba było ok.
    Wczoraj mięliśmy gości i Kacper zachowywał się okropnie. Niby już temperatury bardzo nie miał a nic mu nie pasowało. Pomyślałam, ze może go gardziołko boli... Ale nie wiem...
    montenia: Dii, a może trzydniowke macie? Caly czas jest temperatura?

    No teraz np. nie ma temperatury od rana. A 3 dni się utrzymywała, więc tez podejrzewałam 3-dniówkę. Na dodatek dostał dzisiaj jakiś plamek na buzi, brzuszku i pleckach a na nóżkach i rączkach ma taką kaszkę.
    Jakiś czas temu pisałyście o tej wysypce po 3-dniówce. Jak ona wyglądała? Bo ja nie wiem czy to po tym czy może coś innego się rozwija...
    --
  5.  permalink
    Kochane może te upały moga tak działac na dzieci moja Natalka w tamtym roku tak reagowała na takie gorąco ciągle gorączka....minęła na troche potem znów i tak wkółko jak gorąco odpuścił to i u niej gorączki
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    Może i tak, ale u nas zaczęło się w momencie, kiedy były te chłodniejsze dni, więc u nas to nie od tego... Dziwne jeszcze jest jedno. Kacper mało co siusia, i dzisiaj zrobił raz po raz dwie kupki - jedną normalną, druga wodnistą... I ta wysypka... Plamki to może zrozumiałe by było na 3-dniówkę, ale kaszka? No i to, że miał stwierdzone przy tym zapalenie gardła... Czy mogą wystąpić te dwie choroby jednocześnie?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    A dawałaś do badania mocz Kacpra?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    A skąd? Lekarz nic nie zlecał... A ja też nie mówiłam nic, bo jakoś wydawało mi się to normalne, w sensie, ze on o tym wie, że tak się dzieje... Sama nie wiem... Zauważyłam, że po nocy jak z reguły pieluszka jest przepełniona tak ostatnio jest prawie pusta... Jutro idziemy na kontrolę...
    --
  6.  permalink
    Dii: No i to, że miał stwierdzone przy tym zapalenie gardła... Czy mogą wystąpić te dwie choroby jednocześnie?


    No u nas tak bylo, goraczka 3 dni, pozniej wysypka i antybiotyk na infekcje gornych drog oddechowych. Wysypka na busi byla kaszkowata, a na reszcie cialka kropki
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info. Uspokoiłyście mnie. Choć muszę powiedzieć, że mocno nie panikowałam to jednak zastanawiałam się. A mój synuś dziś ierwszy raz prawdziwie się do mnie uśmiechnął. To nie był grymas jak zawsze a właśnie prawdziwy uśmiech - całą twarzą i wydał z siebie taki dźwięk jak dzieci, które się właśnie uśmiechają. Aż się zdziwiłam, czy nie za wcześnie, ale poczytałam w necie, że może to być koło 5 tygodnia, ale też może się pojawić pierwszy uśmiech wcześniej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    no teraz to Kacper jest cały w plamach... Antybiotyku nie dawał nam pediatra, bo chciał nas jeszcze od tego uchronić i chyba dobrze, bo już jest ok:bigsmile: Tylko ta wysypka... To na pewno ta trzydniówka...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    No to pewnie trzydniówka. I przy tym często tez jest biegunka.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    No on dzisiaj jak inny dzieciak jest:bigsmile: Z tej choroby została mu biegunka, wysypka, śmieszna minka wyrażająca niezadowolenie, marszczenie brwi i tulenie się do nas, jak wcześniej tego tak nie robił... To miłe:bigsmile: i nawet zasnął wtulony we mnie jak go posadziłam przodem do mnie. Słodko!:bigsmile: Już w pozycji kołyski do lulania jak zawsze nie pomaga. Wkurza się tylko i wygina.
    --
  7.  permalink
    Dii, nam babka na pogotowiu zapisala antybiotyk ;/ tez wolalam bez,ale co poradzisz? ;/
    Dzizas ten upal nas wykonczy...
    --
  8.  permalink
    NO gorac ze masakra, my dzisiaj znow na kapielisku, mlody kocha wode :D Ale dzisiaj bez pampersa, nie zaryzykuje odparzenia ponownego.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJul 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Mi sie az w glowie kreci z tego upalu, a nawet na sloncu nie siedzialam. O godzinie 17 u nas bylo 52 stopnie w sloncu :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    My nawet nosa nie wystawiliśmy! Zasłonięte rolety, pozamykane okna i w mieszkanku trochę chłodniej...:wink:
    --
  9.  permalink
    No my tez, Mati kaszle jak stary gruzlik, slonce parzy a my w okopach domowych.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 28th 2013 zmieniony
     permalink
    No u mnie w mieszkaniu gorzej niz na dworze w cieniu :( Wiec z dwojga zlego wole wyjsc do cienia :confused:
    Na basenie maly mial swoj basenik i sie bawil w cieniu a my opalanko na sloneczku ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    To ja mam w domu luksus - 23 stopnie :bigsmile: W salonie naprawdę chłodek czuć i dziś Maks w domu w wózeczku leżał, na taras dopiero wieczorem poszliśmy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    U nas od wschody też luks :bigsmile:

