Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Bananowcu, no właśnie dałabym radę nawet z 5 razy w ciągu dnia i raz w nocy, bo Brunon się fajnie relaksuje przy tych inhalacjach. Będę robiła w razie potrzeby, na razie po powrocie ze spaceru trochę się odetkał, ale tak się przyssał do piersi, że hej :-)
    U nas ten katar to zdublowany jest, bo raz, że zapalenie gardła, a dwa - wyszły nam obie górne dwójki w odstępie dwóch dni.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Kasiu, no u nas też czwórki na tapecie, ale nie wiem czy ten katar od zębów, bo przeważnie zębowy to taki lejący się (tak mówią :wink:), a Jasia zatyka. Do tej pory nigdy nie katarzył przy ząbkowaniu.
    No ale nic poza tym mu nie dolega, więc może jednak...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Kinga nie wiem czy lejący bo młody ma zawsze taki sam, najpierw się leje a potem to jest taki gęsty że nie może oddychać, więc różnie może być, tym razem nie ma kataru - mama nadzieję że nie powiedziałam tego zbyt wcześniej
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Kochane Dziewczyny, my niestety wylądowaliśmy w nocy na IP z ciężkim, duszącym kaszlem, Brunon nie mógł wziąć oddechu :cry: Po badaniu, RTG klatki piersiowej i ogólnym wywiadzie padła diagnoza - ostre zapalenie oskrzeli :sad: Dostaliśmy antybiotyk (niestety) - Zinnat, do tego nebulizacje z Pulmicortu z dodatkiem Berodualu, w mędzyczasie z soli fizjologicznej, syrop Antiflegmin, Nasivin Soft doraźnie ... Masakra :sad: Pamiętam kiedyś taką rozmowę czytałam na temat picia naparu z majeranku. Same opary z majeranku pomagają Brunonowi w oczyszczeniu noska, ale ten napar do picia ponoć dobrze działa właśnie na oczyszczenie oskrzeli i przeciwkaszlowo. Czy kojarzycie może ten temat ? Chodzi mi tu o informację, czy mogłabym podać taki napar Brunonowi. Nie wiem, czy nie jest za mały.
    Aha, i jeszcze chciałam dopytać, czy któryś z Waszych Maluszków miało inhalacje z tych sterydów, które nam przepisano ? Brunon ma po nich silny napad kaszlu, nie wiem, czy to normalne.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    karolajnas,moze podac napar z majeranku.swietnie działa,moje corki uwielbiają:) Zdróweczka dla Brunonka.
    Moja dzisiaj w nocy tez z kaszlem duszącym się obudzila(a 3 dni temu skonczyla antybiotyk zinat,ktory brala 7dni) i myslalam,ze będę tez na pogotowie dzwonila.jeszcze sama bylam z dziecmi,starsza corka tak spanikowala,ze az plakac zaczela,ze się boi(pamietala jak karetka Sare zabierala na sygnale bo nie mogla oddychać). Zrobilam nebulizacje.dzisiaj kaszel już nie szczekający,ale kaszle wciąż.jutro pojde chyba osluchac przed weekendem.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.10.14 11:46</span>
    aha może mieć Brunon kaszel mocniejszy,bo berodual chyba rozszerza oskrzela,wydzielina się odrywa i dziecko mocniej kaszle.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Monteniu, dziękuję Ci najmocniej !!! Jesteś nieoceniona !!! Ja również życzę zdrówka dla Twoich Pociech.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dołączam do mam zmagających się z katarem u swoich maluchów:(
    U nas gęsta wydzielina, spływająca po gardle. Dostaliśmy leki homeopatyczne i zakaz ściągania czymkolwiek (to już drugi pediatra przeciwny używaniu urządzeń typu: katarek, frida, gruszka).

