Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii da się, robi się badanie prolaktyny zwyczajnie, tylko, że jeśli jeszcze karmisz to masz i tak ją podwyższoną więc nie ma sensu :)
    Ona po prostu może utrudniać owulację, ale niekoniecznie.
    Ja musiałam ją zbić lekami żeby zajść.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Niedługo organizuję chrzciny Malutkiej. Będą one w listopadzie. Jak mam ubrać dziecko?? Może ktoś doradzi? Czy specjalnie kupić kombinezon biały? Największy problem mam z kombinezonem, bo są one dosyć drogie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorEwaDy
    • CommentTimeOct 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Musisz zaznaczyć tekst do zacytowania i na dole mieć zaznaczone


    Dziękuję dobra kobieto :)

    Może znajdzie się ktoś z podobnym problemem...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii możesz zacząć mierzyć tempkę to będziesz widzieć czy masz owulkę czy nie (tzn. nie na 100% ale jakiś obraz swojej płodności będziesz wtedy mieć)...ja pierwszy cykl po porodzie miałam bezowulacyjny (przynajmniej wg pomiarów temp), teraz jest drugi i czekam co dalsze temperatury pokażą...
    a reguły nie ma, są kobiety które zachodzą w ciążę pomimo tego, że karmią tylko piersią a są takie, które będą karmić raz na dobę a owulacji nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    A kupiłaś już kombinezon na zimę?
    ciężko mi radzić bo nie wiadomo jaka będzie pogoda.ja chrzcząc w lutym miałam kombinezoniki błękitne ( takie w całości na dole,nie z nóżkami osobno) i na kombinezony przypięłam kompozycję kwiatową która mi pani w kwiaciarni zrobiła z białych kwiatków.kombinezony oczywiście wykorzystałam przez całą zimę do końca już
    a tu w listopadzie to nie potrafię przewidzieć pogody.upałów nie bedzie,co najwyzej kilka stopni na plusie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Salinos,jesli Jestes zainteresowana to mam sliczny kombinzeon welurowy next (taki jesienny nie typowy pajacyk,tylko taki cieńszy kombinezon) na 0-3 m-ce. /idealny na chrzest/ Jak co to foteczki podesle na maila :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    A temperaturę trzeba mierzyć rano przed wstaniem? Bo mnie to mały budzi i od razu do niego lecę a to się zdarza o różnych porach...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii, ja się staram minimum 2 godziny spać i wtedy mierze, a jak się nie da i biorę do karmienia to też zaraz mierze. Trudno. Od 4 godziny można mierzyć.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy pierwszy skok rozwojowy może być tak wcześnie ?
    Adaś od 2 dni tylko chce być na rączkach i cyckować, słabo śpi, walczy sam ze sobą..
    Widzę, że zaczął nas obserwować, interesują go zabawki w karuzeli i tak myślę czy to może być skok tak wczesny..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Asiu u nas bylo podobnie, pierwsze 2 tyg po porodzie, nie bylo dziecka w domu, spała i jadła, potem zaczęla potrzebowac więcej, przytulania, bliskosci, karmienia.
    moze tez kolki o ktorych pisalas wczesniej?

    tez mialam zapytac o skoki, czy rzeczywiscie obserwujecie skoki wg tych wyliczen
    u nas 5 tydzien byl burzliwy, choc zbieglo sie to z moja chorobą
    teraz jest aniołkiem, ciekawe co bedzie w 8 i 9 tyg.:)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 13th 2013 zmieniony
     permalink
    EwaDy: Wiem dziewczyny, że lepiej sprawdzić, ale takie historie słyszy się o narkozach...boję się. Byliśmy u innego neurologa wczesnej to zlecił usg główki, zrobiliśmy i było wszystko dobrze, także powiedział, że nie wie co jest, ale żeby się nie martwić...może zrobimy najpierw usg przezciemiączkowe raz jeszcze...

    a czy neurolog widział to, jak córeczka przekrzywia tą główkę? Kurczę, no jakieś badania zrobić musicie. Moja Michasia miała tomografię komputerową główki. Spała chyba wówczas... w każdym bądź razie narkozy nie miała. Z tym, ze była wówczas z 2 tygodnie po porodzie, więc mniej ruchliwa.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Te kolki to chyba kolki nie były bo podajemy dicoflor i Misia już nic nie męczy :)
    Bardzo szybko przeszło więc pewnie Mama coś zjadła. ..
    Teraz wlasnie mnie ciekawi ten skok..
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dobry wieczór :smile:
    Isiula i Dorit bardzo Wam współczuje tych chorób i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :grouphug:
    Dii w końcu przyszła @@ :clap: teraz tylko działać z mężem gęsto i często :tooth: a prolaktynę bada się po przez pobranie krwi :wink: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZEGO KOCHANEGO KACPERKA!!!!!!!!!! 100 LAT!! PROSZĘ UCAŁOWAĆ GO! :D
    Dii: Jutro jest ten wielki dzień...

