Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    martunia - przychodx czesciej. pewnie wiele nie pomozemy, ale podtrzymamy na duchu...

    Wierzę ,że ćwiczenia które robisz z Ala sa wstretne- ale wszystkie wg metody vojty są paskudne... :/ jak bedziessz jej ćwiczyła te nózki to pomysl,ze juz wkrótce beda takie jak u modelki :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    aga co do obuwia to mam to samo podejście i ciągle to mówię.. buty noszą cały Nasz ciężar i są odpowiedzialne w dużym stopniu za nasze samopoczucie więc nie żałujmy na nie kasy nie tylko dla dzieci ale i dal siebie!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Fmartuniu co do badania dna oka niestety moje maluchy miały właśnie takie badanie z tzw. rozwieraczami - niby oczko jest znieczulone przez kropelki ale samo badanie jak dla mnie KOSZMAR !! Teraz jednak jak kończyły rok technika badania - to pani dr rozchylałam powieki palcami i świeciła światełkiem po oczkach - i współczuję tych ćwiczeń - niech ten okres już szybko minie byś mogła się już cieszyć zdrową córcią !! Powodzenia życzę :D
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Fmartunia, współczuję Ci Vojty, sama męczyłam się z ćwiczeniami od listopada do stycznia i trochę w lutym. Moja recepta na krzyk była jedna - jak najszybciej wykonać ćwiczenia i przytulić dziecko. No i pamiętać, że solidne wykonywanie ćwiczeń to szybsze postępy rehabilitacji. Że dziecko nie krzyczy, bo dzieje mu się krzywda czy coś boli, tylko dlatego, że jest wkurzone, protestuje, bo znajduje się w pozycji, która powoduje dyskomfort. Życzę Ci wytrwałości, żeby ćwiczenia szybko przestały być potrzebne. U nas sprawdziły się - chociaż to w zasadzie za 3 tygodnie sprawdzi neurolog.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    fmartunia dużo siły psychicznej i wytrwałości życzę... a mała aby szybko była zdrowiutka!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 29th 2008 zmieniony
     permalink
    fmartunia poczytałam sobie troszkę tej metodzie jaką przyszło Ci stosować - bo bladego pojęcia nie miałam....
    to link do strony www.vojta.com.pl fajnie wyjaśnione coś niecoś :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Fmartunia co do badania dna oka to zalezy jaki sprzet ma szpital w ktorym beda to wykonywac. w moim zwyklym szpitalu (mimo ze ma miano wojewodzkiego) badanie wygladalo tak jak opisalam natomiast w Centrum Zdrowia Dziecka badanie polegalo wlasnie na tych drucikach ale bylo wykonywane w kierunku retinopatii wczesniaczej. nie wiem jaka macie polityke szpitalna bo np w czd wykonuja to badanie tylko wczesniakom lub dzieciom z bardzo niska masa urodzeniowa.
    Wspolczuje ci vojty ale tak jak pisze NR rezultaty po dobrym wykonywaniu cwiczen sa swietne. moja kolezanka nie dala rady wykonywac ich sama bo twierdzila ze 'wymiekala' wiec przychodzila do nich codziennie rehabilitantka no ale ich bylo na to stac... tyle ze u nich po miesiacu vojte zmienili na inna na Bobath.
    3mam kciuki zeby u was szybko poszlo
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    dzieki dziewczyny.Na badanie oka idziemy prywatnie do poleconej okulistki, a nie do szpitala.moze nie bedzie tragedii:)sprobuje uniknac drucikow.
    co do Vojty-do nas tez przychodzi rehabilitantka ale raz na tydzien.Alicja o dziwo nawet sie nie drze za mocno.
    Dziekuje za linka,zaraz poczytam,bo jakos tak nie mialam kiedy.
    My prawdopodobnie bedziemy cwiczyc vojte do ukonczenia przez ALicje 1 roku zycia.
    wiec jeszcze dlugo
    teraz nie moge sie doczekac wizyty u ortopedy-9czerwca.
    dzieki i milego dnia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Fmartunia z tego co wiem to niewielu okulistow ma taki sprzet w gabinecie prywatnym bo to specjalna kamera m.in jest potrzebna. daj znac po wizycie no i za wizyte u ortopedy juz zaciskam kciuki - moze pozbedziecie sie szelek
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    fmartunia no to wizyta u ortopedy tuż tuż więc powodzenia i Ja Wam życzę ... oby szyna poszła w kąt!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Dokładnie - podpisuję się pod postem Lady :D
    Kciuki zaciśnięte !! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    dziewczyny mi chodziło tylko o to że tańsze buty tez mogą być dobre i wygodne, na to zwracam uwagę przede wszystkim, tak jak dla siebie , ostatnio kupiłam sobie buty za 160 zł bo były po prostu świetne, ale np, w tamtym roku nabyłam sandałki za 20 zl w sklepie które są mega wygodne i super wyglądają, nie wychodzę z założenia że tylko drogi but jest dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    fmartunia trzymamy kciuki za Alicję, i tak dzielna z niej dziewczynka...no i mama też dzielna ale czego się nie robi dla dziecka, jak już zdejmą tą szynę to dopiero będziecie brykały....co do badania dna oka to ciezko doroslemu wytrzymac....ja mialam robione przed ciazą i nie mogłam wytrzymać bo tak mi łzy leciały ale nie bolało, tylko od tego wziernika swędziało troszkę....
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    dziewczyny czy dobrze wam chodzi to 28dni bo ja chyba dostane kota, inne stronki ok a tu jak slimaka z przewaga ze wiele rzeczy mi sie nie włącza poprostu
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Justa, wolno Ci działają niektóre wątki na forum czy wykresy też?
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    wszystko mi sie wolno otwierało.....i zapisywalo na wykresie....normalnie minutami
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Najlepiej daj znać Damazemu. Do niego należy rozwiązywanie problemów technicznych.
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Witajcie Mamusie :bigsmile: teraz już mogę do Was dołączyć :bigsmile: strasznie się cieszę :rolling: Postaram się zaglądać jak najczęściej
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    witaj stokrotko jako mamusia rozpakowana, Tomuś to prześliczny chłopczyk, cudowne maleństwo....;-)
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Stokrotko, witamy cię serdecznie. Napisz wymiary Tomka i jak wam mijają pierwsze wspólne dni
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    witamy cie stokrotko.
    Dziekuje dziewczyny za wsparcie:)bede czesciej pisac.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    stokrotko witaj na rozpakowanych :)
    koniecznie dopisz sie do tabelki w bazie wiedzy a jak nie wiesz jak to zrobic to zostaw mi szepta z danymi to wpisze Tomcia :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    No ja również witam Cię Stokrotko u nas na rozpakowanych :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    witamy Cię stokrotko :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    No to ja też sie melduję na rozpakowanych:))
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    witamy i zdjecia na dzidzie i do tabelki o wpis prosimy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 30th 2008 zmieniony
     permalink
    nie mam pojęcia jak wpisać do tabelki to bardzo proszę o pomoc Hanna Maria 22-05-2008, waga 3200 i 51cm

