Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, help... Czy to jest uczulenie? Kurde na początku wyskoczyły kropki koło buźki-myślałam, że to od śliny, później pod oczkiem zrobiło się tak jakby odparzenie w fałdce ale teraz wygląda to tak-wypryski takie plus sucha skóra pod oczkami i koło płatków noska... Nie mogę nawet skojarzyć od kiedy dokładnie to powstawało bo wyglądało bardzo niewinnie... Później usunę zdjęcia.
    Kajtek
    oczko
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Izuś nie pomogę :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    ja tez slyszalam ze dla bezpieczensta ciazy to rok po cc zeby zajsc, a 3 lata to moze chodzilo mu o bezpieczne rodzenie sn? Acia - to powodzenia zycze, zeby sie udalo. a nie ma szans zajsc w ciaze naturalnie? Na pewno wam sie uda. My tez zaczynamy starania od stycznia :)
    u nas jak byla krew w kale tak z 3 razy widoczna i sluzowate kupki to lekarka stwierdzila skaze bialkowa ( nie mial wysypki) no i bylam 5 mies na diecie beznabialowej. A do tej pory nie wiadomo czy rzeczywiscie ma skaze, bo robilam prowokacje i wysypka wyszla dopiero po 3 tyg od wprowadzenia do mojej diety nabialu i bardzo mozliwe jest ze to nie po nabiale a po czyms innym. Slyszalam ze jak sie krew pojawi raz czy dwa razy to moze to byc mikro pekniecie w odbycie ktore nie jest grozne i samo sie goi. Takze wg mnie jak kupki sa normalne i nie ma zadnych innych niepokojacych objawow to nic powaznego
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Venus,ale ty karmisz mm,więc u Ciebie inaczej z płodnością...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    milka1984 niestety raczej nie ma szans
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Gosia nie pomogę niestety :(
    Asiula - mój gin ze szpitala powiedział, że po cc pomiędzy jednym porodem a drugim musi być minimum 18 m-cy. Ale kiedyś słyszałam a 2 lalach przerwy pomiędzy porodem a zajściem w ciążę, także są widać różne opinie.
    -- ,
  1.  permalink
    Gosia Natalka ma coś podobnego pod lewym oczkiem. Już bardzo długo to jest i chyba wybierzemy się do lekarza. Czasami jest bardziej czerwone a tak to raczej trzeba się przyjrzeć. Taka sucha skóra. Też jestem ciekawa co to jest.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Cytrynko, właśnie u nas jest podobnie-raz jest blade a raz bardziej czerwone i jeszcze najgorsze, że to się chowa w tej fałdce... może gdyby było na zewnątrz zaleczyłoby się jakoś szybciej...
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Gosiu - Emilka miała coś takiego przez kilka dni i jak było jej cieplej, to to się robiło bardziej czerwone, a jak chłodniej to było blade (np na powietrzu). Byłyśmy u pediatry i ona stwierdziła, że to reakcja na infekcję. Emilka nie miała gorączki, a miała taką właśnie wysypkę. Zeszło po ok tygodniu. Smarowałam bardzo delikatnie to czystą wazeliną, ale tylko jeśli wyczuwałam pod palcami, że robi się taka sucha skorupka na tym. Dodałam u Ciebie fotki Emilki kiedy to miała.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Duzo radosci dla Maksa z okazji roczku.:)
    Zabko trzymam kciuki zeby sytuacja sie wyjasniła.zdrowia dla Oli
    Asiula- zgadzam sie , zmien gina, spirala?? czy on mądry jest? jakies sposoby z dawnych czasów.
    co do bujaczkow- zacheciłyscie i mnie do FP, bede polowac na uzywany.:P b fajny ten 3 w 1.
    Izuk, ja tez bym smarowala clotrimazolem,( tylko czy u dzieci mozna??)
    --
  2.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Maksiulka:bigsmile::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Maksa!!!! :flowers:
    .
    Co do staranek po cc to wszędzie słyszałam że wystarczy właśnie rok odczekać. Ale ostatnio poszłam do innego gina i on stwierdził że dwa lata a jeśli chce się szybciej - to trzeba pooglądać bliznę i zrobić dokładne usg jak tam się wszystko pogoiło. Ponoć w ostatnim czasie dużo było przypadków pęknięć macicy po zbyt szybkiej drugiej cc. :shocked:
    Nie wiem ile w tym prawdy po ten gin nie jakiś wyitny ekspert.
    W każdym razie ja po porodzie sn też bym chciała z rok odczekać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Co myślicie o tych bucikach http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-663FFDD7-316FE36D/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=3577 mala jeszcze nie chodzi , ale sobie czasami postoi, a jutro jedziemy nad morze i może by sobie w nich na piasku postała.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    acia ale to rozmiary 24-35 wiec chyba trochę za duże jednak będą. ja je miałam w reku bo chciałam Marceli kupic - nie było rozmiaru już, ale generalnie były fajne
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Mój młody starszy od Tosi i ma rozmiar zimowego bucika 20:) 24 to chyba dużo za duże na Tosi nóżkę.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    hopelight a ile cm na jego nóżka ??
