Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Powrót do pracy nie jest taki straszny :bigsmile: U mnie podobnie jak u Agi: dopiero po powrocie zdałam sobie sprawę z tego, że czegoś mi brakowało... Maksiu, odkąd poszłam do pracy, budzi się kilka razu w nocy (wcześniej sypiał do 5) ale dajemy radę :wink:

    Moi rodzice mieszkają 30 km od nas - widujemy sie raz na miesiąc; teściową mam w tym samym mieście ale nie odwiedzamy się codziennie.

    A my po wizycie u dermatologa: na szczęście to nie grzybica, na "nieszczęście" skaza :confused:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    postaram sie cos znalezc ,ale moze na pòl etat... zawsze pracowalam i chociaz ,fajnie sie siedzi w domu ,to ciagnie mnie do jakiejs pracy...boje sie tylko czy fizycznie wydole ,przez te noce nie przespane...dlatego pytalam was ,jak sobie radzicie...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2008 zmieniony
     permalink
    kozera a z kim bylaby Veve??

    ja do pracy tez nie wrocilam z wyboru. wstepnie mam wychowawczy do wrzesnia 2008 ale przymierzam sie zeby zostac do wrzesnia 2009. moze i psychicznie byloby mi lepiej bno wiadomo z ludzmi no i kocham uczyc ale finansowo kiepsko na tym bysmy wyszlo bo polowa poborow bylaby dla nianki a tak jak sie lapie na wychowawczy to mam wiecej niz jak bym wrocila... planuje rozeslac cv zeby od przyszelgo roku szkolnego w razie wychowawczego zlapac prace weekendowa w szkole jezykowej lub jakiejs zaocznej, jakas kasa wpadnie i kontakt z ludzmi bedzie...

    przy Gabrysi wrocilam do pracy jak miala 4,5miesiaca, wstawalam w nocy co godzine ale jakos dalam rade.. mala zaczela spac z nami i sie sama cyckiem obslugiwala ;) no a w pracy jakos poszlo - dodam ze pracowalam od 8 do 12,35 czyli nie bylo mnie 6,5godz dziennie...


    Jemma... kurde przykro mi z ta skaza :( czyli co teraz i Twoja dieta scisla i Maksiowa?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Dziewczyny jestem w domu od calych 20 min potem do was zajze i napisze co i jak narazie chce pobyc z Dusia no i musze sie uspokoic bo jestem zalamana pewna sytuacja a jaka to napisze jak znajde chwile gdy mala zasnie

    Kwiatuszku bardzo dziekuje ze moglam liczyc na twoje smsy

    a wam wszystkim za to iz pokierowalyscie bym poszla :kissing::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Dermatolog nie dała żadnych wskazówek bo alergiami sie nie zajmuje; najważniejsze jednak, że wykluczyła w 100% grzyba. Teraz czas poszukać dobrego allergologa no i poczytać troche o tej skazie. Z tego co wiem to czeka mnie eliminacja:
    - nabiału
    - orzechów
    - czekolady
    - wołowiny
    - owoców cytrusowych

    a u Maksia:
    - przejście z Nan na Nutramigen lub dojeżdzanie na karmienie
    - wykluczenie selera i chyba przystopowanie z ta herbatką bo jest z rumiankiem ...
    - podwójne płukanie prania

    i nie wiem co jeszcze...

    Mamodusi czekamy z niecierpliwością ...
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Jemma - przykro mi.. aledacie rade, Maksio da -Maksie to mądre chłopaki :smile:
    MamoDusi czekamy na więcje info.. Ściski!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Vall pewnie, że damy radę; wiele dzieci teraz ma skazę, trudno ... I tez uważam, że Maksie to mądre chłopaki to tego niezłe cwaniaczki :wink:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    ANIA M,o opiekunce nawet nie mysle,za duzo sie nasluchalam zlych opowiesci od znajomych,VEVE do mojej ukochanej tesciowej bym odwozila,ona jest ciepla osoba ,mam do niej 20 min samochodem,wiec spoko ...a i jeszcze jedno ja mieszkam ,gdzie jest maly rynek pracy,wiec raczej pracuje sie tylko od kwietnia do wrzesnia w hotelach,zima bym siedziala w domu...
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Jemma mojemu tez juz lekarka "sugerowała" skazę, ale............... poki co nie dalismy sie...
    zobaczymy...........
    Poki co buźka lepsz apo krmeie, wiec mysle ze to nie to...

