Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: Próbuje się dodzwonić do neurologa ale bezskutecznie jak na razie...
    --

    kochana, nie zaszkodzi a pomóc może. Dzwoń do skutku. Fajnie by było, gdyby przy tej neurolog było to widoczne. Trzymam kciuki. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo się niepokoisz...

    Treść doklejona: 30.08.13 12:52
    Super, oby do poniedziałku minęło ;)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Ange , ja nie wiem czy dobrze przeczytałam ? Dajesz 4 miesiecznemu dziecku mleko krowie :shocked:
    Ja bym się bała że krzywdę zrobię. Ulewanie to poprostu niedojrzaly układ pokarmowy, trzeba przeczekać. Jak bardzo dużo ulewa lub przez to słabo przybiera to skonsultuj to z pediatra, ale zwykłe mleko to wg mnie najgorsze rozwiązanie.
    Większość kobiet kp ,włącznie ze mną, unika właśnie mleka w diecie bo szkodzi malenstwu.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Mamakasi, w jaki sposób szkodzi? Bo ja niczego nie unikam... To nie dotyczy tylko dzieci ze skazą białkową?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Dii,tez bym to skonsultowala.
    Sardynka,moja mala machala glowa jak na ,,nie,, i potem już miała ruchya glowa jak przy Parkinsonie. Zaczelo się po szczepieniu. I u nas to było neurologiczne.

    Treść doklejona: 30.08.13 13:06
    Blubus,przeslij mi meila na priv,wysle Ci.

    Treść doklejona: 30.08.13 13:08
    Ja nie unikałam mleka krowiego karmiąc piersią, ba nawet smialo powiem,ze moja dieta skladala się glownie z mleka,twarogow,serow itp. :wink:
    Ale mleka krowiego dziecku bym nie podawala co najmniej do 1 roku zycia. Potem albo kozie,albo krowie.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Mleko krowie jest trudno przyswajalne i zawiera dużo laktozy a organizm takiego maluszka ma na ogół problemy z jej strawieniem .mleko krowie jest dla cielaczkow nie niemowląt. Lepiej podać modyfikowane. Mi lekarz polecił ograniczenie mleka z uwagi na duże gazy, skazy ani nietolerancji nie stwierdził. Przetwory mleczne też jem w dużej ilości.
    Swoją droga gdzieś w necie czytałam artykuł pij mleko będziesz kaleką. Nie umiem wklejac linkow ale wystarczy użyć wujka google

    :bigsmile:
    Zaznaczam przy tym że fanatyczka nie jestem i pewnie po 1 lub 3 rż będę mleko podawać :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Bari jak dla mnie to normalne ale dla świętego spokoju skonsultuj. Dominik tak robi jak się czymś mocno podnieci, przestraszy albo........jak zaczyna sikać:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    montenia: Ja nie unikałam mleka krowiego karmiąc piersią, ba nawet smialo powiem,ze moja dieta skladala się glownie z mleka,twarogow,serow itp. :wink:
    mamakasi: Mi lekarz polecił ograniczenie mleka z uwagi na duże gazy, skazy ani nietolerancji nie stwierdził.


    Dziewczyny idealnie trafiłyście w temat, który ostatnio mnie interesuje. Moja mała od kilku dni ma straszne gazy, spina się cała, płacze. Śpi bardzo niespokojnie i budzi się z krzykiem. Ja też jem bardzo dużo nabiału, na śniadanie płatki na mleku, kolacja to głównie sery. Zaczęłam się obawiać, że problemy małej są spowodowane moją dietą, ale ja tak jem zawsze, od razu po porodzie, w szpitalu podawali zupę mleczną i nic się nie działo. Macie jakieś doświadczenia, czy przedłużająca się taka dieta matki może mieć wpływ na dziecko?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Bąbelasek moja była Kinga miała problemy z mlekiem początkowym tym przezroczystym co leci najpierw i pomogły nam kropelki delicol, moja dieta nie miała wplywu, jadłam cały czas tak samo, po kroplach przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    hopelight: jak zaczyna sikać:)