    Czyli?? coś przegapiłam :devil: ?
    EwaDay Ja też bym wolała zrobić badanie niż patrzeć jak aniołek jest czy mógłby być chory :sad:
    Dorit: ciekawe co bedzie w 8 i 9 tyg.:)

    Życzę Aniołka :bigsmile:
    Czy Wy za każdym razem jak podnosicie aniołka z podłogi myjecie ręce dziecku? bo Ja tak bo ma wtedy Jego ręce dziwnie pachną :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: A temperaturę trzeba mierzyć rano przed wstaniem? Bo mnie to mały budzi i od razu do niego lecę a to się zdarza o różnych porach...


    rano przed wstaniem z łóżka, termometrem elektronicznym mierzy się do 30 sekund, więc spokojnie zdążysz :) ja mierzę bez problemu a też przecież wstaję do dziecka...
    co do pór pomiaru to najlepiej mierzyć do 8 rano (w metodzie angielskiej można korygować pomiary wzg czasu)
    Myślę, że warto spróbować :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    venus87: Dii: Jutro jest ten wielki dzień...

    Czyli?? coś przegapiłam ?

    Nie, nie. Nic nie przegapiłaś. Jutro wypadają jego urodzinki a wczoraj były wyprawiane :tongue:
    Dziękujemy za życzenia.

    Treść doklejona: 13.10.13 20:48
    sardynka85: rano przed wstaniem z łóżka, termometrem elektronicznym mierzy się do 30 sekund, więc spokojnie zdążysz :) ja mierzę bez problemu a też przecież wstaję do dziecka...
    co do pór pomiaru to najlepiej mierzyć do 8 rano (w metodzie angielskiej można korygować pomiary wzg czasu)
    Myślę, że warto spróbować :)

    Spróbuję, ale zacznę od jutra.

    Treść doklejona: 13.10.13 20:51
    Ja wiem, ze to nie ten temat, ale jak już zaczęłam to tylko spytam - jak najlepiej mierzyć tą temperaturę? W sensie chodzi mi o miejsce pomiaru i metoda... Nie znam się na nich!:shamed:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii: jak najlepiej mierzyć tą temperaturę? W sensie chodzi mi o miejsce pomiaru i metoda... Nie znam się na nich!

    Rano, przed wstaniem, o stałych porach, dopochwowo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dorit: tez mialam zapytac o skoki, czy rzeczywiscie obserwujecie skoki wg tych wyliczen

    U nas nic.
    Nawet nie liczę i nie wiem kiedy Karol skoki przechodzi :bigsmile:
    .
    katka_81: Kurczę, no jakieś badania zrobić musicie.

    Zgadzam się z Katką!
    Poza tym z tego co się orientowałam - dzieci narkozę przechodzą dobrze (mieliśmy mieć zabieg usunięcia przepukliny także analizowałam temat).
    .
    Dii: Jutro wypadają jego urodzinki a wczoraj były wyprawiane

    Dii ale nie uciekniesz nam z wątku?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie, no jakże bym śmiała - po prostu dojdzie mi dodatkowo Maluchy 1-3 lata i tyle:tongue:

    Treść doklejona: 13.10.13 21:33
    venus87: Rano, przed wstaniem, o stałych porach, dopochwowo

    Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dii sto lat dla Kacperka :)
    Venus dziekuję! Dzisiaj corcia tez spokojny, rozesmiany aniołek.

    teraz widze ze ostatnie 2 tyg jak mialam zapalenie piersi i klopoty to ona byla ciagle glodna i przez to nerwowa, jadla co godzine i widac nie lecialo jak trzeba z piersi.

    Ja tez zaczne mierzyc tempke.
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeOct 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja niunia staje na czworaka i próbuje się przemieszczać!:-) Nawet zdjęcie udało mi się zrobić.Strasznie dzisiaj szalała, obroty ćwiczy namiętnie. Najlepiej jej teraz na brzuszku. Leży sama na podłodze i śmieje się na głos do żyrandola:-) Ewidentnie jest po skoku. Ciekawe co jutro wymyśli:-)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    cytrynka251: Moja niunia staje na czworaka i próbuje się przemieszczać!:-)

    :clap::clap: ucałuj Natalkę
    Dii: Dzięki :)

    Proszę :thumbup:
    Dorit: Ja tez zaczne mierzyc tempke.

    A co? planujecie drugie bebe :tooth:?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Dzięki Venus.

