Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Ewa, a ile dałaś jej tego jabłka?
    Moja lekarka, jak zaczynałam Cyrylowi rozszerzać dietę, powiedziała, żeby zaczynać od małych ilości i jesli się zauważy, ze jabłko powoduje zatwardzenie, to szybko zwiększyć ilość, bo w większych ilościach jabłko reguluje trawienie. Czy jakoś tak.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    no spoko,bo zrobila kupe,wiesz duzo nie zje ,bo kwasnie ...i juz wiem,ze bedzie z niej niejadek,bo czuje cyca,bede ja wozic do babci na jedzonko...
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    AniaM - dziekuje za powitanie - hihihi...
    Wypada mi sie chyba tez przywitac i na tym forum, wiec pozdrawiam wszystkich goraco...
    I troszke szczegolow: moje malenstwa urodzily sie 10.04 w 36+4tc przez cc:
    Piotr o godz. 9:46, 42cm, 2625 kg i nota za styl 9 (w pierwszej minucie zycia) i 10 po 5 min :)
    Pawel o godz. 9:48, 48cm, 2900 kg i nota za styl 10 (w pierwszej minucie zycia) :)
    Wszyscy czujemy sie dobrze :) a podziwiac nas mozna pod nasza karta :wink:
    A mama leci wybrac jakis suwaczek maluszkom..........

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
  1.  permalink
    Słoneczko gratulacje i witamy na Rozpakowanych:)
    Dziewczyny u nas burza sie zaczyna a ja sama w domu z Pietruszka...yyy troche sie boje nie ma co...


    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Słoneczko - widziałam Twoje cuda na dzidziach - śliczności :)
    Witamy na Rozpakowanych.

    A dzisiaj Tatuś przyniósł Syneczkowi dowód osobisty :bigsmile:
    Syneczek potraktował go z właściwą sobie powagą:
    c
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    NR a po co Cyrylowi już dowód bo piwka i tak sobie nie kupi :wink:
    Matuś dziś jakby chciał tata powiedzieć i zaczął robić kosiu kosiu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Krzysiowi dzisiaj sie cos 'przestawilo' i po godz 2 wlaczyl jeczyciela i cos tam gadal ale wstyd sie przyznac ze nawet nie weim co bo go cyckiem przyatakowalam i zasnal po chwili. jednak ten cyc to super sprawa bo nawet dobrze sie wybudzac nie trzeba :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    U nas noc standardowo spokojna ;D Ja wyspana i wypoczęta. Za oknem mgła a może jednak pogoda się wyklaruje ...
    Wczoraj jeszcze o 17 wyskoczyliśmy z chłopakami na spacer i przy okazji zakupy trzasnęliśmy - było 17 stopni - fajnie tak się przespacerować ;D
    Filip już garnie się sam do wstawania - łoooo normalnie truchleję jak to widzę :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia poczekaj co bedzie dalej :P fajnie ze juz wstawanie zaczyna uskuteczniac... a Szymon brata nasladuje??:cool:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ania Szymon tylko obserwuje i coraz więcej czworakuje :wink: Chyba nie muszę się martwić co ... ?? :confused:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    u mnie pada buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    to ja się pochwalę że hubert odkrywa raczkowanie. jeszcze mu nie za bardzo wychodzi bo rączki nie nadążają za nóżkami ale dojdzie do wprawy. tatuś jest zafascynowany nowymi umiejętnościami synka i wczoraj udzielał mu instrukcji przez ponad godzinę :shocked::shocked: padałam ze śmiechu z moich dwóch mężczyzn :wink:
    --
  2.  permalink
    ojjj nie bylo mnie tydzien a tu tyle nadrabiania...jak maluszek pojdzie spac to sobie poczytam...
    myszorko przepraszam ze nie spotkalysmy sie na spacerku..ale niestety wieksza czesc wyjazdu zajely nam wizyty lekarskie...jeszcze raz dziekuje za namiar na ta przychodnie na przelajce...jestem mega zadowolona...
    no i moj maluszek niestety ma problemy z lewym bioderkiem..na razie mamy zalecona profilaktyke (8-10 godzin lezenia na brzuszku z podkurczonymi nozkami- nie wiem jak ja go do tego zmusze...nie znosi lezec na brzuszku) a jak to nie pomoze to bedzie trzeba zalozyc szelki....do tego po porodzie z zastosowaniem proznociagu polozniczego powinien byc pod kontrola neurologa...nie kwapi sie do podnoszenia glowki...mamy zalecone cwiczenia rehabilitacyjne...ale powinien co 10-14 dni przychodzic do kontroli i po nowy zestaw cwiczen...ide zapisac malego na wizyte do tutejszego lekarza...ciekawe co mi na to wszystko powie...az sie boje...
    --
  3.  permalink
    aaa kfiatuszku gratulacje....:)))
    --
  4.  permalink
    Patrycja fajnie ze juz jestes! Mam nadzieje ze z Dominiczkiem bedzie ok i wystarczy kladzenie na brzuszku.Mój tez tego nie znosi ale cwaniak juz umie sie sam przekrecic wiec jak mu sie juz nie podoba to sie przekreci na pleckach,ale gdy był taki jak Twój to udawało mu sie nawet zasnac w takiej pozycji.



