Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    A ja nie wiedziałam, że są jakieś ramy czasowe w jakich noworodek może przebywać na dworze i od początku była po 2-3 godz. Latem całe dnie praktycznie.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    U nas Maks urodzony w lato, więc od początku na dworze ile wlezie. No, może pierwszy tydzień to najpierw pół godz, potem godzinka i tak stopniowo wydłużałam. Ale po tygodniu już non stop w cieniu siedzieliśmy. Teraz jesteśmy dwa razy dziennie na spacerku, raz ok. 3 godz. a drugi raz tak 1,5 godz (bo ciemno zaczyna się robić).
    -- ,
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    co innego ja się dziecko urodzi w lato a co innego jak w miesiącach chłodniejszych, choć mnie się też wydawało że ta godzinka to tak minimum jak jest tak w miarę ciepło no ale jak mi mama za uszami ględziła że na takie maleństwo to dużo to już zgłupiałam :shocked:, fakt jest taki że tu u mnie to powietrze jest zawsze ostrzejsze ( świetokrzyskie) i dlatego właśnie wahałam się co do tego ile czasu powinna mała spędzać na dworku
    Cóż teraz od razu będę się Was pytać bo choć babcia chce dobrze dla wnusi to zdaje mi się że trochę przesadza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    U nas mój teść był taki przewrażliwiony i się pytał czy M więcej niż 15 min spędza na dworze. Ale później w sumie powiedział, że dobrze, bo się hartuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja przyjaciółka ur w styczniu i po werandowaniu oraz stopniowym wydłużaniu spacerów chodziła 3-4h codziennie. Młody jej tyko raz miał katarek. My po wyjściu ze szpitala odczekalismy tydz-zalecenie lekarza- i też pierwszy dzień pół godz, drugi ponad godz a później minimum 3. Czasem było nawet 5... Teraz krócej bo młody drze buziala bo nudno w gondoli i tak wychodzi 2-3h. Ale przeziębiony juz drugi raz...
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Ja gdybym nie musiała wracać ze względu na jej darcie się to na bank siedziałabym do oporu. A w lecie to chyba cały dzień byłybyśmy na ogródku. Nigdy nie słyszałam o normach minimum czy maximum, czytałam tylko że do minus 10 stopni i gdy nie pada lub mocno nie wieje można brykać :)
    Dziewczyny piszecie o 2-3 h przerwach lub konieczności wybudzania. A jak jest w drugą stronę? Czy tylko ja mam takiego cycozwisa że chce czasami jeść co godzinę? Próby wydłużenia czasu kończą się krzykiem więc zaciskam zęby i karmię.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja Nina urodzona pod koniec października od razu praktycznie [mając mniej więcej 10 dni] spędzała na balkonie w wózku po 3-4 godziny.
    Dopiero jak przyszły mrozy to skróciłam "balkonowanie" (balkonowałam ją, bo mieszkałam na V piętrze w bloku bez windy i wózkowni a byłam po cc, także ten :confused::confused::confused:]
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    dziewczyny nawet nie wiecie jak się cieszę że mnie uświadomiłyście w temacie spacerów:wink:
    wiem że dla Was to pewnie normalne że z dzieckiem trzeba jak najdłużej na dworku i się pewnie dziwicie że takie głupie pytania zadaję no ale cóż, przy drugim będę wiedziała co i jak :D ,teraz jestem jakaś przewrażliwiona :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Mk28dni: Czy tylko ja mam takiego cycozwisa że chce czasami jeść co godzinę?

    a może mała nie tyle domaga się jedzenia, co bliskości? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Tylko że jak się tuli to od razu szuka piersi i zwyczajnie się na nią rzuca. Ja nie mam nic przeciwko bliskości no ale jeść non stop to już chyba przesada :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    A ja mam pytanie z innej beczki. Od miesiąca podaję małej profilaktycznie Cembion 5 kropelek - czy zrobić jakąś przerwę w podawaniu czy mogę dawać np. aż do wiosny??? Nie chciałabym przedobrzyć.
    -- •••
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Mk28dni: Tylko że jak się tuli to od razu szuka piersi i zwyczajnie się na nią rzuca. Ja nie mam nic przeciwko bliskości no ale jeść non stop to już chyba przesada :)
    --

