Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 9th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie najgorszy był pierwszy miesiąc po urodzeniu Karolka...
    Karmienie co 2-3 godziny, w międzyczasie jeszcze pobudzałam laktację więc nastawiałam budzik i spałam nad laktatorem.
    Mąż pracujący na zmiany, więc zdarzało się że cały tydzień byłam sama. A jeszcze obiad, jakieś sprzątanie, pranie, prasowanie... Wrrrr. Nie było łatwo.
    Ale z czasem jakoś to się wszystko układa i łatwiej to ogarnąć.
    .
    The_Fragile: A przy dwójce jakoś inaczej, chyba łatwiej, po prostu logiostycznie jestem lepiej ogarnięta niż wtedy ;)

    Frag to jak miód na moje uszy :smile:
    Myślę o starankach tak około roczku Karolka ale jakoś przeraża mnie ta wizja "dwójki" na głowie :bigsmile:
    Także jak czytam coś takiego to wierzę że MOŻNA :bigsmile:
    .
    The_Fragile: Dowcip. Mało śmieszny. Ale słyszę "niezły, co?" :DDDD

    Haha :bigsmile: Z WCowej perspektywy wszystko wydaje się lepsze, piękniejsze, śmieszniejsze... :wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Mój ma nawet przyspiewkę ;)

    Gdy siedze sobie w kiblu
    Spuszczone gacie mam
    Zamykam sobie wtedy oczy
    Obmyślam nowy plan
    Tysiące mam pomysłów
    Gdy siedze sobie tam
    Wybiorę tylko jeden z nich
    Najlepszy będzie plan

    Obmyślam nowy plan (x3)
    Wtedy kiedy sram
    Obmyślam nowy plan (x3)
    Wtedy kiedy sram
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Odebrałam wczoraj te wyniki z moczu no i rewelacyjne ! Wszystko ok, wygląda na to, że to ten gluten jest sprawcą, za jakiś miesiąc zrobimy jeszcze jedną próbę,jak znów będzie się coś działo to będziemy działać :smile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.11.13 13:08</span>
    I jeszcze chciałam dodać,że u niuni w buzi coś się zaczyna dziać, w miejscu górnych jedynek ma spuchnięte mocno i zaczerwienione , nie daje się tam dotknąć a gryzaki to mało nie połknie :whorship: a płacz jaki przy tym gryzieniu ., oby raz dwa wyszły!:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    The_Fragile: Wiesz co, ja przy Krasnalu nic nie mogłam ogarnąć, po prostu wszystko mi sie sypało za co się zabrałam. A przy dwójce jakoś inaczej, chyba łatwiej, po prostu logiostycznie jestem lepiej ogarnięta niż wtedy ;)

    Miód na me oczy !!!

    Wracają do tematów kibelnianych, to ja nie wiem, no mój Marcin nie odbiega jak widać od normy. Wchodzi do świątyni ze smartfonem i razem się chyba produkują całymi minutami. Ale ja stosuję wyżej wymienioną już metodą "Nalotu dziecięce ala Tatoooo , tatoooo" i wypuszczam Nadię do boju, żeby mi kurna tyle czasu dziadu nie marnował :shocked: Haha , a jeszcze mamy dziurki takie dość spore w drzwiach od wc, przez które ostatnio Nadia nauczyła się zaglądać, no i głupio mu tak się załatwiać, gdy oczęta córusi spoglądają tęsknie za Tatą :devil:

    Żabka fajnie że z moczem ok, może faktycznie ten gluten tak namieszał.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Sony85: Mój ma nawet przyspiewkę ;)

    Buhaha :bigsmile:
    To powinien być chyba hymn wszystkich facetów :cool:
    .
    Żabko - super że wyniczki dobre!
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Zabka dobrze, ze z moczem ok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    bilia: Frag to jak miód na moje uszy :smile:
    Myślę o starankach tak około roczku Karolka ale jakoś przeraża mnie ta wizja "dwójki" na głowie :bigsmile:
    Także jak czytam coś takiego to wierzę że MOŻNA :bigsmile:


    PENNY: Miód na me oczy !!!


