Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Moly a może jej za ciepło?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    gingerka_: Pedicetamol to jest taki syropek strzykawką podawany.

    nam tez pediatra polecala go, i zamiennie paracetamol w mautkich czopkach- to sie sprawdze np przy wymiotach, gdy dziecko zwraca lek w plynie.
    Hanny, moze sie uda nie zarazic od starszaka!
    Asiula a w jakiej chuscie sie chustujecie? my od niedawna w elastycznej, ale tylko po domu poki co, jeszcze nie odwazylam sie wyjsc na spacer, boje sie ze malej sie nie spodopa i bedzie placz i powrot truchtem do domu.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Hanny: Tzn jeszcze jej nie ma, ale Starszak ma, więc to tylko kwestia czasu.

    Hanny a czemu kwestia czasu? Karmisz piersią zapewne a Ty po zetknięciu z wirusem (który ma starszak), wytwarzasz przeciwciała, które chronią małego :))) Głowa do góry :)
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny ktoś mi chyba podmienił dziecko. No ręce opadają. Jest bardzo marudna, ciężko ją rozweselić, płacze, robi dziwne miny jakby się czegoś bała. W piątek idziemy do neurologa to podpytam ale może doświadczone mamusie coś doradzą. Trwa to już jakiś czas ale teraz od trzech dni jest duuużo gorzej. Na skok za wcześnie. Może ząbki? Ja oczywiście doszukuje się chorób.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Aga, nie martw się na zapas. U mnie jak było tak jak opisujesz to ząbki szły. Dziecko nie do poznania, placzliwe , marudne , z rąk nie schodzi, takie nagłe napady płaczu.... wszystko przeszło jak zabek wyszedł. Teraz niestety idzie drugi. Ale odpukać jest nieco lepiej.
    Potem napisz co powiedział dr.
    Trzymaj się !
    --
  2.  permalink
    Olu mam nadzieję , że to ząbki. M już się na mnie wkurza bo o autyzmie mu zaczęłam mówić:/ Najgorzej to jak się zacznie czytać. I zaraz doszukuje się objawów. Jak Natalka była malutka i miała kilka tygodni to padaczki się doszukiwałam. Jak w wieku prawie 4 mscy nie przechodziła próby trakcji to porażenie mózgowe. No a teraz to. Ale z zawsze wesołej niuni zrobiło się inne dziecko. Martwię się ale wiem też, że trochę przesadzam.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Cytrynka!!! Ty odlacz sobie internet!!! :wink:
    Marudna może być na zabki,moze cos Jej nie pasuje,moze za cieplo,za zimno,moze być skok,moze być zblizajaca się infekcja.
    A Twoja Niunia w zyciu nie wygląda na dziecko z porazeniem czy autystyczne. Usmiecha się ,szuka kontaktu z otoczeniem,jest pogodna.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Jejku Dominika, co to za ciotka? moja jest pitolnięta ale Twoja to już masakra!! wpycha jej łyzeczkę obtoczoną cukrem do buzi? 9-miesięcnemu dzieciątku? Trzepnęłabym taką ciotkę w łepetynę aż oczy by jej ze zdziwienia wyskoczyły a zęby znalazły się na podłodze! Bo ja jestem cierpliwa, bardzo - ale do czasu.
    Nie chodziłabym już do takiej ciotki. Moja to typ taki nachalny. Dzwoniła już z 10 razy, że chce do nas przyjść a ja zawsze jej odmawiam i ona nie czuje, że my jej tu po prostu nie chcemy.
    czyli to prawda - z rodziną najlepiej na zdjęciu! Musimy być silne. I nie dać się takiej rodzinie!! Swoje rządy niech wprowadzają w swoich domach. My najlepiej wiemy czego potrzebuje nasze dziecko i tego się trzymajmy.

