Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    Aniu, bardzo mi się podoba opis starcia dzieciaków :))) szczególnie to, że Krzyś krzyczał na Gabi :))) a tak poza tym to uważaj żeby za dużego kawałka nie odgryzł i sie nie zakrztusił (wyobrażenie zmroziło mi właśnie krew w żyłach brrrrr)

    widocznie ściana fajna sprawa - Kamil też baaardzo lubi ściany, tyle że on póki co patrzeć na nie hehehe
    no i chyba nie masz innego wyjścia jak odważnego szkraba pilnować non-stop, bo przecież nie przekonasz, że musi wstawać w innym miejscu, szczególnie, że upadki go nie zrażają
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    Harpi oczy do okola glowy trzeba miec... na szczescie do konca miesiaca mam dodatkowa pare rak do pomocy... Gabrysia super sobie z Krzysiolina radzi
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    AniuM oj wiem o czym mowisz ;) Kacper tez po wszytskim sie wspona nie musi sie trzymac moze to byc sciana albo dzwi szafki jak w pokoju tak robi to jakos tak sie nie boje ale jak idzie do przedpokoju a tam sa kafelki a wiadomo bardziej boli przy zetkniecu z kafelkami niz z gumolitem ;)idzie do drzwi z łazienki i je otwiera i staje opierajac sie onie pozniej wali w nie obiema rekami co powoduje odbicie od drzwi i w skutek tego traci rownowage i bams .. normalnie do zawału kiedys mnie doprowadzi ;) albo wspina sie po wozku ..normalnienic tylko biegac za nim :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    kfiatuszku no to ciekawe ktora z nas wyladuje pierwsza na ekg hehehe :)
    dzisja sie do meza smialam ze jednak dobrze ze Gabrysia w tym miesiacu do przedszkola nie chodiz - niby dwoje to ciezej ale tak na dobra sprawe to poskojnie moge przynajmniej do kibelka skoczyc bo wiem ze ona Krzysia przypilnuje... dzisiaj nawet go amortyzowala wlasnym cialem jak sie przewracal a ja pranie wieszialam... o zgrozo Mlody upodobal sobie suszarke do prania i kombinuje jakby tu ja na siebie przewalic :devil:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    hehe - starcie braciszkowo-siostrzane - juz to widze :bigsmile:


    dzis maly dał czadu w nocy jadl o 23,1.30 i tutaj było jakies wycie, niepokoj - zesżło nam jakąs godzinkę - brzuch chyba bolał ale z nami w łożku w koncu usnął... no i kolejna pobudka przed 5 i to juz tyle spania..wrrr
    Tak sobie myślę, czy jakbym dawała mu więcej w nocy jesc..na spiocha pewnie zjadłby nie 120 (jak zawsze) ale pewnie i 150, albo 180 - czy wtedy pospalby dłużej - czy on juz tak zaprogramowany ze srednio co 3h... ;/

    jak to sie robi ze dziec rzadziej je w nocy i dłużej przesypia??
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Mamadusi chyba teraz odkłada - dlatego jej brak pod wykresami staraczek.
    Wykresy wszak służą do obserwacji, analizy, interpretacji wszelkich objawów, jakie stworzyła natura. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Amazonko ja nie bylam nigdy pod wykresami staraczek pisze tylko z myszka wiec nie wiem o co ci chodz i zazwyczaj pisze tylko milego dnia
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Aniu super masz zabawnie.
    Mat na nic nie zwraca uwagi, rzuca się na łóżku, w łózeczku, mały cyrkowiec z niego, staje na głowie i tyłek u góry.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Chodzi mi o korzystanie z obserwacji za pomocą 28dni.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    korzystam od tak dlatego ze wykupila abonament a nie dlatego ze sie obserwuje a czy tobie to przeszkadza bo w dalszym ciagu nie wiem o co ci chodzi
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    To dziwne.
    Dlaczego się nie obserwujesz, skoro masz tak dobre warunki ku temu?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Amazonko jezeli masz zamiar wziasc teraz sobie mnie na jezyk to odpusc sobie na mnie to nie robi wrazenia ............. chyba ze chodzi ci o to ze nie szepnelam ci nic w sprawie Dronki uwazam ze moglas jej sama zapytac a nie podpytywac innych ja nie bede udzielala ci takowych informacji
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    czesc baby... u mnie za oknem bialo... no zesz... toc to mialy byc piekene zielone cieple swieta a nie replay z BozegoNarodzenia :devil:

