Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    :swingin::swingin::swingin::clap::clap::clap:
    Super!!
    Gratulacje dla kolejnej rozpakowanej!!
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    myszorko dziękujemy bardzo, no chcieliśmy mieć jedno za drugim, jescze nie wiem jak sbie poradzę no ale będzie trzeba....;-)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Justa, gratulacje. Nie martw się, dasz radę, dbaj o siebie i dziecko :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa - gratki i podziwiam cię. Ja jeszcze troszkę poczekam, conajmniej 2-3 latka!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Iwa, też mam taki plan.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    ja tez :) 3 lata minimum:)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    dzieki
    mi chyba ciezko byloby sie zdecydowac za trzy lata....widze to po moich zn ajomych...jedno maja jakby odchowane i tak teraz wygodnie...widze ze wielu decyduje sie po 6, 7 latach....ale to oczywiscie kwestia indywidualna....
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Ja nie przewidują dziecka w najbliższej przyszłości, bo mam za małe mieszkanie. Ale zakładam, że w ciągu około 3 lat powinniśmy się wynieść na coś większego.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa i ciebie ściskam na te suuuuper wieści :)) dasz sobie radę jak każda mama :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa Ja na drugie po 13 latach się zdecydowałam :)) i teraz mam pannice prawie 14 letnią - mamuśkę dla tej prawie rocznej :)) suuuper się cieszę z takiej różnicy :))
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Kochane!
    No więc teraz mogę dołączyć śmiało do waszego grona szczęśliwych mamuś. Moja Hania urodzona 29.05.2008 roku o 21:00, ważyła 4220 g, 58 cm długa.
    Zdjęcia pokazałam na przyszłych mamusiach, ale na dzieciaczkach też wkleję moją czarnulkę.
    :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Magdamagda gratukacje ogromne super duża dziewczynka :bigsmile: Urodziła się w imieniny mamy?
    Justa gratuluję nowego szczęścia pod sercem :wink:
    magdalenkakol buziaki i pozdrowienia dla maluszka GRATULUJĘ!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Gratulacje dla rozpakowanych i buziaki dla nowych forumowych dzieciaczków!!!
    Justa wielkie gratki!!!
    A my musimy sie pochawalic pierwszym zebolkiem!!!Niestety strasznie zle to przechodzi bo ma juz 2 dni temp i jest strasznie marudny!!!
    Mam pytanie w zwiazku z tym: bo wyszla mu górna jedynka czy czesto sie tak zdarza ze najpierw wychodza gorne a pozniej dolne zeby???:neutral:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Justa wielkie gratulacje :bigsmile:

    a oto nasz Skarb:
    darmowy hosting obrazków
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    wielkie dzięki dziewczyny za gratulacje, pietra mam jak nic ale mam nadzieję że sobie jakoś poradzimy i z tym naszym małym brzdącem i będąc w ciązy....
    najgorsze jest to że karmię ją jeszcze cycusiem, najbardziej w nocy i nie wiem czy to nie zaszkodzi temu maleństwu.....wiecie coś na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    marto gratki za pierwszy zębole, biedactwo aż ma gorączkę....
    stokrotko Tomuś jest prześliczny, pisałam ci już to ale co tam drugi raz nie zaszkodzi
    magdamagda gratuluję Hani, niech rośnio zdrowa i duża...;-)
    Lady noooo to ja cię podziwiam za to zdecydowanie się po 13 latach....to trzeba mieć odwagę....
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa ja tez gratuluję - odważna jesteś :bigsmile: liczysz na chłopca?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Justa gratuluje!!
    Rozmawiałam z moją gin na ten temat i przy prawidłowo przebiegającej ciąży i zdrowiu mamy można spokojnie karmić nawet i już razem dwójkę
    Ja miałam "zalecenie" max do 20 tygodnia ciąży - cóż od kilku dni nie karmię już wcale ale to przez to że zaczęłam pracować i mała woli butle :(
    Może być tak że karmienie wywoła skurcze a i mleko mamy przestanie wystarczać starszemu dziecku i mogą powstać niedobory wapnia - ale najlepiej rozmawiać z gin!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    justa2325 Ja się bardzo cieszę z takiej wielkiej różnicy teraz czuję się jakbym od początku i pierwsze dziecko wychowywała :))
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    Tomek śliczny taki malutki i do przytulania.
    Marto brawo z okazji pierwszego zębolka, mogą wyjśc najpierw górne (przewaga jest ze dolne, ale nie ma zadnych nieprawidłowości), podaj nurofen w syropie lub viburcol w czopkach (to lek homeopatyczny).
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny co ja mam małemu podc on jest strasznie niepsokojny czasami,chyba wrazenia z dnia przezywa w nocy,on spać nie może ja tez nie.Zaden Viburcol nie działa na niego a te jego nerwy sa czasem nie do wytrzymania.Szczerze mówiac przestaje sobie z nim radzic.To jest taki straszny nerwus ,teraz np jsest spiacy ale nerwowy juz i wali nogami o koniec wózka.Mam juz dosyc:cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    Ciacho mój Mat tez jest nerwus i gryzie ze złosci, a co do spania to kiedys zasypiał przy mnie ale łaził po całym łózku i teraz się wzięłam na sposób, kłade go do łóżeczka i przez szczebelki daje mu swoja reke i tak się trzymamy i on zasypia.tez chodził po łóżeczku ale potem widzi ze ja spie to sie kladzie.
    --
  2.  permalink
    Myszorka to widze ze mnie rozumiesz...najgorsze jest to ze ja musze zachowac spokój bo dwa nerwusy to juz bedzie jeden wielki płacz.Mój M nauczył go spania z trzymaniem za reke i jak wieczorem nie mam problemu żeby zasnał za to pózniej mi sie budzi,kreci zmienia pozycje .Dzis to faktycznie może cos było skoro dziewczyny pisza ze tez nocki nie najlepsze.No i pic mu sie chciało bardzo bo wypił cały sok ale w ta goraczke to sie nie dziwie.Zawoze go dzis do cioci a ja musze jakies zakupy porobic,nie chce go brać w ten skwar
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    zazwyczaj pełnia księżyca się mocno udziela dzieciom!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    http://alicja-naszakruszyna.blog.onet.pl/ gdyby ktos byl kiedys zainteresowany to zapraszam.sukcesywnie uzupelnie wpisy w wolnych chwilach
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    U nas bilans roczniaka wypadł na 5 :D
    Chłopcy zdrowi i to najważniejsze no i jak na wcześniaków rozwijają się super co nas bardzo cieszy :D
    Maluchy ważą Szymon 8550/79 a Filip 8350/78 - mamuśka jest z nich dumna jak zawsze :jumping::jumping:

    Ale nam mamuś przybyło :D
    Justa gratuluję nowej Fasolinki w brzusiu - dbaj o Was - no i zdróweczka i sił na okres ciąży !! :D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    A co ze szczepieniem Izunia???
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    IWA ja jeszcze ich nie szczepiłam MMR - bilans robiony był w ICZMP więc tam nas nie szczepili a tu jakoś nie wybieram się do przychodni - bynajmniej nie wcześniej niż po wypadzie nadmorskim :P
    Sama nie wiem co z tym szczepieniem robić jest tyle różnych opinii na te temat ... Denerwuje mnie to !! :devil:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    ojeeej, parę dni nie zaglądałam, a tu tyle maluszków nowych. Gratuluję wszystkim mamom i dzieciaczkom i lecę na dzidzie podziwiać nowych członków społeczeństwa :))
    Justa, gratulację. Mój M też mnie namawia na drugie dziecko tak wcześnie, mam tak dużo obaw, ale w sumie sama nie wiem jak zrobić. Dobrze, że póki co karmię i nic nie wskazuje na to, żebym miała owulację, więc problem się sam rozwiązuje
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    powiem wam że tak chcielismy wlaśnie jedno za drugim zeby wyjsc z pieluch potem i nie wracac, i zeby mogly sie dzieciaczki razem bawic...ale tez powiem wam szczerze ze nie wyobrazalam sobie powrotu do pracy i zeby Zuzke zostawic u dziadkow na dwa miesiace a potem do zlobka, jesli pojdize do zlobka to tylko na 4 h zeby sie klimatyzowala i przyzwyczajala w razie czego jak ja pojde do szpitala i potem jak bedzie malenstwo....bo potem w srodku roku nie ma szans na cokolwiek...ech sama jeszcze nie wiem.....

    harpijko jak nie masz owulki to ok jak prowdzisz npr i badasz się....mi plodnosc wrocila dosc szybko bo jakos po 5 m-cu Zuzki pomimo ze karmilam ją jeszcze cały czas i teraz tez...
    And dzięki za odpowiedź, wiadomo i karmienie i ciąża to niezłe obciązenie dla organizmu, będziemy pomału odstawiać Zuzkę, już duża z niej dziewczynka a w nocy jeszcze cały czas się budzi na cycusia....

