Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    mamakasi wydaję mi się że to sprawa indywidualna bo nie każdy ma taką samą temp.w mieszkaniu czy domu.U mnie np.nigdy nie jest na tyle ciepło by mała spała w samych bodach...Zawsze ma na sobie oprócz bodów pajaca lub coś z dłuższym rękawem i półśpiochy+skarpetki oczywiście. A i jeszcze oprócz tego jest przykryta kocykiem bo lubi się do niego przytulić...U mnie jest dość zimno sama marznę i ubieram się z mężem bardziej na ciepło:bigsmile:No a moja znajoma to np.ubiera dziecko w same body w domu bo ma ciepło że hej także wiesz...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    U nas teraz Misiek śpi w bawełnianym pajacyku pod kołdrą, do niedawna spał pod kocem ale rano jak go brałam był cały zimny, więc powlekłam mu kołderkę ;) obecnie mamy w sypialni 19 stopni...
    A w dzień ubieram go w pajaca a pod spod body z krótkim rękawkiem...sporo się rusza, więc raczej jest mu ciepło :)

    Mangaa Mikołaj np. Przybiera skokowo...potrafi przez 2-3 tygodnie przytyć 100g a później w tydzień przybiera 500g ;)
    Wcześniej też się martwiłam i już.zastanawiałam czy to nie wina jakiś błędów w karmieniu ale od miesiąca je sporo stałych pokarmów i jest dokładnie tak samo ;) generalnie dobrze, że przybiera a nie traci...oczywiście możesz skonsultować z lekarzem/ doradcą laktacyjnym
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mangaa, może infekcja. ? Bo faktycznie mało przybiera . Pokarmu na pewno masz odpowiednią ilość. Ją bym doradcę znalazła. Takiego z certyfikatem.

    Sama aktualnie chodzę w krótkim rekawku i swetrze a ona w bodziaku i pajacu . Na noc bodziak i pajac welurowy + kocyk ale z myślą że się odkopie i tak zazwyczaj jest.
    Nie wiem montenia czy dała by mi znać bo znam dzieci spokojne i na 100 % przegrzewane. A na spacerach nie raz widziałam słodko spiace dziecko pod grubym kocykiem i z czapeczka gdy moja w samym body była.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam w domu również 20-21 stopni i jak jest 20 stopni to czuję, ze jest dość chłodno i ubieram Maksa w body z kr., rekawem, bluzeczę z dł. rękawem, spodnie dresowe i spkarpetki. A jak jest 21 st. to jest odczuwalnie cieplej i wtedy zakłądam body z dł. rękawem, spodnie dresowem, ale cieńsze i skarpetki. W noy jest pajacyk i śpiworek taki zapinany tylko na ramiona.

    Manguś - Maksiu mając 2 m-ce ważył 5700 g. Ale on strasznie dużo przybiera.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mamakasi, bodziak i pajacyk to tez nie jest grubo. Jak nie jest spocona,to jest ok.
  2.  permalink
    ja tak jak sardynka nie dawno przerzuciłam się na kołderkę już i mała nie jest przegrzana no i sie nie rozkopuje nawet
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Mangaa,jak już to skonsultować z doradca certyfikowanym.
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    co do ubierania ja ostatnio tez sie glowie jak ubrac moje dziecko bo nad ranem ma chlodne raczki i buzie i uszy a uwaga! ubieram go w body krotki rekaw i pajacyk welurowy i spiworek... wiec nie wiem co to za dziecko ze tak marznie, a mam 21st w sypialni teraz. sama spie w bawelnianej pizamie z dl. rekawem i przykryta. w dzien mlody chodzi w body z krotkim i bluzeczce bawelnianej i rajstopki ale on szaleje i czasem wlosy ma mokre wiec generalnie mu cieplo, ale w nocy nie wiem czemu tak sie wychladza...
    -- [/url]
  3.  permalink
    milka a może spróbuj mu pod szyjkę dać jeszcze pieluszkę,lub kocyk jakiś skoro on marznie,moja tez lubi mieć cieplutko:bigsmile:Dziś ma na sobie body,skarpetki,piżamkę polarową ,pieluszkę pod szyjka i kołderka prawie po klatkę piersiową:):bigsmile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Uff, to dzięki.
    Milka, buzię i rączki moze mieć chłodne. Moja też tak ma. Ważne żeby kark był ciepły. Tak mnie uczono :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Hmmm, wygląda na zdrową. Wszystko to się zbiegło w czasie, jej marudzenie przy piersi, słabe przybieranie i moje plamienie, które nie wiem czy nie rozkręci się w @ (no i moje wrażenie, że mam mniej pokarmu).