    dlaczego przesada? Ja mojej nie odkładałam, jak zjadła. Spała przy piersi :) Ciumkała sobie przez sen co jakiś czas i tak upływał Nam dzień :) Baaaardzo mało płakała, może to właśnie dzięki temu...? Do dziś jest niepłaczącym dzieckiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Musze sie Wam pożalić.
    Bylismy u tego pediatry – pożal sie boże. Gorszej wizyty lekarskiej w życiu nie miałam.
    Polegała na zmierzeniu i zważeniu dziecka oraz wypisaniu skierowań do poradni jakie były wskazane w wypisie ze szpitala dla Kalinki. Zero jakichkolwiek informacji. Pytałam o szczepienia , o to kiedy nastepna wizyta. Lekarka odpowiadała
    tak pokrętnie że oboje z mężem nie wiemy nic. Nie pytalismy już o nic więcej. Mieliśmy wrażenie że lekarka chce zapytać „po co tu przysliście i o co Wam chodzi”. Żadnych pytań odnośnie wczesniactwa, czy je czy coś jej dolega, po prostu nic.
    Mąż mówi że zmieniamy małej lekarza. Mam nadzieje że tak można i że nie będzie problemów z przeniesieniem kartoteki. Tylko na jakiego??? Czy w tym kraju trzeba chodzić wszędzie prywatnie żeby opieka lekarza była tak jak nalezy?
    A może to ja mam za duże wymagania. Czy tak powinna wyglądać pierwsza wizyta?

    Przy okazji sie pochwale że mała waży już 2790 i mierzy 49 cm. W ciągu 2 miesięcy przybrała 1950 gram i urosła 13 cm ;)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Czy tylko ja mam takiego cycozwisa że chce czasami jeść co godzinę? Próby wydłużenia czasu kończą się krzykiem więc zaciskam zęby i karmię.


    U nas był taki okres, że mała jadła od 18 do mniej więcej 21-22 co godzinę. Ja uznałam, że robi zapasy na noc, bo w nocy przesypiała po 5-6 godzin. Ja jej nie wybudzam, jak jest głodna to zaczyna przez sen szukać piersi i pojękiwać.
    Teraz zasypia nam na noc około 19 (ostatnie dni nawet o 17). Budzi się około 22-23, zje i śpi dalej :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Sony85: Mąż mówi że zmieniamy małej lekarza. Mam nadzieje że tak można i że nie będzie problemów z przeniesieniem kartoteki.


    My w jednej przychodni zmienialiśmy lekarza trzy razy aż trafiliśmy na tego właściwego. Nikt żadnych problemów nie robił, nigdy.
    Fakt, że i tak jeździmy do niej prywatnie ale to dlatego, że: po pierwsze nie ma tego czekania w kolejce, po drugie nie ma chmary obsmarkanych dzieci a po trzecie jeździmy w godzinach popołudniowych bo mąż wcześniej nie da rady.

    Pięknie córa przykoksowała !!:wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    ja dzisiaj też po wizycie u pediatry i w szoku jestem (tym razem dość pozytywnym), bo po obejrzeniu wyników moczu Mikołaj dostał skierowanie na posiew i badanie cytometryczne moczu, oraz skierowanie na usg nerek i jamy brzusznej...jednak, żeby nie było za różowo jej koleżanka z poradni przepisała na te same wyniki wit C :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    TEORKA: My w jednej przychodni zmienialiśmy lekarza trzy razy aż trafiliśmy na tego właściwego. Nikt żadnych problemów nie robił, nigdy.

