Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Tak, na pewno to tłuszczak, bo się wchłonął. (chyba że coś źle zrozumiałam).Ale zawsze ogólne znieczulenie to jest obciążenie dla organizmu. I przeżycie dla dziecka...
    -- ,
  1.  permalink
    Robili usg ale nic nie wyszlo, powiedzieli ze musza wyciac guzka i zobacza co to.ALe wlasnie na chwile wtedy sie wchlonal, teraz znow jest.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Madzik trzymam kciuki oby przeszło to wszystko najłagodniej jak to się da i oby to była błahostka.

    U nas po gorączce, wysypki brak więc nie wiem co to było ale wczoraj temperatura sięgała 40 stopni. Ale co najważniejsze wróciło moje mega ruchliwe dziecko:devil:
    A mam pytanie czy leki na zbicie gorączki jeszcze podawać czy jak już jest ok to nie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    bari już nie podawaj jak nie ma temp. Oby już było po:wink: Ucałuj Kacperka.

    madziik trzymam kciuki. Pewnie to nic poważnego ale dobrze, że to usuną
    --
  2.  permalink
    Odkryłam wreszcie dlaczego mój synio ostatnio płakał jak próbowałam go uśpić w dzień. Okazało się, że 3 drzemki to zbyt dużo już i przeszliśmy na dwie w okolicach 10 i 15 i zasypianie jest znów w miarę bezproblemowe:bigsmile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Madziik, trzymaj się. Jak to pojawia się i znika to na pewno nie rak. Poza tym nawet tak nie myśl. Stawialabym raczej na przepukline albo coś z przewodem pokarmowym . A biopsji przez skórę nie chcieli robić, tylko od rrazu wycinać ?
    Tylko pilnuj lekarzy , bo z nimi różnie bywa. Ja bym chyba zażądała drugiej opinii , zwłaszcza jeśli decyzję o wycinaniu podjął chirurg dziecięcy , bo oni zawsze i wszystko chcą wyciąć.
    Trzymam kciuki !
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Cześć kochane bardzo dziękuję za miłe słowa.Mój ojciec 3 dni temu nieszczęśliwie upadł na ulicy i stracił przytomność , a zucha mu trysnęła krew to tyle co wiem na ten temat.Nie pytałam mamy o więcej szczegółów bo to nie na moje nerwy ale już jest wszystko ok na szczęście jest przytomny i dochodzi do siebie w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Anula ciesze się, że tata wraca do zdrowia a Ty nie musisz się już denerwować:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    A biopsji przez skórę nie chcieli robić, tylko od rrazu wycinać ?
    - robili usg i zobaczyli co chcieli. Tam codziennie inny lekarz na obchodze i kazdy uwaza ze wyciac. Pewnie i tak by musieli to z dwojga zlego dobrze, ze go meczyc niechca niepotrzebnie. Maluch ma cienkie zyly, wkluc mu sie nie umieli :(
    Jestem z malym caly dzien i noc z tym, ze teraz moj poszedl a ja wrocilam do domu sie wykapac, przebrac i drzemnac chwile, bo spanie na krzesle to wiecie :( Jutro bede caly dzien bo moj pracuje. A jeszcze mnie glowa boli bo zeba wyrywalam wczoraj i jestem na lekach. Malego non stop na rekach bo ani na podloge puscic by popelzal ani nic a on w lozeczku za dlugo sie nie bawi.
    Dziekuje dziewczyny za mile slowa i bede pisac jak sie cos dowiem.
    --
  4.  permalink
    madziik jesteśmy z Wami myślami. Wierzę, że będzie wszystko dobrze i że to nic poważnego.:hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    bari_87: Ale co najważniejsze wróciło moje mega ruchliwe dziecko:devil:


    Jednak się pomyliłam ruchliwy to on jest ale nie moje dziecko:confused: jeść nie chce, spać też nie (od rana teraz go na siłę uspałam) i cały czas płacze i marudzi. Podejrzewam, że ta gorączka i dzisiejsze zachowanie to przez zęby...:angry:

    Madzik, a do piątku nie możecie być w domu? kciuki zaciśnięte:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Oj... A Kacperek ma jeszcze temperaturę, czy zbita? Może wraca... Kacper miał tak przy trzydniówce, że się bawił po zbiciu temp. a jak wracała to było to widać w jego zachowaniu. Ani jeść ani spać nie chciał...
    --
  5.  permalink
    Pytalam ordynatora i mowi ze moze sie maly gdzies uderzyl (a teraz sie uczy chodzic wiec wszystko mozliwe, a do placzkow nie nalezy - no chyba, ze ma skok) i sie zrobil krwiak jakis. Operacja albo kolo 9 albo pozniej bo zalezy czy inny dzieciak pierwszy w kolejce sie stawi. Najbardziej teraz mnie martwi "na czczo". Jak taki maluch ma byc na czczo?? On je to 3 h, a juz szczegolnie w nocy :(
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Madzik wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki, alby szybciutko wycieli to cholerstwo, a Maksiu dobrze zniósł i znieczulenie i operację. Dacie na pewno radę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Ja też jestem z Tobą i synkiem. Fakt, to dziwne, ze takie dziecko ma być na czczo! Przecież to nie jest możliwe!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Witam Mamusie,
    Mam na imię Ania i mam córcię Emilkę, ktora ma ponad 5 tyg. Chciałam dołączyć do Was wcześniej, ale same wiecie jak to jest - zawsze coś. Jednak dziś się udało i będę zaglądać częściej :))
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Hej kochane :bigsmile::bigsmile:
    100 latek dla Marcelinki i Mikołaja :clap::clap::flowers::flowers::flowers:
    Przyszłam szybko się pochwalić, że Leszek od jakiś dwóch tygodni bardzo dużo się nauczył ale najwspanialszą rzeczą jest fakt, że Leszek rozpoczął oficjalnie próby raczkowania :crazy: zdjęcia na odpowiednim wątku :rolling: wstawiła bym film ale nie wiem jak :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Calypso witamy :clap:
    Venus filmik wstawiasz na You Tube i linkujesz:bigsmile:
    --
  6.  permalink
    No wlasnie jutro ma byc anestezjolog i to omowimy dokladnie o ktorej mam mu dac ostatni posilek i jak on to widzi z takim malym szkrabem. Chcialabym juz to miec za soba...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Madzik,jak kiedy robiliśmy badania starszej corce( amiala wtedy ok.roku),to tez powiedzieli,ze na czczo ma być i powiedzieli,ze 4 h wystarczy. Ciekawe,co Wam lekarz powie.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Bosze!!! Znowu to samo! Kacper jeszcze nie śpi!!!:devil::devil::devil: Co ja mam zrobić?! Chce spać bo się pokłada a zaraz chce się bawić. I tak w kółko!
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Dii: Chce spać bo się pokłada a zaraz chce się bawić. I tak w kółko!

