Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny, pisalyscie o kubkach - u nas dalej kupka sekunde po karmieniu. Czy w wieku Iwka to nadal ok?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Jeszcze u Was się poradzę.
    Jakie kupić buciki, żeby zakładać Kacperkowi na spacery i tak, żeby mógł sobie w nich pochodzić (na razie za rączkę)?
    Bo czasami jest tak, że np. w sklepie Kacper już się nudzi na siedząco i chce pochodzić, postać, cokolwiek byle nie siedzieć! I nie wiem jakie są najlepsze buciki takie do nauki chodzenia...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny, pisalyscie o kubkach - u nas dalej kupka sekunde po karmieniu. Czy w wieku Iwka to nadal ok?


    U nas są czasem między jednym pociągnięciem cycka, a drugim. Chyba normalne:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Dodula, ja bym nie stosowala Altacetu u takiego malucha. Mozna za to masc z arniki, w kazdej aptece dostaniesz.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    a mnie zawsze po szczepieniu kazali stosowac altacet i mowilo to dwoch lekarzy i pielegniarki, rowniez wspominaly ze jak dziecko guza nabije to tez mozna, takze juz sama nie wiem... Na guza dobre jest ponoc bialko jaja.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Milka, co lekarz to opinia, chyba znowu sie regula powtarza ;) Nam zlecila masc z arniki, bo jest naturalna. Dosyc szybko dziala, tania i bezpieczna.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    A ja znowu słyszalam, że na guzy, stłuczenia itp nie powinno się stosować zimnego jajka, zimnych noży, łyżek et cetera. Bo zimno powoduje, że krew podskornie rozlana (a tak chyba sie siniak robi, czy nie?) tężeje i mogą się jakies skrzepy porobic.
    Ale nie wiem ile w tym prawdy, bo przykladanie czegos zimnego to chyba odwieczny sposob naszych babc, prababc i jeszcze dalej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Asiula - super wieści. Tak się cieszę.
    U nas kupa też w trakcie karmienia idzie. Tylko w nocy jest jedna. A tak to non stop.
    Ja nie wiem jak to jest medycznie z tym przykładaniem czegoś zimnego do guza, ale wiem, że jak przyłożę to jest dużo mniejszy i tak nie boli. A jak się nie przyłoży to wyskakuje gulała i boli mocno. Teraz nie nabijam sobie coprawda guzów, ale jako dziecko to po prostu ręka noga mózg na ścianie. Gorsza od chłopaków byłam:tooth:
    -- ,
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    U Lesia kupa wychodzi zawsze po karmieniu.....czasami w trakcie przerwie jedzenie i skupia się nad tą czynnością :smile:
    Dziś przyjedzie Lesiu do mnie, wycałuję Go!!!:crazy::jumping: z radości zaraz pęknę :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Fajnie macie że te kupy są tak często u nas mimo tego że coraz więcej pokarmów stałych to kupa góra dwa razy w tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeOct 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny no właśnie, co lekarz to inaczej. Lepiej po prostu zapytać mamy dzieciaków, zawsze to parę opinie a nie jedna :)
    jeszcze raz dzięki
  1.  permalink
    Ogłaszam radosną nowinę przebicia się lewej dolnej jedynki:bigsmile: Będzie sukienka:-) Chociaż jak mężowi o tym powiedziałam to mi odpowiedział..."przecież wczoraj polar Ci kupiłem":-)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Witam , potrzebujemy pomocy , którąś noc z rzędu niunia marudzi,budzi się z płaczem itd ,dzisiaj bylo to naprawdę straszne,bylam bezradna ,ona biedna tak płakała, ani cyca ani butli no nic:| rano to sama,przysypia na 10 minut i krzyk , rano dalam jej czopek paracetamol , może źle zrobilam ale musiałam jej jakoś uśmierzyć ten ból :cry: obie jesteśmy wykończone.. Jestem pewna ze to ząbki .Powiedzcie nam co mogę jej podawać,mam bobodent do smarowania ale nic nie pomaga, proszę o radę i lece do apteki , kiedyś pisałyście o jakimś żelu..
    --
  2.  permalink
    Żabko żel się nazywa dentinox.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Żabka kup syrop/ czopki z ibuprofenem i jak już jest na prawdę źle to podaj...lepiej od czasu do czasu podać leki przeciwbólowe niż codziennie ładować w dziecko maść z lidokainą (która swoją drogą i tak niewiele daje)
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny :) piszę do Was z takim pytaniem, czy wWasze pociechy też tak bardzo skupiają się jak robią kupki czy puszczają bączki? Filip od kilku dni jak zabiera się za robienie tych rzeczy to pręży się, stęka, popłakuje jest bardzo niespokojny, a jak zrobi swoje to jest już ok i dodam że kupki są normlnej "konsystencji". Z góry dziękuję za odpowiedzi bo zastanawia mnie czy jest to normalne.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny od 28-30.10 w tesco będą pampki "3" za 91zł 3 opakowania=186szt. Nie mam linka do info bo zapisałam się na newsletter i ściągnęłam tylko na telefon sobie. Pewnie nie we wszystkich sklepach ale te z Was, które mają blisko, mogą sprawdzić lub w terminie promo na str pewnie będzie informacja w gazetce.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Asiunia892: Filip od kilku dni jak zabiera się za robienie tych rzeczy to pręży się, stęka, popłakuje jest bardzo niespokojny, a jak zrobi swoje to jest już ok