    To akurat odpada. Bo idzie to takimi seriami że najpierw jest po paru sekundach znów i po paru-parenastu minutach znowu dwa w odstępie kilku sekundowym.
    Jak narazie zauważyłam to tylko podczas zabawy i jak wstaje na nogi więc może się podnieca:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    hopelight: .jak zaczyna sikać:)


    u nas jak Kinga wstrząśnie się i ma szkliste oczy to znaczy że zrobiła siku, moja starsza tak samo robiła, no ale sprawdzić warto
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Wiem, że to może być bzdeta:wink: ale jednak po fakcie ciężkiego porodu i stanu Kacpra na wszelki wypadek wolę sprawdzić :smile:
    --
  1.  permalink
    Blubis - strasznie wspolczuje, na pewno to bylo okropny czas :(
    Maks chyba zaczal brac zabawki po skonczonym 3 miesiacu wiec nie ma obaw:)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Aaaa Kacper samodzielnie (bez podpory) STOI i to potrafi długo stać:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Pytanie na szybko, czy zapalenie gardła jest zaraźliwe? Chcą przyjść do nas znajomi i on ma właśnie zg. Boję się o Małego... Niby w innym pokoju ale wiadomo jak to jest... Odmówić?
    --
  2.  permalink
    To chyba nie jest zarazliwe... przynajmniej ode mnie nikt sie nigdy nie zarazl..
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    montenia: Dii,tez bym to skonsultowala.

    Bari to chyba dotyczy Twojego Kacperka :tongue: Chyba nasze Kacperki sa często mylone, nie zauważyłaś?:rolling: Hehe:peace:
    I gratulacje dla samodzielnie stojącego! Pochwal się zdjęciem albo filmikiem:cheer:

    Dziewczyny wiecie coś na temat targów dla dzieci w Warszawie na Torwarze? Chodzi mi o to, czy bardziej się opłaca iśc jutro czy w niedzielę czy to bez różnicy?
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    dzięki sysiajaw, spróbujemy z kropelkami :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    [quo te=Dii]Pochwal się zdjęciem albo filmikiem[/quote]

    Mam filmik ale nagrany z łóżka i tego tak dobrze nie widać:wink: postaram się lepsze złapać:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Dzi eki madziik1983 :)
    Dziewczyny czy ja mam się martwić jeśli mój syn jest ze wzrostem powyżej siatki? w ciągu 8tyg urósł 13cm, teraz z kolei nie wiem bo dawno nie byliśmy u p. dr a sama go nie mierzyłam-może jutro to zrobię.

    Treść doklejona: 30.08.13 23:53
    bari_87: Aaaa Kacper samodzielnie (bez podpory) STOI i to potrafi długo stać:crazy:


    Bari ale Słodziak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!!!!!!!:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk najlepsze życzenia dla Karolka :flowers: i udanego pobytu w PL :bigsmile:
    .
    Bari - zdolniacha z Kacperka! Super :) ::cheer: I jaki luzak - upadła mu łopatka to sobie podniósł i znowu na nóziach :bigsmile:
    A tak przy okazji - to Lolek też miał takie same bodziaki :))) Tylko wtedy jeszcze w rozm. 62 :wink:
    --
  3.  permalink
    Zapytam też tutaj... Dziewczyny mam kłopot. Dzisiaj pod pachą wyczułam coś wielkości ziarenka pieprzu. Pod jedną i drugą. Zrobiło się nagle i boli jak dotykam. Jak nie dotykam to też czuję dyskomfort. Czy to od karmienia? Bo to nie jest na piersi tylko dokładnie pod pachą. Dodam tylko że Natalka od wczoraj nie chce jeść. To chyba przez szczepienie. Ale nie wygląda mi to na zastój. Bo piersi jakoś dają radę. W ciągu dnia odciagnełam po 50 ml z każdej żeby troszkę sobie ulżyć i jest ok. Tylko te guzki mnie martwią. Czy to węzły chłonne?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Bari no brawo!!! Kacper sporo wyprzedza mojego zdolniachę:tongue: On jeszcze się nie puścił do samodzielnego stania, bo jakiś lękliwy jest, ostrożny przesadnie i się dziwnie boi...

