Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    AniuM mój Matuś sam tez nie usiądzie z pozycji lezącej, jak raczkuje lub lezy na pleckach to myk na bok i siada.
    Wydra to masz mały problem, a może go połóż na brzuszku jak go bedziesz odkładac do łóżeczka
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    ja dzis tylko na chwilke bo jedziemy moze zajze wieczorkiem do was ale nie obiecuje wracam jutro wieczorem :kissing::hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny slyszalyscie o tej przedskozlance z Katowic co to 3 promile alkoholu miala??miała by pewnie wiecej, ale policja zdążyła jej odebrac niedopita wodke
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Macie artykuł odnośnie tego zdarzenia, aż włos się jeży na głowie
    "Z butelką wódki opiekowała się przedszkolakami
    Katowiccy policjanci zatrzymali pijaną przedszkolankę. Badanie alkomatem wykazało u niej 3 promile alkoholu w organiźmie.
    Policję zawiadomiła dyrekcja placówki. Pijana przedszkolanka opiekowała się grupą dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przy 46-latce funkcjonariusze znaleźli butelkę wódki. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

    Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Jeszcze w czwartek ma stanąć przed prokuratorem. Odpowie za narażenie przedszkolaków na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponieważ ciążył na niej obowiązek opieki nad dziećmi, może jej grozić za to nawet do pięciu lat więzienia"
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    moja ve ve tez lubi spac na mnie,tylko ze ja musze miec podkoszulek bo jak nie to szuka cyca, a ja znowu kisze w domu,slonce ladne,ale taki wiatr ,ze by mnie porwalo.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Dzięki kobiety za odpowiedź :wink:
    Wydra był czas że Tosia też tylko tak mi zasypiała szczególnie wieczorami ale starałam się delikatnie przełożyć z siebie do łóżeczka na brzuszek.

    AniaM tzn. że już nie karmisz Krzysia ok. 23?

    U nas noc z serii pobudka co 3 godz. wczoraj strasznie mi płakał do 22 nie wiem czy to zęby ale po viburkolu w końcu zasnęła... na mnie :confused: i pobudka o 1, 3, 6 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Magg juz z 2 miesiace temu to karmienie nam wypadlo. je miedzy 20 a 21 i spi z reguly do 5 rano a jak ma wene to i 6 z minutami...
    Krzys mial 2 czy 3 ciezkie noce a dzisiaj bylo ok no i w dizen ladnie spi. najpierw 8-10 pozniej pol godziny zabawy drzemka 10.30-11.45, zjadl zupe pobawil sie i o 13stej odplynal i wlasnie sie powoli widze ze budzi... jak na niego to baaaaardzo duzo snu w ciagu dani
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    100krociu widzialam ze na dzidziach pisalas o mmr2. co ci dokladnie powiedzieli??
    bede wdzieczna za wzselkie info
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Disney Live! Kubuś Puchatek Super i moje dzieciaki by chętnie na to poszły - baa my też ale jednak ciut droga impreza :(
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 7th 2008 zmieniony
     permalink
    o kurcze And, ale ceny mają niezłe, dla całej rodziny to duży wydatek

    moje dziecko też super spało dziś w nocy, tyle że pobudka co 3 godziny, no i o 3 miał mały problem z zaśnięciem, bo kupsko go rozbudziło, ale zasnął przy cycku, pobudka o 6, potem jeszcze dospał do 8 :)) na takie nocki to ja nie narzekam

