Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    kasia151288: Jednak kompletnie nie wiem jak to zrobić, jak mam przejść na mm i jak zniesie to Zuzia.


    myślę, że ten sposób co opisałam jest dobry bo nie jest to szok dla dziecka, gorzej by było z dnia na dzień, musisz próbować podać mm inaczej się nie dowiesz :wink:
    --
  1.  permalink
    magda_a: Na pewno pod ustnikiem ;)


    Nie bede sie spierac :P
    --
  2.  permalink
    Dziewczynki, wpadłam tylko z radością oznajmić że moje dziecie już chodzi :shocked: Dobry Boże!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  3.  permalink
    Mój Jasiulek:) wspaniale:)teraz mama bedziesz miała latania co nie miara:)GRATULUJE:*
    -- ,
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Brawo dla Jaśka !!!!!!!!!!
    Dziękujemy za życzenia. My byliśmy dziś w mieście 5 !!!! godzin :) z przerwą u babci na cyca :)
    Mamusia musi pozbyć się majtasów wielgachnych ciążowo-poporodowych :) bo aseksualne są ;) :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    A mam jeszcze pytanie. Pisałam wczoraj, że byliśmy pierwszy raz na rehabilitacji i Zuzia ma lekką asymetrię. Tzn. ona tacza się najczęściej w lewą stronę. Wcześniej kładła się też najczęściej na lewy boczek. teraz już bez problemy kładzie się i na prawy, ale tacza się w prawo bardzo rzadko. I tak sobie teraz myślę, że zawsze jak ją karmię piersią do snu na leżąco na łóżku to też kładę ją od ściany i ona wtedy przekręca się właśnie na lewy bok (czyli ten, który najbardziej lubi). Do samo jest z łóżeczkiem- stoi przy ścianie i mała również musi przekręcać się na lewy bok, żeby być przodem do nas. Czy dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest przestawienie łóżeczka, żeby kładła się na prawy bok?
    Ale namotałam. Mam nadzieję, że zrozumiecie.:cool:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.13 16:08</span>
    myślę, że ten sposób co opisałam jest dobry bo nie jest to szok dla dziecka, gorzej by było z dnia na dzień, musisz próbować podać mm inaczej się nie dowiesz :wink:

    Zacznę też od nocy, bo jej boję się najbardziej. Do października mam czas, może jakoś się przełamię do przejścia na butelkę.
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Jesteśmy po wizycie u neurologa. Z niunią prawie wszystko ok. Próba trakcji idealnie:-) Przed nami było 7 miesięczne dziecko to lekarka powiedziała, że Natalka lepiej trzyma główkę na brzuszku niż to dziecko:-)Obracała ją na wszystkie strony. Strasznie to wyglądało.Jeszcze dłonie nie są do końca otwarte i mamy sami z nią ćwiczyć. Asymetria twarzy prawie zniknęła. Waży 6050g i lekarka powiedziała, że bardzo dobrze. Przez niecały miesiąc przybrała 500 g czyli norma dla dzieci po 3 mscu życia. Powiedziała, że pomału mamy wprowadzić deserki. Podałam jej dzisiaj łyżeczką jabłuszko. Ale jej smakowało. Gluten zaleciła po 6mscu. Dziewczyny a może Wy macie jakieś rady odnośnie rozszerzenia diety dzieci karmionych tylko piersią? Do kontroli za dwa miesiące:-)

    Gratulacje dla Jasia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    kasia151288: Czy dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest przestawienie łóżeczka, żeby kładła się na prawy bok?

    Kasia, moja preferuje prawy bok i już teraz próbuję ją przestawiać tak jak mówisz, że np. układam w łóżeczku do góry nogami, żeby mogła patrzeć przez szczebelki odwracając głowę na lewo. Problem z tym, że ona popatrzy chwilę i spowrotem na prawo, i wpatruje się w motylki na ochraniaczu. Ale wydaje mi się, że to dobry sposób. Twoja starsza, więc pewnie bardziej interesuje ją świat za łóżeczkiem.
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, doradzcie jakies owocowe herbatki dla dzieci bez cukru. Bo te bobovita chyba malemu nie służa, ciagle jakies problemy z brzuszkiem:confused: Zastanawiam sie nad zmiana mleka rowniez...Moze go cos uczula tylko niebbardzo wiem co. Narazie nasza pdeiatra na urlopie , ale jak wroci musz emu badania zrobic od tamtej pory co wrocilismy Z wakacji ciagle cos nie tak. Chwila przerwy a potem zaczyna sie z nowu. Moze on jakies robaki ma albo ja juz sama nie wiem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Cobraczek- a musisz podawać herbatki? Ja jeszcze nigdy nie dałam, młoda pije wodę (dziś np. z odrobiną cytryny i listkiem mięty), ew. kompot bez cukru.
    --
  5.  permalink
    azniee: Cobraczek- a musisz podawać herbatki? Ja jeszcze nigdy nie dałam, młoda pije wodę (dziś np. z odrobiną cytryny i listkiem mięty), ew. kompot bez cukru.


