Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeApr 12th 2008
     permalink
    Moj kamil tez jeszcze nie ma:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 12th 2008
     permalink
    AniaM: bobodent od razu powiem ze mozna o kant tylko potluc..
    Aniu u mnie bobo sie sprawdza - inna rzecz że chyba 4 razy smarowałam ale pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeApr 12th 2008 zmieniony
     permalink
    gratulacje dla Dusieńki
    Ewa, Wydra - i dobrze, im później tym lepiej przecież, szczególnie jak karmicie piersią

    dziewczyny, czy ja nadal powinnam małego ubierać w 2 warstwy na górze, tj body + bluzka/bluza ?? bo generalnie tak się noworodki ubiera, ale czy on nadal jest w takim wieku, że łatwo i szybko marznie??

    w piątek byliśmy u mojej mamy, a tam stare grzejniki ze starymi zaworami i grzeją na max, koszmar jakiś, a jeszcze nowe, super szczelne okna, okno oczywiście otwarte było, ale i tak gorąco strasznie, a jeszcze jak trochę ludzi przyszło (mama kończyła 50 lat) to już było całkiem fatalnie. Mały marudził i marudził, nie wiedziałam o co mu chodzi, i jak przewijałam to nagle cisza - jemu było zwyczajnie za gorąco, w końcu rozebrałam go do pieluszki i body i był nadal ciepły - co to będzie w lato???? już widzę to marudzenie
    --
  1.  permalink
  2.  permalink
    Harpijko- wg mnie 2 warstwy wystarcza w zupełnosci . Hania w domu jest w samym body, na dwór zakladam jej bluzkę i wiosenna kurtkę a gdy spi ciepło przykrywam ( ostatnio u nas wiało nieprzyjemnie)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Harpijko ja tam zakladam 2 warstwy - body + bluzka. jesli jest chlodno to zakladam sweterek na body pod kurteczke tyle ze ja nie uzywam koca. po domu tak jak pisalam wczesniej sa rajstopy i portki ze wzgledu na lazenie po terakocie... grunt zeby maly nie byl spocony.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    zauwazylam ,ze moje dziecko ma gdzies zabawki,najbardziej lubi stare radio,kable,klucze,komòrke,buuu to czego nie wolno...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Ewa ja juz nawet stara komorke wykopalam dla Krzysia i co??? nic... on po prostu jej nei chce... ma sie swiecic i klawisze musza klikac... kupilam mu zabawkowa ktora wyglada identycznie jak moja i ... rozkminil po 3 dniach ze to nie ta :devil: pilot tez dostal od starego telewizora i zeby nie zalapal ze to nie jest wlasciwy czasami mu go zabieram i mowie ze niewolno ruszac :D
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Aniu - niezły pomysł.
    Ale to chyba wszystkie dzieci tak mają - tę namiętność do rzeczy zakazanych :) Cyryl kable uwielbia, komórka bywa niezłym pocieszaczem, a ciumkanie pilotów to przy każdej możliwej okazji.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    a kabel Krzys tez dostal :P stary taki od nie wiadomo czego i nie tyle go gryzie co za soba ciaga :P chcoiaz jak wczoraj mu dalam zabawke na sznurku to jeszcze nie wiedzial o co chodzi... lazilam z nim na czworaka i pokazywalam jak sie pociaga sznurek a Gabrycha konala ze smiechu ze mama jest "mala dzidzia"
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    hee
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Aneckza fajniemusziałas na tych kolanach wyglądać, a co do tych komór i kabli i pilotów to u mnie też polwoi się zaczyna i fajny pomysł na oszukiwanie ze nie wolno z tym pilotem:bigsmile: tez bym na to nie wpad.ła choć mojemu na razie wolno czy nie to bez różnicy choć już powoli wprowadzamy coś takiego.
    Co do ospy jak miał mój brat to mieszkaliśmy na stancji spanie w jednym łózku i lekarz mówił że ja dostane ale ja dostałam ale półpaśca i to tak poważnego że lekarz mówił mamie ze nawet u osoby dorosłej nie widział czegoś takiego. Ale nie chciałabym mieć ani ospy ani półpasca obydwie choroby paskudne.
    Eva a mojemu najbardziej podoba się ruchoma zabawka, znaczy nas pies Saba, jak ja zaczepia i piszczy i krzyczy na nią, jak ta chodzi to młody gdyby tylko mógł by się za nią odwrócił. Oj będzie wesoło jak ta gnida zacznie chodzić a Sabucha biedna będzie
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Hoga jezdzisz juz w spaceròwce'?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Wszystko i tak zależy od organizmu. Gdy Ania miała ospę Kuba miał 2 lata - nawet cieszyłam sie że podłapie ją jako maluch to łatwiej zniesie może i już ta jedna choroba będzie "odfajkowana" - niestety nie podłapał. Poszli do przedszkola i jak już dzieci wracały po ospie do przedszkola złapał Kuba, już wychodził z niej jak wysypało Gabi.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Ewa młody w spacerówce jeździ od ponad 2 miesięcy, w gondoli sie wściekał a w spacerowym bynajmniej kiedy wszystko widzi to spokojnie możemy sobie wędrować.
    And jest dokładnie tak jak mówisz człowiek liczy że jak złapie to będzie spokój a okazuje się że wcale nie koniecznie tak musi być u nas tak było ze świnką brat miał warunki jak wyżej opisane i lekarz tez ze tylko czekać do tej pory nie złapałam
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    no wlasnie ,ja dzie wyszlam w spaceròwce i VEVE Super zadowolona...
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    nieśmiało pukam i do Was
    zdjęcia na Naszych Dzidziach już wkleiłam:bigsmile:

    Buziaki dla wszystkich Maluchów!
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Witamy cie Edmo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Witam Edmo :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeApr 13th 2008
     permalink
    Edma :)

    Natalka po domu hasa tylko w body z długim rękawem i rajstopkach. Na dworek teraz ubiream jej tylko cieńką kurteczkę, a jak jest chłodniej to podcieplaną. Od urodzenia Natalka miała tylko jedna warstwę ciuszków, a kaloryfery mamy pozakręcane całą zimę. Jest ok 23 ' w mieszkaniu (nowe okna). Spi tak samo, tylko w cieńkim "kocowym" śpiworku. Kupiliśmy najpierw ocieplany ale szybko z niego zrezygnowaliśmy. Z tego już wyrasta, ale moja mama szyje jej nowy z koca polarkowego z reala za 15 zł.
    Aha, dziś Natalka wyjechała na spacerek w spacerówce :) Byliśmy na zakupach (dostała 2 kurteczki, krótkie spodenki, cieniutką chustkę z daszkiem na lato na głowę), później w grocie solnej, a pod wieczór na grillu.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    mój hubert również jeździ w spacerówce i ogląda świat
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Edma, Lsloneczkol - witajcie na rozpakowanych :clap:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    No to sie chwalimy Dusia ma juz 4 zabki :swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Kąsacz mały :)
    My mamy na wierzchu 6 i 4 pod dziąsłem - Weroni jest mega upierdliwcem i kąsaczem ale już niedługo ten paskudny okres sie skończy
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    a moja VEVE , ma zatwardzenie a przeciez jeszcze na cycu.... podaje wode ,moze cos wykluje...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    spróbuj dać do picia herbatkę na trawienie. ja w takich sytuacjach dawałam pół łyżeczki wody koperkowej - naprawdę skuteczna

    wodę koperkową poradziła mi położna jak hubert miał niecały miesiąc, miał pić 2 razy dziennie po poł łyżeczki w razie potrzeby
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    no to musze kupic .bo nie mam w domu...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    ja często podawałam te herbatki, a wodę tylko jak nie zrobił kupy albo jak wydawało mi się że boli go brzuszek - i naprawdę pomagało
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Witam nowe mamusie :)
    Co podać małej na kłopoty z wypróżnieniem? Wodę może coś jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Magg ja polecam deserek sliwki suszone z gerbera. ..pol sloiczka i u Krzysia rewolucja po pachy :P
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    a u nas sliweczki nie działaja :( u nas to działa czas :)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Edma witaj na rozpakowanych, gratuluję dzidziusia....

    na Zuzkę tez działaja śliwki z gerbera i obiadki z marchewką....
    a na ząbkowanie rzeczywiście dentinox...bo bodent niekoniecznie...ale różnica w cenie spora...
    a mojemu dziecku włączyło się gaworzenie....prawie nie przestaje nadawać....jakie to słodkie dla ucha...:-)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Witam ;D
    Pobyt u babci chłopaków nie rozstroił - widocznie mają już swój rytm dnia. Szybko weekend minął - nacieszyliśmy się dziadkami i pewnie znane wam jest to przysłowie: "wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu" - ja się pod nim podpisuję obiema rękami ;D Słoneczna pogoda za oknem - chce się żyć !!
  3.  permalink
    witam dzis ze słonecznego leszna.mykamy na spacerek musze do ludzi wyjsc bo w domu zwariuje:)



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Izunia fajnie ze wrociliscie :) a chlopcy pewnie nie zdazyli sie dziadkami nacieszyc ale teraz ladna pogoda to moze czesciej bedziecie jezdzic... daleko masz do mamy?


