Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    aaa i oczywiscie brava dla Kacperka...mojego ulubienca:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    ulubienca??:) bardzo nam miło:P
    --
  2.  permalink
    a no ulubienca...:) dziennie zagladam czy sa jakies nowe fotki i tak sie zastanawiam czy ty wszedzie ze soba zabierasz aparat??? a moze i nosisz go na sznurku na szyji??? a i czy to twoje dziecko w ogole kiedys placze albo marudzi??? na wszystkich zdjeciach jest taki pogodny i usmiechniety

    a i zeby nie bylo inne dzieci tez przesliczne i kochane....ale Kapulek po prostu mnie rozbraja...
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Kacperek , suuuper

    Dzieki dziewczyny, no z tym smokiem to z jednej strony dobrze, bo ja jednak jestem nieco przeciwna smokom ale z drugiej strony ze smokiem jest sto razy latwiej, szczegolnie jak trzeba przeciagac mlodego miedzy jedzeniem...tu smok bylby wieelkim ulatwieniem, no ale nic, jakos radzimy sobie

    No a z ta waga, to troche mnie to stresuje, ze tak szybko rosnie, no ale rosnie nie tylko w szerz , wdluz tez i to sporo...z ciuszkow szybko wyrasta, kurka. No gruby fakt nie jest jakos specjalnie.

    A co do szwa to mnie czasem tak jeszcze ciagnie jak za dlugo stoje i dzwigam mlodego. Mnie to w ogole na ten szew pomogl oxycort w sprayu...i po kilku dniach przykladania bylo juz super.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Patusiu tak ciagle mam przy sobie aparat :) bo mam aparat w telefonie wiec zawsze jest ze mna :)codziennie mam jakies 20 nowych ;) Kacperek jest raczej pogodnym maluchem ale jak juz jest spiacy to byle male uderzenie wprawia go w płacz i marudzenie :) no ale rzadko;)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    dzieki Pati chyba wysle jutro meza do bootsa, czasami to chcialabym byc w polsce - tam jakos latwiej - idziesz do apteki i zawsze Ci doradza....
    buziaki na dobranoc dla wszystkich :kissing:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Tagusia ale masz super to zdjecie kolo suwaczka :)
    --
  3.  permalink
    kaczka oj ja tez czasami a nawet czesto chcialabym byc w polsce...ale ja mysle ze jakbys tutaj poszla do apteki lub zapytala poloznej to tez pewnie by ci cos doradzili...:)

    tagusia no to ja ci nie zazdroszcze ze jeszcze czasami cos cie tam ciagnie...ja to w ogole juz zapomnialam o tych wszystkich dolegliwosciach...jedynie patrzac na swoj brzuch przypominam sobie ze kiedykolwiek w ciazy bylam...( brzuch mam nadal niemaly i do tego caly usiany rozstepami:) jak na zlosc...chcialam miec troszke tylka i cycuchow...no ale widac taka moja uroda ze tylek wrocil do rozmiarow sprzed ciazy...cycuchy jak na razie sa zadowalajacego rozmiaru ale pewnie po skonczeniu karmienia juz tak bardzo zadowolona z nich nie bede..(jednak nadal zyje nadzieja) a brzuch mam taki jak w 5 miesiacu ciazy...no coz nie mozna miec wszystkiego...:) zycze wam dziewczyny milej i przespanej nocki...dobranoc
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    Tagusia wagą jesli karmisz piersią to ja bym sie nie przejmowała mój smyk mając 5 i 10 dni ważył 9150 a waga wyjściowa to 3400 ale tez jest długi.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy mamy tu watek co powinno sie zabrac na wyjazd z dzieckiem!!Jedziemy do Warszawy dzis w nocy do rodzinnki i nie wiem czy wszytsko przygotowalam co trzeba!!:bigsmile:
  4.  permalink
    hogatka 9150???? powaznie????:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    patrycja 5 miesięcy i 10 dni na ostatnim szczepieniu miał 9150- zapomniałam dopisać :bigsmile: teraz to juz pewnie ponad 9500 ma ale teraz bedziemy ważyć na poczatku lipca
    --
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeApr 26th 2008 zmieniony
     permalink
    kaczusia - i ja witam... hihi - choc tu jestem starsza tylko 5 dni :wink: a co do checi - to kazda z nas chcialaby czasami byc w Polsce (zwlaszcza jak sie cos dzieje) to zupelnie normalne, ale patrycja ma racje - jesli spytasz polozna lub zajdziesz do apteki to tez ci doradza - a poza tym masz jeszcze nas :wink:

    Milego weekendu dziewczyny :)

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    dzien dobry! macie racje dziewczyny, ze tu tez mozna zapytac ale mimo wszystko troszke tu inaczej.... wydaje mi sie ze w polsce jest wiecej specyfikow takich jak np. ziola (slyszalam o korze debu czy tantum rosa, czy jest tu cos takiego?), polozna powiedziala mi ze mam brac paracetamol a ja nie chce tak duzo brac, mam nadzieje ze to juz niedlugo i przestanie bolec
    Bardzo sie ciesze ze mam Was bo innych znajomych za duzo tutaj nie mam :))))))
    Milego weekendu wszystkim mamusiom i calusy dla slicznych bobaskow!!!
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    przesylam zyczenia spoznio dla jubilatów.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    Witam :)
    Dzisiaj prawie cały dzień w szkole, zaczyna mnie to wszystko przerażać, został praktycznie tylko miesiąc, do końca maja muszę zlożyć pracę u promotorki i wydaje mi się, że to już strasznie mało czasu... A jeszcze po drodze dwie inne prace trzeba spłodzić plus egzaminy.
    A moje dziecię jakoś źle dzisiaj ze spaniem, podobno spał tylko 1,5h. Zasnął od razu, jak z nim wyszłam od teściów (był u nich, kiedy byłam w szkole). Jak wróciliśmy to się przebudził, ale szybko go rozebrałam, przepieluszyłam i zrobiłam mu mleko. Wciągnął ponad 200ml, co jeszcze nigdy mu się nie zdarzyło. Mam nadzieję, że chociaż trochę pośpi teraz. Jestem wykończona, padam na twarz.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    To ja sie zegnam.Bede za tydzien!!!:cry::cry:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    dziewczyny ja mam pytanie, moj maly dzisiaj wciaz kupkuje, licze kupki i dzisiaj zrobil juz 13 razy a cos mi sie wydaje ze znowu ma co nieco w pieluszce, poza tym chyba troche sie meczy bo prezy sie i wygina, je normalnie ale nie spi dobrze... juz sama nie wiem czy to rozwolnienie? juz powoli nie mam sily taka jestem zmeczona a on marudzi caly czas i nie wiem jak mu pomoc :((((
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    aha - wszedzie czytam ze takie malenstwo to do 10 kup dziennie moze robic, to czy ja powinnam sie martwic?
    --
  5.  permalink
    kaczka wydaje mi sie to normalne...moj tez jak byl malutki to kupkal przy kazdym karmieniu...ale jak sie martwisz to zawsze mozesz zadzwonic do poloznej albo do swojej health visitor....:))

