Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Kuleczko Wszystkiego Najlepszego dla Was:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    U nas zawsze potówki na szyjce... i pupa zaraz zaczerwieniona więc ją często pod kran wsadzam i smaruję i często zmieniam pieluszkę
    --
  2.  permalink
    Kuleczko wszystkiego najlepszego dla Ciebie i męża i sto lat dla Mateuszka:flowers::flowers::flowers:

    U nas też ukrop, na dworze 38 w domu 31 stopni
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla Mateuszka :)

    Potówki też mamy niestety, pół buziaka obsypane :/
    --
  3.  permalink
    Dziekuje Dziewczyny za zyczenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 8th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: i pupa zaraz zaczerwieniona

    u Nas to samo... a jakich sysiu używacie pampków? Bo mi kumpela wmawia, ze to przez te dady, bo niby przy pampersach jej synuś nigdy nie ma odparzonej pupki :/
    --
  4.  permalink
    moja tez ma takie jakby potowki od paru dni
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    my uzywamy pieluszek dady i Maks nie jest odparzony. wiec wydaje mi sie,ze to nie od rodzaju pieluszek a od predyspozycji dziecka, no i od temperatury w domu... my mamy na szczescie chlodno:) choc dzis w domu bylo 26 stopni ale tak to jest max 24 stopnie
    -- ,
  5.  permalink
    ma male czerwone kropeczki na dekolcie
    -Maks tez ma, glownie w miejscach gdzie go trzymam akurat, ale schodzi po jakims czas
    przy pampersach jej synuś nigdy nie ma odparzonej pupki :/
    - a g.. prawda. Ja mam pampersy i jak tylko wiekszy upal to ma tylek obszczypany.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Tosia ma dady, w domu 30 stopni i na szczęście nie ma tam żadnych krostek ani odparzeń
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    My od dłuższego czasu używamy białych Pampersów, tzn. w białym opakowaniu, Premium Care... Chyba są najcieńsze.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    My używamy i Dady i Pampers Premium Care i nie ma odparzeń. Pampersy zakładam, bo wydaja mi się bardziej przewiewne. Do tego profilaktycznie smaruję Alantanem.
    Potówki pojawiły się na buzi. Myję jej wodą z mąką ziemniaczaną i ładnie schodzą. I jeszcze zauważyłam, że ma chyba odparzenia w pod pachami, w tych szparkach. Myślicie, że też można mąką zasypać?

    Treść doklejona: 08.08.13 21:42
    Kuleczko - najlepsze życzenia:)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Witam się :wink:
    100 lat dla Mateuszka :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::hugging:
    Leszek też ma pieluchy DADA i nie ma odparzeń :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko najlepszego z okazji rocznicy!
    i oczywiście buziaki dla solenizanta naszej forumowej niedoszłej Martynki - Mateuszka:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Kuleczko, wszystkiego naaaajlepszego dla Was! :flowers:

    Staś też cały w potówkach - szyja, kark najbardziej. A lata w samym pampku i kąpiemy się kilka razy dziennie. My zmieniliśmy pampersy na dady niecałą paczkę temu i nad dupką pojawiła się czerwona wysypka i pupa odparzona. Wracamy do pampersów, a jak przejdzie znowu spróbujemy dady i zobaczymy czy to kwestia pieluch.
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Witajcie Mamusie! Czy znacie jakiś sprytny sposób na przesunięcie dziecku godzin snu? Małgosia od kilku tygodni chodzi spać koło 23-24, niezależnie od ilości i długości drzemek w ciągu dnia. Próbowaliśmy ją budzić, jak długo spała w dzień, żeby nie była zbyt wypoczęta wieczorem, ale nie pomagało... Tak sobie ustwiła zegar biologiczny i koniec, a mnie to męczy, bo chciałabym mieć wieczorem chwilę czasu dla siebie lub męża, a nie mam siły na cokolwiek o północy...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 8th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Matiego na pierwszy roczek:clap::clap::crazy::crazy:

    My też używamy Dady i Pampersów i odparzeń bak.

    Dzisiaj Kacper zażył podwórkowego baseniku (pod parasolem) a ja trochę ze słoneczka skorzystałam mimo, że było nie do wytrzymania. Ogólnie czas na wsi szybko leci, teściowa na razie bardzo nie podpadła:devil: Tylko proponowała dla Kacperka kisiel, żeby pojadł... !

    Co do zabezpieczeń, my mamy z biedronki i są super tanie i dobre. Jeszcze w niektórych można dostać.

