Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Aniu biedna jestes z tym swędzeniem, ja mam do mycia emulsje z SVR i mi pomaga. Mat dostaje na katar euphorim czy cos takiego, jest już lepiej, ale to może na zęby albo na alergie, piernik to wie :confused:
    Mat sie jedną ręka trzyma, ale sie nie puści jako tako na dłużej.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Ania no ja również boję się jak jasna cholera o nich - jak dla mnie to chyba za wcześnie - ale jak im zabronić hmm ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    no a Krzys to kamikadze... nie potrafi jeszcze sam stac a sie puszcza bo cos tam zobacyzl i "musi" siegnac... wczoraj sie smialam do meza ze mu jakis kask na glowe chyba kupie bo inaczej zawalu dostane... no i wszedzie wlazi... wczoraj wyciagalam go spod wozka - usilowal wejsc do kosza na zakupy :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Hahaha - no odkrywca na całego - musiał przekomicznie wyglądać :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Aniu :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    100krocia: podwoiła. Teraz waży 6700 a po urodzeniu ważyła 2950. Lekarka mówi, że przybiera to fajnie :/ Uważa, że jest ok.
    Ostatnio waga tak się kształowała:
    07.02 -6350
    18.02 -6300 - spadek przy bigunkach
    28.02 -6450
    25.03 -6700

    Między 18, a 28 dość fajnie przybierała a jadła tylko mleko z kleikiem



    wiesz wydaje mi sie ze ta waga u Natalki to moze byc tez nizsza przez te rzadkie kupy - wczesniej biegunka no i teraz... Krzys jest pod opieka poradni ryzyka u neonatolog i tez mial zachwania centylowe... z progu 35-65centyl majac 3miesiace zjechal na 35 majac 4m-ce a teraz jest ponizej 25 i lekarka twierdzi ze dalej jest ok bo to nie byl spadek nagly ale stopniowy
    3miesiace - 6245
    4miesiace - 6725
    5 miesiecy 7125
    6 miesiecy 7555
    no i ladnie przybieral jak byl na cycku... jak wprowadzilam pokarmy stale to troche sie to ukrocilo majac 7 miesiecy wazyl 8050 a teraz konczac 9 miesiecy wazy 8280
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Ania też zauważyłam, że przy posiłkach stałych moje chłopaki mnie przybierają na wadze - jednak więcej mają ruchu o wiele więcej :wink:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Narazie odstawie te obiadki, pozniej gluten i zobaczymy. Ranna kupa po glutenie (dostaje o 22) jest zawsze ok, a te popołudniowo-wieczorne po obiadkach brzydkie (obiadki je o 13). Chciałam przejść na 5 posiłków dziennie, ale przez ta wage zostajemy jeszcze przy 6-ciu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    100krociu a obiadki gotujesz sama czy kupne serwujesz??


    Izunia tez mysle ze waga teraz to kwestia spalania... w sumie dzieci caly czas w ruchu sa... no mzoe poza snem... chociaz i we snie Krzysko po lozku wedruje
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    kupuje, nie mam czasu gotowac. Boje sie też, że jak bede gotować warzywa, to zabije wszystkie witaminy. Musiałabym na parze, czy jakoś tak
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    100krociu a ja gotuje normalnie... jeszcze chwila i Krzysko bezdie jadl z nami ze wspolnego gara... pomidorowke barszcz i rosol w sumie juz jada z nami tyle ze nie przyprawiam
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    mój hubert podczas ostatniego ważenia przy 2 szczepieniu ważył 7350 ciekawa jestem ile bedzie teraz bo termin jest lada dzień :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Ania moje chłopaki też maszerują we śnie !!
    Skarbel nie przejmuj się wagą Huberta - każde dziecko inne jest - jak zacznie już poważnie się ruszać to spadnie waga zobaczysz - ważne, że mały zdrowy :wink::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Izunia ty ,i nie przypominaj o tym maju ja tu oddech łapię :)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    ja się nie przejmuję bo hubert jak się urodził miał 4320 i mierzył 61 cm a teraz tylko zwiększa troszeczkę wagę. wymieniam tylko ciuszki już na rozmiar 80
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    No właśnie miałam pisać Skarbelku, że synuś duży chłopak się urodził - wszystko jest ok !!
    Magg będzie dobrze i po komunii oddech złapiesz :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    A moja Oliwcia wczoraj i dzisiaj troszkę marudna, ale tylko troszkę! :wink:
    Wczoraj wyszły jej dwie dolne 2 i chyba troszkę bolały ją dziąsła, muszę dziasiaj kupić jakąś maść na ząbkowanie. Do tej pory nie potrzebowaliśmy, ale dzisiaj widzę , że trzeba jej troszkę ulżyć!
    To już mamy 8 ząbków!:cheer::clap::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Gratulacje dla Oliwki, super kolejne zębolki
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Brawo Oliwia teraz dościgłaś bliźniaków - ale nam wychodzą już kolejne bo ślinotok niemożliwy i wszystko w buzi ląduje ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Brawo Oliwka! Gratuluję nowych ząbków :smile:

    U nas dziecko nadzwyczaj grzeczne. Kolejny raz zasnął sam, zawinięty w koc jak mumia.
    Dzisiaj zrobił sobie huśtawkę, ale mu się nie podobało. Zdjął pokrywę od skrzyni, w której trzymamy jego zabawki (i kurtki na dnie), a potem wszedł w tę pokrywę. A że jest wypukła (bo to od skrzyni-pirat), to zaczął się bujać. Tatuś uratował krzykacza, komentując, że zaczyna uprawiać sporty ekstremalne. Ale to my wiemy od dawna.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008 zmieniony
     permalink
    A co tam słychać u Ciacha i Agi1976 ??
    Dziewczyny co u Was i dzieciaków ?? :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Weronika od 7 mi dziś nie śpi ale o dziwo jest słodka :) Podłoga należy do niej i do piłek - łazi za nimi razem z kotem i ma ubaw. próbuje wstawać przy meblach ale nie ciekawie jej to idzie za to z pozycji plecki przekręca sie na bok podpiera rączką i prawie siada :)
    No i dziś rano był wypadek... nie wiem jak to się stało ale spadła nam z łóżka ... szczęście w nieszczęściu że rozsunięta sofa jest nisko no ale ja się wystraszyłam, ona niekoniecznie bo po przytuleniu do cyca się szybko uspokoiła. Nie wiem czy Kuba jej nie pomagał usiąść wrrr a ja spałam jak zabita :(
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Oli oli grarulacje nowych ząbków
    Weronika buzia o d Tosi i nie stresuj mamy więcej :))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Oj And same przygody od rana - buźka :wink:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    z naszych dzieciaczków to prawdziwi kombinatorzy, mój to ma po tacie :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Cyryl niezly artysta... przynajmniej pokazal ze mu sie pobujac chcialo :)

    And najwazniejsze ze Iska jakos tego szczegolnie nie przezyla... Krzys ciagle probuje dac noge z lozka nad ranem ale jakos w ostatniej chwili lapie go za nogi... stwierdzilismy ze bedziemy kladli koc miedzy lozko a kaloryfer bo to kiedys zle sie skonczy

    Skarbel - dzieci z reguly na pol roku podwajaja mase urodzeniowa wiec Hubercik sie chce w statystykach zmiescic :) duzy facet z niego od samego poczatku!!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    u Krzysia dzisiaj kolejne 2 zuby wynalazalm... smiesznie to bedzie wygladalo bo ma spora gorna jedynke sztuk jeden i dwojke z tej samej storny juz tez na wierzchu a prawie sie przebila druga dwojka tylko jeszcze jedynki brak... moze tez nadrobi..,.

