Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    sardynka85: no to sama sobie kręci bata na dupsko, bo jak urodzi to ciekawe jak upilnuje młodego, żeby nie robił krzywdy maluszkowi....wtedy pewnie skończy się gadanie, że jest "za mały na tłumaczenia"

    Masz rację !!
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy mogłybyście polecić dobrą książkę o rozwoju dziecka, począwszy od okresu niemowlęcego? Taką, którą czytałyście będąc w ciąży, a która okazała się "strzałem w dziesiątkę" biorąc pod uwagę pierwsze miesiące, rok życia Waszego dziecka? Będę bardzo wdzięczna.

    Jeszcze 3 miesiące i oficjalnie sama się przywitam na tym wątku, o czym skrycie marzyłam odkąd się tutaj zalogowałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    OneKiss ja polecam świetną książkę " W oczekiwaniu na dziecko" .Autora nie pamiętam,ale jak podasz tytuł w księgarni najlepiej w Empiku bo tam kupiłam to na pewno znajdą.
    --
  1.  permalink
    Hej hej my chwalimy się że skończyłyśmy 2 dni temu 5 miesięcy no i mamy już 2 ząbki :swingin: Przepraszamy że nie pisałyśmy ale byłyśmy na wakacjach :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    2 ząbki w tym wieku :shocked::shocked::shocked: to Lenka ma ekspresowe tempo :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Anula85: " W oczekiwaniu na dziecko"

    Aniu, ale to jest chyba książka o okresie ciąży a nie rozwoju dziecka/okresie niemowlęctwa...?

    Treść doklejona: 20.08.13 09:03
    Anula85: 2 ząbki w tym wieku :shocked::shocked::shocked:

    ja w wieku 6 miesięcy miałam 6 zębów, także ten... ;)
    --
  2.  permalink
    a u Nas nic nie ma jeszcze:bigsmile::bigsmile:Budzi się mała w nocy z płaczem,smaruję jej żelem i jest ok a teraz dziąsłami grysie mi sutka nie raz i znowu płacze myślę że już bliżej niż dalej do pierwszego ząbka
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    OneKiss: Dziewczyny czy mogłybyście polecić dobrą książkę o rozwoju dziecka, począwszy od okresu niemowlęcego?


    Ja miałam "1 rok życia dziecka"

    My już po wizycie u lekarza. Rano Kacper miał 39,9 (w pupie) to pojechałam z nim do przychodni. Lekarz osłuchał, pozaglądał i nic nie stwierdził. Kataru i kaszlu brak, gardło czyste, osłuchowo też, apetyt ma, biegunki brak tak więc stwierdził albo zęby albo 3-dniówkę.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Ciasto ja też wyjmuję małą jak się budzi. Biorę ją do siebie do łóżka, ona przekręca się na boczek, tak jak do cycusia, a ja jej wkładam butelkę i jakoś zjada. Dziś np. wstała o 2 w nocy zjadła, poprzekręcała się z boczku na boczek, nawet chwilkę pogadała i próbowała mnie zaczepiać, ale ja leżałam obok i tylko głaskałam ją po pleckach. W sumie cała pobudka trwała góra 15 min. I przyznam, że też nie wyobrażałam sobie, jak to będzie jak nie dam jej piersi, bo to mały przytulasek jest, ale jakoś to poszło i jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Bari, Anula dziękuję bardzo :kissing: Zaraz poszperam w necie, czy są te pozycje do kupienia, doczytam, poczytam i już wiem od czego zacząć :) Bardzo dziękuję! Bardziej mnie interesuje 1 rok życia dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 20th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas zęby (dolne jedynki) też wyszły przed ukończeniem 5 miesiąca, za to z resztą póki co cisza, ale jakoś nie tęskno mi do ząbkowania ;)

