Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And no to faktycznie miałaś nie złą karuzelę z tą @ !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Krzysko obudzil sie o 5tej juz w lepszym nastroju i z checia na cycka, dzisiaj rano tez juz byl w barze mlecznym i chyba wszystko wraca do normy ;)

    Ciacho - to kontrowersyjne szczepienie to u was jeszcze nie teraz ale jak Piotrus skonczy roczek.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    a u nas nie bylo jakis tam problemow z cycaniem podczas mojej @ :) i tez ja lepiej przechodzilam niz przed ciaza :) bez bolu i wogole :) mialam dwie i znowu sie skonczylo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Hmmm Kfiatuszku tylko pozazdrościć brak małpiszona :P
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia to sie da załatwic ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ja wiem Kfiatuszku za 5-6 lat nie będę miała oporów :D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    hehe ;) to sie jeszcze troche pomeczysz z ta @ ;) moj dziec własnie wstał idziemy sie ubierac i na spaerek :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Ehh Kfiatuszku nie jest źle :D Jakoś teraz kolejna ciąża mi się nie widzi, może dlatego, że mam takich Twoich Kacperków dwóch w domku już !! :bigsmile:
  1.  permalink
    Aniu wiem o którym mówicie szczepieniu:wink:narazie nie mysle o nim bo to jeszcze dddłłuuuggooo (nie cierpie szczepień brrr jak każda mama chyba)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ciacho zobaczysz jak to zleci :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Ciacho ja na początku ryczałam razem z moimi chłopakami - choć oni naprawdę mało płakali do tej pory - to nawet nie był płacz tylko takie kwilenie bo byli niezadowoleni :P No i weź pod uwagę, że ja to mam wszystko razy 2 !!
  2.  permalink
    ja nie płakałam ale mało brakowało poza tym Pietruszka robi taka minke jakby mi mowił"dlaczego mnie tu przyprowadziłas mamusiu":cry:
    oj zleci zleci wiem,dzieciaki rosna szybko...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Już nie nadążam za moimi synusiami - ciągle łażę za jednym a to za drugim ... Wszędzie już wstają - gdzie tylko mogą się złapać i podciągnąć ... Wszędzie łebek wetkną - takie małe ciekawskie dusze ... Nawet jeden na drugiego wchodzi - jessuuu :shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Właśnie zajrzałam do buzi Filipa i ma piękne dwie górne 3 i 4 - wyszły tak jakby do połowy - ale chyba najboleśniejszy moment mam nadzieję mamy już za sobą ...
    No u brata ksero jest identycznie - no jakby mogło być inaczej :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    fmartunia doczytałam o tej szynie teraz i bardzo mocno trzymam kciuki zaciśnięte za te 6 tygodni... :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia to suuuuper, że te najgorsze masz za sobą... Julcia na górze ma 3 zęby bo górna lewa jedynka nie chce się przedostać a prawa już wielka bardzo...
    Dolne cztery drobiutkie ładniutkie :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Widziałam te drobniutkie śliczniutkie osobiście :D
    Lady ale nie chciałabym przechodzić tego jeszcze raz - trzonowce jednak moje dziecka bolały bardziej niż siekacze !!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia ogólnie nie chciałabym już tego przechodzić ale jeszcze troszkę przejdę przy czym te problemy to nic w porównaniu z tymi co 14 latnie dziecko przynosi :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia to widze ze chlopcy juz pelne uzebienie maja :)
    u Krzysia na razie gora sztuk 4 i dol sztuk 3 a dolna prawa dwojka daje mu do wiwatu chyba bo strasznie wszystko gryzie... mnie czasami tez ale na szczescie nie za cycek a za noge :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania to tak jak u mnie z górą....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia79: Byłam teraz na bilansie rocznym z maluchami i mam jeszcze zalecenie podawania Vigantolu po jednej kropli przez cały czerwiec - odstawić na lipiec i sierpień i podawać jeszcze przez okres jesieni i zimy - czy słyszałaś coś w tej kwestii - ponoć tak mają zalecane wcześniaki ?? Przecież przedawkowanie czy "nasycenie" witaminą D3 też szkodzi ...