    Dziewczyny, czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry nebulizator/inhalator? Zupełnie nie wiem co kupić.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    skapula my mamy philips family( w biedronce sa teraz za 139zl)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    skapula: Dziewczyny, czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry nebulizator/inhalator? Zupełnie nie wiem co kupić.
    my posiadawszy ten:
    Philips Family
    z tego co kojarzę to Monti tez go chyba ma

    Treść doklejona: 30.10.14 17:35
    montenia: my mamy philips family
    no właśnie :bigsmile:
    montenia: w biedronce sa teraz za 139zl
    o dokładnie,też widziałm.ja chyba cos ok 150 kupiłam,wiec sie opłaca
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    sory, ze sie wtrace. nabulizator kupcie byle jaki. koncowki - czyli maski z pojemnikiem sa w razie w do dostania w aptece za 20 zl.
    sam nebulizator to jest po porstu kompresor, rurka gumowa laczaca ten kompresor z pojemnikiem na plyn, do tego maska. niemal w kazdym zestawie jest maska dla dzieci, maska dla doroslych, pojemniczek i taki smoczek dla niemowlat. czy dacie za to 100 zl czy 200 - zasada dzialania jest ta sama. naprawde nie ma co sie wykosztowywac. spokojnie starczy taki z biedronki, lidla czy noname.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Jezusie Karolajnas no biedy Bruno :cry:

    Zdrówka dla wszystkich maluszków :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Właśnie też się zastanawiam czy odciągać ten katar czy niech wypływa z nosa... bo może podrażniam błonę śluzową i dlatego ten katar tyle trwa... Tyle, że mój pediatra kazał odciągać&nawilżać nosek.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Ja odciągam, bo Jasiowi katar nie wypływa tylko go zatyka :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    ja też odciągam, myślę że to działa jak u nas dorosłych spróbujcie z katarem ani razu się nie wysmarkać przez cały katar, jeżeli mi lekarz powie że on gdy ma katar to nie wysmarkuje kataru tylko go połyka i z nim chodzi to wtedy nie będę odciągać dzieciom, zresztą mi pediatra powiedział że u dzieci ucho i nos są połączone i nie odciąganie kataru może prowadzić do zapalenia ucha. Wiadomo nie odciągamy co godzinę, ale kilka razy na dobę jak najbardziej
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    kachaw: myślę że to działa jak u nas dorosłych spróbujcie z katarem ani razu się nie wysmarkać przez cały katar

    no właśnie ja to też odnoszę do siebie... mnie to kuropatwica bierze jak nie opróżnię nosa 76razy dziennie.
    Przy nosku Małej nie szalałam z ilością, z obawy o przesuszenie/uszkodzenie śluzówki, ale niemal fizycznie mnie bolało jak widziałam jak się bidula męczy z jedzeniem chociażby.
    Także również nie wyobrażam sobie wcielenia w życie zakazu odciągania.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info o nebulizatorze. Może uda mi się kupić go w Biedronce.
    Ja mimo zakazu, próbowałam odciągać ten katar (myśląc podobnie ja Wy, że może to być niekomfortowe dla dziecka), niestety fridą nie wyciągnęłam ani kropli, bo to cholerstwo zalega gdzieś głębiej:(
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    A mój synuś całkowicie tylko na cycu, a jeszcze nie skończył 2 mcy a zawitała u mnie już @. Szybka przyjemność.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Ewasmerf,ale nebulizator to ten pojemniczek na lek,do którego się wlewa.od tego chyba zależy na jakie cząsteczki jest rozbijany. ja miałam przyjemność uzywaz nebulizator tzn.ten pojemniczek na lek w szpitalu taki zwykly,co w aptece można kupic,to masakra była,malo wydajny,inhalacja 2ml leku trwala wieki,a w philipsie inhalacja jest bardzo szybka i lek jest rozbijany do takich cząsteczek,najlepiej przyswajalnych. Tak mi tez tłumaczyli w aptece. to urządzenie ,,halasujace,,:wink:,to kompresor. no chyba ,ze cos pokickalam.
    o tu jest opisane,ze ten pojemnik na lek to nebulizatornebilizator
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dagus moj poporodowy trwa nadal:shocked::devil::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeOct 31st 2014 zmieniony
     permalink
    A mój synuś całkowicie tylko na cycu, a jeszcze nie skończył 2 mcy a zawitała u mnie już @. Szybka przyjemność.

