Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Malisiek: Kiedy ta wysypka ma zejsc? Bo cos czytalam, ze po kilku godzinach, a Majka ja nadal ma - jeszcze wieksza.
    --

    Malisiek, a czy to nie różyczka???
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Malisiek ,spokojnie. Może być nawet do 2-3dni. Albo to rozyczka,jak Katka pisze.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Ja używam czasami linomag, nigdy nic innego nie dawałam.
    Ja znowu nie wiem co się dzieje z moją malutką. Przedwczoraj zasnęła o 15.15 i budziła się tylko na amu. A wczoraj zasnęła na dobre o 17.30. W dzień nic innego się nie dzieje. No i wstaje mi około 5-5.30. Dziś muszę ją chyba przebudzić popołudniu, bo w nocy muszę jej dawać cyca co godzinę i czuję że bardziej ciomka niż pije.
    Miała któraś coś takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Daguś, u nas podobnie. Przedwczoraj zasnęła o 17, a wczoraj o 16, ale przebudziłam po 1,5 godz, bo nie chciałam znów pobudki o 5. Mi się wydaje, że to może być od pogody. U nas jest paskudnie
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Kurde, a jak to odroznic? Ja jestem zielona w temacie chorob...:shamed: Buziaka ma calego obsypanego, az m takie plamy wieksze czerwone. I oczka znow ma troche chore no i marudna jest troche. Eh, juz sama nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Akirka, Dagus - Mój Maks codziennie zasypia ok. 20 (przedtem nie pozwalam mu zasnąć) a budzi się i tak przed 6 rano i już spania nie ma!!! Co prawdą próbuję go jeszcze ululać, ale daremny mój trud. Przemęczę się te pół godziny - już go nie odkładam do łóżeczka, tylko próbuję, żeby przy mnie choć chwilę pospał (w łóżeczku byłby ryk od razu), ale kończy się tym, że wstajemy już po 6.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    No wcześniej kładła się spać o 20 i pobudka była o 6-7, ja jestem ranny ptaszek to mi to nie przeszkadza, ale mamy za 1,5 mca zmianę czasu to dziękuję wstawać o 4 :(
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Zobacz z tylu glowy,czy wezly chłonne sa pogrubione. Ale może tak jeszcze być,ze jest marudna i zmeczona. Mierzyc temperaturę? Kontroluj jeszcze.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    madziik1983
    Nam panie w żłobku powiedziały żeby nie kupować "skarpetek" ze skórzaną podeszwą, bo to się dzieciom ściąga i się ślizgają na materiale.
    A rehabilitantka wspominała, że jak już nie boso to skarpetki z tym żeby się nie ślizgało, ale ta "guma" żeby nie była na całej stopie tylko punktowo.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Kinga dzisiaj przespała od 00:00 do 8:20 aż zaglądałam czy wszystko w porządku, ale wstała i od razu kaszleć zaczęła, słychać, że jej się zaczyna odrywać, ja zasmarkana, starsza też... nie wiem kiedy to się skończy:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    No i mamy świeże pomiary:
    Kacper waży 8650 g i mierzy 73 cm:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    No i mamy świeże pomiary:
    Kacper waży 8650 g i mierzy 73 cm:bigsmile:


    no to też szczuplaczek z Kacperka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dii: Kacper waży 8650 g i mierzy 73 cm:bigsmile:
    Ale malenstwo :)))

    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka z okazji 11 miesiecy. Myslicie juz o roczku? :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziękujemy:bigsmile: Powoli myślimy... Ale jeszcze nie wiem jak to będzie... Jeszcze cały miesiąc:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Ok, sprawdze jak wstanie. Goraczke sprawdzam i nie ma. W nocy tez nie miala. Na szczecie.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jak szybko rosły wasze dzieci? Maksiu urodził się mając 54 cm a teraz ma już 65 cm - a minęło dopiero 2 i pół m-ca. Jak tak będzie rósł dalej to w wieku 5 m-cy będzie miał 75 cm. Czy później dzieci jednak spowalniają - tak jak w przypadku wagi?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka :flowers:

    Tośka 29 sierpnia miała 73 cm i 8750 g
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Sto lat dla Kacperka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Sto lat dla Kacpra :D

    Dżasti dzieci spowalniają, zresztą te pomiary zanim dziecko stanie to są takie pi razy oko i nie warto się zq bardzo do nich przywiązywać :p
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Kacperka!!! :flowers::flowers::flowers:
    Miesiąc i będzie roczniakiem! :crazy:
    .
    dżasti: Czy później dzieci jednak spowalniają - tak jak w przypadku wagi?

