Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    mangaa my walczymy z tym ustrojstwem od 3 m-cy! Na początku wydawało nam się to normalne, że ma takie krosteczki. Potem w wieku 3 m-cy podejrzewali lekarze skazę, ew. jakieś uczulenie. Ostatecznie w wieku 6 m-cy okazało się, ze to trądzik niemowlęcy. Leczymy już 3 m-ce i raz jest tego mnie, raz więcej...
    Nam dermatolog powiedziała, że trądzik mija sam w wieku max 2 lat.

    Treść doklejona: 29.07.13 13:36
    bari_87: Kacper zasnął przed 5 ran

    Słucham???!!! Cholerne upały! Nam pediatra zabroniła wychodzić na spacer jak temp. nie zejdzie poniżej 28 st. na zewnątrz! (i nie ma to powiązania z chorobą, bo już minęła, po prostu w takie upały jest niebezpiecznie!) A u nas w domu jest 28 stopni!
    --
  1.  permalink
    bari tylko że Ona zanim się upały zaczęły to się zaczęła budzić....Zaczęło się to jak miała gdzieś 13tygodni i trwa do dziś ...jutro kończy 19tygodni więc może to ten skok mam nadzieję bo na prawdę wykończyć się można...czasem jestem taka zmęczona juz że boję się ze ze zmęczenia usnę i ją upuszczę więc kurcze walcze z tymi pobudkami
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Dlatego my dziś na spacerek pognaliśmy przed godziną 9 - było wtedy 25 stopni. Ale później zaczęło zbierać się na desz i się ochłodziło, więc pospacerowaliśmy dłużej. Ledwo zdążyliśmny przed burzą do domu. Ale popadało chwilę i przeszło. Teraz w domu w chłodku Maksiu śpi jak zabity :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    U nas nie zapowiada się na deszcz, a szkoda... w cieniu pokazuje 36 stopni... A rano nie ma u nas szans na spacer, bo Kacper śpi długo ostatnio...
    --
  2.  permalink
    Czy to się w jakiś sposób leczy?
    - sprobuj na poczatek smarowac krochmalem...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.07.13 13:54</span>
    Dii - i jak sobie radzisz z taka maruda??Maly pil i pil, na koncu mu sie odbilo jedzeniem i ulalo, potem zjadl troche rosolku ale moj tata go trzymal a maly sobie radosnie tutal nogami.. teraz chwila spokoju to moze w koncu zrobie obiad dla chlopa..
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    U nas na szczęście noc przespana, ale dzień wczorajszy masakra... a i wczoraj piorun walnął znowu w dom sąsiada obok, oczywiście jak zwykle po kablach poleciało do nas i się znowu nam kupe rzeczy popaliło.... nie wiem co oni mają w tym domu, ale mnie to już przeraża bo wyrwało im gniazdka ze ścian i przeleciały nad ich wnuczką śpiącą w łóżku, jej mama stała w tym czasie przy oknie zobaczyła wielki błysk i dziwne światła przy oknie zdążyła się szybko położyć obok córki, dobrze, że nikogo nie zabiło, mi aż ciarki przeszły jak przyszła do nas z zapytaniem czy u nas też coś się stało... odkąd wybudowali ten dom co roku strzela im piorun w dom, a że my mamy obok swój to odpryski lądują u nas... ja już jestem znerwicowana jak słyszę że grzmi

    Treść doklejona: 29.07.13 13:58
    latałam po domu i wyłączałam urządzenia ale nie zdążyłam wszystkiego... dekoder polsatu spalił się mimo iż był odłączony od kontaktu poszło kablem antenowym...ech
    --
  3.  permalink
    U nas tez nocka przespana, ale przy otwartym oknie.. deszcz u mnie pada, w koncu jest czym oddychac, jupiii :P bo juz od tych upalow to mi sie w glowie krecilo i niedobrze bylo.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    ja jestem, nie do życia przez ten upał :/
    --
  4.  permalink
    latałam po domu i wyłączałam urządzenia ale nie zdążyłam wszystkiego
    - wspolczuje.. mi kiedys karte graficzna w kompie i router internetowy spalilo. Ubezpieczylam sie od skutkow uderzenie pioruna...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    sysia współczuję... Ja w bloku mieszkam to co innego...

