Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    I moja Oliwka spaceruje już trzymajac się za jedną rączkę, lada chwila będzie biegać sama, bo już się puszca, ale tylko chwilkę sama postoi i siada na pupę. Jeszcze sama kroczku nie zrobiła, ale tylko chce chodzić...!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    mój Hubercik w końcu zaczął ładnie stać :wink: jak postawię go na kolanach ma wyprostowane nóżki i tylko podskakuje :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Skarbel no to super - silny chłopak z niego :D
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Izunia niby tak, wydaje mi się że chyba nie będzie raczkował bo już teraz rwie się do chodzenia ale zobaczymy, wszystko przed nami
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    no proszę jakie mamy genialne dzieci.....brawo, brawo
    a my czekamy z cierpliwoscia na pierwsze kroki Zuzki, ma jeszcze sporo czasu, ale wstawanie, raczkowanie, kucanie i przysiadanie na pupie to już codziennośc, chyba najwolniej poszło Zuzce siadanie bo w połowie 7 miesiąca...ale teraz już potrafi siedzieć sama, siadać gdy raczkuje i zmieniać jak jej się chce....zawrotne tempo....nie wiem kto bardziej to przezywa ja czy Zuzia hehehhe
    mamy też 6 ząbka.....tylko że już na głowę dostaję bo idą te trójki......dzisiaj fatalny dzien i odstawianie od cycka nam zupełnie nie idzie....chyba oszaleję......
    na dodatek stresująco w ogóle bo wczoraj zmarł mój teść, Zuzi dziadek - może ona też to wyczuwa....i dlatego tak marudzi.....
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Justa przykro mi z powodu tescia. A Zuzia moze faktycznie wyczuc nastrój jaki Was otacza.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Justa wspolczuje serdecznie Dusia tez zabkoje ma juz 5 zabkow a teraz ida 3 naraz buuuuuuuuu
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    oj współczuję wam tych zębów dziewczyny, kurde lada chwila i nas to dopadnie

    Tagusia, bardzo dobrze, że zdiagnozowaliście Szymka i teraz jesteście spokojniejsi. Co do mleka, to w temp pokojowej może stać 12 godzin, w lodówce 24 godziny, w typowej zamrażarce 3 miesiące - to oczywiście maxymalne długości, więc lepiej jednak zużyć wcześniej. Rozmrażać można pod strumieniem gorącej wody, zostawione w temp pokojowej lub w kąpieli wodnej - znaczy wstawiasz w gorącą wodę. Nie wolno rozmrażać w mikrofali
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    to ja tutaj pogratuluje Tosi i Hani czworakowania :) no to dziewczyny wyruszyly na podboj swiata i meskich serc :wink:

    no i dla Kacperka za samodzielne lazikowanie!

    Justa przykro mi z powodu tescia. mysle ze Zuzka odczuwa stresior i ta reaguje. moze poczekaj pare dni z tym przestawianiem z jedzeniem. ja nie wiem czemu ona tych kasz nie chce jesc ale u mnie Krzysko po prostu wymiotowal i plul te co na mleku modyfikowanym byly (tak jak mleko modyfikowane) ale odkad kupilam mu SINLAC to nie ma problemow i wcina ladnie zmieszane np z deserkiem :)

    Izunia a jak tam chlopcy i ich katar? mam nadzieje ze juz pokonaliscie paskude...

    Tagusiu ja pokarm mrozilam w woreczkach do pokarmu i w pojemniczkach plastikowych (tych do moczu) i tak jak pisza dziewczyny opisujesz kiedy sciagniete. najlepiej ukladac co raz to swiezsze z tylu... lekarze mowia ze nie powinno sie robic zbyt duzych zapasow na raz bo zapotrzebowanie energetyczne mleka sie zmienia i mleko ktore pija 2miesieczniak rozni sie bardzo od tego ktorego bedzie potrzebowal 5miesieczniak
  1.  permalink
    dziewczyny a ja mam pytanie odnosnie upalow ktore panuja w anglii od dwoch dni??? jak ubierac dziecko???czy jesli zakladam malemu krotkie spodenki i koszulke to czy zaladac tez body??? w ogole podzielcie sie jakimis cennymi wskazowkami i radami co i jak w upaly"??? tzn czy podawac cos do picia skoro dziecko jest na piersi i takie tam...czyli wszystko o czym trzeba pamietac...i czego robic sie nie powinno
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Patrycja ja w upaly zakladalam malemu cieniutki bawelniany rampers - body bylo zbyt przy ciele i Krzysko odplywal szczegolnie w czasie podrozy czy jak go nosilam. poza tym - spodenki maja gume i uciskaja maluchowi na brzuszek wiec dodatkowe cieplo jeszcze guma spowodowane no i Maly moze sie goraczkowac i marudzic...
    Krzys od poczatku na piersi mimo lipcowych upalow nie dostawal nic do picia oprocz cycka. czasami przystawial sie ciut czesciej i na krocej (ewidentnie nie chcialo mu sie jesc lecz pic) no i przetrwalismy tak cale lato :)