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    acia20
    moja mala wysoka 86 cm,rozmiar buta ma 22-23 wiec mysle ze Tosia ma duzo mniejsza.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Maryska ma dokładnie 19, na zime kupiłam jej 20 i sa z zapasem na gruba skarpetke i na wzrost. 24 to na 2-3 lata dopiero
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Jejku mierzyłam ostatnio ale nie pamiętam dokładnie a nie chcę źle napisać, sprawdzałam z wkładką:/ a jego adidaski mają rozmiar 19.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Tosia ma 14 cm stopę i nie wiem jaki rozmiar buta jej kupić, jak w smyku, h&m, c&a, szukałam jej miękkich butów do wózka to tam największe było 20 i one były na Tośkę za małe.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga nosi rozmiar 18 ale jest akurat, więc niedługo będziemy się przerzucać na rozmiar 19, jednak na zimę kupiłam jej rozmiar 20, bo jest zmarźluchem i w zimie musi nosić rajstopy i grube skarpety:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ile czasu w ciągu doby przesypiają wasze maluszki? chodzi mi o okres tj. u nas, czyli miesiąc życia. Zgłaszałam wczoraj pediatrze że mała śpi naprawdę bardzo mało, więcej jest aktywności niż snu, a ona mi na to że to wina aktywności w ciąży, że większość dzieci jest teraz nadpobudliwa bo mamy nie odpoczywają w ciąży :confused:
    Bardzo ciężko jest ją uśpić, to jest naprawdę walka. Usypia przy piersi (ale budzi się kiedy próbuję ją położyć do łóżeczka lub w inne bardziej komfortowe dla jej kręgosłupa miejsce) za co też dostałam burę, pani dr powiedziała że sama sobie szykuję problem, bo mała już się nauczyła że inaczej nie zaśnie. Jak taką opinię pogodzić z tym o czym rozmawiałyśmy na tym forum - potrzeba bliskości itd...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Acia nie widziałam, ze jesteś po takich przejściach... trzymam mocno kciuki ale nigdy nie mów nigdy ;) ja jestem po 2 pełnych programach ICSI na długim protokole, po adopcji i nagle cud wszystko się wyregulowało i naprawiło i jest naturalna Marysia :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Mooniia wiem i dlatego napisałam ze raczej nie ma szans. Chyba zawsze będę liczyła na naturalną ciąże, najwyżej będziemy mieli trójkę dzieciaczków.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    acia podjedz do dekatlona super śniegowce są dla maluchów rozmiary od 20 do 28 :) po 50 zł
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Mk moja Amanda jak rano zje, koło 8-9 to te 2-3 godzinki nie śpi, zazwyczaj wkładam ją do huśtawki gdy już leżenie w łóżeczku jej się znudzi. Po tych 2-3 h dostaje znowu jeść ( bo tak zazwyczaj jje co te 2-3 h) i idzie spać, potem budzi się na jedzonko i śpi dalej. W niektóre dni (nie codziennie) budzi się tak koło 17 i do kąpania czyli do 18-19 znów nie śpi, za to po kąpaniu ładnie usypia. Zdarza się jej ze w niektóre noce np. dzisiaj, po jedzeniu o 1 lub po 3 też nie chce spać przez około 2 h, na szczęście zaczyna "lubić" smoka więc jak zassie to wtedy przy smoku zasypia szybciej.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Mk, mam podobny problem, choć dotyczy głownie nocy :sad: Codziennie po kąpieli (ok.19) jest „walka” do 24 o spanie. Ciągle chce do piersi, daję mu, je, przysypia, po kilku minutach ulewa lub wymiotuje z przejedzenia, więc się wybudza, płacze, chce do piersi… i tak w kółko, w końcu pada zmeczony i zasypia "na dobre". Noszenie i lulanie zamiast przystawienia na niewiele się zdaje, smoka nie chce. Wczoraj płakałam już razem z nim, nie chciałam go przystawić, żeby znowu nie zwymiotwał, a on tak strasznie płakał :( Od trzech tygodni sypiam w sumie po 4-5 godzin na dobę, naprawdę już ledwo żyję. W nocy jak się wybudza to też na 1,5-2 godziny. Jestem bardzo szczęśliwa, że go mamy, ale skąd mam brać siły na zajmowanie się nim w dzień… Codziennie liczę, że może dziś będzie inaczej, ale póki co nie jest. I też nie wiem już, co robić :sad: Mąż mówi, że może za dużo śpi w dzień, ale jak wstaje o 9-10, to śpi tylko dwa razy po 2-3 godziny jeśli w wózku lub krócej w łóżeczku, więc to wcale nie tak dużo, zawsze myślałam, że noworodki dużo więcej śpią.
    Tak więc nie doradzę Ci, ale łączę się :grouphug:
    Karobella - zazdroszczę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga, faktycznie bardzo podobnie. Póki co w nocy jak zje to zasypia ale w dzień jest istny cyrk. Co dziwne, nie zasypia po kąpieli, pomimo odpowiedniego nastroju. Chciałabym móc ją pomasować po kąpieli, mam nawet olejek uspokajający ale d..pa, drze się w niebogłosy i cała ceremonia nabiera piekielnego posmaku :) Ja też już się przewracam w dzień, czasami się boję że mi mała z rąk wypadnie. Nie mam jak odespać.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja miesięczna córeczka też przestała dużo spać równo odkąd skończyła 1 miesiąc.

