Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    [quote=salinos][/quote]

    Kurcze, Salinos pełen podziw, musisz mieć jakieś cudowne mleko. Moja Anka też jest tylko piersią karmiona, a ledwo 7,5 kg waży. A przy tym jest bardzo długa - prawie 80 cm i większa waga by jej nie zaszkodziła.
    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    akirko- nie dziwie sie Marcelince ze nie chce jesc, przy katarku i kaszlu to nie chce się wcale. Fajnie ze masz sprawdzonego lekarza.
    Salinos- kazde dziecko inne.:) Dominisia dorodna panienka! :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Mk28dni, sporo przeszperałam półek sklepowych w poszukiwaniu czegoś niemlecznego do chleba i jedynie niebieska Delma jest bez żadnych dodatków typu serwatka, maślanka w proszku itp.
    U nas dziś strasznie trudne popołudnie. Brunonek płakał jak nigdy. Zobaczymy jak minie noc. Nie wiem czy to brzuszek, chociaż faktycznie bardzo mocno nóżkami wierzgał, dziwnie też manewruje języczkiem, non stop nim rusza, wystawia na zewnątrz, jest jakiś pobudzony. W ogóle w południe ulał bardzo mocno, chlusnęło z niego jednorazowo, ale naprawdę mocno. Mamy podejrzenie refluksu, lekarz zlecił nam USG jamy brzusznej (idziemy w poniedziałek) i dał zalecenia odnośnie postępowania niefarmakologicznego. Szkoda mi tej naszej Kruszynki.
    Rzadko ostatnio zaglądam, bo trochę odpoczywamy u rodziców. Dziadkowie nie mogą nacieszyć się Wnusiem :-)
    Akirko, dużo zdrówka dla Marcelinki!
    Zanettt86, ale Zosia ma piękną wagę ;-) Wychodzi na to, że mój Bruno to chucherko, zwłaszcza jak na chłopca, dwa tygodnie temu ważył 4560g :-)
    Pozdrawiam Was wszystkie gorąco!
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Akirka , a co właściwie jest małej ? Wirusowka ?
    Swoją drogą to dupa z tymi lekarzami. Jeden wypisze worek lekarstw bez sensu a okazuje się że są zbędne. Mialas nosa żeby ich nie podawać.
    Za to właśnie uwielbiam "naszego" dr. Żadnych niepotrzebnych leków. On do spółki z p.małgosią są dla mnie wyróżniają.

    Moja też mało jadła, w zasadzie tylko cycy ale na szczęście apetyt wraca. Niestety zaraziła mnie :-(
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Mk a jaką ma długość Martynka ??
    Ely jak na imię ma twoja córeczka ?? gratulacje dla niej za stawanie do czworaków :flower:
    Salinos ale słuszna waga małej, wiem jak cieszy jak dzieci rosną i się dobrze rozwijają, ale powiedz mi jak ty ją nosisz, bo 11 kg to moja córka ważyła jak miała 2 lata.
    Mój jak leży na brzuchu to się kręci wokół własnej osi, dziś nie chciał za bardzo piersi popił i puszczał a mleko było bo leciało tak go trochę przytrzymałam aby zjadł a potem za 20 minut ryk jak nie wiem, potem zjadł kleik ryżowy na wodzie z dodatkiem jabłka i jagód, wpierdzielał jak szalony, chyba mu smakuje takie jedzenie no i dziś mamlał pierwszy raz chrupka kukurydzianego. Ale mam do Was pytanie z córką moja świadomość na temat jedzenia nie była taka duża jak teraz i córka jadła chrupki kukurydziane, ale teraz jak poczytałam że kukurydza zaraz po soi jest najbardziej modyfikowanym ziarnem to zwątpiłam, z drugiej strony pszenica też mega przetworzona, to co chleba nie jeść ?? Chcę dobrze dla syna, jego zdrowia, ale z drugiej strony nie chcę przeginać i robić z siebie jakiegoś ortodoxa
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Mnie też już drapie w gardle.
    Doktor powiedział, że infekcja wirusowa. Dziś M chruchle strasznie, dałam jej teraz syropu i może lepiej pośpi.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    Elyanna: Córcia mi slicznie staje na czworakach, udaje jej sie z 5 sekund wytrzymac w tej pozycji, za jakis czas znow probuje, mała siłaczka...


