Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Weronika nie chce jeść :( Jak pięknie jadła tak teraz nawet połowy porcji nie zjada. Wczoraj nasz obiad nie nadawał się dla niej wiec dałam jej słoiczek i nawet pół nie zjadła :( Po raz pierwszy za to dałam jej kabanoska drobiowego - smakował bardzo i memłała go pół drogi z przedszkola do domu. Jabłka już nie jadła z takim apetytem i co ugryzła kawałek to wypluwała :/
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Cyryl też miał wczoraj jakiś taki dzień, że tylko by mleko pił. Raptem kilka łyżek zupki wciągnął. Pod wieczór zjadł pół szklanki zmiksowanej gruszki z bananem. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej. Zresztą dzisiaj teściowa martwi się o jego jedzenie.
    A ja już się nie mogę doczekać biblioteki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    U nas tez raz na jakis czas odzywa sie maruder z niejadkiem w jednym i wtedy jest tylko cyc.
    probowalam Krzysiowi dac butle bo nerwowa atmosfera u nas i nie chcialam zeby pil 'stresowe mleko' no i przedwczoraj skonczylo sie pawiem a wczoraj po 10ml zaczal sie krztusic i wyjca wlaczyl. probowalam juz z roznymi (mialam po sloiczku od kolezanek) i juz sprawdzilismy nan kartonikowy, nan active, bebiko, nutramigenem a teraz w akcie desperacji kupilam enfamil i ta sama reakcja.. neonatolog mowila ze byc moze nie uda mi sie go do zadnego modyfikowanego przekonac :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Wie chłopak co dobre i woli mamusine. Weronika pociska Nana ale wolałabym by zamiast butli zjadła obiad :( on jednak woli cyca albo butelkę - po co się męczyć z ruszaniem buzią i zużywać zęby :/
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    OO, ostatnio zrobiłam Cyrylowi taką zupkę trochę do memłania - porwałam mięsko w małe kawałeczki i podziabałam marchewkę i wrzuciłam do tego, co zmiksowane i jednego dnia ładnie wciągał, a następnego już nie chciał :(
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Izunia chodzi mi o przepuklinę pępkową bo M wydaje się jakiś inny pępek niż ma zazwyczaj, tylko że on mu rzadko kiedy pieluchy zmienia i nie wiem już jaki ten pępek powinien być
    Ania u mnie też było nerwowo ale dawałam Matowi cyca, szkoda go wg mnie męczyć tymi sztucznymi mlekami.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Myszorka jeśli pępuszek bardzo wystaje to faktycznie może budzić podejrzenie ... Filipowi niby nie wystawał, a jednak plaster był klejony ;D Obserwuj Matiego i jeśli wydaje Ci się, że wystaje to pomasuj okrężnymi ruchami i zobaczysz czy wklęśnie. Jeśli to przepuklina to za jakiś czas pępek znowu będzie wystawał.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Kacperkowy pępuszek na pocztku przepukliny :)

    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    ale ta przepulkina to raczej jest z tego ze dziecie ma słabe miesnie brzusia i sie rozchodza i jelitka wychodza wiec matus chyba raczej ma wycwiczone juz miesnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Wiedziałam, że tak będzie ... Szymon ma katar - mam nadzieję, że na katarze się skończy a juro wyjeżdżamy ... Nie lubię takich niespodzianek w ostatnim dniu :shamed::neutral::confused::devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Izuania trzymam kciuki zeby to byl tylko katar zabkowy. oby sie nic nie wyklulo to bedziecie mogil sobie spokojnie na weekend jechac...


    jestem wyrodna matka i az sama na siebie zla jestem ale irytuje Gabrysia i to ze nie slyszy... jak cos od niej chce to musze doslownie krzyczec, pol biedy jak Krzysko jest na chodzie ale jak przysnie a ja musze sie z Gabrysia pokrzykiwaniem komunikowac to zaraz po spaniu... dzisiaj dali mi taki wycisk ze szok. dobrze ze kolezanka byla bo bym juz pewnie siedziala i razem z nimi krzyczala na zasadzie kto glosniej :devil:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Izunia ja ostatnio przeżyłam dwa katary ząbkowe na szczęście na katarze się skończyło.... oby u Ciebie też...