    U nas od kilku miesięcy, odkąd Gosia zaczęła raczkować, usypianie wygląda tak samo:tongue:.
    Dzisiaj wyjątkowo padła po 19 bez smoka nawet, bo miała tylko jedną drzemkę od 11-13, a potem w obroty ją wzięły dwie dziarskie koleżanki 2-latki:cool:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Dii
    wizje mojego nieśpiącego dziecka o tej porze, a mnie rano wstającą do pracy zdeka przerażają...:crazy:
    Mam pytanie z cyklu : zaniepokojona mama.
    Od jakiegoś czasu Liliana łapie się za uszko, tak jak by pociera je,czasami aż jest czerwone.
    Na początku bałam się ,że ją coś boli, mierzyłam temp itp., ale później wywnioskowałam ,że zdarza się to jak jest zmęczona.
    I tu pytanie, czy to taki "tik" czy może coś innego ?
    --
  7.  permalink
    Moja drapie się często za uchem i zawsze tym samym tez nie wiem dlaczego
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    dzieci czesto pociagaja sie za uszka jak sa zmeczone albo zęby idą :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Leszek się też za uszko łapie ale najczęściej to za oczka, trze je jak jest zmęczony :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    A my się dziś przyszliśmy pochwalić, że Maks przespał 8 godzin w nocy. Od 20 do 4. Ale od 18 był już taki marudny, że musiałam go nosić na rękach, żeby nie płakał i nie zasnął. Ale poskutkowało. Tylko jak Was czytm, to już wiem, że nie na długo te moje zadowolenie... Ale najważniejsze, że już wiem, że jak moje dziecko zacznie raczkować, to będzie znów masakra!!!
    -- ,
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Wstawiam link o Lesiu :bigsmile:
    http://www.youtube.com/watch?v=rjwVF1Q4598&feature=em-upload_owner
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    U nas totalna MA-SA-KRA:cry: Kacper padł z płaczem o 23, obudził się z płaczo-krzykiem o 1:20 zjadł butle i zasnął. I od rana mamy to samo tylko to takie dziwne jest. Płacze/krzyczy, a za chwilę się śmieje i tak na okrągło. I co mnie jeszcze zastanawia chce spać, a jak tylko go położe to jest histeria i walka z pare minut, a później zasypia. Kurcze nie wiem co się dzieje, czy zaczynając od tej gorączki to zęby...? I skok? Siedzi z tata, a jak tylko mnie zobaczy to leci (na czterech) do mnie i chce na ręce...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    bari_87: Kacper padł z płaczem o 23, obudził się z płaczo-krzykiem o 1:20 zjadł butle i zasnął. I od rana mamy to samo tylko to takie dziwne jest. Płacze/krzyczy, a za chwilę się śmieje i tak na okrągło.

    bari, moja Misia ostatnio zachowywała się podobnie. Gorączkowała do 40st. Z jedzeniem się popsuła. Co się okazało, miała chore gardełko. W nocy budziła się w krzykiem, w dzień maruder, że szok. Byłam wymęczona. Byłaś u lekarza??? Ja, gdybym nie poszła, nie wiedziałabym, ze to gardło, bo żadnych innych objawów poza gorączką i marudzeniem, nie było. Dostała tantum verde i przeciwbólowy - wróciło moje grzeczne dziecko :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    katka_81: Byłaś u lekarza???


    Tak, we wtorek jak miał tą gorączkę i lekarz nic nie stwierdził. Dostał wapno i wit.c.
    Wczoraj tak mi płakał, że zwymiotował.
    --
  8.  permalink
    Venus pięknie Lesiu idzie i się podnosi:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Brawo dla niego:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    bari u nas tab w nocy było przy ząbkach, ale raz też jak gardziołko było chore. Może w między czasie coś z tym gardłem wyniknęło... Może przejdź się jeszcze raz do lekarza. Zobaczy, bo może ząbki kolejne... Albo gardło. Biedny Kacperek... Wiem co to znaczy, bo też to przeżywaliśmy..

    Mój Kacper też za uszka się łapie czasem ale od wczoraj zauważyłam, ze łąpie się mocno za głowę i tak mocno się głaszcze. Szczególnie przy ciemiączku. I jak tak dotyka tam mocno to boję się, że sobie coś zrobi...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Majka też się za uszy ciągnie i wsadza palce do noska, jak jest śpiąca. Jeszcze ciągnie się wtedy za włosy tak mocno, że mam wrażenie, że je sobie powyrywa i przy usypianiu jest to samo..
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Liliana wczoraj przed snem nie chciała wypić mleka tyle co normalnie pije, więc o 4tej butla, później o 7mej wstawał mąż a Lili wypełzła pod przewijak i bawi się, więc do mnie do łóżka oczywiście butka i śpi do teraz! A mamy 10ta!
    Koleżanka mi mówiła ,że pocieranie uszka to czasem na zęby... no nic zobaczymy , może tak będzie sygnalizować zmęczenie.
    Bravo dl aLEsia, silny chłopiec!
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny, a czy u Waszych dzieci zauważyłyście takie ruchome kulki pod skórą na głowie? U nas jest po obu stronach, z tyłu główki, nad karkiem. Nie wiem czy to węzły chłonne?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    dziewczyny , moze ktoras tu poratuje - umie ktoras usunać dzwiek/glos z filmiku? mam super filmik z moim maluchem ale sa komentarze mojej mamy i rozmowa telefoniczna w tle i chcialabym to wykasowac ale kompletnie nie wiem jak, probowalam w movie makerze ale nie wychodzi, bardzo bym byla wdzieczna za rade, wiem ze to poza wszelkimi tematami ale nie wiem kogo sie poradzic
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny, a czy u Waszych dzieci zauważyłyście takie ruchome kulki pod skórą na głowie? U nas jest po obu stronach, z tyłu główki, nad karkiem. Nie wiem czy to węzły chłonne?