    super, gratulacje :D
    moja stanęła dokładnie w dniu gdy kończyła 6 mies :D na około 7 mies już ładnie pełzała a na 8 pięknie popitalała na czworaka :D
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 10th 2014
     permalink
    karolajnas: dziwnie też manewruje języczkiem, non stop nim rusza, wystawia na zewnątrz,


    Karolajnas, moja Mała takie dziwne ruchy jęzorkiem robiła i to był znak na zęby. Wyszły dwa :) Może jakiś ząbek u Brunonka idzie?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    kachaw: Salinos ale słuszna waga małej, wiem jak cieszy jak dzieci rosną i się dobrze rozwijają, ale powiedz mi jak ty ją nosisz, bo 11 kg to moja córka ważyła jak miała 2 lata.


    Kwestia przyzwyczajenia, czasem boli kręgosłup, ale mając taki Skarb, jej uśmiech wynagradza ból :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Salinos wow niezła waga małej, mój Miki waży 9,5kg...
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ja pamietam jak w dniu porodu mi powiedzieli ze 4900 to sie balam ze moje dziecko bedzie poprostu OTYŁA... nie chodzilo o wyglad ale o jej zdrowie. A teraz wazy tylko 8 kg . Na poczatku mialysmy takie problemy ze gdy skonczyla 1 miesiac wazyla tyle ile po porodzie
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    OneKiss: moja Mała takie dziwne ruchy jęzorkiem robiła i to był znak na zęby. Wyszły dwa :)



    oo to moja od jakiś 2 tygodni też tym języczkiem dziwne ruchy robi to może też ząbki jej idą :bigsmile:, zdaję mi się że widać 2 dolne jedynki pod dziąsłami no ale pewna nie jestem bo mała za bardzo nie da mi się przyjrzeć , języczkiem zasłania :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Kachaw wczoraj nie była ważona, 3 tygodnie temu miała 68 cm, na 100% teraz ma więcej bo widzę jak mi ze śpiochów powyrastała. Nosimy teraz 74. Wkleję dzisiaj jej fotkę na wątku to zobaczysz że na szczupłą nie wygląda :) Fajna jest, taka proporcjonalna. To czego już jej zazdroszczę to długie nogi :) Na szczęście po tatusiu, bo ja to mam krótkie kaczuchy.
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Mk super , czekam na zdjęcie Martynki :)
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Mk28dni: Fajna jest, taka proporcjonalna. To czego już jej zazdroszczę to długie nogi :)
    To super że jest proporcjonalna moja to się zrobiła małe sumo:shocked:
    karolajnas: U nas dziś strasznie trudne popołudnie. Brunonek płakał jak nigdy. Zobaczymy jak minie noc.

    My też wczoraj ciężki dzień miałyśmy,dzwoniłam do pediatry kazała podawać na razie probiotyk jeszcze kupki od wczoraj wieczora nie robiła więc zobaczymy jaka bedzie dzisiaj,ulać też już nie ulała.Kiedy idziesz na to usg?

    Tak się zastanawiam czy to czasem nie wina Apthinu kurcze kazali mi smarować tym jej język po tej nystatynie a to dopiero od 11 r.ż dozwolone,naczytałam sie wczoraj o tym że aż gęsiej skórki dostałam :/

    Zaczełam czytać fajną książkę "Każde dziecko można nauczyć spać" jestem na 24 stronie powiem wam rewelacja POLECAM :)

    Ok lecę bo dużo roboty jutro mamy chrzciny :)
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Kachaw napisz proszę, w jakiej postaci podajesz małemu jagody ?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    zanettt86, USG mamy w poniedziałek.