    - dziewczyny, przy dwójce to relaks był:wink::boogie: Polecam trójkę, da się nawet czasem :surfing:
    A tak poważnie, to już gdzieś kiedyś pisałam, że im więcej dzieci, tym lepiej człowiek sobie życie organizuje. Jakoś tak automatem sobie wszystko leci i to wszystko składa się do kupy:) Pamiętam, że jak mialam tylko Olafa, to czas jakoś przez palce przeciekał i czasem ciężko było się zorganizować. Jak przyszedł na świat Bruno, wszystko szło sprawniej a teraz jak jest Berenika, to no cóż, łatwo nie jest momentami i gubie gacie na zakrętach, ale przynajmniej mam ich tyle do kochania:rainbow:

    Treść doklejona: 09.11.13 17:31
    Żabko - super, że wyniki ok:) Ja juz przewrażliwiona jestem kiedy dziecko gorączki dostaje po tym naszym nieszczęsnym zapaleniu ukł. moczowego.
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    a u nas zaczynają się problemy brzuszkowe :( , niunia się pręży, robi się czerwona na buzi, popłakuje, ewidentnie widzę że boli ją brzuszek :(
    nie są to typowe kolki tzn. póki co nie ma takich akcji że raz czy dwa dziennie malutka płacze, ale np.śpi spokojnie, albo pije mleczko i nagle się i pręży i płacze.do tego kupka raz na 2, ostatnio 3 dni .
    od tygodnia podaję jej espumisan ale nie wiele pomaga ( o ile w ogóle pomaga : / ). Czy myślicie że teraz , po miesiącu jak pije bebilon, nagle przez to mleczko ma problemy? byłam dzisiaj w aptece aby kupić biogaie bo czytałam że pomaga ale kurna mać w 3 aptekach nie było :devil::devil:. jutro ciąg dalszy poszukiwań, mam nadzieję że małej pomoże a jak nie to chyba zastanowię się nad zmianą mleczka po konsultacji z pediatrą
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Korbella - ja apropo mleczka mm, jak i kolki ( czy nie kolki ale problemów brzuszkowych) nie pomogę. U nas nic takiego nie było.
    Sony - się poryczałam ze śmiechu. A mój m., przez przyśpiewkę Twego męża, w wyścigach spadł na 7 m-ce i był wściekły za rozproszenie go taką świetną przyśpieką. I jeszcze zaczął analizować niczym na j. polskim analiza wiersza:bigsmile:
    Żabko - cudne wieści. I oby zębole raz dwa wylazły!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Korabella myslalas o zmianie mleka ? Mojego męża bratanica tak miała, pediatra poleciła hipp bo ma dużo probiotykow i jest super :) mówiła, że wielu dzieciom pomaga zmiana na to mleko :) także może warto o tym pomyśleć :)

    Żabciu super, że wyniki dobre!!

    Migosiu Ty to jesteś mamcia!! Podziwiam szczerze :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny, od wczoraj zauważyłam że malutka wieczorem bardzo się poci, główka, karczek wilgotny. Temperatury nie ma, powiedziałabym nawet że jest chłodniejsza niż zwykle. Czy dodać to do objawów skoku czy tak może dać o sobie jakieś choróbsko? Boję się by czegoś nie przegapić :(
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91: Korabella myslalas o zmianie mleka ? Mojego męża bratanica tak miała, pediatra poleciła hipp bo ma dużo probiotykow i jest super :) mówiła, że wielu dzieciom pomaga zmiana na to mleko :) także może warto o tym pomyśleć :)


    tak, właśnie rozmawiałam z kuzynką której synek od 1 tygodnia miał problemy brzuszkowe i oni też najpierw próbowali kropelek a potem właśnie przeszli na mleko hipp i bardzo sobie chwalą także jeżeli malutkiej biogaia nie pomoże to zmienimy na to hipp
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Mk, moje corki pocily się mocno w okresach wzmożonego wzrostu,wiec może to być na skok także. a witamine D dajesz? Bo tez przy niedoborach może pojawiać się takie pocenie. No i jak z temperatura w domu i ubieraniem malej,moze poprpsru jest jej za goraco.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja z pytaniem z innej bajki, Lili raczkuje na caego zwiedza sobie całe mieszkanie a ile przy tym wydaje ohów i ahów:heartbounce:
    I tu pytanie do Was, zakładam jej spodenki , getry itp a na to getry bez stópek (widoczne na filmiku na odpowiednim wątku) a i tak moje dziecko ma zaczerwienione kolanka.
    Tatuś się upiera by kupić coś takiego
    http://www.ebay.co.uk/itm/Protective-Crawling-Knee-Elbow-Pads-For-Babies-Infants-Toddlers-Children-Uk-New-/271244803312?pt=UK_Baby_Baby_Safety_ET&var=&hash=item3f27733cf0
    Czy któreś z Waszych maluchów nosiło takie ochraniacze?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    IzUK, żadne z naszych dzieic nie miało. Żadne tez nei miało jakoś specjalnie obolałych kolanek. Sa zaczerwienione u Piotrusia (mamy kafelki twarde w większości pomieszczeń, a on pełza, czołga się i zaczyna już raczkować na całego - łazi po całym mieszkaniu). Mi się wydaje że to jednak zbędny wydatek.