    Nie sprawdzałam nigdy u Lesia. Hmmm....
    milka1984: dziewczyny , moze ktoras tu poratuje - umie ktoras usunać dzwiek/glos z filmiku? mam super filmik z moim maluchem ale sa komentarze mojej mamy i rozmowa telefoniczna w tle i chcialabym to wykasowac ale kompletnie nie wiem jak, probowalam w movie makerze ale nie wychodzi, bardzo bym byla wdzieczna za rade, wiem ze to poza wszelkimi tematami ale nie wiem kogo sie poradzic

    Nie wiem kochana, nie pomogę :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Akirka, to sa wezly chłonne.To normalne . Nie martw się :wink:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    No to mam zalamke ....byłam dziś na kontroli i przez ok 3 tyg mała przybrała 260 gr co daje średnio 11 gr na dobę a w jej wieku minimum to 18:cry: Doradzają wprowadzić jeden normalny posiłek ,jakoś kaszke ,warzywko itd.
    Ja już nic nie rozumiem , cycki mi od mleka pękają a ona nie chce jeść. Dziś też jak po grudzie , nawet na spiocha je marnie.
    Niby słowa teorki podniosły na duchu ale jak widać nie na długo.:cry:

    Akirka, ja też zachodzilam w głowę co jest :confused:

    Co do drapania po uszku moja też tak robi, chyba jak jest zmęczona....

    Aaaaa....i jeszcze jedno ....czy wasze dzieci też tak szybko się zmieniają że nie nadazacie ? Bo ja wariuje , dziś to lubi, jutro nie, drzemki też się zmieniają, i trzeba się domyślać..... a wlasciwie to kiedy taki ludzik powie mi co chce co?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    dziewczyny mam pytanie, bo nie wiem za bardzo czy to normalne... moj maly jest na piersi i zaczal 2 tyg temu rozszerzanie diety BLW i wydaje mi sie ze jak na 6mies dziecko to je naprawde duzo i ile chce, piers je 5-7 razy na dzien w zaleznosci czy czesciej a mniej czy wiecej a zadziej, czasem przed kapiela dam mu 60ml mm zeby dotrwal do piersi przed spaniem i tu moje zmartwienie bo on strasznie duzo przybiera!! jak noworodek co tydzien o 200g jest ciezszy, do 4 mies przybieral wolno a potem jak ruszyl tak nie chce zwolnic. Nie wiem czy mu za czesto nie daje tej piersi... a na BLW mowi sie ze dziecko je ile potrzebuje i ze sie samo nie przekarmi i ja juz nie wiem jak to jest. On juz jest w takim wieku ze placze o jedzenie tylko po nocy po 8g przerwy a tak to raczej marudzi i szuka piersi i nie wiem czy za czesto mu jej nie daje. Nie wiem tez ile tak naprawde zjada pokarmow stalych...Czy on zwolni z tym przybieraniem....?? bo wiem ze do 3 mies to norma te 200g ale w wieku 6 mies nadal tyle przybiera... w ciagu statnich 2,5mies z 25 centyla wszedl na 80.... wzrostowo ok 55 jest.

    Treść doklejona: 22.08.13 13:32
    wazy 8800..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    milka1984 - odpisalam w temacie blw, ale napisze tu raz jeszcze, jezeli chodzi o filmiki to jak wgrasz na youtube to mozesz wybrac sobie podklad muzyczny i tym sposobem usuniesz dzwiek ;) innego nie znam ;) ale lepszy rydz niz nic.

    Ciekawe co tam u Madzik, kciuki zacisniete!!! Jak synus?

