Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Czerwinka jak widze te zabawki wokol Frania to jakbym moj pokoj widziala ha ha ha (mamy jeden z malym). Wiecznie mozna sie o cos potknac :devil:
    --
  2.  permalink
    Najlepszego dla Frania a torcik pyszny:-)
    Madziik może być skok. W czwartek skończyła 19 tyg a że urodziła się trochę przed terminem to skok jeszcze trwa 14-19tydz. Z drugiej strony sobie myślę, że jakby była głodna to by płakała. Może to wina glutenu? Wprowadziłam jej trzy dni temu według nowych zaleceń. Postaram się wyluzować ale póki co chce mi się płakać z tej niemocy:(
    --
  3.  permalink
    Rozumiem to bo moj Maks nalezy do slodziakow co nie maja czasu na jedzenie. On w wieku podobnym do twojej potrafil zjesc w nocy kolo 4 a potem dopiero 10-11 rano, Czesto zdarzaly mu sie dluzsze przerwy a byl tylko na piersi
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Czerwinko, My tu co niektóre na diecie a Ty tu tortem czarujesz ;)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Najlepszego na Frania:) Ja też mam sentyment do dzieci z sierpnia 2012r.:P:bigsmile:
    -- ;;;;
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    czerwinka: Dziękujemy Wszyskim :* i wirtualnie czętujemy tortem :)

    mmmmm pycha!!! dziękuję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Ojtam Ojtam chciałam być miła :-)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Świetny tort, ja jednak zamówię, bo nigdy w życiu nie piekłam tortu. Upiekę za to ciasto owocowe, chyba ze śliwkami, bo Gosia uwielbia śliwki :).
    Teraz co chwila urodzinki będą.
    Też pamiętam, jak Cię te skurcze męczyły, a potem miałam podobnie, wymęczyły mnie te ostatnie tygodnie.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 11th 2013
     permalink
    Cytrynko , też miałam taki problem. Opisałam to na innym wątku. Karmien musi być min. 8 na dobę ale jak raz czy dwa dwa będzie 6,7 nic się nie stanie. Mój pediatra, do którego mam bezgraniczne zaufanie, mówił mi że dzieci okresowo, przez 2,3 dni mogą jeść dużo gorzej lub tylko pić. Jeśli do tego nie ma innych objawów, dziecko jest pogodne wszystko jest ok.
    Może to być początek jakieś infekcji może drogi moczowe . Dla świętego spokoju można samemu dać mocz do badania.
    Może to zęby , może słynny skok, ale nie martw się, na pewno minie.
    A może to po szczepionce , bo nasze dziewczyny w podobnym wieku i czas na kolejna dawkę, a ty już byłaś...
    --
  4.  permalink
    Mamokasi szczepienie mamy 29.08. Stawiam na skok. W nocy nawet jej szło to jedzenie. Zastęła przed 20 00 a jadła o 24 00, 3 00 i 6 00. I dalej śpi:-) Może dzisiaj będzie lepiej.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Pewnie skok, u mnie mega marudzenie . Wczoraj mała zasnela o 23.30 i od 6 już nie śpi. Też słabo je, ale już się przyzwyczaiłam .Oj boję się dzisiejszego dnia:confused:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Czesc dziewczyny. dziś trafilam do lekarza i okazało się, ze mam rwę kulszową. Lekarz powiedzial zeby przez 10 dni nie karmic piersią i przyjmować zastrzyki: algan i lek milgamma. Tosia idize do żłobka i nie chcę przestawać karmić. może któraś z Was mi pomoże? Może sa jakieś inne leki lub sposoby?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    acia możesz smarować obolałe miejsca maściami p/zapalnymi i łykac wit B complex i osobno dodatkowo spore dawki B12 - lekarze ludzcy róznie do tego podchodzą ale to stary sposób weterynaryjny i naprawdę potrafi zadziałać tez na ludzi - wypróbowałam na sobie :)
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Acia tez przyjmowalam zastrzyki Aglan. Po nich mi najszybciej kregoslup odpuscil. Ketonal i magnez w kroplowkach nie pomogly. No i musialam przerwc karmienie piersia bo bylam praktycznie non stop podlaczona do kroplowek.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Witajcie. Cytrynko, a możesz napisać skąd masz te zalecenia, żeby już wprowadzać gluten?
    --
  6.  permalink
  7.  permalink
    Przez to wesele mam zaległości.
    Spóźnione życzenia dla Frania, sto lat:flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny a my właśnie wróciliśmy od pediatry i tak Piotrulek waży już 9470 ,mierzy 76 cm i ogólnie wszystko jest ok .Rehabilitacja bardzo mu pomaga a żeby było jeszcze lepiej to dostaliśmy 2 skierowania na dalsze ćwiczenia do jakiegoś ośrodka w Konstancinie i tak zaraz zasuwam z nim do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie żeby go tam zapisać.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    A ja mam gości w domu i też mnie przez weekend nie było... więc spóźnione 100 LAT dla Franka :clap::clap:

    A my mieliśmy wczoraj sesje foto w ogródku, uśmiałam się z Julii, Kinii też humor dopisywał, fotki pewnie gdzieś za tydzień dostaniemy
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Anula - super, my mamy 19 wizyte u lekarza, ciekawe co nam tu w UK powiedza ;) Beda sprawdzac jak sie Karolek rozwija :)))

    Sysia - super :) takie sesje w plenerach sa najlepsze :) Pochwalisz sie fotkami jak juz bedziesz miala?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    madziauk: Pochwalisz sie fotkami jak juz bedziesz miala?


    jasne :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    A u nas dziś wielki dzień, bo po 85 dniach odpadł kikut pępowiny!!!! :)))))))))

    Aż mi dziwnie dziecko wygląda z taką dziurką w brzuszku zamiast czarnego kikucika:)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    akirka: A u nas dziś wielki dzień, bo po 85 dniach odpadł kikut pępowiny!!!! :)))))))))


    suuuuper!!! wreszcie jest śliczny mały brzusio :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    to chyba rekord kikutkowy:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    to chyba rekord kikutkowy:)

    nie ma się czym chwalić, ale chyba masz rację ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 12th 2013
     permalink
    Uff. W końcu się dokopałam do końca postów. Sto latek dla wszystkich świętujących ostatnio!
    My ostatnio po problemach z zasypianiem Kacpra (w sensie chodzenie spać o 23-2 w nocy) na urlopie zamiast odpoczywać to wyspać się normalnie nie możemy... Dwa razy próbowaliśmy Kacpra uśpić tak, żeby zasnął ok. 20-21 i normalnie wstał. To za każdym razem budził się po 22 i nie spał do 1-2 w nocy. To chyba oznacza, że chodzenie wcześniej spać nie jest dla niego... Najlepiej gdzieś tak 22... ale jak chcemy, żeby tak zasnął to on na przekór nie ma nawet oznak snu!:devil:
    Dziś np. wstał normalnie-o 8. O 12 złapał dopiero drzemkę 30 min. i za godzinę znowu 30 minut-do 14:30 mniej więcej. Nie było co go zmuszać dalej do snu jak nie chciał. No i padł o 19 i obudził się przed 20. No nic się przecież nie zrobi! Co przestawiam mu te drzemki wcześniej wg waszych rad, to on pada potem za wcześnie i i tak się budzi o 22 i daje czadu do 1-2 więc to chyba u nas nie ma sensu... Ale jak tu go podejść...? Sama nie wiem... Za każdym razem próbuję robić tak, żeby drzemka wypadałam mu 5-6 godzin przed wieczornym snem, a on za każdym razem i tak robi po swojemu...:confused:
    --
  8.  permalink
    Aaaa!!! Moj mały Kukuczka wskrobał się właśnie sam na krzesełko do karmienia na najwyższy poziom i z niego chciało przedostać się na stół!! Wystarczy że matka na chwile z oka spuściła.... Już wszystkie meble są jego, łóżko , kanapa i fotele to już zbyt proste...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Dii , to współczuję rozrabiaki. Ja też próbowałam poprzestawiac kasi drzemki, ale nic z tego nie wyszło. I tak śpi kiedy i ile chce , a jak nie to jest afera o spanie. Teraz jest drzemka tak koło 17,18 i ok. 21 jest już gotowa na sen nocny. Czyli ona rządzi :-)
    Poza tym czytałam gdzieś że nie ma sensu "przetrzymywac " dzieci w dzień by lepiej zasnely wieczorem, bo u dzieci tak to nie działa tzn.im bardziej zmeczone dziecko tym trudniej mu zasnąć.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Ja też o tym gdzieś czytałam. I faktycznie. Mój mąż zawsze chce Kacpra przetrzymywać a to niestety nie zdaje egzaminu...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Witam się z Wami. U Nas dziś po chmurno. Leszek ostatnio dużo śpi i nauczył się wyciągać rączki jak coś chce, śmielej łapie, nauczył się przewracać z plecków na brzuszek i odwrotnie :bigsmile:
    akirka: A u nas dziś wielki dzień, bo po 85 dniach odpadł kikut pępowiny!!!! :)))))))))