    Nocą jak juz ja uspimy żarciem albo lulaniem ze smokiem (miedzy 21-24) to spi dopoki jej nie obudze na jedzenie (spokojnie ponad 4 godziny, dłużej nie sprawdzałam), zasypia ładnie po żarciu i po ok 3h sama sie budzi. Godzina dziennie snu na spacerze + jedna lub dwie drzemki po godzinie lub dwie w ciagu dnia. Bardzo malo, ale spi za to w nocy. A tak to ciagle czuwa (czuwa to złe słowo, bo kojarzy się ze spokojem, a ona rusza energicznie nozkami i raczkami jak lezy, popłakuje, marudzi, dopiero branie na rece w pionie ja uspokaja, trzeba chodzic po mieszkaniu, potrafi tak baaardzo dlugo albo smoczek, uspokaja i wycisza).
    Po kąpieli nie ma szans na zaśnięcie, popoludniu i wieczorami jest najaktywniejsza ;]

    Tez myslalam, ze noworodki wiecej spia, ale chyba nie wszystkie ;]
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Chyba mojej małej smoczka miodem wysmaruję żeby zechciała go ssać :) (żartuję oczywiście bo zaraz usłyszę że jestem wyrodną matką :))
    Elyanna dokładnie tak wygląda to u nas, za wyjątkiem wspomnianego smoczka.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Jutro będziemy jechały samochodem 400 kilometrów z kawałkiem i nie bardzo wiem jak ubrać małą na drogę. Na początku myślałam o dresie ale on ma bluzę z kapturem i wydaje mi się że kaptur to tak nie za bardzo do fotelika. Więc pomyślałam o zwykłej bluzie, ale znowu jak będą postoje to przydało by się jej założyć kaptur jak będzie wychodzić z samochodu. A może wystarczy kurtka z czapką.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, według mnie, lekarz jest od leczenia chorób, a nie od doradzania w kwestii wychowania, w tym tego jak usypiacie własne dzieci. Jest Wam wygodnie, że dziecko Wasze własne zasypia na piersi? To czemu to zmieniać? Jeśli Wam z tym źle, to to zmieńcie. Jesteście najbardziej kompetentnymi osobami jeśli chodzi o Wasze dzieci. Pamiętajcie, że macie intuicję, że Wasze dziecko to też człowiek, tylko mały i ma swoje potrzeby, których odraczać jeszcze nie potrafi. A tak z bardziej praktycznych porad. Może dzieciaczki nie mogą zasnąć wieczór, bo mają w dzień zbyt wiele bodźców? Pamiętajcie, że takie maluchy wszystko odbierają, my potrafimy jednocześnie słuchać radia, oglądać strony internetowe, jeść obiad i czytać esemesa i nie robi to na nas wrażenia, bo część spraw "wykonuje" za nas podświadomość. Spróbujcie jeden dzień ograniczyć zabawę, wyjścia, odwiedziny, co tam jeszcze robicie z dzieckiem i się przekonać. A, masaż można zrobić w dowolnym momencie dnia, ważne, żeby dziecko współpracowało, miało dobry nastrój :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    acia20: A może wystarczy kurtka z czapką.