    Treść doklejona: 09.11.13 22:49
    Zresztą wazne jest tez czucie podłoża. Bardzo ważne. Dla rozwoju sensomotoryki również. Więc ja bym odpuściła

    Treść doklejona: 09.11.13 22:53
    The_Fragile: A dobija mnie, że tu na forum dziewczyny wszystko ogarniaja , nieraz przy dwójce dzieci, super obiady gotują, ciastka pieką, ćwiczą i tysiąc innych rzeczy. A ja się czuję jak nieudacznik co ledwo wszystko ogarnia.
    no i ja podpiszę się, że zdecydowanie lepiej sobie radzę teraz z trójką, niż przy pierwszym... nie wiem, może to kwestia dojrzałości, przejśc życiowych, nie wiem czego jeszcze, zmiany okoliczności, kto wie... Ale teraz mam więcej cieprliwości, więcej sił, więcej działania... Ogólnie - LEPIEJ DAJĘ RADĘ> Choć miewam tez momenty że chciałabym wyskoczyć oknem prosto na ksieżyc. Ale ogólnei jakoś to wszystko na spokojniej niż jak było tylko jedno dziecię. Czynników na pewno wiele.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    IZUK od zaczerwienionych kolanek żadne dziecko jeszcze nie umarło chyba :wink::wink::wink::wink:
    Moja Ninka raczkująca w sezonie letnim miała czasami "do krwi" kolana poobdzierane [kiedy po betonie mi na golasa poginała] i nie widać było, żeby jej się coś działo z tego powodu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    migotynka: Polecam trójkę
    Zawsze chciałam miec trójkę, nei wiem skad taki pomysł u mnie był, ale tak zawsze myslałam... życie mi się tak potoczyło nieoczekiwanie, ze w pewnym momencie wydało mi się, ze nie ma żadnej na to szansy. A tu jednak... los potrafi nas zaskakiwać., Teraz MAM WYMARZONĄ TRÓJKĘ i to jest jednak najpiękniejsze co mnie w zyciu spotkało. Jednoczesnie najtrudniejsze, największe wyzwanie, trudy, mozoły, ale i NAJWSPANIALSZY DAR! i nawet jak mam ochotę dziewczyny wysłać w kosmos, nawet jak młody w nocy budzi się 5 razy i cycka za każdym razem po 40 minut, to itak czuję, że naprawdę MAM FARTA i że spełniło się moje marzenie. W zaskakujący sposób. ale jednak SPEŁNIŁO SIĘ.

    __
    dobrej nocy Wam
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Moja Ninka raczkująca w sezonie letnim miała czasami "do krwi" kolana poobdzierane [kiedy po betonie mi na golasa poginała] i nie widać było, żeby jej się coś działo z tego powodu


    To tak jak me dziecię ;). A teraz ma dwa lata i jak czasami orła wywinie to już mu nawet kask chyba nie pomoże :P... Musiałby być w zbroi, żeby go uchronić ;(....
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeNov 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też twierdze ,że przed nami jeszcze dużo przytarć, siniaków (nos już nie wiadomo o co przytarty) itp , ale tato patrzy na mnie jak na wyrodną matke :wink:
    Ciekawe czy będe miała któregoś dnia niespodzianke w skrzynce :tongue:
    Swoją drogą myślałam,że ja jakoś "zimno skórna jestem" a utwierdziłyście mnie ,że to tatuś się rozczula :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 9th 2013 zmieniony
     permalink
    karobella: Czy myślicie że teraz , po miesiącu jak pije bebilon, nagle przez to mleczko ma problemy? byłam dzisiaj w aptece aby kupić biogaie bo czytałam że pomaga ale kurna mać w 3 aptekach nie było

