Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Mk po pierwsze mała chce być przy Was a po 2 koło 3 tyg życia zaczynają się kolki.... wybrała bym się do pediatry po jakieś kropelki na brzuszek i wskazówki co robić:)
    u nas też jest tak że jak do 3 tyg się nikt nie odezwie to jest ok:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Kolki się zaczynają, albo i nie. U nas kolek nie było. Mk mi jest cięzko Ci poradzić, bo mój to był spioch. Jadł i spał. Ale nie stresuj się, pomyśl po prostu, że ten czas, szczególnie te pierwsze tygodnie są dla dzidziusia. I wiadomo, że bywa ciężko, bo wszystko stanęło na głowie, ale z czasem poznacie siebie i znajdziesz swój sposób na dziecko. Ono też się przyzwyczai, że jest już na świecie a nie w brzuszku. Jeżeli nie jesteś w stanie leżeć z dzieckiem w łózku cały czas (pewnie przytulone śpi lepiej), to może zakup sobie chustę. Będziesz miała dzidzię przy sobie a i będziesz mogła coś w domu zrobić, zająć się sobą itp. A takie zapatulone dziecko blisko mamy może lepiej pośpi. Ale każde dziecko jest inne. I nie ma jednego złotego środka na dziecko.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dżasti - doradczyni mi mówiła że mam odciagnać troszkę mleczka ( łyżeczkę) dosypac kaszki i podać.
    Mk moja też była taka ciężka z tym zasypianiem. Co ja ją do łóżeczka to ona się budziła i płacz. Ja w końcu znalazłam taki sposób że karmilam ją na leżąco na naszym łóżku i jak zasnęła to po cichu wychodziłam. W czasie karmienia wkładałam tetrę do stanika i tam zawsze trochę mleczka polecialo więc podkladalam jej zawsze pod nosek. Ona jak czuła mój zapach i mleczko to chyba lepiej spała. Teraz jak jest starsza to już spokojnie daje się odłożyć do łóżeczka i rzadko kiedy się wybudza.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    kasiakuzniki - to raczej nie kolka, brzuszek miękki, to bardziej marudzenie, później płacz, z tego co czytałam, słyszałam raczej nie kolkowy ten płacz.
    madziik - po którejś z rzędu kryzysowej nocy kupiliśmy smoczka - rewelacji nie ma, wypluwa go. Czasami possie, mam wtedy wrażenie że zaraz go przegryzie, ma dużą potrzebę ssania. Czasami zasypia z nim w wózku na spacerze.
    akirka - ja tak sobie radzę w nocy, karmienie na leżąco. W dzień średnio się sprawdza, poza tym trochę się bałam że ją od tego "uzależnię" i inaczej nie zaśnie
    dżasti, używałaś chusty? nie obciąża kręgosłupa? mam z nim trochę problem. Poza tym jestem tak pozszywana na dole po porodzie że przynajmniej 2-3 tyg muszę jeszcze oszczędzać się z noszeniem małej, choć i tak słabo mi to wychodzi..
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    My (odpukać) drugi dzień I NOC:crazy: bez smoczka. Myślałam, że na noc nie zaśnie inaczej (no czasem przy cycu) a tu zonk! Już dwie noce zasypiał bez smoczka. Z nami na podłodze! W ciągu 10 minut! Jestem w szoku!
    Ale jak na początku były kryzysy (silna potrzeba ssania) to smoczek właśnie poszedł w ruch i myślałam, że go nie zaakceptuje, bo właśnie gryzł (dziąsłami), wypluwał, wkurzał się na niego. Ale zaakceptował. dostawał tylko do usypiania. Czasem z nim spał w nocy. I widzę, że nie ma problemu z odzwyczajeniem, co mnie bardzo cieszy!:clap:
    --
  1.  permalink
    Acia, my mieliśmy też tort z Sowy,z wielką sową na niebieskim tle,wszystkim sie podobał i byl bardzo smaczny.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    U nas tez łozeczko parzyło przed pierwszy miesiac, od niedawna mozemy corcie do niego odlozyc jak juz jest ululana na rekach lub wtulona we mnie lub meza.
    Taki maluch byl 9 msc w brzuchu wiec daj mu czas by sie przestawil....choc wyobrazam sobie jaka jestes zmeczona
    probowalam smoka, ale splycil ssanie małej i gorzej brodawke łapała, odstawilismy, ale nie u kazdego dziecka tak bedzie
    patent z karmieniem na lezaco i potem wyjsciem po angielsku tez stosowalam- udawalo sie!
    na pewno znadziesz swoj wlasny sposo
    na lodowce mam tekst z broszury o dzieciach'pamietaj ze przytulaniem i noszeniem na rekach nie rozpiescisz dziecka-ono tego potrzebuje"
    na razie noszenie odpada...wiec lezakowanie i kangurowanie zostaje....wazna pomoc mamy, siostry, tesciowej, meza...kogo masz pod reka
    by Was oprał, ugotowal, pozmwal, posprzatal, zrobil zakupy....a Ty tylko z Martynką.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dorit chyba zaraz też przykleję ten tekst :)