    lsoneczko a to ty tez w anglii siedzisz???
    kaczka a w jakiej czesci londynu mieszkasz??? moze za jakis czas jakies male spotkanko sobie zrobimy???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    jeśli kupka jest normalna - taka jak była wczoraj, nie zawiera śluzu i nie jest zielona to wg mnie jest ok. Może tylko ty coś zjadłaś co Małego brzuszek nie lubi
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    teraz troche sie uspokoilam bo maly zasnal w koncu snem glebokim, kupka jest raczej taka sama jak w ostatnich dniach, moze troche bardziej wodnista bo nawet wsiaka w pieluche, mam nadzieje ze w nocy i jutro bedzie ok
    kurcze te poczatki sa trudne bardzo, ja caly czas czyms sie stresuje o cos sie martwie co w polaczeniu z hormonami nie jest chyba najszczesliwszym stanem...np nie moge ustalic pory kapieli bo maly albo akurat glodny jak wilk, albo najedzony albo spi :sad: albo np polozna mi powiedziala ze jakby odstep miedzy karmieniami byl 4 godziny to mam go budzic na jedzenie a jak ja mam liczyc - jak zaczyna jesc czy jak konczy bo czasami wisi na cycu godzine, wiem ze to glupie pytanie ale ja teraz w takim stanie beznadziejnym tzn chyba baby blues
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    kaczka ,moja VEVE jest na cycu i jak bula malutka ,tez tak robila czesto ,ponoc normalka...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    moje dziecko od 4 do 5 rano ,rozmawia i turala sie ,kiedy sie wyspie??????????????' wstala o 6 ,30 aaaaaaaaaaa
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    u nas kolejna bardzo niespokojna noc. nie wiem czy to moje 'nerwowe' mleko tak dziala czy to zeby w drodze albo jakis skok rozwojowy.. jestem zmeczona dzisaij i fizycznie i psychicznie i pewnie na Mlodym tez sie to odbija...

    kaczka - duza ilosc kupek to norma. Gabrysia przez pierwsze 3tygodnie robila po 15-17 na dobe, co cycek to pielucha brudna. dopoki jest musztardowka to wszystki jest ok.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    Mi też kazali budzić na częstsze karmienia i po tygodniu sobie odpuściłam - ja rozbudzałam Dzieć przytulał sie i spał dalej ciumkajac może 2razy. Jak zamiast cyca dawałam butlę było to samo. a w najgorszym wypadku dziecko sie budziło i było marudne i niespokojne :/
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    no to ja mogę się zapisać do tych niespokojnych nocy...już drugi dzien Zuzia spi z nami w łóżku, dzisiaj jednak obudziła się z wielkim płaczem ...po dłuższej chwili dałam jej paracetamol bo zęby jej wychodzą
    już mamy 4....;-))))), moglaby jeszcze wyjsc ta ruga jedyneczka i dwojeczka i mogloby odpuscic na jakis czas...
    i tak juz nie raz mnie gryzie ....i nu nu nie pomaga....
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    pocieszylyscie mnie z tymi kupkami, ale za to przerazona jestem tymi waszymi nieprzespanymi nockami, ja myslalam ze najgorsze sa te pierwsze miesiace a wy tu piszecie ze nawet z duzo starszymi dzidziami sie nie wysypiacie aaaaaaa spac mi sie chce!!!!!!
    --
  6.  permalink
    dziewczyny a ja mam pytanie czym myjecie dzieckowe zabawki??? bylam dzis na takim pchlim targu...(uwielbiam je) no i kupilam troszeczke uzywanych zabawek i kompletnie nie wiem czym je umyc...te miekkie pluszowe to do pralki a plastikowe to czym???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    Wodą z mydłem / szamponem / płynem do naczyń :) no i dokładnie wypłukać
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    ps - z proszkiem też można bo najważniejsze jest dokładne wypłukanie
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    Jak na razie wydaje się, że dziecię pogodziło się z odstawieniem od piersi. Wciąga mleko z butli aż furczy.
    --
  7.  permalink
    Kaczucha - karmienia sie liczy od chwili przystawienia do piersi (od poczatku do poczatku)
    Patrycja - tak.. tez jestem w Londynie (polnocno zachodni)
    Pozdrowionka dla wszystkich i milego wieczorku:bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
  8.  permalink
    NR oby tak dalej....:)
    lsloneczko hmmm no ja mieszkam na przedmiesciach londynu ale raczej polnocno wschodni...ale mysle ze jak pogoda sie troszeczke ustabilizuje to mozemy zaplanowac jakies spotkanko w koncu od czego jest metro i pociagi co nie???
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    to ja tez sie pisze na to spotkanie!!! pozdrowionka i milego wieczoru
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeApr 27th 2008
     permalink
    wzajemnie.....kaczuszko jak twojej dzidzi bada sie wyżynały ząbki to tez możesz nie przesypiać nocy, Zuzce akurat wychodzą 4 naraz a i tak jest dzielna,
    zabawki pluszowe najlepiej wyprac w proszku dziecka, a plastikowe i gumowe mydełkiem dziecka i szczoteczką wyszorować i najlepiej polac wrzątkiem w zaleznosci od plastiku ale teraz robia taki raczej ze mozna...tylko te miekkie klocki to raczej nie....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    zabawki mylam kiedys woda z mydlem ale ze czesc lezala schowanych w garazu to wolalam poddac je dokladnemu czyszczeniu... nawet jak kupie zabawke to pryskam ja plynem do dezynfekcji. polecam serie milton ale moga tez byc gaziki leko.
    ja mialam te rzeczy:
    sads