    Asiunia, ja tez niedawno mialam ten dylemat, wydawalo mi sie naturalne ze robienie kupki wymaga postekania ;) ale jak juz poplakuje, to moze ma problem z tymi kupkami, niedawno dziewczyny pisaly o preparatach na wzdęcia- espumisan,debridat, bio gaja....- kupilam te drugie kropelki, uzywam od 3 dni, nie zauwazylam poprawy, ale to pewno trzeba zaczekac bo to probiotyk.
    no i najlepiej skonsultowac z pediatrą stosowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    no mały dostaje i espumisan i ten probiotyk bio gaia i minął mu problem tego typu że może zrobić kupkę i oddać gazy bo nie mógł tego zrobić ale te zachowania mnie troszkę niepokoją...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    W_P_Gosia: Dziewczyny od 28-30.10 w tesco będą pampki "3" za 91zł 3 opakowania=186szt.

    A "4" też będą?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    acia20: Fajnie macie że te kupy są tak często u nas mimo tego że coraz więcej pokarmów stałych to kupa góra dwa razy w tygodniu.
    --

    Ciekawe od czego to zalezy? U nas przy stalych pokarmach w ciagu dnia kupka 4 razy. Czasem 3, ale zazwyczaj 4.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Dii, z tego co doczytałam to tylko 3
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Żabko kup ibum w syropie, przeciwbólowy Lesiowi nie pomaga żel na dziąsła:sad:

    Treść doklejona: 22.10.13 17:20
    Brawo dla Natalki :clap::clap: Cytrynko polar też może być :tooth:

    Treść doklejona: 22.10.13 17:22
    Leszek ostatnio robi zieloną, wodną kupę, jak się ze....ra to po pachy! no szok:shocked: skąd On tyle w sobie ma tego....
    --
  3.  permalink
    żabko ja dawałam poza maścią nurofen i małej pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny :) kupilam ibum, byłyśmy u lekarza bo dostała gorączkę, potwierdzila zęby i ma lekko zaczerwienione gardełko. Dziwna sprawa z tymi zębami bo obie górne i prawa dolna trojka jej wychodzą, już ma spuchnięte biedactwo :neutral: waży 7100 :) także oby te zęby szybko wyszły :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    zabka - hmm, to raczej malo mozliwe zeby trojki jako pierwsze wyszly wiec to moze falszywy alarm :) u nas slinienie i napuchniete dziasla jedynek byly dwa miesiace az w koncu jedna wyszla a drugiej dalej nie ma a slinotok ma ogromny i cale nabrzmiale dziasla :(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Hej dziewczyny gratuluję wszystkim dzieciom ząbków , mój Piotruś ma już 3 na dole i 3 na górze.Nie udzielam się tu ostatnio bo codziennie dojeżdżamy na rehabilitacje z Piotrusiem a jak wracamy to już na nic nie mam siły.Pozdrawiam was wszystkie :)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Anula rozumiem, że masz dużo na głowie :wink: pozdrawiamy Was również gorąco:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    u nas slinienie i napuchniete dziasla jedynek byly dwa miesiace az w koncu jedna wyszla a drugiej dalej nie ma a slinotok ma ogromny i cale nabrzmiale dziasla :(