    Molly moja lubi spacerki ale przeważnie na nich śpi. Spacerujemy ok 1,5 h dziennie. Zdarza się, ze się budzi ale lubi"trzęsawki w wózku" - im wieksze mamy dziury do pokonania, tym wieksza dla Niej radocha i jest grzeczna.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Cytrynko, najgorzej jest zacząć czytać w necie i samemu stawiać diagnozy. Zawsze sie dojdzie do jakiejś strasznej choroby. Natalka może ma gorsze dni,tak jak dorośli je mają.
    u nas chyba wreszcie gorączka minęła. O 10 podałam ostatnią dawkę ibum i od tego czasu już nie podskoczyla. Wychodziłyby równe 3 doby z gorączką. Ciekawe czy teraz pojawi się wysypka.
    --
  3.  permalink
    No tak Monteniu odłącz internet. ..a co ja bym bez Was zrobiła? ;) No tak Natalka zawsze była radosna, kontaktowa. Robi papa, kosi kosi, tańczy do myzyki, naśladuje nas , powtarza mama, tata, , baba tylko teraz się jakaś inna zrobiła. Ale zobaczymy może faktycznie ząbki.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    akirka: Wychodziłyby równe 3 doby z gorączką. Ciekawe czy teraz pojawi się wysypka.


    Akirko mojej kuzynce synkowi 7 miesięcznemu postawili diagnozę - 3 dniowy wirus. Również dostał wysypke. Wszystko identycznie przebiega jak u Twojego dziecka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Salinos współczuje przeżyć z rodzinką.
    Ja tez miałam obawy co do Katarka. Już lekarz w szpitalu mi polecała żebym go kupiła ale sie bałam tego podłączania do odkurzacza i kupiłam zwykły.
    Parę dni temu w końcu postanowiłam wypróbować i ciesze sie z tego bo działa bez porównania lepiej. Mała nawet nie zdąży zauważyć a nosek ma czysty, a wcześniej to walki były przy oczyszczaniu nosa.
    Dziękuje Wam że tak to polecacie bo inaczej bym nie kupiła i dalej sie męczyła i ja i mała.

    Moja kluska zaczęła robić wieczorne awantury. Wrzeszczy z przerwami od 19 do pierwszej w nocy nawet. Nie wiem co jej jest, to chyba nie kolki bo brzuszek miękki, no i przede wszystkim mała przestaje płakać jak zacznę z nią chodzić po mieszkaniu więc to chyba jej widzi mi sie, tylko nie wiem czemu tak nagle jej sie odmieniło. Nigdy nie chciała być noszona. Tym bardziej że w dzień grzecznie leży w leżaczku i nie przeszkadza jej że nie jest na rękach. Pewnie zasługa teściowej, która nie wypuści jej z rąk jak tylko może to nosi a mała może zaczęła być ciekawa otoczenia i dlatego. Nie wiem. Mam nadzieje że to nie będzie sie powtarzać co noc.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Sony85: mała przestaje płakać jak zacznę z nią chodzić po mieszkaniu więc to chyba jej widzi mi sie, tylko nie wiem czemu tak nagle jej sie odmieniło.
    Sony85: Pewnie zasługa teściowej, która nie wypuści jej z rąk jak tylko może to nosi a mała może zaczęła być ciekawa otoczenia i dlatego.


    Co się odmieniło? Ano dziecko ci rośnie. Nie będzie wiecznie leżeć plackiem, chce poznawać świat. I teściowej też bym nie posądzała o jej "zepsucie". Noszeniem jeszcze nikt sobie dziecka nie popsuł :wink:
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Rozumiem, ale czemu mała nie chce być noszona w dzień tylko w nocy ;(
    Poza tym uważasz że w takim razie powinnam z nią chodzić pół nocy po mieszkaniu? Jak sama napisałaś mała rośnie i będzie coraz cięższa.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Sony85: Poza tym uważasz że w takim razie powinnam z nią chodzić pół nocy po mieszkaniu? Jak sama napisałaś mała rośnie i będzie coraz cięższa.