    Co do książek to ja dostałam w szkole rodzenia taką książeczkę "Pierwsze dwa lata życia dziecka", przeczytałam przed porodem i do tej pory sięgam do niej co jakiś czas, bo zawiera sporo różnych tematów z różnych etapów życia dziecka :)
    Pierwsze dwa lata życia dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny właśnie leci film "Bobasy" na Canal +. O pierwszym roku życia dziecka w różnych kulturach. Myślę, że będzie ciekawy:)
    --
  3.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Mikołaja i Marcelinki:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Marcelinki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Aniu, ale to jest chyba książka o okresie ciąży a nie rozwoju dziecka/okresie niemowlęctwa...?
    Aaa tak zgadza się , ja myślałam ,że One Kiss chce taką książkę w której jest opisany każdy miesiąc ciąży.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.08.13 13:09</span>
    Przepraszam ale jestem bardzo zdenerwowana jak cokolwiek piszę nawet nie doczytałam waszych postów bo wczoraj reanimowano mojego ojca i to były najgorsze sekundy w życiu.do tej pory nie mogę dojść do siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny jaka kolejnosć jest wychodzenia zębów, mamy górne i dolne jedynki?
    --
  4.  permalink
    Anula dużo zdrówka dla taty.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Anula85: Przepraszam ale jestem bardzo zdenerwowana jak cokolwiek piszę nawet nie doczytałam waszych postów bo wczoraj reanimowano mojego ojca i to były najgorsze sekundy w życiu.do tej pory nie mogę dojść do siebie.

    Aniu, spokojnie :) I ja czasem przeczytam coś na opak :) Zdrówka dla taty...
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Anula85, trzymaj się i zdrowia dla taty.

    A ja z takim pytaniem do mam chudzinek . Byłam dziś na szczepieniu i lekarka za którą nie przepadam powiedziała że kasia jest za chuda, moje mleko jej nie wystarcza i trzeba rozszerzyć dietę o kaszki i zupki . Bo niby dwa centyle różnicy w wadze i wzroście. ?!?! I że zalecenia o rozszerzeniu diety po nocy6 mcu stosuje się do dzieci co przybierają prawidłowo. A ja chciałam dawać tylko cyca do 6 mca ....
    Kasia jutro kończy 5 mcy, ma 65 cm i waży 5970 gr. Urodzeniowa 2960.
    Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    mamakasi: ma 65 cm i waży 5970


    E Kacper w tym wieku ważył 6700 (ur 3100) więc wydaje mi się, że twoja waży ok. A w ogóle to lekarze to są udani, mnie mówili znowu, że Kacper dużo waży...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny jaka kolejnosć jest wychodzenia zębów, mamy górne i dolne jedynki?

    A my dolne jedynki i górne dwójki :wink: Także, zdaje się-różna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamakasi moja Zuzia mając niecałe 5 miesięcy ważyła 6100 i miała 64cm tak więc całkiem podobne. Ponieważ nie chciałam dokarmiać to neonatolog kazała wprowadzić kaszkę ryżową na moim mleku z myślą, że może to trochę zwiększy jej przybieranie na wadze. Jednak to nic nie dało, bo miesiąc później okazało się, że nadal słabo przybiera. I tak jest do dziś.:confused:
    --
  5.  permalink
    Mamokasi i znowu wychodzi na to, że nasze dziewczynki są podobne. Moja Niunia też urodziła się z podobną wagą 2920 a dwa tygodnie temu ważyła 6050. Także też z tych drobniejszych raczej. Chociaż nie wygląda na chudzinkę. Za tydzień mamy szczepienie więc zobaczymy co pediatra powie na jej wagę. A jak tam próba trakcji?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    mamakasi: Kasia jutro kończy 5 mcy, ma 65 cm i waży 5970 gr


    oj ci lekarze.... moja jak miała 3m ważyła 4700g a jak miała skończone 6m1t to dopiero ważyła 6400g, więc po prostu będzie drobna i tyle, Kinga na dzień dzisiejszy waży 7900g i 70cm więc szału nie robi taki jej urok, nasza pediatra powiedziała, że ważne że cokolwiek przybiera a był moment gdzie przez miesiąc przybrała całe 40g, ale kazała nie panikować więc się oswoiłam z tą małą calineczką :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    najlepszego i 100 buziaków dla Mikołaja i Marcelinki:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Mamakasi, moja corka ma 2lata i wazy ciut ponad 10kg :cool:. Piersiowe dzieci przybierają inaczej :wink:
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    montenia: moja corka ma 2lata i wazy ciut ponad 10kg . Piersiowe dzieci przybierają inaczej


