Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Marta...
    Jeśli moge - wtracę słówko.
    Mały rzeczywiście jest dość skręcony - harpi ma rację. ja jednak nie jestem pewna czy nie jest to wina ubranek... Ja wiem,że on świetnie wygląda, jednak te dzinsy i koszule i bluzy z kapturami do lezenia w lózeczku.... Wydaje mi się,że jemu jest bardzo niewygopdnie- ja juz dawno na to zwróciłam uwagę. Mam nadzieje,że sie nie gniewasz.

    Poobserwuj go gdy lezy na golaska, w samym bodziaku albo bawełnianym pajacu...
    Jesli jest tak poskrecany to warto odwiedzic neurologa. Chociażby po to,zeby usłyszeć ze jest wszytsko super :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    Izuniu chce prowadzic ale musze wykupic konto ;) w tym miesiacu nie dałam rady moze w nastepnym ;)a na wykresy zagladam czasem ;) jako cichy obserwator :)
    --
  2.  permalink
    co do chrzicn ,my mieliśmy jak mały miał 4 miesiące w lokalu ,było 26 osób i to tylko najbliższa rodzina tj rodzenstwo i rodzice no i wyjątkiem była ciocia rodząca (M ma 8 rodzeństwa)

    juz kiedyś pisałam o tych dzinsach i ubraniach dzieciaków ,ze mi sie to nie bardzo podoba i że niewygodne.nadal jestem zwolenniczka śpiochów i pajaców u takich maluchów.mój Piotruś nadal takie nosi
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    a ja spichòw i pajacòw nie cierpie,tylko dresiki...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Marta dziewczyny mają rację co do spodni itd, ogólnie moja pediatra powiedziala że można ale np.kilka minut zeby gdzies dojechac np do dziadków czy coś ale tam przebrac bo do 6 miesięcy nie powinno się zakładac dzieciom spodni, najlepiej śpiochy.
    Ja miałam chrzciny w lokalu na 16 osób, ale bez obiadu ale z ciepłą kolacją. Mati miał 3 miesiące i dzielnie to zniósł.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    verda hubercik był chrzczony jak miał 3 tygodnie. impreza kameralna w domu
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    A czy ktos kupował posciel u tego uzytkownika i jaką polecacie z grubym ochraniaczem bo mój Mati wędruje po całym łóżeczku
    http://www.allegro.pl/item360205045_3_el_posciel_bawelniana_dobra_jakosc_54_wzory.html
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja również jestem tego zdania, że dzidzia tym bardziej kilkumiesięczna nie powinna być ubierana w rzeczy, które krępowały by jej ruchy. Ja również chłopakom zakładałam spodnie i bluzy, ale tylko jak gdzieś jechaliśmy w celu "przewiezienia" maluchów :D Potem zawsze ich rozbierałam do pajacyka [bardzo wygodne wdzianko] lub dresików.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Cyryl już ma prawie 10 m-cy, ale wciąż nie zakładam mu na dłużej spodni dżinsopodobnych czy innego typu mało wygodnej odzieży. Po to jest dzieckiem, że się nie musi wstydzić, że go matka puszcza wśród ludzi w body i rajstopkach czy przykrótkich spodenkach przypominających piżamę :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    a ja myślę, że dziecko, które jest od małego tak ubierane jest najprawdopodobniej przyzwyczajone i nie odczuwa tego jako niewygody, choć sama też zakładam najczęsciej spodnie dresowe i unikam bluz z kapturem - chyba że na spacer zamiast kurtki. Tak czy inaczej wracając do Bartoszka, to zgadzam się z Agą, że warto się wybrać do neurologa i usłyszeć, że wszystko jest ok, a jeśli ma jednak asymetrię, to im wcześniej zadziałasz, tym lepiej i łatwiej będzie to skorygować
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    J sie oczywiscie nie gniewam, kazdy ma swoje zdanie a ten temat.
    Ale ja Bartusiowi nie zakładam dzinsow na codzien ani bluz z kapturem.W domku to najczesciej body i dresy.Tylko jak gdzies wychodzimy to ubieram go w takie ciuchy.Dziekuje za rady.Poobserwuje go jeszcze i zobaczymy.:bigsmile:
  3.  permalink
    Marta:thumbup: dobrze ze sie nie gniewasz
    a my w czwartek na szczepienie i bedzie tylko jedno kłucie:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    A ja dzwoniłam dzisiaj do przychodni, żeby zapisać małego na wizytę (profilaktyka, bez szczepienia), trzeci czy czwarty raz w tym miesiącu - wcześniej mówiła mi baba, że nie ma grafiku i ona nie może zapisać, a dzisiaj powiedziała, że już nie ma miejsc na maj.
    Wkurzyłam się.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    NR no dla mnie taki termin bylby nie do pomyslenia... u nas jest od reki do przychodniowego pediatry jedynie do neonatolog trzeba zaczekac...