    Ja przede wszystkim uważam, że nie ma się co nakręcać i stresować na zapas, bo pewnie minie jej to tak szybko, jak nastało. Takie wieczorne płacze się zdarzają w tym wieku, może za dużo wrażeń miała akurat? A co do noszenia - jeżeli tylko to pomaga, to bym nosiła (no chyba, że masz jakiś inny pomysł?). Dzieci tego potrzebują, to normalne i nie ma się co martwić - do 18tki jej nosić nie będziesz. Założę się, że jak się nauczy w minimalnym stopniu sama przemieszczać, to o rękach z miejsca zapomni. Normalna kolej rzeczy, po co z tym walczyć? :wink:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    O rany Aga ! Padaczka , autyzm ! Co ty wymyslasz ?,! A miałam cie za rozsądna kobitke :tongue:
    Moja nie robi ani kosi , kosi , ani papa a mówi tylko mamamamama. I się nie przejmuje, bo nie ma czym.
    Masz szlaban na internet, poza forum rzecz jasna :smile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.01.14 19:58</span>
    Sony, mojej opcja noszi (bo tak to nazywamy) też włączyła się później. Tak samo było ze spaniem samodzielnym.
    Podążaj za dzieckiem a obie będziecie szczęśliwe .
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Moja też robi cyrki przy fridzie i chyba będę musiała za waszymi opiniami kupić ten katarek.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Sony nasz Adaś też chce być noszony, próbuje siadać bo wtedy wiecej widzi :p jak go odkładam to jest nerw i na dodatek w dzień to może tata wziąć ale wieczorem jak weźmie go to jest ryk że koniec świata a u mnie się uspokaja.. nie wiem czemu... ale przejdzie pewnie mu :p co jakiś czas ma podobne akcje i wszystko wraca do normy :) może jakiś skok u Kalinki ?

    Treść doklejona: 08.01.14 20:10
    Dorit a chustę mamy w spadku po przyjaciółce elastyczna lennylamb :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    gingerka_: Moja kluska zaczęła robić wieczorne awantury. Wrzeszczy z przerwami od 19 do pierwszej w nocy nawet. Nie wiem co jej jest, to chyba nie kolki bo brzuszek miękki, no i przede wszystkim mała przestaje płakać jak zacznę z nią chodzić po mieszkaniu więc to chyba jej widzi mi sie,


    moja krzyczy między 1-3 w nocy i też chce być noszona. To chyba taki okres nastał. Musimy być cierpliwe :)

    Treść doklejona: 08.01.14 21:21
    Moja Dominika bardzo lubi obserwować wszystko i wszystkich z góry czyli bedąc u mamy albo u taty na rękach :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Us, nawet nie pomyslalam ze moze za cieplo cala rodzina mi tylko mowi ze moze malej za zimno jesli juz ;-) a maz to juz wogole by jej tylko kocykow dokladal jak jest w poblizu. Moze nieswiadomie mi juz od nich to przeszlo. Sprobuje ja chlodniej ubrac. Zobaczymy.
    Asiula a w taka pogode jak teraz jak Adasia ubierasz na wyjscie w chuscie? Chusta to fajny pomysl, tylk troche sie boje ze zle zawiaze i malej zrobie krzywde...
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Mam cichą nadzieje że to tylko taki okres u małej. Na razie pozostaje mi ja nosić żeby nie płakała może sie uspokoi za kilka dni.
    Jutro i pojutrze mamy szczepienie...ufff, mam nadzieje że będzie spokojnie jak ostatnio, ale różnie to bywa mała jest większa inaczej to będzie odczuwać pewnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Ja generalnie to go zawsze cienko ubieram :P mama moja marudzi o to non stop :D
    Do wózka to cienki kombinezon, pod spód jakieś spodenki cienkie, body na krótki rekaw i bluza i kocyk cienki
    a do chusty dajemy to samo tylko na nogi mu nakładam rajstopki jeszcze :) On generalnie jest gorące dziecko, w nocy się potrafi obudzić jak go przykryje choć trochę a śpi w body na ramiączka i pajac bawełniany cienki.. Myślę, ze w chuście to ciepło ode mnie jeszcze daje no i wychodzimy raczej na krótkie spacery tak max 30 min. A co do wiązania nie masz kogoś w mieście kto by mógł pomóc ? jakieś warsztaty itp ? a jeśli nie to zrób zdjęcie i wstaw zdjęcie na wątku chustowym :) Na pewno dziewczyny pomogą :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    MY dziś po szczepieniu na wzw b młody przykoksował w 4 tygodnie równo 1kg i ma 66 cm, więc rośnie ładnie. na bóle brzuszka i problemy z kupą lekarz przepisał debridad i tym razem kupiłam delicol zamiast biogaji może lepiej się u nas sprawdzi a na moje pytanie o rozszerzenie mojej diety po tej wysypce młodego to pozwolił mi jeść gruszkę, brokuły nadal na nabiał, jajka, seler, pomidor i banana mam szlaban, jak mu to mus
    --
  4.  permalink
    Moja też nie lubi już jak używam fridy czas na zmiany
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Dobry:)
    A ja donoszę, że mamy drugą jedyneczkę:bigsmile::bigsmile:

    Akirko, super, że Marcelinka ma dobre wyniki moczu:cheer: U nas też goraczka trzymała 3 doby, a w czwartej zamiast wysypki pojawił się ząb:crazy:
    --
  5.  permalink
    Założę się, że jak się nauczy w minimalnym stopniu sama przemieszczać, to o rękach z miejsca zapomni.
    - oj nie do konca he he, moj to lubi na rece, szczegolnie jak jestem w kuchni i sprzatam albo robie obiad, to sie wciska miedzy mnie a kredens. A co do miniecia roznych etapow u dziecka to ja mam wrazenie ze nocne wielokrotne wstawanie mojego dziecka nigdy nie minie.... Ja wstaje 4:45, po 23 sie polozylam to sie zaczal wiercic, przed 24 dostal flache, to pospal do 3 i znow sie wiercil, wstawal, marudzil, moj go kladl z powrotem to spokoj na 5 minut... I tak praktycznie codziennie a maly ma pokoj z nami wiec jak zawsze jestem mega wyspana i mam wrazenie ze do 18-stki wlasnie mu nie minie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    kachaw: młody przykoksował w 4 tygodnie równo 1kg i ma 66 cm


    Kasiu, no pięknie Mały Dziedzic koksuje :D Brawo!

    Delicol ja też podawałam kilka dni, ale później pediatra powiedziała, żeby odstawić. Teraz podaję tylko dicoflor.
    Mała z kupami to ma różnie. Czasem robi raz na 2 dni, a czasem trzaska co dzień, co mnie niezmiernie cieszy, bo ja kocham kupy! :cool:
    A bąki puszcza jak stary dosłownie :D Leci nie patrzy czy są goście, czy je, czy śpi :) Nie ma znaczenia :D
    I historyjka rodzinna powstała juz do opowiadnia przy każdej Wigilii, jak to ciocia była (a ja widzę po Małej, że będą bąki lecieć, że będzie seria pyr-pyrków szła) i mówię:
    -Anielinka, a powiedz, pokaż cioci jak robi traktor?
    A Mała w tym momencie swoją serią poleciała :)
    Pyr pyr pyr pyr pyr! :) Ciocia mało ze śmiechu się nie posikała :wink:
    Dziwni wszyscy jesteśmy i już :devil: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    My odstawiliśmy już całkowicie Sab i Delicol. Została nam koncówka Dicofloru. Dziewczyny, jest sens kupować kojelną buteleczkę? Ile czasu bierze się probiotyk? Wizytę szczepienną mamy w połowie stycznia, nie wiem czy przerywać do tego czasu czy kupić.
    Kiedyś już pytałam ale nie do końca dostałam odp - czy któraś z was bierze Lacibios Femina w kapsułkach? kobieta w aptece miała wątpliwości czy można to brać podczas kp. Chciałabym wzmocnić florę nie tylko w jelitach ale także pochwy, nie jem jogurtów i czuję że muszę coś pokombinować, zwłaszcza że chcę chodzić na basen. Macie wiedzę na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Podłączam się do pytania Mk o lasibios femina. Chcemy niedługo zacząć chodzić na basen a ja wtedy muszę jakiś probiotyk przyjmować.
    Ja melduję, że wyszła wysypka! Mamakasi już wiem co miałaś na myśli pisząc o spadku nastroju. Moje dziecko nigdy nie było takie marudne. buczała jeszcze zanim oczy otworzyła. Bidulka moja, ale już chyba wreszcie będzie lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Akirka,czyli trzydniówka:)
    Akirka,mozna wszystkie probiotyki. A jak co,to zadzwon do p.Malgosi :wink:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    akirko bardzo, bardzo się cieszę, ze już lepiej z Twoim dzieckiem. czy szczepiłaś na rtawirus maleństwo?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    lacibios można spokojnie w ciąży. Ja brałam. Tym bardziej przy kp;)
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Akirko, bardzo się cieszę, że to tylko trzydnióweczka:)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Akirko, ale ta trzydniowka jest precyzyjna w objawach, uff dobrze ze juz po!

