Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    rozmawialam na spokojnie z neonatolog (bo wczoraj to ytlko ze jej w miescie nie ma i ze odbiera ze szkolenia) i poweidziala zeby dalej dawac drosetux cebion 8kropli i smarowac go mascia pulmex baby. skoro Gabrysia sobie juz z tym poradzila to i jest szansa ze i z Kzrysiem bedzie lepiej. poweidziala ze u nas w miesice szaleja infekcje paragrypowe i zadnych antybiotykow sie nie daje. ponoc ponad 75% dzieci to lat 10 to dziadostwo teraz ma w sobie i albo zwalcza (silny uklad immunoligiczny) albo niestety choruje... w sumie infekcja trwa do 10dni i nawet jesli minie katar to kaszel zostaje... mam dzwonic jakby temperaura sie pojawila bo to oznacza ze cos sie dzieje...ewentualnie jesli kaszel sie nasili... mowialm ze bylam z Gabrycha u lekarza i ze u niej lekarz stwierdzil typowe wirusisko wiec neonatolog mowila ze ten sam obraz co u Gabrysi i zeby sie nie martwic... mamy siedziec w domu do weekendu oczywiscie wietrzac pozadnie mieszkanie... aha i powiedziala ze karmienie piersia to lekarstwo numer jeden... sugerowala ze moge nawet zrezygnowac z dodatkowego posilku na rzecz piersi i ze to bedzie najlepsze dla malego...
    uff odetchnelam
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Aniu dobrze ze u ciebie chociaz nie najgorzej trzymam kciuki za wasze zdrowko :grouphug:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    ja bym spokojnie zrobila zastrzyk VEVE ,ale najpierw musiala by mi pokazac pielegniarka ,bo u takiego malca tez nie robilam nigdy...a tak to kulam duzo ludzi...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    pogoda okropna i siedzenia w domu cd...
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    pRZYTULAM WSZYSTKIE CHORE DZIECIACZKI I ZYCZE SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA A MAMUSIOM WYTRWALOSCI!!:grouphug:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    dziewczyny ogladalyscie teelexpress lub inne wiadomosci???
    slyszalyscie o tym polrocznym dziecku ktore zmarlo bo mu nikt nie udzielil pomocy i odsylali z przychodni do szpitala i innej przychodni znowu??? maatko az mam gesia skorke... strach jacy niekotrzy lekarze sa... skad sie w ogole takie konowaly biora!!!!! a matka mowila ze jej na zwykle przeziebienie wygladalo :((
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 5th 2008 zmieniony
     permalink
    my już po szczepieniu, Kamil śmiał się do pani dr, dał się cały obejrzeć i zbadać, a potem chyba wyczuł ze coś nie tak, bo nagle skupienie, w chwili ukłucia tak strasznie się rozpłakał, biedaczek. No i po chwili oczywiście buzia otwarta i szukał cycka - pielęgniarki miały ubaw ;))
    no a tak poza tym Kamil waży już 5070g, czyli znowu przybrał ponad 700g w 3 tygodnie - dużo, ale równo ;)) nie mierzyli go niestety, chyba sama to zrobię, tylko nie wiem jak kurcze
    co do ulewania pani dr powiedziała: dużo je, to i ulewa, jego żołądek nie jest jeszcze w stanie strawić takiej ilości jaką on chciałby zjeść, powiedziała, żeby się tym nie martwić zanadto

    co do tego zmarłego chłopca - co matce po tym, że ktoś dostanie 5 lat?? wyobrażam sobie jakie kobieta ma wyrzuty sumienia, że nie zmusiła pracowników szpitala, żeby zbadali dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Slicznie Kamilku nam rosniesz oby tak dalej :cheer::cheer::cheer:

    Serce sie kraje sluchając tego i kolejny raz jestesmy swiadkami tego jaką mamy sluzbe zdrowia :devil::devil:....... moja lekarka nawet zaproponowala nam karetke zeby zawiozla mnie na rendgen pluc i spowrotem chociaz tyle dla nas zrobila ja nie nazekam na nią dzwoni sama pyta o zdrowie Dusi i mam jej prywatny telefon w razie czego mozemy dzwonic o kazdej poze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Harpijko no Kamilek super rosnie :thumbnail:... a ty sie balas ze niedojada :wink:

    Mamodusi - niech jeszcze zalatwi wam kogos do robienia zastrzykow na NFZ!!! w przychodni MUSI byc pieleganirka srodowiskowa a iniekcje naleza do jej obowiazkow.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    jutro o to zapytam najwyzej wezmiemy prywatnie nie bede z nia chodzila bo jeszcze gorzej bedzie z jej zdrowkiem
    ........ zaraz jedziemy na ten zastrzyk wieczorny tak okolo 20 :cry::cry:znow swoje przezyje jesssssssuuuuuuuuuu:cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Mamodusi wez recepte na krem EMLA... oszczedzisz malej przynajmniej bolu wklucia..
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Aniu pamietam wezme :hugging::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Biedna Dusia i wszystkie inne chore dzieciaczki , żal ich naprawdę :sad: Aga ja tez za Wami tęskniłam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Jemmus ja tez tesknilam i daj jakies fotki na dzidzie plissssss :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    MamoDusi jak tam po zastrzyku ?? Jejku tak mi szkoda Dusieńki. Udało Ci się załatwić coś w sprawie przychodzenia pielęgniarki na zastrzyki w domku ?? Trzymam za Was mocno kciuki :crush:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Izuniu jutro popytam w przychodni jak nie to prywatnie kogos wezmiemy jedynie co mamy zalatwione to karetka ktora zawiezie nas na ten rendgen i spowrotem chociaz tyle Dusia to juz po drugim zastrzyku teraz biedulinka zasnela na moich rekach przy cycusiu
    --
  1.  permalink
    Biedna mała... Wkrótce będzie lepiej- najwazniejsze,że w porę zdiagnozowane choróbsko:hugging:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    No to pomiziaj Kruszynkę po policzku - niech sobie słodko śpi :bigsmile:
    A ile musicie wybrać tych zastrzyków ??
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    10 ale powiedziala nam lekarka ze pewnie bedzie trzeba jeszcze dobrac bo te plucka sa nie ciekawe :cry::cry::cry: boje sie tylko zeby jutro to zdjecie wyszlo dobrze bo nie dam rady jak mi ja daja do szpitala :cry::cry::cry: stwierdzilam ze juz chyba wszystko co zle mnie spotyka :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Powiedz mi gdzie Ty z Małą jeździsz do szpitala - na Goduli ?? Słuchaj wiem, że jest Ci ciężko, ale musisz być dzielna dla córuni i siebie samej. Ona wyczuje Twoje złe samopoczucie ... Obiecuję, że jak się tylko ociepli to spotkamy się na Śląsku !! No niech mnie skręci jak nie dopnę swego :devil:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Ania słyszałam o tym [nawet nie wiem jak to nazwać] chyba cholernym zaniedbaniu ze strony lekarzy !! Normalnie krew mnie zalewa na samą myśl i łzy cisną się do oczu ... Okropieństwo i głupota się szerzy jak zaraza - no ale to TYLKO Polska - w tym kraju wszystko może się zdarzyć ... Wstydzę się za nasz biały personel :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Izuniu nie ja z nia jezdze do kliniki w zabrzu na 3 maja tej duzej takiej jejku juz bym chciala by bylo cieplo i chciala bym zobaczyc naszych kochanych braciszy :wink::wink::wink:dzieki Izuniu za milutkie slowa teraz chyba potrzebuje ich coraz bardziej :grouphug::kissing:


    DZIEWCZYNY WSZYSTKIM WAM DZIEKUJE JESTESCIE KOCHANE :grouphug:
    --
  2.  permalink
    Niestety w naszym panstwie często dochodzi do paranoi... Pewnie słyszałyście o facecie, który kilka dni temu chciał ukraść dziecko ze szpitala a później próbował porwać wózek z innym maluchem...
    Wiecie,ze ze uprowadzenie dziecka grozą 3 lata więzienia a za kradziez wózka 5? Niezła jazda, co?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Aga1976 hmmm ... BEZ KOMENTARZA ...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    poplakalam sobie a moj M mnie rozbawil na maksa ubral sie i wrocil ze sloiczkiem nutelli nie mowiac mi nic teraz ja palaszuje pewnie pomoze jak zawsze :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    MamoDusi u mnie M również zapas zrobił i jeden słoiczek jest jakby co na doły giganty i chandrę :wink:
    Pomoże na pewno !!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    oki zmykam bo Dusia sie dusi kaszelkiem musze byc obok niej zycze milej nocki trzymajcie kciuki za jutro pa pa kochane
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    No papa kciuki zaciśnięte !! Powodzenia jutro i spokojnej nocki :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    wysmarowalam dzieciaki tym pulmex baby wieczorem i normalnie nos mi wykrecac zaczelo. taki smrodziak jakich malo... no ale jest szansa ze pomoze...

    MamoDusi no to jutro czekamy na wieci po rtg

    Aga1976 slyszalam o tych probach porwania tyle ze nie wiedzialam ze to ten sam facio byl... strach w ogrodku dziecko z oka spuscic nawet na chwile... ehhhh w jakich nam czasach przyszlo zyc teraz :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Na mnie nutela niestety nie działa niestety :( A dziś by sie przydało coś na podniesienie na duchu...