    Krzysko teraz ma juz tylko 3 pary pajacykow i to takich do spania ale wczesniej tez glownie pajace i rampersy nosil. dresy tak ale w szeroka i dosc luzna gume no i jak zaczal raczkowac to przyjacielem nr 1 byly rajstopy i body :P wyjsciowo - spacerowo czesto zakaldam mu ogrodniczki bo mam pewnosc ze po pleckach mu wialo nie bedzie a jak juz mam portki to zakladam tylko te z guma ktora jest za luzna
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Oj tak u nas rajstopki w późniejszym etapie też były na porządku dziennym :D
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Ala zrobila kupke:)i dzis kapala sie bez szyny,ale wierzgala nozkami:)tak jej sie podobalo.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    no nie ma dzwine :) nareszcie wolne nozki to trzeba sobie pofikac :) buziaczki dla 2 miesiecznej Aluni :):*
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Fmartunia no to dobrze, że pampers zapełniony :D Wyobrażam sobie jak się cieszyła z "uwolnionych" nóżek - jeszcze troszkę i na zawsze pożegnacie się z szynami - przecież wszystko idzie w dobrym kierunku :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    U nas nocka OK - cieszę się bo naprawdę czuję się jak "wyżuta guma" - no i M wraca nareszcie JUPI !!
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Dziewczyny te które maja już większe dzieciaczki co mam dawać Matowi na sniadanie?z nabiałem muszę ostrożnie, a nie chce mu dawać kaszek dwa razy dziennie bo wygląda wg mnie i tak dobrze,a zresztą on je te mleczno-ryzowe.
    --
  4.  permalink
    Myszorko - no skoro je mleczno ryużowe to przeciez też z mlekiem- czyli z nabiałem....

    MOże kanapki,jajecznica na parze, kluski z serka homogenzowanego?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Aga ale je tylko na kolacje i jest ok, próba z truskawkami wyszła dobrze nic mu nie ma, wiec dałam mu wczoraj świeżą do kaszki.Ale próba z danonkiem katastrofa, cały obsypany. Moze spróbuje serek wiejski, inna firma to moze bedzie inna reakcja,
    normalnie dostaje chlebek lub buleczke (daje mu różne pieczywo) z masełkiem i szyneczką, a raz w tygodniu parówkę cielęcą, jutro mu spróbuje dać jajecznice bo mam wolne.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Ciacho, jutro masz szczepienie?? w Boże Ciało??

    a ja zasypiam na stojąco, Kamil drugą noc szaleje i śpi z nami w łóżku, cyca co godzinę i mam już dość, oby to była wina pełni i zaraz wszystko wróciło do normy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 21st 2008 zmieniony
     permalink
    No właśnie Ciacho - teraz Harpi mnie oświeciła hihih :P

    Ja też zadam pytanie - może głupie ...
    Jak podajecie pociechom art z lodówki - tzn. ile czasu odczekujecie zanim następuje konsumpcja ??
    Serki, wędliny, parówki ...