    Kacper nauczył się piszczeć, tzn tak śmiesznie powtarza po nas. I jak coś ode mnie chce, albo po prostu chce do mnie to wyciąga rączki i mówi MA!!! Jakie to słodkie.Tylko do mnie rączki wyciąga:rolling:

    I ogólnie Kacper chodzi spać ok. 24 - jeszcze nie śpi!!! a o 5 się budzi bo m widno i nie śpi do 7 a potem kima dalej do 11!!!!

    Treść doklejona: 08.08.13 23:36
    czajnik: Czy znacie jakiś sprytny sposób na przesunięcie dziecku godzin snu? Małgosia od kilku tygodni chodzi spać koło 23-24


    Hehe. Dopiero o tym napisałam :bigsmile:
    Mi się udawało kłaść wcześniej jak drzemka trwała najpóźniej do 15. U nas to się zmieniło od choroby (trzydniówki) i trwa już tydzień to przestawienie:devil:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Mateuszka i dla Was kuleczko:):clap:

    Treść doklejona: 09.08.13 07:29
    A mój Ludwiś drepta już sam bez pomocy i prawie bez wywracania od jakiegoś tygodnia. Aż boję się jesieni bo już teraz chodzi po chodniku i wszystkie liście są jego:bigsmile:
    My też urodzinki Ludwisia będziemy obchodzić z naszą rocznicą ślubu jak Kuleczka i Mateuszek:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Akirko, mi się też wydaje, że Tadek ma podrażnione pod pachami, dzisiaj chyba posmaruję bepanthenem na noc, a w dzień potraktuję zasypką. Można u dzieci stosować alantan?
    --
  6.  permalink
    Czajnik a w jakich godzinach macie popołudniowe drzemki?

    Treść doklejona: 09.08.13 09:12
    Tak się zastanawiam czy możliwe, żeby Wojtkowi szła już górna czwórka, jest teraz bardzo niespokojny a na dziąśle u góry w miejscu 4 czuję takie zgrubienie jakby ząb miał się przebić no i idą dolne dwójki. No ale czwórka teraz tak szybko???:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Dii - a co złego w kisielu? Jeżeli zrobisz go z soku (na tym etapie - lepiej bezcukrowego, może być gotowiec dla dzieci), domowego kompociku, z mąką ziemniaczaną?
    --
  7.  permalink
    Anecia84: A mój Ludwiś drepta już sam bez pomocy i prawie bez wywracania od jakiegoś tygodnia. Aż boję się jesieni bo już teraz chodzi po chodniku i wszystkie liście są jego


    Brawa dla Ludwisia:clap::clap::clap:
    --
  8.  permalink
    Jeszcze raz dziekuje dziewczyny za zyczenia :) U nas w nocy 2 x burza przeszla. Popadalo i jest chlodniej (w koncu :P) W nocy prawie zawalu dostalam bo lazily po mnie koniki polne :P
    --
  9.  permalink
    Moj syn juz taki byl zmeczony, przetrzymalam go do 10 (by jakies stale pory mial), wypil mleczko, usnal od razu, po minucie cos go obudzilo i juz niechce spac... a ja juz sobie czas jego drzemki w myslach zagospodarowalam :devil:
    --
  10.  permalink
    Witam Was w ten upalny poranek:bigsmile:
    Mała urodziła się taka fajna włochata a teraz jak mniszek łysa się zrobiła prawie...Waszym dzieciakom tez się tak włoski powycierały?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Dii jeśli chciala dać gotowy z proszku to też by mi podpadła :)
    A taki zrobiony w domu np z dodatkiem tartego jabłka to super przekąska:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    misia-ludek: Czajnik a w jakich godzinach macie popołudniowe drzemki?

    Jedną koło południa (od 40 min do 3h), a potem czasami jest druga koło 16-17 jeśli pierwsza była krótsza. Wczoraj miała późną drzemkę i przez to było potem grasowanie do północy... Nie wiem, jak jej te drzemki przesuwać, żeby osiągnąć cel: wcześniejsze spanie.

    DominiczkaA: .Waszym dzieciakom tez się tak włoski powycierały?

    Małgosi się wytarły wszędzie gdzie mogła ocierać głową o podłoże, a na czubku głowy zostały i śmieszne to wygląda :-)
    --
  11.  permalink
    moja idzie taki pasek od ucha ,dołem przy szyjce i do ucha no i grzywka malutka została
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie,
    u nas dziś trochę chłodniej:) Byłam rano w przychodni pokazać bąbel po szczepieniu na gruźlicę i dopiero zaczął się goić, bo wczoraj pękł. Więc szczepienie za 2 tygodnie:)

    aravls: Można u dzieci stosować alantan

    Można Alantan Plus. My stosujemy na pupę od urodzenia.