    Gratuluję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Cześć Mamusie, wpadam przy okazji skończonego miesiąca z takim zapytaniem:
    Czy mogę Małej podawać probiotyki na własną rękę - np Latopic czy wg Was powinnam udać się do pediatry? A w ogóle to jaki preparat najlepszy dla takiego Malucha?

    U nas trądzik dalej ale pojawiła się też wysypka, mała może mieć skazę... Tylko czy skaza może nie swędzieć? Mała się nie drapie, nie jest rozdrażniona specjalnie. W sumie ja choruję na AZS więc szanse miała duże by to odziedziczyć ale mam wątpliwości czy to skaza w ogóle...

    Treść doklejona: 13.08.13 12:13
    aaa i jeszcze pytanko... Od kiedy jest sens wywieszać karuzelkę nad łóżeczkiem?
    A maty edukacyjnej od kiedy używałyście?
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Oj gapa ze mnie.... wszystkiego najlepszego dla Miluni;) Co do probiotyku to polecam dicoflor w kroplach. Ja podaję od 7 tyg 3 krople a mojej bratowej pediatra zalecił od pierwszych dni 1 krople dziennie. Tylko w aptekach się nie opłaca bo ponad 40 zł . Ja zamawiałam na allegro w aptekach za niewiele ponad 20zł. Dziewczyny polecały też biogaje ale nie stosowałam jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    A ja żadnych probiotyków nie podawałam małej. Po co one są?? Bo nic na ten temat nie wiem :(
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    mangaa: aaa i jeszcze pytanko... Od kiedy jest sens wywieszać karuzelkę nad łóżeczkiem?
    A maty edukacyjnej od kiedy używałyście?


    karuzelkę miałam od początku, zaczęła zwracać na nią uwagę z przewijaka na łóżeczku jak miała miesiąc, natomiast matę dostała jak miała 2m i wtedy też ją kładłam, rozglądała się i potrafiła tak spokojnie sama leżeć do 30 minut

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.08.13 13:58</span>
    Probiotyki podawałam tylko jak była taka potrzeba, nigdy profilaktycznie
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny a ja mam takie pytanie ile wasze 8 miesięczne dzieci jedzą posiłków dziennie ? Ja do tej pory dawałam Piotrusiowi o 6.00 rano butlę,mleka,o 9.00 kaszkę,12.00 zupka,15.00 obiadek ze słoiczka z podwieczorkiem ,18.00 kaszka i 21.00 butla mleka.Wcześniej on tak jadł a teraz za cholerę jeść nie chcę przy każdym posiłku muszę z nim walczyć żeby zjadł.Zastanawiam się czy to nie jest za dużo posiłków jak na niego.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Mangaa , probiotyki - nie ma sensu dawać profilaktycznie, tylko jak coś jest nie tak -kupa, bóle brzucha. U takiego malucha układ trawienny nie jest dojrzały ale sam powinien stworzyć odpowiednią flore bakteryjna , a na to trzeba czasu. Jak by co najlepszy jest dicoflor.

