Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Ja kupiłam doidy i ten ze słomką Momma

    U nas doidy kiesko się sprawdza... Ze słomką też mamy ale tylko gryzie... U nas to wydaje mis ię, ze musi być coś co mu cyca będzie przypominało...

    Odnośnie cyca. Kacper nie ciągał już 10 godzin a wczoraj przez 24 godziny tylko 3 razy!:crazy: I wcale go na siłę nie odzwyczajam! Jak chce to daje znać a jak nie to się nie przypominam :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Sardynko mnie się NHN podoba w praktyce podoba bardzo, nie tylko ideologicznine, bo po prostu się sprawdza na razie. Masz bardzo sceptyczne podejście i ok, każdy ma swoje. Moje od początku było pozytywne, ale jednocześnie nie nastawiałam się na wielkie cuda. A jednak okazało się to czymś bardzo dobrym. Nie sądzę bym przy drugim dziecku z taką konsekwencją stosowała NHN, bo pewnie nie będę mieć już tyle czasu, raczej na pewno nie. I ciśnienia jakoś wielkiego na szybkie odpieluchowanie Nadii też nie mam, odpieluchuje się szybko to super. Jeśli później, to nikomu korona z głowy nie spadnie :) Dla mnie NHN, ale ten normalny, a nie trzymanie dziecka na kiblem godzinami, jest po prostu higieniczny :>

    sardynka85: jak dziecko jest gotowe i umie wstrzymać swoje potrzeby to dopiero zaczyna się załatwiać na nocnik/ do wc),

    No widzisz moje zaczęło coś po roku komunikować, że chce się wypróżnić. To chyba fajne co :) Inną rzeczą jest to, że nie potrafi wstrzymywać (i ja mam tego pełną świadomość )i jeśli ja szybko nie zareaguję, to zsika się do pieluchy. Nic to :) dla mnie to i tak fajne, że ona mówi, że chce siku.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    PENNY: No widzisz moje zaczęło coś po roku komunikować, że chce się wypróżnić. To chyba fajne co :)


    A moje zacznie w wieku 2 albo 3 lat i też będzie to dla mnie tak samo fajne :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    sardynka85: A moje zacznie w wieku 2 albo 3 lat i też będzie to dla mnie tak samo fajne :)

    No i też gitarra, każdy robi jak uważa :wink: ja się z nikim nie licytuję, opisywałam tylko plusy nhn, bo niewątpliwie jakieś posiada :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    A często jest tak, ze jak mu daję ten kubek to on ściska go i przechyla i wszystko wylewa SPECJALNIE na podłogę
    Cyca potrafi ciągać a niekapka nie. Tylko gryzie.
    - jakbym mojego widziala niestety... cyca potrafil ciagnac a niekapka ni kija... i tez juz probuje i nic narazie... poczekam :) A glownie mi chodzi o picie we wozku, bo w domu nawet jak mu bede pomagac ze zwyklego kupka to we wozku raczej ta opcja odpada.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Penny, zazdroszczę Ci tego, że potrafisz dostrzec te sygnały. Moje dzieci to takie cichowalace cwaniaki:wink: O ile grubsze sprawy potrafie wytropić u Emilki (widzę, że ona już też czuje te momenty), o tyle sikanie to sprawa nie do wytropienia :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    PENNY, a możesz napisać jakie to były znaki od Nadii? Bo to chyba musi być coś subtelnego bardzo i w jaki sposób się nauczyłaś odróżniać?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Ja parcia na wysadzanie nie mam, ale jak pisze Penny uważam ,że to jest wspólny sukces i narazie BEARDZO SIĘ NIM CIESZE, jeśli za chwile Lili stwierdzi ,że nie ma czasu na siedzenie i robienie swoich potrzeb na nocniczek to trudno poczekamy i w późniejszym terminie poprosze o rady jak zacząć odpieluchowywanie, jednakże spora oszczędność w pieluszkach jest i różnica w myciu malucha ogromna pewnie co dla niektórych przemawia wygoda?! Nierozumiem też sytuacji,że wiem iż zaraz będzie kupka bo mała puszcza bączki zapobiegawcze i spokojnie czekam aż zrobi w pieluszke ?
    Lili dziś zrobiła 2 kupki na nocinik jedną rano jak zwykle, a druga przed drzemką i nigdy nie siedzi na nim godzinami bo pewnie sama by szybko z niego zeszla.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: Lili dziś zrobiła 2 kupki na nocinik jedną rano jak zwykle, a druga przed drzemką i nigdy nie siedzi na nim godzinami bo pewnie sama by szybko z niego zeszla.

