Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny co na odparzoną pupkę?
    Tzn. nie wiem, czy to odparzenie, czy uczulenie na pieluszki, takie czerwone placki i drobne krosteczki zlewające się. Zaczęło się od jednej plamki w domu, potem pojechaliśmy ma wakacje i Gosia była w jednorazówkach dadach (używamy ich od urodzenia na noc i wsio było ok), no i cała pipka w te czerwone plamy. Swędzi ją to, bo jak ściągnę pieluszkę, to się drapie. Próbowałam już linomagu, bepantenu, sudokremu, mąki ziemniaczej, zasypki alantan, oliwy z oliwek. Oczywiście wietrzę, ile się da. Wybieram pieluszki bez pulu, bawełniane lub bambusowe, przewiewne, wysadzam, żeby mokro nie miała. A jakoś nie widzę poprawy, chociaż dopiero w sobotę wróciliśmy i używam wielo. No nie wiem, co jeszcze mogę zrobić? Czy może jednak do lekarza się z tym wybrać? Czy to możliwe, że te dady nagle zaczęły ją uczulać?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    Madzinka a masz w domu tormentiol? Natalka miała strasznie odparzona pupę po pampersach i kilka razy posmarowalam niewielką ilością tormentiolu. Nie wolno z tym przesadzać. Pomogło błyskawicznie.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Nie mam, to bez recepty dostanę?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja tylko na chwilke, pochwalic sie, ze Karolek dzis sam usiadl :))) Cwiczyl przez caly dzien i jak Tatus wrocil z pracy ( a Babcia byla online na skypie, i tez wszystko widziala) usiadl sam :))
    Nauczyl sie dzis rowniez machac "papa" :)) moj Skarbek ukochany :)

    Pozdrawiam :))
    --
  2.  permalink
    Tak Madzinka bez recepty. Tylko nie wolno tego nadużywać. Dużo informacji jest w necie. Ale pomoże na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Madzinko, u nas od DAD taka sama wysypka. Najpierw było kilka kropek na lędźwiach, później coraz więcej aż zlało się w czerwoną plamę. Następnie to samo po bokach pupy. Zmieniliśmy z powrotem na Pampki i już prawie śladu nie ma. Smarowałam też cienko bepanthenem.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    madziauk to teraz nic tylko czekać aż zacznie na nogi stawać :bigsmile: Super!:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    wszystkiego najlepszego dla Milenki i Kacperka :flowers::flowers:

    Tosia miała kolki a jak przestałam jeść nabiał to troszkę jej się zmniejszyły ale nie przeszły.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Sto lat dla Kacperka :flowers:


    A my zaraz na szczepienie...jak zwykle odczuwam lekki niepokój :/ dobrze, że to ostatnia dawka póki co...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    acia dzięki za przypomnienie - dopiero zauważyłam na suwaczku :bigsmile:
    Kacperek oczywiście dziękuje:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii - najlepszego dla Kacperka :)))
    A Karolek najpierw niech zacznie stabilnie i dlugo siedziec sam :) teraz tylko to siada na chwilke :) i ciagle raczkami sie podpiera.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Brawko dla samodzielnego Karolka!!!

    Stoooo latek dla Kacperka uśmiechów i buziaków!!! :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.08.13 10:57</span>
    Ja dzisiaj jestem w 7 niebie...:rolling: moja mama fundnęła nam nową lodówkę, taką jaka mi się marzyła od lat, ale kasy szkoda było bo stara jako tako jeszcze działała :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Sysia - super :) gratulacje nowej lodowki :) Wiem co to znaczy miec fajna lodowke, w poprzednim wynajmowanym mieszkaniu mielismy nie dosc, ze stara, to mala i kiepska. Teraz mamy taka wysoka i nowa i jest pieknie :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    madziauk: ze stara, to mala i kiepska. Teraz mamy taka wysoka i nowa i jest pieknie :)


    no i wiecznie mi miejsca brakowało jak więcej gości miałam..a teraz nie będzie problemu :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Buziaczki dla Kacperka :bigsmile::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    sardynka85: my zaraz na szczepienie...jak zwykle odczuwam lekki niepokój :/ dobrze, że to ostatnia dawka póki co...

    Nooo rozumiem Cię doskonale. Ja jestem 3 tyg po i niby 3 przed i już zaczynam myśleć co powiem, żeby odwlec...
    madziauk: Karolek najpierw niech zacznie stabilnie i dlugo siedziec sam

    Pewnie niedługo skoro już mu wychodzi... Gratuluję.