    no ale mały ma problem z kupami, zaczęłam dawać esputicon i pomogło, było już ok, a od wczoraj znowu się zaczęło i dziś od rana jeszcze kupy nie było, co się budzi to próbuje wydusić kupsko, w końcu zmęczony zasypia. Pocieszam się, że nie płacze przy tym, przynajmniej nie cały czas i jeśli już to się uspokaja, więc chyba jeszcze bardzo źle nie jest. A tak przy okazji - czy on powinien robić kupę po każdym posiłku??
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Harpijko kupa u Bobasa to tak samo jak u dorosłego - różnie. Czasami załatwiasz się codziennie a czasami raz na 2 czy 4 dni.
    Weronika przez pewien czas robiła kilka dziennie i nagle 1 na tydz
    --
  1.  permalink
    i ja mam tak z moim ale on nie jest na cycku-robi czasem dzien po dniu mega kupke a czasem przez 3 dni cisza
    a wogóle to jest tak zmeczony teraz ze nie moze usnac...a ja zaraz osiwieje
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    No Harpijko mialam podobna nocke do twojej!!Maly obudzil sie o 3 i tez mial problem z zasnieciem a potem o 6 a pozniej dopiero ok9.Poza tym ze do 24 od 19.30 mial kolki i dzis rano od 10 do 12 to samo.Jak ma atak to juz nie ma sposobu zeby go uspokoic.Probowalam wszystkiego.A od 12 spi do teraz caly czas.Jak radzic sobie z tymi kolkami juz nie mam pojecia??:cry:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    And, dzięki za odpowiedź, a pamiętasz może kiedy nastąpiła ta zmiana?
    bo mnie w szpitalu powiedzieli, że dziecko robi kupę po każdym posiłku, ale nie wiem jak długo

    Ciasteczko, z tego co pamiętam to Piotruś od początku miewał problemy kupowe. Może weź małego na spacer i zaśnie ci w wózku? moje słońce jak nie może zasnąć, to leżaczek pomaga, zasypia bardzo szybko, tylko potem jak go przekładam to bywa różnie :))
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Marta, współczuję kolek, mój na razie (odpukać) nie ma. Tylko te chwilowe problemy ze zrobieniem kupy, ale jest dzielny i nie płacze przy tym, a jeśli już, to łatwo go uspokoić, więc to nie kolki.
    Wiesz co, kup sobie może butelkę dr.brown's - ona ma specjalny system antykolkowy i nie chodzi tylko o dziurki w smoczku, tylko cały system - ja nie powiem czy działa, bo nie miałam okazji wypróbować - mały na cycku, ale szereg badań potwierdza to działanie antykolkowe
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Marta a jestes pewna ze to sa kolki? potwierdzal to ktorys lekarz?? ogolnie mowi sie ze kolki pojawiaja sie znacznie pozniej niz u 2tygodniowego bobasa..,. kladz go jak najwiecej na brzuchu, nawet do spania