    aaa i jeszcze cos.... pierwszy raz slysze o przekarmieniu dziecka piersia. wszyscy lekarze mowia zgodnie ze piersia to na zadanie... chociaz... w sumie pisalam wam jak w centrum zdorwia dziecka widzialam mamuske z dzieckiem monstrualnych wrecz rozmiarow ktora trzymiesieczniakowi dawala serki homoniewiadomo ziemniaki i miecho... no ale piersia karmila :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 8th 2008 zmieniony
     permalink
    No własnie, może to jest tak - niby na piersi , a oprócz tego całe menu z najlepszej restauracji! :wink::wink::wink::wink:
    Czy ja wam już mówiłam, że moja Oliwka ma teraz całuśny okres i z każdyn kto wchodzi do nas lub wychodzi to chce się całować i się nastawia. Jak ją kładę wieczorem do łóżeczka to 3 razy wstaje i daje mi całusy, potem sie kładzie bierze prosiaczka z którym śpi i też go całuje i dopiero usypia. Normalnie komedia, mówię wam. Jest taka słodka.:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    patrycja - moja Oliwka w ubiegłe lato tez chodziła głównie w rampersach bawełnianych! To bardzo dobre, wygodne dla dziecka - rozwiązanie. Nic nie uciska, jest przewiewnie. Czasami miała na sobie body z krótkim rękawkiem i skarpetki oczywiście, bo marzły jej szybciutko stopki!:bigsmile: Jak ja wyciągałam z wózka na dworze to zawsze miałam przy sobie taki mały płócienny kapelusik, żeby jej uszek nie zawiało. Pozatym sama zobaczysz w czym dobrze jest twojemu synkowi, jak mu będzie za ciepło to od razu to zobaczysz, zaczynają wychodzić potówki. Wtedy szybko kąpiel w kalia i lżejsze ubranko!:wink::bigsmile::wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Iwa to się masz fajnie z tymi buziakami. A mój Mati się robi okropny złośnnik, krzyczy jak czegoś nie dostanie a wczoraj ze złości mnie pogryzł.Normalnie zaczynam się go bać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    ja uwielbiam ten calusny okres, u nas trwa to juz ponad miesiac i Krzysko otwiera dzioba do calowania ale glownie nas domownikow.. chociaz ostatnio o jego 'romantyzmie' mial szanse przekonac sie synek kolezanki :) Trzeba bylo Krzysia trzymac bo by go zacalowal :)


    Myszorko - czyzby juz okres buntu? Krzys tylko fuka jak jest nie po jego mysli
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    A moja Oliwka wtedy udaje że płacze, albo uderza rączkami w nogi (koolanka)!:wink::bigsmile:
    --
  2.  permalink
    My mamy taki całusny okres cały czas...moze nie daje buziaków jeszcze bo nie umie ale jak sie go całuje to uwielbia! smieje si e wtedy prawie w głos.a złosnik to tez jest niesamowity szczególnie jak sie go ubiera
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Ubieranie pampersa to szczyt moich mozliwosci a na dodatek nauczyl sie schodzic z łózka i ucieka mi potem z gołym tyłkiem
    --
  3.  permalink
    bardzo dziekuje wam za odpowiedzi...za oknem znowu slonce...dzis ma byc jeszcze cieplej niz wczoraj(wczoraj 27 stopni)....wiec ubieram malego w rampersa...:) idziemy do sklepu kupic zapas (letnich ubranek) i na dluuuuuugi spacerek....oj w taka pogode to az chce sie zyc...przynajmniej do poludnia kiedy jeszcze nie jest za cieplo:)))
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    melduje sie i ja,bo ma chwile,ALicja z tesciowa na spacerze.
    u nas tez tak goraco. Ale malutka dobrze znosi upaly.
    dziewczyny,przypomnijcie sobie prosze,was po ciazy tez tak bolaly nogi?
    bo ja jak dluzej posiedze i mam wstac...masakra.kolana i nogi...bardzi bola
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 8th 2008 zmieniony
     permalink
    fmartunia, myślę, że wszystko wraca do normy i nie powinnaś się tym martwić póki co. U mnie np do normy wróciły niestety siniaki, całą ciąże nie miałam ani jednego, a teraz jak dziecko co się uczy na rolkach jeździć, całe nogi w sińcach - taki mój urok :))