    Później tempo wzrostu się spowalnia (zwłaszcza po ok. 6-ciu miesiącach).
    U nas na razie to wygląda mniej więcej tak:
    wzrost urodzeniowy - 54cm
    3 tyg. - 56cm
    6 tyg. - 60cm
    2 mies. - 62cm
    3 mies. - 64cm
    i teraz 5,5 miesi - 71cm :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziękujemy! Ale te wasze dzieci duże! Kurcze to mój faktycznie jakiś mały:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeSep 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Nam panie w żłobku powiedziały żeby nie kupować "skarpetek" ze skórzaną podeszwą, bo to się dzieciom ściąga i się ślizgają na materiale.A rehabilitantka wspominała, że jak już nie boso to skarpetki z tym żeby się nie ślizgało, ale ta "guma" żeby nie była na całej stopie tylko punktowo.
    - dziekuje, ale mysle o tych jego zimnych nozkach...

    Co do wzrostu to trudno tak malemu dziecku zmierzyc. A patrzac na ubrania tez naezy chyba brac umiar gdyz te co waza "wieciej" to oczywiscie musze miec wieksze ubranka by sie zmiescic, a te szczuplatki dlugo chodza w jednym rozmiarze. Jak u doroslych w zyciu:D Kiedys nosilam xs a teraz musze kupowac M, a raczej nie uroslam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękujemy! Ale te wasze dzieci duże! Kurcze to mój faktycznie jakiś mały:confused:


    oj tam oj tam moja jeszcze mniejsza :wink: a jest starsza :wink:, każde dziecko inne
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dokładnie - każde dziecko inne i każde sobie rośnie w swoim tempie :bigsmile:
    Kacperek czy Kingunia - też na pewno nadrobią wcześniej czy później.
    Nasz w sumie teraz tak wystrzelił ze wzrostem ale to pewnie chwilowe bo my z mężem do wysokich nie należymy...
    Za to wagowo - to jak wklepałam Karola do siatki centylowej - cienizna :) - I taki naciągany 25 centyl ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Najważniejsze, żeby byli zdrowi, po prostu będą widocznie drobni, nasza teraz też strzeliła wzrostem i przez to wygląda na jeszcze szczuplejszą
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny, przepraszam, że tak wpadam zawsze tylko po radę, no ale nie mam możliwości się bardziej zaangażować niestety.

    KArmię wyłacznie piersią, Mała skończyła wczoraj 2 miesiące i właśnie wczoraj zaczęłam plamić, dziś się to troszkę rozkręciło...
    Czyli, że co? Już @? Którąs miała tak szybko przy karmieniu piersią? Bo mi lekko szczena opadła... (wiem, że to możliwe ale chyba rzadkie?)

    Trochę mnie to zmartwiło bo kurcze akurat mam problemy z karmieniem Małej, denerwuje się przy piersi, mam wrażenei, że się nie najada w ciągu dnia, chyba coś jest na rzeczy bo mleka chyba mniej.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mangaa,to masz odpowiedz na swój problem z karmieniem! Dzieci często odrzucają piers przed okresem lub w czasie. Zmiany hormonalne mogą zmieniac smak mleka itp. Z dnia na dzień powinno być lepiej :wink:. Magdalena miała wlasnie taki problem chyba.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    100-lat dla Kacperka :flowers:

    Mój Kacpero dołącza do zakatarzonych dzieciaczków, cieknie z nosa przeokropnie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jak szybko rosły wasze dzieci?