    Harpijko co do kup to dziecko karmione piersia moze robic takowe nawet raz na tydzien chcoaiz w centrum uczulali ze jak w ciagu 5dni nie zrobi to piatego dnia trzeba dziecku pomoc. jedyne co mozesz zrobic w takiej sytuacji to podac kilka mililitrow wody
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    AniuM pielegniarka powiedziala, ze naprawdę bardzo rzako zdarzają się jakieś poważniejsze powikłania po MMR2. Ja się spytałam, czy istnieje jakiś sposób, żeby nie szczepić dziecka, a ona powiedziała, że trzeba napisać oświadczenie. Nie wiem tylko jak później w razie choroby będzie, czy nie odmówią / każą płacić za leczenie jak się ze swojej woli nie szczepiło. Ja myślałam o osobnym szczepieniu na odrę najpierw, a później podstawówce na różyczkę (chłopca szczepiłbym na świnkę zamiast różyczki), ale nie wiem, jak jest z dostępnością pojedyńczych szczepionek i jak z ich bezpieczeństwem. Mam jeszcze dużo czasu więc się nie dowiadywałam o szczegóły.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    100krociu dzieki za informacje. zapytam przy okazji jak to jest w naszej przychodni
    z tego co wiem te pojedyncze szczepionki sa dostepne panstwowo jesli zaleci tak neurolog. jesli bedzie trzeba to ja wole sama kupic te pojedyncze niz ten kombajn podac Malemu
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    AniuM a no nie siada sam :) nawet nie podciaga sie w łozeczku za szczebelki ( chociaz rzadko siedzi w łozeczku:) )dzis mu sie nie udało usiasc to był chyba jednorazowy wyczyn :) on siedzi sam i z tej pozycji potrafi sie dzwignnac na nozki :) nawet z pozycji lezacej sie dzwiga ale to na czworaki i raczke wyciaga i sie podciaga :) a co do raczkowania to coraz lepiej :) coraz dłuzsze trasy pokonuje :) z pokoju do przedpokoju przechodzi ale dalej juz nie bo zaczynaja go interesowac kołka z wozka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    aha... pytalam bo u nas Gabrysia najpier siadala a poznieij raczkowala :D
    ciekawe jak bedzie z mlodym. dzisiaj podnosil sie o koldre ale niestety go nie utrzymala i nie usiadl :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    hi hi jestem szwagierka pozyczyla laptopa moge was czytac na biezaco tylko tak troche dziwnie sie polapac na tym ale i tak jestem zadowolona ze moge byc bo wiecie jak zawsze za wami tesknie :wink::wink::wink:
    --
  2.  permalink
    Harpijko-nie ma szans na spacer u nasa wietrzysko było,ale tez tak robie , potrafie byc na spacerze 3-4 godziny..Dzisiaj to tylko autkiem jeździliśmy .Co do kolek-ja mam aventu butelki i cały czas na nich jestem no i teraz mam nuka antykolkowa ale to tylko do herbatek.Marta trzymaj sie dzielnie , pamietaj ze dziecko wyczuwa niepokój i musisz przy nim zawsze zachowac spokój.a kąpiel cieplutka to naprawde dobry pomysł.Herbatka koperkowa na bączki jest Hippa od 1 tyg ż.A nie doczytałam jestes na cycku czy na butelce?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    November a czemu tak szybko ma zaczac raczkowac??? w sumie nie rozumiem tego postanowienia rehabilitantki... przeciez on ma dopiero 6miesiecy... :confused:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    NovemberRain: Cóż, Cyrylo ma więc 2 tygodnie na to, żeby zacząć raczkować albo wracamy do Vojty.
    raczkować jako raczkować czy po prostu podnosić się na łapkach?? Weronika nie raczkuje jeszcze i daleko jej do tego, póki co pełza, turla się i staje na głowie z pozycji brzuszkowej ale do raczkowania to hoho
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    no ja pomijam juz Krzysia... tez nie raczkuje a zaraz 9 miesiecy konczy... pelza podciaga sie, czasami probuje sam usiasc za cos sie lapiac, na czworaka dupsko podniesie, na prostych lapkach sie opiera ale lazikowac nie lazikuje
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Raczkowanie jest etapem przejściowym z pozycji siedzącej do samodzielnego chodzenia. Dzieci zaczynają raczkować około 9 miesiąca życia, ale nie jest to regułą. Zdarza się bowiem i tak, że maluch pomija ten etap swojego rozwoju i zaczyna od razu chodzić.

    w kilku miejscach znalazłam ten wiek podany to cytat z artykułu Raczkowanie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    And zgadza sie, dzieci raczkowac zaczynaja na przelomie 8/9 miesiaca a nawet i pozniej... dlatego mimo ze wiem jakie cwiczenai mozna wykonywac (do dziecka znajomych przychodzi rehabilitantka) to ja podchodze spokojnie i czekam az szanowna Krzysiolina sam takowa decyzje podejmie ;)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    :D no to wszystko jasne :) A wg mnie Cyryl rozwija się dobrze - swoim tempem ale wcale nie tak bardzo "żółwim"
    --
  3.  permalink
    No ja myslę,ze do żołwia to mu baaaardzo daleko.Przeciez raczkujace połroczniaki to raczej wyjątki;)
    Moja Hania jeszcze w ogóle nie podnosi się na cztery łapki - i ja w tym nie widze żadnego problemu:) ma jeszcze mnóstwo czasu:)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Nie wiem gdzie dać wiec wkleję tu:

    Cieszyn: lekarz przez pomyłkę usunął ciążę

    48-letnia kobieta przyszła do lekarza wyciąć przepuklinę. Jednak ten w czasie zabiegu usunął także powiększoną i siną macicę. Okazało się, że usunął zdrowe siedmiomiesięczne dziecko - informuje serwis dziennik.pl.
    Ciąży nie rozpoznał ani lekarz, ani kobieta.