    Ale chyba nie do auta, bo się Tosia zapoci po mojemu :wink:
    Ja bym ubrała jej wygodne spodnie od dresu, jakąś wygodną bluzkę a na postojach zakładałabym kurtkę po prostu i tyle.
    Bo podejrzewam, ze macie ciepło w samochodzie, więc 400 km w kurtce to słabo...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Tosia nigdy nie jeździ w kurtce, nawet w bluzach jej gorąco, czasami jedzie w bodziaku (i spodenkach).
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Mk28dni: Zgłaszałam wczoraj pediatrze że mała śpi naprawdę bardzo mało, więcej jest aktywności niż snu, a ona mi na to że to wina aktywności w ciąży, że większość dzieci jest teraz nadpobudliwa bo mamy nie odpoczywają w ciąży :confused:


    Mk, większej bzdury nie słyszałam. Ciążę z Krasnalem miałam przeleżaną, dużo spałam. Krasnal spał od urodzenia max 16h na dobę, max, bo głównie spał po 12h.

    Z kolei Skrzat - ciąża dosyć aktywna (biorąc pod uwagę opiekę nad Krasnalem-torpedą), a Skrzacisko śpi po 20h. Dzieci są różne i to, czy byłyśmy aktywne, czy nie nie ma nic do rzeczy.

    Treść doklejona: 07.11.13 14:19
    cestmoi89: Jesteście najbardziej kompetentnymi osobami jeśli chodzi o Wasze dzieci. Pamiętajcie, że macie intuicję, że Wasze dziecko to też człowiek, tylko mały i ma swoje potrzeby, których odraczać jeszcze nie potrafi.


    Dokładnie, dokładnie tak! Tym bardziej, że to małe takie, przytulać się musi. Kiedyś mi położna powiedziała, że pierwsze trzy miesiące życia dziecka uznawane są za IV trymestr ciąży - dziecko niby już nie jest w brzuchu, ale nadal uważa siebie i mamę za jedność i potrzebuje na maksa bliskości.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    The_Fragile: pierwsze trzy miesiące życia dziecka uznawane są za IV trymestr ciąży - dziecko niby już nie jest w brzuchu, ale nadal uważa siebie i mamę za jedność i potrzebuje na maksa bliskości

    Też nam tak mówili na SR i ok - nie neguję tego, mogę go przytulać ile wlezie, bo sama to uwielbiam, ale on nie chce się tylko przytulać, jak go biorę, to od razu szuka piersi, je jak szalony, a potem zwraca i przez to się wybudza :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    A dziewczyny ktore maja problem ze spaniem dzieci ( takich do 4 mies ) oraz tym ze chca byc caly czas w objeciach to probowalyscie owijanie? bo u nas to byl strzal w dziesiatke. Mielismy specjalny owijaczek - dokaldnie taki http://www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Zakupy/Magiczny-kocyk.html i uwazam to za najlepszy zakup w calym zyciu mojego synka razem z nosidlem po 4 mies. Bez niego nie wyobrazam sobie zycia. Owijalam go po skonczonym tygodniu zycia na kazde spanie i w nocy spal 6g ciagiem juz jak skonczyl 1,5mies ( na czas aktywnosci zawsze rozwijalam ) On nie krepuje nozek i jest bezpieczny pod kazdym wzgledem. W dzien jak sie przebudzil starczylo bujac go tak zeby glowka mu sie ruszala delikatnie jak galaretka i od razu ponownie zasypial a tez byl typem wybudzajacym sie po 30min snu. Uzywalismy technik dr Karpa do usypiania ( ksiazka Najszczesliwsze niemowle w okolicy ) i bylo to u nas lekarstwo na kazde problemy ze snem tak wlasnie do 4 mies. Na poczatku sie Kubus buntowal z tym owijaniem, ale to ponoc kazdy noworodek tak ma a po 2 dniach juz tak to lubil ze nie bylo zadnego problemu. Polecam sprobowac. tylko nie bawcie sie w owijanie zwyklym kocykiem bo to dosc trudne, ten otulaczek jest genialny. Kubusia owijalismy do 6 mies zycia ( tylko juz na niektore drzemki ). Dziecko po urodzeniu czuje sie w takim owinieciu bezpieczne, prawie jak w lonie matki i wtedy jest szansa ze zejdzie wam z rak choc na chwile.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    acia20: Tosia nigdy nie jeździ w kurtce, nawet w bluzach jej gorąco, czasami jedzie w bodziaku (i spodenkach).