    Sony nasza malutka tez ma faze na noszenie, nudzi sie w jednej pozycji, szczegolnie na wieczor gdy jest zmeczona to juz zabawki jej nie bawią tylko noszenie, przeprosilam sie z chusta elastyczna i w niej chodzimy.:))) od paru dni i chwale sobie, rece wolne a juz nadgarstki zaczely mi wysiadac powoli.
    dlugo w chuscie nie wysiedzi ale zawsze cos...elastyczna jest wygodna bo wiazesz na sobie ipotem dopiero pakujesz dziecko co jest duzym plusem przy braku umiejetnosci maualnych.:))
    choc kto wie do motania tkanej tez moze dorosniemy.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny dziękuję za pamięć:) Salinos nie szczepię na rotawirusa.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ok, bo kuzynka szczepiła i zastanawiałam się czy to ma jakiś związek z szepionką, gdyz też zaszczepiłam Dominikę.

    Dziewczyny dzisiaj zauważyłam na ścianie mała plamkę grzyba!!!! Jestem wściekła, bo nigdy nie mieliśmy problemów z grzybami i takimi tak, gdyz w domku miałam bardzo ciepło ( jestem typem zmarźlaka). Gdy urodziła się Dominika zalecano chłodno w mieszkaniu więc się dostosowałam, w dodatku piorę raz dziennie pieluchy i mam mega wilgotnośc w mieszkaniu. Chcielismy kupic nawilżać, ale zanim to zrobiliśmy kupiliśmy higrometr i wyszła wilgotność pomiędzy 60 a 70. Wietrzymy ale to nic nie daje. Co mamy zrobić? Jak wytępić to świństwo?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Salinos, mi koleżanka poleciła fajny środek i u nas się sprawdził. Pufas, jest w Castoramie. Strasznie śmierdzi, więc najlepiej użyć rano, a później porządnie wywietrzyć. Tylko jeżeli grzyb powstał to trzeba by usunąć też przyczynę tego grzyba, żeby nie wracał.
    -- ;
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny chyba ktoś podmienił mi dziecko, jak do tej pory jadła że aż miło, a od paru dni istny cyrk, płacze bo głodna a jak dostaje butle to żeby zaczęła jeść to trzeba z ksieżniczką spacerować po mieszkaniu, dopiero zaśsie to można usiąść ja nie wiem co jej się poprzestawiało, zje z pół porcji widzę że musi sobie odbić, odbija próbuje dać jej dalej a tu znowu cyrk no nie wiem co jej jest :/ . Czy jest może związane ze skokiem ( w poniedziałek zaczęła 14 tydzień ) ? Mleka ani smoczka nie zmieniałam , we wtorek byłyśmy na szczepieniu to gardełko miała ładne więc ból gardła jej nie doskwiera. Mam nadzieję że to chwilowe
    --
  6.  permalink
    Czy jest może związane ze skokiem
    - dokladnie taki etap mialam w tym samym okresie, tylko ze ja karmilam piersia... Glodny - to daje piers, pociumal chwile i sie prezy, wiec ja mysle ze juz pusta i daje druga i to samo, po 30 minut znow ryk.. myslalam ze mi mleko zanika :/ przeszlo po 2 tygodniach..
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Moja tez tak ma co parę dni, że muszę jej ta butelkę po kilka razy przystawiać żeby załapała i jadła bo wcześniej tylko sie wierci pręży i pluje tym mlekiem.

    Miałam dziś śmieszną akcje w przychodni.
    Byłam z małą na szczepieniu (waży już 4900 i ma 63 cm) i była też para z miesięcznym chłopcem, miał 69 cm i ponad 5 kilo więc było widać że większy od mojej małej. Jakbyście widziały jaką zrobili minę jak zobaczyli że moja już w pionie bez problemu trzyma głowę, jeszcze sie do nich uśmiecha i bebla po swojemu. Bezcenne.
    --
  7.  permalink
    Hej dziewczyny moja niunia ma temp. 38,2 dałam jej czopka.Co robić by temp nie rosła...okłady robić?Jest cała ciepła i widać że słaba
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    dziewczyny dzięki za odzew :) , ja właśnie brałam pod uwagę dwie opcję-albo skok albo może mleko nagle przestało jej smakować choć to by było chyba trochę dziwne że po 2 miesiącach jak pije to mleczko nagle jej nie pasi, co nie ? póki co robię co mogę aby niunia zjadła