    Ale macie dziewczyny ciepło i fajnie, ja dziś zmarzłam, siedziałam z małym na podwórku, on spał, a ja w końcu poszłam po kurtkę zimową, były chmury i zimny wiatr wiał

    Ania, nie wiem o jakim dziecku i koleżance mówiłaś, ale Kamila Krzyś też chciał całować hehehehe, suuuper to wyglądało, wyrywał się Ani z rąk, żeby dać Kamilowi buzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Harpijko no mowilam o was tylko nie weidzialam czy moge tak publicznie zdradzic obiekt Krzysiowych westchnien :rolling:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    pozdrawiam wszystkie mamusie i brzdace bardzo cieplo bo u nas dzisiaj bylo goraco!!! bylam dzisiaj zwazyc malego, wazy 3,6 kg ale to byla wyprawa, goraco, mnostwo ludzi no i Kacperek kategorycznie zazadal cyca wiec musialam go karmic zanim wyszlam z przychodni co zaowocowalo pawikiem (ulaniem sie wlasciwie) w drodze powrotnej do domu.
    Patrycjo czy Ty smarujesz malego jakims kremikiem z UV? ja szukalam ale wszystkie kremy sa od ktoregos tam miesiaca zycia i nie wiem co mam stosowac u takiego malenstwa? oczywiscie trzymam go w cieniu ale wydaje mi sie ze i tak powinnam go czyms posmarowac? pytam Ciebie bo tez jestes w tym goracym kraju ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    dzieki dziewczyny za wyrazy wspolczucia, jakos dzisiaj przebrnelismy przez ten ciezki dzien....
    wlasnie Aniu musze kupic ten sinclac tylko dosc drogi byl i troche sie balam ze ona tez tego nie bedzie jadla i bedzie stalo....
    z tym cyckiem to odczekam kilka dni jeszcze a potem bedziemy duzo wychodzily na dlugie spacery wiec moze bedzie jakos latwiej....
    apropos u nas tez ciepło jak nic....wiec mam pytanie jak ubieracie swoje maluchy w taka pogode? ja jeszcze zakladam Zuzce dwa rekawki i czapeczke , choc w aucie to ona sie poci i dzisiaj miala chusteczke przeze mnie zrobiona z dziurkami to bylo ok i na dworze tez....spocona nie jest ale jakos mi sie wydaje ze w dwoch moze jej byc za goraco....
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    Witam wszystkie dziewczyny po bardzo długiej nieobecności na forum, postanowiłam wrócić:) Może niektóre z Was mnie jeszcze pamiętają z okresu ciąży lub zaraz po urodzeniu mojej córeczki Oliwki.
    Oliwka ma już 5 miesięcy i 2 tygodnie. Postaram się wkleić jej fotki na naszych dzidziach. Pomimo że długi czas nie udzielałam się na forum często tu zaglądałam aby zaczerpnąć informacji i podziwiać postępy Waszych dzieciaczków.Teraz chciałabym wrócić na forum i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Witaj Saska z powrotem i czuj się jak u siebie :)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Cześć saska - pewnie, że cię pamiętamy, witaj ponownie i zapraszamy do wspólnego spędzania czasu na miarę swoich możliwości!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Saska witaj :) no jasne ze pamietamy. Napisz jak duza jest Oliwka :) wracasz do pracy czy bedziesz w domu siedziala??