    Krzysko juz wedruje... tradycyjnie od 6 probowal uciekac z lozka ale udalo sie przetrzymac go do 8:15 nie ukrywam ze przyklejonego do cycka... no ale trudno wole zeby wisial na cycku a ja zebym mogla spac niz od rana mam biegac.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Ja również witam - a u mnie SŁONECZNIE :bigsmile:
    Aż żyć się chce - tyko cholernie ziiiiimno brrrr ...
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Ej... babolki - nie kłócić się....

    bo słoneczko nam ucieknie :)), a juz prawie wiosna sie robi :))
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Ania, Kamil tym sposobem od 7 do 8 pospał :))) a ja razem z nim, z ogromną przyjemnością, bo mały miał jakąś gorszą noc. Wiem, że niektóre mamy chciałyby mieć taką noc, ale dla mnie przyzwyczajonej do super nocek, to jednak było ciężko. 3 karmienia i jeszcze do tego przebudził się między pierwszym a drugim karmieniem,, więc go wzięłam do nas do łóżka i cycka dałam i zasnął, no ale generalnie jakoś mało spokojnie spał

    a co do "replay'a" to w u mnie w Boże narodzenie śniegu nie było, więc pewnie dlatego teraz nadrabia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Harpi no wlasnie ja z tych rozpuszczonych mamusiek jestem bo Krzysko juz od bardzo dawna przesypia o 21 do 5-6 rano bez pobudek i pozniej spal ze mna do 9 nawet a tu nagle bach i o 7 chce mu sie wstawac :devil:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    a ja z tych mniej rozpieszczonych ;) moj mały wstaje od jakiegos czasu o 7 i zaczyna harce w łozku :) koło 9 zasypia ponownie ale na poł godziny ;) powoli zaczynam sie przyzwyczajac :) w nocy robi sobie nadal pobudki :) ale ostatnio zauwazyłam od paru dni coraz mniej :) teraz budzi sie co jakies 3,5 h a nie co 2 jak wczesniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    heheh..kochane ja od jakis 3 tyg wstaje o 5 rano.. bo Maksio taki skowronek + w nocy 2 pobudki.. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Witam
    Cyryl dzisiaj od 6 rano po mnie chodził, aż się w końcu wkurzyłam i położyłam go z drugiej strony, żeby połaził po tatusiu. W ogóle ostatnio śpi tragicznie, ja nie mam siły na to, żeby się w nocy z łóżka zwlekać. Nic to. Trzeba chyba kupić szersze łóżko i pogodzić się z jego obecnością :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    WItajcie moje Drogie :smile:
    Pogoda iście ... nieprzewidywalna :smile: Miejmy naszieję, że niedługo zawita do nas wiosna, bo ja już się nie mogę doczekać.
    Co do wstawania, to Kuba usypia ok.20-tej, a budzi się 5:30-5:50 i nie śpi do ok.10-11-tej, potem jakaś 1h snu i znowu wariactwo do ok.14-15-tej i znowu 1-1,5h snu. Poza tym strasznie trzeba go pilnować, żeby sobie nic nie zrobił, bo turla się po podłodze (na kocyku) po całym pokoju i tylko się odwrócę to on już w innym rogu pokoju :smile: Na dodatek strasznie już chce siadać i tak się wysila, żeby usiąść, że aż krzyczy, przy okazji zaczął raczkować a właściwie czołgać się, ale na razie tylko do tyłu :wink: Ponoć to normalne.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Kona - witaj !!
    U mnie wczoraj śnieżyca jak w grudniu a dziś piękne słonko. Co do Kubusia - normalna sprawa ja mam dwa raki nieboraki co raczkują tylko wspak :wink:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Hej Izunia, Twoje smyki to już "wielkie" chłopaki:smile: Kuba zaczął tak z tydzień temu raczkować na wspak, jak to nazwałaś :bigsmile:
    Tylko na razie jeszcze żadnego ząbka nie ma, od 3 m-ca wojujemy z bolącymi dziąsełkami (oczywiście co jakiś czas), ale jeszcze żaden ząbek nie był łaskaw wyleźć :smile:
    Pogoda w Wawie do.... niczego, albo sypie śnieg i jest duży wiatr albo przedziera się słonko tak, jak teraz, ale jest zimno. Chyba matce naturze pomyliły się pory roku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Oj to Kubuś się namęczy z ząbkami - u nas już po 8 sztuk w pyszczku się bieli ...
    Pogoda faktycznie sfiksowała :wink:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Wiesz Izuś, ja już się zaczęłam martwić, że może za długo te zęby wychodzą, ale z tego co tam gdzieś wyczytałam to pierwsze mają czas, żeby wyjść do 1,5 roku.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Tak Kona, nie martw się wyjdą ząbki - każde dziecko inaczej i w różnym wieku to przechodzi :wink:
    Tylko żal Kubusia :neutral:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    No niestety jak już go zacznie boleć, to bardzo cierpi, a ostatnio ja płakałam razem z nim:cry: Normalnie nie mogłam się powstrzymać jak takie łzy jak grochy leciały, a ten Biedaczek wyginał się i prężył i pakował do buzi łapki po łokcie prawie:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    a moje dziecko cos dzis nie takie wczoraj placz noc placz dzien placz buuuuuuuuuuu juz nie daje rady zebow nie widac by szly uszko nie boli sprawdzalam :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    MamoDusi, może daj Dusi herbatkę z melisą, powinna się po tym troszkę uspokoić, może uśnie, a Ty odpoczniesz:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    MamoDusi, Kona a moze zmiencie zel na zabkowanie? ponoc najlepszy jest DENTINOX