    Dżastuś no Twój leci równo.
    Może faktycznie u mnie będzie skokowo i Mała przybierze. Jutro chyba będę ją karmić tylko na leżąco - marudzi jak karmię ją na poduszce.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    Milka, mam identyczne dziecko... Ale ja potrafię teraz spac w koszuli długiej plus czasem zasypiam w szlafroku takim ciepłym i jest mi bosko wiec może ma to po mnie. :D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    U nas z temp. w domu jest w sam raz a Kacper lata po mieszkanku w bodziakach krótkich i w skarpetkach:bigsmile: A na noc wystarcza mu bodziak na długi rękaw, bo przerzuciliśmy się z kocyka na kołdrę i też mu ciężko się wykopać, więc nóżki nie marzną:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 14th 2013
     permalink
    A i kark ma zaledwie letni...
    --
  4.  permalink
    Ja ubieralam wczesniej w body z dlugim i skarpetki, ale ostatnio chlodniej to w pajacyk. Ale rano mlody jakis taki chlodny byl wiec dzisiaj juz pod pajacyk body poszlo i koldre wyciagnelam z szafki, ale mlody i tak sie odkopuje i az sie boje co zima bedzie:/ Ja to zmarzluch jestem, ale mlody chyba po tatusiu, i sie z tego ciesze. Chyba u nas jakis zabek idzie, bo maly nie bardzo ma ochote gryzc, woli "papke", jak cos twardszego sie znajdzie, co by trzeba gryzc to wypluwa.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    DominiczkaA: ja tak jak sardynka nie dawno przerzuciłam się na kołderkę już i mała nie jest przegrzana no i sie nie rozkopuje nawet

    Ja też wyciągnęłam Lesiowi kołderkę i pięknie śpi :bigsmile: Ja mam w domu 23 stopnie ale mam wrażenie, że Leszek jest za tatą ZIMNOLUBNY!
    Dzień dobry mamusie :wink:
    --
  5.  permalink
    WItam :)
    U nas dzisiaj piekna noc, maly zasnal przed 19 (ma tylko jedna drzemke ok 1-1,5h) i wstal kolo 22 i sie napil, po 23 i zjadl, a pozniej dopiero o 5 sie obudzil, super!!, Oby tak codziennie bylo :D Wstalismy 7:15.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    A nasz Lolek ma swoją ulubioną godzinę wstawania - jest nią godz. 6-ta - i za Chiny nie pośpi dłużej. :devil:
    Krócej - to i owszem ale żeby tak chociaż do siódmej... Gdzie tam.
    A właśnie chociaż taka siódma mi się marzy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Malisiek, wysypka, która z czerwonych punkcików przechodzi w czerwoną dużą plamę/zlewa się, wygląda na różyczkę. To jest właśnie dla Niej charakterystyczne. Czy za uszami ma wysypkę???
    Dziewczyny, Misia kończy dziś rok, więc będę się żegnać i zmykać na kolejny wątek... :) Oczywiście będę zaglądać z ciekawości, co u Was i Waszych pociech :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    my tez mielismy dzis cudowna noc, zadko sie taka zdarza - Kubus zasnal 20.15 i obudzil sie 5.30, pojadł i pousmiechal sie i o 6.50 jeszcze zasnal i spał do 8.30! ja juz od tej 5.30 nie spałam ale i tak 7g ciagiem mojego snu to baja , takze na szczescie w jego przypadku gorsze noce (tj budzenie 3 razy ) sa calkowicie przejsciowe
    moje dziecko zwariowalo - wspina sie przy wszystkim przy czym moze i wstaje, podnosi nozki do chodzenia no i nabija sobie guzy bo chce czasem dwiema rekami cos zlapac bedac na czworakach i uderza czolem w podloge, szaleje mi ten syn, do tego perfekcyjnie siada i powoli zaczyna raczkowac, no i z 30min sie sam bawi jak ma dobry humor wiec jestem wniebowzięta
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Katka, więc jeszcze raz - najlepsze życzenia dla Michasi!!! :flowers:
    Zaglądajcie tu do nas od czasu do czasu i rezerwuj nam miejsce w poważniejszym wiekowo wątku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    wszystkiego najlepszego dla Michalinki!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Michalinki :)

    Milka to nieźle Kuba wystrzelił z rozwojem :) u nas póki co turlanie na calego, ale nawet pełzać do tyłu jeszcze nie umie...

