Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny poruszałam jakiś czas temu temat ssania paluszków. U nas odkąd Marcelinka zorientowała się, że jej rączki są jej, zaczęła wkładać do buzi i ssać. I wiem, że to normalne na jej etapie, że poznaje świat itd. Ale od paru dni wkłada do buzi kciuk i namiętnie ssie kiedy jest zmęczona/senna/znudzona. Albo jak się przebudzi, żeby znów zasnąć. Ewidentnie robi to dla uspokojenia.
    Nie wiem co mam robić, poradźcie.. Ona smoczka nie chce, mam jakiś Aventu, który dostałam na SR, ale od razu go wypluwa. Zamówiłam Lovi, ale nie wiem czy próbować ją nauczyć smoczka (w końcu mniejsze zło) czy czekać aż jej się to znudzi. Ale co jeśli nie znudzi?
    Jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie i stąd trochę się zamartwiam...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Ona smoczka nie chce, mam jakiś Aventu, który dostałam na SR, ale od razu go wypluwa. Zamówiłam Lovi, ale nie wiem czy próbować ją nauczyć smoczka (w końcu mniejsze zło) czy czekać aż jej się to znudzi. Ale co jeśli nie znudzi?

    Moja Misia nie chciała żadnego smoczka, kupiłam Jej w rossmanie takiego zwykłego, żółtego, jak kiedyś były, gdyż one są mięciutkie i od razu jej podpasował :) Co prawda na początku wypadał często ale z biegiem dni, było już ok :)
    Moja siostra ma córę, która namiętnie ssała kciuka. Nie chciała podać Jej smoczka. W pewnym momencie kciuk i paznokieć zaczął się zniekształcać od tego ssania i był problem. ...bo kciuka nie zabierzesz... cudowała na wszystkie sposoby, by oduczyć małą ssać kciuka a na smoka było za późno. Skończyło się na bandażowaniu paluszka. Nic innego nie działało...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny. Ja właśnie jak tylko widzę, że Maksiu wkłada rączkę do buzi (ona jeszcze chyba przypadkowo tam trafia) i zaczyna ssać tą rączkę (coraz częściej kciuk ma do buzi wpada) to mu podaję smoczka. Chyba wolę własnie to niż miałby ssać kciuka.
    A ja mam pytanie. Od jakiegoś tygodnia Maks ma strasznie chropowatą twarzyczkę. Jakby pryszcze podskórne i corusz jakiś ropny wyskakuje. Na początku myślałam, że to potówki, ale chyba nie... Do tego dziś zauważyłam, że na klatce piersiowej ma takie suche miejsca, jakby łusczyła się na skóra. Nie wiem co to może być. Ja do swojej diety nic nowego nie wprowadzałam, żeby małemu zaszkodzić.
    -- ,
  1.  permalink
    A moze kosmetyki jego?? Niewiem od kiedy skaza bialkowa np sie ujawnia...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    U Lesia skaze bialkową stwierdzono w 2 miesiącu życia, a AZS jak miał miesiąc może 1,5.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dżasti ja takie suche miejsca zauważyłam na nóżkach Kuby , jutro idziemy do pediatry także wypytam,,, obawiam się tej alergii albo skazy ... tym brdziej, że mamy problemy z jedzeniem , może to mleko mu nie odpowiada /?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    No, ale czy skaza białkowa pojawia się również jak ja nie jem żadnego nabiału? No bo od mojego mleka jako od samego mleka chyba nie może mieć skazy?

    Treść doklejona: 26.08.13 10:16
    Doczytałam teraz, że to jest nazwa potoczna, a dotyczy większej ilości produktów, które mogą uczulać, choć białko mleka krowiego uczula najbardziej. No mam nadzieję, że to jednak nie to.
    -- ,
  2.  permalink
    Wspaniałe wieści Venus:bigsmile::bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Dzasti - mleko jest w wielu produktach, wiec chociazby glupia kromka z serem juz moze uczulac... Ale z tym da sie zyc. Przetrwalam 9 miesiecy. A jakie pije mleko?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii właśnie zapisałem Tosię na kontynuację basenu, do grupy dzieci po 9 miesiacu, na czwartki na 17:30. od 12 września się zaczynają zajęcia.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    O już są? Mi pasują weekendy tylko...

    Treść doklejona: 26.08.13 11:36
    Na stronie nie widzę informacji.... Jak się zapisałaś?