    Harpi u mnie też był karuzela wczoraj w nocy, na szczęście dziś było już o niebo lepiej :D A może Kamilkowi "sieją" się ząbki co ?? :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Krzysko ostatnio spi od 21 do 7 rano a pozniej o ile ja z lozka sie nie zwleke to do 9razem jeszcze dosypiamy no i mam cicha nadzieje ze mu to juz zostanie :)

    Fmartuniu wierze ze Alicja musiala byc przeszczesliwa mogac sobie nozkami powiezgac. jeszcze troche i mam nadzieje ze juz na stale bedzie mogla fikac.. spoznione :kissing: na miesiecznice

    Harpijko a moze na niego pelnia tak dziala?

    Myszorko ja daje Krzysiowi na sniadanie kasze (sinlac lub humana jogurtowo-truskawkowa bo po innych dalej paw jest) lub kanapeczki. jajkownice na parze lub makaron/ryz z deserkiem zjada na drugie sniadanie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Izunia ja wedline podaje od razu, parowek nie daje Krzysiowi ale jak dawalam Gabrysi to tylko po podgrzaniu w kapieli wodnej. Serek hmm z reguly niedlugo po wyjeciu gora do 10min :P
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Ja daje Oliwce na pierwsze śniadanko - jak sie obudzi mleko bez kaszki (i tak dobrze wygląda:wink:), a ok.11 dostaje zupkę naszą z wspólnego garka zabielaną śmietanką i tylko od takiej postaci nabiału nic jej nie jest, bo ostatnio dałam jej deserek owocowy z jogurtem (taki gotowy ) i ją obsypało na brzuszku i klatce piersiowej. Czasami dosataje jajecznicę, ale nie bardzo to lubi, chlebek, próbowałam paróweczkę, ale niewiele zjadła i była podgrzana w kapieli wodnej.:bigsmile::wink: Kaszke Oliwka je bardzo rzadko i tylko ryżową na mleczku ISOMIL - sojowym!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny za poradę,sama już robie takie kominacje obiadowe ze szok.
    --
  5.  permalink
    hehehe spokojnie dziewczyny juz wczoraj zauważyłam ze źle mam wpisane to szczepienie i pójdę na nie we wtorek hihihi ale tez zwróciłam na to uwagę ze mam wpisane w Boże Ciało hahhahaha.
    --
  6.  permalink
    a moje dziecko je na przemian kleik kukurydziany na mleku lub kaszkę na mleku albo taka fajna na wodzie z Hippa ona jest chyba ryżowo pszenna czy jakoś tak.Ta lubi najbardziej.Misiowy Ogródek tez wcina i smakują mu słoiczkowi warzywa z kurczakiem a nie chciał nawet buzi otworzyć na początku.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    A moje dziecko przed chwilą zwaliło talerz, na którym miałam przygotowane rzodkiewki do chrupania i wciąga jedną za drugą. Na szczęście rzodkiewki od babci z działki, więc mu pozwalam.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny :P
    NR i co smakuje mu ta rzodkiewka ?? To Cyryllo już tak ładnie gryzie czy na zasadzie takiego "zdzierania" ??
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Harpi co używasz na te krostki na buzi... bo u mnie mimo że odtawiłam czekoladę ,jajka i pomidory nic nie przeszło :sad:
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Magg ja Oliwce smarowałam krostki na buzi kremem Hydrocortisonum 0.5%, można kupić bez recepty. Nam to przepisała alergolg, która prowadzi Oliwkę. Posmarowałam 2 razy na noc i buzia śliczna.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Magg, nic nie używam, samo przeszło i jest spokój, spróbuję zeżreć ogórka i zobaczę - bo to jego podejrzewam, czekolade, truskawki, nabiał jem normalnie