    To tak jak u nas. Pierwsza dolna jedynka wyszła jak Zuzia miała 7 miesięcy, a objawy były od 6 miesiąca. Teraz cały czas spodziewałam się drugiej dolnej jedynki, a ona wcale nie wychodziła. Ostatnio wyszła nam górna jedynka, a ja cały czas smarowałam dziąsło na dole.:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Ogólnie z tymi zębami to dziwna sprawa ;) przy3 ma spuchnięte ale napewno wyjdzie 1 lub 2 , w końcu coś musi wyjść :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Jestem po badaniu, beta rośnie z tam było koło 1000 ( 986 ) a teraz jest 1100 ( parę ) pęcherzyk widać ale Oni jeszcze nie wiedzą czy jest po za macicą czy w! szlak mnie trafi, pytała się doktor czy coś boli, plamię itp. ale żadnych objawów nie mam takich......mam nadzieje, że się zlituje i mnie puści do domu, przecież mogę przyjść za tydzień na kontrolę lub w piątek....płakać mi się chce, nastawiłam się, że wyjdę a wychodzi, że raczej nie....:cry: poczekam na lekarza....
    --
    --
  4.  permalink
    Venus kochana jak przyrastała beta w jakich odstepach czasu??bo cos mi sie wydaje,że za mało przyrasta:(
    -- ,
  5.  permalink
    Też mi się wydaje, że za wolno ta beta rośnie. Kochana trzymamy kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Żabka221: przy3 ma spuchnięte


    Moja Majka ma dziasla w miejscu trojek spuchniete prawie ze od urodzenia :tongue:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    leneczka8484: Venus kochana jak przyrastała beta w jakich odstepach czasu??bo cos mi sie wydaje,że za mało przyrasta:(

    Odstęp 48h. Lekarz powiedział, że spodziewał się większego przyrostu ale książkowo rośnie, od wczoraj odczuwam kłucia po lewej stronie i dziś na monitorze zobaczyłam punkcik po lewej stronie....
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    A powiedzcie mi dziewczyny jaki produkt polecacie do wprowadzenia glutenu ? Bo do tej pory podawalam kaszkę bezglutenową a od przyszłego tygodnia chcem powoli zacząć wprowadzać z ..z góry dziękuję :D
    --
  6.  permalink
    Zabko, ja dawalam ciumkac zwykla skorke od chleba :P kaszki glutenowe tez sa, musisz popatrzec, ja juz dokladnie nie pamietam jakie dawalam :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Żabko ja mam zamiar wprowadzać w postaci kaszy mannej (Lubella, bo nie ma soli). Wklejałam parę dni temu artykuł o wprowadzaniu glutenu na wątku laktacyjnym.
    --
    •  
      CommentAuthorMoyra
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    Być może znalazłby się bardziej odpowiedni wątek niż ten, aby zadać moje pytanie, jednak sprawa na pewno dotyczy kobiet w ciąży, czyli przyszłych mam. Jeśli powinnam umieścić tego posta gdzieś indziej to proszę o podpowiedź, gdyż przeszukując forum nie znalazłam odpowiedzi. A może powinnam rozpocząć nową dyskusję?
    Pytanie brzmi: Czy któraś z was ma doświadczenie w temacie odczulania podczas ciąży? Albo może zna takie przypadki? Chodzi mi konkretnie o kontynuację odczulania w czasie ciąży. Odczulam się już trzeci rok (szczepionka kombinowana z dwoma alergenami). Zostały mi jeszcze dwa lata do końca, ale jak przerwę na czas ciąży, to powinnam zacząć odczulanie od początku, a przede mną kolejne odczulania z innymi alergenami, bo mam sporo alergii :( tak więc nie chciałabym stracić tych trzech lat odczulania, ale nie wiem czy nie ma przeciwskazań i jakiegoś ryzyka dla kobiety, bądź płodu. Jeśli wiecie, jakie może być ryzyko, to również napiszcie.

    Moja lekarka, u której się odczulam, powiedziała mi kiedyś, że jak tylko się okaże, że jestem w ciąży, powinnam ją poinformować i nie będziemy kontynuować odczulania, bo kobiet w ciąży się nie odczuła. To już było jakiś czas temu, a jak byłam u niej ostatnio to powiedziała, że była nie dawno na jakimś seminarium poświęconym właśnie odczulaniu kobiet ciężarnych i dowiedziała się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i nie trzeba przerywać 'kuracji', wręcz powinno się kontunuować. W internecie można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat, ale raczej piszą, że nie odczula się ciężarnych. Nie wiem, może to chodzi głównie o rozpoczynanie odczulania w czasie ciąży, a jak już się jest w trakcie odczulania przed ciążą, to nie trzeba przerywać? Może to też zależy od tego?