    Probowalam wode i kompoty, ale nie chce pic, Kurcze moze dlatego, ze w herbacie Hippa jest cukier???:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Są herbatki hippa do.zaparzania bez cukru
    --
  6.  permalink
    sardynka85: Są herbatki hippa do.zaparzania bez cukru


    Nawte nie wiedzialam. Zaraz przejrze internet to zobacze co tam maja.
    --
  7.  permalink
    Gdzie kupic dobre zabezpieczenie np na szuflady by maly nie otwieral?
    --
  8.  permalink
    madziik1983: Gdzie kupic dobre zabezpieczenie np na szuflady by maly nie otwieral?


    O dobre pytanie....Ja to bym pewnie do castoramy albo nomi pognala i tam by mnie pokierowali:tongue:
    --
  9.  permalink
    To moze w leory poszukam..
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    No i mam nogę w gipsie i do końca miesiąca mam siedzieć w domu, a już tak dobrze M z Tosią sobie radzili be zemnie jak ja byłam w pracy :cry:. I już nie wiem jak to będzie z tym żłobkiem we wrześniu.
    --
  10.  permalink
    No i mam nogę w gipsie
    - a coz sie stalo?? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Wychodziłam z pracy i na Warszawskim chodniku mi się mocno skręciła w kostce.
    --
  11.  permalink
    acia20: Wychodziłam z pracy i na Warszawskim chodniku mi się mocno skręciła w kostce.


    O matko! no to ladnie....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    Acia współczuję... i do tego te upały a ty z nogą w gipsie...

    Cobraczku ja kupuję herbatki z melisy z sokiem jablkowym hippa. Kaja je lubi z tym, że ja je rozcienczam wodą w proporcji 1/2.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    madziik1983: Gdzie kupic dobre zabezpieczenie np na szuflady by maly nie otwieral?

    Madzik - ja mam takie: http://www.babyono.com/produkty/pokoj-maluszka/zabezpieczenia/zabezpieczenia-szafek i używam ich również do szuflad. Moje dziecko nadal ich nie otworzy, nie odpadają itp.
    Można też w sklepach dziecięcych kupić.
    --
  12.  permalink
    Ja mam zabezpieczenia z canpolu...ale okazaly sie za krotkie ;/ i nie zepne nimi dwoch szuflad
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dobre zabezpieczenia są w IKEA.
    Takie
    --
  13.  permalink
    Dziekuje :) Do Ikei mam troche drogi wiec odpada ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    cytrynka251: Powiedziała, że pomału mamy wprowadzić deserki. Podałam jej dzisiaj łyżeczką jabłuszko. Ale jej smakowało. Gluten zaleciła po 6mscu. Dziewczyny a może Wy macie jakieś rady odnośnie rozszerzenia diety dzieci karmionych tylko piersią?

    Zalecenia są takie, że dziecko do 6 miesiąca życia potrzebuje jedynie mleczka mamy i nie trzeba, a może nawet powinnam napisać, nie powinno się rozszerzać diety wcześniej, bo układ pokarmowy jeszcze jest nierozwinięty. Chociaż pewnie łyżeczka jabłka nie zaszkodzi, ale nie ma się co spieszyć.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    madziik1983-my zamówiliśmy właśnie wczoraj przez neta polecane i sprawdzone przez naszych przyjaciół a sama u nich je widziałam dobrze zabezpieczją, podam stronke http://bezpiecznydzieciak.pl/pol_m_Zabezpieczenia-domowe_Do-szafek-szuflad-284.html

    Treść doklejona: 07.08.13 23:30
    acia20: No i mam nogę w gipsie i do końca miesiąca mam siedzieć w domu, a już tak dobrze M z Tosią sobie radzili be zemnie jak ja byłam w pracy . I już nie wiem jak to będzie z tym żłobkiem we wrześniu.--
    ooo kurka wodna....współczuje i przykro mi...wracaj szybko do zrowia a chłopaki sobie jakoś poradzą w końcu to duzi chłopcy
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    madziik1983: Gdzie kupic dobre zabezpieczenie np na szuflady by maly nie otwieral?


    U nas ta sama potrzeba, bo Karolek juz najnizsza szuflade w kuchnii potrafi sobie otworzyc :wink:
    --
  14.  permalink
    madzinka dziękuję. I chyba tak zrobię. Może dam jej za parę dni spróbować jeszcze tylko marchewkę. A rozszerzać będę we wrześniu. Chcę wprowadzić gluten bo teraz zaleca się po 4mscu. Pół łyżeczki mannej przez dwa msce.
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeAug 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny.
    Acia szkoda, że dałaś sobie tę nogę włożyć w gips. Nogę skręconą lepiej włożyć w szynę lub nawet w sam bandaż elastyczny, bo gips spowoduje, że noga dłużej rehabilitacji będzie potrzebować, no chyba, że masz jakieś pęknięcie.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Witamy się z rana!
    Acia, przykro mi, trzymkaj się i wracaj szybko do zdrowia.
    Gaja00: my zamówiliśmy właśnie wczoraj przez neta

