Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Venus 100 lat!:bigsmile: Ciesz się tym wiekiem :bigsmile:

    Treść doklejona: 24.08.13 10:18
    Mam pytanie - ile trwa ta pierwsza @? I czy to możliwe, że mi leci jakby nie leciało? Mogłabym przez cały dzień podpaski nie zmieniać ale robię to tylko ze względów higienicznych:devil: Denerwujące jest to!
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii, u mnie pierwsza @ trwala tydzien, ale lalo sie ze mnie jak z kranu, musialam zelazo lykac bo balam sie, ze wpadne w jalkas anemie. Z klei ostatnio dostalam taki okres, ze caly czas na wkladkach bylam bo tak skapo lecial, no i po 2 tygodniach od tego plamienia kilkudniowego dostalam znowu.

    100 lat Venus! :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Kurcze! A czy to normalne, ze ta krew jest strasznie ciemna a nie taka żywa?
    kuleczka_69: no i po 2 tygodniach od tego plamienia kilkudniowego dostalam znowu.

    To co z owulacją?:sad:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Dziękuję słoneczka za życzenia :grouphug:
    Dii Ja ostatnią miesiączkę miałam 30 czerwca i do teraz jej nie dostałam :cry: chodzę jak bomba zegarowa :cry: a moja pierwsza miesiączka była dość obfita, może rozkręca się u Ciebie dopiero!!
    Ale Leszek nauczył się wymuszać płaczem!! Patrzy się na mnie i krzyczy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    No to ciekawe...:confused: To nie wiem co to i jak to i po co to?!:shocked:
    Dobra, czekam... Dziś mnie już brzuch nie boli tylko wczoraj...
    Venus nie nazwałabym tego wymuszaniem:tongue: ale na pewno jak coś chce to płacze albo krzyczy bo inaczej nie potrafi. Można powiedzieć, że nauczył się walczyć o swoje na swój sposób:bigsmile: i teraz będzie coraz gorzej:devil::devil::devil:
    --
  1.  permalink
    Dii: To co z owulacją?


    Pewnie jej nie bylo, ja mam cykle bezowulacyjne niestety.

    Dii: Kurcze! A czy to normalne, ze ta krew jest strasznie ciemna a nie taka żywa?


    Chyba tak, bo ja tez mialam strasznie ciemna.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Dzięki kuleczko. Czyli nie jestem jakaś inna:shocked::bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Sto lat Venus :)
    Dzisiaj wychodzimy,tylko czekamy na tatusia :)
    Ja pierwszy okres a tak ze i drugi mialam 3 dni mega obfite. Udalo sie, ze bylam w domu. A teraz bede pewnie pracowac a to kicha, bo ciezko wyjsc do obikacji (jak to na produkcji), a zmieniac musze praktycznie co 1-2 h:/
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny widzę,że tu urodzinowo dzisiaj świętuje nasza Venus 100 lat kochana,a wczoraj mój Piotruś skończył 8 miesięcy w związku z tym wycałowałam go za wszystkie czasy i kupiłam ten podgrzewacz w Lidlu.ciekawe jaki będzie z niego użytek? :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.08.13 12:28</span>
    Czy ktoś z was wie co się dzieje z MilagrosCud??? Jakoś tak niespodziewanie zniknęła z forum, a szkoda bo brakuje mi jej tutaj.
    No i gdzie się podziewa nasza azniee???

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.08.13 12:30</span>
    Co do okresu to ja dostałam jakoś jak Piotruś miał 6 miesięcy i też był dość obfity, a teraz już mam normalne te plamienia.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    U nas chyba akcja zęby, druga noc z płaczem przez sen idealnie co godzine:cry:
    Czy Wasze maluchy też miały katar jak szły ząbki?
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Sto lat Venus :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Venus wszystkiego najlepszego.
    A u nas zęby idą podobnie jak u Misi Katki. Też jest piszczenie, a ż uszy zatyka. Ale jest też płacz i pocieranie ząbków. Może jakoś przetrwamy.
    --
  3.  permalink
    U nas chyba akcja zęby, druga noc z płaczem przez sen idealnie co godzine
    - nie koniecznie zeby.,... wlasnie w tym wieku Maks mial akcje budzenie co 1,5 h na cycusia, chyba ze 2 tygodnie to trwalo:/
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    - nie koniecznie zeby.,... wlasnie w tym wieku Maks mial akcje budzenie co 1,5 h na cycusia, chyba ze 2 tygodnie to trwalo:/

    heh, u nas przeważnie smoczek pomaga, a do tego jest katar.
    Przeczekamy zobaczymy, tylko małej mi szkoda, bo rozżalona na cały świat :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Venus - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ;) A co do rocznicy, to mielismy dopiero 4 rocznice slubu ;) dziekuje za zyczenia :)) razem juz ponad 12 lat ;) wiec te 4 lata po slubie to nie az taki dlugi okres ;)

