Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Jak ty tego dokonałaś?


    Ja haha mu w niczym nie pomogłam. A zaczęło się to dzis ok południa jak zmieniałam pościel i rzuciłam poduszki na podłogę, Kacper stał koło łóżka i jak to zobaczył to dostał powera i rzucił się na nogach w kierunku poduszek. I tak mu się to spodobało, że teraz nic innego nie robi tylko próbuje na dwóch:shocked:

    Treść doklejona: 07.09.13 18:19
    Jak obrócić filmik:shamed:?
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    U mojego Jasia też raz lekarka naciagnela napletek bez pytania, aż mu krewka poszła. O dziwo on jakby nie zauważył tego. Niemniej byłam zła o to na lekarke. Kolejne 2-3 dni przemywalam revanolem i smarowalam mascia z neomycyna... Mam wrażenie że po tym incydencie jest gorzej z tą stulejka :-/ Na razie Jaś ma 7 miesięcy więc nic szczególnego z tym nie robię. Lekko naciagam, na tyle aby nic nie naderwac ani nie spowodować dyskomfortu.
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Beagraf, zmartwiłaś mnie :( mam nadzieję, że nie będzie gorzej. Czytałam, że jak nie robi się balonik przy siusianiu to wszystko ok. U nas się nie robił.

    Bari, świetnie Kacperek chodzi, pierwsze kroki za Wami :)
  1.  permalink
    Jak obrócić filmik?
    - a jaki ma windows?? Ja windows 7 i mam program od windowsa Windows Movie Maker i w tym otwierasz filmik i masz opcje u gory w programie do odwracania.
    P.S.
    Nie krec bokiem :P
    Fajnie sie "puszcza" :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    madziik1983: Nie krec bokiem :P


    Ale tak było lepiej widać niż w szerokości :tongue:
    --
  2.  permalink
    Udalo sie odwrocic???
    Ale tak było lepiej widać niż w szerokości
    - no jak sobie lapka odwrocilam to rzeczywiscie lepiej :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 7th 2013
     permalink
    Brawo dla Kacperka :clap::clap::clap:
    Jestem pod wrażeniem!!!
    Zdolna bestia!
    A powiedz Bari on tak ze wszystkim był taki szybki? W sensie z obracaniem na brzuszek, z siadaniem etc?
    .
    Jeśli chodzi o napletek (napletka? kurcze, jak to się odmienia?) to my nic nie robiliśmy, żadna lekarka też nie i jeszcze na początku położna nam mówiła żeby nic tam nie gmerać.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 7th 2013 zmieniony
     permalink
    bilia: A powiedz Bari on tak ze wszystkim był taki szybki? W sensie z obracaniem na brzuszek, z siadaniem etc?


