Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Myszorko opinie odnosnie tej szczepionki sa rozne wsrod lekarzy nie tylko wsrod matek... podstawowe pytanie do lekarza to czy swoje dziecko by tym zaszczepilo czy jednak nie... ja mimo ze wizyte powinnam zalatwic w piatek na takowa sie nie wybieram... mioze na bilans pojde ale nie dam zaszczepic. jeszcze nie teraz
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Wolałabym zaszczepić ich przeciwko odrze, różyczce i śwince - ale każdą osobno - a ponoć u nas to niemożliwe ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Fmartunia dopiero doczytalam o tym twoim krwawieniu... moze to srodcykliczne? z tego co pamietam to odciagasz swoj pokarm i podajesz Alicji z butelki a wtedy plodnosc wraca juz innym rytmem...
    u mnie rok od porodu i typowej @ jeszcze nie mialam ale plamienia z 2 razy sie male pojawily i sluz plodny tez
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia mozna sprowadzic taka szczepionke z Czech. ja wlasnie czekam na namiary i jesli beda one aktualne i sie uda to bede sprowadzala odre i swinke, w przypadku chlopcow mowia ze rozyczke mozna odpuscic...

    a to ze chlopcy maja katar to wlasciwie dobra Twoja... wtedy ich nikt nie bedzie chcial szczepic
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ania a jaki byłby tego koszt ?? :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Izunia ja się pytałam i u mnie nie takiej mozliwości. Nie dam się zwariować w końcu ile dzieci się szczepi w Polsce a ile jest przypadków ze coś się dzieje i to na dodatek potwierdzonych ze to stricte po tym szczepieniu, opisane sa jak zwykle przypadki drastyczne tak jak ze wszystkim. Kiedyś sie nie trąbiło o pewnych rzeczach a były.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Myszorko KIEDYS to szczepilo sie dzieci TYLKO na odre.... moja Gabrysia jeszcze do takich nalezy