    Biogaja jest priobiotykiem także nie licz że od razu pomoże. Trzeba ją dość długo podawać.
    Ja bym kupiła oprócz tego - Espumisan. U nas pomógł (dawaliśmy w odpowiednich dawkach espumisan i biogajkę właśnie).
    Co do mleka to jasne - może ono mieć wpływ na brzuszek.
    Zależy też jakie dziecko kupki robi. My na początku jechaliśmy na Bebiko ale mały nie mógł się wysrajdaczyć i z tego też się prężył... Przeszliśmy na Enfamil i po jednym dniu widzieliśmy dużą różnicę.
    --
  1.  permalink
    Bilcia polecam Thora:-) Film bardzo nam się podobał. Jestem mile zaskoczna.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    IzUK: utwierdziłyście mnie ,że to tatuś się rozczula :wink:



    Zdecydowanie tatuś :wink:
    Mój mąż podobnie robił.
    "Ej a może jej coś ubrać na te nóżki? Może jej zimno ? A twardo może?"
    No i jak jej raz ubrał a ona po panelu się tymi getrami ślizgnęła i pojechała na paszczę, dolną wargę do krwi przygryzawszy to już przestał jej "pomagać" :cool:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Dzien dobry, moj Lesiu dzis konczy 8 miesiecy :bigsmile:
    Izus Lesiu raczkuje tak szybko, ze w sekunde trace Go z pola widzenia a nawet jest tak, ze umysl i checi chca szybciej a cialo jest wolniejsze i wtedy twarza wyciera podloge, wtedy jest taki placz :wink: ale i tak robi to samo.

    Treść doklejona: 10.11.13 10:19
    Lili skonczyla 5 dni temu 8 miesiecy, 100 lat dla Naszej kochanej Lili :flowers:
    --
  2.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Lesia:bigsmile::bigsmile:
    Opóźnione życzenia dla LIlianki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Venus wszystkiego najlepszego dla Lesia:flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Sto lat dla Lesia :flowers::flowers:

    A my dzisiaj, razem z Wami Venus, świętujemy skończone 4 miesiące Bereniki :boogie:
    Kiedy to zleciało???:shocked:

    Odnośnie spania dzieci, zapowiedziałam wczoraj moim chłopcom, żeby nas nie budzili jak wstaną ( a wstają w okolicy 7-8), no i tak sobie wzięli do serca, że wstalliśmy o 10.06
    :shocked::shocked::shocked::shocked: A moja Jubilatka obudziła sie własnie teraz( 10.31) :tongue::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    O faktycznie. Nasza ślicznotka!!! Pamiętam jak się urodziła jak podziwiałam tą słodycz: usteczka, oczka, włoski... Ach... I pięknieje z dnia na dzień! Sto latek!:heartbounce::heartbounce::heartbounce:
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Lesia i Berenisi :flowers::flowers: :bigsmile:

    bilia: Ja bym kupiła oprócz tego - Espumisan. U nas pomógł (dawaliśmy w odpowiednich dawkach espumisan i biogajkę właśnie).
    Co do mleka to jasne - może ono mieć wpływ na brzuszek.
    Zależy też jakie dziecko kupki robi. My na początku jechaliśmy na Bebiko ale mały nie mógł się wysrajdaczyć i z tego też się prężył... Przeszliśmy na Enfamil i po jednym dniu widzieliśmy dużą różnicę.


    bilia espumisan małej daje 3x5 kropli i szczerze to nie widzę aby pomagał, może powinnam zwiększyć dawkę ? Biogaie już nabyłam , zaczynamy stosowanie, oby pomogło !
    Co do kupek, jeszcze do tamtego tygodnia były odpowiedniej konsystencji tzn. jak musztarda i malutka nie męczyła się robiąc kupke, nie płakała, nie prężyła się wsio oki, a ostatnia kupka była co prawda żółta ale nie była już taka luźna jak do tej pory, twarde bobki to nie były no ale trochę inna konsystencja no i malutka strasznie płakała jak ją robiła, może to tak jednorazowo nie wiem bo od trzech dni znowu kupki nie było :cry:. Zobaczę jak będzie po tygodniu stosowania biogai, jak kupki nie będą stawały się regularne to trza będzie zmienić mleczko. Enfamil mała piła w szpitalu i kupki w sumie był codziennie , potem w domku zaczęliśmy dawać bebilon bo nawet nie wiedziałam że można kupić enfamil w proszku :shocked:, dopiero kiedyś na allegro zobaczyłam że jest taka możliwość no ale mała już piła bebilon który w sumie do tej pory jej pasował, malutka w 4 tyg przybrała mi 1200 g :) tylko kurna teraz coś się zaczęło dziać z brzusiem
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    migotynka: przynajmniej mam ich tyle do kochania


