Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    madziauk: mowilam mu, ze "nie wolno gryzc mamusi bo to boli"


    u nas niestety dziala to na odwrot, mowie, a on mocniej gryzie.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Staś jak był mały siusiał przy każdym zdjęciu pampersa. Lekarka ledwo zdążyła popsikać siuraka octeniseptem, a już musiała łapać siuśki :))

    Wszystkiego najlepszego dla Maksa i Tadzia :flowers:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    ooo całusków miliony dla Stasia z okazji 9 miesięcy:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Dziękuje kochane jesteście :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ale ze mnie gapa! Wszystkiego najlepszego dla swietujacych dzieciaczkow :)
    --
  2.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla swietujacycych dzieciaczkow; )
    Moja Niunia spała od 19 30 do 8 30 z trzema pobudkami na jedzonko. A zawsze chodziła spać 22 00, 23 00.I ja się super wyspałam. Jeszcze dwa dni temu próba trakcji w ogóle nie wychodziła strasznie się martwiłam bo ponoć 2 miesieczne niemowlę powinno ciągnąć główkę do siadu. Natalka robiła mostek. A dzisiaj podałam jej ręce nie ciągnełam a ona sama się podniosła do siadu. Jestem w szoku. Widocznie wcześniej jej się nie chciało. Ciekawe co jutro pokaże u neurologa.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Cytrynka251, rozumiem że u neurologa byłaś właśnie dlatego że mała nie przechodziła próby trakcji ? Czy coś jeszcze cię niepokoiło ? Moja do dziś nie robi :sad: zamiast tego jest mostek :shocked:
    Boję się że też muszę iść na konsultacje ....
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Stasia, Maksa i Tadzia :flowers::flowers::flowers:

    Mam pytanie do mam karmiących piersią co już dostały @, czy to był standardowy okres, czy może jakieś plamienie?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Wszystkiego, co najpiękniejsze dla Stasia, Tadzia i Maksa :) Zdrówka przede wszystkim :)
    --
  3.  permalink
    Mamakasi wczoraj wysłałam Ci wiadomość na priv. U neurologa byłam jak miała chyba 7 tyg. Pediatra nas skierowała przed szczepieniem. Zaciskała piastki, nie podnosiła główki na brzuszku i bardzo lubiła prawą stronę. Neurolog stwierdził dyskretną asymetrie twarzy i na te piąstki dostaliśmy ćwiczenie. Teraz idziemy do kontroli.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Witacie. Składam najlepsze życzenia dla świętujących chłopców Maksia, Tadzia i Stasia.:flowers:
    Mam pytanie do mam karmiących piersią co już dostały @, czy to był standardowy okres, czy może jakieś plamienie?

    Ja dostałam standardowego okresu i w sumie wszystko jest tak jak przed ciążą. Może z jedną różnicą, że miesiączki są troszkę bardziej obfite.

    A my dziś jesteśmy po pierwszej rehabilitacji. Z Zuzią jest wszystko w porządku. Ma lekką asymetrię (najczęściej tacza się w lewą stronę, a w prawą może dwa razy dziennie). Zamiast 10 spotkań będziemy miały tylko 6 najprawdopodobniej. Ogólnie to Zuzia bardzo płakała jak tylko rehabilitantka do niej podeszła i mam nadzieję, że kolejny raz będzie lepiej. A mi się podobało, bo można się dużo nauczyć. Pokazano mi jak prawidłowo podnosić Zuzię itp.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Stasia, Maksa i Tadzia:clap:

    Udało się nasiusiać do pojemniczka bezpośrednio.
    Nam też powiedzieli, żeby sie nie przyznawać do tego woreczka lekarce, ale dzisiaj udało się bez niego. Wsadziliśmy Kacpra do wanienki i nalaliśmy trochę wody, po czym sie okazało, że wystarczyło puścić wodę w kranie i fontanna gotowa:tongue:
    Pytałam przy okazji o ten posiew ze względu na obecność krewki ale powiedziała pielęgniarka, że narazie nie ma sensu. Poczekajmy na wynik tego badania - jutro rano.