    Dziewczyny, a z innej beczki. Jakich używacie biustonoszy do karmienia? Kupiłam sobie dwa z H&M, wydawały się takie porządne, a tymczasem boczne fiszbiny zaczęły układać mi się w nich tak, jakbym miała olbrzymią wylewającą się oponkę pod pachami, po prostu się wygięły. Garbię się przy karmieniu, to fakt, no ale wygląda to fatalnie, wyjęłam te fiszbiny, jakieś to takie silikonowe, elastyczne, ale dalej biustonosz nie nadaje się pod obcisłą bluzkę. Kasa w błoto :(
    Polecicie jakiś? Piersi mam jak dynie :/
    --
  2.  permalink
    Mk - Ja mialam jeden z lidla a dwa neta jakies za 20 zl, wiec zadna rewelacja a byly oki. Nie pamietam juz stronki.
    Moj smoczka przyjal od razu i widzialam jego szczesliwa mine, ze moze sobie possac. Musisz sobie dac czas bo "obslugi"dziecka nie ma mozna sie nauczyc i nauczytac. Powoli sama dojdziesz do tego o co chodzi. Badz cierpliwa i bedziesz ten czas wspominac z usmiechem na twarzy jak to bylo ciezko :) A pomoc kogos bliskiego naprawde sie przyda bys mogla chociaz na 30 minut wyjsc do sklepu np i odetchnac :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny witam się na rozpakowanych mamusiach, muszę trochę poczytać wątek, liczę na cenne podpowiedzi i rady.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Witaj Kasiu, milo wdziec kolejna mamusie z przyszlych, niewiele ze swezo upieczonych mam tu zaglada (jakos to zrozumiale)
    a ty juz jestes doswiadczona, po Nince.:)
    Mk jest watek o biustonoszach, sporo tam opinii, ja kupilam jeden z alles jeden z triumpha i ten drugi lepiej sie sprawdzil, choc duzo tanszy.
    --
  3.  permalink
    Witam nowa kolezanke :) Zycze cennych rad od "doswiadczonych" mamus :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Mk-ja mam biustonosze z Alles i bardzo sobie chwalę. Prane już wiele wiele razy (w pralce, bo w wysokiej temperaturze piorę) i nic się nie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Ja mam biustonosze Triumpf i wyjątkowo znalazłam nie drogie. Mam dwa i sobie chwalę mocno!

    Witam świeżą mamuśkę!!!:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Ja mam z esotiq i też sobie chwalę, choc mi ciężko rozmiar dostać to te polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny ja rowniez sie witam jako nowa w tym watku :))
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Ja mam jden z alles i kilka takich straganowych - masakra. Ale szukam właśnie jakichś tańszych, ale z drutami i za choinkę nie mogę znaleźć. Wszystko min 60 zł kosztuje.
    -- ,
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny witam się i ja :bigsmile: Już w trakcie ciąży podczytywałam ten wątek a teraz mogę oficjalnie do Was dołączyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Znalazłam jeden wątek o biustonoszach, ale tam jest bardziej o doborze rozmiaru i nie koniecznie o modelach dla karmiących. Chyba że czegoś nie znalazłam. Generalnie widzę że większość dziewczyn poleca Alles. Taki też sobie zafunduję.
    Dii - z Triumpha dla karmiących? Esotiq to samo?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Witaj Korbella!!!
    Mk - ja też właśnie zajrzalam na ten wątek i też nic dla siebie nie wyczytałam.
    Co do tych chust, bo się pytałaś, ja nie mam chusty. Ale to było moje takie luźne przemyslenie w ramach porady. Nie wiem jak duża Martynka się urodziła, ale ja, mimo, że po cc, nie miałam problemu z noszeniem Maksia. Ja tych 3 kg w ogóle nie odczuwałam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziękuję za polecenie cukierni
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    karobella i girlorboy- witajcie! chyba Was sciagnelam tu myslami, i moim narzekaniem, ze nie ma świeżynek-mamuś.:)
    dzasti co do noszenia po porodzie wszystko sprawa indywidualna, wagi, budowy oraz kondycji, wieku...zauwazylam ze kolezanki po cc szybciej smigaly i nosily dzieci niz ja po porodzie sn i szwami tu i tam.;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Mk ja też mam ten biustonosz z H&M i one są moim zdaniem dobre do chodzenia a nie do spania, bo jak leżysz i karmisz to ta druga miseczka ucieka, w zwykłych bawełnianych bez fiszbin czy usztywnień nie. Pamiętam że przy Nince miałam piękny biustonosz do karmienia z fiszbinami i one mnie strasznie uwierały jak leżałam, więc używałam go na wyjścia a na noc zwykłe bawełniane się sprawdzały i teraz widzę, że z tym h&m jest ten sam problem
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja kupowałam staniki Alles na allegro,bo są wiele tańsze (mam czarny i biały Cubana, na all za niecałe 60zł kupiłam) i parę innych i wg mnie one naprawdę warte są swojej ceny. Tylko od razu po porodzie kupiłam na stronie producenta, bo zależało mi na szybkiej przesyłce.
    Ja uważam, że lepiej zainwestować w dobry biustonosz w czasie karmienia, żeby później nie pluć sobie w brodę, że piersi po karmieniu nie wyglądają zbyt pięknie. A różnica jest ogromna, bo też miałam na początku takie staniki zwykłe, nawet bez fiszbin i cycki w każdą stronę fruwały.
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    z esotiq nie ma typowych dla karmiących, ja mam miekki a i tak zawsze odpinam ,podnoszę do góry i karmię lub odpinam ramiączko i wyjmuję górą. A cZy któraś z was może mi powiedzieć jak się mają rozmiary z alles do tych z esitiq? Bo też bym chętnie ten z alles zamówiła:D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Helou dziewczyny, to ja też się melduję :)

