Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Właśnie Tosieńka tak mi zwymiotowała że musiałam ją i sobie spodnie przebrać. Ochraniacz z materaca poszedł do prania, na łóżko na szczęście nie przesiąkło. Jeszcze nigdy tak nie wymiotowała, czy oprócz dbania o nawodnienie coś jeszcze powinnam zadbać?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    a ja musze sie pochwalic - moje super zdolne dziecko dzis usiadlo z czworakow! a wczoraj podciagnal sie do stania trzymajac za szczebelki lozeczka ze srodkowego poziomu! ciekawe czym mnie jeszcze zadziwi, do tego od paru dni odkad siedzi stabilnie potrafi sam sie bawic z 30min zabawkami wyciagajac je ze swojego pudelka (tylko musze byc w miare obok ) i to wszystko mimo gigant kataru, jestem z niego dumna
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Powiedzie mi jak to jest z karmieniem piersią i katarem. Bo wiem że to że ją karmie to powinno jej pomóc łatwiej przejść chorobę, ale ona ma taki katar że ja po chwili mam całą pierś tym obsmarowaną. W skrócie ona zjada swój katar jak temu zapobiec.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20: W skrócie ona zjada swój katar jak temu zapobiec.

    Acia, odciągaj wydzielinę przed karmieniem. Nic innego zrobić nie możesz. Ewentualnie w trakcie przetrzeć nosek, jeśli wydzielina wydostanie się na pierś...
    --
  1.  permalink
    Hej okazało się że u Lenki rozwinęła się angina, w nocy miała 40,6st. gorączki ale teraz jest ok. Właśnie zasnęła po wielkim płaczu mam nadzieję, że szybko to przejdzie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Niezalogowana0: Hej okazało się że u Lenki rozwinęła się angina, w nocy miała 40,6st. gorączki ale teraz jest ok. Właśnie zasnęła po wielkim płaczu mam nadzieję, że szybko to przejdzie.

    Niezalogowana, pryskaj gardełko tantum verde, jest rewelacyjne...
    --
  2.  permalink
    wlasnie robie jej a ile razy na dzien tak to moge?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Niezalogowana0: wlasnie robie jej a ile razy na dzien tak to moge?
    --

    ja psikałam 3 razy na dobę.
    --
  3.  permalink
    Wspolczuje Niezalogowana i zdrowka zycze.
    Takze musze uzupelnic apteczke, bo mam tylko paracetamol, ale odpukac maly nie chorowal narazie.
    Super Milka, ze Kubus tak szybko sie uczy.
    Ja pracuje,Maks dobrze znosi moja nieobecnosc (sie zastanawiam, czy wogole by zatesknil jakbym wyjechala na pare dni ha ha ha).
    --
  4.  permalink
    A czy każde dziecko przechodzi ta 3-dniówkę???Jak tak to w jakim wieku Wasze dzieci ją miały?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    U nas też gorączka od wczoraj, pierwszy raz więc wariuję. Już się pogubiłam w tym czy i kiedy zbijać temp. Dałam ibum nad ranem i chwilę temu, już się za bardzo męczył. Dzwoniłam do pediatry i kazała zbijać już przy 38st. A czytałam, że 38,5 jest jeszcze ok. Już sama nie wiem, podejrzewam 3-dniówkę. Innych objawów poza gorączką brak.
  5.  permalink
    Najlepszego dla Stasia na miesiecznice kolejna :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    acia20
    u nas też doszły wymioty, ale głównie po mleku.
    Lekarz powiedział,że może być gorzej, czasmai jest lekki kaszel. I też nam powiedział ,że to wirusowe i załapała to z powietrza.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Oj biedny Stasiu, najlepszego z okazji 10msc :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki Madzik i wzajemnie :)
    Dzięki Sysiu :)
    .
    Śpi maluch jeszcze po tym ibum, w razie czego mam te czopki z paracetamolem to podam jako następne. Koło 20 ma wpaść nasza pediatra go obejrzeć. Miło z jej strony, bo już jechała na działkę jak dzwoniliśmy.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla Maksa i Stasia :)

