Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Oj Mamodusi nie wiem jak Ci moge pomóc, przytulam Ciebie i Dusię, szkoda że bliżej nie mieszkasz bo bym przyjechała do Ciebie.:grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorKicia78
    • CommentTimeMar 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie rozpakowane mamusie :bigsmile:
    od 29.02.08 mam przyjemność do Was dołączyć wraz z moją córcią Julką jako mamusia- mam nadzieję że przyjmiecie nas
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Pewnie Kiciu czekalysmy na ciebie duza buzka dla Julki :kissing::hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    MamoDusi no brak mi słów na naszą służbę zdrowia ... Wiadomo, nie chodzi o to, aby z każdym obchodzić się jak z jakiem no ale wszystkich "mierzyć jedną miarą" ... Przytulam Cię bardzo i ściskam córunię !! Niech ten "koszmar" już się skończy dla Was :grouphug:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    tak Izuniu tylko teraz czekac do 15 i ciekawe jakie te zdjecie wyjdzie
    --
  1.  permalink
    Mamodusi trzymam kciuki za Dusie!!!

    Kicia witamy witamy:swingin::swingin::swingin::clap::clap::clap:

    moje dziecko skombinowało ze ma fajny głos i cały czas gada do zabawek tylko ze jakies 3 tony głosniej...łomatko co za hałas
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Kiciu witaj - Julka śliczna - rozgość się u nas - zdróweczka dla Was :flowers:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    tu we Wloszech u pediatry ,tez obskurnie w gabinecie,dobrze chociaz ze cieplo i nie oszczedza na ogrzewaniu...MILEGO DNIA...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    KICIA dzidzius sliczny...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    pogoda do d... i znòw kisze w domu,jutro ide do pediatry na kontrol....to poplotkuje w przychodni z babkami...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    kozera, jaką ty masz tą pogode ze tak do dupy ciągle. Ja wychodze codziennie, a w Polsce chyba zimniej
    --
  2.  permalink
    ja tam wychodze w kazda pogode prawie-tylko nie jak bardzo mocno wieje i mocno pada,a ostatnio to mżawka leciała i tez byłam:) lubie jeżdzic na spacerki bo wtedy nawet dziecko mam spokojniejsze i wypoczete.Dzisiaj na taki oszukany troche jade bo mam troche załatwiania tak ze wózek w auto i dopiero na miescie posmigam
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    no przyznam wam ,ze troche zmakaronialam,ale naprawde od 2 dni wieje i pada a mam szczepienie w tym miesiacu,ja mieszkam na wsi ,wiec musze brac samochòd zeby dojechac na alejki nad morze ,albo do miasta na rynek,wiec w taka pogode nie chce mi sie pakowac tego wszystkego...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    MamoDUsi :grouphug: czyli co 2 razy przeswietlenie malej robili raz po razie??? czy byl ktos kto pomogl ci ja przytrzymac czy sama musialas dac sobie rade? pytam tak na zasadzie porownania bo mam ciocie ktora pracuje na radiologii i mniej wiecje wiem jakie zwyczaje panuja u nas...

    Kiciu witaj! jak bedziesz miala juz czas i sily to napisz w temacie cesarka vs naturalka jak wrazenia pocesarkowe