    Akirka, a jak przychodzą przez net to dobre rozmiary, czy masz juz wypróbowany? Mam na nie chętkę...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Staniki do karmienia - polecam Anity. Tylko, że nie są tanie.... Ja miałam z fiszbinami (nie wyobrażałam sobie bez) i było super.
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    brombap: Staniki do karmienia - polecam Anity. Tylko, że nie są tanie.... Ja miałam z fiszbinami (nie wyobrażałam sobie bez) i było super.
    popieram tez uzywam i są super! mam oba i z fiszbinami i bez i oba są super ale cena racja nie mała...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Już wróciłam do domu, info pod moją kartą ( dla zainteresowanych ) . Przeprasza, że nie piszę tutaj ale nie mam sił, jestem zmęczona psychicznie...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Mk28dni: Dii - z Triumpha dla karmiących?

    Tak. Mam dwa. Jeden kosztował ok. 35 zł. taki usztywniany (na lekkiej gąbce) a drugi miękki ale usztywniony od dołu. Fajne oba :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Kurcze, muszę zaraz poczytać, poszukać, faktycznie cena fajna. Napaliłam się na Caffe Latte z Allesa, najgorsze że się nie za bardzo mam jak wyrwać do sklepu, chyba zaryzykuję przez neta.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    MK28dni - ja kupowałam 2 biustonosze z allegro, jak dobrze się zmierzysz to będą leżeć jak ulał :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Ja mam typowo stanik do karmienia za eqzotika, ale jak mi się unormuje laktacja, to kupię sobie jeszcze jeden taki porządny który polecałyście. Ale na razie póki moje cycki wariują to nie kupuję mam 3 dwa bawełniane i jeden ten z h$m
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    my dzis po drugiej wizycie u pediatry, malutka ma juz 4500 kg, przybyla przez niecaly msc 1 kg, z tego 2 tyg ostatnie niestety n butli
    ciesze sie ze wszystko gra.:) za wyjatkiem tego ze mamy chyba skok rozwojowy i córcia z mega placzem caly dzien na rekach, uff
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Co do stanikow z Alles to ja kupowałam wg rozmiarow strony producenta i sa dobre. Jedyne co to radze Wam kupić obwod pod biustem taki jak przed ciąża bo ja kupiłam wiekszy i pozniej musialam jeszcze raz kupowac bo szybko mi pare cm jeszcze ubylo a co za tym idzie zmienia sie tez rozmiar miseczki.
    Ps. pisze z komorki wiec przepraszam za brak polskich znakow.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Ja też mam cafe latte a alles i kupowałam ze strony producenta. I na całe szczęście, bo kupiłam oczywiście za mały:shocked: i mogłam przynajmniej wymieć. A leży jak ulał. Idealnie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    jak ktoś jest z wrocka czy okolic to mogę napisać 2 miejsca gdzie są biustonosze Alles i można sobie na miejscu pomierzyć :D
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    ja biustonosze do karmienia zakupiłam z firmy Melissa niestety tylko przez internet sprzedają, ale się dokładnie pomierzy to leżą jak ulał, no i mają rozmiarówkę przyprawiająca o zawrót głowy (ja w sklepie zawsze prosiłam o 70A a się okazuje, że mój rozmiar to 65 E) , kosztują więcej od Allesa, ale służą mi już prawie rok (mam 2 szt) i naprawdę są świetne
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
  4.  permalink
    Dorit to ladnie Twoja mala koksuje ;) Tak wogole do kiedy trwaja skoki?? Bo one sa masakrastyczne he he. Zreszta chyba po skokach zaczyna sie bunt 2-latka i tak do 18 to leci :P
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny zadam to pytanku tutaj bo w innym wątku nie doczekałam się odpowiedzi a zależy mi na tym. Przyjaciółka potrzebuje nosidełka lekkiego,fajnego by zniesc małą z 4 piętra na dół do wózka, nosi na razie w foteliku ale za cięzko jej. Mała ma 2 mc czy może polecić jakieś dobre,łatwe z zakładaniu, wygodne dla niej i małej?
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    madziik1983: Tak wogole do kiedy trwaja skoki??