    I zdrówka dla chorowitków :*

    W ogóle jak byłam dzisiaj na spacerze ok 18 mijaliśmy tatę z niemowlakiem, który ubrany był w same bodziaki na krótki rękaw...ja rozumiem zimny chów ale to chyba przesada, zwłaszcza, że jak zawialo to na prawdę było zimno (ja sama byłam w swetrze i jeansach i za ciepło mi nie było)...chyba czasem nie rozumiem niektórych ludzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Maksa i Stasia :flowers::flowers:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.09.13 20:07</span>


    <strong> IzUK</strong>

    na razie tylko raz wymiotowała, po Nusivin trochę się poprawiło z katarkiem. Na gorączkę w domu mieliśmy / mamy ibum malinowy, ale dziś kupiłam ibum bananowy może lepiej go przyjmie bo tamten malinowy to jak tylko go poczuje to "zwiewa" i na maksa zaciska buzię. Dziś dostała ibum malinowy jak miała 39,3 stopni.
    --
  6.  permalink
    Dziekujemy za zyczenia.
    Dii - jak laptop?? zrobiony???
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Witam się z Wami :smile:
    Długo mnie nie było bo czasu brak ale czytam Was :bigsmile:
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA STASIA I MAKSA :flowers::flowers::flowers:
    Leszek ostatnimi dniami zasypia po kąpieli i śpi godzinę i nagle budzi się z płaczem :sad: płacze z zamkniętymi oczami, ja Go przytulam kładę i znów śpi :sad: czy Wasze skarby też tak mają lub miały??
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    venus87: Leszek ostatnimi dniami zasypia po kąpieli i śpi godzinę i nagle budzi się z płaczem płacze z zamkniętymi oczami


    Miki też tak ma...pewnie to jakaś rozwojowa kwestia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy pamiętacie czy po odpadnięciu kikuta na dnie pępka był u Waszych dzieci jeszcze taki mały strupek, czy od razu gładki pępek. My dziś po wizycie u pediatry przed szczepieniem i babka zaczęła znów wymyślać, że tak nie powinno być i że to na zabieg się nadaje..
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Akirka - to zależy jak długo po odpadnięciu :) Ale przez jakiś czas coś tam jeszcze było i mieliśmy czyścić i odkażać. Ale Lilce odpadł szybko kikut, a coś kojarzę, że u Twojej córeczki jakoś rekordowo długo siedział :)
    --
  7.  permalink
    Moja mała miała ładniutki pępuszek od razu jak odpadł kikut,także nie pomogę
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    migg: a coś kojarzę, że u Twojej córeczki jakoś rekordowo długo siedział :)

    taa, 12 tygodni. Już myślałam, że spokój z tym pępkiem, a tu jeszcze coś. Czyli znów spirytus w ruch pójdzie..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Akirka,mojej malej się slimaczyl pepek i jak się oddzieli to tez mielismy az ziejaca rane,potem zrobil się strupek. Dostalismy bactroban i zaczelo się goic. Mielsimy pepek 2 tygodnie. A i dużo wietrzyć trzeba.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Niezalogowana, współczuję :sad: Ja miałam dwa razy anginę będąc dorosła i żarłam ketonal, żeby móc ślinę przełykać, nie mówiąc o jedzeniu i piciu (a ogólnie anty lekowa jestem). Pewnie i tak dajesz na gorączkę coś to i przeciwbólowo, ale nawet jakby temperatura była ok, to bym podawała...
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    venus87: Leszek ostatnimi dniami zasypia po kąpieli i śpi godzinę i nagle budzi się z płaczem płacze z zamkniętymi oczami, ja Go przytulam kładę i znów śpi czy Wasze skarby też tak mają lub miały??

    Venus u nas to się zdarzyło niedawno - ze dwa razy.
    Raz pomogło przytulenie a raz - woda (chyba chciało mu się pić).
    Tez właśnie zwalałam to na skok albo na... ząbkowanie. Sama nie wiem...
    .
    *czy po odpadnięciu kikuta na dnie pępka był u Waszych dzieci jeszcze taki mały strupek*
    U nas kikut odpadł szybko i nie kojarzę żadnego strupka ani zaczerwienienia.
    Może spróbuj popsikać przez kilka dni Octeniseptem?