    Wysypka różnego rodzaju pojawia się u nas dość często, lekarz kazał natluszczac emolientem i przechodziło. Raz mała przeniosła sobie grzybka z buzi na twarz wtedy kapalismy ją w nizoralu. Niestety jak któreś z rodziców ma azs to prawdopodobieństwo odzieciczenia tego jest duże. W końcu to my rodzice daliśmy naszym stworkom nasze geny
    :bigsmile:

    Co do maty i karuzelki , polecam od 2 miesiąca. Wcześniej się u nas nie sprawdziło. Za to co mogę doradzić to coś czarno bialego np.-obrazki . Kasia nie mogła od nich oczu oderwać. Ponoć maluchy na początku najlepiej widzą w czerni i bieli. Potem kupuj kontrastowe kolory, nie pastele.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ale to nie jest profilaktycznie tylko w związku z problemami skórnymi (nie ustępującymi) które najczęściej są manifestacją nietolerancji pokarmowej.
    Ja jestem non-stop na probiotykach.
    Brałam Dicoflor, który ponoć zalecany przy AZS całą ciążę, teraz też biorę inny probiotyk i słyszałam też, że powinnam podawać Małej w pierwszych miesiącach życia by właśnie nie rozwinąć u niej AZS. Wstrzymywałam się ze względu na to, że nie widziałam by mała miała skazę (najpierw był trądzik), ale teraz tak to zaczyna wyglądać, jak wysypka uczuleniowa.
    Mała ma czasami bóle brzuszka, wzdęcia i bolesne pierdziochy więc myślę, że jest coś na rzeczy.

    No to karuzelkę dziś zamontujemy :D:D:D
    Mamy książkę dla noworodków.
    --
  9.  permalink
    Mamokasi jak tam Niunia i próba trakcji? Bo moja się tak rozkreciła, że sama podnosi głowę i barki z pozycji leżącej. Przez tydzień przed lekarzem z nią ćwiczyłam teraz już tego nie robię bo to chyba dla kręgosłupa niedobre. Ale neurolog kazała codziennie podawać jej ręce do siadu. Chyba ma jeszcze czas a zresztą dzieci ponoć siadają z pozycji na czworaka.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Anula moja Maryska je tak - noc- cyc cyc i jeszcze raz cyc ( ostatnio wisi całe noce) rano je z nami sniadanie ok 7,30- dziś zjadła cala bułeczke sniadaniowa i plasterek szynki, potem ok 10 jak mi się uda to nakarmię ja kaszka jak nie to cyc, potem z reguły zjada jakiegoś owoca - dziś wrabała 2 morele w całości, bez pestki oczywiście ;), przed chwila zjadła rosołek ( makaron z marchewka itd zjada sama rekoma a wode z zupy dostaje do picia z doidy ) i właśnie konczy mielonego którego ukradła mi z talerza ;), ok 18-19 zje jakas kolacje - dziś mysle o omlecie z jakims dżemem niesłodzonym, być może jeszcze jakiegoś owoca no i cyca na dobranoc :) Gdzies tam w ciągu dnia pojawia się oczywiście cyc , ale to bardziej jako przytulacz, uspokajacz lub cos do picia :)
    ma dni, ze je pięknie jak dziś a ma dni, ze więcej rozwala dookoła , ale widać, ze lubi jesc :) i nie da się jesc bez niej musi grzebać w talerzu ;) generalnie je już wszystko to co my :) ( gotuje oczywiście pod dzieci już od dawna )

    Treść doklejona: 13.08.13 15:03
    no i ona je sama, tylko ta kaszka próbuje ja karmić z różnym skutkiem - czasem zje a czasem nie da sobie wsadzić łyżeczki do buzi

    Treść doklejona: 13.08.13 15:04
    i nie jest gruba, wazy 7,8kg i ma ok 74cm
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Od kiedy jest sens wywieszać karuzelkę nad łóżeczkiem?
    A maty edukacyjnej od kiedy używałyście?


    u nas mata była od początku, ale Marcelina zaczęła zwracać uwagę jak miała ok. 6 tyg. Karuzelkę dostała jak miała 10 tygodni i bardzo ładnie od początku się bawi. Uśmiecha się do zwierzątek i reaguje na muzyczkę.