    Kacperkowi życzę zdrówka :):flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny przyszły tydzień w LIDLu bobasowo ;) body, podgrzewacz samochodowy do butelek. dresiki za 25zł, termometr silvercrest do ucha i czoła na podczerwień za 50zł (nie wiem jak dokładność ale osobiście zaryzykuję ;) ) zabezpieczenia, wałek do raczkowania itd...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzenia!

    Najlepszego dla Kacperka :hugging:
    --
  3.  permalink
    termometr silvercrest do ucha i czoła na podczerwień za 50zł (nie wiem jak dokładność ale osobiście zaryzykuję ;) ) zabezpieczenia
    - termometr oki, jak widze ze stan podgoraczkowy to dla pewnosci mierze i w pupie normalnym. A zabezpieczenia to szkoda, ze terazbo dopiero zamowilam przez internet:/
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Madzik, no fakt... pytałaś ostatnio. My wczoraj przed zamknięciem pojechaliśmy i świeżą gazetkę dorwałam...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Gosia to jak kupisz ten termometr to daj znać czy się sprawdza, bo my kupiliśmy firmy Baby Ono i pokazywał 36,5 st.C jak Kacper przechodził trzydniówkę i w przychodni pokazywało 39,1 st.C... :confused: Jedyne co, to dobrze wskazuje temperaturę otoczenia :wink:

    A ja zapomniałąm się też pochwalić, że w tym tygodniu wyszły nam 2 kolejne ząbki (chyba ściągnę pomysł i przy suwaczku przykleję ząbki Kacperka:wink:) no i najważniejsze!!!!
    NAUCZYŁ SIĘ PIĆ!!!!!! Pije ze szklanej buteleczki BoboVita od paru dni i z niekapka z biedronki, tyle, że tam wystarczy zacisnąć żeby leciało, ale on i tak ciąga jak cyca - od dzisiaj!!
    Jak ja się cieszę!!!! wodą się nie udało to mu daję te soczki bezcukrowe:bigsmile: i powoli będę przechodzić na wodę.

    Powiedzcie mi czy takie soczki mogę jeszcze dodatkowo z wodą rozcieńczać?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Super, że Kacperek sobie poradził z niekapkiem... Dam znać. Pojadę na pewno szybciutko rano by je dostać. Bo mamy zwykły elektroniczny i sobie w sumie radzimy ale wygodniej byłoby wiadomo...
    Dziewczyny ja się pochwalę, że od wczoraj moje dziecko łapie zabawki rączkami i buch! do buźki szybciutko. No i trzymajcie za nas kciuki-mamy jutro chrzest. Mam tremę chyba większą niż przed własnym ślubem :D to normalne?????????????? :devil:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    100 latek dla Kacperka :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    A ja dziś w nocy zastałam mojego synka śpiącego na brzuszku:shocked: I szczerze mówiąc byłam przerażona. Bo ile to brakuje, aby główki nie przekręcił i nawet nie chcę pyśleć co by wtedy było... No i czy to nie za wcześnie, żeby Maks się sam przekręcał? On jest straszny wiercipiętek, ale żeby w 6 tygodniu?

    No i 100 lat dla Kacperka!!!!:flowers:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Gratuluję wszystkim dzieciom postępów:)
    ja sie mogę pochwalić ze dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę do Torunia i M. była bardzo grzeczna. Jak my zajadalismy obiad to ona grzecznie fikała w wózku i czekała na swoją kolej. Zjadła ładnie na ławeczce nad Wisłą, a potem pięknie mamę opluła;)
    Gosia ja też sie chrztem przejmowałam i chciałam by wszystko dobrze wypadło. Całe szczęście że Marcelinka była jak aniołek:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Ja chrztem się w ogóle nie przejmowałam, w sensie nie stresowałam się wcale.Nie wiem czemu, ale przyjęłam to bardzo lekko:boogie:

    Pytanko mam, nie wiem gdzie zapytać, więc tutaj spróbuję. Dzisiaj oglądaliśmy z mężem foteliki samochodowe, bo w obecnym to czasem mu główka wystaje. I tak myślałąm o dwóch modelach: Maxi Cosi Priori i Chicco X-Pace

    Chodzi mi głównie o różnice w zagłówku. Czy to się sprawdza te dodatkowe zabezpieczenie na podtrzymanie główki? Podobno niektóre dzieci z biegiem czasu się na to wkurzają, przeszkadza im to... A może jakieś inne pomysły?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla Lusi z okazji ukończenia roku :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii, ja w tym priori nie wodze dodatkowego zaglowka. My mamy Romer king plus i tam jest zaglowek dodatkowy i szczerze nie wyobrażam sobie,ze go tam nie ma. Te zaglowki ladnie itrzymuja i chronią glowke. mielismy kiedyś babydesign bez tych zaglowkow i dla mnie koszmar,glowa latala we wszystkie strony.

