Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Misiek właśnie jak był młodszy to też spał 3-4 razy dziennie po ok 30 min max godzinkę (tylko na spacerze potrafił.spać więcej), teraz ma 2 drzemki (czasem 3) z czego pierwsza trwa ok godziny a druga ok dwóch godzin :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Manga u nas też był taki okres że bardzo krótko spała. Przez to np. były problemy z zasypianiem na noc. bo trwało to z godzinę. W końcu M.wyregulowala sobie drzemki i ja pilnuje by jedna była dłuższa i trwała przynajmniej godzinę. Jak się rozbudzi to próbuje na nowo uspic.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    U mnie tylko w marsupi godzinę prześpi, a tak to 30 minut max i dzień dobry polsko. :D
    No dobrze wiedzieć, że przechodzi :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam się :bigsmile:
    życzę zdrówka dla Karolka :grouphug:
    Leszek nie ma planu dnia bo sam sobie ustawia sen i jedzonko itp. ale też chciałam bo wiem, że to pomocne bardzo. Leszek jest grzecznym dzieckiem ( na razie) odłożę Go a On sam się sobą zajmie.
    Słuchajcie mam pytanie: Leszek zaczyna raczkować, przesuwa się do przodu ( ostatnio mi z łóżka spadł bo do laptopa szedł :sad: ) a ja w ubikacji byłam. Jak usiądzie ( bo już też stara się siedzieć ) złapie się za moje palce i chop podciągnie się do góry i STOI!! frajdę ma z tego nie ziemską! jeszcze nogami przebiera sobie, jest bardzo silny i sztywny! czy powinnam zniżyć łóżeczko?? nie chce aby często stał bo to niebezpieczne dla Niego ale czasami nie mam możliwości zareagowania bo w mik chwyci się i podciąga do góry i stoi.
    A od 23 września zaczynamy chodzić na basen :tooth:

    Treść doklejona: 17.09.13 20:34
    Akirka ucałuj aniołka i gratuluję ząbka!!! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    mangaa: U mnie tylko w marsupi godzinę prześpi, a tak to 30 minut max i dzień dobry polsko


    No to chyba ja powinnam się cieszyć. Maksiu śpi przed każdym karmieniem ok 30 min, a raz w ciągu dnia ma drzemkę 3 godzinną. Zazwyczaj od godz. 11 do 14. Czasem przesypia nawet dłużej, ale staram się nie pozwalać mu na zbyt długą przerwę w jedzeniu. Tylko przed kąpielą nie chcemy, aby spał i go przetrzymujemy,
    -- ,
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Za szybko się nie ciesz :devil:
    Moja też miała drzemki 2,3 godzinne i spała sama odłożona do lozeczka . Potem prawie w ogóle nie było drzemek, teraz są 3,4 po 30 min ale tylko z cycem w buzi albo chociaż z nosem w cycu :bigsmile:
    Korzystam wylegujac się z nią w łóżku ale sprawy domowe cierpią :tongue:

    Plan dnia zna tylko kaśka , ale wszystko jest w miarę ułożone. Tylko jak gdzieś wyjdziemy to się sypie i jest problem ze spaniem, jedzeniem. Dzieci jednak lubią rutynę.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    No u nas właśnie też problem z tym, że jak gdzieś idziemy to on prawie cały czas śpi i następnego dnia jest wszystko na głowie postawione.
    No, ale cieszę się chwilą. Jak śpi to mogę coś w domu zrobić. A jak będzie dalej to zobaczymy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Przy ząbkach Kochana nie przekracza temp 37,5 st C więc takiej temp nie należy zbijać

    Ja właśnie ostatnio nie wiedziałam z czego ta temperatura, bo mała miała katar i myślałam, że to choroba się rozwija. Ale okazało się, że to od zęba, bo w dzień w który wyszedł temperatura spadła do normalnej. Ale termometr momentami pokazywał mi 38 stopni i strasznie się bałam dlatego podałam paracetamol. Tylko też nie wiem czy ten termometr dobrze pokazuje. To jest ten z Lidla i niby jak sprawdzałam na sobie to było ok.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamakasi jakbym o mojej czytała.
    Najlepiej spać na mnie oczywiście...