    Oj inaczej :crazy: moja tydzień temu ważyła 8430 g... ale przyznaję, że już trochę nie mam siły i ogólnie to zazdroszczę dzieci które tyją po 40 g miesięcznie!! Czy i ja się doczekam takiego okresu? Chociaż nie powiem, zwolniła trochę tempo i na buzi trochę zeszczuplała, chyba zaczyna rosnąć wzdłuż, a nie tylko wszerz... ale szyi nadal nie widać i musimy przy kąpieli zanurzać palce pod gardziel głęboko :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    a_net_a: moja tydzień temu ważyła 8430 g.


    :shocked: to ja myślałam, że moja starsza córka była mega na 4 m ważyła 7250g, ale to fakt że dzieci zwalniają, Julia ważyła na roczek 10,5kg czyli baaardzo zwolniła, ale ogólnie jest wysoka i okrąglutka, Kinga jest zupełnie innej budowy, jest dużo niższa i szczuplejsza w tym momencie dopiero zaczyna wyrastać z ubranek na 68cm, Julia w tym samym czasie nosiła już 86cm
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Sysia, w realu wszyscy też robią taką minę jak ten emotek który wstawiłaś, gdy słyszą że Hania ma 3 miechy a nie 6 co najmniej...
    Cóż, przynajmniej nikt mi d*py nie truje że mam dokarmiać :devil: dla odmiany słucham, że powinnam małą odchudzić.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    a_net_a: Cóż, przynajmniej nikt mi d*py nie truje że mam dokarmiać :devil:


    :rolling::tooth:

    u mnie jedna wyprzedzała tak jak twoja wszelkie siatki i rozmiarówki a druga z kolei wiecznie mała. drobna i większość dzieciaków z podwórka w jej wieku jest sporo większa i widać to właśnie dopiero jak jest rówieśnik obok niej
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Taa , uwielbiam lekarzy :devil: Zawsze źle , bo za mało, bo za dużo.
    Ale żeby ponad 8 kg ! W 3 mcu, czy ja dobrze czytam :bigsmile: Pewnie duza była przy urodzeniu.....

    Montenia, wiem że piersiowe przybierają inaczej. Dziś nawet tej lekarce delikatnie zwróciłam uwagę że jej siatki są dla dzieci karmionych sztucznie:shamed: Ale nic nie powiedziała :devil:
    Ale zabił mnie jej jeden tekst, "co złego jest w cukrze , przecież daje energię" . Tak, to powiedział lekarz !,
    A rozmowa dotyczyła kaszki sinlac a ja marudzilam że wolałabym bez cukru. Ale ten tekst mnie zabił.

    Cytrynka, próba trakcji wychodzi coraz częściej, ale nie chce jej nadużywać. W czwartek mam kontrolę u normalnego lekarza:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Mamakasi sprawdź sobie centyle tutaj. Mam jeszcze takie statystyczne tabele wagowe co do dnia urodzenia, mogę Ci wysłać na maila.
    Moja córka w wieku Twojej ważyła ok. 5500 :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Mój Maks też jest w górnych rejestrach przybierania na wadze. Dziś byliśmy u pediatry (i na szczepieniu) i waży 5180 g. A waga urodzeniowa 3100. Ale też rośnie dość szybko. Przy urodzeniu miał 54 cm a teraz 60 cm, więc jego kg jeszcze tak nie widać. Ale boję się co to będzie za miesiąc, dwa. Jeżeli po pół roku dziecko karmione piersią powinno podwoić swoją wagę urodzeniową, a Maks pewnie za miesiąc ją osiągnie...
    -- ,
  6.  permalink
    Anula trzymaj się:hugging:

    sysiajaw: Dziewczyny jaka kolejnosć jest wychodzenia zębów, mamy górne i dolne jedynki?

    teoretycznie najpierw wychodzą dolne jedynki, potem górne, potem podobnie z dwójkami, następnie 4, 3 na koniec 5, choć jak idać na przykładzie forumowych dzieciaczków, czasem ta kolejność jest różna, u nas przed dolnymi wyszły górne dwójki.

    mamakasi: Kasia jutro kończy 5 mcy, ma 65 cm i waży 5970 gr. Urodzeniowa 2960. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ?

