Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Mamodusi nie martw się, Mat tez spadł i nic mu nie było, a teraz jak widzę co wyprawia w łóżeczku, to szok.Nawet jak śpi to potrafi głową w szczebelki uderzać.
    Izunia uszka do góry, ja myślę że to ząbki, a lekarka rozwieje twoje wątpliwości.
    Harpi też tak miałam z Matem że lubił się cycać i nie zasypiał inaczej jak z cycem, ale w miarę upływu czasu się to zmieniło i dziś już nie potzrebuje cyca, jedynie się przytula.
    A ja dziś dzwonie na konsultacje w sprawie mukowiscydozy, bo nie dają mi spokoju te zapalenia oskrzeli i chce żeby jakiś inny lekarz mi doradził co i jak,a poza tym badania nie bolą i lepiej je zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia jak chlopcy??

    Myszorko a masz moze dojscie nie tylko do pediatry z przychodni ale np neonatologa z oddzialu noworodkowego? wydaje mi sie ze ci lekarze maja wieksze doswiadczenie z takimi maluchami niz ci przychodniowi
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Jestem, no mierzyłam Szymonowi przed chwilą gorączkę i miał 37,2 - czyli ok. Ale nie wiem jak to będzie w ciągu dnia ... Czekam na lekarkę i normalnie mam już stresa - Filip mi nie ładnie kaszle i cały czas słyszę jakby im charczało na oskrzelach - no mówię wam dziewczyny mam dosyć !!

    Myszorka też miałam Ci zaproponować neonatologa jak Ania - trzymam kciuki za Matiego.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Niestety nie znam zadnego neonantologa, ale spróbuje cos poszukać i dziekuje za poradę.
    Izunia a może masz suche powietrze?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Myszorka temp u mnie w pokojach to 20-21 stopni - wieczorem nawet 19. Mam pozakręcane kaloryfery. Dodatkowo psikam im wodą morską - i pranie wisi non stop prawie [u mnie brak balkonu :neutral:] ...
    No zawsze coś, zawsze coś ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia daj koniecznie znac po wizycie pediatry... mam nadzieje ze w koncu pozbedziecie sie chorobska raz na zawsze... a nie myslalas nad tym ze te przeziebienia moga byc na tle alergicznym?? pogadaj z pediatra pod tym katem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izuniu oby to tylko ząbki! U mnie dzieciaki też miały temp a do tego biegunkę i katar

    Weronika ma kaszel :( póki co myślę że to od zębów, ale chyba sama siebie łudzę bo w nocy też pokasływała. Zobaczymy jak to w dzień będzie i w weekend, jak jej nie przejdzie to trzeba będzie iść do przychodni :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Ania zapytam - dobrze, że mi napisałaś.
    And no to współczuję - tyle tylko, że Ty już doświadczona mama a ja zielenizna ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    a ;przede mna dzisiaj mega wyzwanie.. Gabrysia zdecydowala sie ze pojdzie do dentysty wiec musze ja jakos pozytwnie nakrecic zeby dala sobie 2 zabki zrobic.. przeglad niby na nfz ale bede robila latanie odplatnie.. ciekawe o ile lzejsza wroce do domu...

    no nic ide chate ogarnac bo za godzine tesciowa przychodzi do Krzysia :)

    milego piatku
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia to że mam w domu 4 dziecko nie znaczy że doświadczona - na palcach 1 ręki mogę wyliczyć kiedy i na co każde z moich dzieci chorowało. Dzięki Bogu nie chorują i w tych sprawach ja naprawdę jestem bardziej zielona niż Ty!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Ania no to trzyma kciuki za Gabrysię - na pewno będzie dzielna :bigsmile:
    Dam znać jak pediatra nas odwiedzi - trzymajcie kciuki oby nie było to nic poważnego bo normalnie zwariuję !!
    Miłego piątku również - do potem ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    And no to Ci gratuluję zdrowych maluchów - oby moje też tak mało chorowały bo w ogóle to marzenie :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Kurcze czyżby znowu jakaś epidemia, co te nasze dzieciaczki łapią takie paskudztwa.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    hej dziewczynki, Kamil dziś jakoś mniej się budził w nocy, co 3-3,5 godziny, ale spał mało spokojnie - ale to moja wina, tzn mojego męża, wczoraj powiedział o 2 słowa za dużo, starałam się nie denerwować, nie płakać i generalnie olać dla dobra Kamila i mleka dobrego, ale to nie do końca się da