    Nocka spokojna, ale dziś po wielkich krzakach, bólach, płaczu dopiero około 10 Bruno zrobił kupkę. Od razu uśmiech pojawił się na jego słodkiej buźce. Niestety kupka miała bardzo dużo śluzu, nigdy tyle nie było. Kolor żółty jak zawsze, jedynie zapach jakiś taki chemiczny. Może to od leków? Podaję mu Ferrum Lek (żelazo) od kilku dni, kwas foliowy, witaminę B6, witaminy D i K, Biogaię i Bobotic. Za dużo? W diecie nic nowego, od prawie dwóch tygodni jestem na bezmlecznej, a dziś rano kupka i takie suche plamki na buzi i szyjce, one akurat są od kilku dni.

    OneKiss, nie ukrywam, że też chodziły mi ząbki po głowie, ale możliwe, żeby tak wcześnie się zaczęło?! Nie ma innych objawów typu ślinienie się itp. A jęzorek szaleje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Karolajnas, zastanawia mnie żelazo, kwas foliowy i B6, podajesz ze wskazań lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Onekiss no nie zartuj z tymi zebami! Moj tez tak miele i wlasnie nie pamietam czy starszak tez tak robil, a tamten pierwszego zeba dostal w wieku 10 mcy. Najbardziej to sie obawiam kp przy zebach. Jak Ci idzie?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    a ja ostrzegam mamy rozszerzajace diete przed brokułami - no takiej kupy to ja nie widzialam, a co gorsza - nie wąchałam :fierce:
    co prawda zbierała się 4 dni do niej, ale jak już poszła... kosmos :P

    Mała też miele języczkiem i wykonuje dziwne ruchy, ale nie kazde takie zachowanie to od razu zęby, u mnie na bank nie, dziąsełka twarde, bez zmian :)

    A z uczeniem spać (nie przy piersi, nie lulając na rękach) to spróbuję jak dojdzie pozytywka, która zachwalała Mk, jakoś sobie nie wyobrazam, ze na moje dziecko zadziała, nawet karuzelka jej nie interesowala nigdy, ale warto spróbować ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Elyanna: Mała też miele języczkiem i wykonuje dziwne ruchy, ale nie kazde takie zachowanie to od razu zęby, u mnie na bank nie, dziąsełka twarde, bez zmian :)

    jezyk rosnie, dzieci cwiczą go.:) u nas tez nie widac ząbkow.:)

    karolajna- zelazo dzaiała zatwardzajaco na dorosłych wiec moze i na dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Karobella podaję jabłko z jagodami, ze słoiczka.
    Dziewczyny dziś miałam ciężkie przedpołudnie, mój Dominik jest chory. Od wczoraj trochę pokasływał tak sucho i jak płakał to tak dziwnie inaczej, coś mnie tknęło i dziś rano mówię że idę do lekarza sprawdzić bo weekend i nie chcę zostawiać go z tym kaszlem na weekned i dobrze że poszłam, chyba św. Dominik nad nami czuwa (modlę się nadal do niego) Lekarz słuchał młodego chyba z 15 minut, na brzuchu, na plecach, u mnie na rękach i usłyszał coś w prawym płucu, podejrzenie zapalenie płuc lub możliwe że coś połknął. No to skierowanie na rtg płuc, jadę do szpitala, robią prześwietlenie, wynik czyste, nie ma ciała obcego, płuca czyste, więc wracam znów do lekarza, on jeszcze raz słucha i słyszy (dodam że lekarz do którego chodzę z Dominikiem do pediatra pulmonolog)coś w prawym płucu, jak leżał na brzuszku u niego to też słyszałam świst jak oddychał. Pytałam czy może być tak że zapalenie płuc jest ale nie widać go jeszcze w badaniu rtg ?? powiedział że to możliwe :cry: Plan na weenand inhalacje z pulmicortu i jeszcze jakiegoś silnego środka, syrop i fenistil w kroplach w poniedziałek rano, do niego do kontroli i zobaczymy jak się sprawy mają. Chyba że pojawiłyby się jakieś inne negatywne objawy to wtedy do szpitala. Dodam że oprócz tego sporadycznego kaszlu i tego świstu czasem, nie ma żadnych objawów negatywnych, nie ma gorączki, ładnie je i pierś i obiadki, jest radosny, roześmiany, ładnie śpi.
    Gdyby nie to że coś mnie tknęło to pewnie zostałabym z nim na weekend bez leków
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    kachaw: Gdyby nie to że coś mnie tknęło to pewnie zostałabym z nim na weekend bez leków


