Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny mam takie pytanie, bo moj tata obchodzi dzisiaj urodziny (mieszka ze mna wiec impreza w domu), czy jak wypije 3-4 kieliszki wodki to bede wyrodna matka-alkoholiczka??? Czy lepiej sobie darowac?? Nie planuje pozniej nigdzie wychodzic a po takie dawce nie bede pijana, ale jak cos to we krwi jakis promil by sie ukazal i niewiem czy zaryzykowac czy lepiej nie..
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dii: Ciekawe jak to jutro będzie jak wstanie wcześniej - bo na pewno nie będzie spał do 9 jak zawsze!

    No i ku mojemu zdziwieniu Kacper spał od 21 do...? 9:30!!!!!!!!!!:shocked::shocked::shocked::shocked:
    12,5 godziny!!! Jeszcze to do mnie nie dochodzi!:bigsmile:

    Treść doklejona: 01.09.13 12:44
    madziik a Ty karmisz? (bo mi to umknęło:tongue:)
    --
  2.  permalink
    No i ku mojemu zdziwieniu Kacper spał od 21 do...? 9:30!!!!!!!!!!12,5 godziny!!! Jeszcze to do mnie nie dochodzi!
    ale zazdroszcze... jak Maks spi do7:30 to jestem "wyspana" ha ha.
    madziik a Ty karmisz? (bo mi to umknęło)
    - od 1 sierpnia nie. Jakbym karmila bym nawet nie pomyslala o toascie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013 zmieniony
     permalink
    No też tak mi się wydaje:tongue: Tak więc myślę, że nie ma przeciwwskazań do toastu małego:bigsmile: i z tego powodu na pewno nie nazwałabym Cię wyrodną matką:wink:
    --
  3.  permalink
    z tego powodu na pewno nie nazwałabym Cię wyrodną matką--
    - dzieki :D
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny u nas dalej ciężko...
    Już sama nie wierze że katar tak może nam psuć dzień! Dziś mała już 4 razy mocno ulała. Po mleku i kaszce. Je tylko zimne , na ciepłą kaszke reaguje płaczem. Zimna jest ok, zimny banan rewelka.
    Gdzieś doczytałam ,że i na zęby tak reagują i na gardło również.
    Jak nie minie idziemy do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    IzUK szkoda malutkiej...Katar to faktycznie udręka! Jak zimne preferuje to może na dziąsełka jej to lepiej wpływa... Ale różnie może być. Możesz skonsultować to z lekarzem jak nie minie...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    jutro Tosia idzie pierwszy dzień do żłobka, jestem strasznie ciekawa jak to będzie. Pierwsze dwa tygodnie sa adaptacyjne i pierwszy dzien jest z rodzicem. M mial brac ojcowski i z nią chodzić, ale ze ja mam L4 na tą nogę to początki żłobka spadły na mnie a M bierza ojcowski po 20 wrzesnia.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Witam, u nas również katar od wczoraj. Noc była tragiczna. Ciągle odciągam, smaruję maścią majerankową, wpryskuję Nasivin i robię napary. Dziś w dzień było całkiem dobrze, ale nocy aż się boję. Więcej żadnych objawów nie ma, ale pójdziemy jutro do lekarza.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Kasia u nas noce nie są najgorsze chodź budzi się kilka razy za to momenty aż zasnie są ciężkie. Dziś usypialam ją a po policzku ciekły mi łzy, pierwszy raz tak dostaje w kość. A to tylko katar co będzie z jakaś chorobą....
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Nasivinem nie pryska się raczej "ciągle" - chyba, że coś innego miałaś na myśli. Spójrz na ulotkę:-)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Tak samo się ,,ciagle,, nie odciąga. Max to 3-4 razy, przed snem nocnym i przed posiłkami,jesli jest problem z jedzeniem. Zbyt czeste odciąganie zwieksza wydzielanie kataru,gdyz jest podrażniana mechanicznie sluzowka.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Widze nie tylko my mamy problem .. Ostatnie kilka nocy baardzo dziwne i niespokojne, jak zawsze budziła się o 4:00 potem o 7:00 i jeszcze spala tak teraz są minimum 4 pobudki w nocy :cry: a dzisiejsza noc była tragiczna pobudki co chwilę z płaczem , pierwszy raz tak mamy.. Dodam,że od kilku dni mała wręcz się"rzuca" na mój palec i aż się wgryza w niego co często kończy się płaczem i od jakiś 2 tygodni strasznie się ślini .. Czy to mogą być zęby?::shocked: a żeby bylo mało to dostalam @ taką że aż mnie zalewa a przy tym praktycznie brak pokarmu , jestem załamana, nie dość, że nie mam siły podnieść niuni bo jestem słaba i z bólu się zwijam to jeszcze nie mam czym nakarmić własnego dziecka :cry:
    --
  4.  permalink
    Zabka - w tym okresie wystepuje jakos kryzys laktacyjny, wiec to minie, a jeszcze gdzies slyszalam ze podczas okresu na poczatku jest mleczka troche mniej. Moze spruboj podsunac jakies gryzaki?? Maks tez uwielbial moj palec i sie bardzo slinil. Slinienie przeszlo w zeby pierwsze wyszly jak skonczyl 8 miesiecy. 3maj sie :)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Żabka221: praktycznie brak pokarmu