    madziik jakoś sobie radzę... Jak nie chce jeść to nie. Za chwilę próbuję dalej. W końcu je. Ale z cyca. Tak to skubie skórkę chleba, bo dziąsełka masuje. A jak już ma dość to wyrzuca jeden kawałek po drugim na podłogę. Taką rozrywkę sobie ostatnio wynalazł!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    wyrwało im gniazdka ze ścian i przeleciały nad ich wnuczką śpiącą w łóżku

    O kurcze to faktycznie dobrze, że nic się nie stało. Ja się bardzo boję burzy, ale mąż zawsze tłumaczy, że w blok to raczej piorun nie uderzy.
    U nas (odpukać w niemalowane) Zuzia w miarę dobrze znosi upały. Noc przespała całą jak nigdy, ale wczoraj byliśmy na wycieczce, więc była umęczona. Dziś też jest ok, ale u mnie w mieszkaniu jest 25 stopnie to pewnie dlatego.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    nie no ja niewyobrażam sobie być nieubezpieczonym w takim wypadku jak jest u nas... płacimy ubezp. rocznie 360zl... a wyciągamy sporo więcej rok temu, dostaliśmy ok 6tyś. zł, w tym roku jak na razie poszła zmywarka, urządzenia sieciowe, dekodery, laptop... pech jak nic... ale cóż w końcu mieszkam pod 13-tką :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    sysia ja tez spod 13-tki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    to moj za to inaczej niz wiekszosc dzieci - spi wiecej i lepiej w te upaly ale srednio je. Dzis w nocy spal od 20.30 - 4.30 i potem od 5.15 - 6.45 i of 7.45 - 9.45! a teraz mija 2g jak spi. Wczoraj byl aniolkiem, pieknie sie bawil, a dzis maruda od rana, tak to juz jest, raz lepiej raz gorzej.
    Dominiczka - ile razy ci sie mala budzi? karmisz ja za kazda pobudka? bo ja jak maly skonczyl 3 mies stwierdzilam ze sprobuje najpierw dawac mu smoka jak sie obudzi przed g. 3.00 i go uspic, a dopiero jak zacznie plakac ewidentnie z glodu to mu dawac cyca. I u nas to zdało super egzamin, tylko ja nigdy odkad skonczyl chyba z 2 mies nie karmilam go przed 3.00. U nas maly spal do 3 mies po 8g ciagiem tak wlasnie do 3.00 czy 4.00, wtedy go karmilam i dalej spal. ale jak skonczyl 4 mies zaczal nam sie budzic ok 1.00 i dawalam smoka i zawsze zasypial. tak bylo z 4 noce pod rzad i przestal sie budzic. potem z 3 tyg spal do 3.00 czy 4.00 czasem do 5.00, a ostatnio znowu zaczal sie przebudzac po 1.00 i znowu smok , pieluszka i spał w minute, i tez tak bylo z 3 czy 4 noce pod rzad, a od paru dni spi do ok 4.00 i potem dalej. Tak wiec u nas to super metoda, ale zaznaczam ze on nigdy nie plakal, zeby nie bylo ze dziecko glodze :P