    Tylko u nas w przychodni jeden pediatra więc bedzie trzeba poszukać w innej. I mysle że gdyby to była kwestia zmiany lekarza w tej samej przychodni to kartoteka jest na miejscu i niema problemu a z przeniesieniem do innej będzie problem szczególnie jeśli chodzi o karte szczepień ;/.
    Naprawde jestem zdezorientowana bo niewiem co mam z małą robić. Boje sie że przez to wszystko przegapie jakieś szczepienie albo coś. Już przegapilismy szczepienie na gruźlice które podaje sie po urodzeniu a nKalinka nie miała chyba że tej .."piiii piii piiii" niechciało sie wogóle spojżec w karte szczepień którą przysłali ze szpitala i dlatego nam tak powiedziała, bo jakoś niemoge uwierzyć że w szpitalu przegapili by takie szczepienie.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Sony, opóźnienie szczepienia wyjdzie jej tylko na dobre, zwłaszcza, że jest wcześniakiem i może być bardziej wrażliwa na to co w nich jest :wink: Pewnie dlatego też nie podali jej po urodzeniu, bo uznali, że może to być niebezpieczne, no ale czy w ogóle podali to musisz ustalić.
    --
    • CommentAuthoranutka99
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Tylko że jak się tuli to od razu szuka piersi i zwyczajnie się na nią rzuca. Ja nie mam nic przeciwko bliskości no ale jeść non stop to już chyba przesada :)--

    Moze dlatego ze malo zjada i za chwile jest dalej jest glodny a dajesz smoczka???? moze potrzebuje sobie tylko possac
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Sony85: Mąż mówi że zmieniamy małej lekarza. Mam nadzieje że tak można i że nie będzie problemów z przeniesieniem kartoteki

    Chyba można raz w roku zmienić. Jak wypełniałam kwestionariusz, to tam właśnie czy było czy pierwsze zapisanie, czy zmiana pierwszy raz w roku kalendarzowym. My też w styczniu zmieniamy. Ta pediatra to masakra. Na 3 wizyty to tylko raz do Maksa się odezwała, a tak to jak lalkę go traktowała. Ale tak na prawdę zależy nam w przychodni na nfz tylko na szczepieniach. My mamy fajną prywatną pediatrę i babka do nas do domu przyjeżdża. A że również ma gabinet na nfz (już nie zapisuje, bo ma i tak za dużo) to wszystkie skierowania mamy jak z nfz. I tylko tej babce ufam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    anutka - dałam smoka, ale wypluwa ze złością. Parę razy udało się - na spacerze, po zaśnięciu wypluwała. Nie wiem, czy kupić inny model, czy po prostu bystrzacha czuje że to nie mama i nie daje się nabrać. Dzisiaj wisiała na piersi cały dzień. Mało spała, apogeum przypadło na godziny 17-21, ssała mnie non stop, w końcu padła. Ale nie pytajcie jak ja teraz wyglądam, jakby mnie ktoś wyprał i wykręcił... Jeśli jutro będzie to samo, to w czwartek ściągam pokarm, idę spać na pół dnia a mąż niech karmi odciągniętym z butelki bo ja już naprawdę wymiękam.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Kermitka my dajemy cebion multi po 3 kropelki dziennie na zalecenie lekarki i to od urodzenia ciągniemy i dalej mamy podawać....
    ale nie wiem jak ze starszymi dziećmi i czy np jużw pełni rozszerzona dieta ma tu znaczenie chyba najlepiej jakbyś zapytała lekarkę.

    Mk jakbym o sobie czytała, ciumkanie Ninki, cycowanie , że wydawało mi się, że po prostu nic innego nie robię tylko karmię...
    jeszcze nawet do niedawna miałam takie wrażenie ;)
    No i mi się nie udało przekonać Niny do smoczka, a mamy chyba z 10 różnych w domu, różne kształty , firmy, modele, latex.
    No i bezsmoczkowa jest.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Moja Ninka też bezsmoczkowa była, nie chciała i już, ale Dominik smoczek zaakceptował, też ma bardzo silny odruch ssania, ale najada się tak że aż mu się raz nosem ulało, a za chwilkę ssie rączki, cycka puszcza, choć zdarza mu się ciumkać dla samego ciumkania. Trochę się poprzytulamy, na rączkach a potem dostanie na chwilkę smoczka, wyciszy się parę minut i zasypia. Ja kupiłam smoczek mambaby smoczek start 0-2 m-ca, on ma fajny kształt, ten mu idealnie podpasił, mam jeszcze drugi, ale tego już tak nie ciągnie.
    W nocy ma pierś tyle razy i tak długo jak chce.
    Jeszcze powiem żę jak miałam tylko Ninkę to było mi ciężko żę była takim cycozwisem, ale tak do tego podchodziłam żę to jest tylko nasz czas i nie przeszkadzało mi że pół dnia w łóżku leżałyśmy z cycem w buzi, ale teraz oprócz Dominika jest Ninka której też chcę poświęcić czas, nie chcę by czuła się zaniedbana, bo urodził się jej braciszek, więc cieszę się że mam czas dla niej
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    kacha a np wpychałaś Nince smoka w szpitalu czy jakoś szybko?
    Bo ja odpuściłam temat i dopiero zabrałam się za to jak już tak z lekka podirytowana bylam całodobowym cycozwisaniem..
    no i załapać nie chciała...