    Edit" znalazłam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Nam niestety weekendy nie pasują :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    No ja bym sobie chyba nie dała rady sama, bo mąż jak by pracował na popołudnia to musiałabym sama z nim jeździć...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dii jak to jedyny powód że czasami byś musiala sama, to my zawsze jesteśmy razem i moj M mowi żebyśmy pomogli. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    acia dzwoniłam do mamy i powiedziała, że mogłaby ze mną jeździć i pomagać, więc już dzwonię się zapisywać:bigsmile:

    Treść doklejona: 26.08.13 12:05
    Zapisałam się. A więc do zobaczenia 12 września:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    :crazy:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Akirko, ja też się zastanawiałam co zrobić z kciukiem, bo Hania identycznie - ssała jak była głodna, zmęczona albo znudzona. Najpierw całe piąstki, ale bardzo szybko się nauczyła trafiać kciukiem prosto do paszczki (gdzieś jak miała 1 miesiąc), minęło jej gdzieś 2 tygodnie temu.
    Ja nie podałam jej smoczka w ogóle, nie podoba mi się to i starałam się unikać. Po pierwsze przeczytałam gdzieś, że jak dziecko zacznie chwytać, to ręka mu zacznie być potrzebna do ciekawszych rzeczy niż trzymanie jej w dziobie, i rzeczywiście tak się stało. Teraz Hania chwyta wszystko co popadnie i kciuk poszedł w odstawkę, mam nadzieję, że sobie nie przypomni. Czasami jeszcze ssie sobie paluszki - ale różne, nie kciuka.
    No i czasami mnie przez te 1,5 miesiąca kusiło żeby dać jej tego smoka, bo z kciukiem wyglądała jak dziecko z sierocińca. Ale cały czas miałam gdzieś z tyłu głowy, że skoro ssie go kiedy jest głodna/zmęczona/znudzona, to powinnam ją nakarmić/uśpić/zabawić i ogólnie odpowiadać na jej potrzeby, a nie zatykać smokiem. Denerwowałam się też czy nie będzie go ssała do 7. roku życia, ale póki co jakoś się udało, zobaczymy czy nawyk nie powróci.
    Natomiast co zrobić jak nawyk nie przejdzie to nie wiem :confused: sama się zastanawiałam, ale nie zdążyłam nic mądrego wymyślić. Nie wiem też, jak to jest w przypadku dzieci, które po prostu lubią ssać, bo Hania raczej nie ma potrzeby ssania tak samego w sobie, zawsze coś za tym szło.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Mój Mikołaj ssie kciuka, smoczek też ssie każdy właściwie (ale smoczkiem lubi się bawić i szybko wyciąga go sobie z buzi a później płacze bo nie może trafić )to do buzi od razu idzie kciuk...póki co nie mam weny, żeby go oduczać, szczególnie, że musiałabym chyba stać nad nim 24h/ dobę...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy wy wiecie jak to jest z gaworzeniem? Kacper za bardzo nie gaworzy i zastanawiam się czy już nie powinien...?

    Kacper od czasu gorączki w dzień je mniej mleka. Ciekawi mnie czy to już ten etap kiedy dziecko zmniejsza ilośc wypijanego mleka na rzecz pokarmów stałych, czy jednak zęby...
    A waży już 8880g.
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Bari ja slyszalam, ze chłopcy zaczynają gaworzyc w później niż dziewczynki ale ponoc nie ma na to reguły! mojemu syneczkowi się buzia nie zamyka a koleżanki synek znow jest bardziej milczący mimo,iz jest pol roku starszy! jak przyjdzie na niego czas tez zacznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    a_net_a - dziękuję za odpowiedź. Dziś trochę poczytałam o ssaniu kciuka na tym etapie i doszłam do tych samych wniosków co Ty. Nie dam smoka, bo nigdy nie chciałam, żeby moje dziecko było smoczkowe. Jak zacznie być bardziej ruchliwa, to liczę na to, że zajmie się czym innym niż ssanie kciuka:) Zresztą ona robi to tylko w tych 3 określonych sytuacjach i nie zawsze bo np. w wózku zasypia bez kciuka.

    bari_87: Dziewczyny czy wy wiecie jak to jest z gaworzeniem? Kacper za bardzo nie gaworzy i zastanawiam się czy już nie powinien...?

    Bari - teoretycznie powinien zacząć gaworzyć ok. 6 miesiąca życia. Ale wiadomo, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jeśli masz wątpliwości, to można sprawdzić słuch domowymi sposobami:)

    Ange: mojemu syneczkowi się buzia nie zamyka a koleżanki synek znow jest bardziej milczący mimo,iz jest pol roku starszy!

    Ange - w tym wieku Twój synek nie gaworzy, ale głuży. Gaworzenie jest później tak jak wyżej pisałam. Tylko słyszące dzieci gaworzą, głużą wszystkie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    akirka: sprawdzić słuch domowymi sposobami:)


    Słuch to wydaje mi się, że ma dobry ;)
    Jest taki dźwięk, który nawet na śnie go poruszy ;)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dii - a gdzie się zapisywałaś na basen??
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    madziik1983: A jakie pije mleko?