    Daguś, wyprzedziłaś mnie ;) Ja też @ dostałam szybko, po równiusienkich 3 miesiącach zawitała już, dodam że mały wyłącznie na cycu był.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    U mnie ostatnio zmniejszyła się ilość karmień i zastanawiam się kiedy i mnie to "szczęście" spotka...ale jak widać nie ma reguły ...:devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Ja dostałam małpę po 10 m-cach, a tak mi było bez niej dobrze i nie mówię o ciąży tylko o tym czasie po połogu,
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Ja kilka dni temu miałam taaaki okropny ból jak na małpę... Czekałam zawiedziona, że to już. Ale nie przyszła :D i liczę, że długo tak zostanie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Jak dla mnie mogłoby tak zostać i na kolejne 9 miesięcy :)))) A tez już myślałam że nadchodzi bo miałam takie dni że idelanie zespół napięcia przedmiesiączkowego :) fukałam na wszystko i wszystkich :) A jak to jest że mimo braku @ można zajść w ciążę ? To endometrium tak sobie rośnie po prostu i się nie złuszcza a owulka jest co jakiś czas ? Może głupie pytanie ale w sumie nie wiem własnie jak to działą :/
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Prolaktyna blokuje Fsh i jajniki nie działają jak jajniki nie działają to i endo nie rośnie. Jak prolaktyna spadnie to powraca czynności jajników pęcherzyki rosną, dominujący pęka, mamy owulkę i resztę znasz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Czyli teoretycznie dopóki nie dostanę @ to nie zajdę w ciążę ? Chyba że miałabym akurat pierwszą owulację i byśmy się wstrzelili i bym już nie dostała @ ? Dobrze myślę? Pytam czysto teoretycznie z ciekawości. :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    No oczywiście, że możesz zajść w ciążę przed tą pierwszą miesiączką po porodzie!!!! Baaa wtedy już jej nawet nie dostaniesz :devil: No chyba że prowadzisz wnikliwą obserwację ...a jak się obserwować to znajdziesz na forum wątek :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Tinamar, mimo braku @ możesz zajść w ciążę, jeśli nie stosujesz LAM. Szczegóły powrotu płodności po porodzie masz opisane po lewej stronie od wykresu - leżą tam i czekają na Ciebie. Info jest też na blogu.
    28dni służy do rozpoznawania płodności. Matki, które się obserwują, nie są zaskoczone pierwszym okresem płodności i pierwszą @, niezależnie od tego, czy ona przychodzi po 3 miesiącach czy roku.
    Metody rozpoznawania płodności służą do tego, aby być świadomym, a nie zaskoczonym w każdej sytuacji rozrodczej, także po porodzie.
    Możesz odłożyć poczęcie dzięki rutynowej obserwacji bez stosowania anty.

    Na 28dni były wystarane poczęcia z pierwszej owulacji przed pierwszą @ po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Dzięki za podpowiedzi :) Nie planuję się obserwować bo przyniosłoby mi to tylko stres... niestety po tak długich staraniach o maleństwo ciężko obserwowac się bez emocji...
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Ja jeszcze mam cykl porodowy. Juz pare razy miałam śluz bj a @ nadal brak. . Ale u nas od początku cyc cyc i jeszcze raz cyc. Zadnych butelek czy uspokajaczy. Więc u mnie chyba jeszcze bez owulki
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Czemu tylko stres? Obawiasz się nieplanowanej ciąży, na którą nie możesz sobie pozwolić?
    Dobry śluz to znak, że możesz być już płodna.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Mam do Was pytanie o cmokanie... Mała moja od blisko dwóch tygodni upodobała sobie tego typu zabawę - przykłada język do górnego dziąsła i zasysa powietrze tak, że powstaje ten charakterystyczny dźwięk. Minę ma przy tym bardzo skupioną... Wczoraj widziała ją logopeda i na tę informację powiedziała żeby jej na to nie pozwalać (że niby za wcześnie). Tyle, że dziecię me nic sobie nie robi z prób odwracania uwagi i wciąż z zaangażowaniem oddaje się cmokaniu. O co z tym chodzi??
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Montever a w jakich sytuacjach to robi? Karmisz piersią? Używacie smoczka? Co miała na myśli logopeda, że na to? za wcześnie?

    bonim: Ja jeszcze mam cykl porodowy

    Zazdroszczę :crazy:

    Tinamar: ciężko obserwowac się bez emocji...

