Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Aga Myszorka :shamed: dzieki za mile slowa

    Jemma kurcze a dlaczego u was DADA jest o 1PLN tansza?? sadzilam ze biedronka ma wszedzie takie same ceny... a jesli idzie o duze opakowania to u nas dady w takowych nie ma tylko fitti.


    Myszorko niedlugo zaczniesz pewnie kupowac sloiczki nie wiem jak duzo masz hiperkow kolo siebie ale my np kupowalismy wiekszy zapas w makro jak juz wiedzielismy co mala lubi. a tak cenowo u nas gdzie nie ma hipermarketow a tylko jest bierdonka to najbardziej oplacalo sie takie zakupy robic w ROSSMANie :) i jeszcze cos - u nas mala o ile deserki uwielbiala z Gerbera o tyle zupki wolala z bobovity (tylko fakt takie pozniejsze bo startery byly z gerbera)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Nie wiem skąd ta różnica w cenie, kupowałam na razie 2 razy i za każdym razem płaciłam tyle samo. U nas właśnie tez nie ma tych dużych paczek a czytałam na jakims forum że są.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    fmartunia ja załatwiałam zasiłek rehabilitacyjny: z pracy dostajesz dokumenty do wypełnienia dla Ciebie i dla lekarza, musisz mieć aktualne wyniki badań, idziesz do zusu składasz dokumenty i czekasz ok 3 tyg. na decyzję, na komisję nie wzywają tylko decyzję wysyłają do Ciebie i do pracy i praca wypłaca Ci kasę i już :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Jemma ja na ktoryms forum to nawet czytalam ze na slasku w promocji bywaja 2 opakowania za 29,99 czyli w ogole super by sie oplacilo... mysle ze biedornka to tylko ceny na produkty w promocji ma takie same a reszta kosztuje inaczej pewnei
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    to może to są te duże paczki

    nie polecam chusteczek nawilżanych z biedronki - może gatunkowo niezłe ale jedna przykleja sie do drugiej i nie sposób wyciągac ich pojedynczo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    ja akurat nie lubie zapachu chusteczek DADA, jedyne ktore mi pasuja tak na prawde do PAMPERS klasyczne lub sensitive, lawendowe odpadaja...niezle tez sa BABYDREAM z rossmana ale je stosowalam spacerowo z corka np do wycierania raczek, na Krzysiu na razie nie sprawdzalam mowiac szczerze. dla mnie najwazniejsze jest zeby chusteczki byly BARDZO mokre.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Kupuję chusteczki clinic ale są trochę za mało nawilżone ale cena kusi bo za 3 paczki po 62 szt. płacę 12 zł, pampersa są dla mnie super tylko cena wyższa....
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    zapachowo najbardziej odpowiadała mi Nivea ale nie były właśnie dość nawilżone
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    no tak, jest różnica, za pampersy 4-paka płaciłam ostatnio 22 zł. ale jak tak przeliczyć 1,50 różnicy na paczce, miesięcznie zużywam ok.2 paczek to 3 zł. miesięcznie ... chyba można zaszaleć :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007 zmieniony
     permalink
    ja za Pampersowe 4 paczki po 72szt place 22.99
    babydream kosztuja ok 5zl za paczke
    u mnie na dzidziusia i cleanic Gabrysia miala straszne uczulenie :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    a tak w ogole to jak bylo cieplo to kazda zmiana pieluchy to bylo dupki mycie pod kranem teraz tylko gruba sprawe splukujemy pod woda bo jest ciut chlodnawo w domu... dziewczyny mieszkajace w blokach - kiedy u was sie okres grzewczy zaczyna i czy tez macie tak chlodnawo???
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Aniu u moich teściów już grzeją ...