    Izunia - rok temu koszt tego szczepienia to bylo ok 80zl
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Zgadzam się Myszorka - tyle, że ostatnio jakoś ma takie szczęście, że też zaszłam w ciążę nietypową - która się zdarza 1 na 1 000 000 buahahah :P Ale jestem za - NIE DAJMY się ZWARIOWAĆ !!
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ja Jakuba szczepiłam MMr nie wiem jak teraz ale wtedy była płatna i powtórka potem też. Nic mu nie było
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Izunia to jest tak jak mój M chce miec drugie dziecko ale jak słyszy o jakis chorych dzieciach to się bardzo boi że akurat nas to spotka i co też mam zrezygnować z tych cudownych chwil?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Myszorka pewnie, że nie :D
    Obawy zawsze będą to zrozumiałe, tylko ja chcę wiedzieć jakie zagrożenia niesie za sobą to szczepienie - ale prawda jest taka, że lekarze nie wypowiadają się wylewnie na temat MMR ... Moje maluchy to wcześniaki - ja boję się po prostu, że to zbyt duże obciążenie będzie dla nich ... Do tej pory nie mieliśmy problemów poszczepiennych - odpukać :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    patrzac po moich znajomych ktorzy szczepia i panstwowymi i skojarzonymi to o ile po tych panstwowych tylko dziecko 1 kolezanki mialo stan podgoraczkowy to dzieci po skjarzonych maja wysoka goraczke nawet przez 2-3dni... jedna kolezanka oparla sie z maluchem w szpitalu bo temp doszla do 40stopni w pol godziny... teraz zaluje ze szczepila skojarzonymi bo jej babka z odzialu powiedziala ze po tych zwyklych takie syt. sie nie zdarzaja a po skojarzonych baaardzo czesto
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Izunia u mnie minęło już tyle lat od szczepienia i nie wystąpiły żadne niepożadane objawy. A w ulotce muszaopisać wszystko nawet te najgorsze powikłania, taki jest wymóg.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No widzisz Izunia a mój Mati donoszony czy nawet przenoszony a ostatnio tempki dostał, jeden dzień ale była.
    A co do naszych dzieci to cokolwiek im się będzie robic to obawy zawsze będą, to tak ja się boję o każde uderzenie głową a on sobie czasem nic z tego nie robi. ale wczoraj porzadnie się klupnał aż taki podźwiek był, w ruch zimny słoik i masło i nic nie widac, ale myśle czy jemu tam w środku sie cos nie robi.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ania to sprawa indywidualna bo mój starszy był też skojażonymi szczepiony i jak chorował to zawsze bez temperatury, Hubert też jest szczepiony tymi płatnymi , tylko jedno wkłucie i poza trzydniówka to tylko dwa razy katar leczyliśmy a tak nic mu nie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Hogatko ja mowie o REAKCJI POSZCZEPIENNEJ a nie jakims tam chorowaniu
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ok z Jakubem ponieważ dużo mi chorował ciężko skojarzyć teraz po latach co mogło być a co nie reakcją na szczepienie ale Hubert jeszcze ani razu po żadnej szczepionce nie miał reakcji poszczepiennej.Zo baczymy teraz w listopadzie po kolejnym szczepieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Dziewczyny tyle kobiet tyle opinii ... :neutral:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ja patrząc tylko po swoich dzieciach i patrząc na syna mojego byłego szwagra który wraz z żoną szczepili nie tak jak ja "kombajnami" tylko pojedyńczo i Kamil ich syn bardzo odchorowywał każde szczepienie, zawsze towarzyszyły mu jakieś objawy. Dlatego uważam ze każda z nas chce dla swoich dzieci jak najlepiej, każde z dzieci jest inne i jakakolwiek decyzja ta jest trudna bo ilu lekarzy tyle opinii jak i ile mam tyle samo różnych watpliwości i komentarzy.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No własnie - zgadza się. Pozatym dużo zależy od tego czy dzicko chowa się zdrowo, czy było wcześniakiem, czy donoszone, czy ma alergię czy nie, czy często choruje, czy raczej jest zdrowe.
    O tym mówił ostatnio nasz pediatra.
    Byłam po mleczko na receptę i zapytałam. Mój lekarz który mną się zajmuje od urodzenia, a teraz Oliwką powiedział, że co do Oliwki to przeciwwskazań nie ma, bo ona zdrowa kobita jest (nie chorowitka), a pozatym dobrze wygląda, przybiera jak należy, alergii innych niż ta mała skaza białkowa nie ma.
    Jedyne co to powiedział, że nie musimy sie spieszyć, poczekać aż Oliwka będzie dobrze chodzić, czyli z miesiąc i się do niego umówić, on sobie ja obejrzy, bo nie widział jej już pół roku (z czego bardzo się cieszył - powiedział, że jaka mama taka córka - lekarzy nie lubią-hihihihihi- i dlatego nie chorują).
    Także my idziemy dopiero po 15 lipca!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    IWA dokładnie - każde dziecię inne i trzeba do każdego podchodzić indywidualnie ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No i zapomniałam napisać, że chłopaki jeszcze samodzielnie nie chodzą więc napewno ich nie zaszczepię - :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No i dooopa - naszej pediatry dziś nie ma więc nie pójdę do przychodni ...
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    ja szczepilam Zuzkę skojarzonymi i jestem zadowolona, raz tylko miala gorączkę 38 i kilka kresek ale po czopku jej przeszło, kiedys mowilo sie ze jak gorączka po szczepieniu to ok, bo to znaczy ze organizm walczy i wytwarza przeciwciala ale teraz wszystko jest inaczej...i raz tylko płakała, poza tym żadnych komplikacji nie było...a z nowościami to tak jak ze wszystkim zawsze znajdą się przeciwnicy i zwolennicy...i odmienne zdania...:-)
    --
  1.  permalink
    a ja sie bardzo ciesze ze dziewczyny mi naświetliły jaki mam wybór,bo Pani w przychodni gadała tylko o płatnych a o obowiązkowych nie wspomniała.Dopiero jak pediatra mnie zapytała jakie wybieram powiedziałam ze obowiązkowe to mi przytaknęła i powiedziała ,ze też by tak zrobiła.Moje dziecko tylko raz po szczepieniu miało temp-po tym pierwszym a później już nic.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ciacho u mnie też tylko raz chłopcy mieli gorączkę - phhiii to nawet gorączka nie była tylko stan przed gorączkowy :P
    Nas w przychodni też pielęgniarka nic nie informowała odnośnie szczepień - zapytała tylko czy mamy szczepionki - mi to dało do myślenia i powiedziałam jej, że my idziemy kalendarzem szczepień zwykłych - pamiętam nawet, że się dziwnie na nas spojrzała ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    juz kiedys pisalam ze lekarze maja nakaz odgorny zeby zalecac szczepionki skojarzone. co ciekawe uslyszalam nawet ze w przychodni nie wolno im nikomu polecac tych refundowanych chociaz prywatnie oczywiscie takowe zalecaja... paranoja ale coooz byznez musi sie krecic
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    U lekarza bylam juz trzy razy na zalecanych wizytach.teraz mam 24 czerwca.
    AniuM-to moj organizm wie, ze ja odciagam, a nie ze z cyca?przeciez ssanie podobne:) nie znam sie stad pytam.Odciagam regularnie,tak jakby jadla.