    A my dzisiejszą noc mieliśmh fatalną, chociaż położyłam go o 18:30 to do 22 budził się non stop, a od 22 jeszcze o 24 i 4, no i o 5 jak się obudził to wzieliśmy go do nas do łóżka i z cyckiem w zębach dospaliśmy jeszcze do 7:30...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Misi!:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny w imieniu córci :) Przyznam, ze żaden rok nie zleciał mi tak szybko, jak ten z Misią :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    No nic dziwnego! Dzieci są baaardzo zajmujące:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Kasiu, wszystkiego najlepszego dla Michasi :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeSep 15th 2013 zmieniony
     permalink
    pełzać do tyłu jeszcze nie umie...
    - Moj do teraz nie umie do tylu, tylko dp przodu mknie.
    Karmie mlodegu zupa przed chwila i widze, ze spiacy ale chcialam by dokonczyl i poszedl spac najedzony. I tak karmie i karmie, mlody posluznie buzie otwiera az tu nagle patrze a On oczy zamyka... ZASNAL!!! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    madziik1983: az tu nagle patrze a On oczy zamyka... ZASNAL!!!

    No ładnie:crazy:
    Mój to albo musi mieć cyca w buzi albo smoka!:devil:
    --
  6.  permalink
    No moj przewaznie tez, ale ostatnio stosuje jedna drzemke ok poludnia i pozniej juz spac wieczorem i zmeczony sam pada praktycznie. Staram sie go 3mac do ok 11:30 - 12:00, ale dzisiaj nawet we wozku na dworze nie padl.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Hehe:bigsmile: No Kacper to zaczyna być śpiący ok. 12 i max o 13 zasypia przeważnie:tongue: ale on się budzi między 8 a 10... Dzisiaj np wstał o 8:30 i padł o 13 :wink:

    A tak z innej beczki. Co robić z miodkiem w uszkach?:tongue: Kacper czasem ma taki aż wystający, ciemny i twardy. Zbieram mu to paznokciem:shamed: i przy kąpieli staram się delikatnie myć ale to cały czas nawraca... I przeważnie w jednym uszku:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Sto lat dla Michasi :flowers::flowers::flowers:
    Co do spania, to Emilka jak jest troszkę chłodniej (18-19C) ma zwykla zimne raczki. Cała jest bardzo ciepła, karczek też ma ciepły, tylko rączki. Sama nie wiem, czy ją cieplej ubierać, czy to jest spowodowane tym, że wkłada rączki czasem do buzi i przez to są zimne, że są trochę oślinione i wilgotne:shocked:
    --
  7.  permalink
    Najlepszego dla Emilki :)
    Maks w tym wieku tez mial zawsze zimne dlonie, ubrany byl cieplo, (zima byla) w body, kaftanik, spiochy, skarpetki i grubszy sweterek a dlonie i tak zimne :)
    Moj syn spal od 12:30 do 15:30........ Jakis rekordm swiata he he, dni, gdzie spal po 15-20 minut poszly w zapomnienie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    100-latek dla ślicznej Michasi:flowers:

    Dii mój Kacper też ma tendencje do zbierania woskowiny w uszach, ale 2 razy w tygodniu psikam mu Vaxol i się ładnie oczyszczają.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego najpiekniejszego dla Michasi! Duzo zdrowka i szczescia :))

    katka_81: Malisiek, wysypka, która z czerwonych punkcików przechodzi w czerwoną dużą plamę/zlewa się, wygląda na różyczkę. To jest właśnie dla Niej charakterystyczne. Czy za uszami ma wysypkę???


    Na plecach ma prawie ze jedna wielka plame. Gnieniegdzie przebija blada skora. Za uszami ma. Wszedzie jest ta wysypka, nawet na dupci i cipuszce. Czyli, ze raczej rozyczka?