    CIacho ja tez wariuje w domu ale jeszcze czekam az Mlody sie wyspi, naje i dopiero wtedy wybede na pare godzin :P
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    hihihi witaj ciasteczko o niewiedzialam ze masz taki suwaczek ....no i wyszedl mi jakby podobny hihihi, pozdrawiam leszno
    ja tez zaraz zmykam jak mala sie obudzi.....pogoda piekna....;-)
    to ja zmieniam suwaczek zeby byly rozne....;-)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    a oja VEVE ,ma dalej zatwardzenie,robi kupki ,ale strasznie twarde i na raty,jutro kupie te herbatki i sloiczki sliwkowe...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    ewa a jak karmisz VEVE - naturalnie, sztucznie, czy mieszanka bo nie pamiętam????:shamed:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    TYLKO cycem,teraz zaczela jesc ,sloiczki z owocami,i marechewke z ziemniakiem gotowana...ma 5 mies i 2 tyg...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Ania no troszkę tych kilometrów jest - jakieś 170 :confused: Ale tak jak napisałaś jak tylko się ociepli to będziemy częściej odwiedzać Śląsk i nie tylko ;D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    a te zatwardzenia to zaczeły się odkąd je inne rzeczy niż "CYC" czy było już tak wcześniej?

    Bo moja Oliwka tez tak miała i to od urodzenia, robiła kupki raz na 5 dni nawet, a jak zaczełam ja dokarmiać to było jeszcze gorzej. Lekarz mówił że to mieszanka mojego pokarmu i sztucznego mleka może to powodować. Poprawiło sie dopiero ok. 6 miesiaca jak Oliwka je zupki i tylko sztuczne mleko (przestałam karmić piersią jak Oliwka miała 6 miesięcy). Od tamtej pory Oliwka robi kupkę raz dziennie, czasami 2 razy. Nigdy nie robiła tak jak niektóre - inne dzieci czyli po posiłki, kilka razy dziennie, a pozatym jak już robiła ta kupkę to ze strasznym wysiłkiem, robiła się cała czerwona, musieliśmy ja trzymać na raczkach w pozycju kucnej żeby jej pomóc - szkoda mi jej było strasznie, czasem to aż się popłakałam jak widziałam jak ona się męczy.
    Na szczęście teraz juz wszystko jest ok, kupke robi niepostrzeżenie i tylko pokazuje paluszkiem wskazującym nu-nu! :wink::bigsmile:

    Także to powinno sie uregulować za jakić czas jak VEVE bedzie jadła inne pokarmy, a śliweczki tez polecam!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Ewa marchewka ma wlasciwosci zatrwardzajace wiec moze dawaj jej jablko (odrobine np lyzeczke) nawet do zupek na poczatku
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    no ugotuje jablko...a VEVE zawsze kupki robila czesto,po kazdym posilku,zaczela miec zatwardzenie od kiedy je nowe rzeczy...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Ewa bo to nowości powodują że układ pokarmowy zaczyna inaczej pracować,potrzebuje więcej czasu na strawienie tego co ma a mleczko było dużo szybciej wchłaniane, u mnie młody robi kupke co dziennie nie ma z tym problemu, może kilka razy była tylko przerwa dwu dniowa, podaję mu więcej płynów i póki co jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Dopiero czopek pomógł :) wczoraj.. mama zjadła kilka śliwek i dzisiaj już poszło samo hihihih
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    dalam jablko ,ugptowalam sama i kupke zrobila ,ale ciezko bylo,dzis zupki nie dalam.Kobitki a moze ,sprubuje tylko wywar z warzyw z kaszka kukurydziana ,moze tak na zadko ,to nie bedzie zatwardzen,co wy na to?
  4.  permalink
    justa :)))) widziałam ze masz podobny hahaha
    teraz tez jestesmy w domu ale za chwile tez wyjezdzamy na zakupki jakies.Trzeba wykorzystac:))
    ]Pozdrawiamy Nową Sól:))):cheer::cheer::cheer:



    --
  5.  permalink
    ewa ja powiem Ci tak:mój mały pije mleko Nan1 Aktiv i do tego kaszke na mleku pije ,jabłka je ,jagody i takie tam,wode przegotowana i tak robi co 3 dni kupke i pierwsza to plastelinka taka ciezko ja mu wydaca potem idzie juz normalna



    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    no to nie fajnie...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.