    Krzys zaliczyl pierwszy upadek z serii mrozacy krew w zylach... ma az guza i znak na skroni... postanowil sie puscic i zrobic krok w bok... i nie zdazylam go zlapac i walnal glowa w lozeczko :cry:
    a lobuz z niego taki ze zamiast sobie poplakac i sie uspokoic to po przylozeniu zimnego sloika do glowy zaczal sie smiac... chwile pozniej znowu wyruszyl na podboj szafek... ehhh ciekawe ile teraz pospi...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Kona wlasnie podalam jablkowa z melisa tylko ze na Dusie to nie dziala zastanawiam sie czy nie podac czopka bo chyba zwarjuje zaraz :cry::cry:

    Aniu mam Dentinox i calgel i nic a upadek Krzysia jesuuuuuuuuu naprawde mrozacy :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    mamoDusi mysle ze mzoesz sprobowac z viburcolem... jesli jestes pewna ze to od zabkow to mozesz dac jej porcje nurofenu... mala sie uspokoi a i ty odsapniesz... mi lekarka pwoeidziala ze w chwilach kryzysowych mozna wlasnie viburcol podac
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Uuuu Ania no to Łobuziak na całego z Krzysia - biedaczyna mam nadzieję, że szybko zapomniał o bólu ...
    Widać, że się nie przestraszył skoro podboje dalsze urządzał :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    a co do upadkow - to chyba prawda ze chlopcy bardziej rozrabiaja, sa pewniejsi siebie i bardziej nieznosni... Gabrysia swojego pierwszego guza miala po 1 urodzinach a u Krzysia juz 2 i jego pilnuje bardziej niz pilnowalam Gabiszona...
    troche mnie to przeraza ze on sie nie boi upadkow... walnie i wstaje dalej... z jednej storny dobrze ze sie nie mazgai ale z drugiej strach sie bac co bedzie jak poczuje ze sam stoi bez trzymanek...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    obeszlo sie narazie bez czopka zasnela :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Ania jak zaczynam tak myśleć i gdybać to mój M mówi mi, że musimy to wszystko przeżyć :wink:
    Krzyś od narodzin ma silny charakter - moi chłopcy również - będzie dobrze, nie myśl tyle bo zwariujesz :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Aniu, ja używam od początku Dentinoxu, ale na większy ból ten żel tak szybko nie pomaga. Ja jeszcze kupiłam Panadol w syropie dla dzieci. Ponoć pomaga na ząbkowanie. Stosowała to któraś z Was??
    A z Krzysia niezły model rośnie:wink:
    --
  1.  permalink
    mamoDusi- a może malutka dziś reaguje tak na zmianę pogody? Chyba ciśnienie skacze i wiatry mocno wieją... Mnie przez to od rana boli głowa :confused:
    MOże też wyczuwa to,że Tobie odpuszcza stres związany z oczekiwaniem na wyniki? mamine mleko jest niestety dobrym przekazicielem naszych rozterek...
    Kiedy ja byłam poddenerwowana to Hania zawsze miała klopot ze spaniem i była płaczliwa.W dniu gdy stres siegnał zenitu gdy (mój starszy syn trafił do szpitala )to tez samopoczucie Hanutka było fatalne :(
