Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziekuje dziewczyny za każdą rade!
    sysiajaw
    Pieluszki już rozwiesiłam.
    Stoją też miski z olejkiem, boje się byśmy nie przesadzili z czymś, tą maść majerankową smaruje jej pod nosek, ale czasami sobie rozciera więc bezpieczniej jest na noc.
    Teraz śpi, noc też całkiem ok, przebudziła się 2 razy,
    Licze ,że to będzie maksymalnie tydzień...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    akirka: Zalecono mi kąpiel w Nizoralu, czy któraś z Was stosowała? I czy to można na buzi przemywać?


    :shocked: nizoral jest przecież na łupież, na skórze owłosionej, ale czy to mozna stosować u takiego malucha? to nie wiem, i czy można w tym kąpać? czytałaś ulotkę bo dla mnie to bynajmniej dziwne zalecenie.

    A ja się muszę pochwalić Kinga wreszcie wpasowała się w rozmiar 74cm :bigsmile:, jak patrzę na zdjęcia to nie widać, że ona taka mała, na sesji u fotografa nawet zmieściła się w kieckę 3-6m:rolling:

    Treść doklejona: 29.08.13 11:11
    z tym czosnkiem to ja nawlekałam igłę z nitką i przewlekałam przez pokrojone ząbki czosnku i wieszałam jak wisiorki przy szczebelkach łóżeczka, to naturalny sposób tak samo mokre tetry więc nie powinno zaszkodzić :wink:
    --
  1.  permalink
    Czy może się objawiać tylko wysypką na buzi,
    - u nas glownie wysypka na buzi, na ciele sie pojawila jak juz byl "przesaczony" alergenem. My do smarowania mamy masc na recepte.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.08.13 11:27</span>
    z tym czosnkiem to ja nawlekałam igłę z nitką i przewlekałam przez pokrojone ząbki czosnku i wieszałam jak wisiorki przy szczebelkach łóżeczka, to naturalny sposób tak samo mokre tetry więc nie powinno zaszkodzić
    - Maks tez ma lekki katar ale wszystkie te sposoby odpadaja bo moj na stojaco zwiedza cale lozeczko juz :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Czy pierwsze urodziny dziecka są alkoholowe? Bo ja najlepiej bym nie stawiała alkoholu, ale niektórzy mają inne zdanie i dlatego Was pytam.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    sysiajaw: nizoral jest przecież na łupież, na skórze owłosionej, ale czy to mozna stosować u takiego malucha? to nie wiem, i czy można w tym kąpać? czytałaś ulotkę bo dla mnie to bynajmniej dziwne zalecenie.

    Nizoral ma działanie przeciwgrzybicze. Radę dostałam od zaufanej położnej. Kilka kropel na wanienkę wody, więc nie jakieś duże stężenie.

    madziik1983: u nas glownie wysypka na buzi, na ciele sie pojawila jak juz byl "przesaczony" alergenem. My do smarowania mamy masc na recepte.


    Madzik, a jak doszłaś do tego co uczulało?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Mój Maks też ma wysyp kaszki na buzi. Ale o tej wodzie z mąką nie słyszałam - będę od dziś mu przmywac.

    Dziewczyny mam pytanie - od wcoraj rozłożyło mnie jakieś choróbsko - mam teraz 38,5 stopni. Wczoraj wieczorem miałam ponad 39 stopni. Karmię Maksa piersią i nie wiem co mogę brać. Miód i czosnek odpadają, może paracetamol mogę? Same zimne okłady to za mało.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzonka :winkkiss:

    Ostatnio narzekalam, że Kacper nie gaworzy :wink: to od wtorku mam w domu katarynkę :jumping::cheer:

    Treść doklejona: 29.08.13 13:05
    AAA i wszystkiego dobrego dla Tosi, Marysi, Kajtusia i Adasia ;)