    teraz podawanie d3 przez caly czas zalecane jest do 3 a przynajmniej 2 roku zycia. ja tez mam podawac 1 krople Krzysiowi tyle ze w pochmurne dni i jak nie jest na dworze. jemu ciemiaczko sie zroslo jak mial 9 miesiecy wiec lekarka powiedziala ze vigantol podtrzymujemy tylko w pochmurne dni az skonczy 2lata. pamietam ze przy Gabrysi (porod w terminie) byly identyczne zalecenia
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Dziękuję ladybird.
    Fajnie się czyta o tych waszych dzieciaczkach.
    A my dzis rozpoczęliśmy ponownie ćwiczenia i gdy tylko położyłam Ale na stole to zrobiła podkówkę i polały się łzy.
    ja już też odwykłam przez te 3 dni, i ją przytuliłam bo było mi jej żal.
    no ale trzeba.

    wiecie co nabrałam mega chęci na basen! i chcę z niunią chodzić, myślę że to pomoże jej wrócić do stanu poprzedniego.
    Pediatra napisała że od trzeciego miesiąca można.
    już się nie moge doczekać.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    fmartunia super basen to fajna sprawa
    Izunia super że wylazły zębolki u nas stanęło na 4 u góry i 2 na dole i na razie nic nie idzie....
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    a u nas 3 u gory i 3 na dole i cisza :P a jak gryza łoooj :) mały zarłacz potrafi przyjsc do mnie uzrec mnie w kolano np. i z usmiechem pojsc sie dalej bawic :D
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    fmartunia jeszcze troszkę i już będziecie miały to z głowy i kochana Alicja jak zacznie odkrywać świat ze ho ho....o basenie też marzę zwłaszcza w te upały....
    izuniu gratki z okazji zębolków, jejku kiedy nam te 4 wyjdą bo ja już nie daję rady
    lady tego też się boję, może jeszcze na zapas ale jak widzę po otoczeniu co dzieję się w szkołach i jak patrzę na tych młodych ludzi to sobie myślę że my tacy nie byliśmy napewno....dlatego też chciałabym chronic swoje dzieci i dobrze je wychowac...ech....
    AniuM widzę że jest @ , no i na Ciebie przyszedł czas....niestety.....a cyle miałam identyczne, @ nie czuc za to owulka masakra to chyba dobrze wiedziec kiedy nie mozna hihih widac tak ma byc....;-) to takie drogowskazy....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Justa no przyszedl przyszedl... w sumie to i tak chyba najdluzej sie uchowalam bo cale 363dni od porodu :P
    a z tym czuciem owulki to jak czlowiek czuje to juz troche za pozno :P przeciez plemniki moga przezyc spokojnie i 4 dni w sprzyjajacym srodowisku :devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    fmartunia tam gdzie Ja chodzę z Julką to na ostatnich zajęciach instrukto pokazywał mi dziecię 7-tygodniowe!!!

    Ale z pewnością opłaca się chodzić na basen bo to bardzo korzystnie wpływa na rozwój dziecka a jednocześnie sprawia dużo radości....
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    U nas każą podawać dzieciom od urodzenia witaminę K i D3 (2 krople Devikapu) codziennie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    He he, plemniki przeżywają dłużej niż 4 dni. Aby odłożyć poczęcie, wystarczy nie zmarnować pobytu na 28dni i nauczyć się wybranej metody - całej, a nie wyrywkowo.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Justa nie wiem czy się da w 100% uchronić dziecko... też chciałam a wiem, że wiele błędów popełniłam ... Myślałam w pewnych momentach, że dobrze robię bo i mnie tak wychowano a tu się okazało, że czasy inne i metody też ciutkę się pozmieniały?!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Amazonko przenigdy by mi się nie chciało tej metody całej uczyć.... człowiek ma na głowie inne zajęcia i obowiązki a nie żyć tylko tym !!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    My też mamy podawać Hani witaminę D3 od kiedy skończy miesiąc do trzeciego roku życia, po 1-2 krople, z przerwą jak będzie miała dwa latka na okres wakacji (ostrego słońca).