    Treść doklejona: 29.07.13 14:35
    u nas deszczu nie widac, na zewnatrz w cieniu 37st! a w mieszkaniu u mnie 29 :( ja chyba gorzej znosze te upały niz Kubus. Az sie boje co to bedzie jak zeby zaczną iśc, bo z tego co piszecie to dzieci naprawde to ciezko znosza
    migg - dzieki za odp, moze sprobuje to mleko, ja bardziej myslalam o owsianym, żeby sama zrobic bo w wielu przepisach BLW wystepuje mleko a moj do roku to na pewno nie bedzie mogl i czyms bym chciala zastapic do ciast, tart czy muffinek...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    A widzisz Milka, bo Kubuś pewnie zauważa, że nie ma po co się budzić i dlatego wraca do długiego spania. Może to i dobry sposób jest. Bo jak Zuzia sie przebudzi to ją od razu biorę i daję cyca to ma po co wstawać.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    mangaa: Chciałam zapytać czy któraś z Was spotkała się z trądzikiem niemowlęcym?


    My mieliśmy i zaczęliśmy kąpać w emolientach. Samo przeszło :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    milka z początku tak robiłam wypluła ona smoczka stękała ja jej wkładałam ona zasypiała.A teraz ona wypluwa ja jej wkładam,ona znów wypluwa ja znów wkładam,ona stęka i zaczyna marudzić i nie mogę jej już tak oszukać tylko normalnie ona je za każdym razem...dziś jadła o 2,4,5,7,masakra i je z dwóch piersi:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    Za to w dzień jak jadła zawsze z dwóch je teraz z jednej przy każdym karmieniu...dziwnie się przestawiła.Nie wiem co robić żeby to uregulować tak jak było...wiem ze widocznie ona potrzebuję więcej w nocy amciu
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Witamy się :wink:
    Dominiczko widzę, że objawy bezsenności u Ciebie są tak samo męczące jak u mnie. Leszek też spał ładnie ale od miesiąca budzi mi się w nocy (23,1-3,5-6 i koniec spania) więc też chodzę do tyłu.
    Maanga polecam zwykłe szare mydło BIAŁY JELEŃ lub Oilatum.
    --
  6.  permalink
    Venus dokładnie ,bardzo dobrze to ujęłaś też chodzę do tyłu....Jadę na kawie teraz non stop bo inaczej bym nie funkcjonowała
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Dominiczko nie uregulujesz nic na siłę. Amelka sama się nastawi tak jak jej pasuje. Z wiekiem będzie coraz to inaczej.
    Przykładowo odnośnie zasypiania. Kacperek zawsze zasypiał sam w łóżeczku ze smokiem w buzi, potem jak zaczął stawać przy łóżeczku to zasypiał tylko ululany na moich rękach (wtedy radziłam się dziewczyn co zrobić, żeby było jak dawniej - oczywiście nie bardzo da się to zmienić!) a teraz zasypia przytulony do mnie - przodem do mnie w siadzie, a raz nawet leżał obok mnie na brzuszku i usnął jak mu śpiewałam i głaskałam po pleckach.

    Co do pobudek i karmienia, podobnie. Na początku była tylko jedna pobudka. Potem nagle ok.3-6, potem znowu 1-2 i ostatnio znowu ok. 3-4 i z jednej piersi je a czasem z dwóch, w ciągu dnia różnie.

    Więc jak jej będzie wygodnie tak będzie jadła i tak będzie spała a z czasem to się unormuje. Spokojnie:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    DominiczkaA: Jadę na kawie teraz non stop bo inaczej bym nie funkcjonowała

    Dokładnie!!!!! tak jak nie piłam kawy tak teraz 1-2 dziennie.
    --
  7.  permalink
    Dii słodkie jest to co piszesz o zasypianiu Kacperka...Mnie rozczula widok małej rączki na mojej piersi np.Jeszcze jak Ona mnie smyra delikatnie tą łapką niezapomniane uczucie...
    Trudno nastawię się już że mała tak będzie miała i przeżyję to jakoś:):bigsmile:Grunt że w dzień robi sobie ładne drzemki i jest grzeczna trochę mi przynajmniej wynagradza te nocki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Hehe. No mnie tez to rozczula. Aż chęć mam zrobić zdjęcie, ale sama nie dam rady a męża akurat nie ma...