    Kozera - tylko pozazdrościc tesicowej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Kozara - fajnie ci z taka tesciowa.. moja zajmuje sie wnuczkiem ze strony corki

    MamoDusi czekam na wiesci :grouphug:

    Jemma nutramigen jest wstretny ale rpzy skazie jest stosowany wiec sprobuj. wiesz mam kolezanke ktora nawet sera zoltego odrobiny zjesc nie moze, pol plasterka i mala wysypana cala, podobnie z majonezem czy jogurtem, salatki warzywnej nie jada a salate tylko z oliwa z oliwek...
    a co do rumianku - ja mam na niego uczulenie i u dzieci nawet nie probowalam z obawy ze moga miec problemy
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    mam chwile po badaniach podlonczyli mi kroplowke i podali zastrzyki po polowie kroplowki dostalam krwotoku wiec biegiem i czyszczenie po zrobieniu morfologi okazalo sie ze jest anemia i to duza ale to jeszcze da sie przebolec po wszystkim kolejne badanie i usg na ktorym wyszlo ze mam na tym drugim jajniku 7 torbieli wielkosci pol centymetra narazie musze czekac az wszystko wyleci z szyjki i potem wezmiemy sie za jajnik najgorsze jednak jest to ze jezeli jajnik nie wroci do swojego stanu a powiekszony jest o 6 cm to bede zmuszona odstawic Dusie od cyca i to naj bardziej mnie boli i beda podjete silniejsze srodki leczenia ogolnie wszystko boli od srodka za 4 tyg czeka mnie badanie genetyczne za ktore musze zaplacic 300 zl no i za 2 tyg do lekarza po wynik z wycinku bo na szyjce byl guzek zobaczymy jak bedzie dalej
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008 zmieniony
     permalink
    dziekuje bardzo wszystkim za mile slowa bardzo mnie podtrzymuja na duch nie moge sie tylko pogodzic z tym ze bede zmuszona odstawic Dusie od cycusia :cry::cry::cry::cry::cry: nie moge przestac o tym myslec dlaczego ja ciagle cos nas dotyka najgorsze ze jezeli wynik z genetyki z wroclawia wyjdzie pozytywny to bedziemy musieli zakupic zastrzyki jest ich po 10 w jednej seri ja musiala bym miec 3 serie a kazda kosztuje 700 zl inaczej musimy wyciac drogi jajnik :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Mamodusi duzo sily zycze i przytulam,mala przywoza do karmienia czy sciagasz?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Kachula ja juz od 16 jestem w domku
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    MamoDusi strasznie mi przykro ze nie ma zadnych pozytywnych wiesci... a swoja droga czy ci porpzedni lekarze nie widzieli tego guzka i torbieli??
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    no widzisz Aniu takich mamy lekarzy niestety nik mi nic nie powiedzial:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    ehhh kochana sluzba zdrowia... poszlabym teraz do tego co prywatnie chodzisz i powiedziala mu co o nim mysle...
    3maj sie dzielnie
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Mamodusi :hugging:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    kozera: no wlasnie,pomoc rodzicòw jest niezbedna...
    Kozera niekoniecznie :) Ja teściów mam kilka przecznic ode mnie (spacerem z dziećmi około 20minut idę) moją mamę ciut dalej bo około pół godziny drogi - autobusem szybciej - wiadomo. Jednak moja mama przez 10lat jak u niej nie mieszkam raz wzięła najstarszą córkę do siebie na 1dzień i 1 noc a to tylko dlatego ze Ania rozpłakała sie że chce do Babci. Z moja mamą widzę się bardzo sporadycznie maksymalnie raz w miesiącu a i to też nie zawsze. Teściowie - raz w tygodniu telefon "co słychać? ok. a to dobrze" i raz na jakiś czas wezmą Kubę i Gabi na 2-3 godziny no i raz w miesiącu albo oni wpadają do nas albo my do nich na obiad. Gdy leżałam na podtrzymaniu (3 tygodnie) raz wzięli Kubę i Gabi do siebie.