    Dii, gratuluję okresu :) ja nadal bez i wcale nie tęsknię, ale pewnie dostanę zaraz z okazji zakończenia karmienia..
    Wszystkiego najpiękniejszego dla Kacperka! :flowers:
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Sto lat sto lat dla Kacperka !!! :bigsmile: :flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Kacperka :flowers::flowers::flowers:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego Najlepszego Kacperku :flowers::flowers::flowers::heartbounce::hugging:
    --
  1.  permalink
    Najlepszego dla Kacperka;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Asiula - Ja tam, to szczerze mówiąc, nigdy nie wiedziałam czy to skok czy nie. U nas nie było takich spektakularnych zmian. Tak jak teraz, niby skok powinien być około 19 tygodnia a marudzenie zacząć się już od 14 tygodnia - a ja nie wiem czy to marudzenie bo jest zmęczony czy marudzenie jakieś inne.
    -- ,
  2.  permalink
    Sto lat dla Kacperka.!!!
    Ja @ moglabym dalej nie miec, fajnie bylo he he.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Kacperku sto lat :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    sto lat dla Kacperka :))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Kacpra!
    --
  3.  permalink
    sto lat dla Kacperka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego z okazji roczku dla Kacperka :) :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    isiula: ja nadal bez i wcale nie tęsknię, ale pewnie dostanę zaraz z okazji zakończenia karmienia..

    No i sobie wykrakałam @..:cool:
    • CommentAuthorEwaDy
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    katka_81: a czy neurolog widział to, jak córeczka przekrzywia tą główkę? Kurczę, no jakieś badania zrobić musicie. Moja Michasia miała tomografię komputerową główki. Spała chyba wówczas... w każdym bądź razie narkozy nie miała. Z tym, ze była wówczas z 2 tygodnie po porodzie, więc mniej ruchliwa.


    Neurolog widział i stwierdził, że asymetria, ale z drugiej strony nie ma na pewno napięcia żadnego, bo nic nie wymacał.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dziękuję w imieniu Kacperka :kissing:

    Isiula współczuję @ Sama ledwo wyrabiam...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 14th 2013 zmieniony
     permalink
    EwaDy: Neurolog widział i stwierdził, że asymetria, ale z drugiej strony nie ma na pewno napięcia żadnego, bo nic nie wymacał.

    a fizjoterapeuta "badał"? Może udajcie się jeszcze do fizjoterapeuty na konsultację? Ja bym tak zrobiła.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    A ja odebrałam przed chwilą wyniki moczu Miśka i tym razem ma liczne fosforany (tydzień temu miał liczne moczany)...chyba jutro pójdę jednak do pediatry i niech mi powie czy mam się czym przejmować, bo w tym temacie zupełnie się nie znam...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Sardynko ja nie pomogę, bo nigdy się z tym nie spotkałam... Ale dziwne, że raz to raz to wychodzi... Może trzeba powtórzyć badanie... Może jakieś błędy są...?