    I innych solenizantów ktorych pominełam
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dżasti możesz i paracetamol i ibuprofen. Nawet lepiej to drugie bo działa p/zapalnie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dzasti,czemu miod i czosnek odpada? Możesz pic tez napar z lipy. I zamiennie paracetamol i ibuprofen.
    Akirka, ja bym nie smarowala nizoralem. Te krostki to mogę tez być od sliny.
  2.  permalink
    dżasti: Miód i czosnek odpadają


    Czemu? miod owszem, bo alergenny, ale ja jadlam czosnek jak karmilam piersia, a bylam chora
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Ja miod normalnie spozywalam karmiąc piersią (teraz pijemy wszyscy rano odstany przez noc miod). Ja nadal karmie.
  3.  permalink
    My już po szczepieniu;-) Natalka nawet się nie skrzywiła. Chyba nawet nie poczuła. W drodze powrotnej usnęła w samochodzie. Przez trzy tygodnie przybrała 660g:-) Waży 6660g i wszystko jest ok. Moja dzielna dziewczynka, oby teraz nic nie było.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Czosnek to mi i położna i pediatra mówiła, żeby odstawić. Że przenika intensywnie do mleka i zmienia jego smak. A miód jest silnym alergenem. A Maks ma oprócz krostek na buzi jeszcze suche łuszczące się plamki na klatce piersiowej, więc odstawiłam wszystkie produkty, które moga wywoływać alergię. Najpierw jadłam wszystko, a teraz niestety nie - jem tak na prawdę tylko niektóre produkty. Całkiem wyeliminowałam nabiał.
    A wtakim razie skoro mogę ibuprofen to lecę go zjeść, bo akurat to mam. Dzięki dziewczyny.
    -- ,
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny poradźcie cos na ulewanie po jedzeniu!!! Mój maluch ulewa dosłownie za każdym razem odkąd przeszliśmy na mleko modyf. i już nie wiem co robic... :( najgorsze jest to, ze nawet 2 godz po jedzeniu potrafi je zwrocic ;/ pije mleko Nan i lek. kazala dosypać kleiku ale to tez nie daje rezultatow! wiem, ze sa mleka specjalne dla "ulewaczy" ale lek. mi odradzila bo maly ma już twarde kupki a po tym to byłoby jeszcze gorzej ;/ na noc i rano daje mu jeszcze piers i jest okey...już sama nie wiem co robic...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Tosieńka dziękuje za życzenia

    Dziś byliśmy u pediatry, bo od początku września żłobek a tam wymagają zaświadczenia, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do żłobka.


    Mała waży 8750 i mierzy 73 cm obwód główki 43,5 cm


    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka, Marysi, Kajtka i Adasia :flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    100 lat dla wszystkich solenizantów :flowers::flowers::flowers::heartbounce:
    --
  4.  permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka, Marysi, Kajtka i Adasia:flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    dżasti: Czosnek to mi i położna i pediatra mówiła, żeby odstawić. Że przenika intensywnie do mleka i zmienia jego smak.

    Dżasti - a jadłaś czosnek w ciąży? Jeśli tak, to dziecko doskonale zna jego smak i by mu nie przeszkadzało. Mi doradczyni laktacyjna zalecała czosnek jako profilaktykę przeciwgrzybiczą. Więc ja właściwie się zajadam czosnkiem, bo praktycznie do każdego mięsa czy sosu do sałatki dodaję :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Najlepszego dla solenizantow :)

    My swietujemy jutro ;) 9 miesiecy Karolka :) ale ten czas leci :shocked:

    Jutro tez lecimy do Polski. Wiec odezwe sie po 10 wrzesnia :) Pozdrowionka Dziewczyny :))
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    My uzywalismy nizoralu i krostki z którymi walczylilismy 2 tygodnie zeszły po 2 kapielach :shocked: ponoć były od grzybka w buzi.
    Montenia, a co używać na krostki od śliny ?