    Od rana ciągle coś - najpierw pokłóciłam się z matką - wiedziałam że wcześniej czy później to się stanie i tak dłuuuugo wytrzymałyśmy bez zwady :devil: Dobrze że jest unieruchomiona bo pewnie by wyszła - no i przez to że chciała wyjść się zaczęło. Potem babeczka która miała rehabilitować moją matkę była na pogadance i okazuje się że NFZ pokryje tylko część zabiegów a za resztę bym musiała płacić bądź dowozić matkę do innego rehabilitanta - nerwów się najadłam i tyle. Rozmawiałam już ze znajomym - jest masażystą rehabilitantem i póki co będzie po pracy wpadał na zabiegi a z czasem będzie mnie uczył co mam z matką robić.
    Już myślałam że do wieczora będzie spokój jak po 14 wrócił M do domu z informacja że od dzisiaj nie pracuje :( Miał przez ostatnie dni ataki w pracy - głównie rano no i dziś też i współpracownicy zadzwonili po szefa i zaczął się młyn :cry: Owszem szef obiecał że jak tylko coś będzie miał dla mojego M to zadzwoni ale czy tak będzie nie wiem. Jestem wściekła i tyle
    A żeby było weselej spierdzielił nam się piec gazowy - junkers. Spitoliło się coś i przestała się włączać pompa. Znajomy patrzył czy da radę coś zrobić ale niestety nie :( i jak do poniedziałku nie zamarzniemy to wezwę kogoś kto naprawia takie junkersy. Póki co w naszym pokoju jest 16,7 st wiec zimno jak jasna cholera

    Cały dzień do dupy brzydko mówiąc i chce mis ię wyć
    Weronika przed chwilką zasnęła jest bardzo płaczliwa i upierdliwa, Kubuś od przyjścia z przedszkola też maruda - coś chyba wisi w powietrzu :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    And bardzo mi przykro że aż tyle rzeczy na raz się zaczełio u Ciebie źle dziać.
    Mamodusi mam nadzieję że bedzie lepiej Dusi po tych zastrzykach i szybko wróci do zdrówka.
    A Mati nie musi już brac leków tylko czopki przez dwa dni a dziś alergolog.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny :wink:
    And współczuje tak fatalnego dnia - oby dzisiejszy dzień był o niebo lepszy ... Trzymajcie się dzielenie z M i niech dzieciaki nie chorują - wystarczy tych "atrakcji" - ściskam.
    MamoDusi daj koniecznie znać jak tam rtg - 3mam kciuki i niech Mała dzielnie znosi kolejne zastrzyki :kissing:
    Myszorka z Matiego zuch chłopak - powodzenia u alergologa :wink:

    U nas noc minęła spokojnie. Wczoraj rano zauważyłam, że Szymon zaczął się smarkać, jednak woda morska i Nasivin na noc dały rezultaty. Dziś po przebudzeniu nie był nosek zatkany. Zobaczymy jak będzie dzisiaj. No i synuś nr 1 zaczął wołać MAMA - hehe doczekałam się :crazy:
    Ściskam i przytulam wszystkie choruski - zdróweczka dla nich przede wszystkim. Miłego czwartku !!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    And przytulam mocno kochana widze ze i ciebie nie omijają smutki :grouphug:

    Izuniu my juz po 3 zastrzyku teraz czekamy na tą karetke puki co ma byc przed 9 zastrzyki od popoludnia bierzemy prywatnie 10 zl od jednego chociaz tyle dobrze kurcze boje sie tego zdjecia :cry::cry::cry: napisze jak juz wrocimy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    MamoDusi wyobrażam sobie jak się denerwujesz - daj znać co i jak - normalnie modlę się, by wszystko było dobrze.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    And no to oby dzisiejszy dzien juz byl spokojny. szkoda ze twoj M stracil prace :(

    MamoDusi probuj jeszcze popytac o pielegniarke srodowiskowa ale te 10zl to tez nie jest jeszcze zle. Kciuki za rtg zacisniete