    Jutro wyjeżdżamy na tydzień do teściowej. Będą jazdy coś czuję, ale wolę nie krakać:wink:
    Wczoraj kupiłam sobie laptopa, więc będę na bieżąco z Wami w wolnym czasie:crazy::jumping:

    Treść doklejona: 06.08.13 14:44
    A co do picia, Acia spróbuję z tej butelki co podałaś ale czuję, że nic z tego. On po prostu odpycha wszystko rączką i odkręca buźkę, ale zobaczymy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki w podobnym wieku do Karolka tez zaczely tak chrzakac?
    Taki dzwiek wydaje jakby odkrztuszal sobie jedzenie, cos ala kaszel ale to nie jest kaszel. Sama nie wiem jak to nazwac.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    madziauk: Taki dzwiek wydaje jakby odkrztuszal sobie jedzenie, cos ala kaszel ale to nie jest kaszel. Sama nie wiem jak to nazwac.

    Moja tak robi, jakby udawała, ze się zakrztusiła :) Obserwuje mnie wtedy i się śmieje łobuzica jedna :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 6th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: Moja tak robi, jakby udawała, ze się zakrztusiła :) Obserwuje mnie wtedy i się śmieje łobuzica jedna :)


    moja też tak robi i ja też mam wrażenie, że jest to próba zwrócenia uwagi:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    sysiajaw: moja też tak robi i ja też mam wrażenie, że jest to próba zwrócenia uwagi:cool:

    dokładnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    A my powoli szykujemy się do imprezki, 24ego będziemy świętować roczek naszej córy i tego samego dnia urodziny męża więc podwójna impreza...pewnie ten starszy solenizant równiez zechce torta i prezent hehe ale mi się trafiło:wink:za nie całe 2 tyg jedziemy do PL bo chcemy roczek świetowac z rodziną bo jak by to było...przecież babcie i dziadkowie by się pogniewali:wink:

    Treść doklejona: 06.08.13 17:26
    moja to się ostatnio taka łobuzica zrobiła ze szok,od kąd zaczęła chodzic to się nie może nawierzyć i wszędzie wejdzie we wszystkich szafkach układa po swojemu hehe, a jak mówie że nie wolno to się śmieje z matki:)nie wiem chyba tak musi być bo co zrobić...posplatałam gumkami uchwyty w szafkach a ten łobuz ściąga jak ja nie patrze ale sprytna;)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Witam się kochane :wink:
    Wszystkiego Najlepszego dla STASIA, TADZIKA oraz MAKSA!! :clap::flowers:
    Anula życzę wszystkiego najlepszego z okazji drugiej rocznicy ślubu :flowers: pewnie jakaś romantyczna kolacja :dinner:
    Dii ja też mam zbadać Lesiowi mocz i ten woreczek kupiłam :smile:
    Gaja00: A my powoli szykujemy się do imprezki, 24ego będziemy świętować roczek naszej córy i tego samego dnia urodziny męża więc podwójna impreza

    Ooooo ale będzie się działo :boogie::boogie::boogie:

    Treść doklejona: 06.08.13 18:17
    Gaja00: hehe, a jak mówie że nie wolno to się śmieje z matki:)nie wiem chyba tak musi być bo co zrobić...posplatałam gumkami uchwyty w szafkach a ten łobuz ściąga jak ja nie patrze ale sprytna;)

    Oooo co mnie czeka hihihi, masz bardzo mądra łobuziare:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Gaja00: 24ego będziemy świętować roczek naszej córy i tego samego dnia urodziny męża więc podwójna impreza..