    Cytrynka, to natalka jest dzielna , kasia drze się na całą przychodnię :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Kacpra, Kajtka, Marysi i Adasia :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamakasi, ja uzywalam bepanthenu.
    Ange, moja mala wymiotowala po każdym mleku modyfikowanym, ba nawet wymiotowala po każdej kaszce,ktora miała w składzie mm.
    Ogolnie obie moje corki ulewaly po każdym posiłku, az do czasu gdy się spionizowaly.
    Dzasti,jak zjesz czosnek np. 1 zabek,to się nie zmieni zbytnio smak pokarmu. Musialbys zjeść go dużo. A już 1 zabek Tobie może pomoc. Ja się tez zajadalam czosnkiem(najpierw po 1 ząbku,potem coraz więcej) i nic nie było malej. Zrob sobie mleko z miodem i czosnkiem,dodaj po trochu np.pol zabka wyciśnij i pol lyzeczki miodu i wypij. Albo prenalen kup,on mi wiele razy pomogl .Jest jeszcze jeden specyfik Sambucol, z kwiatow bzu, tez go pije normalnie karmiąc piersią.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    mamakasi: My uzywalismy nizoralu i krostki z którymi walczylilismy 2 tygodnie zeszły po 2 kapielach :shocked: ponoć były od grzybka w buzi.


    Mamakasi- a gdzie mieliście te krostki? Na buzi też? Bo u nas są głównie na buzi, ale też na karku i trochę na ramionkach. I tam rozumiem, że kąpiel by pomogła, ale co z buzią?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    hej dziewczyny, u nas dzień był dość ciężki, w domu jest jedno wielkie marudzenie. Więc zapakowaliśmy się w samochód i pojechaliśmy na farme, a zwierzątka lekarstwem na złe samopoczucie (fotki na odpowiednim wątku) niestety znów zamiasy 3h przespała godzine bo w nosku jezdziło i się wybudziała. Usypianie na noc jak by łatwiejsze niż wczoraj.
    Oby teraz już było lepiej, jutro mąż idzie do pracy(miał 3dni wolnego)więc zostaje na cały dzień sama z maludą. Mam nadzieje ,że jakoś dam rade, bo jak dziś po południu usnęła to ja sekunde później też.
    Niech już wraca moje dziecko.....:sad:
    --
  5.  permalink
    Madzik, a jak doszłaś do tego co uczulało?
    - troche sama a troche za pomoca lekarni. Maly mial stwierdzona skaze bialkowa a ja po 3 miesiacu zaczelam malego uczyc picia z butelki mm i po ok miesiacu juz regularnie pil 1 buteleczke na dzien (60 ml) - calkowicie zakonczylam karmienie piersia w 9 miesiacu - i sie okazalo ze mleko bebilon pepti takze go uczula. Zmienilismy na nutramigen i po masci na recepte wszystko pieknie sie zagoilo. Ale po mega juz odparzeniu na policzkach i krostkach na nogach (zgieciach lokciowych i kolanowych) wlasnie wymyslilam, ze mleko bo juz kombinowalam czy jakiej ubranie albo proszek.. To byl ciezko okres.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.08.13 22:21</span>
    Madziauk - szczesliwej podrozy :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    IzUK: Niech już wraca moje dziecko.....

    Wróci skarbie :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    U nas tez jakieś rewolucje przechodzą. Kacper robi dziwne afery o nic. Zabronię dłubać w dekoderze - krzyk. Zakryję dziurkę w kanapie, w której lubi grzebać - krzyk. I tak w kółko. I ciągle problemy ze spaniem. Jeszcze nie śpi. Ustalił sobie dwie drzemki, bo z pierwsze budzi się bardzo szybko (zależy od dnia). Chyba, ze nigdzie nie jedziemy w południe to wtedy jest jedna drzemka... A i tak zasypia ok. 23...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Ange: wiem, ze sa mleka specjalne dla "ulewaczy" ale lek. mi odradzila bo maly ma już twarde kupki a po tym to byłoby jeszcze gorzej