    Izuś czytałam Twoje poprzednie posty i jestem pod wielkim wrażeniem jak Lili szybko się uczy!!!! no wow, super. To udowadnia, że dziecka można wszystkiego nauczyć, potrzeba tylko chęci, czasu i cierpliwości.
    A zdradzisz mi jak osiągałaś ten sukces z Lili? chodzi mi o nocniczek, ponieważ chce nauczyć Lesia już siadać zanim przyjdzie na świat córcia. My też uczymy papa i kosi kosi ale na razie to tylko obserwuje i się cieszy :bigsmile: a kuku też ćwiczymy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Co do odpieluchowania - zaczęłam sadzać Martę na nocnik, gdy sama usiadła. Tylko że ona robiła kupkę zawsze raz dziennie, po obudzeniu rannym. nie było czekania i proszenia - 3 minuty i po sprawie. Ale zależało mi na tym bardzo - bo miała zakażenie układu moczowego w wieku 7 miesięcy i nakaz od nefrologa, by bardzo dbać o suchą pieluchę. Zmieniałam jej po każdym siusianiu (nie pytajcie - to był potem szósty zmysł, normalnie wiedziałam, gdy moje dziecko chciało siusiu), a brak kupki w pieluszce był przy tym super sprawą. Na nakładkę załatwiała się mając ok 14-15 miesięcy. W nocy przestała siusiać bardzo prędko - miała może 8 miesięcy - aż się martwiłam:-) Natomiast długo chodziła w pieluszce - suchej:-) Bo mi było wygodniej, gdy chciała siusiu np. w restauracji, szłyśmy do wc, prosiłam, by zrobiła w pieluchę i zmiana. Nie musiałam kombinować z sadzaniem jej w obcym miejscu (mam dość ograniczone możliwości ruchowe). Pieluchę ostatecznie zdjęłam jej gdy miała iść do przedszkola- było totalnie bezboleśnie. Więc, reasumując, godziłam szybkie wysadzanie dziecka z brakiem parcia na zdjęcie pieluchy:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja Madżalene próbowałam wysadzić dwa razy, ale od razu z nocnika zwiewała, wiec jeszcze z tym poczekamy ;)

    A ostatnio kurdupelek sie zrobil bardzo calusny. Np dzisiaj, przyszla do mnie i eMa jak leżeliśmy na lozku, wzięliśmy ja do nas a nadstawiała buziaka do calowania raz do mnie i raz do męża :bigsmile: I cały czas przy zabawie naśladuje pieska i kotka, nie wazne czy sie lalka czy malpka, czy innym zwierzem bawi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka to chyba jest tak, że u każdego dziecka jest inaczej i tak jak napisała Brompap
    brombap: normalnie wiedziałam, gdy moje dziecko chciało siusiu
    , to tak i ja wiedziałam. Nadia zazwyczaj przed była jakby rozdrażniona, np. w trakcie gilgotania się czy jakiejkolwiek innej miłej czynności, zaczynała się wiercić, odwracać. Na początku mówiłam Marcinowi "zaraz się posika", wkładałam palec pod pieluchę i cyk siku leciało :) więc zaczęłam po prostu ją wysadzać, bo po co miała sikać w pieluchę, skoro mogłam jej ją zdjąć i założyć znów tę samą suchą. Pupę przemywałam pod ciepłą wodą z kranu, suszyłam ręcznikiem i już. I tak było długo, aż zaczęła mówić to swoje "pupa". Także da się to wychwycić. W NHN jest to tak opisane, że warto dziecko takie 3, 4 miesięczne zostawić na golaska na jakiś czas i obserwować jak się zachowuje, na chwilę przed siknięciem (bo kupę to wiadomo, ze łatwiej wycyrklować :)). I po jakimś czasie da się to wychwycić :>