    Treść doklejona: 14.08.13 22:42
    Madzinka, posmaruj te zmiany na pupce clotrimazolem 3 razy dziennie,on super działa na odparzenia. Ja tormentiolem bym nie posmarowala.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    montenia zapytałam się jeszcze na fotelikowym wątku, ale uważasz, że ten zagłówek jest potrzebny, tak? Bo właśnie nad tym głównie się zastanawiam...

    Treść doklejona: 14.08.13 22:45
    Ogólnie chodziło mi o ten przedział cenowy.Ten Chicco ma zagłówek ale mniej mi pasuje, choć dla bezpieczeństwa lepszy... A może jeszcze jakieś są, które przeoczyłam...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Moim zdaniem jest potrzebny,bo dodatkowo stabilizuje glowe.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii, w sprawie fotelików nie pomogę. Ale pokaże ci jaki my mamy . I ja już Kacpra przesadziłam bo nosidełko nam się zepsuło i szczerze to nie wiem co zrobić bo nie podoba mi się to jaką pozycję ma jak zasypia. Chyba kupie jeszcze nosidełko...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Ja mam taki
    http://www.smyk.com/roemer-king-plus-fotelik-samochodowy-9-18-kg-kolor-bordowy-chili-pepper,p1066213724,swiat-niemowlaka-p

    Treść doklejona: 14.08.13 22:51
    Bari, jak już to kup taki 0-18kg. Posluzy dluzej niż nosidełko.
    Ja zastanawiałam się na recaro 9-36kg,ale dziecko przymierzyłam w sklepie i jak zobaczyłam jak w nim siedzi,to od razu zrezygnowałam.
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Anula...jeżeli chodzi o jedzenie-to może mały ma za krótkie przerwy pomiędzy posiłkami i dlatego nie chce jeść? Wydaje mi się, że karmienie co 3 godz.to trochę za często-może dlatego nie chce jeść? Mój musi mieć przerwy 4 godziny, bo tak to też nie chce...u nas to wygląda mniej więcej tak:9.30-mleko, 13.30-zupka, 17-deserek lub mleko, 20.30 mleko z kaszką, 3-4 rano również mleczko...ale w między czasie podjada:chrupki, jakiś owoc(maliny z krzaczka lub brzoskwinie-to akurat rośnie w ogródku),i czasami wyjada mi ziemniaki z talerza:wink:...w sumie na dobę to je konkretnie 5 posiłków,czekam tylko, kiedy przestanie jeść nad ranem,bo chodzę nieprzytomna jak je o 3-4 a o 5 muszę wstać do pracy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny, będę myślała:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny straszną wtopę miałam z tym jedzeniem małego . Wczoraj przeczytałam w jakimś poradniku,że dziecko na tym etapie życia powinno jeść 5 razy dziennie więc u nas było to za dużo ,ale sytuacje jest już opanowana bo dałam mu jeść co 4 godziny i nie płakał.
    Jeśli chodzi o lodówki to ja miałam przez 4 lata straszny koszmar ze Starociem MIŃSK tak było do 2011r.Nie było nas stać na kupno nowej lodówki , więc się męczyliśmy z tym dziadostwem co to nie mroziła i nam kuchnie zalewała.W sierpniu 2011r wzieliśmy ślub i z prezentu ślubnego pieniążkowego mogliśmy kupić sobie dużą lodówkę Indesit w której się zakochałam i która do tej pory wygląda jak nowa i pięknie nam służy.
    Teraz napisze wam coś najpiękniejszego co mnie wczoraj spotkało MOJE DZIECIE PARĘ RAZY Z MOJĄ NIEWIELKĄ POMOCĄ STANĘŁO NA NÓŻKACH.To były tak cudowne chwile,że zadzwoniłam do męża i oboje ryczeliśmy przez telefon.To wszystko dzięki cudownej rehabilitantce pani Ewie i naszym ćwiczeniom.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Anula gratuluje postępów.A Piotruś nie ma jeszcze 8 m-cy a już na nóżki?:shocked:
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Dii...a to za wcześnie? Mój też się już podciąga i jak się czegoś złapie(najczęściej mnie:wink:) to się podnosi i wstaje. Anula, Twój Piotruś już dawno mojego bije na głowę w rozwoju ruchowym:smile:...pamiętam jak pisałaś-już jakiś czas temu-że mały obraca się na brzuszek i z powrotem, a mój naleśnik leżał jak kłoda:tongue:. Twój już "mamuje", a mój wydaje tylko dziwne dźwięki typu-yyyyyyyy:tongue:...pozdrawiam i życzę miłego dnia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Nie, nie mówię, że za wcześnie tylko, że wcześnie. Mój zaczął stawać ok. m-ca temu:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Anula85: MOJE DZIECIE PARĘ RAZY Z MOJĄ NIEWIELKĄ POMOCĄ STANĘŁO NA NÓŻKACH

