Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Maksiu juz super, wesoly i radosny, jutro kontrola w przychodni chirurgicznej i wogole smiem szybko doniesc ze moj syn dzisiaj pierwszy zrobil "BRAWO!!!" raczkami, alez jestem dumna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    witajcie :)
    dziewczyny mam takie pytanie, przy karmieniu mlekiem modyfikowanym ( bebilon comfort) trzeba dodatkowo podawać witaminę d ?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 27th 2013 zmieniony
     permalink
    My do Polski lecimy w czwartek i trochę się boję, jak Majka zniesie podróż. Z domu musimy wyjechać o 5 rano:shocked: Ale mam nadzieję, że tą godzinną drogę prześpi i że na lotnisku w wózku też dośpi do tej 8. O 8.15 wylatujemy. A później w Polsce 150km samochodem, tu też mam nadzieję, że większość drogi prześpi. Ale ja sobie nadzieję mogę mieć:smile:

    Majka ostatnio mnie zadziwia. Jak ona szybko się uczy. Ciągle łapie coś nowego. Teraz np cały czas pokazuje jaka duża urośnie, jak tylko ktoś przyjdzie i bije brawo:bigsmile: A jak chce zrobić 'kosi, kosi' to łapie mnie za ręce, żebym z nią robiła. Bawi się z nami w akuku(chowa się np za krzesłem lub drzwiami, albo nakrywa się kocykiem) i rzuca piłeczkami. Ostatnio eM nauczył ją robić 'głasiu, głasiu', ale na końcu i tak zawsze któreś z nas dostaje po twarzy:devil: A jak fajnie robi cześć :> Jeszcze ostatnio moja mama nauczyła ją pokazywać w książeczce gdzie jest krowa i koń. No i już od jakiegoś czasu pije sama z niekapka. Cały czas ten kubeczek leży gdzieś na podłodze i jak chce jej się pić, to sobie go bierze i pije. I ostatnio, jak kupiłam jej mus owocowy w takiej saszetce z ustnikiem, taką krótką rurką, to sama sobie to trzymała i wysysała owocki. Do taty podobna, a zdolniacha po mamusi:cool::devil:
    A jeszcze, co do taty - jak zapytam gdzie tata, to od razu szuka go wzrokiem i patrzy na niego ;)
    Tylko ni cholery nie daje się przewinąć. Nawet w dwie osoby jest ciężko, bo od razu przekręca się na czworaki i ucieka..

    A najbardziej rozczula mnie, jak mówie, żeby zrobiła apsik. To robi wtedy a cić ;D A jakie mokre buziaki daje, hoho!
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Witamy się :bigsmile:
    100 lat dla solenizantów naszych kochanych :flowers::flowers::flowers::flowers::heartbounce::hugging:
    --
  1.  permalink
    Tylko ni cholery nie daje się przewinąć. Nawet w dwie osoby jest ciężko, bo od razu przekręca się na czworaki i ucieka..
    - jakbym o moim czytala :P ostatnio zmieniam pieluche jak przy meblu stoi i oglada reklamy :D
    --
  2.  permalink
    Sto lat dla Ludwiczka i Oleńki:flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dla Kingusi też 100 latek i dużo buziaków :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    100 lat dla Ludwika, Oleńki i Kingi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dziekujemy :bigsmile: jednak szczepienia nie byla , niunia miała infekcję w nosku jakiś tydzień temu dostała vit.C i calcium + inhalacje ale jeszcze jej 'świszczy' w gardełku bo biedna nie potrafi dobrze odkaszlnąć i jej zalega :sad: dostała flegamine i bactrim .. Za tydzień do kontroli ... Ale została zważona - całe 6kg szczęścia :crazy: i długa na 64 ,także kawał kobitki:swingin:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Wiecie co tak jestem przejęta roczkiem Ludwisia że całkiem zapomniałam że z mężem dzisiaj obchodzimy także 8 rocznice ślubu. Ale wtopa:P:shamed: A mąż tyra teraz na mieszkaniu i kładzie elektrykę w łazince. Ale może w weekend nadrobimy:D:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    O to i Wam życzę wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:bigsmile:

    Może już kiedy pisałam, że coś u Kacpra odkryłam, ale teraz się upewniłam na 100% Chodzi o pewną umiejętność:tongue:
    Kacper jak chce zrobić kupkę to chodzi na stronę za każdym razem:crazy: I to tak śmiesznie: odchodzi, stęka, zaraz przychodzi i się cieszy:jumping: Skubany! Szkoda tylko, że nie idzie do łazienki tylko do swojego pokoju najczęściej:tooth:
    --
  3.  permalink
    Żabko dostała bactrim? Źle wspominam ten lek. Natalka bardzo po nim wymiotowała i musieliśmy odstawić. Oby u Was zadziałał.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dii - super :))

    Karolek ostatnio nauczylam mowic "EEE" i jak chce zrobic kupke to patrzy na mnie i mowi "EEE EEE EEE" :) jestem dumna z mojego malego Skarba :)