    AniaM ja też dzisś mam ochotę krzyczeć!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Ja już podpisałam i mój M też jest zdania, że dobrze jest tak jak jest!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeApr 30th 2008
     permalink
    Aniu ja jestem takiego samego zdania.
    Izunia dzięki za podpowiedź
    Kfiatuszku zdjęcie już mi całkiem rozjaśniło umysł.:wink:
    --
  1.  permalink
    ojj dopiero teraz znalazlam chwilke czasu....bylam dzis wazyc malego (6,14kg:) i bylismy na takim spotkaniu dla mlodych mam w przychodni...moglysmy zadawac pytania na dreczace nas tematy, napic sie herbatki, zjesc ciasteczko a na koniec przyszla babka z family planner i dala nam wyklad o antykoncepcji...poczulam sie jak w szkole:)) ale fajnie tak spotkac sie z innymi mamusiami...:) nastepne spotkanie za tydzien :) w piatek mialam isc na baby massage (masaz) ale mnostwo ludzi sie zapisalo a poza tym wyjezdzam za dwa tygodnie do polski wiec nie moglabym uczestniczyc w calej sesji...wiec przenioslam sobie to masowanie na czerwiec:))) juz sie nie moge doczekac...ze wzgledu na wyjazd do polski ominie mnie rowniez spotkanie na temat rozszerzania diety...a szkoda...ale od czego mam was i nasze forum??? pewnie tez wyczerpujaco odpowiecie na moje pytania:))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    nowa rozpakowana mamuska pewnie za kilka dni sie zamelduje - zapraszamy juz teraz Blask_Gwiazdy z Robercikiem do nas :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Patrycja - jesli tylko bedziemy umialy to z pewnoscia odpowiemy :) a na dlugo do PL lecisz?
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Patrycja zazdroszcze Ci tego wyjazdju :wink: ja jeszcze musze poczekac niestety....
    Milego dnia
    --
  2.  permalink
    na cale 12 dni:))
    kaczka a paszport dla maluszka juz zalatwiasz???
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Pati musze najpierw zarejestrowac malego w registery office i wyznaczyli mi appointment dopiero na 13 maja!!! jak tylko bede miala akt urodzenia to biore sie za paszport....
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    a ja jeszcze z pytaniem...kiedy maluszka powinnam klasc na brzuszku? tzn czy jeszcze za wczesnie czy juz moge? i na jak dlugo?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Kaczka, mój maluszek był kładziony na brzuszek od pierwszych dni życia - 5 dni spędził na lampach i musiał się opalać równomiernie. Uważam, że możesz go kłaść na brzuszek, ale nie powinien spać w tej pozycji, a w każdym razie, powinnaś nad nim czuwać.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    kaczuszko od pierwszych dni życia możesz kłaść powolutku dziecko na brzuszku ..... pilnuj tylko aby głowkę miało na boczku i jak długo tak śpi to ją przekręcaj raz na prawo raz na lewo!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Witam
    melduję się i ja.U mnie przez cały tydzień była mama i nie miałam za bardzo czasu na pisanie na forum,bo ciągle byłyśmy na dworze.
    Malutka ma się dobrze, z szyną już sobie radzimy całkiem nieźle-przebierałam kaftanik, z rękawów body porobiłam getry :)
    W poniedziałek kontrol u ortopedy.
    harpijko nasza mala też ma obniżone napięcie mięśniowe. Ćwiczymy- tzn,teraz ma przerwe-metodą Vojty.
    Ale z dnia na dzień widzę że jest coraz lepiej.
    To życzę wszystkim miłego dnia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Fmartunia fajnie ze zajrzalas :) z dnai na dzien bedzie lepiej zobaczysz. Cmoknij dzielna Alicje :kissing:

    Kaczka - nawet jak maluchowi nie odpadl kikut pepowiny to mozesz klasc na brzuszek. im wiecej tym lepiej z kilku powodow - polepsza perystaltyke jelit (ogranicza kolki) oraz maluch cwiczy miesnie karku (niezbedne przy pozniejszym siadaniu czy przekrecaniu sie) jesli karmisz piersia to polecam metode - brzuch do brzucha - kladziesz maluszka sobie na brzuchu tak zeby ssal piers z gory - swietna profilaktyka p/kolkom

    Patrycja no to rozpieszci wam rodzinka Malego :)
  3.  permalink
    kaczka to strasznie dlugo musisz czekac na to spotkanie...
    anium bylam z maluszkiem w kraju juz miesiac temu i rzeczywiscie rozpieszczony wrocil...:) ale jakos sobie poradzimy...nie bede przeciez babci odbierala przyjemnosci tulenia wnuczka ktorego widzi raz na jakis czas:))
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    dzieki za odpowiedzi, bedziemy sie klasc na brzuszku :)))) a z tym karmieniem na moim brzuchu tez musze sprobowac
    Patrycjo strasznie dlugo az wierzyc sie nie chce, za to akt ur. maja mi wydac od reki, mam nadzieje ze tak bedzie
    milego dnia babeczki!
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    fmartunia Twoja coreczka dzielna tak jak mamusia! :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Kaczka my w warszawie do USC czekalismy 2.5tyg zeby moc wyrobic akt urodzenia
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Wow,niezle,u nas akt urodzenia od ręki.
    my byliśmy na spacerku teraz czekam az sie obudzi.musze jej moimi sposobami glowe umyc.robimy to nad miska, bo z szyna nie mamy jak kapac.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Fmartunia u mnie w miescie akt urodzenia tez od reki ale w warszawie coooz ina polityka - na oddziale dsotaje sie papierek i tam jest podany termin.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    aaa pochwale synia - bylismy z Krzyniem dzisiaj na wazeniu - prakltycznie juz potroil swoja wage urodzeniowa bo dzisiaj ujrzelismy na wadze 8800 :) w ciagu 1.5miesiaca Krzysko przybral 520gram co jak na niego jest super wynikiem :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Brawo dla Krzysia! :clap::clap::clap::clap::clap:

    Oliwka już też potroiła wagę - jak się urodziła miała 3.550 kg, a teraz już 11kg.:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    My idziemy do lekarza pod koniec maja/na początku czerwca na profilaktyczną wizytę - mierzenie i ważenie...
    Ale wydaje mi się, że 9,6 kg (3x waga urodzeniowa) już osiągnął.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Ilu miesięczne Bobo ma potroić wag? Za olerę tego nie pamiętam :(
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    roczne - z tego co wiem!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    And - na pol roku wage podwoic na roczek - potroic
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    No to na pół Iśka podwoiła :D ale czy potroi hmm jeszcze 3m ale wątpię :( Zrobił się z niej "tadek nie jadek" Chociaż dziś jak była z Tatusiem zjadła 150mleka i słoik dania Gerbera no i jak przyszłam to od razu cyc... brakuje jej do potrojenia jeszcze ze 2kg (no może nie całe)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    moj dziec tyle zjada to nic dziwnego ze przybral... nie wiem jak wasze dzieci ale Krzysko jest strasznym sepem - nie dosc ze zje swoje to jak zobaczy ze ktos je to chdozi i mlaska... dzisiaj ugryzl Gabrysie bo nie chciala mu dac jajca faszerowanego i przed nim talerzyk chowala :confused: jak jedlismy obiad to zjadl swoje pozniej sepil od meza a na koniec jeszcze ode mnie podjadal i skonczylo sie... pawiem. zwymiotowal do swojego talerzyka i... od razu zaczal ciamkac zeby znowu zjesc :shocked:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Weronika taka była ale się popsuła :( Teraz zje bo jest głodna ale jak tylko w brzuszku się zrobi pełno to już wypluwa :( Naszego jedzonka zje więcej ale ostatnio nasze jest niezjadliwe dla niej :( i tak jak dziś my frytki a ona słoik. Nie dałam rady ugotować czegoś dla niej

    Ps Jutro idziemy do teściów to ciekawe jak babcine jedzonko jej posmakuje
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    A dzisiaj Cyryl jadł super.
    Najpierw rano wciągnął najpierw 200 ml mleka, a potem jeszcze ze 120, później zjadł caly pojemnik aventu (180 ml) papki mojej produkcji, później znów 200 ml mleka, później cały słoik 190g jakiegoś dania bobowity, a teraz jeszcze 100ml mleka...
    --
  4.  permalink
    moj maluszek ma 3 miesiace i juz prawie podwoil wage urodzeniowa...(3170) w srode bylam go wazyc i jest 6,14....:))) a moze powinnam sie tym martwic??? czy dziecko moze za szybko na wadze przybierac????
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    IWA Oliwka goni dzielnie Julcię z wagą :)) powiedz mi tyle ile ona ma wzrostu? na ile ją Ty odmierzyłaś a na ile pielęgniarka...

    U mnie wzrost zmierzony przeze mnie nie pokrywa się ze wzrostem mierzonym przez pielęgniarkę....
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    dziewczyny polecicie jakies wkladki do biustonosza ktore sa cienkie?
    denerwuja mnie z aventu bo sie tak odbijaja :/
    milego dnia wszystkim
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    Lady ja jak mierzylam to wyszlo mi ze Krzysko ma 76 a pielegniarka 79, zobaczymy jak sie Mlody zdecyduje i dluzej postoi to moze bedzie bardziej miarodajne :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    Fmartunia wg mnie najlepsze wkladki ma MEDELA ale tez i drogie... johnson sa chlonne ale nie sa cienkie. draznily mnie gerber bo byly dosc duze (srednica) i sie kiepsko ukladaly
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    A moj Mati nie potroi wagi urodzeniowej, bo dwa tygodnie temu ważył 10.800 a za tydzien roczek i musialby z 1kg przytyć a napewno schudł przez ten czas jak miał biegunkę.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    mam do was pytanie.moja mala niunia ma taka wysypke.Juz pytalam dwoch pediatrow i mowia ze to nic niepokojacego.
    Czy sa w internecie gdzies zdjecia jakis wysypek?
    Ma czerwone krostki na podbrodku, wlasciwie ze tak brzdko pwoiem na podgardlu, i na policzkach gdzieniegdzie.
    struktura nie jest gladka.Taka jakby "skorupka"bo sa dosc gesto.
    Podobno do liszaja?Sama nie wiem,bo nigdy nie widzialam
    Dzis ciotka mi powiedziala ze to moze alergia pokarmowa, i kiedys juz dawno dwie inne kolezanki tak mi podpowiedzialy.
    a moze wam sfotografuje?
    moze ktos cosik mi podpowie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 3rd 2008
     permalink
    Myszorko ale Mati i tak super wazy :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.