    Kozera no to na wsi to sa swietne warunki spacerowe dopiero!!! teraz mamy zakaz spacero na ten tydzien ze wzgledu na wirusa u dzieci ale tak to chodzilam na spacery w kazda pogode... moim zdaniem takie kiszenie w domu jest gorsze niz spacery w mrozny dzien
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    AnIA m ,powietrze super ,zyje sie bez stresu spokojnie,ale wyjsc z wòzkiem nie ma gdzie...my chodzimy na spacerki wzdlòz ulicy,na okolo tylko drzewa i pola,mnie to odpowiada.Mieszkam na wsi ,ale jesrt to osiedle nowe 6 rodzinnych domkòw i jeszcze maja zrobic tu plac zabaw.ULica jes oczywiscie ,malo ruchliwa...
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Ciasteczko teraz nie podaje mu nic bo ta doktorka powiedziala nam ze on nie ma kolek, ze to niby placze tak przez te uszy!!
    Dziewczyny ale on naprawde prawie caly czas placze, ja juz nie wiem co mam robiC.Dzien wyglada tak ok 6, 7 je butle i potem jest problem z usnieciem, jak juz mi sie go uda uspac wszystkimi sposobami jakie sa mozliwe to spi moze 20 min i znowu placz.Jesli chodzi o spanie to spi tylko na brzuszku bo jak poloze go na plecach to ani 2 min nie polezy.On wogole nie chce lezec.Ja jestem juz zalamana!!Nie wiem co mu jest.Praktycznie caly czas placz, zero lezenia i problemy z zasypianiem!!:cry::cry:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aniu tak dwa razy i pomogl mi maz bo byl z nami a potem same mi ja wziely i trzymaly ja sie poplakalam bo ona tak zalosnie sie zanosila i nie wytrzymalam i powiedzialam ze sami ja potrzymamy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Marta a moze poszukaj innego lekarza ktory przyjrzy sie dokladnie Bartkowi? moze jakies badania trzeba wykonac czy jak.. to nie jest normalne ze dziecko tyle placze :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Marta mały ma dopiero 1,5 m-ca i nie rozumie wiele rzeczy - potrzebuje mamy 24h :wink:
    Nawet nie wyobrażasz sobie jak go muszą boleć te uszka - przytulaj go jak najwięcej w Twoich ramionach czuje się bezpiecznie i pewnie. Wiem, że jesteś zmęczona :grouphug:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    A może tak jak Ania radzi, skorzystaj z opinii innego pediatry.
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    jeju to nie fajnie ,ze tak placze,moja veve to aniolek ,placze tylko jak chce jesc albo spac,teraz lezy w boxie a ja rozmrazam lodòwke...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    a morze chce cyca ta martusia? cyc dobry na wszystko...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    kozera - Marta karmi butla!