    a my po wizytach u lekarzy-u pediatry ok, antybiotyk do srody, ale juz wlasciwie zdrowa.

    u ortopedy-szyna na 6tyg.mowi ze oba biodra wygladaja wlasciwie tak samo, ale nie moze jej zbadac do konca z uwagi na duzy przykurcz.mamy duzo cwiczyc i sciagac szyne na min2 godz
    wiec sie bierzemy do roboty.
    prawdopodobnie to ostatnie 6tyg:D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    fmartunia, spytaj Josaris. Organizm dobrze wie, które ssanie jest jakie.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Oj oby to było ostatnie 6 tygodni! Buzial dla Alicji
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Fmartunia ja również 3mam kciuki, aby to były ostatnie 6 tyg z szyną i niech Alicji ten czas szybko zleci - Wam również :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Fmarunia zaciskam kciuki zeby to byly ostatenie tygodnie przygody z szyna! jak bylimy na wakacjach to na plaze przyjezdzalo tez malzenstwo z dziewczynka w szynie i faktycznie mala widac bylo ze sie meczy bo nie moze sie ruszyc tyle ze ona byla znacznie starsza - tak z pol roku miala albo i lepiej. mowia ze im szybciej zacznie sie dzialac tym lepiej a u was zaczeliscie migiem!!

    a jesli idzie o odciaganie to z tego co czytalam to odciaganie laktatorem nie hamuje powrotu plodnosci w stopniu jak ssanie piersi przez malucha...

    aaa no i ja dolaczam do mam ktore dostaly @ po porodzie.. zabraklo 3dni do pelnego roku :P chociaz w sumie @ nie mialam od wrzesnai 2006 z krotkim epizodem na krwawienie poporodowe (do tych tez mam szczescie - nie dosc ze krotko to jeszcze nie jakos mega obficie :P)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ania szczęściara z Ciebie :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Teraz męcz się z nami phihihiii :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    jakby mialo byc tak jak teraz to jak dla mnie super. pierwszy dzien a ja nie czuje ze mam @
    jedynie wyglada na to ze zostal bol owulacyjny taki ze az zeby zaciskam... dokladnie 2tyg temu mialam wieczorna jazde ale w sumie taki sygnal nie jest zly, przynajmniej wiem ze organizm dobrze funkcjonuje :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ania ja teraz po ciąży mam ciche @ - bo bólu również brak - nie narzekam ale podobnie jak Ty ból owulacyjny albo około owulacyjny odczuwam dobitnie :D
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu M, no a ja nie wiem czy tak zarabiają na skojarzonych:( u nas w przychodzi nie mają grosza zarobku z tych szczepionek no i taniej niż w aptece..i absolutnie nikt nam nie narzucała jaka szczepionka, tylko przedstawili jakie są opcje (dokładnie opisali jedną i drugą, za i przeciw itd. bez namawiania w jakąkolwiek stronę) i prosili żeby do dnia szczepienia się zdecydować;))

    no ale ja w zwiazku z nowotworem mam zalecenia szczepienia tą skojarzoną bo jest lepiej oczyszczone białko, czy coś tam:)..no chyba że chcem zaryzykować to mogę sobie zaszczepić jaką chcę..nie ukrywam, że myślalam, żeby szczepić normalną, ale to ból dla malucha, no i jak wiem że lepeij dla małej [rzez mojego raka tą lepiej oczyszczoną no to zostaje skojarzona..i chyba się jednak na taką zdecydujemy
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Beata hmmm co do bólu ... Ból jest chwilowy i do zniesienia - wszystko zależy od nastawienia mamy :D
    Moje maluchy do tej pory szczepione były zwykłymi i za każdym razem były 3 wkłucia - nie było paniki ...
    Jednak jeśli u Ciebie są takie zalecenia - to dobrze, że lekarze zwracają na to uwagę - tylko pozazdrościć waszej służby zdrowia - no nas nie informowano raczej chcieli narzucić skojarzone - nie mówię tu o naszej pediatrze tylko o pielęgniarkach ... Nasza pediatra dopiero wyjaśniła co i jak !!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    My trafiliśmy na super pediatrę, która naprawdę jest pediatrą z zamiłowania-to widać przychodzi na wizyty patronażowe baaa, nawet dzwoni się pytać czy z dzieckiem oki:) wszystko wyjaśnia i do niczego nie zmusza:) zresztą położna z tego samego ośrodka też jest super:)