    Czy mogę Małej podawać probiotyki na własną rękę


    Ja podawałam na własną rękę, bo było straszne prężenie i stękanie przy kupie i bąkach. Kupiłam Biogaię i podaję do teraz, bo jak nie dostanie 2 dni, to znów gorzej kupki wychodzą.
    Jak będziesz kupować, to korzystniej w aptekach internetowych, ostatnio kupowałam za 28zł.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Milki :D

    Dicoflor ponoć najlepszy, bo ma ponoć coś (nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale przy naszych śluzowatych kupach była duża poprawa) czego nie mają inne probiotyki (wg mojej pediatry), właśnie podczas karmienia piersią warto go brać przy problemach :)
    --
  10.  permalink
    Dii - mam rozwiazanie - zmien strefe czasowa:P
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    O to to. U nas też czasami śluzowata kupka.. i nieraz mała zapłacze zanim kupola wycisnie. Chyba spróbujemy, a i tak mamy iść do pediatry w przyszłym tygodniu.

    Dziękujemy!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Dii - mam rozwiazanie - zmien strefe czasowa:P

    Dzięki madziik. Bardzo mi pomogłaś:tongue:
    Wracamy właśnie do domku.Może Kacper poczuje się lepiej u siebie. Bo nie ma to jak w domu... Zobaczymy...

    No i najlepszego dla Miluni:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Wszystkiego dobrego dla Miluni :)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Cytrynko , dzięki. Wczoraj raz się udało, dziś znowu mostki. Ale chyba idzie ku dobremu :bigsmile: Czasami jak leży w bujaczku zauważyłam że wykonuje taki śmieszny ruch jakby chciała wstać ,podnosi głowę i plecki do przodu i się pochyla. Usilnie próbuje też pelzac ale na razie macha tylko nogami i rękami w powietrzu.
    W przyszłym tyg mam umowiona wizytę u pediatry tak więc zobaczymy.

    Mi pediatra na bóle brzuszka też powiedział że mogę brać dicoflor,ale on jest z tych "samo dojrzeje ,nie popedzac " :-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Moj syn mi dzisiaj chyba pierwszy raz usnal na rekach (nie mylic z zasypianem przy cycu) :wink: ALe byl wymeczony. Wstal 7:30 (nie liczac godzinnych charcy kolo 3 nad ranem :devil: - inspirujaca jako ze wstac musialam przed 5 :P), mial drzemke 11:00-12:30 i pozniej juz nie.Padl 18:15 zanim go zdarzylam odlozyc do lozeczka.:)
    Moj nawet niezle radzi sobie z malym pod moja nieobecnosc, a Maks wydaje sie wogole za mna nie tesknic.
    Z innej beczki. Ostatnio wyczytalam, ze jak dziecko ma kolki to mama powinna zrezygnowac z jedzenia nabialu... niewiem ile w tym prawdy, ale ja nabialu nie jadlam i Maks nie mial kolek..
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    ja jadłam nabiał i Kaper miał tylko jedną kolkę:bigsmile:
    madziik fajnie jak tak dzieciaczek zasypia na rękach, nie?
    Nasz się na nas rzuca po łóżku jak jest padnięty i w końcu zasypia na którymś z nas:tongue:
    --
  11.  permalink
    Maks jak padniety to idzie w kable he he. Ale milo bylo jak tak usnal wtulony. Wstal 20:20 na jedzionko i poszedl spac dalej.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    100 Lat dla Miluni :flowers::flowers::flowers:
    Ja Leszkowi karuzelkę zawiesiłam jak miał miesiąc a na macie się bawi od 3 miesiąca. Podawałam Dicoflor na jelitka i podziałało więc polecam.
    Dii: madziik fajnie jak tak dzieciaczek zasypia na rękach, nie?

    Wspaniałe uczucie :whorship::whorship:

    Treść doklejona: 13.08.13 21:59
    Pierwszy raz dziś Leszek mi zasnął mi o 21:30 ! :shocked: a wcześniej zasypiał między 19:30 a 20:00 :shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.