    Dżasti - moja urodziła się 56 cm długa, a teraz ma 70, także ten... wysokie dzieci będziemy miały:)

    Manga, ja miałam ze 3 razy plamienia dwudniowe, ale nic się nie rozkręcało.
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    dżasti: Dziewczyny, a jak szybko rosły wasze dzieci? Maksiu urodził się mając 54 cm a teraz ma już 65 cm - a minęło dopiero 2 i pół m-ca. Jak tak będzie rósł dalej to w wieku 5 m-cy będzie miał 75 cm. Czy później dzieci jednak spowalniają - tak jak w przypadku wagi?

    Dżasti - moja mała urodziła się z wagą 3360g i dł 51cm, po 3 tyg już mierzyła 54cm, po 6 tyg 59cm, a teraz waży 6100g i mierzy 61cm. Jutro kończy 2 miesiące :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    No to widzę, że wiek dziecka swoja a waga swoje - u każdego inaczej :)
    My z m. wysocy jesteśmy. Cała zresztą moja rodzina jest wysoka, więc Maksiu nie ma po kim być niski. A i klocuszek z niego się też zrobił. Dobrze, że gondolę mam dużą, to się jeszcze w zimę (mam nadzieję) w nią zmieści.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Calypso, słuszną wagę Emilka ma :)
    Justyś ile Twój Masiulek wazył jak skończył 2 miechy? My dziś ważymy Milkę.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny wpadam z problemem mam nadzieję że mi pomozecie. Malutka ma już dwa dni gorączkę pow 38 i katarek. stosujemy sol, masc majerankowa i odciagamy. na gorączkę dawalam paracetamol ale lekarka poleciła ibum ale gorączka wraca. co jeszcze mogę zrobić aby jej ulzyc??
    -- •••
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja też wpadam z zapytaniem. Byłam z Kajtkiem u lekarza tydz temu w niedz. No i ten katar mu przechodził-wtorek, środa, czwartek fajny ale od wczoraj wydaje mi się, że jest ciut gorzej. Czy mam lecieć jutro na dyżur czy mogę spokojnie do poniedz poczekać? Nie chcę zanuedbać-wiem, że u takiego maleństwa to szybko na oskrzela itd ale w sumie on pokasłuje sporadycznie i tylko wtedy gdy weźmie wdech i mu coś tam zabulgocze-w sensie reakcji a nie kaszlu jako takiego. Nie jest z nim źle, nawet wydaje mi się, że i tak lepiej niż tydz temu. Panikuję? Ile może się trzymać taki katarek?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Gosia katar u takiego maluszka to ok 3 tygodni się trzyma...nam dokładnie po takim czasie minął dopiero...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Tzn.jak jest gorzej z katarem? Zmienil wyglad,tak? Jeśli tak,to normalne,niedlugo zacznie zanikac. No chyba,ze nagle zmieni się na ropny,to trzeba obserwować. Ja bym zaczekala do poniedziałku,chyba ze jutro pjawi się goraczka lub silny kaszel.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    kermitka82 w zasadzie jeśli jest problem z powracającą gorączką to może być też trzydniówka, ale musisz systematycznie podawać ibum na zmianę z paracetamolem i robić zimne okłady na czółko jakby się pogarszało.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Montenia, właśnie się rozrzedził i trochę polało się znowu z noska. Będę obserwować. Dzięki Kobietki! Pomyśleć,że mieliśmy mieć 5.09 szczepienie, które przełożyłam na 26go a później na 3go. Ale jeśli cokolwiek będzie mnie jeszcze niepokoić to przełożę dalej. Ile powinno się odczekać po infekcji?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Slyszalam opinie, ze nie wolno robic okladow na glowke dziecka, a jedynie schladzac rece i nozki. Prawda to?