    Przewroty zaczął robić na koniec 4 miesiąca, na koniec 3 miesiąca nie podnosił w ogóle głowy i skierowano nas do rehabilitanta i od tego czasu raz w miesiącu jeździliśmy na "pielęgnację metoda bobath".:wink:
    Raczkował na koniec 7 miesiąca, wstał mając 7m i 2t, usiadł mając 7m i 3t.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    Szybki chłopak.
    Ale może też te zajęcia rehabilitacyjne troszkę przyśpieszyły to jego bieganie?:smile:
    W każdym razie - super to wygląda. Taki maluszek tak śmigający :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    A ty mama się szykuj i kupuj kilka par butów :wink::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    bari - super ten twoj szkrab tupta, ja to sie az boje kiedy moj umysli chodzenie bo jak narazie gna z rozwojem ze az sie dziwie - usiadl sam majac 6,5mies to samo ze wstaniem w lozeczku i teraz probuje sie opierac o mnie jak leze i wstawac, zdjecia wrzuce na odpowiedni watek, a tak to caly bozy dzien gibonuje, pelza do tylu, wspina sie po mnie i po takich aktywnosciach pot z niego cieknie
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    No to niestety witamy się niedzielnie z katarkiem :( byliśmy na dyżurze oni póki co jest czysto osłuchowo. Kupiliśmy nasivin, disne mar i ibuprofen choć na razie gorączki nie ma. Żal mi synka bo jak śpi to co jakiś czas budzi go spływająca do gardelka wydzielina...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    wp gosia - witamy wsrod mam zasmarkanych maluszkow, u nas ten katar tez daje w kosc ale mojemu dziecku nieprzeszkadza to szalec tak ze caly cieknie, juz nie wiem jak go ubierac, czasem boje sie za lekko a czasem caly spocony bo tak daje czadu, nie wiem jak on ma wyzdrowiec jak taki aktywny
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    Witam się kochane, jestem po weselu siostry, było grubo!!! wróciliśmy o 5 do domu a o 6 Leszek wstał!!! Czuję się jak by walec po mnie przejechał :shocked:
    Ja Lesiowi odciągam napletek, już prawie puściło. Lekarka powiedziałam mi, że się tego JUŻ nie robi a jak się zapytałam dlaczego? to nie potrafiła mi odpowiedzieć. Wcześniej się tak robiło i nawet było to wskazane a teraz wymyślają! Buziaki dla Was :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    No u nas (tfu!tfu!) nie jest jakoś tragicznie-zobaczymy jak noc minie... bo to się zaczęło o 4:00 nad ranem.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    Jak nauczyć małą że z sofy nie schodzi się na główkę tylko na nóżki???
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    venus87: Ja Lesiowi odciągam napletek, już prawie puściło. Lekarka powiedziałam mi, że się tego JUŻ nie robi a jak się zapytałam dlaczego? to nie potrafiła mi odpowiedzieć. Wcześniej się tak robiło i nawet było to wskazane a teraz wymyślają!

    Nie trzeba wiele trudu, żeby się dowiedzieć :confused:- pierwsze co wygooglowałam:
    "(...)problemem związanym z napletkiem dziecka jest tzw. załupek. Jest to stan wywołany przez przedwczesne próby odciągnięcia napletka. Po pęknięciu delikatnej skóry napletka (co jest bardzo bolesne dla dziecka) powstałe rany zasklepiają się, tworząc blizny. Tego rodzaju problemy mogą doprowadzić do sytuacji odwrotnej do stulejki: niemożliwości naciągnięcia napletka z powrotem na żołądź. W zależności od tego, jak mocno napletek jest zaciśnięty na żołędzi, może nie powodować żadnych dolegliwości bólowych lub wręcz przeciwnie – a nawet doprowadzić do martwicy.(...). Moja koleżanka niedawno chodziła z 2-latkiem na zabiegi chirurgiczne, które były konieczne-jak jej powiedziano- właśnie z powodu zbyt wczesnego ściągania :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    Acia układaj Tosię w ten sposób, pokaż jej za pomocą jej ciała. Załapie po kilku razach. Ja czekałam aż Kalina sama na to wpadnie, to Migg mnie natchnęła że wystarczy jej pokazać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    No właśnie staram się ją przekręcać aby schodziła nóżkami, a ta do perfekcji opanowała szybki obrót aby zejść na główkę
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jeszcze mam pytanie- mam Kajtka wysoko - pod materac i poduszkę klin podłożyłam jeszcze rożek zwinięty jednak pomimo tego on się przebudza bo łyka spływającą wydzielinę, ulewa mu się czasem. Boję się o oskrzela-co jeszcze mogę zrobić, żeby spływało jak najmniej? Generalnie to zastosowałam już wszystkie opisane wcześniej sposoby-odciąganie fridą, nasivin, maść majerankową itd...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    venus87: Wcześniej się tak robiło i nawet było to wskazane a teraz wymyślają!
    moim zdaniem wracają do normalności, i należałoby się z tego cieszyć ...

