Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny czy wy po szczepieniu (w dniu szczepienia) wychodziłyście z waszymi dziećmi na spacer?

    Niby po południu ma być 20 stopni u mnie.
    -- [/url[/url]
  2.  permalink
    Witam:)
    500 postów nie dam rady nadrobic;/ Wybaczcie ,ale i tak rzadko tu zaglądam-brak czasu poprostu,musicie wybaczyć
    Kochane mam problem tzn chodzi o to,że chce odstawić małego od piersi ale kurde nie umie...kiepsko Nam to idzie kończy sie płaczem moimi jego:(
    On jest naprawdę typowym cycusiem mamusi...do spania cyc w dzień cyc sam przychodzi i sobie podciąga biustonosz i grzebie a jak mu nie daje to jest taki ryk jakby Go kto ze skóry obdzierał.
    W nocy a raczej już nad ranem bez cyca sie nie obejdzie od ok2 wisi na cycu do samej 6 no może przyśnie na jakaś godz...Jak Wy sobie radziłyście z odstawieniem dzieciaczków?Pomóżcie!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    leneczko wiem, ze to trochę rygorystyczne, ale moja siostra jak chciała oduczyć starszą córę od cyca to wyjechała na kilka dni i zostawiła ją z tatusiem... Pomogło, ale co te dziecko przeszło...?:confused:
    --
  3.  permalink
    Dii własnie powiem tak jak mnie nie ma mniej mysli o cycu..wyjechałabym z chęcią chociaż na 3 dni ale kurde nie mam gdzie a mąż chodzi codziennie do pracy;/ więc ta "metoda" odpada...a wiem,że noce były by ciężkie wtedy dla nich
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    anairda ja wychodziłam zawsze :) dzisiaj w Łodzi ciepło i nie wieje, więc spokojnie

    leneczka a może stopniowo go oduczaj, np. spróbuj oduczyć go zasypiania na cycku w dzień - u nas się udało i Misiek teraz ślicznie zasypia sam z jego ulubioną maskotką :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Kochane mam problem tzn chodzi o to,że chce odstawić małego od piersi ale kurde nie umie...

    Ja, że tak powiem wzięłam się za odstawienie i w sumie to nie odstawiłam. Wiem, ze to bardzo trudne. Ja zaczęłam właśnie od nocy. Było bardzo ciężko, bo Zuzia szukała cycusia, a mi cisnęły się łzy na oczy, że jej go nie daję. Ale po 2 nocach przestała go szukać. Zaczęła, albo wstawać raz (i wtedy robię butelkę), albo przesypiać całą noc. I tyle z mojego odstawiania. W dzień kompletnie nie wiem jak to zrobić. Mała zasypia na piersi, a że od października wracam na studia to muszę coś z tym zrobić. Ale chyba najpierw spróbuję ją przestawić, aby jadła go wcześniej, a nie do spania. Może dzięki temu uda nam się jeszcze przez parę miesięcy karmić.

    A ja mam też pytanie do was. Czy dziecko którejś z was spadło kiedyś z łóżka? U nas rano się to zdarzyło po 9. Cały czas obserwuję małą i jak na razie nic jej nie dolega. Spadła na plecki. Nie wiedzę na zewnątrz żadnych guzów, zaczerwienień itp., ale nie wiem jak wewnętrznie. Najbardziej przestraszyłam się o nerki, ale siku robi normalnie. Czy powinnam bardzo się obawiać?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny za miesiąc lecimy do Polski, chciała bym kupić bajki, baśnie itp. by czytać małęj. Co polecacie ?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Moje dziecko "puszcza się" i przechodzi od mebla do mebla:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Najbardziej przestraszyłam się o nerki, ale siku robi normalnie. Czy powinnam bardzo się obawiać?


    no ja z tego powodu nigdy nie spałam ani nie śpię z małą a jak harcujemy na łóżku to zawsze ją przytrzymuje, nie puszczam samej, nie wiem co ci poradzić, po prostu obserwuj, chyba na tą chwilę nic nie możesz zrobić więcej:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.09.13 15:16</span>
    Kinga dzisiaj broi za dwóch już stłukła wazon i wywaliła kwiatka na podłodze, a dzień się jeszcze nie skończył:shocked:
    --
  4.  permalink
    Dziś na szczepieniu pani pediatra zapytała mnie ile razy karmię małego i co ile godzin i ile zjada. Powiedziałam jej że 8 razy a zjada 110 ml.