    Ja w Tesco kupiłam 4-ro pak Nivea za niecałe 16zł - zapas 2 paczuch takich sobie zrobiłam więc 8 paczek na jakiś czas mi starczy...
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    AniaM jest cholernie zimno - bo ja strasznie marznę- a sezon nie wiem kiedy się zacznie kiedyś było jak temp. spadała w nocy do 5 stopni to włączali a teraz to jak podobno ludzie zaczną dzwonić do spółdzielni że im d... marzną to włączają ... ale to chyba i tak dopiero w połowie października :(
    Muszę rozejrzeć się za promocją pampersów...
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Jeju u mnie w bloku tez zimno, przyniosłam z pracy farelkę to się dogrzewamy, ale już mam nos zapchany i dreszcze czyli przeziębienie murowane :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    moj maz sprawdzal ceny termowentylatorow i farelek ale wsyzstko u nas ponad 100 a chwilowo z kasa cienko wiec nie kupujemy...
    okres grzewczy u nas standardowo od 15 pazdziernika ale moze w tym roku chociaz co jakis czas przepala troche bo zaczynam malego na 2 dlugie rekawki ubierac
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Ja nie dość że ubieram Tosię na długi rękaw to w nocy w śpiworku śpi bo te łapeczki to ciągle zimne ma :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Magg a jak ubierasz mala na spacer???
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Ja tez mam problem z ubieraniem małego - teściowa ciągle na mnie "krzyczy" że on marznie :confused: a mi się wydaje że długie body, pajacyk, polarek i na to koc jest wystarczające. A zakładacie dzieciakom pod pajacyka w domu skarpetki?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Jemma ja skarpetki zakladam malemu jedynie jak jest w rampersie czy w spodenkach, na pajacyk to jedynie na spacer mu zakladam jak mi sie bucikow nie chce szukac :D
    Krzysiowi ostatnio na spacery (temp 11-14stopni) zakladam polarowa bluze czy pajacyk (polarowy rampers) a pod spodem oprocz koszulki na dlugi rekaw Krzys ma jeszcze body z krotkim i spodzianki albo body i pajacyk bawelniany na dlugi rekaw. oczywiscie zawsze mam ze soba kocyk i jak spi i nie fika to przykrywam bo wczesniej nie ma po co nawet :tooth:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    czyli podobnie, utwierdzam się w przekonaniu że jest ok :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Jemma ja jestem za tzw zimnym chowem, wole malucha przykryc kocykiem jak widze ze mu chlodno niz przegrzac... no i zawsze sprawdzam karczek a nie raczki czy nosek... jakos mala nam na takim jak to moja mama mowi "ziebieniu" nie chorowala :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    no nic to... Mlody sie obudzil takze pora na cycanie a pozniej na spacery :) milego dnia dziewcyzny
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    no własnie chłodzik nastał a w blokach jesio nie palą:sad: my w domku to już od paru dni przepalamy w centralnym żeby powietrze osuszyc :wink:

    a ja ostatnio w Macro kupiłam chusteczki do pupy z Johnsona i za 3 pak zapłaciłam 12,99 zł :wink: tak samo nie dużo za cały komplet kosmetyków pielęgnacyjnych z Johnson z lawendą :))) nie chciałam mieszac firm , a tą mam już sprawdzoną :bigsmile:

    co do pampersów to też słyszałam o DADA z Biedrony że są ok:)
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    dzisiaj Krzys musi sie zadwoolic 2godz spacerku... zrobilam spore zakupy i nie chcialam zeby deszcz nas zlapal wiec przymaszerowalam do domu. no chyba ze wieczorem jeszcze wypelzniemy na troszke :)