    Izunia no widzisz doczekalas sie tego MAMA i zaraz pewnie bedzie kolejne ;)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Ania no komedia mówię Ci - Szymon woła MAMA a Filip TATA - już się podzielili hahaha :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    hahaha wiesz w sumie super miec blizniaki bo przynajmniej rodzice nie sa poszkodowani :rolling::tooth:
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Mamodusi trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze
    Mm taki problem.Bartus strasznie sie wygina, wierci i poplakuje przy gazach co to moze znaczyc?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Ania dokładnie :wink:
    Marta może małego boli brzuszek ?? Kładź go na brzuszku w miarę możliwości - to ułatwia puszczanie bączków i jeśli masz to daj mu kilka kropelek ESPUMISANU - nam zawsze pomógł na brzuszek ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Marta tak jak pisze Izunia - jak najwiecej w pozycji na brzuszku (nawet moze tak pospac w dzien) no i espumisan lub plantex mozesz podac
  3.  permalink
    Marta czasem mój te tak robił,nie mógł puscic bąka a jak juz puszczał to z płaczem.Co mu podajesz na kolke?ja podaje teraz SAb simplex a jak nie mialam to bobotic i w sumie gazy ładnie odchodza same ale musisz pilnowac systematycznosci.tzn dodawac te kropelki do kazdego mleka bo jak bedziesz dawała co któres to nie podziała.sprawdziłam to ,popytałam lekarki i potwierdziła.Mój Piotrus ma ponad 3 miesiace a nadal ma kolki dlatego dostaje kropelki z tym ze powoli od nich odchodze bo widze ze kolka coraz rzadziej jest i mam nadzije ze pewnego pieknego dnia zniknie.
    a po zmianie mleka na NAN-super,kupki śliczne nawet nie wiem kiedy je robi bo bez stekania i duszenia tylko poczuje nosem i juz wiem ze jest.Dobrze ze mi poradziłyscie ztym Nanem.Szkoda tylko ze jest pakowany w kartoniki ale ja sobie poradziłam ,wyszysciłam puszke od Bebilonu i mam:)



    --
  4.  permalink
    Ciasteczko- nan też jest w puszkach :) Jest tylko ciut droższy( ma nazwę activ) ale ma nowocześniejszy skład( lepiej przyswajalne białka, probiotyki, kwasy LC PUFA itd)
  5.  permalink
    acha a to nie wiedziałam ,to co moge teraz kupic ten w puszce?bo teraz podaje ten w kartoniku i jak przechodziłam z Bebilonu to trzeba było stopniowo podawac Nan,tutaj chyba nie bedzie takiej potrzeby??



    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Izunia super się masz z tym Mama i Tata.
    Matuś mówi mama i babai mam wrazenie ze dzie dzie mówi.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Izunia ale ci fajnie :) moj jakos nie jest zbyt rozmowny ;) podobno jest tak ze jak dziecko powie pierwsze tata to wywoła brata ;) a skoro u was jest i mama i tata to uwazajcie zeby kolejne dzieciatko to tez n ie byłyby blizniaki ;) tym razem parka ;) heheh fajnie by było ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Buahahaha Kfiatuszku błagam Cię - no było by zabawnie ??!! Strach się bać :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Myszorka u mnie więcej tak zrozumiale mówi Filip - tak fajnie akcentuje 'a tata', 'baba' 'dada', 'daj', 'ejj', 'papa' no i mogłabym tak w nieskończoność :bigsmile: I chyba jest tak, że Szymon od niego podłapuje. Ale 'mama' Filip za cholerę hehe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    My juz po badaniu bylo strasznie szary zimny pokoj nie mila babka a do tego pierwsze zdjecie jest zle drogie do odbioru o 15 :cry::cry::cry:Dusia pierwsze zniosla z plaCZEM drugie bylo gorsze i dziecko tak sie wystraszylo ze az sie wyrywalo to juz nie byl normalny placz ja rycze do tej pory nie moge juz na to patrzec wszystko :cry::cry::cry::cry: niunia nawet nie dala sie ubrac mosialam ja przywiezc w mojej kurtce teraz spi ale do tej pory chrzaka przez sen :cry::cry:co robie nie tak ze tyle zlych rzeczy nas spotyka !!!!!!!!!!!!!:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    biedna Dusienka :( w miejscach gdzie przychodza do badan małe dzieci powinny byc bardziej przyjazne babki i wogole zeby sie dziecina nie wystraszyła :( wyobrazam sobie jak Dusienka płakała bo moj miś jak miał badane oczka to tez sie az zanosił płaczem bo jedna go mocno trzymała a druga mu na siłe oczka otwierała a ten sie darł niemiłosiernie a potem miał całe oczka czerwone :(
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Kfiatuszku masz racje powinni miec przystosowany jakis pokoj dla dziecka a tam pomiezszczenie metr na metr i tylko krzeselko i tam dzicko rozbieraj i ubieraj to jest katasrofa u nas jak i Pawliczka tak za rowno Sienkiewicza to najgorsze przychodnie specjalistyczne jakie moga byc :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.