    Madziik skoki kończą się po upływie roku :) my własnie jestesmy w trakcie pierwszego... po prostu masakra:(
    --
  5.  permalink
    czy jest możliwe żeby zębiska zaczęły wychodzić u 4 miesięczniaka?Bo kurde od dwóch dni mały budzi się 2 razy a budził się tylko raz o 4-5, nie może później zasnąć, ręka to już cała wchodzi do paszczy, nie mówiąc że leje się z niej jak z kranu, a dzisiaj zrobił tak wodnistą kupę że wiadomo co było z piżamką...

    czizys....

    kiedy wasze dzieci zaczęły ząbkować?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    neurolodzy którzy opisali te skoki w rozwoju badali je w 1 roku życia.wtedy mózg się najbardziej dynamicznie rozwija.
    potem domyślam się że też dzieci mają swoje fazy a to kolki a to ząbki.
    i tak jak piszesz madziik byle do matury.:))

    Asiuniu u nas też 5ty tydzień był
    odczuwalny ale zbiegło się to z moim zapaleniem piersi więc może córka trochę mniej jadła?
    trzymajcie się!my na oslode po 5 tyg dostaliśmy świadome uśmiechy :))
    przed nami 9 tydzień i teraz problem z kupka,prezy się i męczy teraz mała.
    espumisan jest w robocie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 26th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas po skoku ale też bylo ciężko :)
    Wczoraj Adaś pierwszy raz sie do mnie uśmiechał aż się płakać chciało tak ślicznie :)
    Ana mojemu Małemu sąsiadowi wyszły zęby właśnie w 4tym miesiącu :)
    Z tego co wiem u Tejshy i Dzasti synów też się szykują do wyjścia :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    A ja się muszę pożalić...w nocy i rano mam ostry ból mięśni w dłoni tj. mięsień pod kciukiem :( Od noszenia małej na rękach, chyba będę musiała czymś się smarować, bo jest to nie do wytrzymania :(
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    a ja mysle ze te skoki to zaleza od dziecka, ja u Kubusia pamietam jeden a tak w ogole ich nie zauwazylam, ale moze takie mam dziecko. Czasami ma gorsze dni ale nie utozsamiam tego z zadnym skokiem.
    Co do nosidelka - ja polecam bardzo nosidlo ergonomiczne womar, bez niego bym nie dala rady, tylko ze mnie sie wydaje ze ono tak od 4 miesiaca bedzie dobre, pisza ze od 5kg ale ja bym nie dala do niego dziecka ktore dobrze nie trzyma glowy
    dagus - przykro mi z powodu bolu, wiem o czym piszesz bo ja mam z kolei bole stawow kolanowych i czasem w okolicach lokcia, ale u mnie to pewnie z braku wapnia bo nabialu nie jadlam 5 miesiecy
    u nas pierwszy zabek wyszedl w dniu skonczonych 8 miesiecy, takze pozno
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Dziecku mojej kuzynki ząb wyszedł jak miała 7 tygodni :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Witek kończył czwarty miesiąc z dwiema jedynkami na stanie :)
    --
  6.  permalink
    sushka: Witek kończył czwarty miesiąc z dwiema jedynkami na stanie :)


    o kurcze :)....a jak się objawiało ząbkowanie u niego?
    -- [/url[/url]
  7.  permalink
    Madziik skoki kończą się po upływie roku :) my własnie jestesmy w trakcie pierwszego... po prostu masakra:(
    - no wiem co czujesz, ja mam wrazenie, ze moj do 9 miesiaca mial skok za skokiem, bez przerwy ha ha. Dopiero teraz odczuwam ulge, tak od sierpnia.
    Kolezanki corkom zeby wychodzily w polowie 3-go miesiaca. Moj slinil sie i wkladal do buzi wszystko od 2 miesiaca a pierwszego zeba mial pod koniec 8 miesiaca wiec teges ;) - dodam, ze wtedy juz prawie wogole sie nie slinil :P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.