    matczyna intuicja jest wprost cudowna! Dobrze, ze jej zaufalas. Biedny maluszek... ale inhalacje na pewno pomogą i świsty się skończą! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    kachaw zdrówka dla Dominika.

    U nas mielenie jęzorkiem to też ćwiczenia, mielenie jest, zębów nie ma. Po każdym takim mieleniu nowe dźwięki wydaje:wink: Ostatnio robi takie blblblb językiem o usta, nie wiem jak to opisać:tongue:

    Ely po fasolce to dopiero jest mega kupa:bigsmile:
    -- ;
  1.  permalink
    Kachaw zdrowka dla Dominika!!!!

    A my po bilansie na pół roczku - równiutko 8 kg i 69 cm szczęścia:)))
    Tu to wogole podchodzą inaczej do rozszerzania diety. Nie ma mowy o ekspozycji na gluten. Dziś pediatra mi powiedziała, żeby dawać Adasiowi próbować absolutnie wszystkiego.
    Aaa i dostaliśmy fluor. A jakie Sa zalecenia w Polsce? Suplemuntuje sie jeszcze fluor czy nie?
    -- [img]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasiu miałąś cudną intuicje
    moja też kaszle od dziś :neutral: niestety przez weekend jej nikt nie osłucha :neutral:


    alicjatrzyna: Suplemuntuje sie jeszcze fluor czy nie
    u nas sie suplementuje jeśli woda w gminie jest poniżej jakieś tam normy.u nas nie ma zaleceń

    wszelkie zalecenia tu
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    karolajnas: OneKiss, nie ukrywam, że też chodziły mi ząbki po głowie, ale możliwe, żeby tak wcześnie się zaczęło?!


    No, nie wiem czy za wcześnie. Zobacz na mój suwaczek :) Małej pierwszy ząbek wyszedł dzień przed skończeniem 4 miesiąca, a drugi dzień po skończonym 4 miesiącu :D

    Hanny: Onekiss no nie zartuj z tymi zebami! Moj tez tak miele i wlasnie nie pamietam czy starszak tez tak robil, a tamten pierwszego zeba dostal w wieku 10 mcy. Najbardziej to sie obawiam kp przy zebach. Jak Ci idzie?


    Hanny, niestety ja już nie karmię piersią :/ Ciężko to przeżyłam, ale już się z tym pogodziłam.

    Elyanna: nie kazde takie zachowanie to od razu zęby, u mnie na bank nie, dziąsełka twarde, bez zmian :)


    Ależ oczywiście. Moja tak mieliła jęzorkiem, śliniła się na potęgę i ja uparcie twierdziłam, że to nasada języczka się rozwija, a ze to ślinianki. A mój tatuś uparcie twierdził, że zęby idą. I co? Wyszło, że miał rację :) Od tamtej pory wszystkie uwagi na temat rozwoju Małej, wysłuchuję uważnie i nie jestem już taka uparta, że tylko ja wiem, co jest dobre. To jest to o czym pisała bodajże jedna z forumek tutaj. Że inni (matki, babki, no w moim przypadku - nie mam już mamy - okazuje się że tata to skarbnica wiedzy) mają rację i nie zapieram się, że ja wiem lepiej itd. Tak jak to było wcześniej, o czym zresztą Wam pisałam jakiś czas temu :)


    Kasiu (kachaw) zdrówka dla Dominika :*
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Mk28dni, oczywiście, podaję to z zalecenia lekarza pediatry, który prowadzi Bruna. Jest to zestaw obowiązkowy u wcześniaków.