    No Maks pije moje mleczko - karmię piersią. Ale uważam na dietę. Ale będę go obserwować, jeżeli się pogorszy przez 2 dni, albo te plany z klatki nie zejdą, to udamy się do pediatry.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    dagus w Warszawie basen Muszelka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam Mamusie,
    Proszę o Wasze opinie....
    Ostatnio Emilka lubi zasypiać na mojej piersi (klatce piersiowej). Po karmieniu kładę ją na siebie, żeby jej się odbiło i tak po chwili zasypia. Czasem odkładam ją do łóżeczka, a czasem tak na półleżąco siedzę i czytam sobie książkę, a ona sobie smacznie na mnie śpi. Może tak spać nawet 2 godz, a po odłożeniu do wózka lub łóżeczka szybko się budzi. Wiem, że śpiąc na mnie czuje moją obecność, słyszy bicie serca, dlatego nie mam serca jej za każdym razem kłaść do łóżeczka, poza tym ja też wspaniale się z tym czuję :) Nie wiem jednak, czy to nie będzie miało wpływu na Emilki przyszłe spanka, kiedy będzie starsza, czy nie będzie miała problemu ze spaniem "sama" - nie na mamie.. Dodam jeszcze, że to się zdarza tylko w dzień, w nocy pięknie śpi sama po 4-5 godz i zwykle tylko raz się budzi :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Dii - ja chodziłam do osir ochota z Delfinek.
    Calypso - moja też tak często spała nawet w nocy na mnie i w pewnym momencie samo jej przeszło. Więc się nie martw.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Calypso77: Nie wiem jednak, czy to nie będzie miało wpływu na Emilki przyszłe spanka, kiedy będzie starsza, czy nie będzie miała problemu ze spaniem "sama" - nie na mamie..

    Calypso, korzystaj z tych pięknych chwil, dopóki możesz :) W pewnym momencie to mija bezpowrotnie :) U Nas było tak samo, później Misia pięknie sama zasypiała w łóżeczku :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    U nas też, kangurowałam ją dobre 1,5-2 miesiące a później sama się zaczęła upominać, że chce spać sama .. Teraz chwilke w nocy tak na mnie poleży , zawsze jak się wierci mocno to ją tak kładę ale to już nie to samo, nie przytula się tak jak kiedyś i nie wytrzyma dłużej jak 20 min:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    dagus84: Dii - ja chodziłam do osir ochota z Delfinek.

    Ale tam drogo! Muszelka bardziej się opłaca:confused:

    Treść doklejona: 26.08.13 21:46
    Przedłużam konto. Ktoś chce miesiąc gratis? Jeden zarezerwowany dla Dominiczki :bigsmile:
    EDIT: Nieaktualne :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Bari - ja mysle, ze raczej zabki. Skoro ma temperature.

    U nas Karolek non stop gworzy po swojemu, rozmawia ze mna, ze hej ;) I czasami juz jak robi kupke to krzyczy "EEEE EEEE" ;) Tak go ucze ;)

    U nas niestety dzis ciezki dzionek. Karolek nie chcial za bardzo nic jesc, w wiekszosci mleko pil. I tez niewiele. Nie wiem czy to czasem zeby nie ida, albo jest chory bo lekki kaszelek ma i mam zamiar jutro przedzwonic do lekarza i umowic sie od razu na ten sam dzien, niech sprawdza czy czasem nie jest przeziebiony.

    Poza tym to siedzi juz sam sztywno i nie chce sie trzymac niczego. Dzis wieczorem padniety, pelzal po calym domu i siadal sobie to tu, to tam. I niestety w przedpokoju bidulek przewrocil sie na policzek i ma czerwony :(

    Lecimy w piatek rano do Polski na 1,5tygodnia, wiec mam malo czasu na forum. Bede nadrabiac po powrocie czyli po 10 wrzesnia ;)

    Treść doklejona: 26.08.13 22:33
    Calypso77: Nie wiem jednak, czy to nie będzie miało wpływu na Emilki przyszłe spanka, kiedy będzie starsza, czy nie będzie miała problemu ze spaniem "sama" - nie na mamie.. Dodam jeszcze, że to się zdarza tylko w dzień, w nocy pięknie śpi sama po 4-5 godz i zwykle tylko raz się budzi :)