    na a dziś byliśmy na kontroli bioderek i wszystko jest super, ale samo badanie, a właściwie jego zasady - koszmar. W szpitalu byliśmy, najpierw lekarz, skierowanie na usg, potem usg na innym piętrze, potem z wynikiem znów lekarz - GŁUPOTA, dzieci pełno, dorosłych 2 razy tyle, i jeszcze oczekiwanie na usg w holu gdzie starzy ludzie - pacjenci przyłażą na badania, i tacy śmierdzący, lumpiaści panowie z zasikanymi piżamami - super towarzystwo dla dzieciaczków.
    I kazali nam wkładać dodatkową pieluchę między nóżki - robiłyście to? bo ja zamierzam to olać, tak jak olewałam do tej pory
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Ja pieluchowałam profilaktycznie do 3 mies, bo tak mi powiedzieli na I-szym usg. Na drugim usg po 3 miesiącach kazali pieluchować do 6-go, chociaż wszystko ok. To już olałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia oby to jednak zabki duzo zdrowka dla chlopakow

    And dla Weroniczki tez duzo zdrowka zycze

    Myszorko oby i u Matusia bylo juz wszystko dobrze

    AniuM trzymam kciuki za Gabrysie zeby dobrze to zniosla

    Mi udalo sioe dodzwonic do poradni bioderkowej oczywiscie terminy tylko odplatne wolne no coz trudno pujdziemy i zaplacimy wizyte mamy na 5 marca na 8 30
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Dzwoniłam aż do Poznania w sprawie tej mukowiscydozy i i powiedziała dr że nie mam się martwić bo wg niej to nie takie objawy i że powinien więcej chorować gdyby to miał, ale jeszcze się zapytam pediatry i jak cos to do alergologa mam iść ale jak będzie starszy, bo teraz tylko można z krwi zrobić IgE, a skórne musza czekać.
    --
  1.  permalink
    Harpijko- ja nie wkładałam zadnych pieluch dodatkowych, mimo,ze Hania na pierwszym USG miała stopień IIa.
    Wg 2 znanych mi ortopedów szerokie pieluchowanie jest mitem.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia słońce jak się trzymasz jak chlopcy !! Napisz koniecznie co lekarz powiedziała jejku te chorubska odejdą wkońcu od Was czy nie!!!
    Ja też nie pieluchowałam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    no i niestety u dentystki porazka... Gabrycha dala zajrzec w dzioba w celu zidentyfikowania zebow wymagajacych reperacji ale nie pozwolila nic z nimi zrobic. idac do dentystki cala droge szla spiewajac a tam nagle sie ucielo... szkoda mi jej bo sie tak wszystkim przejela ze jak wyszlysmy to sie poplakala... ehhh za jakis czas kolejna proba..

    Harpijko ja nie pieluchowalam ale Krzysko duzo lezal w pozycji na zabke tzn na brzuszko z odwiedzionymi nozkami
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    No tak Aniu nie ma co dziecka zmuszac bo by sie biedna zrazila az mi jej szkoda pewnie sie wystraszyla duza buzka dla niej :grouphug:

    moje dziecko spi sobie od 11 jaki blogi spokoj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Diagnoza - zapalenie oskrzeli ...
    Dziewczyny nie mam sił - normalnie nic mi się już nie chce ... We wtorek kontrola - brak poprawy to zastrzyki :cry:
    Do świąt zakaz wizyt i wychodzenia na dwór - jedynie "werandowanie" tylko trzeba mieć balkon ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia :grouphug: jejku strasznie mi przykro... trzymajcie sie dzielnie i kuruj chlopakow... nie wiem nawet co Ci napisac... ale sie ich te chorobska trzymaja.. trzymam kciuki za szybka poprawe :kissing:
  2.  permalink
    Izunia... Kurcze... Bardzo mi przykro... Trzymaj się...Musisz myslec o tym,ze juz niedługo chłopcy z tego wyrosną...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izuniu trzymaj sie slonko Duza buzka dla chlopakow ja tez nie wiem co napisac strasznie mi przykro ze ciagle jakies choroby sie szwendaja kolo was :grouphug::hugging::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Mówi się trudno ... Tyle tylko, że mi już nerwy puszczają ...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    wierze ci Izuniu tyle ostatnio przechodzicie biedactwa wy moje trzymaj sie i tak jestes bardzo dzielna :hugging::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia a moze mama czy tesciowa moglyby przyjechac CI troche pomoc? wierze ze mozesz nie miec juz sily o nerwach i cierpliwosci nie wspominajac... mysle ze jakas pomoc by sie przydala chociaz na kilka dni...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia trzymaj się kochana.
    Mat też ma zapalenie oskrzeli, teraz jeszcze ma czopki do lekarstw.lekarka twierdzi że to nie bakterie, bo gardelko czyste, tylko ewidentnie alergia. W przyszłym tygodniu wizyta u alergologa, ale nebulizator trzeba bedzie kupic. chyba musze zdjac zasłony i firanki, bo może to kurz tak go drażni.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Ania teściów nie chcę widzieć !! Obje są chorzy przeszło już 2,5 tyg [teść nas odwiedził w środę tydzień temu i już był chory ... ale wiesz ja zawsze z ich strony słyszę, że przesadzam i w ogóle - szkoda gadać ...] A mama nie może - nie ma wolnego i jeszcze dzieli nas przeszło 130 km ...
    Muszę liczyć na siebie - jak zawsze, żadna mi nowość.