    Kazała aby mały zjadał 130 na jeden posiłek i 6 razy dziennie BO TAKIE SĄ ZALECENIA.:shocked: a i wg niej dziecko już teraz powinno przesypiać min 6 godzin w nocy...

    Zapytałam się jej jak ja mam to zrobić to zamilkła.:bigsmile::surprised:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Ana, czytałam gdzieś, że dzieci na butli lepiej przesypiają noce. A może po prostu karm go dłużej, jak będzie butelkę odrzucał to znów mu ją daj i dawaj mu aż zje całe 130 ml. Tylko teoretyzuję w tej chwili, ale mogę chyba analogicznie porównać do karmienia piersią. Jak chcę, żeby Maks dłużej w dzień pospał to na siłę dłużej go karmię, a przed snem daję mu z obu piersi, żeby się fest najadł i wtedy śpi czasem 7 godzin.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Jak słyszę co gadają pediatrzy, to mi się płakać chce. Mojej kuzynce 2-tygodniowemu dziecku z kolkami kazał sypać kleik ryżowy do mm,żeby się lepiej najadał, a dziś inny kazał mu podawać soczki- ma 3,5m-ca. Żeby mu kupki uregulować.

    Po co pchać w dziecko więcej niż chce i potrzebuje? Wg mnie u takiego malucha najprędzej skończy się to pawiem. O ile wg da sobie wmusić, moja by nie dała- po prostu przestawała ssać,a przy próbie ponownego karmienia zaczynała wyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Po co pchać w dziecko więcej niż chce i potrzebuje? Wg mnie u takiego malucha najprędzej skończy się to pawiem.

    O tak tak. Kiedyś chciałam, żeby Zuzia zjadła cały słoiczek zupki, bo zjadała tylko pół, czyli około 65g i wydawało mi się to strasznie mało. Jednak, gdy zaczęłam małej wciskać na siłę, udając kotka pieska itp, a ona się śmiała i otwierała buzię, to w końcu zwróciła, myślę, że nawet te wcześniejsze gramy zupki. Od tamtej pory zjada tyle ile może.
    A w ogóle to muszę jakoś nagrać mojego skarba, jak robi papa, tu tu sroczka i bije brawo i wam pokazać. Sama nie wiem kiedy i jak ona się tego nauczyła. W sumie sroczka i brawo wygląda całkiem podobnie, bo tak samo składa rączki, ale ważne, że wie o co chodzi.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 4th 2013 zmieniony
     permalink
    anairda1986: Powiedziałam jej że 8 razy a zjada 110 ml.

    :shocked::shocked::shocked:
    To mój jest jakimś niejadkiem.
    On nam teraz zjada ok. 750ml / dobę. :neutral: Ale chyba ten typ tak ma :wink:
    .
    Pediatrą się nie przejmuj... Dziecko to nie komputer który można zaprogramować.
    Nasza doktorka twierdzi, że ważne aby objętość dobowa mleka tak mniej więcej się zgadzała (z "normami") a że je częściej - może akurat tak mu pasuje (ja też wole jeść częściej a mniej). :smile:
    .
    bari_87: Moje dziecko "puszcza się" i przechodzi od mebla do mebla

    Bari Kacper jest niemożliwy!:bigsmile:
    9-cio miesięczny biegający brzdąc! :crazy::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Ja już słyszałam od pediatry, że moje dziecko jest strasznie wielkie i dlatego główki nie podnosi, bo jej ciężko, skoro taka długa jest;/ Miała wtedy 2 miesiące;/
    --
  5.  permalink
    A tak w ogóle to muszę pochwalić się moim synkiem. Na szczepieniu krzyknął dwa razy, chwilkę popłakał, ale za chwilę się uspokoił i się śmiał.