    Pytanko: Czy wysypka po tej trzydniówce jest w jakiś sposób odczuwalna dla Kacpra? Albo czy może mu coś jeszcze być po niej skoro temperatura się unormowała? Bo Kacper spał pół godzinki i już od 20 minut próbujemy go uspokoić... Nie wiem o co chodzi... Może to go swędzi...? Sama nie wiem... Albo ząbki...
    --
  10.  permalink
    Dii: Może to go swędzi...?


    Mozliwe, Mati sie drapal. Po dwoch dniach zniknela calkowicie
    --
  11.  permalink
    Dziewczyny musze zapytac bo juz sama niewiem... moze to jakis etap albo co?? bo juz jestem zalamana ta sytuacja. Oczywiscie u mojego malego wieczny problem z jedzeniem.. jak juz pare dni ladnie je to znow cos :( Otoz od paru dni mam ogolnie problem rano i na wieczor. W nocy maly ladnie je, rano jest wesoly i wogole. Poczym kolo 8 chce mu dac sniadanko (widze ze glodny) - butelke z kaszka i tu zaczynaja sie cyrki.. niechce jej wogole przyjac, z lyzeczki to moze jedna mu wcisne i wogole nie jest zainteresowany, odlozyny do zabawek beczy, na rekach chwila spokoju i znow placz. Dalam mu dzisiaj troche chlebka to cos tam wzial do buzi i znow placz, i taka akcja z godzine, poczym zjada w koncu z butelki..dodam ze z piersi tez niechce i taka akcja jest srednio co drugi dzien. I wiem ze moze goraco, ale wczoraj rano ladnie zjadl a tez byl upal :(. Na wieczor to samo, mega placz, marudzenie, butelka beee, zasnie (niewiem czy z placzu czy ze zmeczenia mimo ze 1,5 h wczesniej spal) i po 20 minutach sie obudzi i zje.. Niewiem czy to okres przejsciowy czy po prostu taki model mi sie trafil. A probuje i obadek i deserek i nic niechce a potem placze. Goraczki nie ma, kupki sa regularnie, na zeby mi to nie wyglada :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    dziewcyzny nie wiem gdzie o to zapytac - jakie mleko roslinne jest najlepsze w zastępstwie mleka krowiego do nalesnikow i ciast?moze ktoras pomoże.
    madziik - ja ci niestety nie pomoge, u nas na razie płacz jest przewaznie z wiadomych powodow, a co do jedzenia to ja bym proponowala ale znie zmuszala bo na taka pogode malo komu sie chce jesc, moj Kubus tez je malutko przez ostatnie dni
    -- [/url]
  12.  permalink
    a co do jedzenia to ja bym proponowala ale znie zmuszala bo na taka pogode malo komu sie chce jesc, moj Kubus tez je malutko przez ostatnie dni
    - tylko, ze on ewidentnie placze z glodu a niewiem czemu wlasnie niechce zjesc. Bo jak w koncu po godzinie jakims cudem zje to mleko (tylko ze juz chlodne) to nagle sie rozpagadza i zasypia a tak tylko placz i placz :( A wczesniej zjadl flaszke w nocy, 3:40, wiec sila rzeczy po 8 na pewno byl glodny. Jakbym mu dala biszkotpa albo palke kukurydziana na pewno byl zjald...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    madzik - a moze zabki ida? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    U nas Kinga też wczoraj marudna, przez cały dzień spała tylko 20 minut, podejrzewam że to z gorąca :confused:
    --
  13.  permalink
    U nas to samo. Jest głodna a jak ją przystawiam to się preźy, wygina i płacze. Jak uśnie to wtedy je i to bardzo dużo. Mamy też problem z zasypianiem. Wczoraj usunęła dopiero o 24 00 a o 1 00 obudziła się z wielkim krzykiem. Nie wiem co to było. Może te upały ją tak męczą albo skok. Ja dzisiaj śpię na siedząco taka jestem zmęczona.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    jakie mleko roslinne jest najlepsze w zastępstwie mleka krowiego do nalesnikow i ciast?
    Milka - to zależy dla kogo :) Takie najbezpieczniejsze jest chyba ryżowe (w sensie że jest małe prawdopodobieństwo alergii i nie ma glutenu) - w Rossmannie mają bio i w dobrej cenie :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Rozpisałam się mega i mnie wywaliło!:cry:

    madziik u nas jest to samo - idą nam dwa ząbki na raz.
    Identyczna sytuacja. Kacper głodny nie chce cyca. Łapie i się odrywa, płacze. Znowu łapie, odrywa się, płacze. Dentinox nawet średnio pomaga! Nie chce się bawić, nie chce jeść, nie chce nic. A nagle śmieje się, gada, bawi się pięknie i jje. Więc u Was pewnie to samo.

    Byliśmy na kontroli. Potwierdziła się przebyta trzydniówka patrząc po wysypce, która już blednie. Ma ją na brzuszku, pleckach, pupie, siusiaku i główce. Tzn. wszędzie oprócz rączek i nóżek.

    A ogólnie dziwię się, że mój dzieć tyle śpi w taki upał. Od 21 spał do 10:30 - obudzony na kontrolę do lekarza!:devil: (dwie były w tym przerwy około 40-minutowe) i teraz śpi od 12 (oczywiście przed snem znowu były cyrki...)
    --
  14.  permalink
    madzik - a moze zabki ida?
    - no niewiem, masakra teraz straszan, najwieksza awantura jak mu nie dam co chce, to wtedy wogole wielki ryk :(
    --
  15.  permalink
    Dziewczyny czy moja mała może częściej wstawać w nocy na jedzonko przez skok który przypada między 14-19tygodniem
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: najwieksza awantura jak mu nie dam co chce, to wtedy wogole wielki ryk :(

    Kropka w kropkę! To samo co u nas!:devil:

    Dominiczko no pewnie. Jak dziecko budzi się częściej w nocy to z reguły skok jest winowajcą:devil:
    --
  16.  permalink
    Dii to mnie pocieszyłaś mam nadzieję że zacznie przesypiać noce gdy skok minie:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Pewnie! Dacie radę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć mamusie :)
    Witamy się na wątku z Milunią :D
    Oczywiście moja wizyta dziś nieprzypadkowa...
    Chciałam zapytać czy któraś z Was spotkała się z trądzikiem niemowlęcym?
    Mała od 2 dni ma takie czerwone krostki z białą końcówką na polikach i z tego co wyczytałam to to może być to. Zastanawiam się czy znowu pędzić do pediatry? (byliśmy w zeszłą środę z czymś innym)
    Czy może samo przejdzie? Czy to się w jakiś sposób leczy?

    Moja Mila też okropnie marudna wczoraj, ledwo wyrabiałam, non stop na cycu, mało spała. To pewnie przez te upały się dziecię męczy.
    Dziś też niezbyt dla mnie łaskawa...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Kurcze u nas noc też tragiczna. Kacper zasnął przed 5 rano:confused::angry: było masakrycznie duszno był cały spocony co dodatkowo podrażniło mu skórę, wiercił się i drapał:confused:

    Dominiczka przez te upały też może się częściej budzić.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.