    Żabciu, niedawno miałam też kryzys laktacyjny-ciągnął się ok tygodnia ale przeszło. A mały był straaaaaaaaaasznie marudny i ciągle chciał ssać a nawet przy piersi się denerwował... chyba, że za mało/wolno leci. Teraz jesteśmy po i najada się dość szybko.

    Treść doklejona: 02.09.13 10:00
    Dii: No i ku mojemu zdziwieniu Kacper spał od 21 do...? 9:30!!!!!!!!!!:shocked::shocked::shocked::shocked:
    12,5 godziny!!! Jeszcze to do mnie nie dochodzi!:bigsmile:

    Dii, fajnie, że udało się pomóc :) Kochana a jak wczorajsze zasypianie? Tak samo?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Gosiu - super, że kryzys minął:)
    Żabko - spróbuj zajrzeć do buzi czy dziąsełka nie są opuchnięte i może warto zaopatrzyć się w jakiś lek na ząbkowanie?
    U nas Marcelinka też bardzo się ślini (a odkąd nauczyła się puszczać baloniki ze śliny to chyba jeszcze więcej produkuje;), ale żadnych innych objawów, więc na ząbki jeszcze poczekamy;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Kochana a jak wczorajsze zasypianie? Tak samo?

    Wczoraj niestety nie wyszło, bo byliśmy poza domem i jak wracaliśmy to mu się przysnęło w samochodzie na 40 minut do 18... A i w ciągu dnia miał tylko 20 min drzemkę... Tak więc zasnął o 23.... Ale dziś postaram się powtórzyć sobotę, choć będzie ciężko, bo znowu czeka nas krótka podróż.... Ehh... Trzeba by było w domu siedzieć,żeby mu to wszystko dobrze wyregulować....:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dii, spokojnie... Chyba, że ciągle podróżujecie... :devil: ale jeśli to tymczasowe to po prostu konsekwentnie w te dni keidy jesteście w domu postępuj tak samo i tyle. Powinno być ok. My wczoraj z kolei kąpiel 0 17:40, 18:10 już Kajo spał :D Fakt, że się przebudził po ok 40min ale dałam smoka na chwilkę i zasnął. Pierwsze karmienie 3:30 ale wczoraj w dzień spał baaaaaaaaaardzo mało.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Nasivinem nie pryska się raczej "ciągle" - chyba, że coś innego miałaś na myśli. Spójrz na ulotkę:-)

    Nie Nasivin pryskam 3 razy dziennie. Może to tak zabrzmiało.
    Tak samo się ,,ciagle,, nie odciąga. Max to 3-4 razy, przed snem nocnym i przed posiłkami,jesli jest problem z jedzeniem. Zbyt czeste odciąganie zwieksza wydzielanie kataru,gdyz jest podrażniana mechanicznie sluzowka.

    Ale jeżeli chodzi o odciąganie to na pewno robię to więcej niż 3-4 razy. Najgorsze jest to, że Zuzia strasznie się wyrywa i nigdy nie mogę jej porządnie wszystkiego odciągnąć. Albo jest tak, ze odciągnę wszystko, a za 5 minut ona kichnie i to nie wylatuje z noska na zewnątrz tylko zostaje tam i znów ma cały nosek zapchany- wtedy znów odciągam. Jednak skoro mówisz, ze to jeszcze bardziej zwiększa wydzielanie to będę robiła to rzadziej.

    Byłyśmy też dziś u lekarza i jest to lekka wirusówka, bo oprócz kataru nic więcej się nie dzieje.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.09.13 10:54</span>
    Kasia u nas noce nie są najgorsze chodź budzi się kilka razy za to momenty aż zasnie są ciężkie. Dziś usypialam ją a po policzku ciekły mi łzy, pierwszy raz tak dostaje w kość. A to tylko katar co będzie z jakaś chorobą....