    Migotynko :flowers: pięknie to napisałaś! Myślę identycznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj, naj, naj dla Bereniki i Lesia!!!!!!!! :flowers:
    .
    karobella: bilia espumisan małej daje 3x5 kropli i szczerze to nie widzę aby pomagał, może powinnam zwiększyć dawkę ?

    Spróbuj zwiększyć dawkę albo może zdobądź Sab Simplex?
    Odczekaj kilka dni i jak nic się nie zmieni - spróbujcie ze zmianą mleczka.
    Mam nadzieję, że problemy brzuszkowe szybko znikną...
    .
    migotynka: Odnośnie spania dzieci, zapowiedziałam wczoraj moim chłopcom, żeby nas nie budzili jak wstaną ( a wstają w okolicy 7-8), no i tak sobie wzięli do serca, że wstalliśmy o 10.06 A moja Jubilatka obudziła sie własnie teraz( 10.31)

    Nieeeeeee...
    Migotynko - foch!!! :tongue:
    Kurcze... Normalnie rodzinka z koncertu życzeń :shocked::bigsmile:
    Ja jak zapowiedziałam Karolkowi że ma pospać dłużej... To obudził się o 4:30... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Berenisiu, Lesiu - naj naj naj!!!!!!
    Ja to nawey już nie marzę, żeby moje dziecię spało jak u Migotynki... Maksiu jak wstaie o 6.45 to się cieszę, że się wyspałam... No, ale On zasypia już koło 20, więc i tak długo śpi. Ale nie chcę później go kłaść, bo po pierwsze i tak wieczorem jest już taki marudny, że nie wytrzymałby dłużej, a po drugie wolę wstać wcześniej, ale wiczór mieć luźny. Mam wtedy czas i film obejrzeć i z mężem pogadać i na 28 dni posiedzieć.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Czy któraś z Was podawała dziecku espumisan przed ukończeniem pierwszego miesiąca?
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Dzieńdoberek:)

    Berenisia dziękuje za wszystkie życzenia:kissing::kissing:

    Dzień miesięcznicy upłynął bardzo przyjemnie, niestety wieczorem zaczęły się ewidentnie ząbki. Niśka wkładała całe piąstki do buzi i niemiłosiernie sie przy tym denerwowała. Dopiero, kiedy jej posmarowałam dziąsełka dentinoxem, troszeczkę się uspokoiła i zasnęła. Niestety, budziła się częściej niż zwykle na cysia, ale że śpimy razem, to nie jestem niewyspana:)

    Miłego dnia dla Was:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie dziewczyny :) piszę do Was z prośbą o radę, bo już sama nie wiem co się dzieję.małemu od tygodnia wyszły na buźce krostki jest ich pełno ( zaraz wstawię fotkę), byłam u pediatry ale mojego nie było i pani doktor powiedziała że to potówki.... hmm no mi to na potówki tymbardziej na twarzy nie wygąda, chociaż przez chwilę tak pomyślałam bo mały śpi na brzuszku to myślę może tak być, ale to mu w ogóle nie znika jak leży na pleckach. dodatkowo zaczął robić zielone kupki... czytałam że to może być skaza białkowa ale ja nie jem w ogóle nabiału ani przetworów mlecznych, bo Filip miał problemy z kupką i brzuszkiem i po tym jak odstawiłam mleko jest lepiej, moje menu to chude wędliny drobiowe lub z indyka, pieczywo najczęsciej ciemne, gotowany kurczak, warzywa na parze lub gotowane itp. już nie wiem co mam myśleć i co zrobić żeby mu to zeszło...
    czy te kupki może mieć od leku na kolki?