    Izuniu ale ci twoi chłopcy już duzi, rosną chłopaki rosną
    a o jakich szczepieniach mowicie? o pneumokokach i menigo bo ja tez jeszcze mam troche czasu ale zastanawiam sie, zwlaszcza ze Zuzka ma kontakt z dziecmi roznymi no i moze sama do zlobka pojdzie....
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    ciasteczko a Pietruszce nie wychodzą ząbki....a może poprostu po 6 miesiacu nastąpił taki przełom...a od upału tak tez moze byc ze dzieci niespokojne Zuzia nim porządnie zasnie to tez się rzuca, nogi za szczebelki lozeczka wyciaga....
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    a moje dziecko od kiedy są upały to aniołek - aż się dziwię, że tak na niego to działa, bo wcześniej jak tylko było mu za gorąco, to się marudny robił. Widać w mamusię poszedł, bo mnie też - poza ciążą - żadne upały nie przeszkadzają

    Justa, jeśli mała będzie w żłobku to ja bym szczepiła pneumo i meingo i przede wszystkim rota - to szczepionka doustna, nie obciąża tak organizmu, a rota bywa bardzo uciążliwe dla maluszków

    u nas z ząbkami na razie spokój, nawet się nic nie zapowiada, jutro zapytam pediatrę czy ona coś widzi, bo ja to w sumie nie doświadczona, nawet nie wiem jak to powinno wyglądać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJun 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia pamiętaj że nie można szczepić dziecka na mmr zanim sie zakończy się jego rozwój fizyczny - nie będzie samodzielnie chodził. Przynajmniej u nas w przychodni bardzo tego pilnują.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    justa2325: będziemy pomału odstawiać Zuzkę,
    Justa wstrzymaj sie z tym do wizyty u lekarza bo może u Was nie będzie takiej potrzeby!
    U nas niestety były ku temu motywacje, a i to że poszłam do pracy przyspieszyły ten fakt :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    100krociu dzięki za info - no to tym bardziej sobie poczekamy hihihhii :D
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Mojej Oliwce wyszły dwa ząbki na dole jeszcze ledwie widoczne ale łyżeczką można zastukać i ślicznie dzwoni:)
    I o dziwo narazie nie daje nam odczuć, że ząbki wychodzą bo dziecię wyjątkowo spokojne i nadal całe noce przesypia.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Saska to tylko się cieszyć, że Mała tak "grzecznie" ząbkuje :D
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Kochane, macie sprawdzone sposoby na katarek u maluszka?Biedna męczy się i kaszlem , którego nie może odkrztusić (podajemy mucosolvan) i katarkiem. Używam fridy ale drze się niemiłosiernie i kręci główką. Daję też maść majerankową.
    Mogę jeszcze jakoś jej ulżyć?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    wkropić kilka kropli swojego mleczka do noska (bo jeśli dobrze pamiętam nadal karmisz) no i ściagać ściągać ściagać - innej metody nie znam skutecznej
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    jeszcze woda morska dobrze rozrzedza i łatwiej wyciągnąc gluty ;) a przed spaniem lub karminiem po kropelce nasivinu do noska dla niemowląt od razu lepiej się zrobi :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Tosia chyba nie lubi upałów bo wczoraj nie mogła zasnąć w nocy się pocila .... w czym śpią wasze szkraby i pod czym ?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Fmartunia niech Mała leży jak najwięcej na brzusiu - gluty same wypłyną i nie będzie męczyć Ali - odciąganie konieczne, jak troszkę popłacze to dotleni płuca - ja również polecam Nasivin dla niemowląt na noc - dobrze działa zatokowo.
    A kaszlu nie lekceważ i wybierz się do lekarza !! Nas tak dopadło ciche zapalenie płuc i nie obeszło się bez zastrzyków ...
    Zdróweczka !!

    Magg moi chłopcy też nie lubią - no ale cóż zrobić - :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Magg pisałam już na wyprawkowym, że maluchy teraz śpią w samym bodziaku krótki rękaw + rampers na ramiączkach takich jak śpiochy :D Jak chłodniej to piżamka - koniecznie zakładam skarpetki bo się wykopują !! A przykrywam je kocykiem cienkim powleczonym poszwą od kołderki :D
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Ja u lekarza bylam.Przypisal leki i codziennie mam dzwonic i mowic co i jak.jutro ide do kontroli.
    dzieki za rady.jak jej zakroplic swoje mleko?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    no właśnie muszę kocyk powlec bo pod koldrą za ciepło....
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    kobitki a wiecie jakie tu upaly? absolutnie nie da sie spac,klima obowiazkowa,albo wiatraki...nago spimy w majtach...klimy nie mam ,ale M CHCE ZAMONTOWAC ,ale zalozylam siatki na komary i okna na maxa otwarte...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Ewa u nas też tak gorąco w dzień - nocki jeszcze nie, ale już duchota się robi w blokach - u mnie na 4 piętrze cholery można dostać - do 14 nie podnoszę rolet w oknach :D
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    to tak jak ja od wschodu nie odsłaniam do 13 a od zachodu od 14 zasłaniam :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Magg ja mam dwa okna od południowego wschodu :D
    Od zachodu to dopiero współczuję - na balkonie pewnie można na płytkach podłogowych jajka smażyć hehehe :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Izunia ja mam pokój gdzie spimy na wschod, kuchnie na południe a duzy pokoj na zachod i ostatnie pietro, mam wlaczony wiatrak i nawilzacz i tyćke lepiej
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.