    My dzis mamy 4 rocznice slubu, w 3jke mielismy isc do restauracji na lunch, ale tak mnie brzuch boli i chce mi sie wymiotowac, ze musze poprosic Meza przy przelozyl rezerwacje na sobote :(
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    milka mój Kacper waży 8300 a wzrostu ma 72 ale on mało je BLW a cyca 5 razy na dobę (wypada mi dwa razy w ciągu dnia) chyba, że ma gorsze noce, ale wtedy głównie ciumka. Nie znam się za bardzo na tym przybieraniu i czy to dobrze czy źle, ale jak ma apetyt to w sumie bardzo dobrze. Część mam niejadków tylko by Ci pozazdrościła, z tym, że jeśli to za dużo to może podpytaj lekarza tak kontrolnie, żeby się nie martwić...
    A synuś zaraz zacznie intensywniej się rozwijać, rosnąć... i tak naprawdę zaraz się wyciągnie:wink:

    madziauk to wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:bigsmile: choć szkoda, że ten brzuch pokrzyżował Wam plany...
    mamakasi: Aaaaa....i jeszcze jedno ....czy wasze dzieci też tak szybko się zmieniają że nie nadazacie ?

    No pewnie! Z dnia na dzień!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    milka1984: wazy 8800..

    i jaaa, sporo :) Moja ma 74cm wzrostu a waży 8500g :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Moj Karolek ma 84cm i wazy 9,390 :)) ale wydaje mi sie, ze zle go zmierzyli i jest dluzszy ;)

    Dii - dziekujemy.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: ale wydaje mi sie, ze zle go zmierzyli i jest dluzszy ;)

    a jak najlepiej zmierzyć dziecko? Misię ważono przy porodzie a później, to tylko ja :) Pediatra nigdy Jej nie mierzyła :) Więc i ja nie wiem, czy dokładnie Ją mierzę :)
    Swoją drogą Madziu... dłuższy? To to gigant :) Już wydaje Mi się bardzo długi jak na ten miesiąc :)
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny, a czy u Waszych dzieci zauważyłyście takie ruchome kulki pod skórą na głowie? U nas jest po obu stronach, z tyłu główki, nad karkiem. Nie wiem czy to węzły chłonne?

    Akirka - moja Emilka ma taką malutką kuleczkę (ok 4mm) z jednej strony, pomiędzy uchem a karkiem. Wczoraj rano ją wyczułam. Oczywiście wpadłam w panikę i biegiem do lekarki, a ona na to, że to jest taka malutka podskórna torbiel (cysta), niegroźna, bezbolesna i sama się wchłonie. Powiedziała mi też, że niektóre dzieciaczki mają po kilka takich. Pojawiają się i znikają tak do pierwszego roku życia. Jeśli skóra na tej kulce, gulce nie jest przebarwiona i nie boli po naciśnięciu, to nie ma powwodów do obaw. Nie martw się. Naciśnij lekko i sprawdź, czy boli..
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Calypso77: a ona na to, że to jest taka malutka podskórna torbiel (cysta), niegroźna, bezbolesna i sama się wchłonie

    :shocked: jakie cysty? To są węzły chłonne. Misia równiez je ma, zostały Jej po różyczce. To są potyliczne węzły chłonne.
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    katka_81: jakie cysty? To są węzły chłonne. Misia równiez je ma, zostały Jej po różyczce. To są potyliczne węzły chłonne.

    Lekarka wczoraj Emilkę dokładnie zbadała i stwierdziła co napisałam. U nas ta kulka pod skórą jest bliżej karku, prawie pośrodku szyi.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Calypso77: U nas ta kulka pod skórą jest bliżej karku, prawie pośrodku szyi.

    tak jak o potylicznych węzłach chłonnych wiedziałam od zawsze, ze mogą być wyczuwalne (co nie oznacza, ze powiększone), tak o cystach w tym miejscu nie... Ja bym się tym zaniepokoiła. Cysty, gdziekolwiek pojawiały się u mnie, zawsze były do kontroli... Nie wiem, jak to u takiego maluszka ale... chyba tym bardziej by mnie to zaniepokoiło.
    Nie wiem, moze niech się wypowie ktoś mądrzejszy, mający pojęcie :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.