    MamoDusi mam nadzieje ze to zdjecie wyjdzie juz dobre przynajmniej. a powiedz dostaliscie fartuchy ochronne chocaiz?
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Wlasnie bylam juz u innego pediatry i to ona stwierdzila zapalenie uszu tak to pewnie bym nawet nie wiedziala ale kazala sie pokazac jak skonczymy leki wiec pewnie tak zrobie ale do rodzinnego lekarza tez ide, w poniedzialek i zobaczymy co powie!!:cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Marta a nie dostalas skierowania do laryngologa? dobrze ze ten inny lekarz chociaz postawil diagnoze a nie leczyl na chybil trafil
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aniu nie dostalismy fartuchow a czemu pytasz ?????
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    bo u nas daja nawet jak sie jest z dzieckiem na przeswietleniu bioderek. zabezpieczaja po prostu przed promieniowaniem
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    no widzisz Aniu u nas to olewaja wszystko :devil::devil:...... najgorsze te teraz jak Dusia zasnie to potem budzi sie z krzykiem jak by sie czegos przestraszyla i trzeba z 5 min uspokajac:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Nie dostalam skierowania do laryngologa ale jak dzwonillam do rodzinnego lekarza to powiedzial ze da skierowanie w poniedzialek!!
    Ja sie boje ze to nie tylko z uszami jest problem.On jak spi to strasznie sie wierci i jak go nie powoze w wozku to sie obudzi placze!!Mam wrazenie ze cos z brzuszkiem!!Juz nie wiem!!
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Wydaje mi sie ze on tez juz sie naucyl noszenia na rekach bo jak lezy w wozku i placze i wezme go na rece to sie uspakaja, na rekach jest spokojnieszy i to dluzsza chwile ale po jakims czasie i tak zaczyna plakac!!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    AniaM: bo u nas daja nawet jak sie jest z dzieckiem na przeswietleniu bioderek. zabezpieczaja po prostu przed promieniowaniem
    Aniu z tego co czytam to Ty chyba z innej planety jesteś ! Jak byłam w ciąży z Weroniką - brzusio już wielki bo to był koniec czerwca, poszłam z Anią na prześwietlenie zatok. Weszłam z nią do kabiny zdjęłam jej kolczyki pani ją ustawiła i ja chciałam wyjść a pielęgniarka do mnie gdzie pani idzie musi ją pani przytrzymać :devil: Kurde ja rozumiem 5-cio latka przytrzymać a nie babę 10 lat! Musiałam mieć bardzo zgłupniętą minę bo pani zaczęła się dziwnie tłumaczyć że takie przepisy itd - finał taki że wyszłam do przebieralni, ale nerwa miałam tym bardziej że zdaniem pielęgniarki gdybym odwróciła się jakoś tam bokiem to dziecku (Weronice) promieniowanie nie zaszkodzi w takiej ilości :devil:
    --
  3.  permalink
    And- no to ja w szoku jestem.... Jak byłam w ciąży to jeździłam z młodym na prześwietlenia co tydzien. Za każdym razem mi mówili,zebym wyszła do poczekalni a o przepisach i trzymaniu dziecka pierwsze słyszę...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aga ja też w szoku byłam, niby tak małę dziecko musi być z opieką i nie może się ruszyć bleee ale to nie jest maleństwo i rozumie co znaczy stój i się nie ruszaj :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Marta, wydaje mi się, że powinnaś mu nadal podawać antykolkolwe leki - profilaktycznie, ja daje infacol cały czas i zamierzam do końca 3go miesiąca lub jak zaleci pediatra.
    Może masz rację, że Bartuś przyzwyczaił się do rąk, a może on po prostu czuje się bezpieczniej w twoich ramionach. Wyleczcie te uszka i dopiero będziesz mogła powiedzieć co się dzieje, czasami głupstwo potrafi dziecku zepsuć humor (mój mały miał dziś gila w nosie i od rana marudzenie, jak wyciągnęłam to dziecko spokojne i radosne), a co dopiero taki ból uszek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    And i ciesze sie w takim razie ze u mnie to jednak inna planeta :)
    czasami lekarska nadgorliwosc wkurza (patrz kontrola oczek bo wczesniak) ale z drugiej storny mam pewnosc ze nic nie przeocza...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    aaaaa, nie przywitałam się, witaj Kicia, podaj wymiary twojej Juleczki
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aniu Weronika też leżała pod lampami i żadnej kontroli - żadne z dzieciów nie było u okulisty (wszystkie 3 spędzili troszkę czasu na solarium przecież) ale żadne z nich nie wymagało kontroli okulistycznej
    Żadne z dzieci nie wymagało kontroli bioderek i ich USG - z Gabiolem byłam u ortopedy bo nie podobało mi się jak stawia nóżki i u niej jeszcze doszło genetyczne nachodzenie palca na palec na stopach - pediatra kazała mi między paluszki wkładać takie gąbeczki a ortopeda zakazał dopóki dziecko nie będzie pewnie chodzić bo dzięki tym grzebykom może wcale nie chcieć chodzić - finał paluszki ok, nóżki stawia prawidłowo

    Owszem wiadomo ze jakbym prywatnie pojeździła to by mieli te wszystkie badania - jednak pediatrzy na tego typu badania nie wysyłają
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Witaj Kicia - córa śliczna :) Wyjątkowa chyba będzie, bo i data dość specyficzna :)
    Marta - współczuję z powodu kłopotów z synkiem, ale jeśli naprawdę bolą go uszy, to mu się wcale nie dziwię. Miałam zapalenie ucha będąc już znacznie starszą i wciąż pamiętam, jak to boli, a co dopiero takie dziecko, które nie rozumie, że jest chore i nie wie, czemu boli... Mam nadzieję, że leki szybko przyniosą ulgę - Wam obojgu.
    Mamodusi - brak słów na to jak Was potraktowano. Może powinnaś jakąś skargę napisać? Przecież to się nie godzi, żeby tak traktować matkę z dzieckiem...