    Zibi mam nadzieje ze u ciebie Johnson sie sprawdzil, corke chusteczki i oliwka koszmarnie uczulaly, mnie zreszta tez. za to teraz uzywamy top to toe do mycia i do kapieli ten moisturizing oil i jestem bardzo zadowolona bo nikogo z naszej 3 nie uczula :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    witam
    Dziś początek pracy, niestety czas szybko minął, ale cały wrzesień chodze na 4 godziny a potem drugie 4 będę wczesniej wychodzić w kolejnych miesiącach. Matuś był grzeczny, zostawiła mleko i herbatkę, ale tęskniłam za nim:confused:
    AniuM marketów mam pełno, a słoiczki już próbowałam tzn jabłuszko z gerbera. Teraz po przerwie dostał soczek z marchewki i ten mu smakuje w przeciwieństwie do jabłkowego.
    Ja Matusia ubieram w domu w kaftanik i śpioszki tylko że takie cieplejsze, jak śpi to kocyk albo kołderka w dzień, a w nocy kołderka. Dogrzewam mieszkanie farelką, chociaż już grzeją. Na spacer body z długim rękawem, ciepły pajac i kocyk.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    AniaM w dzień to zakładam jakiegoś pluszowego pajaca na body z krótkim rękawem i ew. jak śpi to przykrywam kocykiem a na dwór to na to zakładam jeszcze korteczkę na cieniutkim polarku i kocyk jak chłodniej i tyle zazwyczaj ma ciepłe rączki :)
    U mnie ostatnio Tosia śpi sobie na balkonie ubrana jak na spacer a potrafi tak spać i 3 godziny - jak wiecie mieszkam na 3 piętrze bez windy :) - a ja w tym czasie odrabiam lekcje z moim nygusem który już zdążył zaliczyć uwagę i 2 minusy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Magg no ja jestem zapalona spaceromanka :) sama jak na spacerze nie polaze to zle sie czuje psychicznie i fizycznie wiec deszcz i wiatr nam niestraszny :)

    Myszorko na poczatku z tym rozstaniem ciezko jest niestety... widze ze sie z szefostwem domowilas co do wychodzenia wczesniejszego w ramach urlopu... moze to i dobre rozwiazanie.