    Treść doklejona: 06.09.13 21:36
    Najlepsze życzenia dla dziesięciomiesięczniaków Stasia i Maksia !!! :swingin::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Madziik zrobiony. Mąż się nie domyślił, bo powiedziałam, że mamie pożyczyłam i dzisiaj odebrałam w ciągu dnia:tongue: ale klawiatura jeszcze nie działa i serwis czeka na dostawę nowej. Miałabym laptopa dopiero po weekendzie ale powiedziałam jaką jest sytuacja z mężem:wink: i pan włożył starą klawiaturę bez podłączania jej i muszę ściemniać że robię sobie weekend bez laptopa (piszę z telefonu). Mam nadzieję że się nie zczai... :bigsmile:
    Wszystkiego najlepszego dla Maksia i Stasia:cheer:
    Akirka tak jak pisze migg, u nas też był na początku mały strupek ale jeszcze przez jakiś czas czyscilismy i w końcu odeszło na waciku samo. Tak więc to na pewno nic zlego:wink:
    --
  8.  permalink
    Leszek ostatnimi dniami zasypia po kąpieli i śpi godzinę i nagle budzi się z płaczem płacze z zamkniętymi oczami, ja Go przytulam kładę i znów śpi czy Wasze skarby też tak mają lub miały??
    - Maks tak ma do teraz i nie jest to za fajne bo nawet nie moge do wanny isc polezec bo strach, ze sie obudzi. A budzi sie bo: wypadl mu smoczek, chce mu sie pic, juz jest glodny, bo go przykrylam a on niechce, powodow milion :P
    Dii - he he, sprytna, dobrze ze maz z lapka nie korzysta :D U mnie by to nie przeszlo, nie uwierzylby w weekend bez lapka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dziś pediatra mi powiedziała żeby z Tośką jak jest chora wychodzić na dwa spacerki dziennie, bo wtedy jej się nosek wentyluje.

    Co o tym myślicie?

    A tylko nie wychodzić jak pada deszcz.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20: bo wtedy jej się nosek wentyluje.
    U nas przy katarze spacery to był jedyny czas, kiedy Ninka mogła normalnie oddychać. Dni są teraz ciepłe, to spróbuj- zobaczysz, czy Tosi się będzie lepiej oddychać...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Acia20,jak nie ma goraczki to jest to nawet zalecane.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    My już po wizycie domowej. Najpewniej wirus i gardło rozpulchnione, na wieczór już nic jeść nie chciał nawet cycuś z bólem :( dostał coś na g, wit c i krople homeopatyczne, do gardła tantum verde. Możliwe, że 3 dniówka, mamy czekać na wysypkę. Wkurzyła mnie lekarka, bo bardzo mocno zsunęła mu napletek bez pytania, aż ja syknęłam z bólu. Powiedziała, że jest mała stulejka i mamy odciągać napletek. To już nie wiem co robić z tym siusiakiem.
    .
    Dziękuję w imieniu Stasia za życzenia!
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Też coś acia o tych spacerkach słyszałam i chyba coś w tym jest:wink:
    A co do snu to u nas tak samo i właśnie miałam zapytać p ci w tym chodzi. Kacper zasypia i po godzinie pobudka. Dajw mu cyca, on chwilkę tylko ciumka i znowu płacz ale to taki jakby coś go bolało. Wtedy go przytulam, masuję brzuszek i śpiewam kołysankę. Po kilku minutach przestaje płakać, ale tak to się straszmie pręży. Nie wiem czy to masowanie pomaga, czasem też smaruję dentonoxem na wszelki wypadek. Dzisiaj wystarczył masaż. No i nie wiem czy to możliwe, że go tak nagle brzuszek boli czy może zły sen...? Ogólnie w nocy mamy dużo pobudek i czasem nie wstaję do Kacpra, bo to tylko chwilowe pojekiwania, ale z czego to się bierze? Dlaczego ją chodzi późno spać to mam max 2 pobudki a jak wcześnie to minimum 6?
    --
  9.  permalink
    Dii ciekawe, ale ja jak wstaje do malego to tez dobrych pare razy i tez nie znam przyczyny takiego niespokojnego snu... ciekawe kiedy to minie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dii ciekawe, ale ja jak wstaje do malego to tez dobrych pare razy i tez nie znam przyczyny takiego niespokojnego snu... ciekawe kiedy to minie.