    Dzielny chłopaszek z tego mojego synka. :)

    Tym bardziej że sama byłam na nim, bo chciałam wysłać tatę ale nagle musiał wyjechać w delegacje...


    Biluś Filip dużo je, to fakt. Masuje też sporo, dzisiaj miał 5.350 gram.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    akirka: główki nie podnosi, bo jej ciężko, skoro taka długa jest;

    :D DOBRE!!! To widzisz-dlatego miałam tak samo z Kajtkiem-też należy do długasów... :devil: Mnie nikt nie "uświadamiał" w ten sposób... całe szczęście
    --
  6.  permalink
    Ana, czytałam gdzieś, że dzieci na butli lepiej przesypiają noce
    - nie powiedzialabym..Maks je kolacje 90-120 gestej kaszki kolo 18.30-19.00, po 22.30 sie budzi na jedzenie i zjada juz z butelki kaszke mniej gesta 150 w porywach to 180 (bo nie zawsze doje), pozniej ze 2-3 razy sie budzi na picie i kolo 3:30-4.00 znow wstaje i dostaje 150 - 180 ml mleka tylko z paroma lyzezkami kaszki bo niechce mu rozpychac zaladka na noc z nadzieja ze kiedys przestanie wstawac...
    dawaj mu aż zje całe 130 ml
    - niewiem jak u Ciebie ale u mnie nie wykonalne, maly sie naje i niechce, odpycha butelke/lyzke rekami, jedzeniu wyrzuca na ziemie i nie ma sily mu dac wieciej bo placze.
    A, ze je tylko 110?? Maks ma prawie 10 miesiecy i na raz wypije 150...
    Bari - brawa dla Kacperka, Maks od miesiacasie przesuwa przy meblach ale narazie jest na etapie przejscie od mebla do stolu za pomoca jednej reki :)
    My po zdjeciu szwow, rana goi sie dobrze, za 6 tygodni kontrola a ja jutro do pracy :(
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Madziik a wyniki kiedy macie?
    --
  7.  permalink
    Madziik a wyniki kiedy macie?
    - pytalam lekarki i mowila ze dzisiaj nie bylo i zeby zadzwonic po niedzieli.
    --
  8.  permalink
    No to super. Moze sie w koncu przestawia:)
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    leneczka8484: W nocy a raczej już nad ranem bez cyca sie nie obejdzie od ok2 wisi na cycu do samej 6 no może przyśnie na jakaś godz


    łączę się w bólu mam to samo dokładnie calutka noc z cycem w buzi i pobudki co 30 minut.

    kasia151288: Ja, że tak powiem wzięłam się za odstawienie i w sumie to nie odstawiłam. Wiem, ze to bardzo trudne. Ja zaczęłam właśnie od nocy. Było bardzo ciężko, bo Zuzia szukała cycusia, a mi cisnęły się łzy na oczy, że jej go nie daję. Ale po 2 nocach przestała go szukać.


    Ale nie płakała do tego? Marcel jak nie dostanie to zaczyna się drzeć ile sił ma.

    Ja próbowałam ostatnio uśpić w dzień bez cyca i skończyło się mega wrzaskiem i płaczem więc skapitulowałam. Teraz drzemki są na spacerze ale za to ja nie mogę nic zrobić w domu i wszystko robię z małym na rękach albo łażącym za mną krok w krok, ogólnie traci na tym dziecko. Ale jak inaczej mam mu jedzenie zrobić nie mówiąc już o praniu i sprzątaniu...

    Może mamy starszych maluchów mają jakieś pomysły, dołączam się do pytania leneczki JAK TO ZROBIĆ???? Ja jeszcze spytam Was od siebie jak to zrobić żeby dzieć mi spał w dzień ze 2 h w swoim łóżeczku i nie zasypiał na cycu ?


    Ah któraś z Was kiedyś pisała o problemie ze zmianą pieluchy wiercącego się malucha, ja ten problem zażegnałam ostatnio przerzucając się na pieluszlki-majtki "pants" nie trzeba zapinać a trzymają się ok i u nas się sprawdzają i nie trzeba ich zakładać we dwie osoby
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    IzUK: Dziewczyny za miesiąc lecimy do Polski, chciała bym kupić bajki, baśnie itp. by czytać małęj. Co polecacie ?

