Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Tosia nosi rozmiar 74 i 80 zależy jakie ubranko

    No co ty mój Piotruś do tej pory nosił rozm 86 ale już są za małe.Teraz to chyba będę go ubierać w ubranka rozm.92
    --
  1.  permalink
    Moja mierzy 74cm i takie też nosi ubranka:bigsmile:No i też mówią mi że wygląda jak półroczne dziecko już:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Venus wszystkiego najlepszego dla Lesia:flowers:
    --
  2.  permalink
    Pytanie do mam co juz nie karmia.. Nie karmie od 30 lipca. Mleko mi raczej nie cieknie juz z piersi ale jak mam malego na rekach i zawsze opieram lewa strone (jakos mi tak wygodnie) to mi mleczko z lewej piersi troche wycieka, mam nadzieje, ze to normalne... :wink:
    --
  3.  permalink
    Venus sto latek dla Leszka:):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Anula85...no nie mów że Twój maluch taki długaśny:shocked:-mój jest z tego samego dnia co Twój-mówią że jest duuuży, a nosi rozm.74-do 68 też jeszcze spokojnie "wchodzi":tongue:...
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    ruda03 naprawdę moje dziecko jest takie duże i jeszcze na dodatek na styk mieści się do spacerówki,ale nie ma się czemu dziwić ojciec dziecka jest duży to i syn jest duży.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Do mojej małej też ludzie mówią że duuuuza. Dorośli myślą że dziecko do 1 roku to ma mieć chyba 3 kg i 55 cm. Mnie takie testy wkurzają i zawsze mowie że Julka jest wg norm w idealnym miejscu.
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki.
    Otóż urodziła teraz moja koleżanka i w szpitalu powiedzieli jej przez jakis czas powinna córeczkę kąpać raz w tygodniu.
    Kurka, ja myślałam że takie dziecko kąpie się codziennie. No ale nie znam się na dzieciaczkach więc nie wiem :/
    Dlatego pytam, jak często wy kąpiecie swoje maluchy zaraz po urodzeniu?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    madziik widzisz?Mój Kacper ma prawie 10 m-cy a nosi 68 i tylko niektóre rzeczy 74.

    Ale te Wasze dzieci duże :shocked:
    --
  5.  permalink
    Ja kapalam 2 razy w tygodniu (urodzilam w listopadzie), a pozostale dni mylam chusteczkami mokrymi wg zalecen ze szkoly rodzenia. Teraz latem goraco to kapalam codziennie bo maly spocony.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Biedronka ja pierwsze słyszę o takich rzadkich kąpielach. My kąpiemy się od urodzenia codziennie.
    --
  6.  permalink
    Ale te Wasze dzieci duże
    - he he, moze masz inna rozmiarowke, pomierzymy jak bede staly prosto przy scianie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Miesiąc temu się mierzyliśmy i Kacper miał 70 cm wzrostu i 7900g wagi:shocked: No i fakt, nie jest taki długi a i jest przy tym szczupaczek.

    A no i sama jestem ciekawa kiedy te dzieciaki zaczynają mniej więcej chodzić od czasu jak staną przy łóżeczku. Mój Kacper chodzi w te i we wte przy meblach i już trzyma się czasem jedną ręką ale stojąc w miejscu. A sam stanąć się boi. Jak klęczy na kolankach to też potrafi czasem bez trzymanki. I strasznie powoli schodzi na zgięte nóżki i na podłogę. Jest niewiarygodnie ostrożny:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 10th 2013 zmieniony
     permalink
    No z tego co kojarze to u Kacpra juz to dlugo trwa.. Maks stoi jakies 2 tygodniew lozeczku...Potrafi sie przemieszczac ale w lozeczku ostroznie a przy meblach jeszcze prawie wogole Ciekawe czy do urodzinek beda chodzic :)
    Kiedy uczyc dzieci zasypiania o jakiejs godzine?? Maks chodzi spac gdy chce spac, a jak pruboje wczesniej go uspic to wstaje, siada i placze jak opetany i musze go wyjac.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Tego to ja też nie mogę opanować... Chodzi spać jak chce i jak mu wygodnie... Ehh.....
    --
  7.  permalink
    A jak u Ciebie Dii zmiana pieluchy i ubieranie?? u mnie dramat jakis, maly siada, chce wstawac, turla sie po calej kanapie i nic go nie uspokaja na te 30 sekund, juz nawet ukochane reklamy nie pomagaja ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Niby dla dzieci korzystnie jest jak nie są kapane codziennie, bo po urodzeniu mają na skórze jakaś warstwę ochronną. My kapalismy codziennie żeby był rytuał że po kapaniu jest jedzenie i spanie.