    Dasz radę! Trzymam kciuki za wytrwałość:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Uwielbiam patrzeć na Leszka jak się bawi sam i zaczyna rozmawiać po swojemu z zabawkami :bigsmile: widok bezcenny :rainbow:
    --
  8.  permalink
    Dii ja wpadnę zrobię Wam foto:bigsmile::bigsmile:Mojemu jak mówię żeby zrobił fotkę jak niunia łapie mojego cycusia to On się śmieję że nie ma co robić tylko zdjęcia moim cyckom:confused::confused:eh Ci faceci nic nie rozumieją a to taka fajna pamiątka
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    No ja jak karmię Lesia na rękach to też uwielbiam jak zaczyna łapać mnie za palec, rączkę, brodę i się uśmiecha ciągnąc mleczko :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    --
  9.  permalink
    Moja znowu uwielbia ciągnąć mnie za włosy i uwielbia patrzeć jak sprawia mi to ból:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    A mnie Kacper często wtedy łapie za wargę i wsadza mi paluszki do buzi:bigsmile: Hehe
    --
  10.  permalink
    Dii a jak tam zaczęły się u Was już maratony za Kacperkiem????
    --
  11.  permalink
    Ale sie nacieszylam deszczem ...... Masakra, popadalo troche i temp byla 25 stipni, teraz termometr pokazuje 42 ;/
    --
  12.  permalink
    kuleczka współczuję u mnie 33 i nie wychodzę z chałupy:bigsmile::bigsmile::bigsmile::cool::cool::cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    jeszcze nie do końca, ale jesteśmy blisko:bigsmile:
    --
  13.  permalink
    Fajnie że zaczyna się coś dziać właśnie choć pewnie teraz się zacznie najwięcej dziać u Was...Synek będzie potrzebował dużej uwagi ale co tam zrzuci się pare kg przy okazji he:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie na balkonie pokazuje 39 stopni w cieniu...

    Moje dziecię mnie przeraża ze spanie. Boję się zajrzeć czy śpi bo mogę go niechcący obudzić... Ale (może się powtórzę) spał w nocy do 10:30 i potem od 12 do teraz i chyba dalej śpi:shocked:

    Dominiczko no przydałoby się:bigsmile: ale na razie asekuruję go non stop, bo już za pewnie się przy meblach przesuwa skubaniec!
    --
  14.  permalink
    Dii :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:sprzedaj mi go
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Oj nie chciałabyś! Jak się obudzi to dopiero da czadu!:devil:
    --
  15.  permalink
    Moja jak na razie śpi już godzinę a wcześniej spała 2:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Obudził się i śmiga po podłodze. Trzecia kupka zaliczona, amciu też:wink:
    --
  16.  permalink
    Maks spal od 10:30 do 12 i od teraz szaleje, marudzi ale mniej niz rano. Idziemy na dwor do cienia gdzies bo na chacie prawie 30 stopni. Moze tam sie drzemnie. Ja po 6 wstaje od 3-4 miesiecy, w porywach do 7 a klade sie po 23 grubo, i zaliczam 2 pobudki w nocy i jakos daje rade mimo ze pijam tylko kawe rozpuszczalna bez mleka (fujj.:P) Straszyli mnie ze majac male dziecko bede mega nie wyspana a wcale tak nie jest, nie wyspane dni moge policzyc na palcach. Zacznie sie jak wroce do pracy:/ Wogole maly usilnie probuje wstac na nozki, moze te jego zachowanie to skok??
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Też tak może być:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    U nas też mega gorąco dzisiaj, nawet spaceru nie zaliczymy bo powietrze na dworzu stoi... W domu jedyne 27-28 stopni pomimo zasłoniętych rolet...o.dziwo na Miśku upał nie robi większego wrażenia, gorzej ze mną...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny ile trwa ta wysypka po 3dniówce? Ja mam wrażenie, że dzisiaj jest jej więcej, a to drugi dzień. Twarz się mocniej wysypała i już przeszło na ręce i nóżki...
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    hej dziewczynki mój mały ostatnio źle sypia usypia o 23 po dwóch godzinach płaczu potem o 1 i do 2 płacze no i o 3-4 potem o 6 już pobudka wcześniej spał ładnie i budził się na cyca o 23, 3, 7 myślicie że to może być pierwszy skok? w dzień też chce być cały czas przy mnie najlepiej na rękach
    --
  17.  permalink
    Dii,u nas tez tak bylo, na nastepny dzien nasilenie a potem zanikala. W sumie tak jak goraczka, trzy dni :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    ok, czyli nie jesteśmy ewenementem:wink: Ale to strasznie wygląda...