    IzUK - my mamy coś takiego: księga bajek
    Kupiłam ze względu na opowieści z różnych stron świata i piękne obrazki, które z Lilką oglądamy. Bo na razie nie czytam całych bajek, tylko je opowiadam na podstawie oryginału i właśnie obrazków. Ale na potem myślę też fajne, o ile dzieć nie wykończy ciągłym przewracaniem stron ;)

    Treść doklejona: 04.09.13 22:40
    oranda: Ja jeszcze spytam Was od siebie jak to zrobić żeby dzieć mi spał w dzień ze 2 h w swoim łóżeczku i nie zasypiał na cycu ?
    Nie znalazłam jeszcze takiego sposobu. Ale wolę żeby Lila spała w domu, po cycku, (a ja wtedy mam czas dla siebie, na obiad itp.) niż na spacerze.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeSep 4th 2013
     permalink
    Migg ale po 1 to Marcel nawet jak zasnie na cycu to odłożony budzi się po 30 min i jest niewyspany i zly. Dlaczego tak krotko? Jak ku ten sen wydłużyć? Więcej spi tylko ze mną :/ a po 2 juz czas to zmienic gdyz szykuje sie na powrot do pracy i mały przecież musi nauczyv sie zasypiac jakoś. No a po 3 tak ogólnie to tez przymierzam sie do odstawienia.
    Dodam jeszcze ze wczoraj zrobilam eksperyment i zostawiłam małego z babcią zeby ona sprobowala go uśpić, na rękach sie nie udało, wtargala wozek do domu i zasnal w wozku, potem go przelozyla do łóżeczka i spal 40 min a potem jeszcze 20 na rękach. Na spacerze spi nawet 2 h wiec myślę ze to czas dla niego optymalny do wyspania sie.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    wiem ze sie tu nie udzielam za bardzo (moje dziecko jest bardzo absorbujace a chwile wolne spedzam w kuchni ) ale musze sie tez poskarzyc - dolaczam do mam zasmarkanych dzieciaczkow i strasznie to przezywam, ta bezsilnosc jest okropna, szczegolnie w nocy. maly pierwsze 4 g jakos przesypia po oczyszczonym nosku i nasivinie a potem zaczyna sie tragedia, nie moze zasnac, placze, katar coraz wiekszy, nic nie pomaga, widac ze zmeczony, chce spac ale nie moze oddychac, w koncu jak pada to spi 40min i sytuacja sie powtarza. w dzien jak jest w pozycji na brzuchu czy siedzacej (juz sie w takiej bawi) to jest lepiej ale spanie jest masakra. ile srednio cos takiego trwalo u waszych dzieci? my mamy juz takie 2 noce za soba i padam na twarz a moj maluszek cierpi :(
    oranda - wspolczuje tych zmagan z zasypianiem na cycu, u nas podobnie, maly tylko zasypia przy cycu i budzi sie po ok 40min czasem jeszcze mi sie uda go uspic to dosypia do 1,5g ale to nieczesto sie udaje, szczegolnie ostatnio i koniec koncow spi 3 razy po 40min a ja malo co moge zrobic bo w okresie czuwania nic sie sam nie pobawi i tylko raczki albo wspolna zabawa na podlodze. ja chce go odstawic za ok 2 mies i jak tylko wyzdrowieje to zaczynam go oduczac zasypiania w dzien przy piersi, juz kiedys zasypial w lozeczku a teraz jest straszny ryk. postaram sie piers zamienic na zasypianie na rekach na razie. mnie nie przeszkadza to ze tak usypia bo zajmuje mu to 5 min ale jak chce odstawic to musze go oduczyc niestety (planujemy 2 dziecko wiec chce do konca 9mies juz go nie karmic zeby mi okres wrocil ).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Laptop w serwisie:confused:
    Dziś Kacperek znowu dlugo spał. I zauważyłam pewną regułę. Jak późno chodzi spać to śpi ok. 10 godzin i w ciągu dnia ciężko mu się śpi, ma problemy z normalnym zaśnięciem. Wtedy w nocy budzi się max 2 razy. A jeśli idzie spać ładnie ok. 20-21 to śpi nawet 12:30 godziny (tak było dzisiaj:bigsmile:) i w ciągu dnia ma jedną długą drzemkę nawet 3,5 godziny i jest chyba grzeczniejszy, ale wtedy też w nocy bywam u niego minimum 6 razy... Tqk źle i tak nie dobrze....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    a mój Kajo się "popsuł" - kąpiel dalej o 18:00 ale spanie dopiero koło 20stej z wielkim bólem. Może nie może mieć już drzemki po 16:00...