    No i oczywiście dopiero zasnął. Znowu o 24!!!! Kurcze nie rozumiem. Powiedzcie mi czy u Was też tak jest?
    Kacper na wieczór robi się senny, marudny, widać zmęczenie. Kąpię go (staram się między 20 a 21). Po kąpaniu ciężko jest z ubieraniem bo się wyrywa. Ale daję radę. Zaczyna trzeć oczy na dwie ręce, ziewa... Ok. Daję cyca, bo na głodniaka lepiej, żeby nie zasnął. Je i widać, ze przysypia. Nagle jakby piorun w niego uderzył! Oczy w 5zł. i tylko zabawa w głowie. Dostaje takiego powera, jakiego nie ma w ciągu dnia!!! O co w tym chodzi!!!!

    Treść doklejona: 31.08.13 00:14
    cytrynka251 to mogą wyć węzły chłonne. Ja czasem tak mam, i często mam wrażenie, że od golenia:tongue: ale nie zawsze. Faktycznie jest dyskomfort i boli, ale samo przechodzi. Myślę, że nie masz czym się martwić (jeśli to jest to, co myślę):smile:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Wiem, że to paradoks ale próbowałaś Dii położyć Kacperka wcześniej? Ja walczyłam z Małym od 19-19:30 do 22:00 minimum i przesunęlismy kąpiel na 18:00, przed 19:00 dziecko śpi a czasem nawet ok 18:30. Czy tak, czy tak śpi do 6:00 a pierwszą pobudkę ma koło 2:00-3:00. Oczywiście podziałało to na 2 miesięczniaka a nie na prawie roczniaka ale może warto spróbować...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    ja tez bym wczesniej kladla. jak piotrus pojdzie spac o swej porze (20-20.30) to jest ok z zasypianiem i pobudka ok 5ej dopiero i potem ok. 7ej.a jak pozniej sie kladzie to marudzi i szybciej tez pobudka
    --
  4.  permalink
    Dii mam nadzieję że to nic groźnego bo oczywiście wujek Google pierwsze co znalazł to rak.
    A co do usypiania to spróbuj wykąpać Kacperka wcześniej. U Natalki to zdecydowanie podziałało. Kapaliśmy ja o 18 00. Teraz troszkę przesunełam i Kąpiemy około 19 00. Zasypia o 20 00-21 00. A tak to też chodziła spać o 23 00-24 i do tego cały wieczór była marudna.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Dii: Chyba nasze Kacperki sa często mylone, nie zauważyłaś?

    Nie wiem, jak inne dziewczyny ale mnie nie mylą się wasi chłopcy a Wy :) Nie wiem czemu. Zawsze myliłam bari z Dii :wink:
    --
  5.  permalink
    Violet wszystkiego Najlepszego dla Jasia z okazji 10 miesięcy:flowers::flowers::flowers::flowers:Proszę o jakieś zdjęcia z tejże okazjii:cool::cool::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Dostałam 1 fotkę z sesji zdjęciowej, wstawiłam na wątek dzieciowy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Wiem, że to paradoks ale próbowałaś Dii położyć Kacperka wcześniej?

    To samo pomyślałam. U nas jest spanie o 20 a jak się coś przesunie na później, to od razu trudniejsze usypianie- a pobudka i tak o tej samej godzinie. Usypiania o 24 to sobie nie wyobrażam :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    To samo pomyślałam. U nas jest spanie o 20 a jak się coś przesunie na później, to od razu trudniejsze usypianie- a pobudka i tak o tej samej godzinie. Usypiania o 24 to sobie nie wyobrażam :shocked:


    u nas przez pierwsze 6m Kinga nie dała się położyć wcześniej jak o 24-01 w nocy, natomiast jak skończyła 6m jak ręką odjął zupełnie inne dziecko zaczeła sypiać coraz wcześniej i bez lamentów bez płaczów, po prostu odłożona do łóżeczka, miała włączoną karuzelę i małą lampkę zamykałam drzwi i usypiała sama i tak jest do tej pory z tym, że ona już o 20:30 jest w łóżeczku a nie o 24 :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2013 zmieniony
     permalink
    cytrynka251: Dii mam nadzieję że to nic groźnego bo oczywiście wujek Google pierwsze co znalazł to rak.