    zdjęcie potem usunę
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiunia, mój Maksiu ma znów pełno krostek i mimo, że nie jem nabiału to znów mu wyskoczyły. U nas po prostu Maks jest alergikiem i ja z diety musiałam wyeliminować również jajka. Ale czy ma to tylko na buzi czy na brzuszku i klatce też? Bo u nas przy skazie to głównie klatka i brzusio jest czerwone i suche.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiunia, mój Jaś ma podobne krostki tylko mniej, położna też mówiła, że to fizjologia.
    --
  3.  permalink
    Mi lekarka na cos podobnego kazala stosowac krochmal (maka kartoflana z woda) i nawet ladnie zeszlo.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    To trądzik niemowlęcy, kąpiele na przemian w krochmalu i nadmanganianie potasu powiiny pomóc, trądzik lubi się utrzymywać do 6 miesiąca.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Kinga, ja stosowałam Espumisan przed ukończeniem miesiąca.
    Ogólnie to muszę wam powiedzieć że u nas nastąpił jakiś cud !!! :shocked:
    Malutka od dwóch dni śpi po prostu cudownie, skończył się płacz, ja nie wiem jak to możliwe, tak z dnia nadzień. Ogólnie jest bardziej kontaktowa. Jestem w szoku. Czy to znaczy że przeszliśmy przez skok? Dostałam wczoraj krople Sabsimplex na które czekaliśmy jak na zmiłowanie a póki co ich nie użyłam :) No i smoczek poszedł w ruch, tak po prostu nagle wzięła go do buzi i się momentalnie wyciszyła.
    Acha, jeszcze jedno - jestem zachwycona działaniem katetera - kto nie zna tematu - google wszystko wyjaśni :) Rureczki które wkłada się w pupkę, momentalnie odgazowują i ułatwiają wyjście kupki. Działają po prostu cudownie! Ulga dla dziecka natychmiastowa!

    Polecam na kolki, to naprawdę działa.
    --
    •  
      CommentAuthorKatekMuc
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    u mojego synka tez zdiagnozowali najpierw trądzik niemowlęcy.. mimo luźnych stolców i ulewa, ale no nic, kąpałam w krochmalu , przemywałam rumiankiem, i nic. raz lepiej raz gorzej było, mały rozdrapywał to. aż nie dałam za wygraną i poszłam do innego lekarza i była to skaza białkowa niestety. także róznie może to byc Asiula. może idź do pediatry tego swojego i skonsultuj jeszcze z nim
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    dżasti: Ale czy ma to tylko na buzi czy na brzuszku i klatce też?


    dżasti tylko i wyłączni na buźce i troszke szyjka, nigdzie więcej nie ma takich krostek.
    ale to buźke mam mu myć tą wodą z krochmalem? bo jak kapiemy małego to buźkę myję mu osobno...?
    Mk28dni: Acha, jeszcze jedno - jestem zachwycona działaniem katetera - kto nie zna tematu - google wszystko wyjaśni :) Rureczki które wkłada się w pupkę, momentalnie odgazowują i ułatwiają wyjście kupki. Działają po prostu cudownie! Ulga dla dziecka natychmiastowa!


    Mk potwierdzam, jak już nie możemy sobie poradzić to też z tego korzystam, Filip po długim płaczu, prężeniu odpływa od razu po zastosowaniu :D

    Treść doklejona: 11.11.13 11:46
    no tak też myślę o skazie, ale co mam jeszcze mięso odstawić, jajka.... bo nabiału nie jem w ogóle;/

    Treść doklejona: 11.11.13 11:47
    KatekMuc: może idź do pediatry tego swojego i skonsultuj jeszcze z nim

    Katku idziemy jutro na szczepienie,więc się z nim spotkam i pogadam...
    --
    •  
      CommentAuthorKatekMuc
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    proponuję jajka odstwić tak na wszelki wypadek. sprawdź pod tym kątem bo jak to tylko buzia i szyjka to moze to byc skaza. choć nie musi. ale potówki to bym miał na całym ciele, szczególnie w zagięciach kolan i łokci. i na karku. ja karmiłam trochę piersią i też nie wiele juz jadłam ale poźniej juz mieszanką specjalną i jak ręką odjął objawy.

    Treść doklejona: 11.11.13 11:50
    no i ta kupka jak piszesz jest inna.... hmm....
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiuniu, tak wyglądało uczulenie na proszek u synka mojej koleżanki w momencie gdy przeszła z Jelpa na Lovelę.