    Oj znam to...ostatnio zmierzyłam rano temp i serce mi waliło jak wtedy kiedy robiłam pomiary czekając na dziecko....strasznie to na psychę siada:devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Karmię piersią. Smoka i butli do ust nie bierze.
    Cmoka w najróżniejszych sytuacjach; na przewijaku, na łóżku bawiąc się rączkami, na macie edukacyjnej pod karuzelą czy innymi zwisami... w każdym razie w pozycji horyzontalnej.
    Właśnie nie wiem co miała na myśli, mała mi się rozpłakała i nie chciałam już przedłużać. A widzimy się dopiero za dwa miesiące...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    No dobra a po jedzeniu przed? Ciekawe, może raz jej wyszło, spodobało się i nauczyła się tak cmokać:wink: a może właśnie to coś znaczy? Może taki sposób na ukojenie znalazła jak akurat nim jest przy cycu? a ssie prawidłowo? Nie masz problemów z karmieniem? Podczas karmienia nie cmoka? W sensie że nie przerywa tym cycowania?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Amazonko, wręcz odwrotnie :/
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Głodna w czasie tego namiętnego cmokania nie jest... Z karmieniem problemów żadnych nie mam nie mam, w trakcie nie cmoka. Nie wiem. Sprawia wrażenie jakby ćwiczyła ten język, tak jakby właśnie odkryła nową "pasję"...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar, no to w czym problem? Samoobserwacja służy do odkładania.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Amazonko z tego co ja zrozumiałam Tinamar nie chce odkładać tylko starać się o kolejne dziecko i obserwacja ją blokuje..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Ale jak blokuje? Nie może blokować, bo nie jest w stanie.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Amazonka: Ale jak blokuje? Nie może blokować, bo nie jest w stanie.


    Amazonko a słyszałaś o blokadzie psychicznej? Tinamar o taką blokadę chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Montever to ja nie mam pomysłu...może jej się znudzi jak odkryje inne rzeczy..:wink::wink:

    Dziewczyny a ja mam zonka z moją Olą mocno nieswoja jest, płacze co chwile (nie to, że marudzi normalnie łzy są i żal), średnio ma ochotę na zabawę, raczej rączki i przytulanie. Katar ale taki dziwny bo z nosa prawie nic nie wychodzi a często podczas ssania piersi słychać, że tam charczy. Temp nie ma, czoło chłodne. A no i cycyować tak średnio chce :cry::cry::cry: Trochę wygląda mi to na zęby bo paluszki często w buzi ale nic kompletnie nie widać, skok jakiś dziwny? Noooo ja chcę moją kozę z powrotem :cry::cry::cry:

    Treść doklejona: 02.11.14 15:05
    Aaaa potrafi się rozpłakać przy zmianie pieluszki...tzn. jak widzi, że już nową biorę...:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Montever moja tez tak robi. Ma prawie 7 miesiecy i robi tak juz jakis czas. Wszyscy co to widzieli zgodnie twierdzili ze swedza ja dziaselka na zeby. Ostatnio cmokanie sie nasililo i rzeczywiscie zab wyszedl. Wiec nie wiem, moze to to?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Amazonko - tak jak Asiula i Mag piszą. DO tej pory obserwacje stosowałam żeby zajść w ciążę. I już raczej nigdy nie będę jej stosowała w celu niezajścia bo będę najszczęśliwszą osobą na ziemi jeśli nam się uda kiedyś tak po prostu naturalnie :)

    Treść doklejona: 02.11.14 18:08
    Bananowiec, mi to też na ząbki wygląda. że też tyle te maluchy nacierpieć się muszą :/ U nas niestety dzisiaj też strasznie marudzi i płacze właśnie przez ząbki. Noc była tragiczna i iszkoda mi go strasznie. Kupiłam dziś Camillię - stosowałyście może ? Pomaga ?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Stosuję na noc i u nas jest okej, czasem się budzi pobryka i idzie spać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    No to mam nadzieję że i u nas podziała :)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    U nas nie działa ani Camillia ani te czopki Viburcol - musimy przeczekiwać takie "akcje" :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Jak na razie u nas po podaniu Camilii Ignaś dostał ataku radości i energii. Normalnie już by spał. Normalnie jakby coś tam dodawali :) podejmuję kolejną próbę uśpienia i zobaczymy jak długo będzie działać :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Blokada psychiczna to wygodna wymówka, ale nie ma nic wspólnego z samoobserwacją. Świadomość płodności nie ma działania antykoncepcyjnego. Pomaga w każdej kategorii.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Wygodna wymówka? Amazonka :shocked: przeczytaj jeszcze raz co Tina i dziewczyny napisały...z resztą to nie ten wątek:smoking:

    Tina uśmiałam się czytając o energii synka :wink::cool::cool: Matce ciężko dogodzić :bigsmile: ja wolę energię bo można zmęczyć a z marudą gorzej :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.