    Dzis bylismy na argentynskim grillu (polecam restauracje Gaucho przy Tower Bridge jak ktos bedzie w Londynie), mieso pycha !! Karolek podjadl sobie chlebka z maselkiem (BLW) i dopil mleczkiem ;) Byl bardzo grzeczy i ogladal sie za kelnerkami :crazy::tooth:

    Treść doklejona: 24.08.13 18:51
    IzUK: Czy Wasze maluchy też miały katar jak szły ząbki?

    Karolek nie mial karatu, ale za to temperatura utrzymywala sie w okolicy 38st C. No i byl bardziej marudny w dzien i plakal przed snem. Noc ladnie przesypial, z jedna pobudka nad ranem na mleko.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: Czy Wasze maluchy też miały katar jak szły ząbki?

    Oj tak. Między innymi po katarze się domyśliłam, ze to ząbki :bigsmile: i dotyczyło to górnych jedynek, bo przy dolnych obyło się bez kataru.

    Treść doklejona: 24.08.13 19:48
    Ja dzisiaj oglądałam zabawki, bo chcę coś Kacperkowi kupić i kurcze powiedzcie mi, czy stoliczki tego typu do czegoś się nadają? Myślę o czymś, przy czym usiądzie albo sobie stanie i będzie miał sporo zajęcia...
    --
  4.  permalink
    Karolek podjadl sobie chlebka z maselkiem
    - a dajesz tak pol kromki ze skorka itp? czy cala normalnie??
    No moj ma wlasnie katarek i wydaje mi sie, ze przeziebienie, ale moze w koncu te gorne jedynki wyjda :confused: Cos podajecie na katarek, czy wziasc na przetrzymanie?? Strasznie mu leci..
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    madziik1983: a dajesz tak pol kromki ze skorka itp? czy cala normalnie??

    W domu jadl zwykly bialy polski chleb, z maselkiem oliwkowym - pol kromki pokroilam w paseczki :) ze skorka jadl. Ale to byl swiezy chlebek. W restauracji to samo, tylko tam byl ciemny chleb :) Przynajmiej podjadl blw troszke :) caly stol byl umazany maselkiem ;)

    Treść doklejona: 24.08.13 21:31
    Madzik - a jak Maks sie czuje? Kiedy wychodzicie?
    --
  5.  permalink
    Madzik - a jak Maks sie czuje? Kiedy wychodzicie?
    - pisalam wyzej, ze dzisiaj. Jestesmy w domu od 15. Mamy nie moczyc opatrunku, w srode na kontrole do przychodni chirurgicznej i zobacza jak sie rana goi i zmienia opatrunek. Jeszcze niewiem do kiedy szwy bedzie mial. Maly czuje sie dobrze, jest pogodny, radosny i rozrabia jak zwykle. Dzisiaj na wieczor nawet kaszke zjadl z lyzeczki, ale zobace jutro jak bedzie :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Madzik - to super, ze dobrze sie czuje. No i ze w domu juz jestescie :))
    --
  6.  permalink
    Takze sie ciesze, ze sie w koncu w lozku moim poloze, za dlugo tego spania bym juz nie wytrzymala chyba. I moze maly pospi w domu dluzej, bo tam to 5:30 wstawal :/
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    madziauk: Venus - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ;) A co do rocznicy, to mielismy dopiero 4 rocznice slubu ;) dziekuje za zyczenia :)) razem juz ponad 12 lat ;) wiec te 4 lata po slubie to nie az taki dlugi okres ;)

    J z mężem jesteśmy razem 13 lat a 2 lata po ślubie więc podobnie :bigsmile:
    Dziękuję za życzenia kochane :grouphug:
    Dostałam dziś miesiączkę, źle się czuję :sad:
    Leszek od kilku dni też się budzi w nocy z gwałtownym płaczem :cry: zaraz wkłada ręce do buzi i strasznie się ślini, całe body ma mokre :sad::shocked:
    Anulcia ja mam też podgrzewacz i jestem bardzo zadowolona, non stop chodzi bo do butelki wlewam przygotowaną wodę i wstawiam do podgrzewacza i non stop mam ciepłą wodę do mleka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    venus87: J z mężem jesteśmy razem 13 lat a 2 lata po ślubie więc podobnie

    To my podobnie.Razem 10 lat a po ślubie prawie 3 lata :bigsmile:

    Wybiła północ! Ufff... Właśnie dziecko mi zasnęło! Drzemka była krótka 30 min. i do 17 więc dziwne, ze tyle wytrzymał!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dii: Kurcze! A czy to normalne, ze ta krew jest strasznie ciemna a nie taka żywa?