    My 8 sierpnia i roczek Mlodego i nasza rocznice slubu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Venus dziękuję :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Anula85: Venus dziękuję :)

    :kissing:
    kuleczka_69: My 8 sierpnia i roczek Mlodego i nasza rocznice slubu :)

    Wszystkiego najlepszego Kochana :flowers::flowers::flowers::flowers::kissing:
    --
  5.  permalink
    Dziekujemy za zyczenia :)
    "nie wolno gryzc mamusi bo to boli" i przesta
    - Maks tym bardziej robi to co mu nie wolno :devil:
    A my dzisiaj caly dzien poza domem bo moj malowal kuchnie. W czwartek to samo nas czeka. Synek dzisiaj stanal przy meblach i od razu rekami do xboxa ;p
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny chyba zaraz zaryczę się ze szczęścia dzisiaj Piotruś cały dzień czysto i wyraźnie powtarza mama.Podczas wizyty w przychodni obudził się z płaczem i też krzyczał mama , i jak mam go nie kochać :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Maksa, Tadzia i Stasia :flowers:

    Gratulacje dla Piotrusia :boogie:


    A nam chyba idzie kolejny ząb, bo dzisiaj dwa razy była taka histeria jak nigdy dotąd :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    venus87: Oooo co mnie czeka hihihi, masz bardzo mądra łobuziare--
    venus a zobaczysz jak Lesio zacznie chodzic albo raczkować już porządki w domu to nie będziesz musiała robić ty hehe.....mnie sie chce czasem smiać jak ja albo mąż zwracamy jej uwagę a ona smieje sie na całego i powtarza nie, nie ,nie to jest wtedy najlepsze aż nie mogę sie powstrzymać...ignoruje nasze zakazy no ale to nasz skarb i musimy jakos to przetrwać,pojedzie do dziadków będzie tam porządki robic hehe
    kuleczka_69: My 8 sierpnia i roczek Mlodego i nasza rocznice slubu :)
    ooo to już pojutrze, to również podwójna imprezka ;)
    Anula85: Dziewczyny chyba zaraz zaryczę się ze szczęścia dzisiaj Piotruś cały dzień czysto i wyraźnie powtarza mama.Podczas wizyty w przychodni obudził się z płaczem i też krzyczał mama , i jak mam go nie kochać :)
    no właśnie i jak tu nie kochać swoich szkrabów.:)))..u nas była pierwsza baba hihihi a my zaskoczeni :shocked:a teraz i mama i tata i baba
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Anula85: Dziewczyny chyba zaraz zaryczę się ze szczęścia dzisiaj Piotruś cały dzień czysto i wyraźnie powtarza mama.Podczas wizyty w przychodni obudził się z płaczem i też krzyczał mama , i jak mam go nie kochać :)

    :heartbounce::heartbounce::heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzenia! :))
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    i ja składam wszytskim dzisiejszym jubilatom życzonka zdrówka i uśmiechu:)
    U nas chyba skok, bo aż mi ręce więdną od noszenia. Cały dzień na rękach, na nosidło za gorąco i prawie zero snu. Padam ze zmęczenia! Dobranoc!
    --
  6.  permalink
    venus87: Wszystkiego najlepszego Kochana


    A dziekuje :)

    akirka: i ja składam wszytskim dzisiejszym jubilatom życzonka zdrówka i uśmiechu:)


    I ja sie przylaczam! :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki w podobnym wieku do Karolka tez zaczely tak chrzakac?


    Mój też tak robi zwłaszcza jak nikt na niego nie patrzy to tak zwraca uwagę.

    madziik1983: - Maks tym bardziej robi to co mu nie wolno :devil:


    U nas to samo, mówię zostaw buta bo brudny to bierze drugiego:devil:
    Mówię nie ciągnij mnie za włosy bo to boli to chwyci w obie dłonie i nogami się odpycha :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 6th 2013
     permalink
    U nas albo zabki :devil: (oby nie), albo skok. Bo Karolek od wczoraj placzliwy, wszystko jeszcze bardziej do buzi wpycha. Nie chce spac w dzien (spi, ale malo). Mam nadzieje, ze to dlugo nie potrwa.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    madziauk: Nie chce spac w dzien (spi, ale malo). Mam nadzieje, ze to dlugo nie potrwa.