    tu jest krótki artykuł o NHN :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Zainteresowalyscie mnie NHN, jestem w szoku, cos tam czytalam na ten temat kiedys, ale jak czytam Was to jestem zadziwiona
    nie wiem czy mialabym tyle zacięcia zeby stosowac, ale ideologicznie pasuje.:)
    choc na wielorazowki jestem za leniwa ( pranie). moze zalozymy wątek o NHN?
    tu link o NHN
    ja u Agatki widze kiedy robi kupke, ale prezy sie i czerwieni dosc dlugo...dzis osiagnieciem bylo dwa razy wlozenie jej do umywalki po kupce i umycie, bo nie chcialo mi sie wacikiem kupy takiej po uszy zmywac...o dziwo przyjela to spokojnie i z usmiechem, a kąpanie nie zawsze sie podoba jej.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Dorit ja się noszę od paru miesięcy z założeniem takiego wątku :wink:
    A z NHN zawsze warto spróbować, dlaczego nie ? Plusy to czysty tyłek dziecka, przeważnie suchy, oszczędność na pampersach lub mniej prania wielorazówek itd :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Ja się zgadzam na założenie tego wątku :wink: bardzo ciekawy artykuł :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    To ja może na chwile zmienie temat, moje dziecko nie chce jeść...trwa to już 3ci dzień , mleko wypije ,ale porcje połowe tego co przed... blw szło nam super a teraz jak by się cofnęła, bierze w łapke i do buzi ale za chwile wypluwa...nawet ulubiona marchewke.
    Nie wiem co jest grane, smakuje jej banan i jogurt.
    Czy czekać aż jej przejdzie czy szukać przyczyny ?
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Założyłam wątek o NHN :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Czy jak idzie malej teraz ząbek, to normalne ze ma 39,5 stopni, czy szukać innej przyczyny
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    My też się nocikujemy :-) i w żłobku też :-)Manio biega do lub pod łazienki wtedy wiemy że musimy skorzystać. ;)
    --
  2.  permalink
    To ja może na chwile zmienie temat, moje dziecko nie chce jeść...trwa to już 3ci dzień , mleko wypije ,ale porcje połowe tego co przed... blw szło nam super a teraz jak by się cofnęła, bierze w łapke i do buzi ale za chwile wypluwa...nawet ulubiona marchewke.Nie wiem co jest grane, smakuje jej banan i jogurt.Czy czekać aż jej przejdzie czy szukać przyczyny ?
    - Chyba normalne, sama pamietam jak Maks miedzy 8-9 miesiacem niechcial jesc calymi dniami. Normalnych rzeczy wogole, cycka odmawial, tylko w nocy w miare jadl, tragedia byla i strasznie sie tym martwilam, chyba do 2 tygodni sie to wleklo. Jak mu przeszlo to zaczal wstawac i chodzic przy meblach i jesc wsio jak leci, mleko, obiadki, chlebek. ALe okres ten byl ciezko dla mnie zwazajac na to, ze to bylo lato i tym bardziej mnie martwil ten brak apetytu... Ktos mi tu napisal, ze dziecko sie zaglodzic nie da, bedzie wolac:)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20: Czy jak idzie malej teraz ząbek, to normalne ze ma 39,5 stopni, czy szukać innej przyczyny

    Mój kuzyn, który zaczął ząbkować miał gorączkę 40 stopni i ciotka zaczęła się zastanawiać nad przyczyną?! okazało się, że szły Kacperkowi 3 zęby na raz! więc myślę, że to możliwe, że od ząbkowania....obserwuj Tosie i zbijaj gorączkę, uśmierzaj ból :sad:
    --
  3.  permalink
    Czy jak idzie malej teraz ząbek, to normalne ze ma 39,5 stopni, czy szukać innej przyczyny
    - Maks bez goraczki sie obywal, ale szkrab kolezanki mial zawsze wysoka goraczke, ponad 39 stopni :/