    :devil::devil::devil: Bari! Nie Dii! :tongue:

    A z tym zasypianiem wcześniej to hm... Ciężka sprawa!
    W_P_Gosia: próbowałaś Dii położyć Kacperka wcześniej?

    Musiałabym go wcześniej wykąpać, kiedy on w ogóle nie jest senny...

    cytrynka251: spróbuj wykąpać Kacperka wcześniej.

    No właśnie... Kurcze spróbuję... Ale 18-19 jakoś do mnie nei przemawia, szczególnie, że czasem o tej porze na spacerze jeszcze byliśmy, choć spróbować warto:bigsmile:


    100 latek dla Jasia i dużo dużo uśmiechu :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Ale 18-19 jakoś do mnie nei przemawia,


    ale może Kacperkowi przemówi :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Cytrynko mam nadzieje, że wszystko jest ok Natalką, idziesz z Nią do lekarza??
    Dii spróbuj Go położyć dziś wcześniej? a może właśnie tutaj jest rozwiązanie bezsenności Kacperka??
    Jasiu kochanie wszystkiego najlepszego z okazji 10 miesięcznicy:kissing::threesome:
    Ja mam dziś panieńskie siostry ale będzie zabawa :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Najlepszego dla Jasia z okazji juz 10 miesięcy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeAug 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Dii ":devil::devil::devil: Bari! Nie Dii! :tongue:"

    Ale dlaczego Bari skoro ja się do Ciebie zwracałam. Napisałaś mi ,że miałaś podobnie to zwróciłam się do Ciebie:)

    Venus z Natalką ok. Na szczepieniu super, po też nic się nie działo. Żadnej gorączki, płaczu, obrzęku. Tylko ten brak apetytu. Ale dzisiaj już jest lepiej. Martwią mnie tylko te moje "guzki". W poniedziałek się zarejestruję do ginekologa.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    A faktycznie! Sorry cytrynko :kissing: Po prostu jak bari napisała coś o Kacperku to jak widzę mój nick u kogoś w wypowiedzi to od razu mam wrażenie, że ktoś się pomylił :tongue: A rzeczywiście pisałyśmy o tych węzłach chłonnych.
    Przepraszam:whorship::winkkiss:

    Treść doklejona: 31.08.13 12:49
    cytrynka251: Martwią mnie tylko te moje "guzki". W poniedziałek się zarejestruję do ginekologa.

    Sprawdzić warto u lekarza, ale ja to zostawiłam w spokoju, bo często moja mama tak miała i jej przechodziło, i ja to chyba mam po niej, ze co jakiś czas coś tam się robi... Wiadomo, u Ciebie może, ale nie musi, być związek z tym karmieniem, choć dowiemy się na 100% po Twojej kontroli:bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Moj syn spi ponad 3h!!!!!!! Pierwszy raz w swoim krotkich zyciu, juz mi sie normalnie nudzi, niesamowite :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 31st 2013
     permalink
    Najlepszego dla Jasia :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2013 zmieniony
     permalink
    W_P_Gosia: Wiem, że to paradoks ale próbowałaś Dii położyć Kacperka wcześniej?
    KARKO: ja tez bym wczesniej kladla.
    cytrynka251: spróbuj wykąpać Kacperka wcześniej.
    azniee: To samo pomyślałam.
    venus87: Dii spróbuj Go położyć dziś wcześniej? a może właśnie tutaj jest rozwiązanie bezsenności Kacperka??