    Dorit, też pomyślałam o żelazie, że może być winowajcą. Zobaczę czy ten stan się utrzyma. Wiem, że w przypadku żelaza czasem wystarczy zmienić lek na inny. W środę mamy wizytę szczepienną, na pewno porozmawiam o tym. Dziś po dwóch kupkach znaczna poprawa nastroju. Wrócił uśmiech na twarzy mojego Skarbeczka, a to dla mnie największe szczęście.

    OneKiss, o tych ząbkach pomyślałam właśnie mając na uwadze przypadek Twojej Córci :-) Pamiętam jak pisałaś zaskoczona tak szybkim pojawieniem się pierwszego ząbka.

    Teraz mój Bąbelek śpi, więc czas na wieczór z Mężem :-)

    Dobrej nocy Wam wszystkim życzę!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    OneKiss: Moja tak mieliła jęzorkiem, śliniła się na potęgę

    u nas śliny malutko, kiedyś miała okres, że trochę było (ślinianki), ale w porównaniu do dzieci kolezanek, gdzie slina sie leje po podlodze to ona teraz sucharek a nie śliniak :P

    Śpieszę donieść, iż pozytywka polecana przez Mk dojszła (używka, ale w super stanie), mała dziś usnęła pierwszy raz od dawna w łóżeczku sama, bez lulania, piersi, smoczka :D ale nie patrzyla na sufit tylko troche na wyswietlacz projektora a potem na nic, tylko sluchala muzyczki :D jak to zadziala chociaz raz na kilka dni to juz bede zadowolona ;) choc przyznam, ze sprawia mi przyjemnosc jak taka usypiajaca na rekach istotka zamyka oczka i sie wtula we mnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Elyanna: jak taka usypiajaca na rekach istotka zamyka oczka i sie wtula we mnie :)

    ja mówię, że zboczona jestem, bo jakiejś ekstazy doznaję wówczas :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorRuda_K
    • CommentTimeApr 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Hanny: Onekiss no nie zartuj z tymi zebami!
    Hanny to ja może się wypowiem też bo u nas pierwszy ząb w okolicach 4 miesiąca a zanim córa skończyła 7 miesięcy wypuściła ich już 7! :tooth: i teraz idzie następny także ten... :crazy:
    Jeśli chodzi o kp to sobie radzimy. Ugryzła mnie jakieś 10 razy jak szły górne zęby i za każdym razem mówiłam "AŁ!" i tłumaczyłam, że to mnie boli. To nic, że nie rozumie o czym gadam :wink: Zawsze jadła w spokoju a tu nagle matka coś mówi więc chyba coś jest na rzeczy :wink: Po każdy ugryzieniu przerywała jedzenie i patrzyła się z uśmiechem co ja się tak wygłupiam, ale po tych kilku razach gryźć przestała :swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Kachaw - na rentgenie zapalenia płuc u dzieci niestety często nie widać.
    Karolajnas - mam troszkę doświadczenia z wcześniakiem i nie kojarzę takiego zestawu dlatego się zdziwiłam, ale jeśli lekarz tak zalecił to jak najbardziej ok, myślałam że sama tak zaszalałaś :)
    Elyanna, u nas dokładnie tak to wyglądało, mam nadzieję że tak już zostanie, u nas nadal pozytywka działa rewelacyjnie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Kachaw ale miałaś przeczucie! a powiedz ten kaszel jaki był?
    bo u nas coraz gorzej z tym kaszlem-jest suchy i M się męczy, nic jej się nie odrywa (wczoraj było słychać że coś jej tam charczy). Jak dla mnie to taki kaszel jak przy zapaleniu krtani.
    M goraczki nie ma, zachowuje sie normalnie, budzi sie tylko w placzem jak zacznie kaszleć w czasie snu. Nie wiem co robić; (