    Ta noc była troszkę lepsza, więc jestem dziś bardziej przytomna. Ale masz rację usypianie też daje w kość. W sobotę Zuzia poszła spać o 1, a wczoraj o 23. Wydaje mi się, że u nas największy problem był w sobotę, bo to nasza pierwsza choroba i Zuzia tak jakby nie potrafiła oddychać buzią. Jednak teraz już jakoś sobie radzi.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    kasia, izuk - zdrówka życzę Skarbom!!!!!!!
    --
  5.  permalink
    Dii - musicie moze pare dni "nie podrozowac" :devil: i wyreguluje sie maly, bo straszny z niego "nocny marek" ha ha. Szczerze wspolczuje, bo mnie juz sily opadaja jak jest 20:30 i maly nie zasypia a co dopiero 23.. Niby wstaje kolo 7, ale ja pracujac wstaje przed 5 wiec mi bardziej pasi by zasnal po 19. Mam wtedy czas posprzatac i obiad na drugi dzien zrobic i polozyc sie o "ludzkiej" porze. Ja jak maly nie zasnie do 16, to potem juz go zabawiam i nosze i kombinuje by nie zasnal i zasypia wtedy przed 19.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    madziik1983: bo mnie juz sily opadaja jak jest 20:30

    noooo ja jak Mały zasypia jestem zachwycona możliwością wyprasowania i ugotowania :D
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dii: 12,5 godziny!!! Jeszcze to do mnie nie dochodzi!

    No brawo!!! jak to się stało??? podałaś mu coś na sen?? hihiihihi
    IzUK: Jak nie minie idziemy do lekarza.

    Idź bo nie potrzebnie niuniulka się męczy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Z tym podróżowaniem to teraz będzie lipa, bo non stop będziemy jeździć, bo do końca października mam rehabilitacje codziennie albo co drugi dzień... Więc pewnie o 11 będzie mi spał do 13 np. a potem popołudniu i juz ciężko będzie z zaśnięciem o 21 chyba, że nie zaśnie mi na rehabilitacji to sie uda:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny a u nas niestety wyjaśnieło się co to są za krostki na buzi i suche łuszczące się plamy na klatce. Niestety, bo to skaza białkowa. Była u nas pediatra w sobotę i przepisała Maksiowi maść do tych suchych miejsc. Ja już 3 dni wcześniej odstawiłam cały nabiał - lekarka pochwaliła i powiedziała, że o nabiale mogę na długo zapomnieć. Po oczyszczeniu się skóry będę mogła spróbować mleka sojowego. A jak się zapytałam czemu nie mogę teraz sojowego - to powiedziała, że właśnie jest to jakoś dziwnie skorelowane. Że nie zaleca się żadnego mleka w tym czasie pić. Ale podobno do 2 max. 4 rż ta skaza mija. No, ale to jednak kawał czasu...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Ja mleka sojowego nie polecam podczas karmienia piersią ponieważ zawiera dużo żeńskich hormonów, czyli wcale takie zdrowe nie jest...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    sysiajaw: ponieważ zawiera dużo żeńskich hormonów


    Żeńskich hormonów nie zawiera, ale za to ma fitohormony, które po prostu do naszych hormonów wykazują pewne podobieństwo i stąd to ryzyko namieszania :smile:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink

    Żeńskich hormonów nie zawiera, ale za to ma fitohormony, które po prostu do naszych hormonów wykazują pewne podobieństwo i stąd to ryzyko namieszania :smile:


    no otóż to... :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Ale podobno do 2 max. 4 rż ta skaza mija. No, ale to jednak kawał czasu...
    - Maksy chyba tak maja. Tez mam nadzieje ze malemu to minie, bo mi go zal, ze nie moze serka zadnego zjesc (czy to zoltego czy bialego).
    Bylam dzisiaj u kolezanki i wracam troche zniesmaczona...
    Po pierwsze jak jej przy niej wyciagnelam mleko i dalam malemu to mi powiedziala ze jak ja moge samym mlekiem go karmic, powinnam mu na gesto z kaszka robic bo samo mleko to tak jakbym mu wode dawala a powinnam wlasnie kaszke jak cos lub cos innego a nie mleko bo zoladek mu sie nie rozpycha a rosnie i powinien jesc wieciej. A ja malemu rano kolo 8 chlebek blw, pozniej kolo 9:30 samo mleko 150 ml, kolo 12 owoc, po 14.30 obiad, pozniejcos tam pociamka, po 18 kaszka z lyzeczki. Dziecko mi jesc nie wola wiec niewiem o co chodzi, za malo go karmie?? Nie powinnam juz dawac mleka? Bo niewiem...
    A drugie ze jak nie bede dziecka do chodzika dawac, albo brac pod pachy i z nim chodzic po mieszkaniu to sie chodzic nie nauczy...
    Nie odezwalam sie nic... nie chcialam sie klocic, po prostu zmienilam temat.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    bari, jak z maluchem u neurologa? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    A drugie ze jak nie bede dziecka do chodzika dawac, ale brac pod pachy i z nim chodzic po mieszkaniu to sie chodzic nie nauczy...