    Dziewczyny: :whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship:

    JEST 21:00! KACPER WŁAŚNIE ZASNĄŁ!!! Co prawda nie spał już od 15, potem basen i był senny ale nie dałam mu zasnąć nawet w sklepie, bo wieczór byłby z bani. Ale ogólnie jak zawsze po kąpieli było: ubieranie, krótka zabawa, cyc i długa zabawa do upadłego, tak teraz wszystko to samo zrobiłam wcześniej jak zawsze i skończyło się na cycu bez tej długiej zabawy :crazy: Mam nadzieję, że jutro to powtózymy:peace:
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny, może tutaj mi coś podpowiecie. Mój synek podczas badania miał stwierdzoną powiększoną wątrobę. Dostałam skierowanie na usg brzucha ale obecnie przechodzimy infekcję wirusową gardła i katar więc czekamy aż wyzdrowieje. Strasznie się martwię i w głowie jakieś czarne scenariusze... Wcześniej nikt tego nie stwerdził. Skąd to się mogło wydarzyć i co mogę zrobić juz teraz żeby wróciło do normy..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  8.  permalink
    Super Dii, wlasnie weszlam sie zapytac jak Ci poszlo. Maks mial dzisiaj jedna drzemke, od 11:15 do 14:30 i zasnal 19:30. Wogole to zaczal jesc kaszki z lyzeczki, w koncu sie doczekalam ha ha. W sumie juz ma prawie 10 miesiecy :D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 31st 2013 zmieniony
     permalink
    No to super :thumbup: Kacper nie potrafi łyżeczką... Ale to dlatego, że go nie uczę i rzadko ma okazję coś takiego jeść...:tooth:
    madziik1983: drzemke, od 11:15 do 14:30

    U nas też to była jedna drzemka - od 13 do 15 :wink: ale on późno wstałprzez te późne kładzenie się spać - o 9:30. Ciekawe jak to jutro będzie jak wstanie wcześniej - bo na pewno nie będzie spał do 9 jak zawsze!:devil:

    I jutro wybieramy się na targi dla dzieci na Torwar - jest darmowa sesja zdjęciowa i planuję się załapać:wink:
    --
  9.  permalink
    Dii: U nas też to była jedna drzemka - od 13 do 15


    A u nas dzis drzemanie od 13:40 do 14:10.... juz mu sie odwidzialo spanie na spacerach(3h z mezem dzisiaj lazilismy zeby usnal ). Wlasnie w piekarniku piecze mi sie drozdzowka :tooth:
    --
  10.  permalink
    . juz mu sie odwidzialo spanie na spacerach
    - no Maks tez juz rzadko usypia w wozku, musi byc bardzo wymeczony
    --
  11.  permalink
    madziik1983: musi byc bardzo wymeczony


    moj to nawet nie usnie jak juz mu sie oczy same zamykaja :/ taki uparty jest...
    --
  12.  permalink
    Zainteresowany otoczeniem:)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Cytrynka , jeśli guzki są identyczne po obu stronach to są to węzły chlonne . Tak w głębi pachy na dole , tak ?
    Powiększone węzły chlonne to na ogół jakiś stan zapalny w organizmie. Nie martw się i dobrze że idziesz to sprawdzić do lekarza.
    --
  13.  permalink
    madziik1983: Zainteresowany otoczeniem:)


    Oj, baaardzo :) to jak zobaczy ktoa to wola mial, psa to hau i zaciesza :P w ogole moje dziecie coraz wiecej mowic po ludzku zaczyna hihi
    --
  14.  permalink
    Oj, baaardzo :) to jak zobaczy ktoa to wola mial, psa to hau i zaciesza :P w ogole moje dziecie coraz wiecej mowic po ludzku zaczyna hihi
    - my mamy w domu kota i jego widok jest lekarstwem na kazde zlo he he. Uwielbia go, raczkuje za nim z predkoscia swiatla a jak go mam na rekach to ledwo go moge utrzymac, tak sie cieszy :)
    --
  15.  permalink
    Olu ja tak myślę, że to węzły. Chociaż z prawej strony wyczuwam trzy guzki a z lewej dwa. zobaczymy co lekarz powie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.