    dominika dużo zdrówka dla Amelki ! może spróbuj z okładami, czytałam tu forum że to pomaga przy gorączce
    --
  8.  permalink
    Karobella- moj w nocy jadl spokojnie i sie najadal wiec odrzucilam wersje ze mi sie mleko konczy, bylo ciezko, nie znalam tego forum, ale to minie :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Dominika, jako, ze jestem świeżo po goraczkowaniu Marcelinki to podaję zalecenia lekarza:
    -zbijać temp jak jest 38 i więcej poprzez podanie leku p/goraczkowego. Można co 4 godz. podawać zamiennie ibuprofen i paracetamol ale najpoerw skontrolować temperaturę
    -wietrzyć pomieszczenia, nie może być za gorąco
    -nie przegrzewać dziecka ( Marcelina spała z nogami wyciagniętymi z pająca i przykryta cienkim kocem)
    -zamiast zimnych okladów lekarz zalecał kąpiel ale nie w chlodnej wodzie tylko nalewasz do wanienki wodę jak zawsze i przez 10 min. dziecko bawi się w niej-woda się stopniowo ochładza i nie ma szoku termicznego
    -dużo poić

    Zdrówka dla Amelki!


    Sony, szczerze to nie rozumiem Twojej satysfakcji z faktu, że jakieś inne dziecko wolniej rozwija się od Twojego. Każde ma swoje własne tempo rozwoju i nie powinno się dzieci porównywać.
    --
  9.  permalink
    Sony, szczerze to nie rozumiem Twojej satysfakcji z faktu, że jakieś inne dziecko wolniej rozwija się od Twojego. Każde ma swoje własne tempo rozwoju i nie powinno się dzieci porównywać.
    - ale kolezance chyba chodzilo o to, ze jej mala jest drobna i ten MIESIECZNY chlopiec tez drobny wiec pewnie rodzice mysleli ze dzieci w tym samym wieku i dlatego byli zdumienie ze mala od Sony 3ma juz glowke :) Nie chodzilo na pewno o jakies nabijanie sie czy cos..
    --
  10.  permalink
    dzięki akirko
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Salinos,mozesz kupic odwilzacz. W castoramie sa takie specjalne pojemniki,kupuje się wkład do tego i to zbiera wilgoc w mieszkaniu. Wilgotnosc powinna być pomiędzy 40 a 60. Duzo wietrzyć trzeba.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    "- ale kolezance chyba chodzilo o to, ze jej mala jest drobna i ten MIESIECZNY chlopiec tez drobny wiec pewnie rodzice
    mysleli ze dzieci w tym samym wieku i dlatego byli zdumienie ze mala od Sony 3ma juz glowke :) Nie chodzilo na pewno
    o jakies nabijanie sie czy cos"

    Nie zrozumiałam w takim razie i przepraszam Sony za posądzenie o złe intencje. Cztery nieprzespane nocki robią swoje..
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Akirka dokładnie mi chodziło o to co Madzik napisała.
    Że moja mała wygląda na miesięczne dziecko a z rozwojem jest do przodu przez to wcześniactwo ludzie nie sa w stanie stwierdzić ile mała ma miesięcy i czasem dziwne sytuacje z tego wychodzą
    Nie chodzi o jakieś nabijanie sie czy puszenie że moje więcej potrafi.
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    A ja z innej beczki:)
    Nisia zabrała mi dzisiaj banana z ręki i wtrąbiła skubana 1/3:) Zwyczajnie włożyła sobie moją dłoń trzymającą banana do buzi i ciumkała. Ależ jej smakował:) Jak na chwilę zabierałam, aby wytrzeć dzioba, to darla się jak nie wiem co:) Taki łakomczuch:) Mam nadzieję, że jej ten banan nie zaszkodzi, bo to wcześnie chyba jeszcze jednak ( kurka, no nie pamiętam, a dwójkę wychowałam:wink:)No, ale tak ze smakiem wcinała:) No i pięknie radziła sobie z małymi kawałkami:) Także kolejne BLW mamy za sobą:):bigsmile:
    Czy Wasze dzieci tez takie łakome na "nowe" żarełko?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.