    Moja Marcelina też dlugaśna, teraz niektóre rzeczy 62 są małe. Nawet pediatra powiedziała że niektóre półroczne dzieci tak wyglądają; )
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    My do 6msc kąpaliśmy małą dwa razy w tygodniu a tak przecieralam ja myjka w lazience i u nas byl taki rytual po ktorym mala zasypiala.

    Treść doklejona: 10.08.13 20:36
    Anula to ile Twoj maly ma centymetrow bo moja ma 85 i nosi rozmiar 80 -92.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Moja Ola też raczej z tych długich ;) nosi rozmiar 62 niektóre rzeczy 68 , kupiliśmy w niedziele w smyku spodnie rozm. 62 i okazały się za krótkie :shocked: my też kapaliśmy codziennie a teraz jak tylko zbliża się godzina kąpieli to mała marudzi i się upomina , po kąpieli je i w ciągu max 10 min zasypia :) kąpiemy ją o 19:30 i przesypia noc z ok.3 pobudkami na jedzenie z czego w trakcie jednej lub dwóch musi być chwila na pogaduszki max pół godzinne i przesypia tak - UWAGA do 11-12 :):) w ciągu dnia jest na zmianę godzina aktywności - godzina snu w miedzy czasie zabawa z mamą,spacerek i takie tam :):)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 10th 2013 zmieniony
     permalink
    My kąpaliśmy od początku codziennie, bo wyrabia się rytuał - kąpiel/cycek/spanie... no a jak jest ciepło tak jak ostatnio to nawet nie wyobrażam sobie, żeby Miśka nie wykąpać, bo jednak poci się dość mocno...
    A dzisiaj moje dziecko wciągnęło ponad pół słoiczka brokuła! Aż byłam w szoku, że tak mu dobrze wchodzi, bo ani marchewka ani dynia z ziemniaczkami nie podeszły mu za bardzo (a wydają się smaczniejsze)

    Dziewczyny a czy któraś z Was ma/miała po ciąży problem z bólem śródstopia (tzn. bolą mnie obydwie stopy na zmianę raz jedna a raz druga) - w ciąży mnie nie bolały, spuchnięte też nie były jakoś szczególnie...nie wiem czy to kwestia wagi ciążowej (przytyłam 19kg, ale w zasadzie już mi nic z tego nie zostało, więc nie mam już dodatkowego obciążenia organizmu) czy tego, że bardzo dużo chodzę? Chyba trzeba będzie się wybrać do ortopedy...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczko - nie codziennie tu zaglądam, dlatego przegapiłam - ale szczerze - Wszystkiego najlepszego dla Waszej Trójeczki! :))
    Wiesz, że Ty i Twój Mateuszek - a raczej przypadek noszenia 9 m-cy córeczki a urodzenia synka - byliście w mojej głowie na sali porodowej non stop? :devil::cool::wink::bigsmile:

    A co do kąpieli - to podobno w krajach Germańskich tak jest, że nie codziennie kąpie sie maluszka - więc moze stąd takie porady - szkoła niemiecka :wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Ul_cia: A co do kąpieli - to podobno w krajach Germańskich tak jest, że nie codziennie kąpie sie maluszka - więc moze stąd takie porady - szkoła niemiecka :wink::tongue:

    :thumbup:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  8.  permalink
    Dziewczyny a czy któraś z Was ma/miała po ciąży problem z bólem śródstopia
    - ja mam bol w lewej czesci stopy prawej (w srodku, z boku), wyszedl kilka tygodni po ciazy. Przytylam 13 kg. Bylam u chirurga i mialam usg i podejrzenie "ostrogi" ale nie nic nie wyszlo. Dostalam skierowanie na rehab. Ide w pazdzierniku.
    --
  9.  permalink
    Ulcia być może tak jest :wink:
    Ja obecnie jestem w IE i jakoś też nie wyobrażam sobie by kąpać dziecko tylko raz na tydzień :tongue:Jeszcze na dodatek w takie upały!
    No ale tutaj tak radzą by robić ;)
    -- ,
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Heyka
    Venus 100lat dla Leszka!!!jak ten czas szybko leci!! A dopiero co zwalnialas liste z przyszlych mamus ;-)
    Moj synek nosi 62 ma tez juz kilka ubranek idealnych 68 ale w body 56 tez sie jeszcze zmiesci ;-) nie jest za gruby bo ma 5400 wiec moze dlatego;-) Czy wasze dzieci tez sa takie ruchliwe??moja lek. Stwierdzila,ze jego rozwoj ruchowy jest ponad jego wiek i dzieci w wieku5,5 msc czasami nie potrafia tego co on;-) oby mu to na dobre wyszlo;-)
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    akirka: Niby dla dzieci korzystnie jest jak nie są kapane codziennie


    My musimy kąpać codziennie. Zresztą Kacper uwielbia wodę, nawet obok miski z wodą dla psa nie przejdzie obojętnie.

    Madzik mój już ponad miesiąc wstaje, przemieszcza się np wzdłuż łóżka i potrafi się na chwilę puścić i tak ustać ale do chodzenia to mu daleko.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    madziik no porażka czasem żeby pieluchę zmienić...:devil: ubrać się prościej. Na siedząco, szybko, bo z reguły tylko bodziak. Jak stanie to zapinam i wsio:tongue:
    Ale pielucha? Masakra czasem!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 10th 2013
     permalink
    Zastanawiam się czy nie zacząć małej podawać na noc kaszki. Tylko że ona bez butlowa i je łyżką. I nie wiem czy dać przed kąpielą czy po. Kąpiel między 18 a 20. Do tej pory na noc i w nocy ma tylko pierś .
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 10th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20: Zastanawiam się czy nie zacząć małej podawać na noc kaszki.


    Ja kaszki podaję od prawie 4 miesięcy łyżeczką. Do tej pory przed kąpielą bo była wszędzie, ostatnio je ładnie i nawet buzia czysta, to przed samym spaniem daję.
    --
  10.  permalink
    Maks to sie przestawia w gorsza strone... na pocztaku spal nawet do 9, pozniej dluzszy czas do ok. 6:40 - 7:00 a teraz wstaje o 6 :shocked:, i to obojetnie czy zasnie 18:30 czy 20... Ja niewiem czy te dzieci maja jakis budzik wbudowany..:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.08.13 08:20</span>
    Czerwinka - Sto lat dla Frania :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 11th 2013 zmieniony
     permalink
    A jaką kaszkę podajecie dzieciom piersiowym?