    A jak tam w nocy? My kapitulacja jak miała miesiąc i śpi z nami cały czas (wcześniej zabierałam ją w nocy do karmienia i zostawała z nami już do rana, ale najpierw spała w łóżeczku). Niestety moja panna wystawia rączkę i sprawdza czy ktoś przy niej jest co jakiś czas, jak nie ma to ryk, więc wieczorem po kąpieli jedno z nas musi leżeć z nią. :tooth:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    W nocy na szczęście śpi sama - a jednak można :devil:
    Chociaż ostatnio więcej pobudek . No i zawsze jest problem z wieczornym kladzeniem do snu. Zawsze jest zła pora. Jakoś nie umiemy wcelowac , jak o 20.00 to za wczesnie , jak o 21.00 to za późno i afera gotowa:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Mangaa - Emilka też ostatnio mało śpi w ciągu dnia :wink: Na noc zasypia ok 20:00 i ładnie śpi - budzi się na karmienie i znowu zasypia i znowu się budzi i zasypia jak się naje :) W ciągu dnia oczywiście na mnie śpi długo - możemy tak kangurować nawet 2 godz, a jak ją odłożę, to po kilku minutach się budzi. Czasem po dłuższym spacerku, jak się dotleni, to trochę dłużej śpi - ale nie zawsze.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Dzień dobry mamusię :-D ja bym prosiła aby odpowiedziały mi mamusię dzieci które raczkują lub zaczynają raczkować. :-*
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    venus87: Słuchajcie mam pytanie:

    venus, jak najbardziej łóżeczko powinnaś obniżyć.
    --
  1.  permalink
    tylko ona sadzi drzemki po 15-30 minut może 3-4 w ciągu dnia
    - Maks tak mial od urodzenia do 8 miesiaca, teraz ma dni ze spi 2-3 h w poludnie:D
    W nocy od urodzenia spi sam, ewentualnie nad ranem idzie do nas. Na poczatku 3mal moj paluszek raczka, pozniej podrzucalam mala maskote i teraz wystarczy ze go poloze, dam smoka, "prosiaczka" do reki, mlody na bok i spi :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Katka dziękuję, że odpisałaś :-*
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny,co mogę zrobić, aby ulżyć mojej. Ma strasznie cieknący katar, bez koloru, bez temperatury. Czy samo odciąganie i sól morska pomoże?? Czy mam ją cieplej ubrać w domu?
    I czy spacery są wskazane?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Sól, odciąganie- jak dla mnie tylko KATARKIEM (jedyne słuszne urządzenie ;))- i inhalacje z soli fizjologicznej :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    A jak się robi inhalacje takim małym dzieciaczkom?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Możesz na dwa sposoby kupić nebulizator ja za swój w aptece zapłaciłam coś koło 119 zł ;) albo łazienka gar gorącej wody z solą kuchenną albo lepiej morską zamknąć się z nią i niech powdycha. U nas bardzo to pomaga.
    --
  2.  permalink
    Za chwile w DDTVN bedzie co zrobic gdy dziecko wprowadza sie do naszej sypialni.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    mangaa: A jak tam w nocy? My kapitulacja jak miała miesiąc i śpi z nami cały czas


    No u nas Maksiu śpi w łóżeczku swoim, ale po ostatnim nocnym karnieniu, tak od godz. 5 już z nami w łóżku zostaje. Ale to dlatego, że on już w łóżeczku by nie zasnął.

    A u nas dziś to już w nocy mój dzieć się popisał. Zawsze choć po kąpieli i karmieniu wieczornym pospał min 4 godz. A dziś co 2 godz. pobudki. I tak przez całą noc. Do tego te moje bolące piersi... Nie wiem do końca czy budził się i był już głodny, czy po protu się budził tak sobie (bo oczy jak 5 zł szeroko) i sobie tylko marudził, ale ja nie miałam ochoty się zastanawiać i czekać co dalej. Chyba za dużo śpi w ciągu dnia i później w nocy nie ma takiej potrzeby spania.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Mango, moja Marta do dziś zasypiając lubi trzymać mnie za ucho. A dopóki sypiała z nami - potrafiła trzymać mnie całą noc - zmieniała tylko rękę albo moje ucho na drugie...
    --
  3.  permalink
    Dzasti - to nie do konca tak, kazdy ma czasem noc, ze jakos mu sie spac niechce. Ja tez kiedys myslalam, ze jak w dzien dam mu mniej spac to w nocy bedzie lepiej. W moim przypadku kompletna bzdura. Maly ma noce ze ladnie spi od jedzenia do jedzenia, a ma dni ze budzi sie co 1,5 h i nie jest glodny, tylko mu niewygodnie, smoczek wypadl, maskotka sie "zgubila" itp.
    A musze pochwalic mojego mlodego, od 2 dni wstaje tylko raz na karmienie, kolo 24.30, ale za to spi do 6 z minutami... wiec niewiem co lepsze...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Venus zostawiasz 6 miesięczne dziecko same na łóżku :shocked:?!, ja bym nawet noworodka nie zostawiła w takim miejscu, lepiej dziecko włożyć do łóżeczka..., nawet jeśli miałoby płakać
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Leszek od początku śpi w łóżeczku. Mąż ostatnio naciska aby spał z Nami ale wiem, że dziecko się szybko przyzwyczaja i będzie ciężko jak będę chciała Go odłożyć do swojego własnego łóżeczka.
    sysiajaw: Venus zostawiasz 6 miesięczne dziecko same na łóżku ?!, ja bym nawet noworodka nie zostawiła w takim miejscu, lepiej dziecko włożyć do łóżeczka..., nawet jeśli miałoby płakać