    Nie pierwszy i nie ostatni raz pewnie.
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    HEJ KOBITKI,MILEGO POPOLUDNIA moja VEVE ,jak zwykle przekochana...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunia uściskaj chłopaków kochanych :crush: jak tylko najdzie Cię ochota to dzwoń, zawsze :) Musisz myśleć że jutro będzie lepiej a Ty jesteś silna MUSISZ!! Powiedz M niech Ci zrobi zapas nutelli i dasz radę przecież wiesz o tym. :heartsabove::kissing:
    --
  3.  permalink
    boze co to sie stalo ze wszystkie dzieciaczki choruja??? ja bylam dzisiaj z Dominisiem u lekarza bo oczko mu strasznie ropieje, lzawi i jest czerwone...i tak od porodu mu sie ciagnie...no i dostalismy antybiotyk w kropelkach...mam nadzieje ze pomoze....

    myszorka mam do ciebie pytanie...nie orientujesz sie gdzie moge zalatwic prywatne usg bioderek??? tutaj takich badan nie robia...a bede za miesiac w polsce wiec chcialabym zrobic...a nie bardzo wiem jak sie za to zabrac....

    a i mam jeszcze pytanie odnosnie szczepien...moj maluszek nie mial szczepienia przeciwko wzw typu B zaraz po porodzie, czy jest mozliwosc zaszczepienia go jeszcze teraz czy jest juz za pozno???? w ogole jak porownywalam kalendarz szczepien w polsce i anglii to tutaj polowy z nich nie robia...na szczepienie przeciwko gruzlicy zalapal sie maly tylko dlatego ze jest polakiem...
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izunie, współczuję serdecznie, ależ chłopaki muszą być osłabieni - nie pozostaje nic innego jak życzyć siły i wytrwałości, no i zdrowia dla braciszy

    Patrycja - nie pomogę ani z jakimiś namiarami, ani w sprawie szczepień
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Izuniu przytulam całą Waszą Trójcę Trzymaj się Dzielna Mamusiu - potrzebna jesteś jak nikt inny Filipowi i Szymciowi i oni od Ciebie czerpią siły!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia szkoda ze nie mozesz liczyc na pomoc... a M nie moze jakos w pracy ze sluzbami pokombinowac? Mam nadzieje ze chlopcy szybko na tym dousntym antybiotyku wydobrzeja i obejdze sie bez antybiotykow... a powiedz mi pytalas lekarki czy to moze byc od alergii?

    Patrycja mysle ze jeszcze te wzw B mozecie zaszczepic zwlaszcza ze niektore dzieci maja to szczepienie dopiero ok 6tyg zycia. tylko nie wiem jka to w Anglii zalatwiac. no chyba ze w PL chcesz szczepic to tu moze byc problem. poza tym z tym usg bioderek to najlepiej zadzwonic do lokalnego osrodka zdrowia i powiedziec jak wyglada sytuacja a oni juz ci na swojego lekarza namiary dadza.
    co do oczka to moze to problem z kanalikami? czesta rzecz u niemowlakow