    u nas w domu maly jest w body na krotki rekaw i bawelnianym pajacyku/rampersiku, jak zasypia utulam go kocykiem. ja latam ciagle na krotki rekaw i w rybaczkach wiec mlodego tez przegrzewac nei chce :) jak sie zrobi chiodniej to mu kamizelke dorzuce :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    no właśnie ja też muszę kamizelkę kupić:))) Ja też lubię spacery i zazwyczaj zaliczam je jak po młodego do szkoły lecę Tosia na razie zalicza balkonowanie chyba że jest piękna pogoda wtedy lazimy razem a tak czy deszcz czy wiatr śpi sobie slodko na balkonie:0 Powiem Ci że po tej cesarce mam nadal problemy z dzwiganiem i wieczorem bardzo to odczuwam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Magg ja niestety tez ciagle odczuwam brzuch ale nie ma to tamto.. trzeba sobie jakos radzic i smigam dzien dnia a czaami jak mam wene to najpeirw rano a pozniej znowu po mala do przedszkola. moj maz to na mnie czasami gada ze sobie cos zrobie bo jednak niby wozek 11kg ale plus zakupy to i z 15 sie uzbiera :confused:
    na szczescie przynajmniej znoszenie mi odpadlo, dzieki temu ze wozek jest na paskach i dobrych kolach zjezdzam nim po prostu na dol :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Chyba już wiem co dokucza mojemu maluszkowi i dlaczego tak bardzo męczy się nad ranem z bączkami i boli go brzuszek. Najprawdopodobniej to od nadmiaru laktozy - je często ( w dzień co godzinę) i pije tylko mleczko 1 fazy. Mam nadzieję, że podawanie przez 3 godziny tylko jednej piersi pomoże.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Jemma rozmawialas z pediatra moze??? ja Krzysia karmie tak 2-3 razy pod rzad z jednej piersi chyba ze czuje ze piers oproznil za pierwszym podejsciem to wtedy nastepnym razem zmieniam. zalecila mi tak polozna zeby maly dostawal jak najwiecej pelnowartosciowego i gestszego mleczka a nie tylko pice. Tyle ze Krzys jest maly glodomorek i mimo wszystko w dzien je dalej bardzo czesto czasami co 45 a czasami co 90min.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2007 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy wywolujecie zdjecia czy tylko je archiwizujecie w komputerze ale jakby co to polecam EMPIKFOTO i wywolywanie fotek online. jestem mile zaskoczona super jakoscia i szybkoscia realizacji. w poniedzialek rano zrobilam przelew a wczoraj foty juz byly u nas. jako ze bylo tego ponad 200sztuk to bardzo nam sie oplacilo bo tak za 1szt gdy zamowienie jest powyzej 100 placi sie tylko 49groszy(format 10x15) a ze mialam jeszcze znizke z clubu nokia to placilam po 39gr. nie wiem jak wygladaja u was w miescie ceny odbitek cyfrowych ale u nas 69gr najtaniej znalazlam. Owszem w rossmanie jest taniej bo 29gr ale zdjecia wywolane przez kuzynke byly z nalecialoscia zielonego i ogolnie nic nie ostre :devil:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    a jak to wygląda? w jaki sposób przesyła się zdjęcia ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    Jemma wchodzisz na http://www.empikfoto.pl/ logujesz sie , zakladasz album online i pozniej tylko zaznaczasz ktore zjecia chcesz wywolac... wybierasz format, rodzaj papieru, kadrowanie i gotowe. placisz karta, przelewem lub przy odbiorze :) koszt przesylki przy oplacie karta to 6.50 za polecony priorytet. Aha do jutra t.j 14wrzesnia jest wazna oferta club nokia i dodatkowa znizka czyli niezaleznie od formatu i ilosci placisz 39gr za zdjecie. dokladny cennik jest jeszcze na stronie
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    pediatra doradziła mi tylko zmianę diety, częste kładzenie na brzuszku i przyciąganie nóżek ale to zupełnie nie pomaga
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    no co do zzmiany diety (mleczne i pieczywo) to my same tutaj doszlysmy ;)
    w sumie z tym mlekiem to bym nie wpadla ze tak moze dzialac karmienie tylko 1 mlekiem... ja wiem ze trzeba kilka razy z 1 piersi ale to dlatego zeby dziecko sie bardziej najadalo i glod tak malucha nie lapal czesto... no ale zawsze czegos czlowiek nowego sie nauczy...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    Poczekajcie mleko 1 fazy czyli "piciu" tak? bo puźniej leci to właściwe tak? i co w tym mleku 1 fazy jest więcej laktozy ?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    pediatra powiedziała, że coś z produktów które jada źle działają na maluszka a już co to może być to Ty mi doradziłaś :bigsmile:
    no właśnie chodzi o to, że w mleczku 1 fazy jest dużo laktozy, która w nadmiarze może powodować pewne dolegliwości
    wyczytałam o tym tutaj
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    JEMMA Julcia chociaż na butelce to rano zachowuje się podobnie jak Maksiu tzn na bączki reaguje poddenerwowaniem i prężeniem się .... i tym samym kończy dzień tzn wieczorem też się pręży i marudzi :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    Jemma super stronka!!!