    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Patrycja, kładź go najczęściej, ale jak się będzie denerwował, to nie zmuszaj, bo się zrazi - tak mi się wydaje i może faktycznie postaraj się, żeby zasnął na brzuszku, wtedy odwali część tych godzin, albo przekręcaj po zaśnięciu no i zdrówka dla malucha
    a w jakiej pozycji on tej główki nie podnosi? na plecach czy na brzuchu? bo na plecach to jeszcze ma czas
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    u nas tez dziasiaj brzydka pogoda...chciałam wyjsc z moja maruda na dwor a tu pada i pada....Zuzka dzisiaj nie chce przestac wstawac...jak nie wstaje to mnie zjada....uuuu ciezko widze ten dzien....
    pozdrawiam wszystkich...
    --
  5.  permalink
    harpi no na razie staram sie jak najlepiej zachecic go do lezenia na tym brzuszku...kupilam mate edukacyjna...i siedze z nim i probuje...a nie podnosi glowy i lezac na brzuchu i na plecach...
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Patrycja ciesze sie ze cos pomoglam, mam nadzieje ze Dominiczek dzielnie zniesie cwiczenia, szkoda ze sluzba zdrowia w uk taka do dddd:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Pat mój Mat tez nie chcial podnosic glowki i "siedział" na naszych kolankach i robilismy mu samoloty (jak wiesz o co chodzi) i nie chcial wcale na miekkiej powierzchni dzwigac dopiero jak mial mega twarde to zacząl.
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    patrycjo szkoda ze Dominik nie moze miec jakiegos rehabilitanta....no ale w sumie wiadomo ze najlepiej to on i tak bedzie wolal z mamusia cwiczyc...moze powolutku się przyzwyczai...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    A u nas super pogoda i slonko swieci tyle ze Krzys zasnal przed kwadransem i szkoda mi go wybudzac....


    Izunia no nie ma sie czym martwic a wrecz jest powod do radosci :) chcialam tylko zapytac czy Szymon sciaga od FIlipa :)

    Patrycja - kladz malego jak najwiecej na brzuszku i to w pozycji zabki. jak bedziesz go nosila to odwodz mu nozki u siebie na brzuszku... co do podnoszenia glowki to moja propozycja - jak siedzisz kladz go sobie na kolanach zeby musial sie troszke powyginac - tak zeby glwoa byla poza kolanami a nozki tez... te cwiczenie wspomaga rozwoj miesni karku... wierze ze bedzie dobrze i mam andzieje ze uda ci sie w UK znalezc pomoc
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    myszorka: NR a po co Cyrylowi już dowód bo piwka i tak sobie nie kupi