    W moim przypadku pomoc ich jest znikoma więc nauczyłam sie odczuwać jej braku. W sobotę odpoczęłam bo kilka godzin dzieci byli u teściów a ja poszłam na spokojny dłuuuugi spacer z Weroniką. Wiadomo, są dni że chciałabym by ktoś zabrał mi wszystkie dzieci, bym mogła naprawdę odpocząć czy coś zrobić ale skoro nie ma kto to trudno płakać nie będę :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Aniu pujdzie Maz do niego juz to zapowiedzial ja juz nie chce go widziec uwiez w to modle sie tylko by ten jajnik jeden zostal nawet juz tyle zaplacimy za te zastrzyki byle bylo by dobrze
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    AND ale jakbys chciala podiac prace ,to bez rodzicòw ani rusz...bo co zrobisz z dziecmi
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    kozera czasem trzeba oddać dziecko w ręce niani ... ja musiałam
  1.  permalink
    jemma- mam nadzieje,ze maksio szybko wyrośnie z tej skazy... Full dzieciaków wyrasta po ukonczeniu 1 r.z, więc juz duzo nie zostalo, prawda? :) Tym badziej,ze objawy przecież nie były mocno nasilone...

    MamoDusi- najwazniejsze ,że jest diagnoza... Trzymaj się :hugging:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny - kurcze nie jestem w stanie nadrobić zaległości ...
    Na bieżąco - Mamodusi bardzo mi przykro ... Życzę zdrowia i trzymam kciuki co by było wszystko po Waszej myśli !!

    Aniu pytałaś swego czasu o bliznę po cc - tak czasem odczuwam jakiś taki dyskomfort na zmianę pogody czy jak się nanoszę dzieciaki. Co do ćwiczeń, które mi poleciłaś są ok - ale neurolog powiedziała, że możemy je odstawić więc i tak je stosuję sporadycznie bo jak dla mnie i maluchów są OK.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Jemma u nas skaza była przez 3 m-ce ... Dla mnie było dziwne, że maluchy dostały skazę po mieszance - teraz jest na razie ok :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    kozera: AND ale jakbys chciala podiac prace ,to bez rodzicòw ani rusz...bo co zrobisz z dziecmi
    Kozera jestem skazana na M albo instytucje typu przedszkole/żłobek bądź opiekunka - nawet jak była tylko Ania to moja mama z nią nie zostawała (teściów jeszcze nie miałam) tylko Ania była w żłobku z którego odbierała ją opiekunka - ja pracowałam od 8-18 a do tego 3 razy w tygodniu zwalniałam się z pracy i szłam do szkoły wracając do domu po 21 - często nie widząc Ani bo nawet po nią już nie jechałam tylko tam spała a rano zaprowadzali ją do żłobka/przedszkola

    MamoDusi trzymaj sie dzielnie - będzie dobrze!!! MUSI
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008 zmieniony
     permalink
    aga nie przejmuję się nadto tą skazą, przerażaja mnie jedynie ograniczenia w mojej diecie :wink:

    Wiece co... pękło mi naczynko na oku i mam taką czerwoną plamkę; zdarzyło się to juz którejś z was? kiedy to znika? nie wygląda to zbyt pięknie...
  2.  permalink
    jemma - a który nan dawałas maksiowi?

    A co do ograniczeń... Pewnie wystarczy ograniczenie krowy :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Nan-2. Chcę początkowo zrezygnować ze wszystkiego co mogłoby uczulać (zarówno w mojej diecie jak i Maksia), poczekac na poprawę i zacząć stopniowo wprowadzać potencjalne alergeny.
  3.  permalink
    Mamodusi trzymaj sie a M niech idzie a co!
    My tez juz mielismy podejrzenie skazy ale tez chrosteczki zeszły wiec tez raczej nie to:)
    Mam niedługo szczepienie i juz mam strach jakto bedzie...