    Aniu - to chyba faktycznie pełnia - już drugi raz się sprawdziło

    Izunia - wypluj te słowa :wink: w dzień złote dziecko, więc to chyba nie zęby, zresztą ja nawet nie wiem jak to będzie wyglądało jak będą zęby w drodze - o ile znam Kamila i jego reakcję na wszelkie niewygody - to raczej będę wiedziała, że to zęby - Kamil da znać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    OK Harpi plujem :P
    No ale te ząbki Kamilowe muszą też wyjść :D
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Izunia, nie wiem, jak on wciągał te rzodkiewki, a wciągnął co najmniej trzy... Coś tam pewnie odgryzał, coś memłał i jakoś poszło:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    NR obys pozniej ich w pieluszce nie znalazla ;)
    mi sie ostatnio udalo wypatrzyc kawalek gazety, nawet czcionka sie nie rozmyla :cool:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Aniu :smile:
    Moja koleżanka kiedyś mi opowiadała, że jej syn zjadł kawałek gazety, a potem znalazła literki w kupie, w tym największe było "g" - przypadek?
    A dlaczego mam ich nie znaleźć w pieluszce? Szkodliwe są? Żrące? Pytam poważnie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Ja notorycznie znajdowałam przy Julce w kupie groszek i kukurydzę
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    NR to bylo tak z przymruzeniem oka powiedziane :wink: chodzi o to ze jak maluch dobrze nie pogryzie to pozniej kawalki sie w kupalu znajduja niestrawione :shocked:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    a ja na kupy nie patrze,no na kolor ziorne szybko...
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Dziewczyny co jest dobre na katar??Bartus sie juz 4 dzien meczy, bylam z nim u pediatry bo mu strasznie oczka łzawiły, ale cale szcescie to tylko katar ale moze macie jakies dobre sposoby na pozbycie sie go??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    marta odsysanie najlepiej tzw fridą... Ja podaję dodatkowo kropelki nasivinu !!! no i woda MARIMAR lub STERIMAR dobrze po każdym odsysaniu!!!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Mnie się lepiej odsysało gluty po 5-10 min od zapuszczenia wody morskiej (ja mam MAR). Z tego co wiem, innym mamom też to się sprawdzało.
    Aha - no i moje dziecko się darło wniebogłosy, ale ulga była natychmiastowa.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    u mnie na szczęście dziecię się nie darło bo zrobiłam z tego zabawę!!!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Witam z samego rana.u nas wszystko okej,malutka ma wlasnie drzemke.pozdrawiam i milego dnia zycze
    --
  7.  permalink
    a moje dziecie siepopsuło:cry: śpi znów po 15 minut tylko .Niech juz M wyjezdza bo myśle że to jego wina:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Ewa - kupa malucha mowi o jego stanie, warto sprawdzac czy nie ma sluzu czy krwi z tym sluzem to szczegolnie przy wprowadzaniu nowych pokarmow

    Marta ja podobnie jak dziewczyny korzystalam z aspiratora (sopelek) po zakropleniu z kwadrans wczesniej marimeru. na noc nasivin szedl w ruch no i dodatkoe podwyzszenie pod materac

    Ciacho ja wiem ze np w weekend kiedy M jest w domu Krzysko w ciagu dnai spi znacznie gorzej. wczoraj przespal zaledwie 2 godz przez caly dzien a normalnie sypia ok 4
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Wiecie ja też zauważyłam że jak z Hubciem sami jesteśmy to i je w spokoju i spi jak należy a jak są chłopaki to wszystko do góry nogami i co najlepsze jak tak nie krzyczy to gdy oni są to daje czadu równo, dlatego jak Jakub w szkole a A w pracy to wiem że pobawimy się po cudujemy i spanie o normalnej prze.
    Podpowiedzcie jakie zabawy wymyślić małemu żeby jak najwięcej mi na brzuchu leżał, bo od ponad miesiąca z dnia na dzień coraz gorzej, wytrzyma może 5 minut a potem ja prawie na głowie staję i wymyślam cuda żeby troszkę jeszcze wytrzymał
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.