    odnosnie uczulenia to neonatolog kazala odstawic i mi i Krzysiowi owoce i warzywa i na razie tylko na dzialkowych przez pare dni pociagnac... Malemu kupilam masc FLEXIDERM ponoc idealna przy azs i wszelkich alergiach a nie jest mocno inwazyjna bo jest ziolowa... zobaczymy czy pomoze...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Aniu, jak Cyryl przychodzi do naszego łóżka, to obowiązkowo śpi między mną a małżonkiem. Jak do tej pory nie zdarzyło się, żeby nawiał.
    Co prawda, małżonek się buntuje, bo mówi, że on "wisi" i że może w każdej chwili spaść.
    Ale wolę, żeby on spadł niż mój Słoneczek :)
    A Krzyś widocznie też miłośnik sportów ekstremalnych. Albo już się przyzwyczaił, że mama zawsze uratuje.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Aniu mi się jeszcze nie zdarzyło by dzieć po mnie łaził a ja bym tego nie czuła :( a jednak.
    Właśnie moje dzieci idą lepić bałwana ... całą zimę nie było jak a teraz na wiosnę hehehe ale mają radochę :D a no i Ania nabija punkty bo chce ode mnie sweter pożyczyć :rolling: (nie wie że ja już wiem że jej go dam)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    November Krzysko tez spi miedzy nami (trafia do nas ok 5-6rano) tyle ze on wychodzi... szczytem lozka :) przemieszcza sie albo w gore w storne kaloryfera albo maszeruje w dol i lapie go nogami :D

    And no to u was widze ze zima pelna geba... u nas poprouszyl snieg chwilke ale tak to slonko tylko wiatr i 1stopien
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    And no mi sie niestety taka totalna nietomnosc zdarza... czesto nawet nie pamietam ze bralam Krzysia z lozeczka a jeszcze czesciej chlopaki musza sami sie do cycka dobrac bo ja sie nie budze... czujnie spie tylko jak dzieci sa chore bo wtedy kichniecie mnie budzi a tak normalnie to ani na budzik nie reaguje ani na palce w oku :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    To ja właśnie taka jestem ostatnio :( i aż się boje zmiany czasu bo chyba będę wstawać w południe wrrr Dzis dzieciaki nie poszły do przedszkola bo zaspaliśmy a Ania nas nie obudziła jak wychodziła do szkoły :(
    Normalnie sama po sobie czuję jak jestem osłabiona i przemęczona - niech w końcu ta pogoda jakoś się unormuje to może i ja się lepiej poczuję bo mam dosyć

    Zabrzmi to strasznie ale nareszcie nie ma u mnie mojej matki - wczoraj wróciła do siebie i z jednej str jestem na nią o to wściekła a z drugiej naprawdę jakoś tak "spokojniej" w domu się zrobiło ...

    Właśnie złożyłam sobie komputer ... złom totalny ale na forum gg i przeglądarkę powinien być ok :D za godzinę zainstaluje się tam system :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    And no to z Ani zuch dziewczyna ze sama do szkoly wstaje i sie jeszcze wyszykuje... tylko sie cieszyc... mnie to jeszcze na studiach tata po 2-3razy budzil zebym dupsko z lozka raczyla zwlec :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    mam pytanko....
    ile spia w dzien wasze maluchy???