    No to nie rozumiem w czym problem, skoro wiesz jak jej wygodnie i w czym jej nie za ciepło :wink::wink:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga, mogę tylko gdybać na odległość. Może chce mu się odbić, może warto byłoby co minutę na przykład przerywać karmienie, podnosić do odbicia, skoro tak łapczywie je, może łyka dużo powietrza. I jak na przykład po chwili chce znów jeść, to przystawić do tej samej piersi, będzie się musiał troszkę bardziej namęczyć, bo mleko gęstsze poleci i już nie tak szybko. Albo u nas się sprawdzało karmienie na leżąco, tak, że nie musiałam odkładać po karmieniu, albo na klinie kłaść...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam Was mamusie :wink:
    Muszę trochę się wyżalić :devil:
    Jestem dziś tak zmęczona, że szok :shocked: oczywiście powodem mojego zmęczenia jest Lesiu :devil: Od 3 lub 4 dni śpi mi raz dziennie, czyli przestawił się już :tongue: ale skąd On ma tyle siły w sobie????? :shocked: np. dziś: wstał o 6:50, drzemka o 13:45, wstał o 14:45 i już do wieczora nie zaśnie. Wszędzie się wspina, moje nogi, kaloryfer, szyflady, szafki, lodówka, krzesła, łóżeczko, tapczan, łóżko.....nawet pralka jest celem do wstania...a Ja tylko chodzę i mówię " Ojjj, nie wolno, zostaw Lesiu, bebe itp. " :devil: nie daj Boże jak zobaczy laptop mig mig i już Go całuje :devil: no "szatan" mały :heartbounce: obniżyłam mu dziś łóżeczko do końca bo przy szczebelkach skakał ( delikatnie ) " diabełek ". Ostatnio tak zmęczona byłam gdy przyszedł Lesiu na świat, a Ja musialam się przestawić z wiecznego spania na wieczne nie spanie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga, u nas jest podobnie - z Krasnalem tak było i ze Skrzatem też. Po prostu takie mega wcinacze wieczorne mi się trafiły. U nas to jest to, że tak łapczywie jedzą, że się powietrza nałykają i potem i bekają i bąki chcą puszczać, a nie mogą. Pomaga noszenie na ramieniu (na brzuszku) albo kładzenie sobie ciało do ciała brzuchem do brzucha na gołej skórze (z podkurczonymi maluchowymi nóżkami)...
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    cestmoi89: Kinga, mogę tylko gdybać na odległość. Może chce mu się odbić,