    Treść doklejona: 05.09.13 13:13
    kasia151288: U nas na szczęście jest już ogromna poprawa.

    No to super!!! Dużo zdówka...
    anairda1986: Dziewczyny czy wy po szczepieniu (w dniu szczepienia) wychodziłyście z waszymi dziećmi na spacer?

    Tak, jeżeli nie ma pluchy i zawieruchy to myślę, że nie ma przeciwwskazań.
    bari_87: Moje dziecko "puszcza się" i przechodzi od mebla do mebla

    SUPER!!! GRATULUJEMY!!!! ZDOLNIACHA!
    oranda: nie trzeba ich zakładać we dwie osoby

    O mamo! Co nas czeka!!! Kajo na razie na etapie odwracania się i łapania tego co w zasięgu ręki-przeważnie na przewijaku miałam piżamkę-pajacyka to już wyczaił że leży u góry i ciach! już w łapkach i do buzi!
    milka1984: dolaczam do mam zasmarkanych dzieciaczkow i strasznie to przezywam

    Kurczę, współczuję wszystkim mamom i dzieciaczkom katarkowym. My jeszcze nie wiemy co to katar a już jak się czasem nosek lekko zapcha to Kajtek jęczy i się przebudza.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Dziś w sklepie jakaś nieznana kobieta chwyciła Kacpra za stopę i mówi "jakie to, to piękne. A to właściwie co to jest chłopczyk czy dziewczynka". Ja nieco zirytowana i zniesmaczona odpowiedziałam "szczerze to sami nie wiemy bo lekarze po urodzeniu nie umieli rozpoznać", kobieta zaskoczona odrzekła "cukier, zapomniałam o cukrze" i uciekła:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Ja nieco zirytowana i zniesmaczona odpowiedziałam "szczerze to sami nie wiemy bo lekarze po urodzeniu nie umieli rozpoznać", kobieta zaskoczona odrzekła "cukier, zapomniałam o cukrze" i uciekła:devil:


    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Piszę dla mam które się zastanawiają kiedy przestać prać w proszkach dla dzieci. Nam tydzień temu skończył się zapas proszku "dzidziuś". Tosia w tym tygodniu chodzi w ubrankach wypranych w "vizir sensitive" i jest wszystko w porządku, do płukania miała biały jeleń, teraz kończy się silan "natural sensitive" i też chyba przejdziemy na nasz silan jakiś zapachowy.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Ja piorę w normalnym proszku i płuczę w normalnym płynie, nie sensitive, odkąd Kinga skończyła 6 miesięcy było ok, więc już nie wróciłyśmy do loveli
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    bari_87: "szczerze to sami nie wiemy bo lekarze po urodzeniu nie umieli rozpoznać"

    :clap::swingin::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    milka1984: ile srednio cos takiego trwalo u waszych dzieci?


    Milka u nas zmagania z katarem trwały ponad 3 tygodnie :( Marcelina miała wtedy miesiąc i naprawdę strasznie to przeżywałam, że taka malutka i ma katar:(

    Dziewczyny nas czeka jutro szczepienie, to które miało być w 6.tygodniu. Teściowa mi zaproponowała wyjazd nad morze, ale mam wątpliwości czy po szczepieniu można zmieniać klimat i ogólnie czy dzieci są wrażliwsze na zachorowanie? Może nie powinniśmy jechać?
    --
  9.  permalink
    szczerze to sami nie wiemy bo lekarze po urodzeniu nie umieli rozpoznać", kobieta zaskoczona odrzekła "cukier, zapomniałam o cukrze" i uciekła


    hahaha, sie usmialam :D
    --
  10.  permalink
    Hej dziewczyny!