    co do pomocy rodziców-zgadzams ie z And-czasem trzeba radzic sobie samemu.Ja nie mówie bo fajnie jest jak ktos wpadnie i sie małym chwile zajmie ale to jest naprawde takie raczej wpadanie na kawke...denerwuja mnie pytania typu:a jak Ty znosisz wózek? a kiedy Ty robisz obiad ,sprzatasz? łomatko ale mnie to denerwuje.No jak to jak? Normalnie,mam dwie rece i radze sobie nimi:)
    dzisiaj na spacerku spotkałam dziewczyne z która razem lezałysmy w szpitalu-tzn w tym samym czasie.Razem miałysmy dzieci na fototerapii i tak sie na pokoju laktacyjnym zakumplowałysmy.Byłysmy razem na rynku i fajnie sie gadało-oczywiscie o naszych dzieciaczkach.Żałuje ze sie nie wymieniłysmy komorkami ale mieszka niedaleko tak ze napewno nie raz sie spotkamy jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    a u nas dzień pod znakiem płaczu, non stop ryk, kupy normalnie, pierdki też, przespał sie tylko na spacerze i potem z godzinkę jeszcze. Cycka raz chciał, po chwili nie chciał, niczym nie mogłam go uśpić, budził się po 5-10 minutach. W końcu po kąpieli padł, dałam mu przez sen z 2 piersi, przespał aż do 3 prawie. Zjadł, położyłam go do łóżeczka i się jakoś rozbudził i znów to samo - płacz. Cycka odrzuca, zmęczenie chyba też nie wchodzi w grę. Jest 3.45 Póki co słyszę, że przysnął na klacie u M. Ja dzwoniłam wieczorem do położnej, jej zdaniem to kryzys laktacyjny, mały niby je, ale jak już mu nie leci ciurkiem to nie ciągnie i nie dojada przez to. Siedzę i odciągam po nakarmieniu, żeby zwiększyć ilość mleka. Ale pewności nie mam że to o to chodzi, szczególnie że teraz zjadł na pewno sporo, a jeśli nie sporo to czemu odrzuca cycka? Druga możliwość to kolki - ale cały dzień??
    Jemma - trochę walki przed tobą, ale będzie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Harpijko odnosnie kolek sie nie wypowiem bo moje dzieci nie mialy. moze porozmawiaj z pediatra co ona sadzi? z cyckiem to bywa tak ze jak leci za duzo to zle, jak za malo to tez zle.. mam nadzieje ze uda wam sie z Kamilkiem 'dograc' i bedzie wszystko ok...
    zajrzyj na temat laktacyjny... wrzucilam ci tam info
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Dziewczyny co do mleczka dla dzieci ze skazą to ja polecam taki preparat mlekozastępczy ISOMIL - jest na receptę i dzięki temu kosztuje jakieś 8 zł (normalna cena to 38 zł). Po tej mieszance Oliwcia zaczęła normalnie robić kupki - wcześniej był z tym problem - zwłaszcza jak piła bebiko (zanim wykryto skazę). Ale ja już na pewno wiem, że to skaza, bo jak dałam jej niedawno kaszkę mleczną na dobranoc to od razu wysypało ją na klatce piersiowej.
    Wczoraj też dostała małej wysypki, bo zjadła nowy deserek jabłko+truskawki+ziarna zbóż. Myślę, że narazie uczulają ją jeszcze truskawki, bo nic innego nowego nie jadła!

    VALL - nie czekaj tylko zacznij od razu brać Yasminell - czekanie na @ nie jest konieczne, a masz już działanie antykoncepcyjne i nie musisz się, aż tak martwić. :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Jeszcze coś się przytrafi i co wtedy?
    --
  4.  permalink
    Amazonko wyczuwam ironie...
    --
  5.  permalink
    my nocka nawet w porzadku.pobudka o 3 a potem o dziwo juz o 6 ale dospalismy jakos z przerwami do 8.30 M na cały dzien wyjechał do Poznania wiec jestesmy sami z Pietruszka i mam nadzieje ze pogoda dopisze i pójdziemy na długi spacer bo w domu oszaleje.