    Justa fakt ze sinlac do tanich nie nalezy ale jest 600gram pakowanych w 2 oddzielne torebki i w sumie biorac pod uwage ile zwykly kasz wywalilam do smieci to ten sinlac to i tak taniocha :P
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Dziękuję za ciepłe przyjęcie:bigsmile:
    Oliwka jak na swój wiek (5miesięcy 2 tygodnie i 3 dni) jest naprawdę duża. Waży 8600 dokładnie nie wiem ile mierzy ale ubranka kupuję na 74 i są w sam raz:) Przypomnę że jej waga urodzeniowa to 4350 i 61cm. Do pracy nie wracam bo nie pracowałam przed urodzeniem Oliwki. Jak zaszłam w ciąże to byłam na piątym roku studiów, więc nie składałam podań o pracę.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Saska, to duże było Twoje dziecię i urodzeniu i duże jest teraz. Mój synuś miał taką wagę w wieku 7 miesięcy (ale też startował z niższego pułapu - o ponad kilogram) :smile::smile:
    Witaj wśród nas, ja niestety Ciebie nie pamiętam, jako, że jestem tu od 4 miesięcy, ale mimo to cieszę się, że jesteś :) Im nas więcej tym lepiej, więcej doświadczeń do wymiany ::)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Saska, czas na utworzenie wykresu poporodowego.
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Amazonko do wykresów wrócę dopiero jak przestanę karmić piersią i cykle sie ustabilizują.
    --
  4.  permalink
    Saska - witaj:crush:
  5.  permalink
    witaj Saska:kissing:



    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    witaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Saska dawno Cię nie było - zapraszamy częściej w miarę możliwości ;D

    Ania co do kataru jest - tyle tylko, że zauważyłam, że to troszkę "inny" katar niż zazwyczaj. Na dworze noski suche a w domku co jakiś cza fluk wypłynie ... Tyle tylko, że ja mam non stop okno otwarte - lufcik - nie ma przeciągu, ale przy zamkniętym oknie to byśmy się tu podusili. 4 piętro i okna od południa :P I tak M jak wraca z pracy to mówi, że duchota jakaś w mieszkaniu ;L Noce należą do przespanych - maluchy śpią od 20:30 do 7:00 czasem do 7:30 :D

    Ostatnie dni spędzamy dużo na spacerach - wiadomo wymarzona pogoda - w niedzielę chcemy jechać do zoo :P Ma być 25 stopni u nas - toć to już lato będzie :rolling:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Pati j również polecam rampersy są niezawodne w letnie dni :D
    Zawsze maluchowi możesz podać przegotowaną wodę jeśli chcesz "odpocząć od piesi" - odrobina nigdy nie zaszkodzi :wink:

    Myszorka u mnie jest to samo - pampers to zło konieczne szczególnie po kąpieli :D
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    dziewczyny udanego weekendu, zmykam do domku :clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    papapa Skarbelku :)

    U nas też całuśnie i uciekinierstwo podczas zmiany pieluchy :wink: a najlepiej to by chodziła bez ....

    Mam pytanie czegu używaćie do mycia podług jak dzidzie wam maszerują po podłodze?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Magg ja uzywam normalnie ajaxu... tyle ze myjemy wieczorem jak juz Krzys nie jest w kursie dziela. ostatnio czytalam ze powinno sie myc octem bo to jest bezpieczne dla dzieci lub mydlem najzwyklejszym
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 9th 2008 zmieniony
     permalink
    albo sodą, ale tylko w kuchni ; możesz też użyć środków marki frosh (z żabką) - polecam :bigsmile:
  6.  permalink
    Witajcie!
    Mam do Was pytanie, czy jak się karmi piersią to można stosować krem na rozstępy?
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    z tego co wiem ptysiaczku to chyba nie bo zawierają kofeinę... tylko nie pamiętam czy to na celulit czy rozstępy :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Witaj Saska!!
    My dzis bylismy na szczepieniu!!Bartuś waży 7400 i ma 65 cm!!!Poza tym szczepienie zniósł dobrze, napewno lepiej niz poprzednie!!Miłego wieczorku życze!!
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Saska witaj, pamiętam Cię i fajnie że znowu jestes z nami.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    myszorka chodź do nas na "serce", jest wesoło :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Marta no to niezle Bartus przybiera!! duzy chlop juz z niego :)
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
  7.  permalink
    a moj ma prawie 6 miesiecy i tyle wazy:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 9th 2008
     permalink
    Ciacho po prostu z Pietruchy zgrabny chlopak jest :) Krzysko tez wazyl podobnie... teraz na 10.5 miesiaca wazyl 8800... pamietaj ze nasi chlopcy startowali z nizszego pulapu urodzeniowego
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.