    Martwię się o moją niunie :cry: Od rana ma gorączkę rano miała 38st. poszłam z nią do lekarki kazała jej dać ibum przeciw gorączkowo wit. C i czopek jeśli gorączka nie przejdzie podobno to może być 3-dniówka. Teraz mierzyłam małej i ma 39.6st. powiedzcie kiedy gorączka u takiego maleństwa jest niebezpieczna? :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 5th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: mam wątpliwości czy po szczepieniu można zmieniać klimat i ogólnie czy dzieci są wrażliwsze na zachorowanie? Może nie powinniśmy jechać?

    To jest pewnie bardzo indywidualne. Ale nie sądzę, żeby po szczepieniu dzieci były wrażliwsze na zmianę klimatu czy zachorowania.
    Poza tym akurat naszemu Karolowi - morski klimat baaaardzo sprzyjał (więcej jadł i ładnie spał) także ja bym pojechała :bigsmile:
    .
    Niezalogowana0 39,6 to dużo (tzn. jeśli dobrze pamiętam - od 39 st. uznaje się że to gorączka bo poniżej to stan podgorączkowy).
    Dałaś już czopka?
    Biedna Lenusia...:sad::sad::sad:
    --
  11.  permalink
    dałam ten ibum i sprawdzam kiedy spadnie gorączka :sad:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    W_P_Gosia: a mój Kajo się "popsuł" - kąpiel dalej o 18:00 ale spanie dopiero koło 20stej z wielkim bólem. Może nie może mieć już drzemki po 16:00...


    Gosiu, a jak długo śpi o tej 16? Ja wynalazłam sposób, że kąpiel jest równo 1,5h po obudzeniu z ostatniej drzemki. Zazwyczaj jest to ok.18.00-18.30. Wtedy zasypia bez problemu i dziwaczenia.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Niezalogowana,musisz sprawdzc częściej malej temperaturę. nie dopuszczaj do wzrostu do takie poziomu. 39.6 to jest u dziecka bardzo wysoka goraczka, mogaca doprowadzic nawet do drgawek. Cz masz tez paracetamol,aby w razie czego podac naprzemiennie? Jeśli nie masz to wyślij meza do apteki żeby mieć w razie co i a najlepiej,zebys tez miała i ibum i paracetamo w czopkach(gdyby tfu,tfu drgawki były,wtedy trzeba biegiem czopek podac,bo plynu nie przelknie dziecko. Moja mala wlasnie przy 3-dniowce dostala drgawe, a ja nie miałam czopkow,karetka! nie miała czopkow i dopiero w szpitalu dostala na zbicie, a w karetce dali na drgawki,zeby się uspokoily. Jeśli to trzydniówka,to raczej się nie obejdzie,bo przy tej chorobie goraczka rosnie gwałtownie i trzeba naprzemiennie podawac. I ochladzaj mala zmoczona pieluszka,poloz na czolo lub na lydki,brzuszek.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny a właściwie co to jest ta 3-dniówka? Wirus jakiś? Skąd to się bierze?
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Montenia - podałaś dużo cennych informacji.
    Kurcze sama nie wiedziałabym co robić z małym i taką gorączką :neutral:
    Pewnie bym zadziałała czopkiem.
    .
    A tak przy okazji...
    Macie przy dzieciach jakoś specjalnie skompletowaną domową apteczkę?
    Niby w każdym mieście jest dyżurna apteka ale może warto mieć coś w razie "w".
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    akirka: Gosiu, a jak długo śpi o tej 16? Ja wynalazłam sposób, że kąpiel jest równo 1,5h po obudzeniu z ostatniej drzemki. Zazwyczaj jest to ok.18.00-18.30. Wtedy zasypia bez problemu i dziwaczenia.