    ale fakt faktem przy drugim dziecku już nie bardzo sobie to wyobrażam...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Ja np w szpitalu nie dawałam, tak po około miesiącu dałam Maksowi smoczka jak zaczynał być marudny i załapał. Ale najpierw ssał anatomicznego, dopiero później załapał jak ssać dynamiczny. Ale podawałam mu tylko do uspokojenia się jak gdzieś byliśmy a Maks zaczynał być marudny. W domu dawałam sporadycznie. Później coraz rzadziej i teraz od ponad miesiąca mamy smoczki 3-6 m-cy i obsultnie nie umie go zassać. raz się udało a teraz zapomnij. Jak mu chciałam dać, bo ssał rączkę to chciał go złapać jak pierś i rozdziawiał buzię a smok lądował na podłodze. Więc w ogóle już mu nie daję.
    -- ,
  1.  permalink
    Ja dalam jak mialy mial ok 3 tygodnie, wczesniej tez nie kumal... A ja taka zmartwiona, ze on tak beczy i beczy i az lekarki sie pytalam co mu jest. A ona wziela smoczka, do buzi mu dala i maly happy ssal go az milo, i od tego czasu moje zycie stalo chociaz troche latwiejsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Eveke właśnie przy Nince chciałam być taką mamą,że bez smoka, bo po co i dopiero dałam jej jak miała chyba z dwa tyg i nie chciała, a teraz już w szpitalu jedna pediatra zauważyła, żę dziecko nakarmione a ssie rączki i powiedziała mi smoczkowy typ, ale ponieważ chciałam porządnie rozkręcić laktacje w szpitalu to nie dawałam smoczka tylko pierś. W domu chyba na drugi dzień spróbowałam i załapał. Jak przyszła położna na wizytę, to zobaczyła smoczek i powiedziała że dobry kształt, ponoć te ścięte lekko pod kątem nie są dobre bo dziecko nie potrafi go złapać, powinien jak najbardziej przypominać sutek.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Kachaw - a to ciekawe, bo ja wyczytałam że te ścięte są dobre . Możecie polecić jakiś model który wasze maluchy zaakceptowały, w kształcie sutka?
    --
    • CommentAuthoranutka99
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    dałam smoka, ale wypluwa ze złością. Parę razy udało się - na spacerze, po zaśnięciu wypluwała. Nie wiem, czy kupić inny model, czy po prostu bystrzacha czuje że to nie mama i nie daje się nabrać

    Moja Zuzia od urodzenia nie chciala smoczka bo jak jej dawalam to na sie krztusila i wyobraz sobie z reszta to wiesz jaki byl krzyk i nei mozna bylo opanowac. a powiem ci ze to byl taki normalny smoczek, i dopiero jak kupilam jej z firmy Lovi smoczek (pisze na opakowaniu smoczek dynamiczny) to dopiero go zaakceptowala. I wlasnie z tej firmy podobny jest do ksztaltu sutka, jeden kosztuje okolo 10 zl. Moja bardzo go polubila
  2.  permalink
    Witam kochane:bigsmile:
    Amelka ma 2 ząbki już chyba zacząć trzeba ich pielęgnację...co polecacie jak to mam robić,proszę o pomoc mamusie mające styczność z tematem:bigsmile:
    I jeszcze jedno pytanko...
    Amelka wcześniej jak łapała mnie za palce podciągała się do siadu,teraz podciąga się do stawania...pozwolić jej na to????Nie chcę żeby miała coś z biodrami później tylko chodzi o to że nie stoi tylko usiłuje stawać na nóżki..No i czy mam już jej kupić jakieś lepsze,wyższe buciki,mimo że nie chodzi a próbuje coś stawać?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 30th 2013 zmieniony
     permalink
    ja pisałam wcześniej MK że u nas sprawdził się smoczek firmy MAMbaby dałam za niego 14zł, ale nie wiem czy Twoja córcia załapie