    Dziewczyny, a jak wasze krocza? :) pytam tych pociętych i popękanych :) kurcze, tyle czasu minęło, a ja jakoś dziwnie odczuwam ten mój "dół". Nie boli już tak bardzo, sporadycznie coś tam zakłuje, ale ogólnie to wszystkie jest takie, hmmmm.... rozklapciałe. Już mam przed oczami konieczność wykonania plastyki, kiedy to się naprawi buuuu....
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Mk28dni: Asiuniu, tak wyglądało uczulenie na proszek u synka mojej koleżanki w momencie gdy przeszła z Jelpa na Lovelę.

    używam cały czas tego samego;/
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiunia, może być trądzik niemowlęcy. Przy skazie krostki pojawiają tez tez w zgięciach lokci,kolan itp.
    Rumiankiem bym nie przemywala,bo często zaognia zmiany. Tylko woda przegotowana kilka razy dziennie i niczym nie smarować( a na zdjęciu wygląda jakby było dziecko czyms nasmarowane,oliwka?)

    Może mzienialas jakies kosmetyki,badz uzylas czegos nowego. Może cos zjadlas nowego,co mogloby uczulić.
    Mk28dni,mozliwe ze to skok był. Po skoku dziecko jest bardziej kontaktowem , ,, więcej umie,,
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiunia moja miała podobne na brzuszku ( tu gdzie sięgał pampers) położna powiedziała że to chyba jakieś podrażnienie bo skóra maluszka jest b. wrażliwa, kazała własnie zrobić kąpiel w krochmalu, ale o tym nadmanganianie potasu też słyszałam tylko nie wiem jak to się ma do wysypki na buźce. Ja w końcu umyłam małą używając mydełka oillan i jej to podrażnienie znikło tyle że u twojego maluszka jest wysypka na buźce więc chyba mydełkiem nie bardzo , sama nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Czy któraś z Was podawała dziecku espumisan przed ukończeniem pierwszego miesiąca?

    My podawaliśmy Karolkowi już kilka dni po powrocie ze szpitala do domu...
    Tylko nam pediatra zaleciła 3 kropelki.
    .
    madziik1983: Mi lekarka na cos podobnego kazala stosowac krochmal (maka kartoflana z woda) i nawet ladnie zeszlo.

    No właśnie miałam napisać żeby z krochmalem spróbować bo on dobry na tego typu zmiany skórne.
    .
    Mk28dni: ale ogólnie to wszystkie jest takie, hmmmm.... rozklapciałe. Już mam przed oczami konieczność wykonania plastyki, kiedy to się naprawi buuuu....

    Plastyka? Aż tak źle?
    U mnie - bez odczuwalnych zmian. Ani ja ani mój eM nie widzimy i nie czujemy różnicy.
    Na początku (gdzieś do trzeciego miesiąca) często mnie rana po szwach ciągnęła (nie wiem czy na zmianę pogody czy tak o)... Na szczęście teraz - to już tylko sporadycznie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Asiunia892: ale to buźke mam mu myć tą wodą z krochmalem? bo jak kapiemy małego to buźkę myję mu osobno...?


    Buzię przemywa się wodą z mąką ziemniaczaną. Jak M. ma krostki na pupie, to zawsze myję całą w mące.
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    montenia, posmarowalam mu linoderm bo miał strasznie sucha tą buzkę. a pszemywalam tylko woda przegotowana.

    Treść doklejona: 11.11.13 13:06
    a co do kosmetyków to kapiemy go tylko w emolium i nic więcej. dieta na prawdę cały czas to samo jem :/ już sama nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Można rozpuścić kilka kryształków nadmanganianiu i przemywać buzię wacikiem, u nas to pomagało i krochmal też.
    Ja tylko napiszę, żę jak wróciliśmy ze szpitala to młody miała mega wielki rumień noworodkowy, cała buzia i głowa, jak to zeszło to dostał trądziku niemowlęcego. W szpitalu kazali kąpać w emolienie, nawet kupiła, wykąpałam dwa razy, potem w ruch poszedł krochmal i był o niebo lepszy a najlepiej działa jak dodam do wody trochę oleju ze słodkich migdałów, wtedy skórę miał o niebo lepszą niż po emolium.
    Dodam że nie powinno się stosować u dzieci ani rumianku, a ni nawet świetlika, odchodzi się od tego. Położna kazała przemywać zwykłą herbatą czarną, tylko taką nie mozną słomkową - chodzi mi o okłady na oczka
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.