    Może się mylę ale gdzieś u nas na forum wyczytałam, że nutriton bodajże rozrzedzał kupki... Poszukaj Ange bo wtedy mogłabyś spróbować. Mi poleciła nutriton pediatrzyca nasza ale w sumie stosowaliśmy go tylko 3 dni - później "naumiałam" się mojego dziecka :D i odbijałam kilka razy w trakcie karmienia :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii Lesiowi też się zmieniły godziny drzemek i teraz zasypia około 21:00-21:30 a wcześniej zasypiał między 19-20. Może to nie późna pora jak u Kacperka ale też się zdziwiłam..
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Mi Kacper kiedyś zasypiał stale o 21...Prosto po kąpieli i karmieniu, ale od kiedy zrobił się żywszy wszystko się zmieniło... I ciężko jest go uśpić... Niby ma oznaki zmęczenia i snu ale jak próbuje go ululać to on się wyrywa i krzyczy, bo najchętniej pohasałby po podłodze :devil: I już mi sie skończyły pomysły na to jego zasypianie!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    madziik1983: Madziauk - szczesliwej podrozy :)


    Dzieki :) wlasnie skonczylam pakowanie, prasowanie ;) Pomalowalam paznokcie, czekam az wyschna i ide sie kapac. Bo o 4 rano pobudka i na lotnisko.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Dżasti - a jadłaś czosnek w ciąży? Jeśli tak, to dziecko doskonale zna jego smak i by mu nie przeszkadzało


    Ano jadłam. Zajadałm się wręcz. Ale teraz to już się boję strasznie. Boję się wszystkiego co mi ktoś odradza.
    -- ,
  6.  permalink
    Dziewczyny, coś mi mąż ostatnio mówił że chłopcy powinni mieć przedziałek we włosach tylko z lewej strony. To prawda? O co chodzi?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Dziewczyny, coś mi mąż ostatnio mówił że chłopcy powinni mieć przedziałek we włosach tylko z lewej strony. To prawda? O co chodzi?


    Ja pierwsze słyszę:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Ange - a może zmien smoczek. Może za szybko leci i mały łyka za dużo powietrza... I tak jak Gosia napisała - spróbuj go podnosić, żeby mu się odbiło podczas jedzenia... I jak skończy, to może podtrzymaj go w pozycji pionowej przez 10-15 min.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Karolka :)

    Dziewczyny czy Wasze dzieci (w podobnym wieku do Miśka) też machają/ machały głową tak jakby przytakiwały? Koleżanki córka (starsza o 6 tygodni od Mikołaja) macha jakby na "nie" i ponoć okulistka jej powiedziała, że to objaw neurologiczny (ale nie wiem czy w to wierzyć)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Karolku kochany całusy dla Ciebie :hugging::hugging::hugging::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    CiastoMiłości: Dziewczyny, coś mi mąż ostatnio mówił że chłopcy powinni mieć przedziałek we włosach tylko z lewej strony. To prawda? O co chodzi?


    Ciasto - u mnie się mówiło, że przedziałek po prawej, to "na Hitlera", bo on tak nosił.
    --
  7.  permalink
    Koleżanki córka (starsza o 6 tygodni od Mikołaja) macha jakby na "nie" i ponoć okulistka jej powiedziała, że to objaw neurologiczny (ale nie wiem czy w to wierzyć)
    - Maks tak robil z pare tygodni podczas zasypiania, przeszlo mu samo. Tez sie marwtilam a moja pediatra powiedziala, ze samo przejdzie i miala racje :)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Akirka, u nas było identycznie .krostki głównie na buzi i trochę u góry ramion i tułowia, bo zaczęło się rozprzestrzeniać . Buzię też przemywalam nizoralem .ale tylko parę kropel na wanienke . Szybko pomogło. Teraz mam inne krostki i chyba od śliny więc wyprobuje bephanten. Dzięki Montenia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Karolka :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie odzywałam się trochę, bo wylądowaliśmy w szpitalu. Mały stracił oddech - prawdopodobnie się zakrztusił i nas zatrzymali na obserwacji 3 dni. Miał zrobione usg mózgu, brzucha, echo serca i szybką wizytę u neurologa - wszystko ok. Ulewa nadal baaardzo a mi już często łzy lecą jak po raz 5 muszę przebierać i boję się, że znów to się stanie.