    Dziś spał gdzieś koło 40 minut i właśnie zasnął po 16:00 znowu. Kąpiel była w sumie o 18:30, później cycek ale jeszcze chyba z pół godzinki (wczoraj aż 1,5h) marudził. Wiem, że to i tak nie jest źle ale idealnie było jak zasypiał przy piersi i kładłam go do łóżeczka bo tak jest przez ten czas do zaśnięcia nie do zniesienia chwilami :D
    akirka: co to jest ta 3-dniówka

    o to samo miałam pytać... :D

    Treść doklejona: 05.09.13 22:24
    bilia: Macie przy dzieciach jakoś specjalnie skompletowaną domową apteczkę?

    Świetne pytanie-ja też mam TYLKO paracetamol w czopkach i nic więcej :/
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    czy przy Ząbkach moze lecieć z nosa przezroczysty "katar", on sie pojawia tylko czasami no i mała się bardziej ślini, nie ma gorączki
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Trydniowka to wirus tzw.rumien nagly. Wystepuje przy tym bardzo wysoka,szybko rosnaca goraczka (nawet do 40st). Po 3-5 dniach goraczki wystepuje wysypka i wtedy goraczka schodzi.
    Co do apteczki to kiedyś miałam tylko skompletowane ibuprofen i paracetamo w zawiesinie. Odkad mala miała drgawki stalym wyposażeniem sa tez czopki obydwu lekow(oprócz zawiesin)+ dodatkow mam lek przeciwdrgawkowy. Ogolnie apteczke dzieci mam duza :wink:. Sa tam: ww leki przeciwgoraczkowe, leki przy biegunce,wymiotach:smecta,orsalit, woda morska do nosa,na skaleczenia: octanisept,plastry, bandaże elastyczne i zwykle, gaziki jalowe, tantum verde na gardlo,pulmex baby do smarowania itp. .Przewaznie jak czegos nie mam to jest akurat potrzebne, a w ten sposób się zabezpieczam :wink:
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Montenia dla mnie to pół apteki!
    Ale jak tak czytam to muszę swoją apteczkę zacząć doposażać bo faktycznie... Coś nagle wyskoczy, maż w pracy i będzie panika.
    My jak na razie mamy tylko nurofen w czopkach...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Bilia,najwazniejsze sa leki przeciw goraczce, bo jak jest wysoka i szybko wraca to trzeba na zmiane podac. Chyba,ze można uzyc naturalnych sposobow np.chlodzenie recznikami itp. Jak byliśmy w szpitalu z tymi drgawkami, to mimo podawania lekow musialm ostro walczyc, zeby malej schodzila temperatura. okłady robiłam na brzuch,lydki i czolo i słabiutko schodzilo(lek był np.podany godzine wcześniej,przy temp.38.5, a rosla nadal do ponad 39).
    Teraz staram się mieć wszystko co potrzebne w apteczce. ostatnio moja starsza corka bujnela się na krześle i trafila tylem glowy w kant sciany. krew się lała, a ja latałam jak poparzona i szukałam gazików, bandazy (znalazłam elastyczny- a nawyklinalam, bo zsuwal się z glowy i sciagal mi jalowe opatrunki).
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    montenia: najwazniejsze sa leki przeciw goraczce, bo jak jest wysoka i szybko wraca to trzeba na zmiane podac

    Właśnie też o tym pomyślałam i w najbliższym czasie zakupię.
    Oby się nic nie działo ale zbliża się sezon infekcji więc lepiej się zaopatrzyć.
    Na bandaże, plastry i gaziki to mamy jeszcze troszkę czasu ale jak mały zacznie raczkować to też trzeba będzie porobić zapasy :smile:
    .
    Niezalogowana jak tam Lenusia?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Acia u Was to chyba ząbki idą, co?:smile:
    Trzydniowke i my przeżyliśmy i to były najgorsze nasze 3 dni do tej pory
    Temperaturę zbijalismy nom stóp, Kacper miał problemy ze snem
    Tak było mi go szkoda...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Raczej nie ząbki, byliśmy dziś u pediatry i Tosia ma wirusowy katarek. Do żłobka idzie dopiero w poniedziałek dziś została w domu, choć lekarka powiedziała że takie katarki w żłobku to będą często i dzieci powinny wtedy chodzić do żłobka aby nabierać odporności.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    O widzisz. To zdrówka dla Tosi.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.