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.10.13 20:15</span>
    .obserwuj Franka i zbijaj gorączkę, uśmierzaj ból
    - chyba Tosie :devil:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    IzUK: To ja może na chwile zmienie temat, moje dziecko nie chce jeść...trwa to już 3ci dzień , mleko wypije ,ale porcje połowe tego co przed... blw szło nam super a teraz jak by się cofnęła, bierze w łapke i do buzi ale za chwile wypluwa...nawet ulubiona marchewke.
    Nie wiem co jest grane, smakuje jej banan i jogurt.
    Czy czekać aż jej przejdzie czy szukać przyczyny ?
    --

    Leszek też miał ostatnio kres ( około 2 tyg ), że nie chciał jeść, więcej pił, i też się martwiłam...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Venus to Tosia ma gorączkę nie Franio.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Już poprawiłam :shamed::shamed::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    IzUK no ja właśnie pozwalam mojemu dziecku spokojnie zrobić sobie kupkę w pieluchę jak widzę, że stęka zamiast od razu latać z nim na nocnik/ na wc...uważam, że to naturalne dla jego wieku i tyle (bo nie umie sam sobie zdjąć spodni, usiąść na nocniku i zrobić kupkę, więc to jeszcze nie jego czas)
    --
  4.  permalink
    Aniu mam ten co pisała dii
    http://allegro.pl/nuk-kubek-niekapek-z-miekkim-ustnikiem-210ml-6m-i3659510519.html
    Ja jestem zadowolona nie trzeba wysiłku by coś poleciało no i mała mi nie rozlewa.Nawet łapie raczkami już uchwyty i sama wkłada sobie do buzi go:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Dominiczko i kupiliśmy dzisiaj ten kubek. Myślałam, że nie podoła, ale kilka razy ugryzł, trochę się zniechęcił i nagle! Zaczął ciągnąć i wypił pół kubeczka na raz:bigsmile: Udało się! A tak się bałam, że niepotrzebny wydatek będzie... Bo Nuk'a był jeszcze jeden z dłuższym ustnikiem i podobał mi się jeszcze Chicco, ale ten okazał się strzałem w 10!!! Wydaje mi się, że dobry jest ten kubek ze względu na szeroki, podłużny kształt, dzięki czemu usteczka dzieciaczka opierają się w całości o ten ustnik, nie tylko na środku. I dlatego łątwiej potem przejść do zwykłego kubka:wink: Takie jest moje odczucie bynajmniej...:bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Dii dokładnie Ja też jestem zadowolona i cieszę się że Kacperek załapał bo nie powiem moja za pierwszym razem chwilę też gryzła a później już pięknie doiła tego samego dnia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie z gatunku "wrażliwych" :) Tym razem sprawy oddolne :)
    1. Czy 3 tygodnie po porodzie krwawiłyście jeszcze? U mnie czasami leci już wydzielina śluzowata, prawie bezbarwna, ewentualnie podbarwiona na różowo, a czasami ni z tąd ni zowąd pojawia się świeża krew.
    2. Czy macie nadal problemy z zaparciami? Ja niestety mam. Zastanawiam się czy to nie kwestia blokady psychicznej przez pęknięcie krocza.
    3. Zaglądałyście w "podwozie"? ja dziś zajrzałam i jestem lekko przestraszona. Moje wejście po pochwy za wargami jest jak wielka czeluść, szok, czy to się zejdzie czy ja już zostanę z taką - przepraszam za wyrażenie - wielką dziurą?
    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Hmm Mk28
    1. Tak, krwawiłam chyba dłużej niż 3 tyg, a później miałam jeszcze np po 5 dni czysto i 2 kolejne lekkiego krwawienia, w sumie skończyło się po ok 6 tygodniach
    2. Przez kilka tygodni miałam jeszcze obawy o krocze, stosuj czopki glicerynowe w razie czego :)
    3. Patrzyłam i czegoś takiego nie kojarzę :) widziałam jedynie szew
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Sardynka moja Julia w wieku 1, 5 roku już dawno w dzień chodziła wyłącznie w majtkach i wolała siusiu, jak tylko skończyła 2 latka to w nocy już też spała w majteczkach, ja obydwie dziewczyny zaczęłam wysadzac w wieku 8m, Julia mając rok i 2 tyg przestala nosić pieluchy w dzień, Kinga tak szybko nie załapie, to wszystko zależy od dziecka. Julia szybko się rozstała z pieluchą i w cale nie było żadnego buntu na nocnik, Kinga też się nie buntuje