    Witaminę K u nas przepisują jak się tylko karmi piersią, a że moja mała pije butle a dojada piersią to zostaje tylko witamina d3
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Amazonko te 4dni to tak statystycznie bo wiadomo ze odkad sluz to juz moga przezyc...

    Lady nauka metody wcale taka straszna nie jest... mi tez sie na poczatku nie chcialo a teraz jestem bardzo zadowolona z wyboru :)

    Josaris - u mnie w miescinie wit K nie przepisuja. w szpitalu w wawie gdzie rodzilam i w Centrum Zdr Dziecka tez tylko o d3 wspomnieli.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania ale uczyć się wszystkich tych metod to chyba byłoby zboczeniem...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady a kto ci kaze uczyc sie WSZYSTKICH???
    wystarczy nauczyc sie jednej... mi pasuja dwie i mam problem z wyborem ktora poglebiac wiec o obydwu czytam i staram sie pytac expertow i dziewczyny bardziej doswiadczone... jak do tej pory w cykly poporodowym moja intuicja nie zawiodla no i mam nadzieje ze im lepiej poznam metode tym bedzie mi latwiej
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania ale czy kobiecie, która się już nie będzie starała o dziecko potrzebna jest nauka jakiejkolwiek z metod.... w czym to mi życie ułatwi? Może kiedyś zacznę się uczyć ale teraz jednak jestem za inną opcją...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady no kazdy ma prawo wyboru i kazdy wybor jest dobry o ile jest zgodny z zamyslami danej osoby
    my w prawdzie rozmawialismy z M ze jak bedzie ok finansowo to za pare lat jeszcze fajnie byloby miec 3 dziecko ale teraz tez zdecydowanie odkladam... zreszta takich odkladajacych jest znacznie wiecej ;)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Ania dzięki odnośnie Vigantolu :D
    O witaminie K nic nie słyszałam ...
    Fmartunia wyobrażam sobie już tą podkówkę - matko aż się serducho kraja - oby te tygodnie wam migiem minęły i będzie już można odstawić szynę :D

    Ja również lubię siebie obserwować ale metod nie uczę się żadnej - bazuję na "własnej" + opnie innych kobitek :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Witam zdaje relacje z rocznego przeglądu :wink:
    Pobieranie krwi z żyły, bardzo dzielnie to mati zniósł, juz pod koniec tylko sie zdenerwował że go 3 osoby trzymią, ale było minęło.
    Szczepienie to samo dzielny że ja byłam pod wrażeniem.Co do szczepienia to może być obrzęk w miejscu ukłucia, łzawienie i tarcie oczu no i temperatura. mogę chodzić do piaskownicy i na basen. Jedzenie mam badac np jogurty czy serki po których ma wysypkę i drogą eliminacji wybierać. Gdy mnie się mleko skończy to mam mu zacząć od podawania tego z nr 2 a dopiero potem junior. na pneumo zaszczepię jak pójdzie do przedszkola. A co do siusiaka to powiedziała że jak widać całe ujscie z cewki to wystarczy, a przepukliny nie ma ufff.
    Waga 12 kg, wzrost pi razy oko 82cm ale nie chciało mu się stac przy tej miarce.Ciemiączko całe się zarosło.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Aha a witaminy na okres VI-VIII. mam odstawić wszystkie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    28dni to z zamysłu Damazego pomoc w samoobserwacji, dlatego warto z tego korzystać póki jeszcze eksperci są. O poprawne informacje o NPR jest trudno w inecie, wśród znajomych.
    Można znać wszystkie metody, ale i tak korzysta się z jednej, zwłaszcza w celu zdecydowanego odkładania - w czasie trudności życiowych, kłopotów ze zdrowiem albo w kategorii "zakończyłam prokreację".
    Trudno "żyć tylko tym", skoro obserwacje zajmują max 1-5 min dziennie.
    Znajomości siebie i planowaniu rodziny bez anty daleko do zboczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Myszorka super wieści !!
    Mati zdrowy i silny chłopak - hmmm masz mamuśka co nosić :P
    Cieszę się, że kłucie igłą go nie przestraszyło - bohater z niego :clap::clap::clap:
    A zapytałaś lekarkę na temat tego szczepienia MMR odnośnie zagrożenia - co w ogóle powiedziała Ci lekarka o tej szczepionce ??
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Dzięwczyny ja własnie też nie byłam pewna czy wit. D3 nadal podawać, a zapomniałam pediatry zapytać,ale tak na wszelki wypadek to co drugo dzień podaję 1-2 kropelki, a zapytam o opinię pediatry naszego przy najbliższej okazji!