    nc :rolling:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.09.13 16:48</span>
    Kinga je mleko 3x dziennie ale po jakies 120ml, rano albo kaszka albo chlebek blw z wedlinką, owoc, zupka, jak mam swój biszkopt to też daję w międzyczasie i uważam że jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    katka_81: bari, jak z maluchem u neurologa? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :)


    Dziękuję za pamięć. A co do wizyty to tylko konsultacja była i nie dowiedziałam się nic nowego...
    W środę na 10:00, eeg mamy umówione i wtedy będę wiedzieć na czym stoimy (o ile uda mi się Kacpra do tego przygotować...)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    hydrozagadka: ma fitohormony, które po prostu do naszych hormonów wykazują pewne podobieństwo i stąd to ryzyko namieszania


    No dzięki za info. Nawet nie miałam pojęcia. A myślicie, że kozie mleko będę mogła spróbować?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dżasti przy skazie bialkowej mozesz pic mleko kozie :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  6.  permalink
    A myślicie, że kozie mleko będę mogła spróbować?
    - tylko ja bym poczekala azzejda u malego wszystkie objawy uczulenie by wiedziec czy na pewno i to mu nie szkodzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Jak samopoczucie "zasmarkanych" dzieciaczków?
    U nas doszło ulewanie i wymioty po mleku. Lekarz twierdzi ,że z Lili wszystko ok, że to wirus katarowy i że mamy kontynuować to co robimy do tej pory.
    A jak tylko weszliśmy to odpalił wiatrak wprost na dziecko, na co mąż się oburzył, ale doktor stwierdził ,że Mała jest rozgrzana (była w pampersie i bluzie bo zwymiotowałą wszystko na siebie jadąc do lekarza) a wypieki miała delikatne,ale taka jej uroda.
    I pocieszył ,że może to trwać do 3tygodni:cry:
    --
  7.  permalink
    Oj Izuk - bardzo wspolczuje, moze mala sie wczesniej wykuruje. A lekarz idiota..:sad:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    madziik1983: tylko ja bym poczekala azzejda u malego wszystkie objawy uczulenie by wiedziec czy na pewno i to mu nie szkodzi :)


    No tak, taki miałam właśnie zamiar. Na razie musimy zaleczyć to wszystko. Na jutro będą już maści do odebrania w aptece.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Izuk ja bym skonsultowała z innym pediatrą... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    hej dziewczyny u nas w końcu noc wraca do normlaności (oby!) jedna pobódka na smoka i dopiero rano na mleko :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    to fajnie że Lilianka ma się lepiej:):bigsmile::bigsmile:I jestem w szoku że siadła sama:shocked::shocked:
    --
  9.  permalink
    My juz od tygodnia walczymy z katarem tak więc współczuje waszym dzieciaczkom też.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeSep 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    madziik publiczny ustaw bo prywatny jest filmik i nie da się obejrzeć :tongue:
    --
  10.  permalink
    juz zrobilam, sorki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    CiastoMiłości
    ja również współczuje bo niezdawałam sobie sprawy jak katar męczy dziecko :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    U nas na szczęście jest już ogromna poprawa. Poprzednią noc Zuzia pięknie przespała z jedną pobudką. W dzień trzy razy odciągam jej z noska, więc jest całkiem nieźle.
    Życzę zdrówka pozostałym chorującym dzieciaczkom.
    --
  11.  permalink
    Dziewczyny, jak sądzicie o co chodzi. Mialam juz po porodzie trzy cykle 33-35 dni. Obecny, czwarty z kolei ciagnie mi się juz 49 dzień. Robiłam już trzy testy ciążowe i w ciąży nie jestem. Czy mam się nie martwić bo trochę się niepokoję. Dodam że przed porodem też miałam regularne cykle 32-33 dni.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    ciasto s =z tego co wiem, to po ciąży mogą być nieregularne cykle, ale może lepiej to skonsultować z lekarzem...?
    --
  12.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie tez walczę z katarkiem u mojej córeczki i czytam z poprzednich wypowiedzi o mości majerankowej nic o tym sposobie nie wiem, jest bezpieczna dla 13 msc dziecka? jak się ja używa i czy pod koniec katarku gdy już jest gesty i odciągamy tylko rano i wieczór czy coś jeszcze pomoże?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.