    Czajnik, a o której kąpiecie?
    U nas jest drzemka ok. 16-17, potem kąpiel ok.18 i po karmieniu zasypia. Tylko, że ona zasypia przy cycku, na naszym łóżku. Jakbym ją ruszyła, żeby przenieść, to by się obudziła i fikała do 23:)
    --
  12.  permalink
    Ja staram sie malego rano trzymac do ok 10 by klasc spac, ma drzemki od 1-2 h, by pozniej mu drzemke robic kolo 15-16 ale ta jest krotsza i maly zasypia miedzy 19-20. Jezeli nie ma drugiej drzemki to marudzi juz od 17 i pada po 18, ale kapiel i karmienie to wtedy jest masakra..
    --
  13.  permalink
    katka, my też miałyśmy dady i była cała odparzona mała, a jak dałam jej pampersa to od razu lepiej było.
    Dziewczyny, byłam u lekarza. Mówiłam Wam kiedyś, że mam tego okropnego żylaka na nodze. Lekarz powiedział, że on tylko się nadaje do usunięcia. Zrobił usg i okazało się że jest zagrożenie zatora. :sad: Boję się tego zabiegu, ale muszę się tego podjąć.
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    hey kobietki :)
    mój synus jakos w dzień ma mało drzemek a jak już sa to z 2/3 tak po 30/45 min za to w nocy spi od 20/21 do 4/5 później dostaje piers i spi do 7. moim zdaniem to zależy od dziecka ale staram się już go nie usypiac po 17.30 :)
    Kapalyscie już np. w baseniku na dworze taluszki co sa w podobnym wieku do mojego skarba?? my już się pluskaliśmy w te upaly i mam nadzieje, ze nic mu nie będzie :)
    pozdrawiam
    --
  14.  permalink
    Niezalogowana głowa do góry będzie dobrze a zrobić musisz tego żylaka i lepiej wcześniej niż później
    --
  15.  permalink
    Mam taką nadzieję.
    -- [/url]
  16.  permalink
    Czajnik w takim razie ważna jest wieczorna kąpiel i wieczorny rytuał. U nas pomogło to zarówno przy starszej córce jak i przy Wojtusiu.
    Po kąpieli je mleczko, myjemy ząbki a później w jego pokoju śpiewam kołysanki i kładę spać do łóżeczka, przy zgaszonym świetle, z jego ulubionym misiem i daję smoczka (Maja natomiast usypiała przy cycusiu).
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    brombap: Dii - a co złego w kisielu? Jeżeli zrobisz go z soku (na tym etapie - lepiej bezcukrowego, może być gotowiec dla dzieci), domowego kompociku, z mąką ziemniaczaną?

    Nie no wszystko ok. Ale jak spytałam, czy taki własnej roboty to powiedział, że nie-taki z proszku albo, że może zrobić sama ale na pewno z cukrem bo taki bez cukru nie ma smaku:shocked:

    Dziewczyny i mamy rekord zasypiania!!!
    1:30 w nocy!!!!!!!!!
    Nie mam pojęcia co mu się stało. Zapewne przez te upały, ale płakał przeokrutnie, leciało z niego, chciał spać, ale nie mógł z tej duchoty... Biedny. Mój mąż już wychodził z siebie i stawał obok!!! Na koniec o 1:00 wyszliśmy w piżamach na dwór i w spacerówce zasnął. Ale tak to wszystkiego próbowałam. Nawet go drugi raz wykąpałam, żeby ochłonął... Spał do 9, to i tak za mało jak na takie dziecko... I teraz śpi. Coś czuję, że będzie dzisiaj powtórka, choć dzisiaj jest już chłodniej:confused:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Dii- to niezle Was wymeczyl. Ale moze to rzeczywiscie te upaly...
    u nas z tygodnia na tydzien Maks jest coraz inny i inaczej zasypia. teraz jest na etapie ryku permanentnego. nie sa to kolki, tylko nuda. a nudzic sie zaczyna bardzo szybko. wieczorem tez nie ma sposobu, zeby usnal od razu po karmieniu- tylko meczymy sie tak przez 2 godz do nastepnego karmienia i wtedy chyba juz ze zmeczenia usypia. ale dzis postanowilam,ze zasnie we wlasnym lozeczku a nie na piersi. zobaczymy co z tego wyjdzie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    akirka: Jakbym ją ruszyła, żeby przenieść, to by się obudziła i fikała do 23:)


    My przenosimy Małgosię i często przez to się budzi, chyba że zdąży już mocno zasnąć...

    misia-ludek: je mleczko, myjemy ząbki a później w jego pokoju śpiewam kołysanki i kładę spać