    Treść doklejona: 30.10.13 10:15
    smoczek
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    My mamy MAMbaby i difrax bo one są najmniejsze w sensie tej tarczy na zewnątrz bo standardowe obcierały Małemu noska ;p
    taką mała buzkę ma ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko, w jakiej pozycji śpią Wasze pociechy? jaka jest najlepsza?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    kiedy po porodzie dostałyście pierwszej miesiączki karmiąc wyłącznie piersią? bolą mnie co jakiś czas jajniki i zastanawiam się czy to już niebawem..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    kiedy po porodzie dostałyście pierwszej miesiączki karmiąc wyłącznie piersią?
    - ja raz dziennie po 4 miesiacu dawalam mm (dla wlasnej wygody) i pierwsza miesiaczke dostalam jak mlody mial ponad 8 miesiecy.
    Smoczek mam firmy AVENT, maly od razu polubil :) Tez taki kulkowaty jest, ze wklada go czesto nawet do gory nogami ;)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    ja mam smoczek lovi, moj mlody od razu polubil ale dostaje tylko do zasypiania. ja tez slyszalam ze te sciete sa niepolecane
    ja karmilam do skonmczonego 8 mies i juz nie karmie tydzien a miesiaczki nadal nie mialam, takze roznie to bywa
    Asiunia - jak Kubus byl w wieku twojego synka to spal na pleckach bo tak bylo wygodnie bo go dlugo owijalismy do snu, teraz spi glownie na boku, czasem brzuchu i plecach
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    salinos ja skończyłam karmić jak Kinga miała 7m1t a pierwszej miesiączki dostałam jak miała 7m2t
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Milka a Ty podajesz Kubie mm? Bo u nas lipa.. cycka już nie chciał ale mm też nie :/ No więc ja już nie karmię a Mikołaj mleko ma tylko w kaszkach...

    Co do @ to ja dostałam jakoś po rozszerzeniu diety czyli w ok 6 miesiąca...wszystko pewnie zależy od indywidualnej gospodarki hormonalnej i jej wrażliwości na zmiany...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Salinos dostałam @ po jakiś 7 miesiącach karmiąc wyłącznie KP do 5 miesiąca życia Dominika. Później wiadomo doszły potrawy stałe tj zupka, deserek.
    Karmimy się do dziś, przed ciąża miałam cykle góra 30 dni. Teraz karmiąc piersią mam cykle minimum 30 dniowe,przeważnie 33, 34 dni. Przed porodem @ były bardzo bolesne, teraz nawet nie wiem kiedy dostaję :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny, po południu robimy wyprawę po smoczka :)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    U nas smoczek Avent, bo tylko taki miałam (był w wyprawce ze szpitala :wink:) i nie próbowaliśmy już z innym.
    Łucja śpi na plecach, chyba że zaśnie jak ją karmię na leżąco to wtedy na boczku, później sama się przekręca na plecki :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    To jak już o pozycjach do spania temat, to i ja mam pytanie - czy Wasze dzieci leżąc, śpiąc na plecach trzymają głowę prosto czy raczej na boki przekręcają?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Kinga główkę powinno się układać raz na jeden, raz na drugi boczek. W razie ulania, pokarm wyleci, a jakby miał prosto to może się zakrztusić.
    U nas Marcelina do chyba 2 miesiąca układała główkę tylko na prawą stronę, więc jak zasnęła, to ja ją na lewo, żeby miała kształtną główkę ;) A uszko z prawej i tak ma do tej pory bardziej klapnięte.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    akirka: Kinga główkę powinno się układać raz na jeden, raz na drugi boczek. W razie ulania, pokarm wyleci, a jakby miał prosto to może się zakrztusić.
    U nas Marcelina do chyba 2 miesiąca układała główkę tylko na prawą stronę, więc jak zasnęła, to ja ją na lewo, żeby miała kształtną główkę ;) A uszko z prawej i tak ma do tej pory bardziej klapnięte.