    Krzysko rano standardowo 1.5-2godziny i popoludniowa drzemka tez jest 2 godzinna... czasami ktoras z tych drzemek jest po godzinie z 1.5godz przerwa miedzy nimi ale w sumie zauwazylam ze jak w dzien swoje 4h odespi to raz ze wieczorem jest rozkoszniejszy a dwa - wieczorem lepiej zasypia (chodzi spac tak ok 20.30)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Aniu moja Dusia okolo 4 do 5 godzin razem wszystkiego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Weronika czasami (ostatnio coraz rzadziej) dosypia w okolicy 8 - jest to max godzina. Około 12 potrafi zasnąć na pół godziny i potem około 16 - i to spanie jest bardzo różne od 10minut do 3 godzin. Jak pośpi w dzień około 2 godzin zasypia koło 20, jak jest przemęczona niespaniem zasypia po 22 i budzi się co jakiś czas a na dobre śpi od 1 w nocy
    Dzisiaj spała "aż" godzinę zasypiając po 14
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    And czyli widze ze i u was przemeczenie ma zwiazek z pozniejszym trudnym zasypianiem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Tak :( jest upierdek marudny który sam nie wie co ze sobą zrobić. Ale m a to niestety po mnie - ja jak jestem p0rzemęczona to mam tak że i ciężko mi zasnąć i się budzę często
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Oliwka śpi 1-1,5 ok. godziny 9-10, druuga drzemka godzinna ok. 12-13 (różnie) i trzecia ok.15.30-16. Wieczorem usypia ok. 20-20.30 i śpi do 5.30 - 6.30!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Maksiu śpi od 19 do 7 rano. W dzień 2 razy po godzinie (10-11 i 14-15)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    skoro wszyscy wyliczaja to my tez :) Kacperek koło 8/9 spi poł godziny i koło 14/15 spi poł godziny :) jak zasnie blizej 15 to poziej mimo ze jest marudny i spiacy to ie potrafi zasnac wieczorem a jak spi blizej drugiej to po 10 minutach o 19 juz słodko spi :)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Cyryl rozbudza się ok. 7 ze mną, zasypia koło 9, śpi koło 1h, później koło 13 i koło 16 - śpi tak po pół godz, rzadko więcej i zasypia ok. 19-20. No i budzi się miliony razów w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    no to wychodzi na to ze moj dzieć strasznie duzo sypia... nie dosc ze w ciagu dnia to jeszcze i w nocy od 20.30 do 5-6 z dospaniem ze mna do po 7... moja kolezanka mowi ze to jakies dziwne bo normalnie dzieci spia po 2godz w dzien a moj taki spioch... chyba w meza sie z tym spaniem wdal :D dzisiaj w dzien spal... 5.5godziny i wlasnie sobie mruczy do snu - lezy z M w pokoju na kocu i sobie "Aaaaa" a slubny mecz oglada
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Ale sie masz fajnie Aniu, Mat mi spi rano kolo 9 1,5h potem kolo 14-30 godzinke i koniec i potem dopiero wieczorem 20 spi.i wstaje 5-40
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Moje dzieci zasypiają o 20 - budzą się o 6, potem w ciągu dnia ucinają sobie drzemki 2x po około 1,5 godz, zazwyczaj koło 11-12 a potem koło 16.
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeMar 27th 2008 zmieniony
     permalink
    A Zuzia zasypia ok. 20 i śpi do 6 rano (w międzyczasie zje dwa razy przez sen), potem ok 8 pólgodzinna drzemka i druga ok 11. Potem ok 13 spacerek i wtedy śpi ok 2-3 godzin a potem jeszcze jedna drzemka półgodzinna ok 17-18
    AniuM śpioch to moja Zuźka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Mój hubert zasypia również około 20 (po kąpaniu) a wstaje różnie w przedziale 5-7 rano (zazwyczaj 6). jak wstanie wcześnie to później około 8 jest godfzinna drzemka. normalnie śpi jeszcze około 12 oraz tak z pół godzinki około 16 - jest zmęczony po przytulankach związanych z moim powrotem z pracy
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Izunia system spania u Twoich zbliżony do Julcikowego :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Dziewczyny spójrzcie na dyskusje - kompletujemy wyprawkę! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Mój Kamil dostał uczulenia wczoraj był na wizycie domowej lekarz i stwierdził ,że to na pokarm ale mój Kamil za dużo oprócz mleka to nie je..Dostał maść robioną w aptece i krople fenistil przeciw alergii.Wysypało go w ciągu 2 dni tak mocno ,że poliki,szyjka i narządy ma całe w chrostkach.Leczenie potrwa przez 2 tygodnie mam nadzieję,że po tym czasie będzie już ok.Teraz to się będe mu bała podać cokolwiek.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.