    Dzięki za radę... Próbujemy stworzyć rytuał od kilku dni. Wykorzystujemy na razie kołysanki z płyty a nie śpiewane. Możliwe, że się uda, ale jeszcze trochę to chyba potrwa...
    --
  17.  permalink
    Tak z ciekawosci zapytam jaki rozmiar nosza maluchy w podobnym do Maksa wieku?? Juz kilka razy zdarzylo mi sie uslyszec ze On jakis duzy jak na 9 miesiecy, wrecz zdziwienie, ze taki mlody. My nosimy teraz 74 rozmiar (body F&F z tesco, koszulki ze smyka np).
    Drugie pytanko, tak od staniecia w lozeczku do chodzenia samodzielnego to ile mniej wieciej czasu?? czy zalezne od dziecka?? ;)
    Dobranoc
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    misia-ludek: Tak się zastanawiam czy możliwe, żeby Wojtkowi szła już górna czwórka, jest teraz bardzo niespokojny a na dziąśle u góry w miejscu 4 czuję takie zgrubienie jakby ząb miał się przebić no i idą dolne dwójki. No ale czwórka teraz tak szybko???:shocked::shocked::shocked:
    Misia, mojej Lilce po jedynkach wyszły górne czwórki :) Ale jej pierwszy ząb wyszedł, gdy miała 10 miesięcy, a te czwórki to teraz niedawno, więc nie wiem :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Dzień dobry kochane, dziś pada w Bydzi i jest super :bigsmile:
    Dziś mam wesele cioci, nie wiem jak wytrzymam bez Leszka, szczególnie, że zostaje z teściową :sad::confused: pierwszy raz sam na sam!! :confused:
    Mój kochany Leszek dziś o 13:12 kończy 5 miesięcy :crazy:
    Pozdrawiam Was wszystkie :winkkiss:
    --
  18.  permalink
    Mój kochany Leszek dziś o 13:12 kończy 5 miesięcy
    - najlepszego dla Leszka :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    madziik1983: Tak z ciekawosci zapytam jaki rozmiar nosza maluchy w podobnym do Maksa wieku??


    Karolek nosil rozmiar 82cm, ale juz przechodzimy na 86cm, bo 82 sa za male. Mierzylam go ostatnio i ma 84cm i wazy 9,3kg.

    Treść doklejona: 10.08.13 09:04
    venus87: Mój kochany Leszek dziś o 13:12 kończy 5 miesięcy


    Wszystkiego najlepszego dla Leszka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Leszka :)

    Madziik1983 nasz Mikołaj też nosi 74 (tzn dopiero przerzuciliśmy się z 68) a jest młodszy od Maksa o ponad 3 miesiące i dość drobny...ale mam nadzieję, że w tych ubrankach pochodzi przynajmniej do 9 miesiąca :)

    U nas ostatnio masakra z zasypianiem :/ wczoraj budził się chyba z 5 razy zanim zasnął na dobre (tzn położyliśmy go ok 19:30 do 21:30 budził się z 5 razy, później pobudki w nocy o 0:30 i 3:30 no i o 6:00 już koniec spania)...mam nadzieję, że to wina upałów, bo wcześniej już ładnie zasypiał i spał zdecydowanie dłużej jednorazowo
    --
  19.  permalink
    Dziekuje, to niewiem czemu mi kazdy mowi ze On jakis wysoki skoro mlodsze dzieci nosza ten sam rozmiar...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    madziik1983: Dziekuje, to niewiem czemu mi kazdy mowi ze On jakis wysoki skoro mlodsze dzieci nosza ten sam rozmiar...

    Nam mowia, ze Karolek wyglada na conajmiej roczne dziecko. Ja sie nie przejmuje, jest wysoki i dobrze w sumie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny :)
    Kuleczko wszystkiego najlepszego dla waszej trójeczki :)
    100 lat i moc całusów dla Lesia :)
    Mój Piotruś od tygodnia po dłuższej przerwie jeżdzi ze mną na rehabilitacje i robi zaskakujące postępy,mój kochany dzielny synek.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Moja Kinga obecnie powoli zaczyna nosić 74cm, nie które jeszcze za duże... ale ona jest mała i to widać jak jest obok innego dziecka, które jest młodsze i zazwyczaj większe :cool:

    100Latek dla Lesia :crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Leszka:flowers:

    Tosia nosi rozmiar 74 i 80 zależy jakie ubranko.
    --
  20.  permalink
    Ja sie nie przejmuje, jest wysoki i dobrze w sumie :)
    - nie o to chodzi ze ja sie przejmuje czy cos, tylko sobie mysle czy On po prostu bedzie wysoki jakis bardziej i ze to juz widac na tym etapie :) MIerzylam mu ostatni fajnie pantofle, wchodzil by w nr 18, kusilo mnie by kupic, ale sie opanowalam, bo szkoda wydawac a On i tak jeszcze nie chodzi ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.