    Karolek tak spal na mnie jak byl maly :) Uwielbialam to. Pozniej z czasem, zaczal spac u siebie w lozeczku i teraz mozna go tulko ululac do spania ;) z reszta juz jest taki duzy, ze w tej pozycji byloby to niemozliwe :) Tez siedzialam z nim wtulonym przez nawet 2 godzinki :) i rowniez budzil sie jak go odkladalam :) Super uczucie, takie malenstwo wtulone :))
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Witam...ja się również muszę pochwalić moim łobuzem-jak był leniem, tak teraz nadrabia za wszystkie czasy. Od tygodnia wstaje na nóżki trzymając się czego popadnie,pieron-potrafi klęknąć na kolanka na oparciu z rogówki,chwyta się boku łóżeczka,podciąga nóżki i już stoi jedno "piętro"wyżej. Jego uśmiech w tym momencie...widok bezcenny:bigsmile:...siada już bez problemu no i "goni" po pokoju jak szalony-oczywiście wiecznie ryk ,bo co chwilę o coś zahacza....jest po prostu cudowny:bigsmile::wink:...i cały czas mieliłby buźką-ostatnio "zeżarł"koledze pół kromki z szynką...trochę byłam wystraszona, ale poradził sobie znakomicie- w nagrodę na drugi dzień dostał parówkę i wek z masełkiem:smile:...pozdrawiam i uciekam, bo o 5 muszę wstać do pracy-to jest "ból"-12 godzin bez mojego Milusia:sad:
    --
  4.  permalink
    Witam się i ja z rańca i chyba juz znam przyczynę czemu moj synek jest taki płaczuś. Wczoraj wyczułam u niego przebitą delikatnie czwóreczkę,a więc wychodzą nam trzonowce : D
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też witam się z rańca i chcę się pochwalić, że sprawiliśmy sobie Bondolino i sobie chwalimy... (wczoraj był gwiazdą autobusu-obserwował i uśmiechał się do starszych pań :devil: ) A poza tym moje dziecię już umie łapać i wsadzać sobie zabawki do buźki, jak jedzie w wózku to bawi się zabawkami, w kąpieli trzymam go czasem troszkę na brzuszku i wtedy on śmiesznie sobie "pływa"-tak macha nóżkami i rączkami. Maksowi i Leszkowi gratuluję nowych umiejętności :flowers:
    Dziewczyny-zazdroszczę Wam basenowych możliwości-my mamy pływalnię ale zajęć dla maluszków nie ma :(
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Rok temu na świat przyszedł nasz największy skarb i odmienił całe nasze życie:) Wszystkiego najlepszego Ludwiczku:):cheer:
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Najlepszego dla Ludwiczka:)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    100-latek dla Ludwisia:flowers:
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny - od kiedy z dzieckiem sie oglada rozne ksiazeczki?? Ja juz prubowalam ale maly raczej nie wykazuje zainteresowania chyba ze po to by gryzc ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    A my dzisiaj szczepienie no i Niunia kończy 3 miesiące, nie wiem kiedy To zleciało :shocked: a była dopiero taka maluśka:wink: sto lat dla wszystkich solenizantów :grouphug::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Anecia84: Wszystkiego najlepszego Ludwiczku:):cheer:


    Żabka221: Niunia kończy 3 miesiące


    Wszystkiego naj... ode mnie i Kajtusia :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    madziik1983: Dziewczyny - od kiedy z dzieckiem sie oglada rozne ksiazeczki?? Ja juz prubowalam ale maly raczej nie wykazuje zainteresowania chyba ze po to by gryzc ;)


    My juz ogladamy od 2-3 miesiecy, a czytamy bajki od urodzenia w sumie :) Tylko teraz musze ppilnowac normalnych bajek, by nie zostaly porwane ;)

    Najlepszego dla Ludwisia !

    Treść doklejona: 27.08.13 10:38
    No i najlepszego dla Olenki :)
    --
  7.  permalink
    No ksiazeczki mam te twarde z roznymi buziaki czy autkami, ale chyba za maly na takie. A tak mam wielka ksiege bajek, na kazdy dzien roku, to tezmu czytam. Ale w sumie chodzi mi o tej "malutkie grube"
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Buziaki dla naszych świętujących - Ludwisia i Oleńki:clap::clap:
    --
  8.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Ludwisia i Oleńki:-) My jutro świętujemy:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny ostatnio mało pisałam, bo nie miałam humoru, nie dość ze miesiąc temu po burzy popaliło nam sprzętu,a przed weekendem ukradli mi laptopa z salonu, więc 1800zl jestem w plecy...ech na szczęście Kinga jest pogodnym dzieckiem, chociaż przez to że wstaje już obiła podbródek, i nosek no ale taki urok :cool:, a nam już został tylko miesiąc do roczku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Ludwisia i Oli :flowers::flowers:
    --
  9.  permalink
    Sysiajaw - przykro mi, to pecha miala niezlego w te wakacje. To odliczacie do roczku :) Najlepszego dla Kingi.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    madziik1983: Sysiajaw - przykro mi, to pecha miala niezlego w te wakacje. To odliczacie do roczku :) Najlepszego dla Kingi.


    oj tak pech nas prześladuje, dziękujemy tak teraz odliczamy już do roczku kiedy to minęło?! Nie wiem... heh
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Ludwiczku i Oleńko :flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Madzik a jak się Maksiu czuje?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.