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Sardynko, każde dziecko jest inne. Jeżeli konkretny maluch chętnie przyjmuje nocnikowanie, to czemu nie? Nikt nikogo nie zmusza. Jeżeli podążasz za dzieckiem, jednocześnie oferując mu nowe rozwiązania, to widzę w tym same plusy. A poza tym jednak higiena ma tu też znaczenie. Wiele mam skarży się na odparzenia pup dzieci, dziewczynki często mają ZUM. Nie chcę powiedzieć, że pielucha to samo zło- zresztą napisałam, że Marta nosiła ją długo. Ale moja metoda w naszym wypadku pozwoliła na to, że totalnie bezboleśnie zakończyłyśmy przygodę z pampersami, a ZUM-y nie wracały.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Mk ja mam wielką dziurę, ale jestem dopiero tydzień po porodzie, spokojnie wróci do normy, nie bez przyczyny kiedyś Chylińska pisała że po porodzie miała rozklapiochę :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Kachaw, dobre :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Mk28 ja też długo krwawiłam, bo ok. 5 tygodni. Położna mówiła, że przy kp tak może być.
    Co do reszty nie pomogę :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Jeżeli chodzi jeszcze o nocnikowanie to ja chciałabym Zuzię z nocniczkiem zapoznać. Mi nie chodzi o całkowite sadzanie za każdym razem, bo już musi zrezygnować z pieluch. Znam kilkoro dzieci, które w wieku 2- 2,5 lat panicznie bały się nocnika. Jak widziałam reakcję mojego bratanka na nocnik to sama byłam przerażona- jakby potwora w nim widział. Widzę, że Zuzia jest bardzo kumata, bo np. widząc opaskę na mojej głowie, zdejmuje mi ją i próbuje zakładać sobie na głowę. Dlatego nocnik stoi u nas w salonie, a kiedy widzę, że coś będzie szło to chcę pokazać małej, że można robić na nocniczek i do tego on służy. Mam nadzieję, że to pomoże nam kiedyś przy odpieluchowaniu.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Może też wypowiem się na temat nocnika. Stwierdziłam że skoro już musi chodzić do tego żłobka to w programie jest odstawianie pieluch i nocnik. Więc poczekam do tego czasu, panie ze żłobka mówią kiedy kupić nocnik do domu i się zaczyna. Myślę że jak Tośka zobaczy co robią inne dzieci to będzie jej łatwiej. Teraz nie wyobrażam sobie jej aby gdziekolwiek usiedziała.
    --
  6.  permalink
    Mk - tez krwawilam dosc dlugo, a po jakis 7 tyg. dostalam ta jakby okres, trwal 4 dni a pozniej dopiero po 8 miesiacu. Ja takze balam sie "zalatwic" bo mam szwy i mnie ciagnelo i wogole mi sie szwy rozeszly i musialam rivanol przykladac, porazka :/
    I do tej pory mam wrazenie przy "zblizeniach", ze mam za duza... Polecona mi cwiczenia Kegla.
    Mlody ze snem wrocil do normy, pobudka o 8 :)
    --
    • CommentAuthoranutka99
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam do was pytanie kiedy powinno sie sciagnac wklade dla noworodkow z fotelika samochodowego??? Wazy okolo 6 kg.wczoraj jechalismy i wydawalo mi sie ze juz za malo miejsca ma nozki jej troszke wystawaly (bo zsunela sie) a jak ja podnioslam do gory to tez wydawlo mi sie ze jest maly. A dzisiaj sciagłam ta wkladke i posadzilam ja i znowu wydaje mi sie ze jest za duzy j. I zgupialam :(
  7.  permalink
    anutka99: Dziewczyny mam do was pytanie kiedy powinno sie sciagnac wklade dla noworodkow z fotelika samochodowego??? Wazy okolo 6 kg.wczoraj jechalismy i wydawalo mi sie ze juz za malo miejsca ma nozki jej troszke wystawaly (bo zsunela sie) a jak ja podnioslam do gory to tez wydawlo mi sie ze jest maly. A dzisiaj sciagłam ta wkladke i posadzilam ja i znowu wydaje mi sie ze jest za duzy j. I zgupialam :(