    Mam jeszcze pytanko - czy Wasz Dzieci w wieku Iwa już łapały zabawki i wyciągały rączki do nich? Mały jak leży to macha rączkami i nóżkami jakby szedł, ale nie wyciąga rączek po zabawki.. Czy to jeszcze za wcześnie lub czy można to jakoś ćwiczyć z nim?

    Aha i czy ktoś mógłby mi proszę podesłać ebooka - mądrzy rodzice?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Dziś mi zdjęli gips, ale przedłużyli mi L4 do 20 września i może któraś się zna na tym. na zwolnieniu mam zaznaczone 2 czyli pacjent może chodzić.

    I się zastanawiamy z M czy on ma sobie przesunąć ojcowski o dwa tygodnie i ja będę prowadzać małą do żłobka, czy ja mając takie zwolnienie muszę siedzieć w domu ?

    Rozmawialiśmy też z pediatrą czy jej przesuwać początek żłobka na później, ale ta nam doradziła żeby wysłać ją już 2 września, żeby mała już od początku zaznajomiła się z dziećmi a jak by złapała jakąś "chorobę" to i tak ja teraz siedzę w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Karolka!

    blubis kurcze! Dobrze, że z małym już wszystko ok. Biedny... I co ty przeżyłaś...? Zdrówka dla Was.

    acia skoro możesz chodzić (tak na L4 jest) to znaczy, że możesz prowadzać Tosię spokojnie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Właśnie Tosieńka wdrapała się sama na sofę :bigsmile:, to już teraz pilnowanie na całego bo do tej pory to tylko podłoga a tak to nie wiadomo gdzie się wdrapie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny zauważyłam coś niepokojącego mnie u Kacpra. Zrobiłam filmik, Kacper tak jakby się wzdrygał/otrzepywał/miał skurcz (widać w 6 sekundzie) co o tym myślicie bo ja już mam czarne wizje:sad:
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Dziekuje dziewczyny za dobre rady!! z tym odbijaniem i pozycja pionowa już działamy od samego początku i nic....Mama stwierdzila, ze mam sprobowac podac mu zwykle mleko żeby sprawdzić czy uleje no i nie ulal :shocked: heh wiem, ze rozne sa opinie na temat mleka ale jeśli będzie lepiej to będę mu dawala zwykle z dodatkiem modyf. a kupie teraz bebilon zamiast Nan i może tez się sprawdzi:)
    Agatatka dziekuje za wiadomość :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Bari jak dla mnie raczej nic niepokojącego...może za głośno uderzył i się przestraszył i wzdrygnął :) Misiek często jak się właśnie wystraszy to tak robi...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: Kacper tak jakby się wzdrygał/otrzepywał/miał skurcz (widać w 6 sekundzie) co o tym myślicie bo ja już mam czarne wizje:sad:

    w dalszych sekundach też widać, jakby takie tiki miał czy coś (w 28sek na przykład)... Hmmm, kurcze, ja bym to skonsultowała, nawet filmek bym pokazała... A może to normalnie, może któraś z mam się z tym spotkała? My byłyśmy przedwczoraj u psychologa z misią i psycholog przeprowadzając wywiad spytała, czy zauważyłamu małej jakieś niepokojące zachowania, typu tiki właśnie...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Wlaśnie zauważam to od 3 dni więc nie jest to od głośnego uderzenia. Próbuje się dodzwonić do neurologa ale bezskutecznie jak na razie...

    Treść doklejona: 30.08.13 12:49
    Mam na poniedziałek wizytę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.