    Mam nadzieję, że nie zaszkodzę dziecku tą szczepionką;)

    Co do bólu, to wiadomo, że mija..ja teraz mam problem z tym co mi kilku różnych lekarzy zaleciło, że lepiej w moim przypadku tą skojarzoną, kurcze i chyba będzie trzeba tak zrobić.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Basiu jesli sa zalecenia to co innego ale jesli nie ma ku szczeieniom skojarzonym przeslanek to ja nie rozumiem po co kit ludziom wciskac... poza tym jesli idzie o zarabianie - kochana lekarz dostaje 'dzialke' za kazda wypisana recepte. wiem bo mam kolezanke lekarke plus ciotke pielegniarke!

    Izunia z tym placzem dziecka to bardziej matka sie chyba stresuje niz maluchy... poza tym... od czego jest emla :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    a i jeszcze cos - jesli idzie o szczepienia to glownie tu sie rozpisywalysmy odnosnie szczepionki na odre swinke i rozyczczke czyli taka jaka czeka Twojego malucha za rok :P
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    wiem wiem:) kupa mojej rodziny związana jest ze służbą zdrowia, a mama pielęgniarka:) to wiem jak to wygląda..ale sprawdziłam, tu naprawdę lekarka kasy na tym nie zarabia:)) i chwała jej za to, oby jej tak zostało..
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    wiem:)) bo przeleciałam cały wątek dokładnie:)) bo nie ukrywam, że miałam problem ogólnie jak szczepić;)..ale chyba odgórnie sie ten problem rozwiązał i zostanie skojarzona..hmm
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Beata poczytaj jeszcze watek o szczepionkach
    w sumie ilu lekarzy tyle opinii i tak samo z mamami... u nas, mimo ze ja sadzilam ze wskazania beda (Krzys mial operacje w pierwszej dobie zycia) to jednak lekarze zgodnie twierdzili ze mam szczepic refunodwanymi a nie kombajnem...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No właśnie a u ans ze względu na wcześniactwo lekarka zaproponowała zwykłe szczepienia, aby tak nie obciążyć organizmów nie dajmy się ukryć - słabych ...
  2.  permalink
    i ja tak samo,szczepie obowiazkwowymi i były 3 wkłucia gdzuie w skojarzonych jest 1 ale jak sie piotrusia zagaało to minke kwasna robił czasem przy ostatniej.a szczepimy go tak ze ja go trzymam na rece a pani podchodz z zastrzykiem i mu robi wtedy.mnie tez teraz czeka to szczepienie o którym tyle dyskusji
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Co się tyczy @ to jej nastawienie do mnie zmieniało sie po każdej ciąży :/ Przed Anią miałam bardzo bolesną owulację i samą miesiączkę, trwała do 6 dni i ciekło ze mnie solidnie. Potem cykl równo 28dni i bezobjawowo okres trwał 2-3 dni i był średni. Po Kubie odczuwałam owulacje i pierwszy dzień @. Po Gabi nie wiem bo byłam na Proverze ale po ciaży z Emanuelem cykl nawet i 24 dni i w miarę spokojny. Po weronice miałam tylko 1 @ i to był koszmar - wyłam z bólu a spałam klęcząc zwinięta w kulkę - ani nos-pa ani apap nie pomogły :/ a do tego były święta i to był naprawdę koszmar - oby po tej ciaży było lepiej - o czym mam nadzieję przekonać się za minimum rok
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ps. Weronice też nie smakowało mleko jak dostałam @
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Witajcie mamuśki !!
    Jestem dzisiaj padaka kompletna ... Jest tak duszno - i chyba to jest przyczyną mojego zdechłego samopoczucia :l
    Maluchy w sumie przespały ładnie nockę, ale nad ranem około 5 już było kilkakrotne dreptanie do ich pokoju bo coś pojękiwały ...

    Ciacho my też w ten sposób się szczepimy - zawsze trzymałam chłopaków na rękach - oczywiście po kolei :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.