    Popełniłam błąd!! wiem o tym. Leżał na samym końcu łóżka wielkiego, otoczony poduszkami i pluszakami ale koło łóżka na krześle laptop leżał o go zauważył, ja wyszłam do toalety i po chwili usłyszałam huk i płacz :cry: trwało zaledwie 30 sekund jak wyszłam. Odkładam Go do łóżeczka teraz. On nie płacze bo ma mnóstwo zabawek a po za tym zauważył szczebelki i się próbuje podciągać więc ma frajdę :wink: ale ten incydent mógł się skończyć o wiele gorzej a nawet tragicznie! Teraz widzę jak szybko nauczył się poruszać do przodu a szczególnie jak coś Go zainteresuje :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: ja bym nawet noworodka nie zostawiła w takim miejscu


    czemu? przecież noworodek ani drgnie :wink:

    mangaa: Ja wiem, że zmienia się aktywność i dziecko mniej śpi ogólnie... tylko ona sadzi drzemki po 15-30 minut może 3-4 w ciągu dnia, zastanawiam się czy jej nie rozprasza za bardzo otoczenie.
    Jak ją wezmę do Marsupi to zdecydowanie dłużej śpi.


    Manga a idziesz ją usypiać do góry czy robisz to na dole?
    Moja Nina jest typem , że potrzebuje w ciągu dnia ciszy do snu (w nocy czasem nawet głośno gadamy w sypialni i śpi jak zabita)
    i jak mi się za szybko rozbudzi to próbuję usypiać dalej, dzieci w końcu mają słaby układ nerwowy i w jakimś momencie to niedospanie odbije się mocno.

    ps. a co do nosidła to szczerze naprawdę nie nosiła bym za wiele takiego maluszka, ergonomika, wkłady wszystko ładnie pięknie , ale maluch niesiedzący jednak nie powinien być pionizowany mimo wszystko...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    eveke: czemu? przecież noworodek ani drgnie :wink:

    ale nie znasz dnia ani godziny, kiedy w końcu drgnie...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Bo zdarzaja się przypadki przekręcających się noworodków (jedna z mam nawet wstawiała filmik z wyczynów swojego dziecka), ja swojego dziecka samego na łózku nigdy nie zostawiłam bo się po prostu bałam..., też mam wielkie łóżko. Ja absolutnie nie oskarżam ja po prostu podziwiam odwagę zostawiania takiego dziecka w takim miejscu samego

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.09.13 10:29</span>

    ale nie znasz dnia ani godziny, kiedy w końcu drgnie...


    dokładnie, mam nadzieję, że venus uczy się na błędach i Lesia już nie zostawi samego w takim miejscu
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Ja widziałam jak moje wcześniaczki przemieszczały się po swojemu w inkubatorach i to mi wystarczyło żeby zmienić przekonanie że noworodek leży i się nie rusza. Dzieci małe nie lubią przestrzeni i np. Wcześniaczki mają mechanizm wciskania się w róg inkubatora w poszukiwaniu bezpieczeństwa a jak leży na dużym łóżku to tego rogu może nie znaleźć.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    sysiajaw: dokładnie, mam nadzieję, że venus uczy się na błędach i Lesia już nie zostawi samego w takim miejscu

    Nie zostawię Go samego na łóżku, wolę przenieść Go metr dalej do łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    A co do obniżania łóżeczka to lepiej parę dni za wcześnie niż o jeden dzień za późno.
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    doti_p: A co do obniżania łóżeczka to lepiej parę dni za wcześnie niż o jeden dzień za późno.

    :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Ja absolutnie nie oskarżam ja po prostu podziwiam odwagę zostawiania takiego dziecka w takim miejscu samego

    Ja myślę, ze ta odwaga szybko mija po takim incydencie. Ale dobrze, że przestrzegacie, bo ja też myślałam, "a nic się nie stanie",a też popełniłam ten błąd i stałam pół metra od łóżka. Nawet nie wiem w której chwili to wszystko się stało i trwało naprawdę sekundy. Choć minęło pewnie ze dwa, albo trzy tygodnie to cały czas obserwuję Zuzię, bo boję się czy nic się nie stało. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Manga, u nas też musiał ktoś być przy spaniu, bo inaczej się budziła. Wymyśliłam sposób, że z dwóch stron podkładam poduszki, tak, żeby miała wrażenie, że ktoś ją przytula. Działa:)
    Moja szwagierka z kolei owijała kocykiem, dziecko miało rączki przy sobie i też jest wrażenie bliskości.