    Aniu a czy nie jest tak, ze nie powinniście mu pomagać, tylko dać spokój, by sam stanął o własnych siłach? Wiem, ze się rehabilitujecie a Nam zawsze powtarzano, ze Misia ma dążyć do wszystkiego sama! Absolutnie nie prowokować, nie ułatwiać, nie pomagać!
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    O ile znany mi jest temat rechabilitacji :wink: to też mi się tak wydaje...ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy odemnie pozatym przestymulowanie rozwoju to też niezbyt dobry pomysł....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    katka_81: Aniu a czy nie jest tak, ze nie powinniście mu pomagać, tylko dać spokój, by sam stanął o własnych siłach? Wiem, ze się rehabilitujecie a Nam zawsze powtarzano, ze Misia ma dążyć do wszystkiego sama! Absolutnie nie prowokować, nie ułatwiać, nie pomagać!


    Ja rowniez tak mysle, choc znawca nie jestem.

    My Karolka nie sadzalismy (nawet na chwilke do zdjecia), nigdy nie stawialismy na nozki ( i nie bedziemy). Ja jestem zdania, ze wszystko w swoim czasie. Karolek sam usiadl majac rowno 8 i pol miesiaca, czy pozno/wczesnie? Nie wiem. Ale wtedy byl gotowy i sam zaczal siadac z czworakowania. A rodzice sa bardzo dumni.

    Jakby mi ktos postawil dziecko na nozki, to by dostal niezly opiernicz ode mnie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Karolek sam usiadl majac rowno 8 i pol miesiaca
    - Maks mial 8 miesiecy i tydzien :D
    Teraz ladnie stoi przy meblach i nawet powoli stara sie przemieszczac i wspinac na te nizsze meble :) No i jak cos ode mnie chce to podpelza i wstaje lapiac za moje kolana :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Słuchajcie my mu nic nie pomagaliśmy on to zrobił tak sam od siebie.To jego stanie nie było jakoś tak specjalnie długo ale było parę razy .Nam rehabilitantka mówiła,że najpierw musi go przygotować do raczkowania a dopiero później będzie siadanie , teraz nie może mu pokazać jak się siada bo mały ma lekko krzywy kręgosłup.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Kasiu - wszystkiego najlepszego dla Michasi :flowers::flowers::flowers: Dopiero zauwazylam, ze dzis konczy 11 miesiecy :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Aula mi już ręce opadają, przed chwilą napisałaś zupełnie coś odwrotnego do tego co napisałaś wcześniej. To wkońcu stanął z pomocą czy bez?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: "Maks mial miesiac i tydzien :D"
    jak to? Usiadł sam? No chyba sobie żarty stroisz :bigsmile:
    Czy znów coś źle przeczytałam???


    Madziu, dziękuję w imieniu Michasi :)))
    --
  4.  permalink
    madziik1983: "Maks mial miesiac i tydzien :D"jak to? Usiadł sam? No chyba sobie żarty stroisz
    - kurcze, 8 miesiacy i tydzien mialo byc :P juz zmieniam ha ha ha. Bylby z niego ewenement ha ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    madziik1983: kurcze, 8 miesiacy i tydzien mialo byc :P

    a już myślałam, ze mamy forumowego geniusza :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    .pamiętam jak pisałaś-już jakiś czas temu-że mały obraca się na brzuszek i z powrotem, a mój naleśnik leżał jak kłoda:tongue:. Twój już "mamuje", a mój wydaje tylko dziwne dźwięki typu-yyyyyyyy
    Kochana u mnie to wszystko jest dzięki tej rehabilitacji bo wcześniej Piotruś też nie robił nic a teraz robi to co napisałam . Skąd jesteś bo jak z Warszawy to mogę dać ci namiary na tą panią Ewę ?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Mój Staś nie był nigdy sadzany/ stawiany, a usiadł sam i zacząl stawać przy pufie mając 7,5 miesiąca.

    Kasiu, wszystkiego najpiękniejszego dla Misi! :flowers:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.