    Ja z kolei mam pytanie z innej beczki.
    Kacper często się łapie za uszka. I wiem, że tak dzieci robią jak są zmęczone, śpiące, itp. Ale Kacper też tak robi po wyspaniu i często wkłada sobie palec do ucha i wydłubuje miodek:tongue: Czyszczę mu uszka jakimś psikaczem, ale jak zaglądam to widzę tam ten miodek i czasem się tak zastanawiam... Może mu się uszko zatkało, albo co...? Jak myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    salinos współczuję przeżyć, traumy... Ja pamiętam, że w niektórych przypadkach też się wkurzałam - głównie na teściową, że mi mówi jak mam dziecko swoje wychowywać, ale to mija - w sensie zdenerwowanie. Przestałam się tym przejmować. Powtórzę to, co i mi tutaj dziewczyny pisały - jesteście najlepszymi rodzicami dla swojego dziecka! Ty jesteś najlepszą matką dla Dominiki! I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! Postaw na swoim i albo to zaakceptują albo nie! Ważne, że Dominisia jest zdrowa i zdrowo rośnie! To Ty ją nosiłaś 9 miechów w brzuchu i Ty przechodziłaś ten poród i Ty jesteś odpowiedzialna za wychowanie swojego dziecka! Nie dziadkowie!
    Proponuję olać temat bo nie potrzebnie się stresujesz a i dziecko może wyczuć to u Ciebie! Nie stresuj się! Jak im przejdzie i zobacz, ze Dominice nic nie jest, że rośnie jak należy to zmienią nastawienie. A jak nie zmienią to ich sprawa. Naprawdę się nie przejmuj. Proponowałabym rozmowę z nimi ale możesz się tylko bardziej zestresować, więc poczekaj aż emocje opadną i za jakiś czas spróbuj z nimi porozmawiać i wytłumaczyć, że to Wasze dziecko i wy je wychowujecie jak chcecie. Powodzenia i trzymam kciuki:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Salinos rozumiem, że twojej mamy zachowanie nie zmieniło się z dnia na dzień i po prostu jest taką osobą. Bardzo mi przykro, że doświadczasz czegoś takiego. Jedno w tym wszystkim jest dobre, wiesz jaką mamą na pewno być nie powinnaś, ufaj sobie a nie temu co mówią inni.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Salinos,po co z nimi dyskutujesz? Po co? Szkoda Twoich nerwow tylko. Rodzina zawsze ma problem ,ale to Ty decydujesz z mezem,jak i co robicie przy dziecku.
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj dla Kacperka!!!
    Salinos, strasznie to przykre ale montenia dobrze pisze-szkoda nerwów. Ja wiem, że i tak zawsze będziesz przeżywać ale niestety nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli... U nas też jest dziwnie i też to ciężko przechodzę ale tłumaczę sobie, że nie mam na to wpływu. Ja już się robię gruboskórna wobec pewnych postaw. U mnie uwarunkowane jest to tym, że moi rodzice wychowywali się w różnych okolicznościach i niestety model rodziny tam nie funkcjonował... Moja mama była w domu dziecka, tata miał też przeróżne historie życiowe i w sumie czasem wydaje mi się, że najbardziej rozumie mnie teść :D Dobrze, że się tu wyżalasz bo kto jak nie my Ciebie zrozumie :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Mam dziwne pytanie, ale mnie to nurtuje.
    Dlaczego Kacperek może mrużyć oczka?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dii ja dzisiaj byłam z Mikołajem u okulistki i pytałam o mrużenie, ona stwierdziła, że to całkiem normalme, bo dziecko zdobywa nowe doświadczenia - ja się trochę bałam, że to może od wady wzroku ale Mikołaj póki co ma lekką nadwzroczność, a takie mrużenie to raczej przy krótkowzroczności się pojawia
    Ale jak Cię to niepokoi to zapytaj pediatry przy okazji ;)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dii Leszek ostatnio też łapie się często za uszka ale Ja mam taki nawyk, że za uszy się łapię i grzebie przy nich, strasznie mnie to relaksuje :devil::devil:
    Salinos jakich Ty masz rodziców??? są straszni! jeżeli teraz nie utemperujesz im krytyki i wtrącania się w życie Twojej rodziny to nie chce myśleć co to będzie za 10 lat?? zła sukienka, brzydkie rajstopy, okropny kolor tapety itp?? czym Ona się bawi? o której wraca? O Boże!!!! proszę Cię nie pozwól sobie na to!!! Jeżeli Twoi rodzice nie akceptują Waszych metod wychowania ( co bardzo uważnie i starannie się przygotowywaliście ) to niech Was nie odwiedzają! Może wtedy przekonają się, że ich czas już minął??? Szlak mnie trafia jak rodzice zamiast pomagać swoim dzieciom to jeszcze im dorzucają zmartwień, nerwów i problemów! I jeszcze robią z Ciebie idiotkę, złą mamę i tatę, nie odpowiedzialnych rodziców. :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Dii, pytaj na dzieciach 1-3. Już chyba się przeniosłaś :)
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny potrzebuję na ,,gwałt "fotelika samochodowego 0d 9-25 kg najlepiej :bigsmile:Wróciłyśmy z Uk wsadziłam ją w stary a tu niespodzianka nogi i główka wystaja a pasy są już za krótkie.Najlepiej żeby ten fotelik miał funkcję półleżącą też
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    salinos: bo mnie dopadnie niedługo depresja przez moja rodzinkę

    nie wiem co napisać mam teściową która lubi się wtrącać ale zna mnie na tyle że nie śmiała by powiedzieć że coś robię źle bo by została z miejsca utemperowana..walcz o swoje racje i o swoją rodzinę nawet kosztem kłótni jak ona nie umie uszanować waszego zdania to wy jako dorośli ludzie tez nie musicie się na to godzić... tym że się nie dokładają to też się nie przejmuj było by jeszcze gorzej że ona dała a ty nie używasz a ty to to i to.....

    Treść doklejona: 15.10.13 10:19
    DominiczkaA: Dziewczyny potrzebuję na ,,gwałt "fotelika samochodowego 0d 9-25 kg najlepiej :bigsmile:

    tu ma wątek
    http://forum.28dni.pl/discussion/973/8/jakich-fotelikow-uzywacie/
    --
  5.  permalink
    kasia dziękuję Ci bardzo,nie wiedziałam że jest wątek:):bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.