    Acia merylove dobrze prawi, Tadek załapał po kilku razach takiego ustawiania i świetnie sobie radzi ze schodzeniem
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    Jeszcze mam pytanie co to może być za krosteczka ??

    imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    ospa?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2013
     permalink
    A może to komar? Wczoraj zauważyłam, że powróciły! Znajomej synka ugryzł w policzek:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Wyglada bardziej na ospowa,jakby pęcherzyk się robil.
    Acia,zobacz czy więcej się ich pojawia,bo rzuty sa co ok 24h.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    marylove: Ja czekałam aż Kalina sama na to wpadnie

    o i ja na to czekam z marnym skutkiem :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    azniee: "(...)problemem związanym z napletkiem dziecka jest tzw. załupek. Jest to stan wywołany przez przedwczesne próby odciągnięcia napletka. Po pęknięciu delikatnej skóry napletka (co jest bardzo bolesne dla dziecka) powstałe rany zasklepiają się, tworząc blizny. Tego rodzaju problemy mogą doprowadzić do sytuacji odwrotnej do stulejki: niemożliwości naciągnięcia napletka z powrotem na żołądź. W zależności od tego, jak mocno napletek jest zaciśnięty na żołędzi, może nie powodować żadnych dolegliwości bólowych lub wręcz przeciwnie – a nawet doprowadzić do martwicy.(...). Moja koleżanka niedawno chodziła z 2-latkiem na zabiegi chirurgiczne, które były konieczne-jak jej powiedziano- właśnie z powodu zbyt wczesnego ściągania

    O cholipa :sad::confused:
    --
  3.  permalink
    Hej dziewczyny, nie było mnie przez ostatnie dni komp mi nie działał. Lenka miała tą anginę już dochodzi do siebie :) ale nie macie pojęcia jaki horror przeżyłam wieczorem w piątek, miała gorączkę powyżej 38 st. i spała. Jak obudziła się miałam podać jej leki no i normalnie sprawdziłam jaką ma gorączkę jakie moje zdziwienie było gdy zobaczyłam na termometrze 41st. gorączki, łzy w sekundę popłynęły mi po policzkach. Wezwałam taksówkę i szybko pojechałam do CZD bo mamy blisko na całe szczęście. Co się okazało jak lekarka powiedziała że u takich małych dzieci przy anginie może występować taka gorączka. Ale ile się wypłakałam i tak przestraszyłam o moją kruszynkę nie macie pojęcia... :sad::sad::sad:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Niezalogowana współczuję przeżyć. Też bym się wystraszyła przy takiej gorączce. Anginę miałam raz w życiu i nie życzę najgorszemu wrogowi, a co dopiero takiemu maluszkowi. Całe szczęście, że już lepiej!

    U nas potwierdziła się trzydniówka, wczoraj już nie miał gorączki, a dzisiaj wysypka na brzuszku, pleckach i za uszami.
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    U nas jest lepiej. Katarek przeźroczysty i w sumie w dzień było całkiem spoko. Temp utrzymywała się w granicach 37,5-37,8 i teraz na wieczór sama spadła więc mamy mały sukces. Pod wieczór za to katar się nasilił ale zrobiłam inhalacje, posmarowałam maścią majerankową i śpi póki co... Niezalogowana-Kajo miał wczoraj 38 z hakiem i już miał oczka takie że się popłakałam... Współczuję i życzę Lence zdrówka i wszystkim dzieciaczkom też!
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Niezalogowana - współczuję przeżyć ale całe szczęście że już Lence lepiej. :)
    Gosia - u was też widzę, że się poprawia :)) także niech już zdrowieją te forumowe dzieciaczki.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Niezalogowana, na przyszlosc NIGDY nie pozwol aby goraczka tak urosła . Gdy dziecko ma temperaturę podniesiona już,to powinno się to często kontrolować. Jak już jest 38,to tak małemu dziecku podaje się lek na zbicie. mojej malej( a miala wtedy 18 m-cy) urosła temperatura do takiego stopnia ,ze dostala drgawek (na izbie przyjęć miała 38.6 st. Nigdy nie chciałabym przezyc tego co wtedy. Teraz drże , jak widze na termometrze 37.5(bo wtedy tak się zaczelo) i musze zbijac już od 37.8,zeby nie dostala ponownie drgawek.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Niezalogowana to straszne co przeżyłaś i Lenka przede wszystkim :cry::cry: mam nadzieje, że po lekarstwach poprawi się jej zdrowie w jak najkrótszym czasie!!!
    Gosia życzę zdrówka dla Kjtusia!!! :grouphug:
    U Nas też wysypka jest od wczoraj, na klatce piersiowej :confused:
    Założyłam Leszkowi kołdrę i jak Go wczoraj położyłam o 21 to spał do 5:30 bez przerwy :bigsmile::bigsmile: ale się wyspałam!
    --
  4.  permalink
    Dzięki dzewczyny już lepiej z nią to i ja jestem szczęśliwa ;)
    Venus, ale Ci zazdroszczę nie pamiętam kiedy ja się wyspałam :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    venus87: i jak Go wczoraj położyłam o 21 to spał do 5:30 bez przerwy