    ja osobiscie polecam stronke dosc wszechstronnam, z bardzo ciekawymi artykulami http://www.lorenc.krakow.pl/mi/
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    a robi to cały dzień czy ma jakąś "ulubioną' porę? i ile to trwa? z godzinę i "leci" wtedy z kilkanaście bączków ? a ładnie jej się odbija po karmieniu?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    A Kona się właśnie rozpakowuje... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    no to trzymamy kciukasy żeby szybko poszło :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    Myszorko jak tam Mati? jak ciebie w domku nie ma to ladnie doi butle z twoim mleczkiem czy moze juz wcina owocowe / zupkowe sloiczki??
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    kobitki mam pytanko z innej beczki :confused: czy po cc tak samo obficie się się krwawi jak po naturalce ??
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Zibi ja po naturalnym malo krwawilam i po 3tyg zapomnialam o plamieniu, przy cc plamienia skonczyly sie przed uplywem 4tygodni. a jesli idzie o potok zaraz po to po sn mialam sporo przez pierwsza dobe a po cc chyba tez ale to pielegniarki podklady wymienialy wiec nie widzialam, po obydwu poradach przez kolejne dni bylo niewiele. po cc wychodzac po 3 dobach uzywalam juz cieniutkich always a po ok tygodniu przeszlam tylko na wkladke. przy sn tez jakos tak podobnie bylo tyle ze ja mialam zawsze bardzo skape @
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    dziewczyny przerazliwie boli mnie gardlo... nie mam kataru kaszlu ani zadnego lamania w kosciach tylko ten cholerny bol i drapanie!! dobrze musi byc jak o 6 rano wstalam nagotowalam sobie wody i przeplukiwalam gardlo woda z jodyna!!! wynalazlam tabletki p/bolowe do ssania no i jedna na noc i jedna teraz i ciut pomogly ale wiadomo trzeba sie jakos podkurowac... mysle zeby zaryzykowac z kiwi ale z drugiej storny boje sie czy konska dawka (a ja bym musiala z 5zjesc zeby cos zadzialalo) nie zaszkodzi malemu... jak wy sie ratujecie w takiej sytuacji??? dodam ze na mnie hjomeonatyczne nie dzialaja :( chyba mi zostaje po tantum verde skoczyc do apteki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007
     permalink
    APTECZKA MAMY I DZIECKA-
    Leki homeopatyczne,kompleksowe od pierwszych godzin zycia.
    Alergie-zmiany skorne-R-23;katar sienny-Luffa compolitum Heel, Euphorbium compositum S; astma-Santhaherba,TussistinAngina-Angin-Heel SD,R-1,Mercurius 41
    Biegunka-Aloe Compase,China Complexe nr107,R-4,Diarrheel S
    Bolesne ząbkowanie-Viburcol N
    Kaszel-Husteel,Homeotuss,Drosetux,Phytotux,Stodal
    Katar-L52,R-6,Coryzalia,Homeodose8,Noso-Heel,Euphorbium compositum S
    Nadpobudliwosc,bezsenność-Passiflora G.H.L.,Acidum phosporicum complexe nr5
    Przeziebienie,grypa-Gripp-Heel,Oscilllococcinum,Dolicoccil,Dolivaxil
    Zaparcia Carominthe,Nux vomica complexe Chelidonium compose,Alumina19,Alvia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Leki a karmienie piersią
    Zawsze wybieraj środki sprawdzone. Unikaj nowości!Wybierz paracetamol (np. Panadol, Apap, Acenol), jeśli coś Cię boli lub masz gorączkę. Skorzystaj z ibuprofenu (np. Ibupromu), gdy cierpisz z powodu bólu stawów, mięśni, zęba. Przy zapaleniu zatok możesz też brać leki zawierające pseudoefedrynę (np. Disophrol, Gripex). Przyjmuj preparaty witaminowe, wapniowe, ziołowe syropy wykrztuśne i przeciwkaszlowe, ale obserwuj, czy u dziecka nie pojawi się uczulenie.Bierz leki tuż po karmieniu. Wieczorną dawkę weź po ostatnim posiłku malca. Jeśli jednak dziecko będzie się źle czuło (np. dostanie biegunki), lekarz zmieni Ci preparat. Nie stosuj piramidonu, pyralginy, aspiryny. Wnikliwie studiuj skład leków na przeziębienie. Np. Coldrex zawiera paracetamol i możesz go brać, ale Upsarin C ma niewskazaną teraz dla Ciebie aspirynę.

    w razie przeziebienia
    Pyrosal, witamina C, wapno, herbatki z lipy, malin, bzu czarnego plus miód lub sok malinowy, leki homeopatyczne (Occillococinum, Engystol, Gripp-Heel, Angin-Heel SD, Homeovox, Homeogene, syrop Stodal lub Drosetux, Euphorbium compositum S do nosa na katar), domowy syrop z cebuli, czosnek (sam lub z mlekiem i miodem, dodany do grzanki, sałatki lub gotowy w tabletkach), Tymsal aerozol, syrop prawoślazowy, albo do ssania np. tymianek z podbiałem lub propolki,Tantum Verde aerozol a przeciw gorączkowo preparaty z paracetamolem .
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeSep 14th 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam do Was pytanko jako do tych już doświadczonych w temacie porodu :) w jakim czasie od pojawienia się skurczy przepowiadających urodziłyście? W tym książkowym 7-10 dni czy później?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.