    Myszorko ten nubilizator to niezla rzecz. znajomi maja dla malucha ktory ma ciagle problemy z drogami oddechowymi i odkad systematycznie stosuja jest duza poprawa. firanki faktycznie moze lepiej zdjac ale jak on lata po podlodze to ciezko bedzie roztocza wyeliminowac :devil:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    oj biedne dzieciaczki choruja :( Bliznaki biedaki :* :(

    a moje dziecie kolejny dzien spac nie chcialo w dzien ale nie wytrzymal i o 17 sie drzemnął a teraz mi szaleje w łozeczku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    kfiatuszku ja nie pozwalam Krzysiowi spac po 16tej. wczoraj jak sie zdrzemknal przed 18 (mialam goscia a on jeczal a ze sprawa wazna to pozwolilam te 25min pospac) to tancowal mi do 21.30
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    ja tez nie pozwalam mu spac po 16 bo pozniej ciezko mi go uspac ale dzis był taki marudny bo spał tylko chwile koło 12 ze pare razy pociagnał cyca i zasnał mi na rekach i zadne delikatne budzonka nie pomogły :) ciekawe o kotrej zasnie teraz :D
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    kobitki ,mojej VEVE nie da sie oszukac ,jak chce spac ,to sie spi ,a jak nie to sie drze okropnie a jak glodna ,to tez darcie okropne i nic nie pomoze..tylko cyc,na szczescie kobitka jest ok i spac idzie o 22 az do rana do 7...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    zasnął o 21;) nie było tak zle :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    kfiatuszku i oby przespal juz cala noc :)
    moj Malz tak usypial Krzysia ze zasnal razem z nim w fotelu :) bylam go obudzic ale nie idzie wiec niech sobie tak jeszcze pospia a ja zrobilam dokumentacje foto i bede mogla sie ponasmiewac z lekka z identycznych min taty i synia :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    taa ;) on nie przespi całej nocy ;) daje mu gora poł godziny ;) no chyba ze znowu zaskoczy mame i zrobi dłuzsza przerwe:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Krzysko dzisiaj powinien ladnie pospac bo tak ok 19tej wrabal calego banana z dodatkiem 2pokruszonych biszkoptow a pozniej jeszcze mnie wycyckal i padl snem sprawiedliwego... dzisiaj tylko 2 godzinne drzemki mial a jak na niego to malo
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    moja tez zasnela o 21 tylko u nas to o 1 cyc potem 4 i 7 i drzemka jeszcze do 8 30 dzien jak co dzien :wink::wink: ale nie nazekam jest oki moja tez malo spala zawsze 4 razy a dzis tylko dwa z tym ze rano dlugo
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008 zmieniony
     permalink
    a Kacperkowi to ne wiem co jest ostatnio :( od dwoch dni zasypia tylko i wyłacznie na spacerze koło 12 i to tez ciezko bo jak połoze to sie dzwiga ale jak jest mega zmeczony to go chwilk przetrzymuje i wtedy lezy :) a w domu to zawsze na łozku ciamkal cycka i spał o 14 i o 16 po pol godzinie ostatnio olewał te o 16 ale był po dwoch drezmkach wiec spoko nie było zle ..a od wczoraj to ciamkal cycusia i był juz prawie prawie w krainie marzen sennych to nagle zmiana polozenia na brzuszek na czworaka i juz po spaniu a polozyc go spowrotem do cyca to nie bo wrzask i odwracanie głowy :/ jak nie chce spac to go nie zmuszam ale ewidentnie widze ze jest spiacy bo trze oczka i starsznie marudzi zadna pozycja mu nie odpowiada ... jeszcze pare takich dni i mnie wykonczy :P dobrze ze jutro weekend moze przy tatusiu bedzie grzeczniejszy ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Trzymaj sie Izunia, gorace usciski dla was!!
    A ja mam pytanie!!cO moge zrobic zeby wydluzyc bartkowi przerwy miedzy jedzeniem!!!Je co 3 godziny jak go przytkam herbatka ale czasem co 2!!Nie wiem co ile tak mniej wiecej powinien jesc i jaka ilosc teraz zjada ok 100ml.Pomóżcie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    Marta przeciez na kazdym mleku modyfikowanym jest napisane ile i co ile nalezy dziecku podawac... wydaje mi sie ze 100ml to juz mu moze byc troche malo...
    wg kalendarza zywienia w 1 miesiacu dziecko zjada ok 90-110ml 7razy dziennie a w 2 miesiacu zycia 6 razy po 110-130ml
    wiadomo ze te razy bardziej w dzien sie rozkladaja bo w nocy przeciez dziecko ma dlzusza przerwe...
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    dzieki za odp.Ale on zje ok 8,9 razy dziennie wiec nie wiem czy to nie za duzo:neutral:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    no tak jak przewidywałam:] moje dziecie juz po pierwszym karmieniu;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.