    Też mi się tak wydaje, długo po jedzeniu nosiłam Lesia, aż w końcu mu się odbiło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Aaaa - i Krasnala i Skrzata karmiłam/karmię wieczorem prawie non-stop. Niestety, bez cycka w buziaku ani rusz, potem trochę u Krasnal przeszło...
    --
  3.  permalink
    Mk - moj maly sypial do 7 miesiaca po kilka razy po 15 minut wiec o drzemce w dzien nie bylo mowy, a do piersi co 2-3 h a czasem mial okres ze co poltora. Pamietam ze Dii miala ze swoim synem podobny problem i niewiem czy juz jest lepiej - jezeli chodzi o spanie w nocy. Ale wierze ze szybko to u Was minie, bo mnie rok przelecial strasznie szybko i musze powiedziec, ze teraz jest juz w miare oki, spokojnie i duzooo lepiej nic pierwsze pare miesiecy, ktore wspominam jako "horror" :devil:
    Venus - moj Maks to tez istny szatan, wszedzie go pelno i wszedzie sie pcha, ciagle chce na rece, juz mi z krednesu sciaga jak cos stoi na brzegu, makasra jakas:D
    Dziekuje wszystkim za zyczenia. Imprezke robimy w niedziele.:surprised:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    dziewczyny mam pilne pytanie - czy ziemniak i dynia to sa dietetyczne warzywa? bo moj mlody sie chyba czyms strul... dostal na zupe rozne warzywa z kaszka - nic nowego i po 2 g od jej zjedzenia zwymiotowal ja cala plus flegma i nie wiem czy mu moge dac na wieczor ziemniaka z dynia bo to planowalam czy lepiej cos innego? pierwszy raz wymiotowal a jadl juz wiekszosc rzeczy takze kompletnie nie wiem po czym to moze byc
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga, a czy nie możesz tak zaplanować sobie wieczoru, by położyć się z małym do łóżka i karmić go, aż zaśnie?
    Ja robiłam tak na początku, mąż w tym czasie przynosił mi kolację, którą jadłam na leżąco;) ale zawsze to lepsze rozwiązanie niż męczenie się z dzieckiem, bo nie chce spać w łóżeczku. Ja też miałam parę prób odkładania jej po karmieniu do łóżeczku, ale kończyło się tak jak u Ciebie, więc sobie darowałam. I nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że jak Jaś zrozumie, że nie ma ograniczeń w cycowaniu, to nie będzie tak się rzucał na pierś i jadł łapczywie. U nas też było meeega ulewanie i przejadanie, więc ja robiłam tak, że jak widziałam, że M powoli zasypia, to ją odbijałam i potem znów się kładłam i potem już nie ruszałam.
    Teraz czasem też nie zawsze udaje mi się odłożyć do łóżeczka (a teraz ma skok, więc nawet nie próbuję, bo zawsze kończy się to rykiem), więc karmię ją na leżąco, jak zaśnie, to obkładam poduszkami.

    I jeszcze chciałam się pochwalić, że moje dziecko dziś pierwszy raz dostało wodę do picia z kubeczka ze słomką i załapała od razu:))

    Treść doklejona: 07.11.13 17:12
    Milka ziemniak i dynia są polecane jako pierwsze przy rozszerzaniu diety, więc chyba są łagodne dla żołądka
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Milka, mamy otulaczek, sprawdził się przez pierwsze 2 tygodnie, teraz mała się w nim denerwuje. Zapoznam się z publikacją o której wspomniałaś :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Czerwinka dzięki za podpowiedz, byliśmy w decathlonie i kupiliśmy te http://www.decathlon.pl/buty-zimowe-dla-malucha-niegowce-bibou-id_8285906.html mierzyliśmy różne rozmiary i zdecydowaliśmy się na 22 na 23.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Cestmoi, Venus - ja go odbijam, co go oczywiśce rozbudza i w dodatku ulewa mimo to albo zanim zdążę go odbić.
    Akirko, ja nie zdążam odłożyć go do łóżeczka, karmię go na leżąco w łóżku właśnie, on przysypia, więc zostawiam do głębszego zaśnięcia, ale mija kilka minut i się wybudza, do łóżeczka odkładam go dopiero jak zaśnie na dobre czyli ok. 24 właśnie. Dziś właściwie nie spał od 14, przysypiał już od 17:30, ale nie daliśmy mu zasnąć, wykąpaliśmy o 18:30, dojadł jeszcze i póki co śpi... On w drugim tygodniu zasypiał po tej kąpieli ładnie, ale po kilku dniach coś mu się przestawiło. Pozostaje mi chyba tylko uzbroić się w cierpliwość i przeczekać tylko najgorsze jest moje zmęczenie i brak sił w ciągu dnia...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    Kinga, u nas jest to samo - a jak Jaś ma cały czas cycek w buzi to śpi? Bo u nas jest tak (z Krasnalem było identiko), że kładę się o 19 razem ze Skrzatem i on sobie cycka raz jedną, raz drugą pierś. W końcu zasypia na kilka godzin, ale trwa to długo. Za to ja w tym czasie sobie film obejrzę ;)))

    Pocieszę Cię z jednym - to tak cholernie szybko mija, że za rok będzie Ci tego brakowało. Przy Krasnalu się denerwowałam, chciałam tylko trochę pospać, chociaż 2h ciurkiem (budził się co 30-60 minut). Teraz jakoś mnie to rozczula, bo wiem, że to chyba ostatni raz kiedy mam takiego maluszka-maluszka. I wiem, że to tak potwornie szybko mija...:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.