    Jeśli od początku idzie w podobnych centylach z wagą to nie ma problemu. Maja szła z wagą i wzrostem między 10 a 25 centylem, czasem na miesiąc przybierała zaledwie 250-300g, gdy zaczęłam dokarmiać w 6 miesiącu waga wcale nie skoczyła i nawet jak przeszłam na mm, gdzie na noc z kleikiem robiłam 210ml to i tak były miesiące że waga stała prawie w miejscu, za to córa była bardzo mobilna, podobnie jak teraz Wojtuś.
    Jeśli Kasia jest pogodna, wesoła i tyle pokarmu jej wystarcza to moim zdaniem jest ok:-)
    --
  7.  permalink
    Witamy sie ze szpitala. Po usg nadal nie wiadomo jaki to guzek. Jest w tkance miekkiej pod skora i w piatek bedzie operacja, wytna mu to i wysla do badania, wiec czeka nas prawie tydzien w szpitalu :/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    madziik trzymajcie się. Biedny Maksiulek...
    --
  8.  permalink
    Madziik jesteśmy z Wami. Trzymajcie się cieplutko
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 20th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Jest w tkance miekkiej pod skora i w piatek bedzie operacja, wytna mu to i wysla do badania, wiec czeka nas prawie tydzien w szpitalu :/

    o Boze, jaki guzek? Jestem tu rzadko, podczytuje "po łebkach", możecie mi powiedzieć co się stało??? Już wczoraj coś czytałam o tym szpitalu i zachodziłam w głowę, o co chodzi... :/ Biedny Maksiulek :(
    EDIT: doczytałam :/ Trzymam kciuki Madziu, oby to było coś niegroźnego :confused:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    madziik1983: Witamy sie ze szpitala. Po usg nadal nie wiadomo jaki to guzek. Jest w tkance miekkiej pod skora i w piatek bedzie operacja, wytna mu to i wysla do badania, wiec czeka nas prawie tydzien w szpitalu :/

    O Jezu!!!!! trzymam kciuki kochanie za Maksa!!!! :cry::cry::cry::cry:
    --
  9.  permalink
    Dziekuje, chcialabym aby jutro byl piatek...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    /madziik1983 niech Wam minie jak najszybciej czas do piątku. I trzymam kciuki za to aby nie było to nic bardzo poważnego.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Madzik mam nadzieję, że to nic groźnego...a jakieś sugestie się pojawiły?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Dziękuję za życzenia w imieniu Marcelinki.
    Madzik- współczuję pobytu w szpitalu i mam nadzieję, że to nic groźnego! A jak Maksiu znosi pobyt w szpitalu? Jesteś z nim cały czas?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Trzymajcie się Madzik. A to ze znieczuleniem miejscowym będzie czy jak? Współczuję Wam takich przeżyć.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Madzik POWODZENIA! i szybkiego powrotu do domku!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Madzik - powodzenia, oby ten guz to nie bylo nic groznego.
    --
  10.  permalink
    Madzik kciuki za Maksia - oby to była jakaś błahostka!
    Wszystkiego Najlepszego dla Amelki, Marcelinki i Mikołaja z okazji miesięcznic :flowers:
    Anula - zdrówka dla taty!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Marcelinki i Mikołaja
    :flowers::flowers:
    --
  11.  permalink
    A to ze znieczuleniem miejscowym będzie czy jak?
    - znieczulenie ogolne bedzie.
    dziekuje dziewczyny. W piatek napisze co i jak z malym. Moze bede cos wiedziala... Stresa mam bo tesciowa miala raka piersi wiec wiecie.. geny itp...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Madzik,nie myśl o raku. Napewno to wlokniaczek lub tłuszczak. Bądź dobrej myśli, naprawdę. Trzymam kciuki!
    A usg robili?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.