    Może upały Go męczą ??
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    akirka: i ja składam wszytskim dzisiejszym jubilatom życzonka zdrówka i uśmiechu:)

    Ja również się podpisuję pod życzeniami chociaż spóźnione...
    akirka: aż mi ręce więdną od noszenia.

    U nas noszenie nie zdaje egzaminu jak jest tak gorąco-Kajetan nie lubi na rączki bo wtedy jeszcze moje ciało go grzeje. Teściowa się zdziwiła bo chciała nosić, bujać, nosić i tak w kółko... jak jej zaczął dawać koncert i się denerwować to od razu zrozumiała, że nic z tego :D

    PS: Moje dziecko ma dziś imieniny a ja nawet o tym nie pamiętałam...koleżanka mi esa przysłała z życzeniami i dopiero zaskoczyłam.
    Wszystkim życzę miłego i niezbyt upalnego dnia! U nas już 24 :(
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    venus87: Może upały Go męczą ??
    Nie, to nie upaly. U nas juz od poczatku sierpnia ich nie ma. Albo skok albo zabki.
    --
  7.  permalink
    Wszystkiego naj dla Kajtusia:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    U nas też baba od wczoraj:bigsmile:

    Dii i jak wyniki moczu
    --
  8.  permalink
    Przepraszam że pisze też tu ale nie każda z Was zagląda na wątek laktacyjny

    męczę już tydzień Amelkę na butelkę i nic nie ruszyło:sad:Już nie wiem co robić jestem przez to strasznie uwiązana.Przed chwilą też próbowałam dać jej mojego mleka z butli i nie chciała płakała wypluwała a jak dałam jej pierś od razu zassała się ma ktoś taki problem???Mąż też nie daje rady jej zachęcić do butelki
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA: męczę już tydzień Amelkę na butelkę i nic nie ruszyło:sad:Już nie wiem co robić jestem przez to strasznie uwiązana.Przed chwilą też próbowałam dać jej mojego mleka z butli i nie chciała płakała wypluwała a jak dałam jej pierś od razu zassała się ma ktoś taki problem???Mąż też nie daje rady jej zachęcić do butelki


    Dominiczka moja córka piersiowa i uczyłam ją butelki odkąd skończyła 2 miesiące... a załapała dopiero jak miała 5,5 miesiąca i wtedy zaczęłam powoli ją odstawiać tak, że ostatni raz ją karmiłam jak miała 7m1t, także wszystko wymaga czasu, ja zmieniałam butelki na inne co rusz, i próbowałam parę razy dziennie, zawsze wypijała max 30ml, przyszedł taki dzień gdzie podeszłam do niej już i tak zrezygnowana, że się chyba nie nauczy a tam szok wypiła butlę 120ml
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    DominiczkA spróbuj kubeczka albo łyżeczki, więcej zabawy ale może zacznie pić?
    U nas co prawda nie wiem jak z mlekiem, ale woda z butelki też nie chce przejść (gryzie smoczek, śmieje się i bawi butlą ale nie pije) :/ (a wcześniej pił całkiem ładnie)...spróbuję może dzisiaj z diody, chociaż wodę biorę ze sobą jedynie na spacery póki co i wolałabym żeby pił z butli/ niekapka
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Kupiłam nawet doidy cup, pięknie piła ale długo to trwało, i babcia wolała żebym nauczyła ją butli bo wygodniej dla niej, na szczęście nauczyła się a ja mogłam spokojnie do pracy wracać