    Normalne Dii, ja też tak miałam przy pierwszej miesiączce po porodzie. Nawet jakoś chyba przy 3 pierwszych.
    kuleczka_69: Z klei ostatnio dostalam taki okres, ze caly czas na wkladkach bylam bo tak skapo lecial, no i po 2 tygodniach od tego plamienia kilkudniowego dostalam znowu.

    Dii: To co z owulacją?:sad:

    Dii, nie każde plamienie czy krwawienie jest miesiączką :) są jeszcze krwawienia/plamienia śródcykliczne :wink:
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny, we wtorek usuwalam zeba, osemke, ale do dzisiaj strasznie boli mnie dziąsło.. do poniedzialku jeszcze "daleko", a mnie dalej boli, moze jakies zakazenie albo co?? Plucze szalwia, bo juz mnie boli brzuch od tabletek przeciwbolowych. Nie mialam jak isc wczesniej do dentysty. Macie jakis pomysl??
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Dziewczyny, we wtorek usuwalam zeba, osemke

    mnie zawsze mówiono, by nie płukać, nie grzebać językiem, bo ten skrzep, który sie tworzy w dziąśle, musi tam zostać, gdyż kiedy wypadnie, może się spaprać (pełni on funkcję ochronną). Może pojedź na IP Madziu, bo wydaje mi się, ze tu będzie trzeba wdrożyć antybiotyk. Troszkę za długo to trwa...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Madziik jeśli wypłukałaś skrzep mógł Ci się zrobić suchy zębodół- musisz skonsultować z dentystą - jak ból jest bardzo duży to jedź gdzieś na ostry dyżur
    --
  8.  permalink
    Plukalam tylko wczoraj, a boli od wtorku ale dzisiaj nie bede. No wlasnie niechcialam jechac na zadna IP bo juz mam dosc tam wizyt, moze jakos przeczekam do jutra i pojde do mojej dentystki?? Masakra jakas... wyrywalam juz 2 razy zeby madrosci a nigdy tak nie mialam :(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.08.13 09:40</span>
    No i nie ma u mnie dyzuru stomatologicznego.. musialabym jechac 40 km do innego miasta, albo isc prywatnie..
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    madziik1983: Plukalam tylko wczoraj, a boli od wtorku ale dzisiaj nie bede. No wlasnie niechcialam jechac na zadna IP bo juz mam dosc tam wizyt, moze jakos przeczekam do jutra i pojde do mojej dentystki?? Masakra jakas... wyrywalam juz 2 razy zeby madrosci a nigdy tak nie mialam :(

    Ja od 2 lat może 3 lat chodzę z dwiema 8 a trzecią usunęłam :confused: masakra
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Ja dwie usunęłam jakiś czas temu i kolejne dwie mam do wyrwania. Mój mąż za to ma większy problem bo 2 ósemki nigdy mu nie wyrosną - rosną w poziomie a nie w pionie! I musi usuwać chirurgicznie a się boi! Dentystka powiedziała, żeby poczekał do końca lata, bo jak są upały to lepiej nie wyrywać zębów:shocked: I ja po wyrwaniu leciałam na ketanolu a jakbym miała teraz wyrywać to nie wiem co by mi pomogło, skoro karmię piersią!:sad:

    Treść doklejona: 25.08.13 11:42
    A i ja przy drugim zębie właśnie sobie ten skrzep wypłukałam i coś tam zaczęło mi ropieć i bolało. Poszłam do dentysty i dostałam antybiotyk właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jak kroplowki z ketanolu bralam to musialam natychmiast przerwac karmienie ;/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny sorry za OT, ale potrzebuję szybkiej porady. Jedziemy zaraz w gościnę na obiad i potrzebuję coś kupić trzylatkowi - coś prostego. Macie jakiś pomysł?
    --
  9.  permalink
    Dii może puzzle?
    --
  10.  permalink
    Zalezy czym sie lubi bawic, moze rysowac juz lubi to jakas wypasiona kolorowanke?? Albo autko wieksze jakies??
    Raczej nie wyplulam nic przypominajacego skrzep. Pojde jutro z samego rana bo nie usmiecha mi sie teraz placic za wizyte prywatna:/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    No właśnie nie wiem co lubi, ale rodzice go rozpieszczają i podejrzewam, że ma już prawie wszystko...
    madziik1983: Albo autko wieksze jakies??