    My dzisiaj byliśmy u rehabilitantki, ćwiczenia na bok, chyba juz na dobre, następne spotkanie za 3 tygodnie :swingin:
    Powiedziała tylko, żeby raczej nie dawać mu stawać i siadać siadem prostym - że szkoda kręgosłupa.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    dziewczyny a mam sie martwic bo od rana zrobil 4 kupkia zawsze robil 2 na dobe??
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    NEvember ja juz nie mam sil by pisac co kolwiek wazne ze zdjecie jest dobre moze nie az tak super ale dobre tyle tylko ze jezeli do jutra odsluchowo bedzie tak jak dzis to jazda do szpitala ale moze po 4 zastrzyku do jutra bedzie poprawa ja w to wieze goraco nawet bardzo dziekuje dziewczyny pewnie wasze kciuki zdzialaly cuda :grouphug::hugging::kissing: a ha i skora troche sucha i musze jej dawac duzo pic bo troche sie ociaga ale to przez gardelkjo dalam jej teraz wody i o dziwo wypila :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Ja podalam bartkowi troche panadolu dla dzieci, on jest od 3 miesica ale pediatra mi pozwolila i przespal prawie 4 godz a pozniej godz przerwy i spi nadal!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    And u nas WSZYSTKIE zalecenia typu 3x ortopeda (z usg i rtg), czy przynajmniej 2krotna morfologia sa w standardzie i kazde dziecko dostaje na takowe badania skierowanie. poradnia ryzyka okoloporodowego i okulista sa w zaleceniach dla wczesniakow, dzieci z niska masa urodzeniowa tudziez dzieci po fototerapii... zreszta u nas nawet z glupimi wizytami patronazowymi jest inaczej bo i pediatra do domu przyjezdza i polozna kilka razy nawiedza... no i jak dziecko chore to w przychodni bez problemu mozna 'zamowic' wizyte domowa.

    November ciesze sie ze tak super z rehabilitacja sie uwineliscie!!!

    MamoDusi - dobrze ze na rtg nic nie wyszlo. bede 3mala kciuki za jutro. czy lekarka nie zalecila Dusi zadnej masci do smarowania klatki piersiowej i pleckow? ja teraz uzywam dla Krzysia PULMEX BABY , posmarowalam nim Gabrysie i mowi ze lepiej jej sie oddycha mimo ze ja nie mowilam ze ta masc ma takie dzialanie (a ona czytac nie potrafi)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aniu to tylko potwierdza że jesteś "z innego świata" :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    no dokładnie;) u nas tylko kontrola bioderek i usg głowy i brzuszka no i okulisty ale po to wszytsko musialam sie sama udac do przychodni zeby mi dali skierowanie ;) a i tak terminy były bardzo odległe :) no coz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aniu wlasnie uzywam tej masci kochana :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    i jak Dusia ?? lepiej troszke?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Kfiatuszku moze jeszcze nie tak jak bym chciala ale nie ma juz temperatury i w koncu zaczela sie usmiechac z tym ze boli ja pupcia strasznie sie dusi no i nie ma takiego apetytu ale mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    z tego co mowila znajoma lekarka to u nas jest opieka dla noworodkow i niemowlakow jedna z lepszych w regionie. terminy wcale nie jakies kosmiczne. do ortopedy czeka sie srednio 2tygodnie (po strajkach miesiac) no i kazde dziecko ma usg majac 6-8tygodni pozniej jak ma te 4miesiace (wtedy oprocz usg jest jeszcze rtg) no i kolejna kontrola jak zacznie chodzic. USG glowy i brzuszka tylko jesli maluch ma jakies powiklania i jest pacjentem poradani ryzka...

    z tego co czytalam na innym forum dziewczyny musza sie naprosic strasznie zeby dostac skierowanie na badania... u nas nie ma takiego problemu bo przynajmniej w mojej przychodni i 3 innych do ktorych naleza kolezanki wszystkim maluchom daja jak skoncza 4miesiace (krew i morfologia) a pozniej w okolicach roku.. tak profilaktycznie...
    w koncu jakies zalety mieszkania w mojej pipidowie :bigsmile:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    a moja VEVE ,tez miala oczka kontrolowane i bioderka,tutaj to jest normalne,wszystkie bobasy maja...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Kozera u nas wszystkie dzieci obligatoryjnie maja chyba jedynie badanie sluchu robione
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.