    Madzik, ja też z Ikei przez neta-aktualnie mam 80km do niej i z Małym jeszcze się nie wybieramy na maratony sklepowe...
    --
  15.  permalink
    Dziekuje za wszystkie stronki :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Ciasto gratulacje,to teraz bedziesz biegac za mylym :tongue:
    U nas od czasu jak mala chodzi mam duzo lepiej bo idac powiesic pranie puszczam mala do piaskownicy i ona bawi sie sama na swoim placyku.Kiedys byla mowa o bucikach i moge polecic crocsy,ktore sa bardzo lekkie.Oktawia tak je uwielbia ze jakby mogla to by w nich spala.Dla mnie wygoda bo jak sie pobrudza to wystarczy umyc pod kranem i gotowe.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  16.  permalink
    Witam sie upalnie :) wlasnie wrocilam od lekarza, podejrzewa u mnie dyskopatie i musialam sie napromieniowac ;/ Babeczka zrobila mi zdjecia odcinka ledzwiowego i po 20 sierpnia dopiero opis bedzie, bo radiolog na urlopie. Dzisiaj dla naszej trojeczki wyjatkowy dzien :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko wszystkiego naj naj najjjjjjj dla Mateuszka i dla was z okazji rocznicy!!! :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
  17.  permalink
    sysiajaw: Kuleczko wszystkiego naj naj najjjjjjj dla Mateuszka i dla was z okazji rocznicy!!!


    Dziekujemy :) Zamowilam dzisiaj torta dla Matiego na sobote, bo robimy imprezke i niedawno babka z piekarni za mna przyleciala bo musimy sie umowic do ceny i w ogole, a ja zrobilam wielkie galy bo przeciez sie juz ugadywalam :P Babka zonka zaliczyla :P
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 8th 2013 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69 -
    wszystkiego najlepszego dla Was wszystkich :flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczka - wszystkiego najlepszego dla malego solenizanta z okazji 1 urodzin :) Pamietam jak pisalas, ze urodzilas chlopczyka i to bylo tu sporym zaskoczeniem na forum ;) No i najlepszego z okazji rocznicy? jakies plany macie?

    Nasza 4 rocznica slubu tez zbliza sie wielkimi krokami. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko sto lat dla Mateuszka !!!! Wszystkiego co Naj !!!!
    --
  18.  permalink
    madziauk: jakies plany macie?


    Pewnie spacerek w trojeczke :P a co pozniej? moze jakas kolacyjka we dwoje :)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Mateuszka :flowers::winkkiss:
    I dla Was :wink:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko wszystkiego naj dla waszej trojki :flowers:
    czerwinko zaraz u Was imprezka sie szykuje.:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  19.  permalink
    moja jak miala 3 tyg wazyla 3370 ale nie miezyli jej przy urodzeniu miala 2900 a w dniu wypisu miala 2850
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko wszystkiego najlepszego. :flowers:, udanej sobotniej imprezy i super kolacji z mężem:dinner:

    Słoneczko nie bardzo wiem do czego jest Twoja wypowiedź. Aż całą stronę przejrzałam szukając rozmów o wadze i nie wiem o co chodzi?????????:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    kasia151288: Słoneczko nie bardzo wiem do czego jest Twoja wypowiedź. Aż całą stronę przejrzałam szukając rozmów o wadze i nie wiem o co chodzi?????????:shocked:


    właśnie zrobiłam to samo i też nie wiem do czego to się odnosi i o co chodzi?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko, najlepszego dla Was :*
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Quelle: czerwinko zaraz u Was imprezka sie szykuje.

    Ano :) nie wiem kiedy ten rok minął ! Franio pięknie chodzi, ślicznie zaczyna mówić pierwsze słowa. Kochają się jak dwa wariaty ze swoim starszym bratem :) Jak pojechaliśmy do Tomka na obóz nad morze zabrać go,to Franio jak go zobaczył to uwiesił się nad na nim i tulił jak koala :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczka -wszystkiego naklepszego dla was i Mateuszka :)
    ja mam do was pytanie - czy wasze dzieci tez maja potowki na te upaly? u nas po 32 st w domu i maly w samym pampersie i od 2 dni ma male czerwone kropeczki na dekolcie, pare na brzuchu i na jednym ramieniu i szyi i nie wiem czy to jakies uczulenie czy raczej potowki. Jest to malo wyczuwalne dotykiem, po nocy blednie a w ciagu dnia mocno widoczne, sadze ze to potowki ale pewna nie jestem. Jest u ktorejsc z waszych pociech podobnie?
    i jeszcze jedno - czy sadzicie ze jak dziecko jest karmione piersia i jem wiekszosc rzeczy i jak nie reaguje alergicznie na zadne moje jedzenie (ale ma uczulenie na bialko mleka krowieko [chyba] ) to jest duza szansa ze jak sam bedzie jadl te rzeczy to tez go nie beda uczulac prawda?
    -- [/url]
  20.  permalink
    Milka u nas tez jest problem z potowkami, Mati chodzi non stop caly spocony ;/ na termometrze skali brak,w domu ukrop ;/
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    u mnie 38,8 na zewnątrz a w domu 29st... Kinga się rozpływa..my też
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.