    a zdjęcia próbuje wkleić ale net mi się coś tnie;)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    wpisalam cie do tabelki, nie wiem jak karmisz ale mysle ze naturalnie jak nie to poprawie to podaj jakie mleko
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Witaj stokrotko!!!
    No a z tymi butami to ja mam problem bo nie mam pojęcia jakie kupić.... Tosia chodzi już za jedną rękę i zastanawiam się czy kupić takie ja AniaM pokazywala z materiału czy skórzane? a w domu wasze pociech latają w kapciach czy na boso w skarpetach?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Beata witaj u nas :)
    zdjecia najlatwiej zaladowac pod wykres i dopiero pozniej linkowac na forum ;)
    wracasz do npr po porodzie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Magg w domu albo bosa stopa albo skarpetki z absem. ogolnie to ja jestem zwolenniczka chodzenia na bosaka (kapcie to moj wrog) i moge dzieciaki tez sa do tego przyzwyczajane...
    jesli idzie o buty na lato to ja mam 1 pare skorzana ale w upaly ich nie zaloze tylko szmatkowe z befado...

    no i brawo dla Tosi - szybko przeskoczyla etap nieraczkowania do chodzenia za 1 raczke!!! Krzysko jest strus i mimo ze z Gabrysia juz mu sie zdazylo tak isc to z reguly lapie sie za moje portki :P
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    AniaM Tosia zaczęła raczkować dokładnie 5. 05 a teraz już bu tylko chodziła ale mama - wstrętna paskuda - cały czas sprowadza do parteru hihihihih i dziecko pomyka na czterech tylko na spacerkach się prowadza :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Brawo dla Tosi - a tak się martwiłaś Magg :P