    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Jestem chora, oskrzela :(
    Natalka jest teraz z M na rehabilitacji. Zmieniliśmy ośrodek, bo w starym w jednum tygodniu miala 2x, a w drugim wogole. Na dodatek czesto przepadało. Nie bylo poprawy, a ona coraz wieksza. Teraz chodzimy prywatnie. Dr powiedział, że jak będziemy przychodzić codziennie (5x) to wyjdzie z tego za 2-3 mies. Ciężko nam finansowo, bo w sumie jedna wizyta nie drogo 30 zł, ale na miesiac wychodzi ok 660zł + dojazd :( Myslelismy o 3 x w tygodniu, ale to za długo by się ciągnęło, wieć trzeba będzie skąś skombinować kase :( Trudno, niunia jest najważniejsza. M 3 x bedzie musial sie zwalniac z pracy na 2 h, zeby zawiezc mala, a pozostale 2 trazy bedzie wozil tesc.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Dziewczyny pomóżcie !!
    Kiedy KUPA jest już biegunką ??
  6.  permalink
    Izunia ja czytałam gdzies ze w ciagu doby(albo całego dnia juz nie wie teraz) jesli kupa jest bardzo żadka i zrobi ja od 3 razy i wiecej takiej żadkiej ale moze sie myle bo my przewaznie mamy odwrotny problem.myśle ,ze dziewczyny Ci zaraz odpowiedza lepiej



    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Mamodusi całym sercem jestem z Tobą :grouphug:
    Jemma z uczulających rzeczy to truskawki, ryby, pomidory. przykro mi że skaza się pojawiła ale dużo dzieci z niej wyrasta.
    Harpi nie łam sie, dasz radę
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Ma zaburzone napięcie mięśniowe, strasznie pręży się i odgina. Miałą w macicy mało miejsca i była ciasno oplątana pępowiną. Podobno wtedy to często się zdaża. Podobno ja też byłam sztywna. Wyrosłam z tego sama, bo wtedy nikt nie rehabilitował. Nie chcę jednak ryzykować przy małej, prawdopodobnie będzie to moje jedyne dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    November współczuję, ale jak widać jest coraz lepiej, więc może jednak warto

    100krocia, i tak super, że udało wam sie wszystko zaplanować
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Izunia witaj w klubie :confused: Tosia też ma biegunkę- chyba dziś robiła już 3 razy tyle że ta pierwsza o 2 w nocy była normalna a teraz rano 2 rzadkie .... do tego miała w nocy 38,5 teraz jest ok poczekam może się uspokoi może to przez te cholerne zęby jak do jutra nie przejdzie idę do lekarza. Tobie mogę poradzić to samo ....

    Mamadusi ważne że jest diagnoza a teraz to tylko pozytywne myślenie i leki i powinno być dobrze trzymam kciuki. karmieniem sie tak bardzo nie martw małej nic nie będzie a Ty też jesteś ważna :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Magg dzieki za mile slowko tylko ze mi bardzo zalezy na karmieniu to takie nasze male chwile a teraz musimy z tego zrezygnowac i to najbardziej boli :cry::cry: ale nie martw sie juz powoli do tego przywyklam mysle ze pare dni i dojzeje do tego ja poprostu potrzebuje troche czasu :sad:

    Moze mi ktos poradzic od jakiego mleka mogla bym zaczac co podac Dusi bo nie mam pojecia :cry:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Skasowało mi wszystko :(

    Mała jest rehabilitowana metodą ndt. Jest bardzo wrażliwym dzieckiem i przy tych cwiczeniach placze. nie wyobrażam sobie co by było przy Vojcie. Z rączkami już jest dużo lepiej, tylko dalej placka i nóżki. Już jest po ćwiczeniach w nowym ośrodku. Najpierw miała masażyk rozluźniający całego ciała, a później ćwiczenia. Jutro znowu.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Natalka to dzielna dziewczynka 100krociu zobaczysz juz nie dlugo bedzie wszystko dobrze :kissing::hugging: duza buzka dla Natusi ze tak dzielnie to znosi:grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Mamodusi ja daje Kamilowo Nan ale Bebilon podobno też dobry
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Izunia znalazłam artykuł http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51164,,,,37394260,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    Harpijka- nie chce straszyc - ale z tego co wiem moga zdarzac się calodniowe kolki!

    Iwa - dzięki - tak zrobie :wink:
    --
  7.  permalink
    Ja tez daje Bebilon ale chyba bedziemy zmieniac mleko wiec chyba każdemu dziecku trzeba "znaleźc"odpowiednie mleko.
    Jestem po 3 godzinnym spacerze-wymeczona:( spotkałam dwie kolezanki ze szpitala i tak łaziłysmy i gadałysmy wiec czas zleciał.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.