    Oliwka ma już 12 ząbów i 13 w drodze, wyszły jej już wszystkie chyba 6, albo 5 nie mogę wyczuć które to? Ma wszystkie 1 i 2. Trzonowce wychodziły prawie bezobjawowo, brak gorączki czy płaczu, troszkę wkładała paluszki do buzi i w nocy przez sen troszkę kwiliła!

    Niestety wczoraj Oliwka podłapała odemnie katarek . W wekend popiłam dużo gazowanej zmrożonej wody i od poniedziałku mam problem z gardłem i mały katar. Wczoraj zauważyłam pierwsze objawy u Oliwki i szybciutko podałam kropelki Fenistil, psikam woda morską, podałam wit. C w kroplach i na wszelki wypadek syropek prawoślazowy.
    Mam nadzieję, że zadziałałam w pore i będzie wszystko OK! Dzisiaj rano nie widziałam żeby było gorzej, a jak przed chwilką dzwoniłam do mamy to mówiła że z dziurki nie leci narazie tylko taka troszkę jest jakby zmęczona - pewnie objaw po tych kropelkach, bo pisali, że może być senna!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Izunia nie mam się martwić bo nie miała przypadków jakiś szczególnych tylko to łzawienie oczu i ewentualnie gorączka, ale w nocy nie miał nic. A i pytała się czy dostaje jajka do jedzenia bo szczepionka jestz białkiem i zeby go nie uczuliło,ale wiem że wysypka może być.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    A jeszcze zęby idą wszystkie 4 jednocześnie i dlatego Mati gryzie wszystko co się da.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    IWA na okres wakacji możesz odstawić witaminy a w szczególności Vigantol :D
    No to zdróweczka dla Oliwki - oby szybko katar minął !!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Myszorka dzięki - dobrze, że powiedziała choć tyle ... Ja w piątek wybieram się do przychodni bo jak pisałam wcześniej maluchy mi pokasływały - jednak teraz cisza, ale dla świętego spokoju niech ich osłucha ... Tym bardziej, że za niedługo wyjazd - lepiej skontrolować :D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Myszorka to super że Mati taki dzielny chłopak.
    Widzę, że posturę ma jak Oliwka, moja córa waży 11,5 kg i też ma 82 cm wg mnie.

    Pediatra powiedział ci że wit. odstawić na okres letni???
    To chyba też odstawię wit. D3.

    A jeszcze chciałam wam powiedzieć, że ja ze swoją Oliwką to już bawię się w ganianego, ale mamy ubaw. Ona mnie goni, albo ja ją i taki pisk jest, a zasówa tak szybko,że aż czasami sie boję, że się wyłoży, ale ona już ładnie potrafi łapać równowagę w razie czego i się nie przewraca co najwyżej siada delikatnie na pupie lub na kolankach!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    U nas zęby cały czas dają o sobie znać ... Taka mała buziunia a tyle tam już bielutkich zębolków :P

    IWA to u mnie chłopaki jeszcze nie chodzą, ale również się gonią na czworaka - jeden drugiego goni z jednego do drugiego pokoju - my z M po prostu lejemy z nich i nie można ich dogonić !! :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Iwa a moze ten katarek to na ząbki Oliwce wychodzą. A zabawy w gonić są super. Kropelki na okres wakacji kazała odstawić.
    Izunia lepiej przed wyjazdem sprawdzic czy coś nie kroi się.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.