    cena do 20zl

    ps. ten ostatni jest w prawdzie do odkazania skory ale musielismy go uzywac tylko pierwsze tygodnie wiec reszta poszla na zabawki
  9.  permalink
    Witajcie!
    Przyjmiecie mnie do swojego grona?
    Mój synek urodził się 22 kwietnia z wagą 4450g i 59cm.
    p.s.proszę o porady co wolno mi jeść (karmię piersią) by mały nie miał kolek itp.
    Pozdrawiam:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    Witaj Ptysiaczku :* Buziaczki dla Synusia :)
    Na wiki jest super rozdział poświęcony diecie matki karmiącej
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    Ptysiaczku witaj - odnosnie diety matki karmiacej zajrzyj TUTAJ
    zapraszam tez na temat dot KARMIENIA PIERSIA
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    a propos kolek - kladz go jak najwiecej na brzuszku, mozesz karmic tez w pozycji brzuch do brzucha (kladziesz malego sobie na brzuchu i wtedy ssie piers z gory) no i pilnuj zeby mu sie odbijalo po jedzeniu

    ps. dzielnie sobie poradzilas z takim duzym maluchem. Gratki dla was i zdroweczka dla Tymka
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    Ptysiaczku witaj!! i gratuluję narodzin synka :thumbup::clap::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    ale duży maluszek - niech rośnie zdrowo :clap::clap:
    --
  10.  permalink
    ptysiaczku ogromne gratulacje i witamy:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    hejka troszke mnie nie było ale po tym jak Matus miał ubeigły tydzien tą grype i juz z nim jest ok, to teraz ja dostałam, zresztą tescie tez to mają. Ogólnie Mati wraca do formy ale nocki są straszne potrafi wstawac co pół godziny na jedzenie, męczy mnie to okropnie.ale cos za coś bo w ciągu dnia za wiele nie zje.
    Ptysiaczku witaj i gratulacje
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    Ptysiaczku buziaki dla synusia, ale duzy chlopaczek, zdrowka przede wszystkim!
    --
  11.  permalink
    dziewczyny prosze powiedzcie mi jaka temperature ciala powinno miec 3 miesieczne niemowle???? moj maluszek cala noc przespal ze mna przy cycu bo inaczej nie chcial...od rana placze i jest jakby troche rozpalony (albo ja znow panikuje) temperature zmierzylam mu w pupce i bylo 37,2....nie wiem czy to za duzo czy w sam raz....ale nie wiem co sie z nim dzieje spac nie moze...tylko sie przytula i placze...normalnie jak nie moje dziecko...:( poradzcie cos bo zwariuje
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 28th 2008
     permalink
    Patrycjo myślę że to kryzys trzeciego miesiąca i większość z nas to miała z bąblem jak miał 3tyg potem 3 miesiące w okolicy pół roku - są te skoki dzieckowego rozwoju
    --
  12.  permalink
    aaaaa chyba ze tak...ale tak dla wiadomosci to jak to jest z ta temperatura???
    --
  13.  permalink
    Pati w pupce odejmujesz 5 kresek czyli temperatura Twojego dziecka jest ok!
    Mój mały ma etap breczenia i marudzenia...czasme ma ochote wyjsc z siebie i stanac obok:) Przejdzie mu ,dobrze ze nie walczysz z kolka:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.