    Bo nadal Majka nie wrocila do normalnosci. Wczoraj jak zasnela o 18, tak spala do 8, a od 9 do 9.30. A normalnie zasypiala nam o 22, a wstawala o 8. Nadal jest oslabiona.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Emilki:bigsmile:
    Bari no nie pomyślałam o tym psikaniu... Może faktycznie pomoże...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Na plecach ma prawie ze jedna wielka plame. Gnieniegdzie przebija blada skora. Za uszami ma. Wszedzie jest ta wysypka, nawet na dupci i cipuszce. Czyli, ze raczej rozyczka?

    ja bym obstawiała różyczkę jednak. Różyczka zlewa się właśnie w jedną wielką plamę. Wysypka za uszkami też jest charakterystyczna. Moze do lekarza się jutro wybierzcie? Moja Misia miała 3 dni gorączki a kiedy gorączka ustała, pojawiła się wysypka. Przekonana byłam, ze to trzydniówka a się okazało, że różyczka :) Sypało Ją najpierw na brzuszku, potem szło na plecki, buźkę, lekko we włoskach, za uszami czerwono no i na końcu w zasadzie nóżki. Zlało się w całość i zbledło/zeszło :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ooo,czyli tez moja miała rozyczke raczej. Choc w szpitalu nie byli pewni(mysle,ze dlatego,ze myśleli ze jest szczepiona zgodnie z kalendarzem, a nie była :wink:). Będę robila jej teraz badania krwi,to poproszę,zeby zbadali czy miała rozyczke.
    A odra nie ma podobnych objawow? Wolalabym,zeby te chorobę miala już za sobą.:confused:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Mysle, czy isc do tego lekarza, czy nie. A na jakiej podstawie moga stwierdzic, co to? Oprocz badania krwi. Bo na oko to chyba ciezko.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Możesz podejść do lekarza,ale najpewniejsze będzie badanie krwi na przecwciala. Możesz zrobić kiedyś przy okazji. ciekawe co lekarz Ci powie...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Lekarz pewnie powie mi tyle, że to przejdzie po kilku dniach. A jeśli nie, to żeby wrócić. Oni zawsze tu tak mówią ;] A jeszcze co do tej wysypki, to zauważyliśmy, że blednie w zimnie, a jak się Majka spoci, albo polikiem do cycusia przytuli to plamy robią się czerwone.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Calypso najlepszego dla Emilki!
    Nic się nie martw, zimne rączki to podobno normalne u takiego maluszka, naczynia krwionośne jeszcze nie pracują jak trza. :)
    Tak mi położna przekazała.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Calypso, ja również dołączam do życzeń :) już 2 miesiące...
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Bardzo dziękujemy wszystkim e-ciociom :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Witam sie z rana :)
    Wczoraj zobaczylam ale myslalam ze mi sie wydawalo, ale dzisiaj takze wiec.. moj syn stal bez 3mania jakas sekunde :)
    I do paru dni jak mowie do niego wyraznie ze czegos nie wolno to patrzy sie na mnie i beczy..., ale o dziwo niektorych rzeczy nie ruszy wtedy... :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Malisiek: A jeszcze co do tej wysypki, to zauważyliśmy, że blednie w zimnie, a jak się Majka spoci, albo polikiem do cycusia przytuli to plamy robią się czerwone.

    prawdopodobnie dlatego, że pot podrażnia... A za uszkami i z tyłu mnie ma "koralików"? tzn, węzłów chłonnych?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczny zdrowka dla Maluszkow.

    My chyba dolaczymy do grona chorowitkow - niestety. Karolek budzil sie wieczorem z wielkim placzem, temperatura 38.2 - dostal Ibum i jak go uspokoilismy to zasnal. Niestety rano pobudka i znowu temperatura 38.2 - tez dostal Ibum i to bylo 1,5 godziny temu. A temperatura spadla tylko do 37.5. Juz sama nie wiem co jest, troszke pokasluje, ale to bardziej z placzu. I czasem wieczorem :( Martwie sie o niego. Na spacerek dzis nie idziemy, mam nadzieje, ze uda mi sie go uspac w domu po poludniu (dawno tak nie spal, zawsze jest drzemka na spacerze).
    --
  9.  permalink
    A na zeby nie reagowal nigdy goraczka??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Madziauk,moze trzydniówka?
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    do mam raczkujacych maluchow - jakiego srodka uzywacie do mycia podlogi (płytek )? zeby byla dobrze odkazona? prosze, poleccie cos
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.