    dokładnie tak samo robiłam pilnowałam, żeby główka była raz na jeden raz na drugi boczek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    kachaw: ja pisałam wcześniej MK że u nas sprawdził się smoczek firmy MAMbaby dałam za niego 14zł, ale nie wiem czy Twoja córcia załapie

    kachaw ja dawałam tez z tej firmy ale TEN a potem TEN podobno mają najcieńszą szyjkę dlatego niby najmniej szkodzi. Kacper dostawał go tylko i wyłącznie do drzemki i do snu na noc jak przy cycu nie usypiał. Już go nie dostaje prawie tydzień. A postanowiłam go odstawić od smoka w momencie jak zauważyłam, że na noc zasnął bez niego i bez piersi:bigsmile: To był dla mnie sygnał, że nadszedł ten właściwy na to czas:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    hopelight: Przed porodem @ były bardzo bolesne, teraz nawet nie wiem kiedy dostaję :)


    pocieszyłaś mnie choć wiem, ze różnie to bywa ;p tez miałam przed porodem mega bolesne @@, oby teraz mniej bolały, najlepiej wcale - jak u Ciebie :)))

    Treść doklejona: 30.10.13 17:16
    MK ja krwawiłam ok 5 tyg po porodzie a zrobienie kupy to jak jeszcze raz rodzić :))))))) mega ból, czasem i teraz mam problemy z wypróżnianiem i przed mam skurcze brzucha :((( oj ja też jak podglądnęłam z ciekawości w krocze to zaniemówiłam, wygląda to hmmm duzo inaczej niż wcześniej ;DDD
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Heh, a u nas tak jak Krasnal był antysmoczkowy tak się łudziłam, że może SKrzat załapie. A gdzie. Mamy 20 różnych rodzajów po Krasnalu i każdy, ale to każdy jest wypluwany z taką prędkością i wrzaskiem, że stwierdziłam, że mamy po prostu anty-smoczkowców i cycozwisków :D

    Salinos - ja okres dostałam 7 miesięcy po Krasnalowym porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    No ja mam ten mambaby 0-2 m-ca start się nazywa tarcza zielona z konikiem morskim, u nas super się sprawdza

    Ja okres dostałam jak Ninka miała prawie rok, moja kuzynka jak jej córka miała 3 m-ce, obie karmiłyśmy tylko piersią na żądanie, więc to sprawa bardzo indywidualna

    Ja powiem szczerze, że jestem w szoku jak czytam że kładziecie swoje noworodki na plecach, mój śpi tylko na boku i dbamy aby raz na prawym raz na lewym i jeszcze podkładam za pleckami zrolowany ręcznik aby młody czasem się na plecy nie przewrócił. Mojemu się ulewa i do tego cofa pokarm, myślę że to może być początek refluksu, bo tak łyka, łyka pokarm, jakby nie umiał połknąć, to mu się zdarza nawet 3 godz po karmieniu, już uleje takim lekko strawionym mlekiem. Zamówiłam poduszkę klin, bo boję się żę się zadławi.
    Nigdy bym go nie zostawiła na plecach, jak jest na rękach, to owszem na pleckach, ale wtedy jest w pozycji podniesionej.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Miki na boczku to spał może przez pierwsze 2 tygodnie a później na plecach normalnie, ale jemu się praktycznie nigdy nie ulewało a nawet nie był po jedzeniu odbijany :)
    Gdzieś kiedyś czytałam, że pozycja na boczku nie jest zdrowa dla bioderek, ale pewnie jakby miało mi się dziecko.zadławić to i tak kładłabym na boczku :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Kachaw niby noworodków nie powinno układać się na boku do czasu usg bioderek i sprawdzenia czy wszystko z nimi ok.
    Ja podlozylam książki pod materac, bo tez bardzo ulewala.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.