    Treść doklejona: 11.04.14 22:09
    Kachaw ale miałaś przeczucie! a powiedz ten kaszel jaki był?
    bo u nas coraz gorzej z tym kaszlem-jest suchy i M się męczy, nic jej się nie odrywa (wczoraj było słychać że coś jej tam charczy). Jak dla mnie to taki kaszel jak przy zapaleniu krtani.
    M goraczki nie ma, zachowuje sie normalnie, budzi sie tylko w placzem jak zacznie kaszleć w czasie snu. Nie wiem co robić; (
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    ja szukam projektora na zajączka.polecicie coś?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Akirko kaszel jest taki suchy, ale nie taki jak szczekanie psa - taki ma córka przy zapaleniu oskrzeli, tylko taki dziwny i jeszcze takie jakby stękanie, jakby kupkę chciał robić i jak płacze to trochę inaczej, nie umiem tego napisać ale to widać, że dziecko inaczej płacze, to nie jest jakiś przeraźliwy płacz czy darcie się, normalnie popłakuje jak jest np głodny czy znudzony na macie, ale brzmi inaczej. Na razie jest okey, nawet tego kaszlu nie ma za dużo, czasem zakaszle. Myślałam że to od tego że od kilku dni padało i mniej okna były otwarte i może za sucho w domu było, ale jak widać coś było na rzeczy. W poniedziałek idę na kontrolę i zobaczymy czy się coś rozwinęło - odpukać w niemalowane, czy jednak steryd i to lekarstwo na rozrzedzenie wydzieliny pomogą i będzie dobrze. Dziewczyny na prawdę słuchajcie waszych dzieci i nawet jakby się okazało że pojechałyście z jakąś pierdołą do lekarza to lepiej pojechać o raz za dużo, niż za mało
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    To stękanie może być objawem zapalenia płuc, kiedyś wam już o tym pisałam. Intuicja mamy jest najważniejsza. Będzie dobrze, trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia Dominika.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    Ja właśnie nie wiem co to za kaszel jak szczekanie:( ona ma taki wyjąco-męczący. Teraz ponad godzinę ładnie spała bez żadnego ataku.
    A czy to możliwe że wczoraj lekarz był i nie stwierdził niczego na oskrzelach a dziś by coś było?
    --
    •  
      CommentAuthorStefka_84
    • CommentTimeApr 11th 2014
     permalink
    akirka: Ja właśnie nie wiem co to za kaszel jak szczekanie:(

    Akirko, lekarzem nie jestem ale z tego co wiem, to "szczekający" kaszel jest objawem zapalenia krtani :( nasz Witek ostatnio to przechodził i dokładnie tak kaszlał. Niestety po kilku dniach zeszło na oskrzela, mimo że dostał pulmicort do nebulizacji.

    Elyanna: Śpieszę donieść, iż pozytywka polecana przez Mk dojszła

    Elyanna a jaka to pozytywka? Też szukam, bo ta z karuzelki to bardziej Witka zachęca do zabawy niż do spania :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    o taka: http://www.mazakzabawki.pl/product-pol-7452-Projektor-Pozytywka-Kubus-Puchatek-Tomy.html

    P.S. mała zasnęła wczoraj o 20stej i spi nadal z jednym przebudzeniem na karmienie o 5tej :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Ely no to super podziałała ta pozytywka :) uśpiła młoda na całego ;DDD i tylko raz w nocy na karmienie!! bosko ;p
    Kachaw dużo zdrówka dla Dominika!