    anutka ja jakiś czas temu o to samo tu na forum pytałam :) miałam tak samo,mały miał za mało miejsca i wyglądał jakby był ściśnięty, a jak ją wyjęłam to jakby za duża i siedział w niej a nie leżał.

    Nasz jak miał już 5 kg to wyjęłam wkładkę...
    -- [/url[/url]
  8.  permalink
    Ja sciagnelam jak maly mial chyba z 8 miesiecy... ale moj szczuplutki strasznie byl. Po prostu zobaczylam ze scisniety tam lezy a bez wkladki ma troche luzniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Ćwiczenia Kegla są lekiem na wszystko jak widzę. Tak prosta sprawa a tak ciężko mi się zmusić by ćwiczyć je regularnie. Wstyd, wstyd, wstyd :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny sorry nie mogę się powstrzymać:
    MAMY ZA SOBĄ PRZESPANĄ CAŁĄ NOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    Od 22 do 9 rano Kacper spał bez pobudki!!!! I dalej cyca nie chce o dziwo! Wydaje mi się, że to ma związek z odstawieniem smoczka. A i cyca doił wczoraj tylko 3 razy najdłuższa przerwa - 17 godzin!) i przedwczoraj też:jumping:
    A już myślałam, że będzie problem z przyszłym odstawianiem, że spełnią się mojej mamy gadania, że za bluzkę będzie ciągał przy ludziach, a tu wręcz odwrotnie. Ja do nie go: "Chcesz cycy?" A on nic.:shocked: Smutno mi, ale wieczorem zawsze się upomni, więc myślę, że całkowicie nie zrezygnuje, ale jestem w szoku, że w nocy nie krzyczał!

    Treść doklejona: 28.10.13 09:39
    Mk28dni: Ćwiczenia Kegla są lekiem na wszystko jak widzę. Tak prosta sprawa a tak ciężko mi się zmusić by ćwiczyć je regularnie. Wstyd, wstyd, wstyd :)

    O! I mi teraz o tym przypomniałaś, a ja w ogóle nie ćwiczyłam Kegla...:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    My wyjęliśmy wkładkę jak Mikołaj miał ok 3,5 miesiąca, bo po prostu już się w niej nie mieścił...teoretycznie producent Maxi cosi zaleca jeżdżenie z wkładką do 5 miesiąca
    --
  9.  permalink
    Tak prosta sprawa a tak ciężko mi się zmusić by ćwiczyć je regularnie
    - tez zapominam to robic i robie jak mi sie przypomni:)
    Dii - to super, ja tez nie moge sie doczekac takich nocy :))
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    no ja ćwiczę kegla jak np leżę i karmię, ale też nieregularnie
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Odnośnie gorączki Acia ja bym poszła do lekarza z Tosią.
    Kacper w czwartek dostał gorączki 39,5...myślałam, że od zębów bo idą mą obie górne jedynki, ale dla świętego spokoju poszłam z nim do pediatry i okazało się, że to początek zapalenia uszu, dostał antybiotyk.
    Kilka osób w tym kilku lekarzy powiedziało mi, że bardzo ale to bardzo rzadko się zdarza, ąż taka gorączka przy zębach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    madziik1983: Dii - to super, ja tez nie moge sie doczekac takich nocy :))

    No ja mam nadzieję, ze to nie był wyjątek! Przekonam się tej nocy :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.