    Normalnie foch! Ja też tak chcę...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Witajcie u nas też na szczęście chyba skończyły się wszystkie dolegliwości. Został troszkę jeszcze katar, ale teraz to już z górki. W tamtym tygodniu nie dość, że wielki katar, to jeszcze ząb małej wychodził. Miała też 38 stopni, więc bałam się strasznie, ze choroba się rozwija, ale jednak ta temperatura była od zęba, bo gdy w piątek wyszedł tak temperatura spadła. A dzisiejszej nocy Zuzia przespała mi 12 godzin, od 20:30 do 8:30. Jak rano spojrzałam na zegarek to własnym oczom nie wierzyłam. Chyba wynagrodziła mi te wszystkie noce nie przespane w tamtym tygodniu, bo w nocy soboty na niedzielę normalnie płakałam z bezsilności. Dziś też już od 20 śpi, a ja spokojnie mogłam w końcu zasiąść do pracy magisterskiej. Życzę też powrotu do zdrowia wszystkim forumowym dzieciaczkom.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Z tym napletkiem to w takim razie kiedy trzeba zacząć go ściągać?
    Chyba widzę, że teraz większość maluszków choruje... Mam nadzieję, że nas ominie. Choć ja jako dziecko byłam bardzo chorowita (angina z gorączką koło 40 st. raz w miesiącu) więc już zaprawiona w bojach na własnym doświadczeniu jestem.
    U nas po maści i diecie bezmlecznej zaczynają powoli schodzić te suche, czerwone plamy od tej skazy. Ale cały czas wygląda to po prostu strasznie. Z kilku małych plamek zrobiła się jedna wielka z łuszczącą się skórą. Na szczęście buźka wyglądała cały czas w miarę a teraz ma tylko małe krosteczki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Dzasti szczepilas ostatnio? u nas takie zmiany po szczepieniu się zaczely.
  5.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Leszka i Zuzi:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Leszka :flowers::flowers:

    Nowe krosteczki u Tosi się nie pojawiły, a ta zaczęła powolutku zanikać. Mała chodzi do żłobka więc wydaje mi się że panie przy zmianie pieluchy by ją zauważyły i jak by było coś nie tak to by nam powiedziały.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    O dziękujemy za życzenia. Zapomniałam, że to dziś miesięcznica.:bigsmile:
    Powiedzcie mi kiedy dziecko powinno samo siedzieć posadzone- od którego miesiąca (mniej-więcej oczywiście, bo wiem, że każde dziecko inne). Bratowa była ostatnio bardzo zdziwiona, że Zuzia jeszcze nie siedzi. Wiem, że nie powinnam się przejmować, ale jednak takie rzeczy do głowy się nabijają.
    I jeszcze mam jedno pytanie odnośnie zębów. Bo u nas w piątek przebił się ząbek- zrobiła się taka dziura w dziąśle i wystaje kawałek zęba, ale mam wrażenie, że on dalej nie wychodzi, tylko cały czas jest na tym samym etapie. Czy u was też tak było i czy to normalne?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.09.13 11:25</span>
    A i dla Leszka Wszystkiego co najlepsze:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj dla miesięczniaków:flowers::winkkiss:

    Ja mam teraz oczy na około głowy bo Kacper cały czas trenuje chodzenie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    montenia: Dzasti szczepilas ostatnio? u nas takie zmiany po szczepieniu się zaczely