    A nam wysypka rozeszla sie na rece i nogi. Na buzi ma prawie jedna wielka czerwona plame. A tych wezlow nie potrafie wymacac:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    My szczepiliśmy jakoś tydz po ustąpieniu kataru (Misiek miał tylko katar) i było ok, tzn. żadnych reakcji nieporządanych nie było...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Aha, i chcialam zapytac, czy z ta wysypka moge brac Maje na dwor?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Malisiek,po obu stronach glowki z tylu będą takie kuleczki wystające,wyczujesz je. Może jak do poniedziałku nie zejdzie to podejdz do lekarza(choć powinna zejść). Bo to nawet odra może być(choć watpieale roznie bywa,nie?) Podawaj tran,bo to pomaga w walce z infekcja.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Malisiek mi pediatra mówił o tym schładzaniu główki, więc nie wiem...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Jak cos to podejde, chociaz nienawidze tu tych lekarzy, bo za kazdym razem, jak z czyms do nich ide, to slysze, ze za iles tam dni to minie, albo ze to nic powaznego:confused:

    No mi mowil kuzyn, bo jemu tak pediatra powiedzial, jak jego synek byl chory. Ale to juz ktorych raz sie okazuje, ze co lekarz, to inna opinia ;))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Malisiek,ja normalnie robiłam okłady na czolo,tak żeby skronie zakryc. dodatkow brzuch(na wątrobie) i lydki. tak kazal lekarz jak w szpitalu byliśmy.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a ja mam pytanie z innej beczki. O ubieranie maluszkow . Wydawało mi się że stosuję zimny wychow ale byłam dziś na zakupach (swoją drogą ciuszki dla dzieci powinny być tańsze ) i pani z mothercare mnie zdziwiła. Powiedziała że dziecku wystarczy bodziak z krótkim rekawkiem , taka bawelniana bluzeczka i rajstopki :shocked:
    W takim zestawie to mi było by zimno. W domu mam 20 21 stopni (ona mowila że nawet chłodniej powinno byc ).
    No i się przestraszylam że przegrzewam dziecko :shamed:
    A do snu w co ubieracie ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mamakasi,no po domu to wystarczy taki zestaw :wink:
    Moja spi w bodziaku z długim rekawem i spodenki od pizamy dlugie. starsza dzisiaj zazyczyla sobie abym ubrala ja w polarowy pajacyk :shocked:(ale to zmarzluch jest po mnie) i jeszcze po szyje przykryta!. Mlodsza spi cala noc odkryta, akazde nakrycie skopuje w ciągu 2 sekund :cool:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Rety , przegrzewam dziecko !:cry: A obiecalam sobie że będę uważać. Ale i tak moja mama ciagle pyta czy jej nie za zimno, czy kocykiem przykryć, a ja że nie:cool:
    Moja też skopuje więc ubieram ją cieplej ale chyba też źle .
    Wydawało mi się że wystarczy kark sprawdzać i jak jest ciepły nie gorący to jest ok.
    Dodam że nie było mowy o kaftaniku tylko o takiej cienkiej bawelnianej bluzeczce . Jedy:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mamakasi,gdybys przegrzewała to mala dalaby Ci znac,bylaby spocona, albo marudna. A w co ja ubierasz? Dziec sa rozne,jene ciepłolubne drugie zimnolubne. Ja mam takie i takie:wink:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Kurde zważyliśmy Małą i waży 5kg, czyli tak jak tydzień temu, a w przeciągu 3 tygodni przytyła tylko 290g (24.08 ważyła 4710 i do tego czasu przybierała bardzo ładnie).
    Gdzieś od 1,5 tygodnia Mała bardzo marudzi przy piersi, płacze, pręży się, a ja miałam wrażenie, że mam za mało pokarmu. Myślałam, że to skok, ale już jest po no i dalej jest problem.
    Ulewa ale hmmm, nie sądzę żeby to było problemem, wcześniej też tyle ulewała.

    Co robić? Mam szukać doradczyni laktacyjnej czy lekarz? Zaczynam się martwić. :( Bo wygląda jakby się jednak nie najadała. Zmienił jej się ostatnio rozkład dnia, w ciągu dnia drzemie po 25-30 minut, późnij aktywność jakaś, jedzenie i znowu drzemka. Może za mało wypoczywa w ciągu dnia? W nocy przesypia ostatnio 4-6hbez budzenia.

    Teraz przystawiłam ją na leżąco - pięknie zjadła i zasnęła.

    Mamakasi, moja śpi w pajacu najczęściej, czasami body z długim + półśpiochy/.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.