    Może śni mu się coś nieprzyjemnego :wink:
    --
  10.  permalink
    Może śni mu się coś nieprzyjemnego
    - od urodzenia?? nie ogladam z nim horrorow :P
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    No jak Kacper był malutki to ładnie sypiał. Potem chwilowo coś się zmieniło i naprawilo jak zaczął chodzić spać o 23-24. A jak teraz przedstawiam go na wcześniejsze wstawanie to zaczął znowu się często budzić...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    A do jakiej wysokości temperatury dziecka wychodzić na dwór czy na 39.1 to zostać w domu czy jeszcze spacer.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Zostac w domu! To już jest wysoka goraczka u dziecka. Ja jak już maja stan podgorączkowy to nie wychodzę.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Acia czyli nie będzie was na spotkaniu informacyjnym ma Muszelce?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    dziewczyny pragne pocieszenia, moje dziecko w dzien spi 2 -3 razy po 30min! myslalam ze sie to zmieni z wiekie ale na razie nic, to jest straszne, z zegarkiem w reku 30min, czy u ktorejs z was dziecko tez spalo tak krotko a z wiekiem sie to wydluzylo? cos okropnego, nawet 2 sniadania nie zdaze zjesc, nie mowiac o czymkolwiek innym
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Tosia ma 38,3 więc chyba wyjdziemy na spacer.

    Dii
    M będzie na spotkaniu a ja z Tośką gdzieś tam na ławce usiądziemy, żeby mała się wietrzyła.

    Treść doklejona: 07.09.13 13:13

    milka1984

    Tosieńka w ogóle nie spała w dzień, teraz już jej się czasami zdarzy drzemka, ale też nie za długa.
    --
  11.  permalink
    ziewczyny pragne pocieszenia, moje dziecko w dzien spi 2 -3 razy po 30min! myslalam ze sie to zmieni z wiekie ale na razie nic, to jest straszne, z zegarkiem w reku 30min, czy u ktorejs z was dziecko tez spalo tak krotko a z wiekiem sie to wydluzylo? cos okropnego, nawet 2 sniadania nie zdaze zjesc, nie mowiac o czymkolwiek innym--
    - u mnie byly drzemki 15-20 minut :P. Od urodzenia doslownie, 15 minut drzemki, ze 2,5 h zabawy, pozniej jedzonko i znow 15 minut drzemki i tak caly dzien. Dopiero jakos od 8 miesiaca czy nawet pozniej Maks spi dluzej godzinke, a nawet 2, w porywach do 2,5. Wiec badz cierpliwa, unormuje mu sie na pewno. Ja tez sie martwilam :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny jak to jest z tym napletkiem? Odciągacie czy nie?
    Staś po wczorajszym brutalnym ściągnięciu przez lekarkę ma go teraz bardzo zaognionego, a pod skórą na siusiaku aż granatowe:neutral: boję się, że mu krzywdę zrobiła!
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    isiula nie wiem, ja nic nie robiłam, nie robię i nie zamierzam robić w kwestii odciągania tego nieszczęsnego napletka ... wiem, że szkoły są różne, ja się zdecydowałam na drogę na NIE, na szczęście pielęgniarka środowiskowa, ani pediatra nie miały zapędów aby coś ulepszać.
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    isiula: Dziewczyny jak to jest z tym napletkiem? Odciągacie czy nie?


    Ja też nic nie robię na siłe. Tyle ile się da delikatnie ściągam i myje.

    "Mamo puszczam się":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Kurczę, ja też nic nie robiłam. Próbowalam kiedyś delikatnie, ale nie schodziło, więc już nie ruszałam. Pluje sobie w brode, że nie zdążyłam zareagować. Myślałam, że tylko węzły chłonne ogląda, a ona trach. Nie spytała czy ściągamy nawet, nic. Smaruję mu teraz to zaczerwienienie bepanthenem.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    bari_87: "Mamo puszczam się":wink:

    osz kurde, toż to On prawie chodzi :)))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Bari to mój leniuch jeszcze się boi! Od razu na kolanka i to bardzo ostrożnie. Jak ty tego dokonałaś?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.