    Piwka nie kupi, ale po Unii Ewropejskiej pojeździ. Paszportu nie opłaca się wyrabiać dziecku poniżej roku, bo jest wtedy ważny tylko rok, a dowód jest ważny 5 lat.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    NR ale to nie mozna nawet do czech wyjechac z małym dzieckiem?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    NR i jak postanowienie z wakacjami ? jedziecie do tej Bulgarii czy nie?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ania ;D Myślę, że Szymon nie będzie raczkował - przeciwieństwo Filipa haha - on od razu będzie stawiał kroki ;p
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Myszorko - dziecko musi mieć jakiś dokument, jak przekracza granicę - musi być wpisane do paszportu rodziców, mieć własny paszport lub własny dowód (Unia). Jeśli nie będzie miało żadnego dokumentu, można mieć zagranicą kłopoty.
    Ania - nie wiem, cze pojedziemy do tej Bułgarii, prawdopodobnie nie. Na razie mamy problem z samolotem.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    chcialam dzis kupic mleko sztuczne ,dla VEVE,szopka jakie drogie...oszczedniejszy cyc...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    aha , sliwki i jablko gotowane pomoglo,dzis kupa okk...
  6.  permalink
    wyczytałam cos o czym nie wiedziałam:kaszka kukurydziana dla maluchów z problemem kupkowym a ryzowa odwrotnie-ta zasusza raczej
    wczoraj u nas kupki tez niet ale cały słoik jabłka dał rade dzis była piekna kupka z rana luźna a nie plastelinka
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ciacho,to wiedzialam ,bo pediayra mnie uswiadomila,a czy w POLSCE sa makaroniki od 5 mies ,bo mòj maz przytachal ze sklepu i kaze mi dodawc do wywaru,zamias tek kaszki...
  7.  permalink
    ja nie słyszałam o zadnych makaronikach...wiesz co ewa tutaj od 5 miesiaca to tylko kaszki i kleiki z takich dodawanych do mleka czy wody.
    Moja babcia kazała mi dawac małemu mleko zageszczone...budyniem hihihi no juz napewno
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    MOJA tesciowa tez poleca ,bo 3 synòw tak karmila i chlopaki ,jak malowane buuu...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    mamy kolejna rozpakowana... po 5 godzinach porodu Zuza wypuscila Michalka z objec :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    gratulacje dla zuzy :)

    a ja sie chwale :) mamy 5 zebolka :) dolna dwojka :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Kapulku brawo sloneczko:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    --
  8.  permalink
    Zuza gratulacje!!! 5 godzin? szybko poszła kurde zdolna babka:clap::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Brawo dla Zuzy, szybki poród.
    Gratki dla Kacperka.:wink:
    A czy któraś z was ma szczoteczke z nuka, bo ja mam ta nakładana na palec?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Zuza szybko poszło - super, dzielna z Ciebie kobieta ;D
    Zdróweczka dla Michałka przede wszystkim no i jak na początek cycusie pełne mleka u mamusi hihi ;p
    Kacperku gratki ząbkowe :rolling:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    zuza ,GRATULACJE...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Kacperek gratulacje za kolejnego ząbka
    ZUZA OGROMNE GRATULACJE-5 godzinek to super ja z Jakubem miałam 4 a z tym drugim 12 wrrr.
    Ania pogratuluj mamusi i tatusiowi, czekamy jak sama Zuza nam się tu zamelduje i pokarze swojego Michałka.
    A ja wstałam mega nie wyspana, wczoraj zasnęłam z książką w ręku a młody rano wstał marudny i z gorączką, zupełnie nie wiem skąd ona się wzięła, zobaczymy w ciągu dnia czy dalej będzie i czy tylko na tym się skończy. Mam nadzieję że nie zaraził się ode mnie
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Kacperku gratki z okazji kolejnego zebolka
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Zuza gratulację !!!
    Kacuerku gratulujemy zebolka!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Kurcze nie wiem co robić ... Filip już mi dwa razy fiknął do tyłu siedząc - czasem straci równowagę i bach :shamed:
    Normalnie nie nadążam za nim ... co go położę to wstaje już chyba uwiązać go tylko poskutkuje ... :confused::neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Izunia za jakis czas mu to minie... przygotuj sie teraz na duza ilosc tych "bach" i to nie koniecznie z posyzji siedzacej :devil:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Izunia, są i dobre strony tej sytuacji - ciesz się, że obaj nie fikają :))

    Marta, co tam u was, jak tam Bartoszek, jakie postępy robi? jakieś nowości?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Kolega zainwestowal w kask dla malego bo strasznie sie przewracal jak zaczal chodzic (mega szalone dziecko) no i mowi ze od tej pory sa spokojniejsi

    wrzuce linka na wyprawce zaraz
  9.  permalink
    i w kasku w domu chodzi? :crazy:
    O zesz...:tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Ania wczoraj dzień był bez upadków a dziś no maskara - chyba tym drugim razem mocno się uderzył w główkę bo dość mocno się rozpłakał - albo się wystraszył ...
    Harpi teraz widzę plusa, że Szymon zechciał troszkę poczekać z samodzielnym siadaniem - ale nabiera coraz więcej sił i ćwiczy do upadłego ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.