    Chirurg został oskarżony o przypadkową aborcję i wywołanie bezpłodności; dziś ruszył jego proces. Grozi mu za to 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło dwa lata temu w Cieszynie – informuje serwis dziennik.pl.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Owoce braku świadomości własnej płodności bywają śmiertelne. Samoobserwatorka w żaden sposób nie mogłaby nie zauważyć 7-tygodniowej ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Amazonko nie 7tygodniowej ale 7 MIESIECZNEJ!!!
    mysle ze to nie tylko samoobserwatorka jest w stanie zauwazyc...
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    7-mio miesięczną? nie zauważyć? masakra
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Niemożłiwe...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008 zmieniony
     permalink
    a ja sie dziwilam ze moja kolezanke z pracy o dziecku gin uswiadomil w 17tc :P
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Totalny ciemnogród w sprawach płodności i profilaktyki zdrowotnej. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Amazonko mowisz o tej pani czy o mojej wspolpracowniczce ;)
    wiesz kobieta majaca 48lat mogla sadzic ze to menopauza i zatrzymal jej sie @ i troche tyje od zmian hormonalnych, nie sadze zeby w ogole przypuszczala ciaze... a moja kolezanka miala plamienia a ze zawsze miala skape okresy to podejrzewala ze to ciag dalszy.. do gina poszla na rutynowa coroczna kontrole
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Mogła gdybać o menopauzie, choć mogła również sprawdzić, czy nadal występuje okres płodności.
    Jak się czuje nieplanowane dziecko?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    No ja jestem z tych co wiedziały "od razu" Ale mam koleżankę która dowiedziała się o ciąży będąc w okolicach 3m a krwawiła do 6m ciąży równo co 29-30 dni tak jak miała mieć miesiączki.
    Tylko że przecież 7-mio miesięczny bobas w brzuszku nieźle kopie i nie da się tego zrzucić na pracę jelit... A Babeczka miała 48 lat więc brakiem miesiączki się nie przejęła albo już wcześniej nie było krwawień i myślała że przekwitło się jej - tak mi się wydaje
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Amazonka: Jak się czuje nieplanowane dziecko?
    Amazonko organizm kobiety nie rozróżnia czy to planowane czy nie i objawy ciąży są takie same :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Na pewno.
    And, Twoja koleżenka stosowała anty?
    --
    •  
      CommentAuthormonikapo
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Witajcie!estem nowa i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie w tym wątku. Mam dwóch wspaniałych synków: Toś 2,5 roku i Taś - prawie 3 m-ce.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Monikapo witaj :)

    Amazonko nie nie stosowała anty - a przynajmniej ja nic o tym nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthormonikapo
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    To jest moje pierwsze forum, myślę, że sobie poradzę. Chcę poklikać z kimś, bo siedzenie w domu z dziećmi (dla mnie najukochańszymi na świecie)wywołuje maleńką klaustrofobię.
    :bigsmile:
  4.  permalink
    monika a to skróty od jakich imion?
    oczywiscie ze Cie przyjmiemy d o naszego juz sporego grona....Witaj



    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Monika witaj:)Napisz jak mają na imie (dokładnie) twoje pociechy i może pokaż nam zdjątka byśmy mogły poznać nowe piękności na 28 dni:)
    Z Kamisiem już lepiej zasnął normalnie sam na pleckach a nie na mnie:) cała klatka piersiowa mnie wczoraj bolała,dziś już lepiej troszke.
    Mój M wczoraj wypalił co bym powiedziała na następne dziecko:D
    A moja mamuś odwodniona w szpitalu,te torsje są okropne,jest pod kroplówkami bidulka ciężko to przechodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormonikapo
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Jest mi bardzo miło, że mogę się dołączyć. Moje skarby to Antoś, a oficjalnie to Antoni Tomasz ur. 2 sierpnia 2005 roku (prawdziwy Lew) oraz Staś, czyli Stanisław Michał ur. 19 listopada 2007r. (chyba też prawdziwy Skorpion). Jeszcze nie wiem jak dołączyć zdjęcia, ale może dojdę do tego, to z dumą zaprezentuję chłopaków.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Monika witaj - fajne skroty Toś i Taś :) w zyciu bym nie wpadla ze TAS jest od Stasia :)


    Wydra - lepiej ze mame wzieli na uzupelnienie elektrolitow niz mialaby sie meczyc. pewnie przepisza jej leki na stale i wsyzstko wroci do normy.
    •  
      CommentAuthormonikapo
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Taś to pomysł Antosia. Bardzo nam się spodobał.
    Co jest mamie Wydry. Ostatnie opisy przypomniały moje początki ciąży: wieczne wymioty i stałe kroplówki. Życzę zdrowia, bo naprawdę ono jest najważniejsze. A choroby najbliższych bolą jak własne.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.