    Ma takie ogromne na pół pokoju:tongue:
    Może jakąś grę edukacyjną... ? Sama nie wiem... Ehh...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dii ja nie mam nigdy pomysłu czy to 3-latek czy 30-latek czy 80-latek także w tej kwestii jestem zielona.
    A co do zębów to ja mam cztery "ósemki" (przed chwilą to odkryłam) i jak na razie nie narzekam (puk puk). zdjęcie rentgenowskie ujawniło, że na górze mam też "dziewiątki" które miałam usunąć chirurgicznie ale za bardzo się boję i liczę, że nigdy nie zaczną rosnąć.

    Powiem wam, że wróciło moje kochane, żywiołowe dziecko, a stan zębów się nie zmienił. Ma dosyć mocno spuchnięte dziąsła na dole, ale tak sie zastanawiam czy to możliwe, że wyjdą same dolne, a później na gorze pójdą (chodź wiem, że u każdego dziecka wygląda to inaczej).
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny tak jak przypuszczałam u nas to nie zęby marudna Lili to sprawa kataru na początku był on delikatny , ale jest coraz większy i słychać jak mała się męczy :( zatkany nosek budzi ją i dlatego ten płacz.
    Co poradzicie dla takiego maluszka by mu pomóc?
    Dodam ,że nie ma gorączki. (chyba,że to katar na zęby) bo już głupieje.
    Odsysamy jej często nosek, psikamy by się oczyścił czy jeszcze moge coś zrobić?
    Na noc podłożyłam jej kocyk pod główką by miała wyżej i lepiej się jej oddychało i obudziła się tylkjo raz.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    IzUK klin pod główką bardzo pomaga / czyli na podwyższeniu.Możesz też ją inhalować solą fizjologiczną. Ale u nas właśnie to podwyższenie główki pomagało Kacperkowi w spokojnym śnie
    --
  11.  permalink
    Dii- może jakaś książeczka? To zawsze jest dobry pomysł :smile: A jak nie, to może właśnie puzzle, albo jakaś gra typu memory? Moja trzylatka bardzo lubi
    --
  12.  permalink
    Corka mojej kolezanki lubi koniki np, wiec zawsze moge jakiegos podrzucic ;) Tez proponuje ksiazeczke z czyms czym sie interesuje, pociagi, autka czy tam inne zmechanizowane ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Te memory może faktycznie. Dobra dzięki dziewczyny. Lecę do sklepu i prosto na gościnę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    IzUK: Odsysamy jej często nosek, psikamy by się oczyścił czy jeszcze moge coś zrobić?


    Iza, nie można zbyt często odsysać, bo podrażnia się błonę śluzową. Max. 3-4 razy dziennie, koniecznie przed spaniem. Możesz smarować pod noskiem maścią majerankową i robić inhalacje z majeranku. Postaw miskę z takim naparem koło Lili.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    akirka
    Wiem Akirka, ale czasami musze jej jakoś pomóc szczególnie przed drzemkami i właśnie spaniem.
    Maści majerankowej nie ma :(
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja zapomnialam tutaj wpisac, ze moje dziecie od 2 dni raczkuje prosfesjonalnie!!
    No i wlasnie ujrzalam trzeciego zabka, lewa gorna jedynka sie przebila, juz wiem skad ten wielki wrzask w nocy:) Jestem dumna z mojego szkraba :)
    --
  13.  permalink
    madziik1983: A ja zapomnialam tutaj wpisac, ze moje dziecie od 2 dni raczkuje prosfesjonalnie!!


    Gratulacje dla Maxa :))

    Moj Mati to jak dostanie powera to nie można za nim nadążyć :P
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Przyszłam pochwalić Lesia, że mamy pierwszego ząbka :crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
  14.  permalink
    To super Venus :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Maksa i Leszka :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    My niedawno wróciliśmy z gościny. Kupiłam w końcu klocki/puzzle 6 układanek i posłużyły jako wieża klockowa :tongue:
    Kacper w drodze powrotnej usnął i jak tylko zgasiłam silnik samochodu to się oczywiście obudził a, że w ciągu dnia spał tylko godzinę i to w południe to trochę czasu minęło, a więc był strasznie śpiący i z tego zmęczenia nie mógł zasnąć już biedulek...:sad: Godzinę się z nim męczyłam, nawet go nie kąpałam! Usnął 5 minut temu! Mój biedulek... Ale w gościnie mu się podobało:bigsmile: Był bardzo grzeczny i wszyscy stwierdzili, że mamy wyjątkowo spokojne i poważne dziecko - to fakt!:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Maksiu :grouphug::flowers::flowers::kiss:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.