    Sto lat dla Franka :)
    --
  11.  permalink
    A jaką kaszkę podajecie dzieciom piersiowym?
    - ja zaczynalam od kaszki Nestle - pelny brzuszek na noc, po lyzeczce bo Ona z glutenem. A tak to kleik ryzowy byl najpierw
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Czerwinka wszystkiego najlepszego dla Frania i dla wczorajszej solenizantki Nataszki Rumby :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Madzik ale kleik ryżowy na mm czy na Twoim mleku? Bo szczerzez powiedziawszy odciągać mi się nie chce...
    --
  12.  permalink
    Madzik ale kleik ryżowy na mm czy na Twoim mleku?
    - roznie bywalo, najpierw dawalam na mm (skaza bialkowa wiec nie moglam kupowac tych mlecznych) bo mlody srednio z butelki chcial wiec chcialam miec w piersiach mleko jakby cos, a pozniej jak juz zalapal to dawalam ze sciagnietego jakis miesiac (bo jak zjadl z butelki to mi piersi rozsadzalo wiec sciagalam i mial na nastepny wieczor znow) a pozniej tylko mm bo chcialam juz ograniczac karmienie piersia by zakonczyc wogole do konca lipca.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Dziękujemy za pamięć! Rok temu byłam dokładnie o tej porze na IP podłączona pod KTG!
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Dziękujemy kochane za życzenia :kissing:
    Ange hehe pamiętam :bigsmile: dość długo na podium byłam :devil:
    Wszystkiego najlepszego dla naszego kochanego Franka :flowers::flowers::flowers::flowers: jak ten czas leci i Ja pamiętam jak Czerwinko rodziłaś :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    :) ja kupiłam wczoraj Holle mleczno-jaglaną i dzisiaj spróbuję mu dać na śniadanie (dosypiędo tego porcję glutenowej, bo do teraz dawałam mu holle pszeniczną na moim mleku)...pewnie smakowa podeszłaby mu bardziej ale nie chcę ładować w niego niepotrzebnie cukru
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Franka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Anula to ile Twoj maly ma centymetrów bo moja ma 85 i nosi rozmiar 80 -9
    Mój Piotruś 18 lipca mierzył 74 cm i takie ma wymiary waga wtedy było 8740 , 47,5 to jest obwód główki i 43,5 podejrzewam,że chodzi o obwód brzuszka więc do maluszków nie należy . Jak mu zakładam ubranka rozm 80 to są bardzo ciasne i ciągnął w dół stąd też muszę zakładać te większe.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.08.13 12:38</span>
    acia20 czy jeździsz z Tosią na basen na Inflancką czasem? Ja się tam z małym wybieram i stąd moje pytanie bo nie bardzo wiem co trzeba dla dziecka zabrać czy muszę mu kupić czepek?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Anula85: Mój Piotruś 18 lipca mierzył 74 cm i takie ma wymiary waga wtedy było 8740 , 47,5 to jest obwód główki i 43,5 podejrzewam,że chodzi o obwód brzuszka więc do maluszków nie należy . Jak mu zakładam ubranka rozm 80 to są bardzo ciasne i ciągnął w dół stąd też muszę zakładać te większe.

    A widzisz moja to dlugasna ,choc troche sadelka tez ma.Obecnie wazy 10,5kg i fajnie juz w domu stoi na wadze.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Czerwinko, najlepsze życzenia dla Frania!! :flowers:

    Ale ten czas zasuwa...
  13.  permalink
    Czerwinko, sto buziakow slodziakow dla Franulka:flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:

    Ulcia, domyslam sie :) Sama przezylam szok jak mi na piersi polozyli czlowieczka z jajeczkami :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Najlepszego dla roczniaka Frania :) Ale zleciało :) Pamiętam jak dziś, jak Cię te okropne skurcze męczyły czerwinko na długo przed porodem... :) A to dziś juz rok!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Anula85
    Tosia chodziła na basen "muszelka" na ul. Balkonowej i tam potrzebowała tylko specjalnej pieluchy (do pływania) i ręcznika.
    Ja przez gips to raczej do końca miesiąca nie pójdę z nią na basen :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Frania i spoznione dla Nataszki:))))

    Mam sentyment do forumowych dzieciaczkow z sierpnia '12 ;) hihi
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  14.  permalink
    Dziewczyny mam problem Natalka nie chce jeść. Dwa dni się z nią siłuje. Butelki nie akceptuje z łyżeczki też kiepsko a przy piersi się pręży i nie chce ssać. W ciągu dnia jest pogodna i zachowuje się normalnie. Już nie wiem co mam zrobić. Boje się, że przez to jej jedzenie mleko mi się "skończy". Ile razy dziennie powinna jeść? Bo ja się przyzwyczaiłam, że było minimum 8 karmień a teraz to może 5.
    --
  15.  permalink
    Dziewczyny mam problem Natalka nie chce jeść
    Mi kazdy pisze ze mam sie wyluzowac bo przeze mnie nie je :) Moze jakis skok?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękujemy Wszyskim :* i wirtualnie czętujemy tortem :)

    usunięte
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.