    W ogole to lecimy w piatek do Polski. Zostawiamy jednak w sobote Karolka z moja Siostra i Mama. I jedziemy na wesele do Wielkopolski. Ja nie wiem jak ja wytrzymam te 1,5 dnia bez niego, juz sie martwie. Chyba tam wyjde z siebie. Macie jakies rady? Jak sie ogarnac? Wiem, ze bede tesknic i mozliwe, ze plakal, za nim:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Tak cytrynko,wczoraj podałam pierwszą dawkę i jak na razie jest ok :)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dii, dużo dzieciaczków tak ma :) wczoraj była chrześnica męża i schowała się w kąciku za lodówką coś tam gmerała i normalnie dziecka nie było a jak przyszła do nas to z niezłym smrodkiem :)
    a jak już wiesz kiedy Kacperek działa możesz zacząć go już uczyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Najlepsze życzonka dla Natalki na 5 m-cy:clap::clap::clap:
    tejsha: a jak już wiesz kiedy Kacperek działa możesz zacząć go już uczyć :)

    Dobry pomysł :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzonka, Kinia też potrafi się bawić w akuku, robić papa, wysyłać całuski, paluszkiem naciska na nosek i mówi ti tit, kosi kosi, mówi nie i tak, tany tany, pokazuje paluszkiem na lampe i mówi lapa itd :devil: w ogóle jest przesłodka i wiecznie uśmiechnięta :bigsmile:, nie długo dostaniemy zdjęcia z sesji to wkleje bo dawno Kini nie pokazywałam
    --
  4.  permalink
    Dziękujemy Dii:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Natalki :flowers:

    Właśnie Tośka mi się podpełzała/raczkowała do sofy, wspięła się na łapkach do pozycji "stojącej" (na razie puszcz tylko jedną rękę z sofy na dłużej) i podpięła się przez moją koszulkę do mojej piersi.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    dziewczyny przy jakiej temp zalecają zbijać paracetamolem?
    lekarza mam na 16 , a zaraz będę ponownie mierzyła niuni temp, wcześniej miała 37st...
    z tego wszystkiego to śpi, nie marudzi, nie płacze wiec na razie nic z tym nie robiłam
    --
  5.  permalink
    Ev 37 stopni to nie gorączka. Natalka zwykle ma taką temperaturę po szczepieniu. Nam pediatra mówiła, że jak przekroczy 38stopni. A co jest Nince? Ma katarek, kaszle? Dużo zdrówka dla niej.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    No ja wiem , że nie gorączka :wink:
    katarzysko ma...
    Dziękujemy, pędzimy zaraz do lekarza, mam nadzieję , ze uda się zgnieść w zarodku.
    --
  6.  permalink
    Ev a do kogo idziesz? Kemona jest dobry i przepisuje fajne krople robione i czopki . U Natalki też najpierw był katar ale niestety dalej poszło na gardełko i później na uszka.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    eveke: dziewczyny przy jakiej temp zalecają zbijać paracetamolem?

    38,5 stopnia wtedy należ zbijać , bo wcześniej trzeba dać organizmowi szansę na zwalczenie gorączki i rozwijającej się infekcji samemu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013 zmieniony
     permalink
    cytrynko ja byłam u nas w przychodni, akurat teraz jest fajna młoda pani pediatra
    osłuchowo ok wiec póki co mamy katarek
    mamy się zgłosić jak mała będzie kaszlała bądź gorączkowała

    i najlepszego dla Natalki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Sto lat dla Natalci:bigsmile: katka mam prośbę - poleć mi jakiś fajny sklep w GW może być nawet kilka z ubrankami do chrztu, bo nie orientuję się zbytnio ;) fajnie jakby był taki typowy z fajnym wyborem :) z góry dziękuję :wink:
    --
  7.  permalink
    Właśnie miałam pytać jak Ninka. No to super, że wszystko ok i szybko zareagowałaś. U nas było gorzej bo wszyscy załatwiliśmy się w domu klimą. Co do lekarza to muszę zmienić przychodnię. Nasza pediatra jest tylko w czwartki. A już dwa razy musiałam być prywatnie. A chodzisz do pediatry w Świdnicy?
    Dziękuję za życzenia:-)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    100 lat dla Natalki :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Cytrynko chodzę u nas do przychodni :)
    też mam nadzieję , że nic nam się wiecej nie rozwinie

    Żabko ja mam śliczny komplecik do chrztu, z małą usterką dlatego w bardzo przystępnej cenie :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    O ja też szukam kompleciku do chrztu:-)Planujemy 22.09 jak Natalka będzie miała prawie pół roku.
    A my jutro mamy szczepienie:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja swój będę sprzedawała (rozmiar 62) :bigsmile: ale to taki jesienny bardziej (my chrzciliśmy się w kwietniu i było ok) - no ale dla chłopca!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Cytrynka,Twoja mala na bactrimie i na szczepienie idziecie?(chyba,ze pomylilamz kogos innego dzieckiem?).
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Natalka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    hej dziewczyny , ja tu ostatnio żadko, od kiedy u nas katar jest tyle płaczu i lamętu , że zrobiła bym wszystko by tylko ulżyć małej.
    Dziś płakała po południu ponad godzine, nie pomagało noszenie, bujanie . przytulanie :cry::cry::cry:
    Zaczynała się zanosić, w końcy wyszliśmy na dwór i mała usnęła,śpi do teraz.
    Ma zatkany nos, jest padnięta chce spać a nie może oddychać noskiem.
    Bierze smoczka jak by usypiała nam na ramieniu na kilka sekund i zaraz krzyk bo oddychać nie może :cry::cry::cry:
    Mam problem z biodrek i bardzo mnie boli jak ją nosze, jak w końcu usnęła to ja leżąc na podłodze płakałam z bólu i bezsilności.
    Nie zdawałam sobie sprawy jak katar męczy maluszka :sad:
    Oczywiście z jedzeniem też są problemy bo z butli ma problem by pić i apetyt też mizerny.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Izuś a robicie małej inhalacje z soli fizjologicznej albo psikacie wodą morską?