    Napiszcie proszę jeśli coś wiecie na ten temat. Zaczęliśmy z mężem starania o dzidziusia i nie wiem jak podejść do tematu jak nam się już uda - przerywać odczulanie czy nie ma takiej konieczności?

    Będę wdzięczna za wszelkie info.:smile::smile:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Moyra jest wątek Przyszłe Mamusie. Poszukaj w wyszukiwarce bo teraz piszę z telefonu i nie mogę linka wkleić:)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Żabko ja na początku gotowałam kaszkę mannę i dodawałam do zupki, a później do mm dodawałam łyżkę kaszki zbożowej Nestle ona jest bez cukru.
    --
    •  
      CommentAuthorMoyra
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Akirka tam już też napisałam, jednak myślę, że 'rozpakowane' mamusie też mogą mieć jakieś doświadczenia w tym temacie. Nawet większe niż starjące się, bo przeszły już całą ciążę i mogą z doświadczenia powiedzieć czy odczulanie miało na nie jakiś negatywny wpływ albo na dzidzię.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Mayora - dlatego na przyszłe mamusie wchodzą też już obecne mamusie i radzą jak mają jakieś wiadomości :wink:

    Akirka - a powiedz Ty mi, czy Ty będziesz dodawać kaszkę manną do zupki czy jak?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny, w końcu znalazłam odpowiedni wątek do swojego miliona pytań :) I nawet parę znajomych tu widzę :) Jestem mamą od lekko ponad dwóch tygodni, zmęczoną, czasami sfrustrowaną i zagubioną więc przyjmijcie mnie do swojego grona :)

    Pierwsze pytanie. Docieramy z mała w kwestii jedzenia i spania. Mleko jest, kupki są, jest za to mega problem z zaśnięciem po jedzeniu. Na początku walczyłam by jadła a nie spała a teraz jest problem ze spaniem po karmieniu. Jak uśnie, odkładam ją do łóżeczka, chwila moment, oczy otwarte i ryk. Dzisiaj to już było apogeum. Spała tylko na spacerze! Cały dzień jest walka. Nie odkładamy jej do łózka bo chcę by cokolwiek spała, śpi więc np. na brzuchu męża, ale to też jest przerywany sen. O co chodzi? Temperatura ok, kupki są, cycka już ulewa. Słabszy dzień czy coś jest "nie halo"? Jakie u was były początki? Wszędzie czytam że sen jest dla dziecka tak samo ważny jak jedzenie no i zaczynam się martwić.

    Treść doklejona: 23.10.13 21:00
    Jeszcze jedno - w szpitalu robili nam badania przesiewowe - mukowiscydoza itp. Nie zapytałam w całym tym rozgardiaszu kiedy i gdzie odbiera się wyniki. Jak było u was? Czy one są przekazywane do lekarza pierwszego kontaktu?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Mk, na muko i inne u mnie było tak, że jeśli się nie odezwą w ciągu 2 czy 3 tyg (nie pamiętam dokładnie) to wszystko w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Czy znacie w Warszawie lub trochę pod Warszawą jakąś cukiernię co robi fajne i smaczne torty urodzinowe???
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    acia koło mnie w Ząbkach w San Marino robią fajne. Nawet można im podesłać zdjęcie i zrobią identyczne - ale tanio to tam nie jest...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Acia, macie w Warszawie Sowe? Bo wydaje mi się,ze Jest. Jeśli taak to pyszny jest tort królewski.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Mk wyniki jak są dobre to nie przychodzą wcale :)
    Nam przyszły do ponownego badania bo prawdopodobnie za szybko pobrali próbkę bo w 2 dobie a teraz dostaliśmy wynik że wszystko jest ok :)
    -- [/url]
  7.  permalink
    Mk- widac mala lubi byc wtulona, u nas tez byl podobny kryzys w tym okresie, ale ja po prostu dalam smoczka... i odczulam ulge. WIem, ze wiekszosc tutaj stara sie smoczka nie stosowac i ich rada jest aby polozyc sie z mala w lozku i leze 2-3 dni, niech je i spi przy mamusi. Co wybierzesz na sprubowanie bedzie mam nadzieje dobrym rozwiazaniem i pomoze. Moj syn jest ciumkac straszny i kocha usypiac ze swoim smoczkiem. Ogolnie lubie ciumkac i jak nie smoczek w dzien to jest ulubiona maskotka, zamek od bluzy mojej czy wszystko inne. Taki mi sie typ trafil.
    Daj znac i powodzenia!!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.