    Ja chciałam uaktualnić, że mamy DWA ząbki :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Dlatego Tośka urzęduje w całym mieszkaniu na podłodze, tylko w salonie rozłożyliśmy sofę aby było niżej i już prawie się nauczyła że trzeba schodzić na nóżki a nie na główkę (na 10 razy zejdzie 3 na główkę).
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny kiedy powinnam przekręcić materac z pianki na grykę z kokosem????Czy to nie ten moment kiedy dziecko jest bardziej mobilne???
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    akirka: Ja chciałam uaktualnić, że mamy DWA ząbki

    O kurczę!!! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    akirko tak szybko? Super!
    DominiczkaA: Dziewczyny kiedy powinnam przekręcić materac z pianki na grykę z kokosem????

    ????!!!
    Kurcze pierwsze słyszę, że się przekręca! A nawet nie wiem na jaką stronę leży u nas. Jak to rozpoznać?
    --
  5.  permalink
    Ta piankowa to zwykły materac,a gryka podobno dopasowuję się do ciała dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    akirko tak szybko? Super!

    też jestem w szoku, że od razu dwa zębole się pojawiły i że tak szybko. Wczoraj już mnie użarła tym kłem i nie powiem, że nie boli:( Ale od razu cycka zabrałam i mówiłam, że nie wolno.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Akirka i jam jest w szoku. Mój ma od 2,5 miesiąca 2 na dole i nic więcej się nie szykuje...

    Powiem wam, że moje dziecko wprawia mnie każdy dzień w zdumienie, wczoraj robił po 10 kroczków, a dziś, dziś już biega między pokojami obróci się i tak w kółko tam i z powrotem:shocked:

    A z ciekawszych rzeczy strasznie fajnie wygląda jak coś je i ze wszystkimi się chce dzielić...nawet z psem:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    DominiczkaA: Ta piankowa to zwykły materac,a gryka podobno dopasowuję się do ciała dziecka

    No ok, ale my mamy z jednej strony kokos z drugiej grykę - co jest co? Bo się nie orientuję?
    Acha i gdzieś czytałam, że materace się wymienia co jakiś czas. To prawda czy to właśnie chodzi o to odwrócenie?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    kokos jest gładki a gryka to takie kulki, a zmienia się chyba po skończeniu roku

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.09.13 14:55</span>
    wygląda jak coś je i ze wszystkimi się chce dzielić...nawet z psem:devil:


    u nas to samo :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.09.13 14:58</span>
    Kinga na razie nie wygląda na to że miałaby pójść, przesuwa się przy meblach, pięknie chodzi za rączki, nawet po schodach w domu che chodzić ale za rączki, nie długo będziemy musieli bramkę założyć, bo uwielbia schody ale na razie po prostu przy nich stoi
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Dzięki sysia:bigsmile:
    --
  6.  permalink
    sysia aha to dobrze wiedzieć bo się zaczęłam zastanawiać czy to nie pora na odwrócenie:):)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Dzięki sysia:bigsmile:


    nie ma za co, no ja właśnie stoję przed obrotem, ale boję się, że będzie gorzej spała hehe
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    u nas na strych są drewniane, strome schody i Kacper je też uwielbia. Najadłam się wczoraj strachu bo Kacper wlazł na nie do połowy, a jak mnie zobaczył to przyśpieszył, skurczybyk (:wink:) nawet się nie zasapał.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    u nas na strych są drewniane, strome schody i Kacper je też uwielbia. Najadłam się wczoraj strachu bo Kacper wlazł na nie do połowy, a jak mnie zobaczył to przyśpieszył, skurczybyk (:wink:) nawet się nie zasapał



    hehe świetnie to musiało wyglądać, moja ucieka przede mną też, zwłaszcza jak idę i mówię Kinia nie wolno, to ucieka ile sił w rękach i nogach bo ona to tylko raczkuje
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja z pytaniem. Czy jak dziecko ma 3dniowke to ma luzniejszy stolec? Pytam, bo dzis 3ci dzien goraczki (zbijam jak tylko widze, ze rosnie do 38 i wzwyz), i Karolek juz zrobil 5 kupek, z czego 4 wielkie i luzne. Nie wiem czy to ok? czy moze powinnam sie martwic?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 18th 2013
     permalink
    madziauk tak. U nas była prawie sama woda zamiast kupki, taka wsiąkająca niekiedy w pieluszkę. Musiałam dopajać albo częściej przystawiać do piersi. Tak więc się nie martw tylko pilnuj żeby się nie odwodnił.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.