    Tak, właśnie po szczepieniu to wylazło. I już właśnie znajomi, którzy są przeciwnikami szczepień, powiedzieli mi że to przez szczepienie. Że takie rzeczy się dzieją. U jednych dzieci nie ma żadnych powikłań a u innych są i to znacznie gorsze. Ja nie mam zamiaru rezygnować ze szczepień obowiązkowych (skoro specjaliści te szczepienia ustanowili to chyba wiedzą co robią - są mądrzejszi ode mnie), ale zastanawiam się dlaczego tak jest? Ta znajoma przestraszyła mnie (artkuł do poczytania mi dała), że są przypadki gdzie po szczepieniu dzieci na autyzm zapadały.
    Ale powrotu do mleka nie będę ryzykować.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    U nas też masakra.... Kinga okropnie kaszle, giluny zielone po pas, stan podgorączkowy, rzadka kupka i częściej... oddycha przez usta, wieczorem ma zajrzeć nasza pediatra ..:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Powiedzcie mi kiedy dziecko powinno samo siedzieć posadzone- od którego miesiąca (mniej-więcej oczywiście, bo wiem, że każde dziecko inne). Bratowa była ostatnio bardzo zdziwiona, że Zuzia jeszcze nie siedzi. Wiem, że nie powinnam się przejmować, ale jednak takie rzeczy do głowy się nabijają.

    Kasia - z tego, co wiem, to do ok. 10 miesiąca dziecko powinno zacząć raczkować - automatycznie gdy stanie na czworakach to za chwilę z tych czworaków usiądzie. Wg mnie to jedyny wyznacznik. Nie należy dziecka przyspieszać, bo każde ma swoje tempo. Jedno usiądzie w wieku 6 miesięcy, inne w wieku 11. I to jest norma. Jeśli nie potrafi siadać, to jej nie sadzaj (zwłaszcza nie obkładaj poduszkami itp.), bo to może spowodować, że nie będzie jej się spieszyło do dalszych czynności. Jak po tym 10 miesiącu nie będzie siedzieć, to możesz się wybrać do fizjoterapeuty, żeby ją obejrzał. Ale na razie ma czas :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzasti,u nas tez zaczelo się po szczepieniu ok.2 tygodnie. Potem doszly drzenia glowy,problemy w raczkowaniu etc.
    Szczepilas zapewne infanrixem? On ma w sobie składnik,ktory wywoluje wlasnie zapalenia skory...(chociaż inne tez posiadaja np.formaldehyd)
  6.  permalink
    Dziewczyny, mama pytanie do kiedy u dzieciaczków może się zmieniać kolor oczek? Bo moja aktualnie ma jedno brązowe drugie niebieskie :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Jejku biedne chorowitki... Niech szybciutko wracają do zdrówka.
    I Najlepszego dla wszystkich miesięczniaków:clap:
    Ja w końcu mam sprawny laptop. Już nawet mąż się dziwił, że nie siedzę przy nim wieczorami, a ja po prostu nie mogłam. Ale dzisiaj wszystko nadrabiam
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Dzięki Migg. Tak też mi powiedziała rehabilitantka, że dzieci raczkują między 8 a 10 miesiącem i z raczkowania zaczynają siadać. Zuzia próbuje cały czas raczkować, ale podkurcza nogi pod brzuszek tylko wtedy gdy głową leży np. na podłodze. Nie potrafi podnieść się jeszcze w tym samym czasie na rękach. A co do sadzania na siłę to ja tego nie robię, bo Zuzia ma lekką asymetrię i np. posadzona do krzesełka do karmienia przechyla się nieco na lewą stronę. Nie chcę żeby miała krzywy kręgosłup dlatego nie sadzam tylko czekam, aż sama to zrobi.
    Niezalogowana u Zuzi nadal są niebieskie. Sama nie wiem kiedy się zmienią w końcu, bo mąż i ja mamy piwne.
    Sysiajaw zdrówka dla Kini.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Niezalogowana,podobno do roku mogą zmienić barwe.
    Moja starsza corka miała grantowe , a teraz ma ciemnoniebieskie. mlodsza ma już niebiesko-zielone.
  7.  permalink
    Kasia - Maks mial 8 miesiecy i kilka dni jak usiadl wiec cierpliwosci a lada dzien to sie stanie :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.