    Treść doklejona: 12.04.14 08:06
    Ely daj jeszcze raz linka, bo ten powyżej się nie wyświetla.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorStefka_84
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Elyanna: o taka: http://www.mazakzabawki.pl/product-pol-7452-Projektor-Pozytywka-Kubus-Puchatek-Tomy.html


    dziękuję :smile: bardzo fajna, chyba zainwestuję w taką tym bardziej, że pokój małego jest typowo kubusiowy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny kupcie używaną, na tablicy jest tego cała masa, ja za swoją dałam 40 zł i działa bez zarzutu :) Ely, czyli pozytywka zaczarowała ci dziecko :))) u mnie mala nauczyła się już które muzyczki są na dobranoc, a którymi można się bawić w dzień. Fajne jest to, jak wstaje po drzemce i nagle słyszę z sypialni "bzzzz, bzzzz", jasny sygnał - mamo, jestem gotowa do dalszej zabawy :)

    Kachaw, jak Dominik się dziś czuje?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    oooo a ona z projektorem jest :bigsmile: extra,też kupię małej,na zająca :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Kachaw - zdrowia dla Dominika, żeby inhalacje pomogły i żeby się nic więcej nie rozkręciło.
    Akirko - zdrówka dla Marcelinki. Mam nadzieję, że ten kaszel to nie taki jak opisuje Kachaw i MK.
    Ja też jak Maksiu wczoraj zakaszlał, to aż zadrżałam... I mam takie sprzeczne odczucia. Bo z jednej strony nie chcę wychodzić na matkę wariatkę latającą za byle kaszlenięciem do lekarza, ale z drugiej strony opisujecie coś co mnie przeraża.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny dziękuję za troskę. On nawet nie wygląda na chorego, dziś mało co kaszle, prawie wcale już nie stęka ani nic, czasem coś usłyszę że zaświszczy, je ładnie, śpi ładnie, bawi się i chyba niedługo zacznie pełzać bo dziś go mąż zostawił na macie, leżał na brzuszku i wyszedł do kuchni, jak wrócił za moment to młody był już poza matą, dźwiga dupkę do góry, ale nogi mu się ślizgają i jeszcze nie wie że przy pełzaniu trzeba też rąk używać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    My byłyśmy u naszego lekarza na dyżurze w szpitalu, bo M tak straszliwie kaszlała, że mnie to przerażało. Osłuchał i powiedział, że to typowy kaszel wirusowy, że po prostu śluz jej zalega w gardle i dlatego tak to słychać. Kazał być dużo na powietrzu, więc zaraz wychodzimy znów na spacer. Dziękujemy za troskę:)
    --
  2.  permalink
    Mam nadzieje, ze moze I moje dziecko zaczaruje at pozytywka! Wlasnie zakupilam an allegro:))):cool:
    -- [img]
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jeśli któraś może mi pomóc w temacie stopniowego odstawiania od piersi to pomóżcie proszę, zadałam pytanie na wątku o wprowadzaniu pokarmów , wiem że nie wszystkie tam zaglądacie a może posłużycie dobrą radą. Nie wiem jak się do tego "bezboleśnie" zabrać.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Mk odpisałam ci na tym wątku o karmieniu jak ja bym to zrobiła, a pytałaś się lekarza jakie mm masz podać Martynce, tzn ze względu na jej liszaje, masz jakieś dać mleko dla alergików czy lekarz powiedział że to nie ma znaczenia ??
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Poleciła mi podanie Hipp2, jeśli będzie reakcja alergiczna to przejdziemy na jakieś dla alergików, na receptę.

    Treść doklejona: 12.04.14 19:51
    Jaka była reakcja waszych dzieci na Doidy cup? u nas była złość i ryk. Nie była głodna, być może zmęczona, sama nie wiem, ale takiej reakcji się nie spodziewałam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.