    Witamy również Beatę no i mam nadzieję, że niebawem i Mada tu zajrzy :D
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Izunia dzięki :) no wiem , wiem ja juz taka jestem... teraz za to nas zagaduje gada i gada i gada: tata, dać, gdzie, bach buj, buj i td. itp. no normalnie nawija non stop
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Magg moje tak samo - tym samym językiem gadają :P
    A co do przeyżwania - hmmm ja taka sama :D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 30th 2008 zmieniony
     permalink
    A moja to chyba piosenkarka będzie, bo cały czas śpiewa! Spodobało jej się i cały czas: lalalalalalalalalalalalala, włącza sobie pioseneczki w rowerku, albo w szczeniaczku-uczniaczku i śpiewa, aj ak włącze jakąś muzykę, albo telewizor i leci "jaka to melodia" to śpiewa głośniej niż sprzęt! :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    IWA to fajnie - u mnie czasem Szymon coś sobie pośpiewa, choć Filipa też zaobserwowałam na takim niby raczej mruczeniu :P Rany dziewczyny ciężaróweczki się rozpakowują ehhh i jest nas coraz więcej - i maluszków na 28 dniach już tak dużo :D
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Oj tak Iza coraz więcej będzie co oglądać i przypominać sobie czasy brzuszkowe...
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    jutro wkleję zdjęcia bo mam najazd rodzinki,
    a karmię piersią i dokarmiam mlekiem bebilon 1..i ku zdziwieniu mała wypija butle i chętnie potem cyca:) albo cyca i dopija butla.. a mleko mam..od porodu była tak nauczona i tak jej zostało, niestety dopiero po 6 dobach ją dostałam, a wcześniej karmić nie mogłam w szpitalu tylko dwa razy była dostawiona i koniec:(
  2.  permalink
    Po czasie ale w końcu tu dotarłam. Witam serdecznie :bigsmile:
    Może wiecie, nie było u nas za różowo, poród koszmarny, no i dzidziuś był 3 tyg. w szpitalu to jakoś nie miałam ochoty pisać. Teraz już jest lepiej, mamy go w domku i wreszcie możemy się nim nacieszyć a o złych przeżyciach najlepiej zapomnieć. Nasz Robercik też miał w szpitalu ćwiczenia Wojty, trochę ćwiczymy z nim w domu.
    Pozdrawiamy :smile:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    Alicja ma temperature i kaszle.
    zmartwilam sie bardzo:(
    --
  3.  permalink
    Moze jakiś wirus ją dopadł? :/

    jak temperatura bedzie b wysoka to zbijaj i nie zapomnij o oklepywaniu plecków.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJun 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Dla wszystkich naszych maluszkow od Dusi

    Z okazji Dnia Dziecka, życzę Wam śmiechu w domu i lodów w niedzielę i przyjaciół najlepszych na świecie i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.
    :crush::rainbow:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    alicja ladnie spala,aczkolwiek kaszlala.
    Podalam jej czopka dzis nie ma temperatury.
    jutro mamy wizyte u pediatry to zobaczymy co powie.
    mysle ze to moze byc wirus bo mnie dzis zaczyna bolec w klatce piersiowej.chyba mnie zarazila

    Zycze wszystkim dzieciom duzo duzo szczescia. :) i zdrowka
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Dziękuję za takie miłe powitanie :bigsmile: Ja też niestety nie wiem jak się dopisać do tabelki. Tomasz Jan urodził się 20.05.08 ważył 3710, 54 cm, niestety muszę biedaka dokarmiać czyli pokarm naturalny+bebilon HA 1.

    W szpitalu po pierwszej dobie zabrano mi Tomcia na oddział intensywnej opieki bo musiał mieć podawane antybiotyki. Chodziłam go karmić, ale mimo to pielęgniarki nie licząc się z moim zdaniem dokarmiały i ja mam teraz mniej pokarmu... po powrocie do domu chciałam wrócić do karmienia wyłącznie piersią, ale się nie najadał i teraz dokarmiamy. Doradca laktacyjny poradziła nam, żeby nie stosować butelki, tylko podawać dziecku jedzenie po palcu strzykawką i sondą. Jak na razie sprawdza nam się ten sposób i już widać efekty, maluch lepiej ssie pierś i zjada mniej sztucznego jedzonka. Zobaczymy co będzie dalej, może uda się zupełnie odstawić mleko sztuczne...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 1st 2008 zmieniony
     permalink
    magdalenkakol urodziła dzisiaj o 0:15 WOJTUSIA - waga 4050 i długi na 60 cm :)) :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Gratulacje dla szczęśliwych Rodziców :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer: Duży chłopak :bigsmile: niech zdrowo rośnie :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    gratulacje dla kolejnej mamusi i maluszka :crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    wow ale duży chłopak - gratulację dla mamusi i zdrówka dla Wojtusia......
    a wszystkich dzieciom spóźnione zyczenia z okazji Dnia Dziecka, niech rosną zdrowo na pociechę swoich rodziców i niech im się spełniają wszystkie marzenia....;-)

    a u nas szok!!!! jestem w ciąży....świadomie ale jednak strach teraz obleciał....;-)
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa to gratulacje, i to szybko się postarałaś :wink:
    spóźnione życzenia i buziak dla Zuzi od Matusia
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.