    Treść doklejona: 29.07.13 17:27
    ew3ame możliwe, bo pierwszy skok przypada na 5 tydzień
    --
  18.  permalink
    Dii: Ale to strasznie wygląda...


    No strasznie, moj na buzi mial az takie sine place jak podraznial buzke podusia
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Witajcie:)
    Miałam małą przerwę od forum, bo w sobotę były chrzciny:) Aniołeczek był mega grzeczniutki, w kościele w ogóle nie płakała, uśmiechała się do taty i spała u mnie. Potem na kolacji też super, raz był tylko ogromny ryk jak chciałam jej podać swoje mleczko z butelki. Strasznie się darła, że mamusia chciała ją oszukać jakimś sztucznym cyckiem;) Musiałam iść do innego pomieszczenia i się rozbierać od pasa w dół, żeby do cycusia się dostać;) Później od swojej mamy chrzestnej wypiła bez problemu:)
    Troszkę nadrobiłam Waszych postów - Dii super, że z Kacperkiem już lepiej:)
    Dżasti - może u Was pierwszy skok?
    Manga - u nas na takie krostki jak opisujesz, pomogło mycie buźki wodą z mąką ziemniaczaną, już po jednym razie ładnie schodzi. Marcelinka miała koło uszu i troszkę między brwiami.
    Jeszcze czytałam o nosidełkach - ostatnio byliśmy w CH i aż mnie zmroziło na widok dzieciaczka ok 2-3 miesięcznego noszonego przodem do świata. Miał całkowicie prosty kręgosłup i zwisające nóżki. Aż do teraz nie mogę o tym myśleć, bo aż przykro było patrzeć!
    I jeszcze chciałam się pochwalić, że u nas rytm dnia się reguluje - mamy 3 drzemki w miarę stałych porach - o 9, 12 i 16. Kąpiel o 18 i potem spanie od ok.19-23, budzę na karmienie przed spaniem i ładnie śpi do 5. Potem znów spanie do ok.8. Marcelinka jest też coraz bardziej kontaktowa, pięknie się uśmiecha, zagaduje nas, płacze tylko jak głodna. No coraz piękniej jest mi być mamą :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    U nas w słońcu 55 stopni :angry: w domu też masakra. Kacper cały mokry i ani myśli siąść na chwilę cały czas na nogach imarudzi.
    Schładzacie jakoś dzieciaczki?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Mi pediatra kazała dwa razy w ciągu dnia w wanience małego ochładzać:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    Tośka nauczyła się odpinać pieluchę i od wczoraj śpi w pieluszce i spodenkach, w bodziaku nie da rady nie wiem czemu, więc śpi jak tata ubrana tylko od dołu. I nauczyła się jeść z piersi na kolankach jak ja leżę. W takiej pozycji jak je to z niej nie cieknie pot, a jak się położy obok mnie to cała się rozpływa. (sama sobie taką pozycję wykombinowała)
    Tośce tak jak by się zaczął naprawiać ostatnio sen bo już nie śpi 8 h na dobę tylko około 11/24.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.