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.13 12:00</span>
    a i smoczka uspakajacza nie akceptuje w ogóle,, co najwyżej pobawi się a jak trafi do buzi to ma odruch wymiotny, ale jak skończyła pół roczku stwierdziłam, że nie ma sensu na "starość" uczyć ją smoczka i nie używa do tej pory a butlę ze smokiem akceptuje
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Sysiajaw a mogę wiedzieć w jaki sposób odstawiłaś Kingę od piersi. Jak to wyglądało? Czy Kinga jadła również usypiając na piersi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    misia-ludek: Dii i jak wyniki moczu

    Ehm.... niby ok...
    nieobecne wszystkie pozycje łącznie z krwią.
    Bakterie zaznaczone jako nieliczne ale pielęgniarka która patrzyła na ten wynik, powiedziała, że wszystko ok:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Dii,szkoda ze posiewu od razu nie robilas. Czasem mimo poprawnego badania ogolnego, na posiewie wychodzi bakteria.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    kasia151288: Sysiajaw a mogę wiedzieć w jaki sposób odstawiłaś Kingę od piersi. Jak to wyglądało? Czy Kinga jadła również usypiając na piersi?


    jak już załapała butle, najpierw eliminowałam karmienie nocne, podawałam jej w nocy butlę zamiast piersi przez parę dni i nagle przestała się budzić w nocy na jedzenie, widocznie stwierdziła, ze skoro nie ma cycusia to nie warto wstawać i od tamtej pory przesypia całe noce. Więc zaczęłam eliminować po jednym karmieniu w dzień, np. o 10 zamiast cyca dostawała butlę przez kilka dni, i po kilku dniach eliminowałam kolejne i tak w kółko. Na koniec zostawiłam karminie wieczorne, bo się go bałam bo Kinga usypiała na noc przy nim, ale poszło całkiem fajnie, trochę pomarudziła przy usypianiu ale usnęła, następnego dnia marudzenia już nie było... to wszystko trwało jakieś 1,5 miesiąca, dzięki temu moje piersi też powoli się przyzwyczajały, po 3 dniach od odstawienia jedna mi nabrzmiała ale ściągnełam troszkę ręcznie i tyle, więcej już nie musiałam, mleko całkowicie zanikło miesiąc później. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Rozumiem. U mnie właśnie problem polega na tym, że Zuzia najwięcej piersi je przy usypianiu. Muszę ją jakoś od tego odzwyczaić i zacząć usypiać bez piersi, a dawać ją może jakoś wcześniej. A od września chciałabym zacząć przechodzić na butelkę. Jednak kompletnie nie wiem jak to zrobić, jak mam przejść na mm i jak zniesie to Zuzia.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Moj za cholere nie chce nauczyc sie pic z niekapka :/ nie wiem moze mam jakis zly.....

    http://img06.tablica.pl/images_tablicapl/71287295_1_1000x700_butelki-niekapki-firmy-lovi-wroclaw.jpg

    o, taki mam
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Moj za cholere nie chce nauczyc sie pic z niekapka :/ nie wiem moze mam jakis zly.....

    A ja Zuzię nauczyłam pić z doidy cup. Różnie to wychodzi, bo ja trzymam kubeczek i czasem trochę za mocno przechylę, ale ona pięknie "wsysa" picie. Na początku wkładała język jak kolek do środka, a teraz picia z butelki nie chce tylko z doidy.
    --
  9.  permalink
    kasia151288: A ja Zuzię nauczyłam pić z doidy cup


    Bede musiala kupic i sprobowac, niekapa wypluwa, nie wiem, moze ten ustnik mu nie pasuje?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczko, moja Zu też nie potrafiła pić z niekapka. Wtedy, za radą Migg, wyciągnęłam jej na kilka godzin ten system niekapkowy. Niekapek stał się kapkiem ;) Potem włożyłam z powrotem to zabezpieczenie i już wiedziała, jak ma ssać z niekapka. Spróbuj, może akurat się uda ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  10.  permalink
    Ok, sprobuje :) tylko bede musiala wykukac gdzie jest to zabezpieczenie
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Na pewno pod ustnikiem ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.