    Cytryniu nasz komplecik do chrztu na 68, ale Natalka duża panna będzie wiec na pewno za mały :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Iza, a nie możesz podać jakiś kropelek na katar dla dzieci, typu Nasivin? Przez 5 dni można podać, choćby przed spaniem.
    --
  9.  permalink
    montenia Natalka brała bactrim jak była chora. Czyli początek lipca. Teraz bactrim bierze Oleńka od Żabki a ja jej napisałam, że Natalka źle zniosła bactrim. A swoją drogą Natalka została zaszczepiona kilka dni po odstawieniu bactrimu :/
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny inhalacje robimy, kropelki są , woda morska też.
    Po kropelkach katar bardziej rusza i po kąpieli też. Kiedyś beż problemu używałam fridy, teraz musimy trzymać ją we 2ke, bo tak się rzuca.
    --
  10.  permalink
    IzUK a nie może ktoś Ci wysłać tej maści majerankowej? Dziewczyny ją tu polecały.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Kupiłam maść majerankową smaruje jej na noc.
    Najgorzej jest gdy mała próbuje zasnąć.
    A dziś zamiast 3h spała godzine bo później nosek się zatykał i budziła się.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 28th 2013 zmieniony
     permalink
    o kurka rurka...
    chyba robicie wszystko co można także musicie przeczekać , kciuki za szybkie wyzdrowienie Lili!

    Iza a jak Lili śpi? bo ja zrobiłam małej wyżej pod główką, na zasadzie spadu i mam wrażenie , że dzięki temu lepiej jej się śpi
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Trzymam Izuk kciuki by Mała szybko wyzdrowiała...
    --
  11.  permalink
    STO LATEK DLA NATALCI:)
    Izuś biedactwo z Llianki mam nadzieję że jej przejdzie szybko ,Ja niestety nic nie doradzę bo jeszcze tegonie przechodziła mała ,ale chętnie poczytam co Tobie doradzają doświadczone mamy w tym temacie
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Ma wyżej pod główką i to troche pomaga bo pierwsze dwie noce pobódka była co godzine :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Ja bym jeszcze wyrzuciła fridę i wzięła się za katarek (nie wiem czy u Was dostępny, w każdym razie coś co działa szybciej i skuteczniej).
    --
  12.  permalink
    Najlepszego dla Kacperka :)
    ZdrowkA dla chorych maluszkow :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Maści majerankowej można uzywać cały czas wiec smaruj często, i inhaluj nawet co 1h zapobigawczo, może będzie lepiej.... a i powieś na łóżeczku mokre pieluchy może śpi w miejscu gdzie jest sucho, trzreba nawilżyć powietrze, można jeszcze starym sposobem powiesić czosnek na łóżeczku takie sposoby stosowałam przy starsze jak była chora, z Kingą w kwietniu też i było dużo lepiej

    Treść doklejona: 29.08.13 10:07
    IzUK: Ma wyżej pod główką i to troche pomaga bo pierwsze dwie noce pobódka była co godzine :sad:


    trzymajcie się tam ciepło wiem jak to ciężko jest zwłaszcza gdy to pierwsza choroba:grouphug:
    --
  13.  permalink
    Najlepszego dla Tosi, Kajtka i Kacperka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    1000 całusków i najlepsze życzonka dla Tosi, Kacperka i Kajtka:clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Iza- lawenda działa też udrażniająco, może gdzieś możesz dostać. No i czosnek to bardzo dobry babciny sposób. Trzeba pokroić ząbek i na talerzyku położyć niedaleko główki na noc. U nas zadziałało:)

    Dziewczyny a ja mam pytanie o alergie pokarmowe. Czy może się objawiać tylko wysypką na buzi, czy też zawsze są jakieś problemy z kupką czy wysypka na całym ciele? U nas od jakiegoś czasu pojawiła się kaszka na buzi, najpierw przy uszkach, teraz już na czole i na szyi. Przemywam wodą z mąką ziemniaczana i trochę pomaga, ale nie tak od razu. Ja jem wszystko więc nawet trudno by mi było domyśleć się co by mogło ją uczulić.
    Zastanawiam się też czy to może być od grzybka przeniesionego z buzi. Zalecono mi kąpiel w Nizoralu, czy któraś z Was stosowała? I czy to można na buzi przemywać?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.