    Skorzystaj z tego,ze Klaudia śpi i sama sie połóż.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Aga mozliwe zawsze na pogode zle reaguje z tego co zauwazylam narazie spi juz godz zobaczymy rano spala 2 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Wiecie co ... dzwoniła do mnie właśnie Ania - nie wiem co się stało ale pytała czy może się zwolnić z tego WDŻetu, nie chciała mi powiedzieć co sie stało ale powiedziała bym ją skreśliła z tych lekcji bo więcej na nie nie pójdzie ... Kurde czekam jak wróci do domu i muszę się dowiedzieć co sie stało. Tydzień temu cała grupa zarobiła niedostateczny z zachowania bo się śmiali z "golizn" i z tego że narządy kobiece tworzą "rogi bawołu" no i moje dziecie panikowało i płakało ze jej to obniży zachowanie do czerwonego paska na świadectwie ... ja kiedyś przez nią osiwieję!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    kurcze a u nas padac znowu zaczelo... dobrze ze juz w poblizu domu bylismy... dzisiaj spacer tylko 1h15min ale wrocilam tak przewiana i jest mi okrutnie zimno... Gabrysia ktora rzadko pija herbate od progu krzyczala ze cieplej herbaty poprosi... niby na termometrze 2stopnie ale wrazenie takie jakby na minusie bylo....

    And - jak moga dostac z wdzwr ocene jak to przedmiot dodatkowy i wpisuje sie jedynie uczeszczal/a?? dziwny nauczyciel

    Kona - ja uzywalam nurofenu tylko ale to te samo dzialanie przeciez ma... wsyztkie p/goraczkowe te dla dzieci dzialaja jak p/bolowe
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    U mnie przed chwilą padał grad, teraz pada śnieg a jeszcze wcześniej pięknie słońce świeciło co za anomalia:D
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    No mam taką nadzieję Aniu, że to wszystko to samo, tylko często właśnie słyszę, że mamy używają Nurofenu, ale dzięki za info :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Kona ja przy Gabrysi mialam panadol i niestety slabo zbijal temperature... za to nurofen dzialal znacznie szybciej no i Gabrysia twierdzi ze jest smaczniejszy :D

    Wydra no bo w sumie - w marcu jak w garncu :) jak Kamilek? ma juz zeby jakies bo nie pamietam czy pisalas
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Wyszłam z Cyrylem na spacer, bo słonko było piękne. Okazało się, że wieje. Potem zaczął padać śnieg. Potem przestał. A potem znów zaczął. I znów przestał. I zmarzłam.
    Nie lubię marca.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Nie mogą się cholery przebić widać go ale narazie jak by wszystko stanęło w miejscu nawet ślinić się przestał:(
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    pozdrawiam i spadam dalej sprzątać :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Magg kurcze Twoje mieszkanie będzie lśnić - buziak :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Wyderko moi faceci jak się już wściekali na max'a bo zęby dawały im w kość to pomogła zwykła pielucha tetrowa - dałam im do dziuba i tak sobie gryźli ... Potem widziałam, że troszkę krwi było, ale zębole się przebiły :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Będzie jak ktoś mi dzieci na pare godzin zabierze z domu :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.